Néplap, 1989. augusztus (40. évfolyam, 178-206. szám)

1989-08-29 / 204. szám

1989. AUGUSZTUS 29. 7 ^ÉPIAP Megyei /. o. labdarúgó - bajnokság Jól fut a Tisza Cipő Tiszafüred—Szajol 2—1 (1—0). Tiszafüred, 400 n., v.: Taj'thy. Tiszafüred: Vida— Hídvégi, Gál, Fazekas, Ne­mes, Szatmári, Dajka, Kiss L., Laurencsik, Bállá, Nagy I. Csere: Csőke. Edző: Németh György. Hűvös, esős időben a meg­fiatalított hazai csapat mát az első percekben helyzeteket dolgozott ki és a 20. percben Bállá révén Vezetést szerzett. Fordulás után nagy iramú, élvezetes játék volt a pályán, a lelkes vendégek feljöttek és a 60. percben Balogh szeren­csés góllal egyenlített. A Ti­szafüred ritmust váltott, csa­tárai óriási gólhelyzeteket hagytak ki, a szajoli kapus, Kuizs pedig remekül védett. A 72. percben, Laurencsik lö­vésénél azonban már tehe­tetlen volt. Régen látott, ma­gas színvonalú mérkőzésen a Tiszafüred megérdemelten győzött a sportszerű Szajoilal szemben. Jók: Laurencsik, Nemes, Kiss L., Szathmáry, Gál, illetve Kuizs. Balogh, Bódi. Ifi.: Tiszafüred—Száj ol 4—2. ifj. Szabó Tisza Cipő SE—Szolnoki Cukorgyár 2—0 (0—0). Martfű, 200 n., v.: Csonka. Tisza Cipő SE: Majer—Sipos. Kesjár, Takács, Drávucz, Szántai, Gál (Dósa), Palcsó, Kovács, Fürtös (Kávási), Nagy A. Edző: Lazányi Pé­ter. Palcsó 20 méteres éles sza­badrúgása vezette be a mér­kőzést, majd Fürtös fejesét védte a kapus. Ezzel a kez­deti megmozdulással egy da­rabig ellőtte a puskaporát a hazai csapat. Fordulás után az átszervezett tiszások ve­zettek több támadást, igyeke­zetüket a 68. percben siker koronázta. Palcsó távoli sza­badrúgása kipattant a kapus­ról, a támadást követő Szán­tai a léc alá lőtt, 1—0. Bíró, majd Drávucz kapott sárga lapos figyelmeztetést, túlzott igyekezetükért. A 82. perc­ben Palcsó beívelésébe Ko­vács fejjel beleért, a csúsz­tatott labdát Fürtös továbbí­totta a hálóba, 2—0. A me­zőnyben többet kezdeménye­ző hazaiak megérdemelt győ­zelmet arattak a jó benyo­mást keltő Cukorgyár ellen. Ifi: Tisza Cipő—Cukorgyár 6—1. Lepsényi Kunhegyes—Kunszent­­márton 2—2 (2—2). Kunhe­gyes, 350 n., v.: Kovács. Kun­hegyes: Szabó J.—Kovács I., Fütő, Szabó P., Varga, Ju­hász (Kiss J.), (Pócsi), Kov­­rig, Kiss S., Herbály, Békési. Edző: Gorzás Lukács. A hazaiak nagy lendülettel kezdték, de a kapu előtt el­hibázták a gólszerzési lehető­ségeket. A 16. percben Her­bály szögletébe Kardos ka­pus rosszul nyúlt bele és a labda a kapuba hullott. A vendégek egyre erőteljeseb­ben támadtak és a 22. pere­iben Fekécs -látványos góllal egyenlített. A kapott gól megzavarta a hazaiak védel­mét és ezt kihasználva Bar­­tucz ügyes találattal a veze­tést is megszerezte. A Kun­hegyes az egyenlítést szép támadás végén, Békési fejes­góljával érte el. A második félidőben szinte egy kapura játszott a hazai csapat, de körülményeskedő csatárai nem tudtak újabb gólt elér­ni. A végig jó- iramú mérkő­zésen igazságos eredmény született. Jók: Kovács, Her­bály, ill. Hürkecz, Bartucz, Fekécs, Bállá. Ifi: KESE—KUTE 3—1. Gorzás Jászladány—Túrkevé 1—0. (0—0). Jászladány. 