Néplap, 1990. március (41. évfolyam, 51-70[76]. szám)

1990-03-19 / 65. szám

1990. MÁRCIUS 19. Néplap 7 SZOLNOK ÉS VIDÉKE ÁFÉSZ ÉS A RÁKÓCZIFAL VA/ TAKARÉKSZÖVETKEZET EL ŐNYÖSAJÁNLA TA rákóczifalvi, rákócziújfalui, szajoli, szandaszőlősi, szolnoki\ szövetkezeti tagoknak és lakosoknak A szandaszőlősi Bőség ABC Áruházban 1.000-100.000Ft-ig előleg befizetés nélkül vásárolhatók /1 2-36 havi részletre/- SZILÁRD és GÁZTÜZELÉSŰ KAZÁNOK,- FAGYASZTÓLÁDÁK és -SZEKRÉNYEK- SZÍNES TELEVÍZIÓK -MOSÓGÉPEK, CENTRIFUGÁK- KERÉKPÁROK, SEGÉDMOTORKERÉKPÁROK- HÁZTARTÁSI KISGÉPEK "JÓL KIJÖN, HA A BŐSÉGBE BEJÖN" *44217 /' 3 mÁRCiuí 1-tó'l minDEtmp várja öm a KOKT Él" IVTOZP SÍOIIVOK, RiMJUí f -MT 19. [TÁBnVITÁÍ • 16 feMOB.KWBI BWMIHWOM 1 «-.«-» mtfonon. rozATOí mmPMMtm ,bh Labdarúgó NB III Mátra csoport Lassú volt a bátonyi gyors Törökszentmiklósi SE­­Nagybátonyi Bányász 6-0 /2-0/. Törökszentmiklós, 700 n., v.: Szarka. Törökszentmiklós: Ele­­kes-Erdősi, Csontos, Porhanda, Szecsei, Pető, G<5z, Pócsi /Se­bők/, Lóié, Benedek /Ramos/, Nagy. Edző: Bana János. A ha­zaiak már a mérkőzés kezdetekor átvették a játék irányítását, szinte percenként kerültek a vendégek kapuja elé. A hatodik percben Nagy lövése alig kerülte el a ka­put, a 9. percben Lóié beadásáról maradtak le a belső csatárok. A 16. percben őz beadását Bene­dek tiszta helyzetben tíz méterről fejelte mellé. A nagy nyomás a 19. percben góllá érett. Pócsi bal­oldali beadását a kapus kiütötte Lóié elé, aki az üres kapuba fe­jelt, 1-0. A gól után a játékvezető Hiettet a pápaiak kapuvédőjét beszédért kiállította. A 43. perc­ben Benedek baloldalon elment, a középre belőtt labdáját Szabó kézzel elütötte a berobbanó Nagy elől, egyértelmű 11-es. A büntetőt Csontos magabiztosan értékesítette, 2-0. A második fél­időben egykapuzott a miklósi csapat. A 63. percben formás ha­zai támadás végén Porhanda ta­lált a hálóba, 3-0. Három perc múlva újra a hazai gólnak örül­hetett a közönség, mikor is Pető tette fel az "f'-re a pontot, 4-0. A 77. perben Sebők labdáját Lóié értékesítette, 5-0. A 80. percben Nagy még a kapust is elfektette, de labdája a kapufáról vágódott ki. A 83. percben Gőz szögletét Sebők helyezte a kapuba, és állí­totta be a végeredményt: 6-0. A közepes iramú és színvonalú összecsapáson a minden csapat­részében jobb miklósiak győzel­me ilyen arányban is megérde­melt. A szerény képességű ven­dégek a csereként beállt László kapusnak köszönhetik, hogy csak ennyi gól esett. Bana János: - Nehéz mérkőzésnek indult, de könnyű győzelem született. Jók: Porhanda - a mezőny legjobbja, Szecsei, Lóié, Gőz, illetve Lász­ló, Oláh. Ifi: Törökszentmiklós-Nagy­­bátony 9-0. Apcl Vasas-Jászberényi SE 7-0 12-0/. Apc, 300 n, v.: Ágos­ton. Jászberényi SE: Balázs /Rácz/-Balogh J., Horváth, Gep­hardt, Németh, Juhász /Balogh G./, Bathó, Győré, Vasas, Szabó, Ládi. Edző: Kádár Lajos. A ki­egyensúlyozott első negyedóra végén Szakolczai a jobb össze­kötő helyéről