Új Néplap, 1990. augusztus (1. évfolyam, 98-123. szám)

1990-08-21 / 114. szám

s Néplap 1990. AUGUSZTUS 21. Labdarúgás Megyei l.o. NB III. Mátra-csoport Jászok diadala a Kunságban Túrkeve-Jászalsószentgyörgy 0-4 (O-l) Túrkeve, 350 n. V.: Pintér. Túrkeve: Nagy - Kiss, Kormos, Duc- za G., Homoki - Laskai, Pálfi, Szilágyi (FKiss) - Fekete (Papp), Kalmár, Ta­kács. Szaktanácsadó: Bencsik Gyula. Jászalsószentgyörgy: Csécsei - Fi- lipcsei, Kiss B., Győr, Mosonyi - Kiss T. II., Gál, Bathó (Szaszkó) - Kiss T. /., Tóth, Simon (Szita). Edzó: Bordás Je­nó. 12. perc: Formás vendégakció nyo­mán egy kapu elé ívelt labdára Tóth robbant be, és a tétovázó védők között a bal sarokba küldte, 0-1. 45. perc: Takács iramodott meg a labdával, több jászsági védőt kicsele­zett, aztán a büntető területen felvág­ták. A tizenegyest Kormos erőtlenül rúgta, így Csécsei hárítani tudott. 49. perc: Tóth nagy lendülettel ve­zette a labdát a túrkevei kapu felé. Kor­mos szabálytalanul állította meg, ami­ért sárga lapot kapott. A megítélt sza­badrúgást Gál végezte el, és huszonöt méterről védhetetlenül lőtt a bal felső sarokba, 0-2. 64. perc: A hazaiak tizenhatosa kö­rül pattogott a labda, a védők nem tud­tak felszabadítani, végül Kiss I. Tibor tizennégy méteres lövésébe az egyik védő belelépett, akiről a játékszer a sa­ját kapujába hullott, 0-3. 72. perc: Gál futott el a jobb olda­lon, és beadása után Szita fejelt a háló­ba, 0-4. Túrkeve erősen tartalékos csapata még egy negyedóráig sem tudott egyenlő partnere lenni a múlt szezon ezüstérmesének. Jók: Nagy, Szilágyi, Kiss, ill. az egész vendégcsapat. Bencsik Gyula: - Az ellenfél meg­érdemelten győzött. Reméljük, a jövő­ben mi is jobb teljesítményt fogunk nyújtani. Bordás Jenő: - Csapatom jól ját­szott, megérdemeltük a győzelmet. Ifi: Túrkeve-Jászalsószentgyörgy 3-0 (1-0).- Márki ­Gólképtelen csatársorok Tisza Cipő-Jászladány 0-0 Martfű, 200 néző. V.: Török. Tisza Cipó SE: Majer - Drávucz, Dávid, Novák, Sípos - Láda, Palcsó, Oláh-Szabó (Nagy), Dömök (Szántai), Kávási (Rózsa). Edző: Földesi János. Jászladány: Földvári - Makai, Nagy, Göblyös, Katona - Virtcze, Varga (Czi- bak), Dankó - Kalmár, Tóth (Bíró), Gólya. Edző: Major Antal. A bajnokság martfűi nyitómérkőzé­sére a tavalyi bronzérmes jászsági csa­pat látogatott. A hazaiak kezdtek job­ban, de az első félidei mezőnyfölényü- ket nem tudták gólra váltani a fegyel­mezetten játszó Jászladánnyal szem­ben. A szünet utáni cserék sem hoztak lényeges változást, bár ekkor már nyíl­tabban támadott mindkét együttes. A “Úszások” folyamatos támadásait jól kontrázták meg a vendégek, miközben a hazai védelem változatlanul jól mű­ködött. A 75. perctől kezdődően aztán a ladányiak az eredmény tartására ren­dezkedtek be, melyhez partnernek bi­zonyult az erőtlen martfűi