200 n. v,: Molnár A. Jászladány: Föld­vári—Varga, Nagy, Göblyös, Rontó, Vincze, Tóth, Pomázi, Dankó (Gémei), Lázár (Ma­kai), Gólya: Edző: Vincze Gábor. A szokásostól elté­rően az első negyedóra ho­zott nagyobb izgalmat. A Ladány többet támadva hagyta ki helyzeteit, a ven­dégek pedig jól kontráztak, A második félidőben is hazai fölény alakult ki, mely gólt eredményezett: Varga ügyes beadását a jókor érkező Vin­cze a (kapu jobb oldalába he­lyezte, 1—0. A közepes szín­vonalú mérkőzésen megér­demelt ladányi győzelem szü­letett, a szervezetten védeke­ző Túrkeve ellen. A játékve­zető négy sárga lapot osztott ki, ebből hármat a vendégek kaptak: Jók: Varga, Vincze, Tóth, Pomázi, illetve Egri, Ducza, Kormos. Ifi: Jászladány—Túrkeve 2—2. Vincze J ászalsószen tgy orgy-1- J ász­apáti 1—1 (0—0). Jászalsó- 6zentgyörgy. 600 n., v.: Mé­száros. Jászalsószentgyörgy: Povedán—Simon, Gál J., Győr, Szaszkó, Kiss T. II., Bathó, Szabó, Zsákai, Kiss T. I., Koncsik (Filipcsei). Edző: Sólyom Vilmos. A mostoha időjárás elle­nére élénk érdeklődés előzte meg a két jászsági csapat ta­lálkozóját. Akik így érezték, azok nem csalatkoztak hi­szen a mérkőzés végig ma­gas színvonalú, küzdelmes játékot hozott. A 40. percben, az elaivó vendégvédők mel­lett Koncsik szerzett szemfü­les gólt. A 60. percben egyen­lítettek a vendégek. Ádám lapos beadását Kimán értékesítette. A mérkő­zés összképe alapján reális pontosztozkodás szüle­tett. Jók: Gál J., Kiss T. (I., Szaszkó, Győr, Zsákai, illet­ve Tóth, Rostás, Borics, Uta­­si. Ifi: Jászalsószentgyörgy— Jászapáti 2—4. Sólyom Karcagi SE—Tiszaföldvári TSZSE 2—0 (1—0). Karcag, 300 in., v.: Somogyi G. KSE: Csomós—Kocsis, Sándor, Mé­hes, Mészáros L., Mészáros J., Antal, Balogh, Béres, Tóth, Török. Edző: Varga László. A 20. percben Tóth—Török kényszerítő átadás után Tóth lépett ki és két védőt kicselezve tíz méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 1—0. Két perccel a mérkőzés vége előtt Tóth rúghatott szögle­tet. A beívelt labdát Béres 8 méterről fejelte a kapuba, 2—0. Csúszós talajú pályán mindvégig küzdelmes. ám sok hibával tarkított mérkő­zést láthattak az esőtől sem visszariadó nézők. A hazai együttes végig irányította a Táblázatok Mátra-csoport Labdarúgó NB III, 1. Bag 2 2 — — 9-2 6 2. Gyöngyös 2 2 — — 8-li 6 3. Jászberény 2 2 — — 7-0 6 4. Hatvan 2 2 — — 6-1 0 5. Gödöllő 2 2 — — 4-11 6 6. H. Gáspár 2 11’ — 1 5-3 3 7. SBTC 2 11 — 1 4-3 3 8. Romhány 2 1 — 1 5-5 3 9. Ape 2 1' — 11 3-3 3 10. T.-'miiklós 2 1) — 1 2-3 3 11. Salg. Kohász 2 1 — 1 2-4 3 12. R.-falva 2 — — 2 0-3 — KJ. Balassagy. 2 — — 2 0-4 —_ 1'4. Nagybátony 2 — — 2 2-7 — 15. SZVSE 2-L­— 2 0-7 — 16. Nézsa 2 — — 2 1-: Hl — A 3. fordulóban, szeptember 2., szombat, 15.30: Török­­szentmiklós—Volán-Rákóczi, Gáspár, Szolnoki Vegyimű­vek—Jászberényi SE, stoller. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. Tisza Cipő 2 2 — — 3-0 6 2. Jászladány 2 2 — — 4-2 6 3. Jászapáti 2 1 L — 6-1 4 4. Kunszentm. 2 1 1 — 5-3 4 5. Szászberek 2 1 1 — 3-1 4 6. Jászkisér 2 11' 1 —' 4r3 4 7. Tiszafüred 2 1 1 — 3-2 4 8. Karcag 2 1 — li 3-3 3 9. J.