húsz méterről a hosszú sarokba lőtt, 1-0. A 18. percben Ládi jobboldali beívelé­sét Szabó középre fejelte, de Győré négy méterről nagy hely­zetben fölé fejelt. Három perc elteltével Horváth rosszul fejelt bele egy jobboldali beadásba, és a szemfüles Fekete öt méterről a kapu közepébe lőtt, 2-0. A 37. percben Szabó szögletét Ládi a hosszú sarok mellé csúsztatta. Kicsit később Nagy lövését Ba­lázs a kapufára tolta, majd a visszapattanó labdát Csorba mellé lőtte. A szünet után az 55. percben jászberényi támadások közepette egy jobboldali beadást Fekete lesgyanús helyzetből lőtt a kapu jobb oldalába, 3-0. Tíz perc múlva egy kézről lefejelt labdát Kovács L. élesen a hosszú sarokba helyezte, 4-0. A 72. percben Szabó jobb oldali beadá­sát Szakolczai bombázta a kapu­ba, 5-0. Két perc elteltével egy védőkről lepattanó labdát Fekete gurított a kapuba, 6-0. A 82. percben a játékvezető szabályta­lanságot látott a 16-oson belül, és a 11-es pontra mutatott. A bünte­tőt Fekete a bal felső sarokba helyezte, 7-0. Ezen a délutánon a hazaiaknak minden, míg a ven­dégeknek semmi sem sikerült. Megérdemelt győzelem szüle­tett, de a gólkülönbség a látottak alapján túlzott. Jók: Fekete - a mezőny legjobbja -, Turcsányi, Tóth, illetve a vendégcsapatból nem érdemel dicséretet senki. Ifi: Apci Vasas-Jászberényi SE 2-4. Szolnoki Vegyiművek-Hon­­véd Gáspár SE 1-310-01. Vegyi­művek pálya: 200 n, v.: Gál Ist­ván. Vegyiművek: Ollé-Tátrai, Major, Bálint, Viola, Felföldi, Vadkerti /Busi/, Kun, Jegesi, Ecseki /Hajdú/, Zsákai. Edző: Bálint Endre. A mérkőzés egy­perces gyászszünettel kezdődött Öllé és Ombódi szeretteinek el­hunyta emlékére. A mérkőzés elején mindkét gárda sok hibával játszott. Zsákai két távoli lövését védte Kalló kapus. Vadkerti és Ecseki szép támadását a védők szögletre hárították. Felföldi öt méterről a kapusba lőtte a patto­gós labdát. Ezután feljavult a Ve­gyiművek, Bálint veszélyes lö­vését hárította a kapus. A 38. percben Vadkertinek egy össze­csapásnál a lábfeje csúnyán meg­sérült, így nem tudta a játékot folytatni. Fordulás után Nagy egyedül tört kapura, Öllé nagy bravúrjára volt szükség, hogy megmentse kapuját a góltól. Az 55. percben Kun fejesét az egyik védő kézzel ütötte ki a kapuból, 11-es, amelyet Jegesi értékesí­tett, 1-0. Az 58. percben 30 mé­teres félmagas szabadrúgást lőtt Sűrű, és a jobb sarokba tartó lab­dát Öllé csak érintette, 1-1. Jege­si jobb oldali szabadrúgása után Busi öt méterről a kapu fölé fe­jelte a labdát. A 73. percben a vendégek egy baloldali támadá­sa után középre lőtték a labdát, amit Nagy közelről a hálóba ko­tort, 1-2. A 86. percben Bálint oldalt, ártatlan helyzetben fel­lökte ellenfelét, 11-es. Nagy a kapu bal alsó sarkába helyezte a labdát, 1-3. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen a szeren­csésebb csapat győzött. Egy hat­pontos összecsapást vezetés után nem lett volna szabad elveszíte­ni. Jók: Viola, Jegesi, Zsákai, il­letve Adamovics, Nagy, Sima. Ifi: Sz.Vegyiművek-Eger SE 1-1. Hatvan-Volán Rákóczi 2-1 /l-l/. Hatvan, 1000 n., v.: Mar­osok. Volán Rákóczi: Nagy-Tó­­vizi, Ludányi, Bencsik, Mihályi, Rácz, Horváth, Menyhárt, Tu­bák, Vadicska, Molnár. Edző: Sebők György. A 21. percben Tubák huszonegy méteres sza­badrúgása a bal alsó sarokban kötött ki, 0-1. A 35. percben Ba­­zsó futott el a jobb olalon, beadá­sát Varga öt méterről a kapuba bombázta. A 86. percben Gömö­­ri húsz méteres szabadrúgását Nagy kiejtette, így Juhász né­hány lépésről a hálóba passzolt, 2-1. Korán megbomlott a hatva­niak hadrendje, Szécsényi kény­szerűcseréje miatt. Ezért a haza­iak középen erőltették támadása­ikat, de így is sok lehetőséget hagytak kihasználatlanul. Na­gyobb lelkesedésüknek köszön­hetik a vasutasok győzelmüket. Ifi: Hatvan-Volán Rákóczi 2-0. Rádió Szolnoki Stúdió 15.00- 17.00: Kereskedelmi adás. ze­ne, hír, reklám. Tel: 44-618. Szerkesztő: Pálréti Ágoston 17.00- 18.30: Alföldi magazin. Szer­kesztő: Benkő Imre. Tel: 41-133. (A tar­talomból: Hírek - 17.15: Zenés percek. Régi kedves dallamok - 17.30: Szóváltás: Hogyan tovább mezőgazdaság? - Zene­­turmix - 18.00: Alföldi krónika. Hírek, tudósítások, riportok. - Vállalati fogyókú­ra - Szavazási főpróba - Sport - Hírössze­foglaló) Kossuth rádió 8.05: Hangszemle. - 8.20: A hét zene­költője - Brahms: B-dűr szextett Op.18. - 8.50: A hét költője: Kosztolányi Dezső. -9.00-11.00: Napközben - Közérdekű ma­gazin. - 11.05: Hagyományápolók. - 11.30: Cseres Tibor: őseink kertje, Er­dély. -12.50: Halló! - Tálca fölötti beszél­getések az önkiszolgáló étteremben. - 13.00: Klasszikusok délidőben - Magyar előadóművészek albuma. - 14.05: A mo­sóbenzin nyomában. Riport. -14.35: Kó­ruspódium. - 15.00: Az olvasás gyönyö­rűsége. -15.30: Zenei Tükör - Kérdések, feleletek, újdonságok, érdekességek. - 16.00: Tizenhat óra. -16.15: Miska bácsi negyedórája. - 16.30: Nyitnikék - Kisis­kolások műsora. - 17.00: Eco-mix - Gaz­dasági magazin. - 17.30: Nóták. - 17.55: Ipargazdák. -18.05: Láttuk, hallottuk, ol­vastuk - Művészet- és művelődéskritika. -18.30: Esti Magazin. -19.20: Sportvilág.- 19.40: Czövek Lajos: Hortobágyi ké­pek. - 19.50: Gong. - 20.00: Első kézből.- 21.00: Egy rádiós naplójából. - 22.00: Hírvilág - Hírek - tudósítások - kommen­tárok - sport - 22.30: Beszélgessünk... - A mikrofonnál C. Molnár Emma pszicho­lógus és Popper Péter pszichiáter. - 23.30: Benjamino Gigli legszebb felvételeiből - VI/1. rész. Petőfi rádió 8.05: Rivaldafényben: Harangozó Te­réz és Horváth Attila. - 9.05: Zsebrádió­színház. ók ketten - Illés Endre hangjáté­ka.-9.23: Zenés játékokból.