Szolnok Megyei Néplap, 1989. április (40. évfolyam, 77-99. szám)

1989-04-05 / 79. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP M 1989. ÁPRILIS 5. 7 Vízilabda OB I Nem háborút, csak csatát vesztett a Vízügy Labdarúgó NB II Borult égből hideg zuhany Gól nélkül nincs győzelem 1989. április 1. 18.30. Ha­jós Alfréd uszoda: Üjpesti Dózsa—Szolnoki VSE 8:7. (1:3, 4:0, 1:2, 2:2). Játékve­zetők: Pék, Székely. Gól­előnyből 12-ből 4, illetve 4- ből egy. Gól 4 m-ből 0:0, il­letve 1—1. Újpesti D.: Máté- falyy—Pál (2), Urögi, Vég­vári, (2), Vincze (1), Nitso- vits, Bene (1), Csere: Gál (2), Dala, Kovács. Edző: dr. Görgényi István. Szolnok: Pintér F. Hegimann, Mohi (2), Kiss Z. (1), Tóth, Len­gyel (1), Pintér I. (3): csere: Bogdán, Hasznos, Kiss A. Edző: Cseh Sándor. Amint már az elmúlt héten is olvasható volt, a Vízügy SE pólócsapaitának megsza­porodtak a gondjai. Dr. Ma­yer Mihály edző beteg. Több játékos éppencsak felépült, Tóth Csaba pedig még most sem heverte ki teljesem be­tegségét. Nem csoda tehát, hogy Cseh Sándor megbízott edző gondterhelten ült le a hétvégén a kispadra. A csa­pat egy régen használt, de nagyon jól bevált hármas­váltást alkalmazva, a mér­kőzés első negyedében telje­sen kikapcsolta volna az el­lenfél centerét, ha a játék- vezétők nem állították vol­na ki a szolnoki védőjáté­kosokat az első jelentéktelen szabálytalanságért is. Hogy a Dózsa mégis csak egy gólt lőtt az első játékrészben, az a vendégek pontos, hátrány- ibeli védekezésének köszön­hető. Kiss Z., előnyből lőtt távoli bombája, Lengyel rit­kán látható csavarja és Pin­tér higgadt ziccerkihaszná­lása ekkor még vendégsikert sejtetett. A második negyed­ben azonban teljesen meg­változott a játék képe. Miu­tán a játékvezetők egy vi­tathatónak sem nevezhető gólt nem adtak meg, meg­zavarodott a Szolnok. Előbb Benét hagyták lefordulni, majd Vincze távoli lövése talált utat a vendégek kapu­jába. 3:3-as állásnál Heg- mannt végleg cserével kiál­lította a játékvezető, díjaz­ván az újpesti center alakítá­sát, aki eljátszotta, hogy a szolnoki fiú holtidőben is szabálytalankodott ellene. A büntetés lejártával Heg- mann mégis visszatért a pá­lyára, ami újabb kiállítást vont maga után. Ezt már nem hagyta kihasználatla­nul a hazai csapat és átvet­te a vezetést, majd a ne­gyed végén 5:3-ra növelte előnyét. A harmadik és ne­gyedik negyedben lefordulá­sok sorozatait láthattuk. Pintér Ferenc, ha néha sze­rencsével is, de sorra védte a ziccereket. A támadás vi­szont gyatrán ment. Pintér I., 4 méteresből, majd lefor­dulásból elért góljaival egyenlítettek a vendégek, mégis ő volt az, akinek könnyelmű megoldásai meg­akadályozták a szolnoki le­fordulások gólraváltását. 6:6-nál a már feltámadni látszó csapat másodszor is szétesett. A Dózsa ismét le­fordulásból szerzett vezetést, majd míg Tóth Cs., erőtlen lövését tárgyalták a szolno­kiak, Pál újra megszökött. A mérkőzés végén két pon­tos hazai előnynél Mohi hiá­ba lőtt gólt, az Újpestnek már csak a labda elvesztésé­től kellett óvakodnia. A fá­jó vereség ellenére a Víz­ügynek nagy az esélye a rá­játszásba kerülésre, s ez az esély annál nagyabb lesz, minél hamarabb teszik túl a játékosok magukat az el­múlt hetekben felhalmozó­dott gondokon. (Bánhidi) NB III A Volán kormányozott Volán R. SE—Leninváro- si Olefin SC 2:0 (1:0). Rákó- czdfalva, 400 n. V.: Vida. Vo­lán