csatársor is. Jók: Dávid, Novák, Drávucz, ill. Nagy, Göblyös, Vincze. Földesi János: - Ezen a találkozón a védelmünk magabiztossága és csatár­sorunk gyengesége volt a fő jellemző. Major Antal: - Fegyelmezett játé­kunkkal úgy érzem, rászolgáltunk a pontszerzésre. Ifi: Tisza Cipő - Jászladány 5-1 (1-1) - Lepsényi ­Izgalmak a félidők hajrájában Jászapáti - Szolnoki Vegyiművek 2-2 (1-1) Jászapáti, 600 n., v.: Bartos. Jászapáti: Tajti G. (Tajti I.)-Csöke, Urbán P., Zsemberi, Vágó-Tóth L, Bo­ric s, Illés, Urbán T. -Németh Z., Rideg (Kálé)fEdző: Szabó Lajos. Sz.Vegyimüvek: Ollé-Szarvas, Ma­jor, Bálint, Tátrai-Mihályi, Felföldi, Kun-Jánosi, Busi, Bíró. Edző: Németh Lajos. 2o. perc: Tóth I. beadását Borics át­vette és 15 méterről vezetést szerzett csapatának. 1-0. 44. perc: Szögletet követően a ka­pusról lepattanó labdát Jánosi centimé­terekről passzolta a hálóba. 1-1. 49. perc: Ártatlannak látszó előreí- velésre a tétovázó védők mellett Fel­földi rácsapott és a kapuba emelt. 1-2. 85. perc: Urbán T. indította Tóth Imrét, aki a védők gyűrűjéből kisod­ródva is betalált. 2-2. 90. perc: A már sárgalapos Tátrai­nak a partjelző megsértéséért felvillant a piros lap. A hazaiak az első, a vendégek a má­sodik félidőben játszottak fölényben. Jók: Urbán P„ Zsemberi, ill. Öllé, Szarvas, Major, Bíró. Szabó Lajos: Ha a formálódó Ve­gyi már most ilyen jól játszik, mi lesz ezután? Németh Lajos: Küzdelmes mérkő­zésen, jól felkészült csapatok összecsa­pásán igazságos eredmény született. Ifi: Jászapáti - Sz.Vegyimüvek 2-0 (0-0)- ülés ­Kőrös-parti boldogság Kunszentmártoni TE-Jászárok- szállási Vasas 1-0 (1-0) Kunszentmár- ton, 200 n. V.: Farkas. KTE: Gácsi - Határ, Szarvák, Var­ga, Kiss - Fekecs (Lovas), Valkai, De­meter - Bartucz, Király, Garáz (Tóth M.). Edző: Szarvák Lajos. Jászár okszállás: Tóth - Sütő, Major, Szedmák, Sziráki - Ovután (Ivony), Ka­szab, Fekete - Fodor, Kiss (Dévai), Dóka. Edző: Sárközi Gyula. 13. perc: Valkai egyéni játékkal tört a hátvédek mögé, a lövése alig szállt mellé. 36. perc: Király tört be, az alapvo­nalig jutott, ahol a túl kemény Major szabálytalankodott vele. Tizenegyes! A büntetőt Szarvák értékesítette. 1-0. 47. perc: Bartucz került száz száza­lékos helyzetbe, de lövését a középhát­véd szögletre mentette. 71. perc: Tóth M. belőtt labdáját Fe­kecs fejelte kapura, de Tóth bravúrral mentett. Sportszerű légkörben jól felkészült csapatok találkozója volt az első fordu­lóban. Jók: Valkai (a mezőny legjobbja), Kiss, Varga, ill. Fodor, Sziráki, Ka­szab. Szarvák Lajos: - A hazai csapat lel­kesedésével múlta felül az időnként jobban játszó ellenfelét. Sárközi Gyula: - Sok javítani való van még csapatunkon. Ifi: KTE-Jászárokszállás 2-1 (2-0)- Lázi ­Sikeresen mutatkozott be az újonc Kisújszállás-Szászberek 2-0 (0-0) Kisújszállás, 400 n. V.: Tar. Kisújszállás: Varga - Csizmadia, Molnár, Hajdú, Szántó - Sótus (Szom­bat), Tóth, S. Nagy - Hídvégi, Kincs, Kolics (Farkas T.) Edző: Kádár József. Szászberek: Farkas - Kovács, Alföl­di, Donkó, Tóth - Burda, Magony, Po- mázi, Nagy - Bezzegh, Vasas. Edző: Laki Imre. 41. perc: A reklamáló Magonyt a játékvezető kiállította. 