- 10.00: Ma­gyarán szólva - ism. - 10.15: Magnóról magnóra. - 11.05: Hogy tetszik lenni? Nyugdíjasok műsora. - 11.35: A finn­­észt-magyar dzsesszműhely legújabb fel­vételeiből in/l.rész. - 12.53: Kis magyar néprajz. - 13.05: Slágermúzeum. - 14.00: Kettőtől ötig... - 17.05: Kölyökrádió. - 17.30: Ötödik sebesség - Ifjúság - politika - kultúra. - 18.30: Popregiszter. - 19.05: Vissza... - Válogatás ifjúsági műsorok­ból. - 19.30: Daráló. Folytatásos ifjúsági műsor. - 20.00: összjáték - Korhatár: 1- 99. - 21.05: "Jujube" - Juliette Gréco. - 22.05: Rockújság. - 23.10: Sporthíradó. - 23.20: Szintetizátorvarázs. Bartók rádió 9.10: Nürnbergi Orgonahét 1989. IV/2. rész. -10.26: így láttam Bartókot. - 11.00: Handel: Imeneo - Opera két rész­ben. -12.05: Helsinki Biennálé 1989. VI­­II/7. rész - Castiglioni: Szimfónia. - 13.00: Toll és mikrofon. Válogatás az elmúlt hét irodalmi műsoraiból. - 14.00: Zenekari muzsika. -14.35: A Nemzetközi Rádióegyetem műsorából. -15.05: Fiata­lok muzsikálnak. - 15.20: Peter Grimes - Részletek Britten operájából. - 16.05: Mozart D-dúr divertimento. -17.44: Ma­gyar zeneszerzők. - 18.30: Hiányjel. Ami a nyolcadikos történelemkönyvekből ki­maradt... -19.05: Kommt mit! Alapfokú német társalgás. -19.35: Budapesti Tava­szi Fesztivál. Montserrat Caballé áriaest­je. - kb.21.40: Richie Cole dzsesszegyüt­­tese és Michel Camilo triója játszik. - 22.00: Új kompaktlemezeinkből. - 23.06: A Lausanne-i Énekegyüttes énekel. - 23.30: A hét zeneműve. Televízió Szolnok Városi Televízió 16.40: Sz. Olajbányász—Dombóvár férfi kosárlabda-mérkőzés — helyszíni közvetítés felvételről. — A közvetítést a SZOTÉV támogatta. — 18.00: Mozicsa­torna: Ördöghegy - olasz kalandfilm - 19.51: Reklám - 20.00: A 4-es számú választókerület képviselőjelöltjeinek mű­sora - 21.08: Mozicsatorna: A kukkoló - amerikai film. Csak felnőtteknek - 22.42: Műsorzárás 1. műsor: 9.00: Képújság - 9.05: Tévétorna nyugdíjasoknak. - 9.10: A nyugdíjasnak sosincs ideje. NDK tévéfilm sorozat XI- 11/13. rész: A legénybúcsú (FF) - ism. - 9.35: A HÉT - ism. - 10.35: Delta. Tudó­­mányos híradó - ism. - 11.00: Képújság - 16.30: Képújság -16.40: Déli videoújság. A szegedi körzeti stúdió műsora. -16.55: Kuckó -17.45: Szám-adás. Gazdasági ne­gyedóra. - 18.00: Egy szó, mint száz. Nyelvi fejtörőjáték. Egri János műsora. - 18.45: Esti mese. Az én kis állatkertem. A fóka. NDK gyurmafilm. - 19.00: Cim­bora. Romániai cimborák. - 19.20: Rek­lám - 19.30: ^Híradó - 20.00: Reklám - 20.05: Új Nyitott Könyv. Odze György: A nagypapa ajándéka. - 20.45: Reklám - 20.50: Választási vitaműsor - 21.50: Pa­noráma. Világpolitika percről percre. - 22.35: Van öt perce? Paganini: La Cam­­parella. - 22.40: Híradó 3. 2. műsor: TV 2 Sugár Ágnessel és Dömsödi Gá­borral - 17.00: Képújság - 17.15: TV 2 - Benne: Reklám - Riportok - Időjárás - Zene. - 17.45: Kérdezz! Felelek. Egri Já­nos műsora. - 18.00: Hétfőn hatkor - 18.25: Gyerekeknek! Praclifalva lakói. Amerikai rajzfilmsorozat. Kísértetjárás - ism. -18.46: TV2-18.50: Hatoslottó-sor­solás - 19.00: Szimfónia. Francia tévé­­filmsorozat XVIII/11. rész. -19.52: TV 2 - 20.00: Körzeti tévéstúdiók műsora. - Budapest - Pécs - Szeged - 20.55: TV 2 - 21.00: Híradó 2. - 21.20: TV 2 -21.30: Telesport - Kb.23.00: TV 2 - Nap­­zárta. Moszkva: 4.30: 120 perc - 6.35: Rajzfilmek - 6.44: Orosz folklór - 7.35: Labdarúgó­szemle - 8.05: Atkins (film) - 9.30: Nyil­vánvaló, hihetetlen - 10.30: Híradó - 14.30: Pozsonyi zenei fesztivál - 14.55: Francia nyelvlecke - 15.55: A moszkvai kereskedelmi központ - 16.25: Reklám - 16.30: Híradó - 17.00: G. Kareva énekel- 17.40: Fotópályázat - 17.45: A párbaj után (tévéjáték) - 19.00: Híradó - 19.30: Aktuális interjú -19.40: A tévéjáték foly­tatása - 20.45: Szvjatoszlav Richter zon­goraművész-21.50: Hírszolgálat-22.10: Valentyin és Valentyina (film) 23.40: Esztrádműsor - 1.00: Lening rád hidjai Szlovák: 16.40: Angol nyelvtanfolyam -17.10: A szépség tükre - 17.35: Az önfejű - NSZK tv-sorozat - 18.00: Esti mese - 18.10: Zenés művelődési sorozat -18.25: Hírmagazin - magyar nyelven - 19.10: Torna -19.30: Híradó-20.00: Sportvissz­hangok - 21.00: Új filmek a mozikban - 21.30 : Híradó - 22.00: Világhíradó- 22.15: Carmen - feliratos spanyol film Újvidék: 16.10: Műsorismertetés - magyarul - 16.15: Tv-napló - magyarul - 16.25: Gyermekműsor - magyarul -16.40: RTV- kalauz -16.55: Műsorismertetés -17.00: Tv-napló - 17.20: Reklám - 17.25: Sportkrónika - 17.45: A sebészet lehető­ségeinek határai - 18.15: Óra - szlovák nyelvű műsor - 18.45: Dokumentummű­sor: Hosszú téli éjszaka -19.15: Rajzfilm -19.25: Reklám - 19.30: Tv-napló - ma­gyarul - 20.00: Napjaink - magyarul - 21.00: Újságíró - hazai játékfilm - 22.30: Reklám -22.35: Tv-napló -22.55: Művé­szeti műhely - 23.15: Műsorzárás - ma­gyarul Eurosport: 6.00: Üzleti világhíradó - 6.30: Euró­­pai üzleti hírek - 7.00: DJ Kát Show - 930: Eurosport-étlap - 10.00: Síugró Vi­lágkupa - 11.00: Sí Világkupa - 12.00: Kerékpár vb -13.00: Labdarúgás -15.00: Kézilabda. Capital torna -17.00: Lovas­­show-18.00: Jégkorong. Nemzeti Jégho­ki Liga - 20.00: Nemzetközi autó- és mo­torsport - 21.00: Micsoda héti - 22.00: Ökölvívás - 23.00: Jégkorong. Nemzeti Jéghoki Liga - 1.00: Szánkó vb - 2.00 Műsorzárás Super: 7.00:Napkezdet - 8.00: Egyveleg - 16.00: Forró drót-17.00: Hullámhosszon - 18.30: Kék éj - 19.30: Hírek, időjárás - 19.45: Időlánc - 20.00: Szupervakációk - 20.30: India arcai. Útifilm - 21.00: A környezet kilátásai - 21.30: Q.E.D. Ri­portok - 22.00: Hírek, időjárás - 22.15: Vad dél. Természetfilm - 22.45: Thaiföl­di panoráma - 23.15: Tízmillió hangya. Természetfilm - 0.15: Hírek, időjárás - 0.30: Kék éj - 1.30: Időlánc - 1.40-7.00: Egyveleg Tv 5: 16.05: Hírek - 16.15: 7-ről 7-re - 17.15: Esély a daloknak. Pascal Sevran varietéje -17.45: Főzőlecke -18.00: Szá­mok és betűk. Vetélkedő -18.20: Incifin­­ci fantázia - 18.35: Pihenőidő - 19.00: Állatbarátok műsora - 19.30: Hírek, idő­járás -19.40: Csillogó papiros - 20.00: Új Világ. Hírmagazin - 21.00: Thalassa. Tengeri magazin - 22.00: Tv-híradó - 22.25: Időjárás - 22.30: Gros Mechant Show. A TV5 Quebec műsora - 23.30: Kulisszatitkok. Színházi magazin - 0.30: Műsorzárás