Néplap, 1989. június (40. évfolyam, 127-151. szám)

1989-06-12 / 136. szám

1989. JUNIUS 12. Néplap Labdarúgó NB H Mezőtúri Honvéd—Olefin SC 1:0 (0:0)'. Mezőtúr 600 n. V.: Hunyadi. Mezőtúri Hon­véd : Ladányi—Horváth M., Sándor, Dávid, Farkas, Va­­dicska (Paku), Horváth A., Oláh, Major, Plókai, Nagy G. (Kelemen). Edző: Földesi János. A mérkőzés előtt a közönség köszöntötte a baj­nokságot nyert Mezőtúri Honvéd labdarúgó csapatát, és elköszöntek az utoljára szereplő és leszerelő játéko­soktól. Hazai támadásokkal indult a mérkőzés. A 11. percben Plókai, egy perccel később Nagy G. előtt nyílt gól szerzési lehetőség, mind­ketten hibáztak. A vendé­gek első akciójukat negyed­óra elteltével vezették, Ki­sér széltől támogatva nagy lövést zúdított Ladányi ka­pujára, amit szögletre hárí­tott a kapus. A félidő to­vábbi része Honvéd fölény­ben telt, a vendégek: csak kontratámadásokból voltak veszélyesek. Fordulás után a hazaiak fölénye még nyo­masztóbbá vált, de a kapu előtt, elfogyott a tudomány, vagy a védők mentettek vagy a hazai csatárok ügyet­lenkedtek. Már úgy tűnt, döntetlen lesz a vége, ami­kor Farkas a 89. percben három védőn átkígyózva mintegy 20 méterről védhe­­tetlenül lőtt a bal alsó sa­rokba. 1:0. A mérkőzés színvonalán erősen érző­dött, hogy tulajdonképpen tét nélküli összecsapásról van szó. A látottak alapján ha nehezen is, de megérde­melten győztek a hazaiak. Jók: Sándor; Farkas, Nagy G. ill. Csízi, Barna, Kisér. Ifi: Mezőtúri Honvéd— Olefin SC 1:1 (0:1). Bűzi Volán Rákóczi SE—Jász­­kisér 7:1 (5:0). Rákóczifal­­va 400 n. V.: Lőrincz. Vo­lán Rákóczi: Üj falusi—La­dányi, Silye, Bencsik, Ma­­tula, Rácz, Hábensusz, Menyhárt, Tubák, Török (Szénási), Molnár (Bujáki). Edző: Sebök György. Jász­­kisér: Németh—Gólya, Ko­vács, Kis—Németh, Himpli (Farkas L.), Tóth, Pásztor, Bolya, Ládi, Gócza, Nemes (Farkas F.). Edző: Bukhár László. A hazai csapat tá­madólag lépett fel és tetszés szerint érte el góljait. Má­sodik percben Tubák félpá­lyáról indulva jobb oldalt, kicselezte védőit és a hosszú sarokba lőtt. 1:0. A 18. perc­ben Menyhárt középen ki­lépett és a kifutó kapus felett emelt a hálóba. 2:0. A 26. percben Tubák elhúzott a bal oldalon és lőtt a hosz­­szú sarokba. 3:0. A 33. perc­ben ismét Tubák észrevet­te, hogy a kapus kint áll a kapujából és 30 méterről ívelt a kapuba. 4:0. 39. perc: Rácz szögletét Tubák csúsztatta a léc alá. 5:0. Az 50. percben Menyhárt szög­letét fejelte Tubák a hálóba. 6:0. A 73. percben Üjfalusi­­ról kipattant labdát Pásztor gurította hálóba. 6:1. A 78. percben Szénási jobbról Tu­bák elé tálalt, aki közelről gurított a hálóba. 7:1. Köze­pes színvonalú mérkőzésen a két csapat különbsége az eredményben is megmutat­kozott. Jók: Tubák (a me­zőny legjobbja), Menyhárt, Silye, ill. Pásztor. Ifi: Volán Rákóczi—Jász­­kisér 6:1. Balogh Törökszentmiklósi SE— Rakamaz 0:1 (0:1). Török­szentmiklós 700 n. V.: Szabó Törökszentmiklós: Elekes— öz, Csontos. Molnár, Erdősi. Lóié, Porhanda (Boros), Ru­­pa (Rajt), Katona, Sebők, Ramos. Edző: Bana János. A mérkőzés előtt a labdarúgók virággal köszöntötték a me­Lehel SE—Eger SE 6:1 (3:1). Jászberény 1000 n. V.: Veress. Lehel: Balázs—Ba­logh, Bukhár, Sulyok—Szán­tai. A., Németh, Ludasi—Mo­­sonyi. Kovács (Pásztor), Gu­lyás (Keresztesi). Edző: Pé­­czely Szabolcs. A 10. percben Szántai indításával Mosonyi középen kiugrott és 10 mé­terről a kifutó Bodolai fö­lött a kapuba emelt. 