ároks,záLLás 2 1 — V 3-4 3 10. J.-alsószenit. 2 — 2 — 2-2 2 11. Túrkeve 2 — &< 1 1-2 1 112. Sz. Cukorgy. 2 — 1 1 1-3 1 13. Kunhegyes 2 —• 1-ül 2-7 1 1:4. Szajol 2 — — 2 3-5 — 15. Besenyszög 2 — —: 2 2-4 — 16. Tiszaföldvár 2 — — 2 2-5 — A 3. fordulóban, szeptember 3. vasárnap, 16.30: Beseny­­szög—Jászkisér, szászberek— Tiszafüred, Szajol—Jászla­dány. Túrkeve—Karcag, Ti­­szaföldvár—Kunhegyes, Kun­­szentmárton—Jászalsószent­györgy, Jászapáti—Szolnoki Cukorgyár, Tisza Cipő SE— Jászárokszállás. 90 percet és számos helyze­tet alakított ki, de ezekből csak kettőt értékesített, így az eredmény igazságosnak mondható. Jók: Antal, Mé­száros J., Sándor, ill. Varga, Szikora. Ifi: KSE—Tiszaföldvár 8—0. *­Palkovits Jászkisér—Szászberek 1—1 (0—0), Jászkisér, 300 n., v.: Szaibari. Jászkisér: Szántó— Farkas F., Gólya, Himpli, Farkas J., Tóth L. (Drávucz, Volosilovszky), Farkas L„ Bolya, Tarkó, Pásztor, Ne­mes. Edző: Major Antal. A mérkőzés előtt búcsúz­tatták az aktív játéktól már korábban visszavonult Bér­ezési Józsefet, Gócza Zol­tánt és Kisnémeth Bertalant. A teljesen átszervezett és megfiatalított hazai együttes nehezen talált magára. A mérkőzést alacsony színvo­nal, de nagy küzdelem jelle­mezte. A jászkiséri együttest megzavarta, hogy Tóth L. csapatkapitányt már az első percekben sérülés miatt le kellett cserélni. A vendégek elsősorban a védekezéssel tö­rődtek, néha kissé keményen is. A 20. percben a Szászbe­rek, a 34. percben Bolya előtt adódott nagy helyzet. Az 59. percben érdekes szituáció történt. Vendégtámadás so­rán Gólya megsérült, a já­tékvezető figyelmen kívül hagyta, és Nagy góljával a vendégek megszerezték a ve­zetést, 0—1. Ezután többet támadott Jászkisér, melynek eredményeként a 75. percben Nemes kiegyenlítet, 1—1. Végeredményben a döntet­len igazságos, egyik csapat sem érdemelt, volna győzel­met. A hazai csapatból sen­kit sem lehet kiemelni, míg a vendégek lelkes játékért dicséretet érdemelnek. If i: J ászkisér—Szászberek 5—0. Ficzek Jászárokszállási Vasas— Besenyszög 3—2 (2—0). Jász­árokszállás, 450 n., v.: Füze­si. J. Vasas: Tóth—Pecha (Ivony) Dósa, Szedmák, Szi­­ráki, Papp, Fodor, Kaszab, Kiss B. (Csikós), Fekete, Kárpáti. Edző: Pecha Berta­lan. Kosárlabda Duna Kupa Fáradt volt az Olaj(bányász) Szolnoki Olajbányász— Zbrojovka Brno 90—107 (44—53). Szolnok, 1400 n., v.: dr. Valovics, Szilvássy. Olajbányász: Berkics (21/1), Tóth A. (23/3), Tóth Z. (2), Abeljanov (20/4), Nazarov (8). Csere: Kmézics (7/1), Vida (2), Misek (5). Edző: Szalay Ferenc. Zbrojovka Brno: Okac (17/3), Bunak (7/5), Sibal (12), Hudecek (4), Jelinek (24/2). Csere: Krejci (8/2), Brtnik (10), Svoboda (10/2). Edző: Jan Kozák és Zdenek Bob­rovsky. Kitűnő alkalom egy tét­mérkőzésekből álló sorozat megrendezése a felkészülés jegyében. A Duna Kupa mérkőzéseken külföldi el­lenfelekkel is összemérhetik tudásukat az Olajbányász férfi kosarasai, így a baj­nokságra remélhetőleg megedződve, összeszokva állhatnak ki. Szombaton a zsolnaiak, vasárnap este pe­dig az ugyancsak csehszlo­vák brnoi együttes