57. perc: Sotus szöglete után Hídvé­gi kapáslövése szállt a kapu mellé. 63. perc: Nagy tömörülés támadt a szászbereki kapu előtt, Hídvégi volt a legszemfülesebb, és közelről megsze­rezte a kisújszállásiak vezető gólját. 1-0. 69. perc: A hazai védőkről lepattanó labdát Bezzegh csúnyán a léc fölé vág­ta. 75. perc: Tóth remek labdát ívelt Hídvégi elé, aki okosán a hálóba he­lyezett, 2-0. 80. perc: Kincs bal szélről leadott lövését bravúrral védte Faikas. Az első félidő eseménytelen játékkal telt el. Szünet után az emberelőnybe került kisújszállásiak egymás után ve­zették támadásaikat, és megérdemelten szerezték meg a győzelmet a jobbára csak védekező Szászberek ellen. Jók: Az egész hazai csapat, ill. Va­sas. Laki Imre: - Az első félidőben a helyzetek alapján nekünk állt a mérkő­zés, külső körülmények miatt vesztett a csapat. Kádár József: - Ez a győzelem biz­tató a jövőre nézve. Ifi: Kisújszállás-Szászberek 8-0 (3-0)- Zilizi ­Nagy küzdelem, kevés játék Karcag - Tiszaföldvár 1-1 (1-1) Karcag, 300 n., v.: Földi Karcag: Csomós-Méhes, Berettyón, Dobos-Ferenczi (Balogh), Sándor, Tóth, Varga-Zsákai (Török), Antal, Bé­kési. Edző: Sólyom Vilmos. Tiszaföldvár: Líbor-Pataki, Herkó, Kecskés (Kollár), Grácsik-Hegedüs, Gál, Szikpra-Jakab, Balogh (Kovács), Dutkon. Edző: Váraljai János. 19. perc: Sándor elvétett egy át­adást, a labda Balogh elé került, áld két hazai védőt is kicselekezett, majd Cso­mós mellett elegánsan helyezett a háló­ba. 0-1. 22. perc: Ferenczi, a hazaiak jobb­oldali támadója okosan tálalt Békési elé, aki lefordult védőjéről, és a jobb sarokba lőtte a labdát. 1-1. 55. perc: Óriási tumultusban a ven­dégek gólvonalán pattogott a laszti, szerencséjükre nem lett belőle találat. Mindkét csapat nagy akarással ját­szott, azonban sok volt a hiba. Vég­eredményben igazságos pontosztozko­dás született. Jók: Csomós, Méhes, ill. Libor, Szi- kora, Herkó, Balogh. Sólyom Vilmos: Nem így képzel­tem el a bemutatkozást, többet várok a csapattól. Váraljai János: A játék és a hely­zetek alapján úgy érzem, rászolgáltunk az egyik pontra. Ifi: Karcag - Tiszaföldvár 2-1 (1-0)- Bihari ­Fürednek melege volt Besenyszögön Besenyszög - Tiszafüred 2-0 (1-0) Besenyszög, 350 n., v.: Markóth I. Besenyszög: Kiss Z.-Horváth, Varga J„ Dobos, Csajbók-Benedek, Draskóc- zi, Ecseki-Boros Gy., Szabó Gy., Varga (Ficsor, Tóth I.) Edző: Nász Mihály. Tiszafüred: Kiss A.