Szolnok Megyei Néplap - Néplap, 1989. május (40. évfolyam, 101-126. szám)

1989-05-02 / 101. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1989. MÁJUS 2. 7 , .. Hatvan Szolnokon Labdarúgás NB II ___________nem „hetvenkedhetelt” Röplabda Vasakarattal — izgalmas csatában győztek a szolnoki lányok NB I. Női. Rájátszás a 13— 20. helyért. Dutép SC—Sz. Vegyiművek 2:3 (6, 11, —3, —6. 13). Kecskemét, 200 n. V.: Gráfner, Mészáros. Sz. Vegyiművek: Benke, Ko­vácsné, Illésné, Kolláth, Bó­­néné, Hajdúné. Csere: Ko­vács, Pirókné. Edző: Vasi­­csek János. A két csapat játékosai az utóbbi időben mindig öt­­játszmás izgalmas csatákat vívtak. A pénteki mérkőzés nem így indult. A jól meg­húzott nyitásokat nem tudták a szolnoki lányok pontosan bejátszani, így támadásaik könnyen háríthatók voltak. Törökszentmiklósi SE— Kaba 3:0 (2:0). Kaba, 400 n. V.: Marótii. TSE: Elekes— Csontos, Szebenyd, Porhain­­da, öz, Erdősi, Boros, Lóié, Katona, Sebők, Ramos. Ed­ző: Bana János. A hazaiak kezdték a játé­kot, de a második percben már Ramos ellőtt adódott ihélyzet, aki 10 méterről gyatrán mellé lőtt. A 8. pere­iben Ramos újablb helyzet­iben ismét hibázott. A 10. perc meghozta a miklósdaik vezetését. Sebők 20 méter­ről középről hatalmas gólt lőtt a bal felső sarokba, 1:0. Továbbra is fölényben ját­szott a vendégcsapat, előbb Sebők majd Ramos elől men­tettek a hazai védők. Az első Ikalbai támadást — a 30. per oben — Elekes biztosan védte. Három perc múlva Sebők kilépett a védők kö­zül, de 18 méterről senkiitől sem zavartatva a kapusba llőtt. A 45. percben Sebők jó labdát adott Ramosinaík, aki három védőt kicselezve lőtt a jobb alsó .sarokba, 2:0. A második félidő is a ven­dégek fölényében folytató­dott. Az 50. percben Sebők lefutotta a hazai védőket és a kapust is kicselezve gurí­tott az üresen maradt kapu­ba 3:0. A közepes iramú mér­kőzésen tetszetős játékkal, magabiztos győzelmet ara­tott Törökszentmiiklós a gyenge napot kifogó Kábá­val szemben. Jók: minden TSE-jiátékos dicséretet érde­mei. Ifi: Kaba—TSE 1:0 (0:0). Nagy K. Gyengébb játékkal is siker Berettyóújfalui SE—Me­zőtúri Honvéd 1:3 (1:2). Be­rettyóújfalu 400 n. V.: Bú­zás. Mezőtúr: Brakszatórisz —Dávid, Sándor, Farkas, Kovács, Horváth M., Földes, Oláh (Vadicska), Major, Bu­dák, Magyar (Plókai). Edző: Földesi János. Viharos széllel szemben a mezőtúriak kezdték a játé­kot, és már az első percek­ben több támadást vezet­tek. Az 5. percben Hudáik a tizenhatoson kapta a labdát, Szabolcsit átjátszotta, de Számán utolérte és akasz­totta. A megítélt tizenegyest Farkas a bal sarakba vág­ta 0:1. A 24. percben Major lövésszerű szöglete Móga kapusról kipattant, a jókor érkező Földes a kapuba gu­rított 0:2. A 31. percben a mezőtúri védők hibáztak, A mozgékony és a hálónál bátran támadó kecskemétiek könnyen nyerték az első játszmát 1:0. A következő­ben feljavult a Szolnok, de 10:10-nél nyitást rontott, így ismét a Dutép csapatát hoz­ták ezzel lendületbe, máris 2:0-ra vezettek a hazaiak. A következő játékrészben fel­gyorsult a Vegyi. Jó nyitá­sokkal és kemény leütések­kel állva hagyta ellenfelét, 2:1-re szépített. Továbbra is a vendégek tartották kezük­ben az irányítást. Igazi csa­patjátékot produkálva gyűj­tötték pontjaikat. A játszma végén Kolláth nyitássorozata, Kovácsné és Hajdúné leüté­közben