vendé­geskedett a Tiszaliggtben. Telt ház előtt ütemes vastaps kíséretében indult a találkozó, de a Zbrojovka hamar lehűtötte a kedélye­ket. Okac vezetését ugyan Abeljanov rögtön kiegyenlí­tette, de a hatodik percben már nyolc ponttal elhúztak a csehszlovákok. Különösen a hórihorgas balkezes Jeli­nek volt elemében, aki há­rompontos tempóival még a hazai közönséget is tapsra ragadtatta. A szolnokiak kö­zül Tóth A. vette fel vele a versenyt, öt triplája az első játékrészben jobb folytatást ígért. 44—53-mal fordultak a csapatok, az olajosok min­dent megpróbáltak hátrá­nyuk csökkentésére. Az első játékrészben gyengélkedő Berkics magára talált, Abel­janov palánk alatti labda­­szerzései és indításai után Tóth Z. 59—61-re módosí- , tóttá az állást. Sajnos, az egyenlítés nem sikerült, éppúgy, . mint 63—65-nél. Ezután Berkics tempóját a játékvezetők érvénytelení­tették, amit érte kaptak a A zsolnaiak ellen jobban ment az Olajbányásznak, Fésűst nem tudták megakadályozni a pontszerzésben szürke ruhások a közönség­től, nem tűzték kalapjukra. Fokozatosan ritmust váltott a Zbrojovka, az egyre töb­bet hibázó hazaiak nem tud­tak újítani, először 68—76- ra, majd öt perccel a vége előtt húsz pontra (72—92) növelték az előnyt. Az utol­só percekben mindkét olda­lon potyogtak a kosarak, Jelinek zsákolása és Heré­nyi időn túli büntetőjével alakult ki a végeredmény. Szálai Ferenc véleménye a látottakról: „Nem tulaj­donítok különösebb jelentő­séget a vereségnek, ezek a mérkőzések elsősorban a csapat összekovácsolódását szolgálják. Tudtuk, hogy a Brno a jobbik csehszlovák csapat, szoros mérkőzésen a vereséget is bekalkuláltuk. Kétszer kétpontnyira meg­közelítettük őket, sajnos, el­adott labdáinkkal újfa fel­hoztuk ellenfelünket. Biztos az előző napi mérkőzés okozta fáradtság is közre­játszott a fiaskóban, de el­sősorban ^ négy új játékos összeszokottságának hiányá­ban látom a magyarázatot. Egyénileg kiválóan képzett játékosainkból csapategy­séget kell kovácsolni a baj­nokságig, s bízom benne ez 'sikerülni is fog.” (Néder) Akiket vasárnap elbúcsúztattak Nagy érdemeket szereztek a röplabda fejlődésében A két búcsúzó Pető (3) és Tompa (9) Géczi László, a Szolnoki Vegyiművek SE elnöke úgy jellemezte, hogy -mindkét játékosnak nagy érdemei vannak abban, hogy a csa­pát gyökeret vert az NB I- ben és legutóbb már az A- csoportban, a legjobb tíz magyar csapat között szere­pelt. S most mindkettőjük­nél elérkezett a búcsú pilla­nata. Vasárnap a Tomi Ku­pa nemzetközi férfi röplab­datornán váltak el tőlük, szép porcelánvázával jutal­mazva eddigi tevékenysé­güket. Viszonylag fiatalon, harmincéves korban mond­tak búcsút szeretett sport­águknak, amely, úgy tűnik, maradandó egészségi káro­sodást is hordoz magában. Pető Barnabásnak az ízü­letei fájnak, Tompa Lászlód ónak pedig három éve a tér­dét műtötték, és azóta nem bírja a fizikai terhelést. A válás a szeretett sportágtól, . a röplabdától, így bármeny­nyire is fájó, de kényszerű. Pető Barnabás Tatabá­nyán, a Bányász színeiben 1968-ban ismerkedett meg a