1:0. A 19. percben az oldalvonal mentén cselezgető Gulyás hátraadott labdáját Sulyok az elől tartózkodó egri csatár Deli elé játszotta, aki öt mé­terről a tehetelen Balázs mellett egyenlített. 1:1. A 25. percben rövid passzos hazai támadás végén Szántai indí­tásával Mosonyi elhúzott a jobb szélen, 15 méteres éles lövése hajszállal elkerülte a kaput. A 30. percben Luda­­sit gáncsolták az egri védők középen az alapvonaltól mintegy 30 méterre. Bukhár állt a szabarúgásnak és bom­balövése a bal sarokba vá­gódott. 2:1. A 35. percben Gulyás nagyszerű cselekkel elhúzott a balszélen, éles beadását Kovács mellel be­­sodorta. 3:1. A 38. percben megint Gulyás tört előre, beverekedte magát a kapu elé és 15 méterről leadott lövé­sét Bodolai hárította. A for­dulást követően, a 65. perc­ben Gulyás harcolt ki egy labdát az egri kapu előtt, éles szögből ballal lőtt, de labdája ismét elkerülte az egri portát. Még ebben a percben az évad sokadik ed­zői bakija következett: a legjobb herényi csatárt, Gu­lyást lecserélte Péczely edző, a pályán hagyta viszont az enerváltan lötyögő Kovácsot. A 70. percben Ludasi nagyszerű cselekkel játszotta tisztára Mosonyit, aki len­dületesen elfutva remekül adott középre, a jókor érkező Keresztesi közelről befejelte. 4:1. A 83. percben Keresztesi a jobb szélen lefutotta az eg­ri védelmet kicselezte a nagy erejű lövése a felső lé­cet súrolva hagyta el a já­tékteret. A hátralévő mint­egy 40 percben mindkét csa­pat részéről rengeteg pon­tatlan átadást és labdakeze­lési hibát láthatott a közön­ség. Szünet után az első említésre méltó esemény a 75. percben történt, amikor Fehér 30 méterről beadott a szolnoki büntetőterületre, ahol a késlekedő védők és Hatvani díszkísérete mellett Szűcs S. a jobb sarokba he­lyezett. 1:0. Ettől kezdve bátran kitámadott a Szol­nok, az eredmény sem ma­radt el. Tíz perccel a hár­mas sípszó előtt a gólszerző szabálytalanul akadályozta a kitörő Bontovicsot a deb­receni tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Varga a jobbra mozduló Vadon mel­lett magabiztosan a kapu közepébe emelte. 1:1. Ez­után a rendes játékidő már nem hozott döntést, így a 11-es párbaj következett, melyet a hazaiak 6:5 arány­ban megnyertek. Jók: Szűcs J., Fehér ill. Ágh, Varga I., Bontovics. Kolláth További eredmények: Ózd—Kecskemét 1:2 (0:1), Szarvas—Kazincbarcika 3:0, Metripond—Szeged 3:2 (2:2), DVTK—Hatvan 2:1 (1:0), Baja—DUSE 2:0 (1:0), Nyír­egyháza—DMVSC 2:2 (1:0) — 11-esekkel 5:4. Az NB II végeredménye Keleti csoport 1. DMVSC 30 20 4 2 4 54-18 70 2. Szeged 30 17 5 11' 7 40-21 62 3. Szarvas 30 14 5 4 7 39-25 56 4. Metrip. 30 15 3 3 9 44-36 54 5. Debr. K. 30 11 7 4 8 39-30 51 6. Eger 30 11 4 6 9 40-44 47 7. Szolnok 30 10 4 6 10 45-45 44 8. DVTK 30 10 5 4 öl 30-35 44 9. Kazincb, 30 9 7 3 11 33-43 44 10. Kecsk. 30 12 11 4 13 37-30 42 11. Nyíregy. 30 12 1 4 13 38-34 42 12. DUSE 30 10 4 4 12 31-36 42 13. Baja 30 9 3 5 13 32-47 38 14. Ózd 30 7 3 6 84 26-31 33 15. Hatvan 30 5 4 4 17 21-45 27 16. Lehel 30 4 4 4 18 26-55 24 rátámadó Fegyvemekit, majd 12 méterről a jobb ka­pufa mellett a hálóba bom­bázott. 