Brakszatórisz kiin­dult, de Kaszás gyorsabb volt, és el:gurí,tóttá mellette a labdát 1:2. A második fél­­* idő első percében Hudáik majd néhány perc múlva Dávid százszázalékos hely­zetben hibázott. A 80. perc­ben Major kilépett a védő­falból a kapussal áliLt szem­ben, amikor Szabolcsi lerán­totta. Az újabb büntetőt is­mét.Farkas értékesítette, 1:3. Az egy héttel korábbi jó tel­jesítményét a mezőtúri csa­pat nem tudta megismételni. Főleg a második félidőben játszott rossz felfogásiban. Jók: Farkas, Sándor, Ko­vács, ild. Kaszás, Lakatos. Ifi: Berettyóújfalu—Mező­túri Honvéd 1:3. Bűzi Azok a tizenegyesek... Volán-Rákóczi SE—Hon­véd Asztalos SE 1:1 (0:0). Tizenegyesekkel 7:8. Rákó­­czifalva, 300 n. V.: Németh. V.: Rákóczi: Üjfalusi—La­dányi, Hábensusz, Tóvizi, Matuia, Rácz, Horváth, Menyhárt, Tubák, Szénási, Molnár. Edző: Sebők György. Mindjárt a hazai csapat lépett fel támadólag, helyze­tek sokaságát dolgozták ki, de a befejezés rendre elma­radt. A széltől támogatott vendégek csak ritkán jutot­tak a Rákóczi kapujáig. Tu­bakék az első félidőben egy bajnokságra való helyzetet hagytak ki. Fordulás után tovább rohamoztak a hazai­ak, mégis a vendégek szerez­tek gólt. A 70. percben egy Totóeredmények 1. Bochum—Hamburg 1 2. Frankfurt—V£B Stuttgart 2 3. Mannheim—Karlsruhe 1 4. Stuttg. Kickers—Dortmund 2 5. St. Pauli—Bremen 2 6. FC Köln—Mönchengladb. 1 7. Nürnberg—Kaiserslautern x 8. Uerdingen—Leverkusen 1 9. Cesena—Ascoli 1 10. Como—Roma 2 11. Pisa—Atalanta 2 12. Lazio—Lecce x 13. Sampdoria—Juventus 2 Pótmérkőzések: 14. Internazionale—Milan x 15. Pescara—Fiorentina x 16. Torino—Bologna x sei az egyenlítést jelentet­ték. Az utolsó rövidített játszmába!? felváltva estek a pontok. A szolnoki együttes régen látott akarattal küz­dött. A döntőben 13:13-nál Illésné ász nyitása a mérkő­zéslabdát, Kolláth és Ha.jdú­­né kettős padlóra sáncolása pedig a győzelmet jelentette. A Vegyiművekből Kovácsné igazi vezére volt csapatának, míg Kolláth okos ejtéseivel tűnt ki, Hajdúné hibátlan já­tékával járult hozzá a siker­hez. Minden szolnoki játé­kos fegyelmezettségéért di­cséretet érdemel. Vasicsek ■hal oldali gyors ellentáma­dást a Volán védői csak sza­bálytalanság árán tudták szerelni a tizenhatoson belül. A megítélt büntetőt Kertész értékesítette, 0:1. A 76. perc­ben Menyhárt szögletét Há­bensusz lőtte élesen a ka­puba, 1:1. A hátralévő idő­ben a Volán-Rákóczi dön­tésre akarta vinni a három pont sorsát, de a helyzetek továbbra is .kimaradtak. A tizenegyeseket a honvédok jobban rúgták, így ők győz­tek. Közepes színvonalú mérkőzésen a hazai csapat­nak ezen a napon semmi sem sikerült. Jók: Háben­susz, Menyhárt, ill.: Riskó, Holp. Ifi: Volán-Rákóczi—Nyír­egyházi VSC II. 7:2. Balogh J. Öröm Jászkiséren Jászkisér—Kisvárda 2:1 (0:1). Jászkisér, 200 n. V.: Gőz. Jászkisér: Németh— Farkas J., (Gólya), Himpli, Farkas L., Kisnémeth Tóth, Kovács (Pásztor), Gólya, Farikas F., Gócza, Nemes. Edző: Bukhár László. Vendégrohaimoikkal indult a mérkőzés. A 3. percben egy kontratámadás során alig kerülte el a labda Né­meth kapuját. Később egyre több helyzetet dolgozott ki a Jászkisér, de a befejezések nem sikerültek. A 18. perc­ben hatalmas tűzijáték adó­dott a vendégkapu előtt, de a védelem tisztázni tudott. A 35. percben Nemes óriási gólhelyzetben