R.: Űjfalusi, Ladányi, Si- lye, Bencsik, Matula, Rácz, Há- bensusz (Tóvizi), Menyhárt, Tubák, Szénási, Török, Edző: Sebők György. Olefin SC: Bán, Szűcs, Csízi, Járai, Ma­gyar (Márkus), Bőd ólai, Bar­na, Barabás, Szurkos, (Mol­nár), Kapus, Kiser. Edző: Topercer Tibor. Jól előké­szített pályán, kissé hideg időben kezdődött a mér­kőzés. Már a harmadik percben Bodolai szabadrúgá­sából (18 méterről) kellett Újfaiusinak szögletre mente­nie. Ezután a hazai csapat vette át a játék irányítását és az 5. percben Hábensusz lőtt 16 méterről a kapu mel­lé. Ezt követően jobbára a két 16-oq között folyt a já­ték. A 22. percben ismét lö­vésre szánta el magát Há­bensusz, a vendégek kapusa csak nagy bravúrral tudott hárítani. A 30. percben Tu­bák végzett el mintegy 35 méterről szabadrúgást, és a kapufát találta telibe. A 35. percben Szénási a 11-es pontról húzta kapura a lab­dát, ami centiméterekkel ment mellé. A 43. percben megtört a jég, Tubák át­adását Rácz vágta a hálóba 1:0. A második félidőben to­vábbra is támadott a Volán- Rákóczi, ezt jelzi Tubák 12 méterről leadott lövése, ami az oldalhálót találta el. A 65. percben Szénási indult meg a jobb oldalon és futtában a 16-os sarkáról nagy gólt lőtt a hosszú sarokba 2:0. A 75. percben Bodolai lőtt szabad­rúgásból kapura, Űjfalusi csak nagy bravúrral tudott szögletre menteni. 84. perc­ben Török szögletét Tóvizi fejelte kapura, de a kapus ügyesen hárított. Jó iramú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Sárga lapot a Volán-Rákóczinál Tubák és Török, a vendé­geknél pedig Csízi kapott. Jók: Volán-Rákóczi: Ladá­nyi, Bencsilk, Menyhárt, Tu­bák. Olefin: Csízi, Bodolai. Ifi: Volán-Rákóczi—Le­ninváros 3:2 (2:1). (Matastik) Jászkisér—Szabó Lajos SE 1:4 (0:1). Jászkisér, 200 né­ző: v.: Szilvása. Jászkisér: Németh—Farkas J., Himpli, Farkas L., Kisnémet, Tóth L., Kovács, Bolya, Gócza, Ládi, Nemes, edző: Bukhár László. Az első félidőt jó iram és színvonal jellemez­te. Mindkét csapat nagy becsvággyal és jól játszott. A 11. percben nagy lehető­séget szalasztott el a hazai együttes. A 13. percben za­var támadt a jászkiséri vé­delemben és Vadicska kö­zelről megszerezte a veze­tést a vendégeknek. Szünet után sajnos a játékvezető vált főszereplővé, amit bizo­nyít az 5 sárga lap, sőt a 65. percben Farkas L., és a 69. percben óriási meglepetésre Gócza kiállítása. Ettől kezd­ve komolytalanná vált a mérkőzés, az együttes fe­gyelmezettségén múlt, hogy nem fulladt kudarcba az összecsapás. A kilenc ember­rel játszó Jászkisér ellen már nem volt gondjuk a vendégeknek a góliövéssel. A 70. percben Hudák, a 75. és 85. percben Major két talá­latával 0:4 A 89. percben jogos tizenegyes a hazaiak javára, amit Himpli bizto­san értékesített. 1:4. Sárga lap: Kovács, Farkas F., Hor­váth M., Dávid, Magyar. Jók: Himpli, Kovács, Tóth, illetve Major, Hudák, Ma­gyar, Vadicska. Ifi: Jászkisér—Mezőtúr II. 0:4. (Ficzek) Tiszavasvári—Török­szentmiklósi SE 1:0 (1:0). Ti­szavasvári, 1400 n. V.: Nyíki, Törökszentmiklós, Elekes, Szébenyi, Csontos, Öz, Erdő- si, Boros, Porhanda, (Rajt), Katona, Lóié, Szecsei, Se­bők; edző: Bana János. A törökszentmiklósiak kezdték a játékot, már a második percben a hazaiaknak adó­dott gólszerzési lehetősége. Szecsku 16 méterről leadott nagy erejű lövését Elekes biztosan védte. A nyomasztó hazai fölény a 16. percben góllá érett. Jobb oldalról a 16-os magasságából szabad­rúgást végeztek a vasváriak, a belőtt labdát Erdei nyolc méterről, az elmélázó ven­dég védők között élesen a jobb felső sarokba fejelte. 