5:1. És még nem volt vége, mert a 85. percben Szántai nagyszerű labdával indította Mosonyit, aki közel­ről élesen a jobb sarokba zúdított, 6:1. A jászberényi csapat pontos összjátékkal, nagyszerű gólokkal búcsú­zott az NB Il-től. A vendé­gek fásult, enervált játékkal nem tudták megakadályoz­ni a herényi gólparádét. Jók: Ludasi (a mezőny legjobbja), Balázs, Bukhár, Szántai, Mo­­sonyi ill. Horváth. — Hoffer — Debreceni Kinizsi—Szol­noki MÁV MTE 1:1 (0:0), 11-esekkel 6:5. Debrecen, 600 m. V.: Győr. Debreceni Ki­nizsi : Vadon—Tóth, Szűcs J., Szűcs S., Fekete—Váczi, Szilágyi, Sebők—Darányi, Fehér, Horváth. Edző: Ga­­ramvölgyi Lajos. Szolnok: Hatvani—Kiss, Ágh, Szilá­gyi, Rózsavölgyi—Csató (Se­regi), Varsa J. (Varga I.), Katona—Hegedűs, Kanyári, Bontovics. Edző: Szatmári János. A mérkőzés kezdeté­re eleredt az eső, ettől csú­szássá vált a játéktér. A 4. percben Fehér 20 méteres felé eleddig két megválaszo­latlan kérdés foglalkoztatott. Az egyik: miképpen lehetne a kuinlhegyesi utánpótlás-ne­velési modellt országos mé­retűvé bővíteni, másodikként azon tűnődtem, vajon tanul­mányaik végeztével a gye­rekek új környezetükben meddig maradnák romlatla­nok, mennyit tudnak kama­toztatni abból, amit Kunhe­gyesen Szabó Andrástól et­től az ízig-vérig gyerekra­­jongó pedagógustól kaptak. Néder szertár mellett tanulószoba, klubhelység áll rendelkezés­re. Számomra mégis a leg­szimpatikusabb az emlékszo­ba trófeagyűjteménye, ahol egy 5x2 méteres vitrinben őrzik eddigi szereplésük leg­szebb elismeréseit. Ezután megtekinthettem a nyúlfar­­mot is, ahol kisebb-nagyobb szürke, fehér és fekete tap­sifülesek rágcsálták aznapi betevőjüket. — Hogy kerül a nyúl a pá­lyára? — vetem közbe a fáradhatatlanul magyarázó pedagógusnak — Mi keményen megdol­gozunk Sportolási feltétele­inkért. A nyúltenyésztésből befolyó összegeket saját cél­jaink szerint költjük. Emel­lett minden pénzszerzési le­hetőséget megragadunk, ha kell bérmunkát vállalunk a tsz-nél. tanácsnál^ de belépő­jegyes discó-műsorok bonyo­lításában is otthon vagyunk. Egyedül a nyári szünidő okoz gondot, ilyenkor a gye­rekek hazaviszik nyulaikat, majd ősszel az évnyitóra új­ra elhozzák szaporulattal együtt. — Ezek szerint önök profi gyerekklubként működnek, saját bázissal és menedzse­léssel. Talán az útra valót — repülőjegyet — is saját pénz­tárcájuk állja? — Szó sincs erről. Az igaz, iskolánknak nem kerülünk egy fillérjébe, de az Ameri­kába szóló repülőjegynek csak harmadát — három­­százezer forint — tudjuk fedezni. Részt vállal a költ­ségekből az ÁISH, a Szolnok Megyei Sporthivatal és a helyi városi tanács. Reklám-Sándor Tamás (szemben) páros technikai gyakorlatokat végez társával látogatóban a Dózsa úti ___Sportiskolában szerződésünk révén élvez­zük a MÉH Vállalat, Herz Szalámigyár,, Csongrád me­gyei Finomszerelvénygyár, a Kőolajkutató és Feltáró Vál­lalat támogatását, de zsebébe nyúlt az OTP, sőt az MLSZ is. Búcsúzás után útban haza-Tubak egymaga hatot szerzett a hétből csapatának gyei bajnokságot nyert tö­rökszentmiklósi férfi kézi­labda csapat tagjait. A ha­zaiak kezdték a játékot, az ötödik percben Csontos sza­badrúgása a sorfalról az alapvonalon túlra pattant. Sebők szögletét Öz kapura fejelte, amit Pók nagyszerű­en védett. Többet támadott a Miklós. Sebők, majd Por­handa lövése alig kerülte el a kaput. A 19. percben volt az első lehetősége a vendégeknek, amikor Kosz­­tyu tiszta helyzetből fölé lőtt. A 22. percben a negye­dik egymás utáni szögletet követően megszerezte a ve­zetést a Rakamaz. A balról belőtt labdát Elekes kiütötte, a kipattanót Balló értékesí­tette. 