kapu melllé gurított. A 36. percben Kis­­várdai ellentámadás végén Oláh megszerezte a vezetést, 0:1. Szünet után némi fö­lénybe kerül a hazai együt­tes, de továbbra is ered­ménytelenül, mígnem a 72. és 75. percben Nemes két szép góljával a hazai gárda maga javára fordította a mérkőzést. Az izgalmas ösz­­szecsapáson a több helyze­tet kidolgozó Jászkisér meg­érdemelten nyert a rutinos vendégcsapat ellen. Jó: Ne­mes, Gólya, Himpli, illetve Oláh, Bárdi, Nyerges. Ifi: Jászkisér—Kisvárda 3:0. Fi ezek További eredmények: Ti­sza vas vári—Szeghalom 3:1, Hajdúnánás—Olefin SC 3:0, Mezőcsát—Kaba 0:1, Hajdú­böszörmény—Balmazújvá­ros 1:3. Szolnoki MÁV MTE—Hat­van 3:1 (1:0). Szolnok, 800 n. V.: Vankó. Sz. MÁV MTE: Hatvani—Kis A., Ágh, Szi­lágyi B., Rózsavölgyi—Csa­tihói, Katona, Kanyári (Sző­ke) — Bon tavi cs, Hegedűs B. (Seregi), Kántor. Edző: Szat­mári János. Hatvan: Kis T. —Lakatos, Mádi, Hartman, Füzér (Hegedűs E.)—Juhász (Szilágyi A.), Kovács, ‘Zom­­bo'ri, Gohér—Gömöri, Oláh, Edző: Csufor Sándor. A mérkőzés előtt köszön­töttek Vankó István játék­vezetőt abból az alkalomból, hogy századszor fújta a sí­­oot NB Il-es találkozón. A középkezdést követően érez­­nető volt a Szolnok ma nem viccel. Nagy erővel odapré­selték ellenfelüket kapu­jukhoz. Az élő falon távoli lövésekkel próbáltak rést üt­ni, Katona és Kántor siker­telen kísérletei után a mes­terlövész Rózsavölgyi bom­bái is elkerülték Kis T., ka­puját. A vendégek „el a ka­putól” című társasjátéka nem jelentett komolyabb veszélyt a kitartóan roha­mozó hazaiakra. Mégis kö­zel fél órát kellett várni a vezető gólra. A 27. percben Hegedűs B., elrobogott a jóbb oldalon, átívelt a túl­só ötös sarkára, ahonnan Szilágyi' B., a hosszú sarok­ba bólintotta a labdát 1:0. Két percre rá Hartman elő­­reívelése Gömöri fejére esett, aki a lepattanót hét méter­ről csúnyán előtte. A veze­tés birtokában Kanyári jó­voltából lelassult a szolnoki középpálya, fölösleges lab­­dacipeléseivel megfogta csa­pata lendületét. A szünet előtt nem sokkal Oláh húsz­méteres szabadrúgása gellert kapott a sorfalon, de Hatva­ni résen volt. A második já­tékrészben Hegedűs B., hagyta ki az első lehetősé­get. Az 50. percben Kanyá­ri a vendégek tizenhatosánál leszerelte a körülményeske­­dő Hartmant, pontos beadá­sát Hegedűs B., befejelte 2:0. A következő percekben már igazi foci volt a pályán, en­nek újabb gól lett az ered­ménye. Rózsavölgyi szabad­rúgást ívelt a baloldalról a hatvani kapu előterébe, a védők közül kirobbanó fia­tal Csathó szemfüles fejes­sel hálálta meg edzője bizal­mát, 3:0. A biztos vezetés elégedetté tette a MÁV MTE játékosait. Először Szilágyi A. lépett ki középen, gurítá­­sa a kapufa tövéről csörgött ki. Ezután Kovács hagyta íaképnél Rózsavölgyit, át­adása Gömöri't az ötösön gólhelyzetben találta, Szilá­gyi B., csak szabálytalanul tudta szerelni. A büntetőt Zombori laposan a jóbb sa­rokra helyezte, Hatvani gyors vetődéssel hárított. Negyedórával a hármas síp­szó előtt ismét Kovács futott le az alapvonalig, keresztibe gurítását Gömöri közelről bevágta, 3:1. A hátralévő időben a szolnoki együttes biztonsági játékra töreke­dett, nem szorgalmazta a to­ózdi Kohász—Lehel SE 0:2 (0:1). Ózd, 500 n. V.: Győr. Ózdi Kohász: Fekete —Paulovics, Pribék, Stanev, Bún, Kovács, Simkó, Utassy, Munkácsi, Farkas, Aranyosi (Fodor). Edző: Temesvári Tibor. Lehel SE: Balázs— Balogh, Fényes, Szántai T., Bukhár, Szántai A., Gép­kart, Ludasi, Gulyás (Né­meth), Váczi, Mosonyi. Ed­ző: Péczely Szabolcs. Kellemetlenül hideg, esős, szeles időben kezdődött a hazaiak számára a kiesés szempontjából fontos talál­kozó. Az ózdiak gyorsan döntésre akarták vinni a dolgot, s nagy erővel kezd­tek támadni már a mér­kőzés első perceiben. A csú­szós talajon azonban védő­ik nagy óbbnál-nagyobb hi­bákat követtek el. Az 5. percben egy előreívelt lab­dát Mosonyi megcsúsztatott, s a bizonytalankodó Pribék mellett a kirobbanó Gulyás nagy helyzetben,, Feketét ta­lálta el. A 10. peroben is­mét Pribék késlekedett a labda ©Rúgásával, Mosonyi lecsapott rá és 15 méterről a jobb alsó sarokba lőtt, 0:1. A félidő hátralévő részében a hazaiak támadtak, de a szervezetten játszó jász­berényiek könnyedén verték vissza a próbálkozásokat, a herényi kontrák viszont mindig veszélyesek voltak. A játék képe a második 45 peroben sem változott. Az történt a pályán, amit a Le­hel játékosai akartak. A mérkőzés sorsa véglegesen a 70. peroben dőlt el, amikor egy gyors vendégtámadást követően Lúd as it a bal ol­dali tizenhatos sarkánál csak szabálytalanul tudták elvá­lasztani a labdától. A sza­badrúgást Váczi ívelte kö­vábbi góllövést, pedig az erősen ki támadó és hézago­sam védekező hatvani együt­tes ellen javítani lehetett volna a gólarányon. A mér­kőzés összképét tekintve a kihagyott lehetőségek ellené­re megérdemelt a Szolnok győzelme. Hetven percig ők irányították a mérkőzést, három fejesgóljuk önmagá­ért beszél. Hatvani, Csatihó és Kántor játéka emelkedett társai fölé, a vendégek közül Lakatos és Kovács tűnt ki. Néder zépre, és a jókor érkező Gephart senkitől sem za­vartatva 6 méterről a kapu közepébe fejelt, 0:2. Az ered­mény csak azok számára meglepetés, akik nem látták a mérkőzést. A mostoha idő­járási körülményeikhez job­ban alkalmazkodó jászberé­nyi csapat szervezett, fegyel­mezett játékkal teljesen megérdemelten nyerte meg a mérkőzést, az elképzelés nélkül játszó, gyenge telje­sítményt nyújtó hazaiak el­len. Szántai További eredmények: Eger —Debreceni Kinizsi 1:0, Szarvas—Baja 3:1, Metri­­pond— DVTK 1:0, Szeged- Kecskeméti SC 0:0, tizen­egyesekkel 4:2, NYVSSC— DUSE 1:0, DMVSC—Kazinc­barcikai Vegyész 3:1. A bajnokság állása: Keleti csoport: 1. DMVSC 24 16 4-4 36-14 56 2. Szeged 24 12 5 1 6 31-17 47 3. Metrip. 24 12 3 3 6 34-26 45 4. Szarvas 24 11 4 4 5 29-21 45 5. D. Kin. 24 10 5 4 5 35-22 44 6. Szolnok 24 8 4 5 7 36-31 37 7. Nyíregy. 24 8 3 6 7 33-26 36 8. DVTK 24 8 4 3 9 23-26 35 9. Eger 24 8 3 6 8 28-32 35 10. Keosk. 24 10 — 3 111 28-22 S3 11. DUSE 24 7 4 4 9 26-31 33 12. Kazirc. 24 7 5 2 10 24-34 33 13. Ózd 24 6 3 6 9 23-23 30 14. Baja 24 6 4 4 11 21-34 28 15. Hatvan 24 3 4 4 13 16-37 21 16. Jászb. 24 2 4 4 14 16-43 18 Májusfa-futás — Rajt a Tiszaligetben Májusfa-futás rajtja a tiszaligeti stadionban, képünkön ez látható. Hagyomány immár a megyeszékhelyen, hogy a munka ünnepe alkalmából, május elseje előtt tömegfutóver­senyt rendeznek szolnoki és Szolnok környéki települések dolgozói és tanulói részére. Pén­teken ezúttal is többszázan vettek részt a test üditö, kellemes versenyen. Labdarúgás NB /#/ Édes volt a kábái cukor Értékes Lehel­­győzelem