1:0. A 'gól után a Török­szentmiklós több veszélyes támadást vezetett. A 20. percben Szecsei, a 25. perc­ben Lóié lábában volt az egyenlítés lehetősége, de hi­báztak. A 41. percben Bo- hács végzett el szabadrúgást 20 méterről, de labdáját Ele­kes nagy bravúrral hárítot­ta. A félidő utolsó percében a vendégek három szögletet is rúgtak egymás után, de gólt nem sikerült elérniük. A második félidő is a hazai­ak rohamaival kezdődtek, de a miklósi védelem, Ele­kessel az élen biztosan há­rított. Az 55. percben egy jobboldali tiszavasvári szög­letet követően Porhanda és Kiss összefejelt, a török­szentmiklósi játékos fejsérü­lést szenvedett, nem tudta tovább folytatni a játékot. A 60. percben Kiss élesen kapura lőtt, Hasznos labdá­ját Elekes lábbal mentette. A 76. percben Szecsei került jó helyzetbe, lefordult, tisz­tán mehetett kapura, de Kalapos elkaszálta, szabad­rúgás, A kaputól 24 méterre letett labdának Rajt futott neki, nagy erejű lövése a kapusról kioattant, a bero­hanó Brdősi elől a védők szögletre mentettek. A 80. percben Sebők előtt adódott helyzet, de 14 méterről elha­markodottan mellé lőtt. A hazaiak védekeztek, a Tö­rökszentmiklós az egyenlíté­sért harcolt az utolsó 10 percben. A 87. percben Lóié tiszta helyzetben 20 méterről centiméterekkel lőtt mellé. Közepes iramú és színvona­lú mérkőzést láthatott a szép számú közönség. A szeren­csével hadilábon álló török­szentmiklósiak a látottak alapján egy pontra rászol­gáltak volna. Kitűnő játék- vezetés. Jók: Bobács, Szecs­ku, illetve Elekes, Csontos, Porhanda, Boros. Ifi: Tiszavasvári—TSE 0:0. (Nagy Kálmán) További eredmények: Szeghalom—Kisvár da 1:4 (0:1), Honvéd Asztalos J. SE —Rakamaz 0:2 (0:0), Hajdú­nánás’—Balmazújváros 0:1 (0:1), Mezőcsát—Berettyód j - falu 2:0 (0:0), Kaba—Hajdú- böszörmény 1:0 (0:0). Az NB III állása Tisza-csoport 1. H. Szabó 19 12 3 2 2 38­- 9 44 2. T.-vasv. 19 11 4 — 4 42­■20 41 3. Rakamaz 19 12 1 1 5 43­-20 39 4. V.-Rák. 19 10 3 3 3 31­-15 39 5. Kaba 19 10 2 1 6 25­-15 35 6. H.-bösz. 19 9 3 2 5 27­-20 35 7. Olefin 19 8 2 2 7 25­-23 30 8. T.mikl. 19 7 2 2 8 22­■25 27 9. Balmaz. 19 5 4 4 6 20­>23 27 10. Kisvárda 19 5 4 3 7 30­-27 26 11. Hajdún. 19 6 2 4 7 22­•26 26 12. Szegh. 19 7 — 2 10 23­-37 23 13. Mezőcs. 19 6 1 2 10 25­38 22 14. H. Ászt. 19 3 2 6 8 18­32 19 15. J.-kisér 19 3 1 1 14 10­-49 12 16. Berettyó 19 1 3 2 13 20-42 ii Szolnoki MÁV MTE—Ba­jai SK 1:2 (0:0). Szolnok, 500 n. V.: Kiss B. (Hazafi— Herbály). Szolnok: Hatvani— Kiss A. (Bontovics 61. p.), Ágh, Szilágyi, Rózsavölgyi— Szőke, Kanyári, Varga (Csa­tó 76. p.), Katona—Kántor, Szabó; edző: Szatmári János, Baja: Farkas (Székely 29.p.), —Szűcs, Bene, Gallai, Vi- dák—Evanics, Morvái, Pon- gó (Zrínyi 51. p.), Kovács— Horváth A., Szirják; edző: Koller Viktor. Valószínű, a hideg időnek volt köszönhető, hogy vasár­nap a Baja elleni meccsre csak igen kis létszámú kö­zönség látogatott ki. Az el­ső tíz perc oda-vissza táma­dásait csak Gallai szabályta­lankodása színesítette — Ka- nyárit talpalta le —, amelyet Kiss játékvezető sárga lap­pal jutalmazott. Nem sok­kal ezután ugyancsak a ven­dégek játékosa — Szirják — került a figyelem közép­pontjába, amikor