-Hídvégi, Faze- kas, Kovács, Laurencsik-Dajka, Far­kas, Szatmári-Balla, Kiss L., Kontra (Postás I., Kovács J., Szekeres L. Edző: Jaczó András. 1. perc: Szabó előreívelt labdáját Boros 20-22 méterről kapásból a ven­dégek hálójába küldte. 1-0. 42. perc: Szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat. Szatmári jól eltalált, ha­talmas lövése a kapufáról vágódott ki. 88. perc: Az előreívelt labdát a cse­rejátékos Ficsór továbbadta Szabónak, aki kapura lőtt. A labda a kapusról ki­pattant, majd $zabó a hálóba gurított. 2-0. Egyenlő ellenfelek küzdelméből a hazai csapat került ki győztesen. Gól­helyzetei kihasználásával megérdemel­ten győzött Besenyszög. Kiss Zoltán vezetésével az egész hazai csapat di­cséretet érdemel, ill. Kovács, Szatmári, Kiss. Ifi: Besenyszög - Tiszafüred 5-2.-Németh ­Totóeredmények 1. Ú. Dózsa - Ferencváros 2 2. Szeged - Bp. Volán 1 3. Siófok - Rába ETO 1 4. Bp. Honvéd - Váci Izzó 1 5. Bochum -1. FC Köln 1 6. Düsseldorf - Hamburg 1 7. Kaiserslautern - Frankfurt X 8. Karlsruhe - Dortmund 2 9. Leverkusen - Nürnberg X 10. Uerdingen - Wattenscheid 2 11. Darmstadt - Oldenburg X 12. Essen - Hannover 1 13. Schweinfurt - Duisburg 2 Pluszmérkőzés: 14. Mainz - Meppen 1 Ötösre vizsgáztak a miklósiak Törökszentmiklósi SE-Dány 5-1 (2-1) Törökszentmiklós, 600 n. V.: Tóth B. Törökszentmiklós: Németh - Porhanda, Csontos, Szilágyi, Szecsei - Pócsi (Kato­na), Sebök, László, Lóié (Benedek) - Ra­mos, Nagy. Edző: Bana János. 6. perc: A vendégek szabadrúgást vé­gezhettek el a kaputól harmincöt méterre. Kókai jól eltalált lövése a bal kapufáról vágódott a hálóba, 0-1. 24. perc: Csontos nagy erejű szabadrú­gását Balázsi az alapvonalon túlra tenye- relte. A szögletrúgást Sebők végezte el, és a belőtt labdát Szilágyi a kapust megelőz­ve fejelte a jobb kapufa mellett a hálóba, 1-1. 33. perc: Szabadrúgáshoz jutott a TSE a vendégek kapujától harminckét méterre. A letett labdának Csontos futott neki, és lövése a meglepett kapus mellett talált utat a hálóba. 2-1. 64. perc: Sebők újabb szögletrúgást vé­gezhetett el. A belőtt labdát ismét Szilágyi fejelte a kapu bal sarkába, 3-1. 68. perc: Lóié jobb oldali éles beadását a csereként beállt Katona a kapu közepébe fejelte, 4-1. 82. perc: Mintaszerű miklósi támadást követően Sebők huszonkét méterről nagy erejű lövést zúdított kapura. A labda a jobb felső sarokban kötött ki, 5-1. A mérkőzés legszebb gólja volt! Jó iramú összecsapáson az első húsz percben a vendégek ráijesztettek a hazai­akra. Az egyenlítő gól után megnyugodtak a miklósiak, és fokozatosan kidomboro­dott a jobb erőnlét, és a nagyobb tudás, amely gólokban is megmutatkozott. A győzelem aránya akár nagyobb arányú is lehetett volna. Jók: Dicséretet érdemel a miklósiak va­lamennyi játékosa, ill. Balassi, Kókai. Bana János: - Helyenként jó játékkal, szép gólokat lőttünk, megérdemelt a győ­zelmünk. Ambróczi István: - Fordulatokban gaz­dag mérkőzést játszottunk, nekünk is vol­tak helyzeteink. Ifi: Törökszentmiklós-Dány 3-0 (0-0)- Nagy K.