1:0. A 28. percben Ma­ries kapásból 18 méterről alig lőtt fölé. A félidő végé­re ellaposodott a játék. Szü­net után az 51. percben for­más hazai támadás végén Sebők tiszta helyzetben el­hamarkodottan gyengén a kapus kezébe emelt. Pár percre rá Rupa 20 méterről leadott nagy lövését Pók szögletre tenyerelte. A ven­dégek kontrái mindig ve­szélyesek voltak. Elekes többször bravúrral mentett. A 83. percben Csontos egyenlíthetett volna, fejese centiméterekkel ment mellé. A 85. percben tűzijátékot rendeztek a vendégek kapuja előtt. Sebők nagy erejű lövé­sét Pók kiütötte Ramos elé, aki tíz méterről senkitől sem zavartatva fölé emelt. A hazaiak enervált csatárjáté­kuknak köszönhetik újabb 1:0-ás vereségüket. A ven­dégek győzelme megérde­melt. Jók: Elekes, ill. Pók, Kegyes, Sztankovics. T otóeredmények 1. Eintr. Franki.—Dortmund 1 2. Nürnberg—B. München 1 3. Karlsruhe—Werder Bremen 1 4. VfB Stuttgart—Mönchengl. 1 5. Aachen—Freiburg 2 6. Saarbrücken—Fortuna Köln l 7. Ascoli—Napoli 1 8. Pisa—Milan 2 9. Como—Torino 2 10. Padova—Bari x 11. Udinese—Genoa x il2. Cremonese—Reggina x 13. Monza—Taranto 1 Pótmérlkőzések: 14. Hertha BSC—FC Homburg 1 15. Düsseldorf—'Meppen 1 16. Schalke 04—Blau-Weiss 90 1 Ifi: Rakamaz—Törökszent­miklós 3:2 (1:0). — Nagy K. — További eredmények: Me­­zőcsát—Hajdúnánás 0:1 (0:0), Kaba—Tiszavasvári 1:2 (1:1), Berettyóújfalu— Szeghalom 2:3 (0:1), Bal­mazújváros—Kisvárda 4:0 (2:0), Hajdúböszörmény—H. Asztalos SE 0:0, 11-esekkel 3:4. Világjáró kunhegyesiek Az már több mint figye­lemre méltó amit a kumhe­­gyesi Dózsa Üti Általános Is­kola úttörő korú focista nö­vendékei az utóbbi időben művelnek. Szabó András igazgató úr — és edző egy személyben — fiaitól már megszokott dolog, hogy egy évtizede nem rendeznék nélkülük diákolimpiái dön­tőt a sportágban. Legújabb sikerüket Nyíregyházán arat­ták ahová öt országból ér­keztek a XI. Jonatán Kupa háromnapos tornára, meghí­vottak. Szabolcsból kupa­győztesként tértek haza, de igazi nemzetközi szereplésük csak ezután kezdődik. Fran­ciaországi Annecyben újabb megméretés vár rájuk, sváj­ci, olasz és helyi együttesek társaságában. A túrának még közel sincs vége, mert frank földről hazatérve, rö­videsen újra csomagolhat­nak, várja őket, az óceán túlsó partján fekvő Minnea­polis, ahol az USA CUP ’89 elnevezésű mintegy' 6000 gye­reket felvonultató foci sereg­szemle résztvevői lesznek. Dolguk végeztével tovább re­pülnek Clevelandbe, ahol az ott élő magyarok vendégsze­retetét élvezve adnak ízelítőt játéktudásból. A sportiskolái pályán szor­galmasan gyakorolnak a srácok, pattogó zene kísére­tében csűrik-csavarják a pettyest, időnként nagy gó­lokat ragasztva fejjel és láb­bal a kapuba. Közben Szabó tanár úr bemutatja a létesít­ményt. ahol az elengedhe­tetlenül szükséges öltöző és Mezőtúr bajnok Tubák táncolt (Jász)kísérettel Labdarúgó NB III Kapituláltak az egri védők Büntetővel büntetett a Kinizsi Varga Iván büntetőből egyenlített