is 18 mé­terről a jobb felső kapufára bombázott. A 20. percben kö­vetkezett az első igazi gól­helyzet, Rózsavölgyi Kanyá- rit szöktette a bal oldalon, aki a befutó Kántornak passzolt, az ezt követő lövés az egyik védő sarkáról csú­szott szögletre a kapufa tö­vénél. Az első játékrész vé­ge előtt Koller edző, Farkas kapust, egy korábbi összecsa­pásnál elszenvedett sérülés miatt Székellyel váltotta föl. A félidőre a körülményes szolnoki támadások és az ez' követő gyors bajai visszavá­gások voltak a jellemzőek. Ügy tűnt, mintha a játéko­sok egymás hibáiból próbál­tak volna megélni. A szünetet követő első ko­moly helyzetet Zrínyi hosszú átadása után Horváthtól lát­hattuk, akinek kemény lövé­sét Hatvani csak másodszor­ra tudta megkaparintani. Az 58. percben Kiss András sza­bálytalankodott Horváthtal szemben, a szabadrúgást Szirják a sorfal fölött 22 mé­terről mesterien csavarta a kapuba 0:1. Hat percet kel­lett csak várni a válaszra, ugyanis a Duina-partiak szin­tén vétettek a szabály ellen. A megítélt szabadrúgást Sza­bó, kísértetiesen lemásolva az előző gólt, a sorfal feje fölött lágyan a bal felső sa­rokba emelte. 1:1. Ezután egyre jobban lehetett érezni, hogy a Baja nem a fehér zászló jegyében érkezett a szolnoki összecsapásra. A fe­szültség látszódott, mindkét gárda ideges, kapkodó és pontatlan játékot produkált, sok helyzetet kihasználatla­nul hagyva, néha a durvás- kodástól sem riadva vissza. Ekkor jött — a 84. percben — egy megkérdőjelezhető bírói ítélet. A Tisza-parti Szabót a játékvezető kiállí­totta, mert úgy látta, hogy a bedobásnál a szolnoki fiú szándékosan ütötte mellbe — a labdával — az előtte álló védőt. így a hazaiak csak tí­zen vehettek részt a véghaj­rában. Két perccel a befeje­zés előtt, az egyre bátrab­ban kezdeményező vendégek egy jobb oldali támadásból beállították a végeredményt. Evanics beadását Szirják fe­jelte a hálóba, 1:2. A 90 percben tapasztaltak alapján igazságosabb lett volna, ha a tizenegyesek döntenek. — Somogyi L. — KSC—LEHEL SE 2:0 (1:0). Kecskemét, 1000 n. V.: Vuk- man., Szabó L., dr. Csapó. KSC: Erdei, Nagy, Török, Somogyi, Bukó, Hofmeister, Safranyik, Gulácsy, Tóth, Durucskó (Ozsváth), Rácz (Kiss). Edző: Losonczy Lász­ló. Lehel SE: Havasi, Balogh, Fényes, Kovács, Szántai T., Szántai A., Erdélyi, Gebhard, Mosonyi (Molnár), Kereszte­Mai műsor Fórjfii junior kosárlabda- kupa. OBSK—Szolnoki Olaj­bányász, Oroszlány, 17.00. Törökszentmiklós—Föl­des NB III-as labdarúgó ed­zőmérkőzés 15.00. si, Ludasi (Gulyás); edző: Péczely Szabolcs. Nagy iramban kezdődött a játék, felváltva támadtak a csapatok. A hazaiak a 13. percben váratlanul szerezték meg a vezetést. Balogh fel­szabadító rúgása rövidre si­került, Rácz 20 : méterről azonnal kapura lőtte az aján­dékba kapott labdát, amely egy védőn felpörgött. Havasi kezéről a labda kipattant, és Durucskó két méterről a kapuba fejelt. A középkez­dést követően Ludasi éles lövésszerű beadását Erdei óriási bravúrral ütötte szög­letre. A félidő közepétől egy­re keményebb lett a játék, a klecskemétiek többször kí­méletlenül megrúgták jász­berényi ellenfelüket. A 35. percben egy szabályos ösz- szecsapást követően viszont Durucskónaik kellett sérülés miatt a játékteret elhagynia. A második félidőben szinte felbillent a pálya. A Lehel átvette a játék irányítását, sorra vezette támadásai''. Több esetben