röplabdával, Nemes József keze alatt. A Koméppel tör­tént fúzió után 1984-ben Szolnokra hívták, a Vegyi­művek NB I-es csapatába. El is jött, és ahogy véleke­dett, most már örökre itt is marad. A Vegyiművek csa­patában kapitánynak vá­lasztották, a -szerepköre pe­dig feladó volt. A szép em­lékek között kutatva el­mondta, hogy játszott a Budapesti Honvédban, amelynek akkor olyan játé­kosállománya volt, hogy még a kispadon is váloga­tottak ültek. Tagja volt az 1979/80-ban magyar bajnok­ságot nyert Honvéd csapa­tának, az ünnepségen paro­­lázoft a honvédelmi minisz­terrel. Az előtte való évben ezüstérmesek voltak, példa­képe pedig Urbán, a Honvéd játékosa volt. A maradan­dó élmények közé tartozik még, hogy az elmúlt két év­ben a Tomi Kupa nemzet­közi tornán a legjobb előké­szítő játékosnak választot­ták. S az edző, akitől sokat tanult, Botos Ferenc és Hen­­nig Ernő volt. S ami még külön örömére szolgál, hogy a Vegyiművek csapatának két előkészítő játékosa, Sár­mán András és az átigazolás alatt lévő Gulyás Ferenc szintén tatabányai. Pető Barnabás a Tisza­menti Vegyiművekben kar­bantartó lakatos, s amint játékostársaitól megtudtuk, a Tisza partján beleszere­tett a horgászásba. Tompa László volt az egyetlen tősgyökeres szolno­ki játékos a Vegyiművek csapatában. Még á Vízügy Dózsában kezdett játszani, 1977-ben került a Vegyimű­vek akkor még NB Il-es csa­patába. Közben a kosárlab­dával is kacérkodott. Mikor felkerültek az első osztály­ba, standard játékos volt, dolgozott Nyáry Sándor, majd Policsányi István ed­ző keze alatt. Nagy élmény volt a régi csapatban ját­szani olyan játékosok kö­zött, mint Policsányi, Szeg­halmi, a két Hegedűs, Kiss L. és Tószegi, akik közül so­kan válogatottak is voltak. Aztán feledhetetlen marad az afrikai út, amikor Lí­biában jártak. A közbejött sajnálatos térdműtét miatt vonul vissza, a Tiszamenti Vegyiművekben a bizton­ságtechnikai osztályon elő­adó. S ha pedig a röplabda­­csapathoz hívják segíteni, aligha mond ellent a Kérés­nek, (pi) Autósport Hatezer néző a sáros hidegben Zuhogó eső és hideg várta vasárnap Cseszneken a rallyecross OB 8 futamának résztvevőit. Némi várakozás után az eső elállt és a pá­lyát is sikerült olyan álla­potba hozni, hogy a ver­senyzésre alkalmas lett. A mostoha idő ellenére mint­egy hatezer néző állta körül a bekerített részt és szur­kolta végig az izgalmas csa­tákat, amelynek Kiss Ká­roly, a Szolnoki ÁB SE ver­senyzője is részese volt. Már a selejtező futamokban is nagy volt a harc. Innen Kiss a második helyen került az I-es divízió döntőjébe. A döntő rajtnál a nagy tolako­dásban az ÁB-s fiú össze­koccant a Főtaxis Fodorral, de megőrizte a 2. helyét. Ezután viszont leintették a futamot, egy autó borulása miatt. A megismételt rajt­nál Pék László Audijáva.l ismét biztosan ment el, míg Kiss újra mögé csúszott. Ezek után fokozatosan nö­velte előnyét a szolnoki ver­senyző, így biztosan került a dobogó második fokára. Eredmények: I-es divízió 1. Pék (Tapolca) Audi Coupe, 2. Kiss (Szolnok) La­da 1300, 3. Fodor (Főtaxi) Skoda 130 LR. (Szaniszló)