­Igazságos pontosztozkodás Szolnoki Cukorgyár-Gyöngyös 1-1 (0-0) Szolnok, 300 n. V.: Ágoston. Szó. Cukorgyár: Smidéliusz - Szeberé- nyi, Gulyás, Módos, Csizmadia - Szikszói (Zsidai), Jegesi (Kovács), Silye, Bárány - Horváth, Szmutkó. Edző: Kovács Gyula. 25. perc: Szmutkó jobb oldalról célozta meg a bal felső sarkot, de Labanc jó érzék­kel hárított. 44. perc: A hazaiak jobb oldali szöglet­rúgását a vendégek kapusa kiejtette, de a berobbanó csatárok elől a védők az utolsó pillanatban felszabadítottak. 55. perc: Kapuskidobás után Módos hozta fel a labdát, de fordulás közben el­csúszott. A rátámadó Bezzegh megszerez­te, kapura húzott, majd tizennyolc méterről megcélozta a bal alsó sarkot. A labda a rosszul vetődő Smidéliusz kezét érintve jutott a hálóba, 0-1. 85. perc: Bezzegh fűtött el a jobb olda­lon, és beadását a csereként beállt Brantner a kapus kezébe fejelte. 89. perc: Bal oldali hazai támadás vé­gén a középre adott labdát Bárány lekezel­te, majd tíz méterről három védő között a hosszú sarokba gurította, 1-1. Jó iramú, küzdelmes mérkőzést láthat­tak az első NB III-as találkozóra kilátogató nézők. Sportszerű mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Jók: Gulyás, Silye, Bárány, illetve Nagy, Baranyi, Majzik. Kovács Gyula: - Küzdelmes mérkőzé­sen értékes pontot szereztünk. Ács János: - Amiért jöttünk, megsze­reztük. Ifi: Szolnoki Cukorgyár-Gyöngyös 3-1 (3-1).- Sok vári ­Balszerencsés herényiek Salgótarjáni Kohász-Jászberényi SE 1-0 (1-0) Salgótarján, 300 n. V.: Kórod:. Jászberényi SE: Rácz - Gólya, Horváth (Juhász), Balogh J., Viola - Németh, Bató (Mosonyi), Szabó, Győré - Ládi, Vasas. Edző: Kádár Lajos. 30. perc: A csoportrangadónak is beillő mérkőzés első nagy helyzete Vasas előtt adódott, aki Németh jobb oldali beadását nyolc méterről az üres kapu mellé lőtte. 43. perc: Az erőszakos kohászok elő­ször Batót, majd Gólyát terítették le, de a játékvezető nem látott szabálytalanságot. A herényiek a sípszóra várva leálltak, nem így Gubán, aki a beadásból lepattanó lab­dát a bal sarokba passzolta, 1-0. 70. perc: A lesre játszó hazai védők kö­zött ügyesen szöktette magát Juhász, de a nagy lehetőségtől megijedt a fiatal játékos. A fiatal herényi együttes számtalan helyzetet dolgozott ki, de a döntő pillanat­ban elhibázta a lehetőségeket. A hazaiak ezen a délutánon Fortuna kegyeltjei vol­tak. Jók: Gubán, Turányi, Bérezi, Tőzsér Zs., ill. Rácz, Balogh J., Györe, Szabó. Horváth Gyula: - Két jól felkészített csapat küzdelméből a szerencsésebb nyert. Kádár Lajos: - Ezt a játékot gólra ját­szók, biztos helyzeteink nekünk voltak, de az ellenfél talált a kapuba. Ifi: Salgótarjáni Kohász-Jászberényi SE 0-1 (0-0)- Pomázi ­Nem tett jót a magaslati levegő Borsodnádasd-Volán Rákóczi SE 3-2 (2-1) Borsodnádasd, 200 n. V.: Taskó. Volán Rákóczi SE: Kuizs - Erdei, Ladá­nyi, Tóvizi, Rácz - Mihályi, Bujáid, Meny­hárt, Tubák - Vadicska, Molnár. Edzó: Se­bők György. 