csak a pont hiányzott az i-ről, de a csa­tárok nem tudtak élni a le­hetőségekkel. A ki hagyóU al­kalmak aztán a 87. percben megbosszulták magukat. Gyors jobb oldali hazai tá­madás végén a pontosan kö­zépre érkező labdát Tóth Cs. lőtte három méterről a kapuba. A jászberényiekre nem lehetett ráismerni, az előző heti hazai 4:0-ás vere­ség után. A mezőnyben szer­vezetten, végig jól játszot­tak, de elkerülhető gólokat kaptak. A labdarúgás alap­vető törvénye pedig, hogy gól nélkül nem lehet mér­kőzést nyerni. — Szántai — Röplabda Összedőlt a szegedi ház NB I. Női: Szegedi Építők Spartacus—Szolnoki Vegyi­művek 1:3 (—11, 9, —8, —11). Szeged, 200 n., Vezet­te: Zsilé, Rádi. Szolnok: Ko- vácsiné, Illésné, Koliáth, Bánéné, Hajdúné, Benke. Csere: Kovács, Hárnáriné, P.iirókné, Surányi. Edző: Va- sicsek János. Vidám hangulatban uta­zott a Vegyiművek női röp­labdacsapata a szegedi talál­kozóra. Áz egészséges önbi­zalom, az edzéseken végzett jó munkából és az egységes csapatszellemből adódott. Nyoma sem volt a szoron­gásnak, a feszültségnek, pe­dig nem volt tét nélküli a mérkőzés, szolnoki győze­lem esetén helyet cserél az addigi listavezetővel és élre kerül a Vegyi. A mérkőzés kezdetén még nem tudott egyik csapat sem elszakadni egymástól. Ag­resszív, támadó játéka 9:9 után eredményesnek bizo­nyult, mert egy huszáros hajrával a szolnoki csapat nyerte az első játszmát. A másodikban a Spartacus irányította a játékot. 4:4 után fokozatosan elhúzott a mezőnyben és támadásban is többet vitázó vendégek­től, s megnyerve a játszmát egyenlített, 1:1. A követke­ző játékrészben ismét a ve- gyis lányok diktálták az ira­mot, Koliáth és Kovácsné leütései, Illésné nyitásai és támadásszervezései növel­ték a vendégcsapat pontjait, így megnyerve a játszmát, 2:l-es vezetéshez jutottak. A szegedi gárda nem nyu­godott bele a mérkőzés állá­sába. Nagyon lelkes mezőny­játékkal 5:0 arányú vezetés­ihez jutott. A szolnoki lányok példás csapatjátékkal 7:7- nél beérték ellenfelüket. A jól előkészített támadások végén Koliáth, Bánéné és Kovácsné leütéseit tehetetle­nül szemlélték a szegedi já­tékosok, és 14:7-nél már játszma- és mérkőzéslabdá­nak örülhettek a vendégek. A végső öröm még váratott magára. A hazaiak elsősor­ban Kelkvi révén rendezték soraikat, hosszú labdamene­tek és nagy ütésváltások tet­ték érdekessé és izgalmassá a végjátékot. Fokozatosan feljött a Szeged, de a fegyel­mezetten és jól játszó szol­noki csapat nem engedte ki kezéből a győzelmet. Kovács Tünde leütése a közel fél­órás játszma megnyerését és az értékes győzelmet jelen­tette. A -szolnoki csapat min­den tagja dicséretet érdemel, de különösen Koliáth, Ko­vácsné, Bónéné és Illésné játszotta most felsőfokon a röplabdát. (Vasicsek) Az állás 13. Szolnok 25 16 9 62:41 41 14. Szeged 25 16 9 57:42 41 15. Ganz Vili. 25 14 11 56:47 39 16. TFSE 25 14 11 49:49 39 17. Ganz Dán. 25 12 13 48:50 37 18. Dutép 25 10 15 44:59 35 19. K. Közért 25 5 2D 29:66 30 20. MVSC 25 5 20 29:68 30 NB II. Középcsoport. Nők: Lehel SE—Dabas 3:0 (12, 5, 11). A tavaszi negyedik for­dulóban is folytatta jó soro­zatát a jászberényi gárda. Győzelmeivel az őszi idény végén elfoglalt hatodik he­lyéről a harmidk helyre jött fel a csapat. A bajnoki cí­mért küzdő ifjúságiak össze­csapásán szintén a jászberé­nyiek győztek 3:l-re. Kanyári magányosan az ellenfél gyűrűjében