11. perc: Igó tört be a tizenhatosra, Tó- vizivel ütközött, és a játékvezető tizen­egyest ítélt. A büntetőt Kovács biztosan értékesítette, 1-0. 28. perc: A bal oldalon jó labdával hú­zott el Igó, és a tizenhatos sarkáról nagy gólt lőtt a hosszú sarokba, 2-0. 44. perc: Molnár indította Vadicskát, aki a kimozduló kapus mellett az ötösről a bal felső sarokba lőtt, 2-1. 65. perc: Kovács indította Igót, aki mintegy kétméteres lesen tartózkodott. A játékvezető tovább engedte, és Igó nem hi­bázott, 3-1. 78. perc: Rácz szögletet ívelt be, és a hazaiak védője, Bíró kézzel ütött a labdá­ba, tizenegyes. A büntetőt Tubák biztosan értékesítette, 3-2. A hátralévő időben a Volán Rákóczi mindent megpróbált, hogy legalább az egy pontot megszerezze, de erre már nem volt elegendő idő. Közepes iramú mérkőzésen a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Halász, Kovács, Igó, Balázs, ill. Tóvizi, Tubák, Vadicska, Molnár. Biles Gyula: - Nagyon akartuk a győ­zelmet, és a jó indulást. Sebők György: - A döntetlent igazsá­gosabbnak tartottam volna. Ifi: Ózdi Kohász SE H.-Volán Rákóczi SE 1-2 (0-1)- Matastik ­További eredmények:Apc-Bag 0-2, Romhány-H.Gáspár SE 0-2, Bélapátfalva- B.gyarmat 2-0, Pásztó-SBTC 2-1 Alföldi-csoport A cserejátékosok jól céloztak Mezőtúri Honvéd - Orosházi MTK 3-0 (0-0) Mezőtúr, 200 néző. V.: dr. Mátyus. Mezőtúr: Nagy-Teleki (Magyar), Szabó, Földeák, Kalvach-Berecz, Liszkai, Juhász- Horváth, Braxatórisz, Varró (Király). Edző: Kajtár István. 57. perc: Az orosházi kapu előtt patto­gott a labda, amikor a menteni akaró Feke­te mintegy 8 méterről a saját kapujába rúg­ta. Öngól! 1-0. 61. perc: Liszkai és Magyar a 16-oson belül együttesen szerelték Kupeczkit. A játékvezető 11-est ítélt. Lipováczi volt az ítéletvégrehajtó, de Nagy kapus a lövést biztosan hárította. 75. perc: Berecz a jobb oldalon több védő átjátszása után középre gurított, és Király 25 méterről Öllei kapus felett a há­lóba bombázott. 2-0. 78. perc: Jobb oldalról Király végzett el szögletrúgást, amelyre Magyar berobbant, és előrevetődve, 6 méterről a jobb alsó sa­rokba fejelt. 3-0. A hazai csapat játéka a cserékkel felja­vult, és az utolsó 30 percben a kínálkozó gólhelyzeteket ki tudta használni. Kajtár István: - Gratulálok csapatom­nak a jó rajthoz. Petróczi Gábor: - Megérdemelt a hazai győzelem, a körülményekhez képest igye­keztünk helytállni. Jók: Földeák, Magyar, Király, illetve: Kupeczki, Fekete. Ifi: Mezőtúr - Orosháza 2-3 (2-2)- Bűzi -