Szolnok Megyei Néplap, 1989. április (40. évfolyam, 77-99. szám)

1989-04-18 / 90. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1989. ÁPRILIS 18. 7 Nekem ne mondja senki, hogy a gyengébb nem a gyengébb . Beszélgetőpartne­rem naponta tizenhat kilo­métert evez. Tóth Fridának hívják, tizenkilenc éves és az evezés szerelmese. — Mikor jegyezted, el ma­gad ezzel a sportággal? — Hét éve versenyzők a Vízügy SE-ben, előtte úsz­tam, kosárlabdáztam és vív­tam. Egyik általános isko­lás barátnőm csábított le a csónakházba, ő pár év múl­va abbahagyta, én marad­tam. Májusban kezd te rh és augusztusiban már az ifi or­szágos bajnokságon sikerült megszereznem a minikategó­riában a második helyet. Az, hogy ifjúsági létemre sike­rült elérnem a felnőtt első osztályú minősítést, nagy büszkeséggel tölt el. Imre Zsófiával a megye két ilyen besorolású versenyzői va­gyunk ebben a sportágban. — Ez azt is jelenti, hogy válogatottkerettag vagy? — Igen, bár a nemzetközi versenyeken való részvéte­lem eléggé nehezen megy. A fővárosban sportolók lénye­gesen többször kerülnek be a keretbe, talán, mert köze­lebb állnak a tűzhöz. Zsófi, akivel egy hajóban evezek, a legjobb példa, 0 magyar bajnokságot nyert nemrégen, mégsem hívják meg a jelen­tősebb megméretésekre. Va­lószínű, az MTK, a Honvéd, a Csepel sportvezetőivel szo­rosabb 'kapcsolatban vannak azok, akik ilyen ügyekben döntenek a szakszövetségnél. — Hogyan készülsz a ver­senyekre? — Amikor nincs szezon, akkor naponta két-három órát töltök edzéssel. Három­hetes ciklusokban készülök: Az állás 13. Szeged 27 1« 9 Cl :43 45 14. Szolnok 27 17 10 66:46 44 15. Ganz Vili. 27 !6 M 62:49 43 1«. Ganz Dán. 27 14 1.3 54:51 41 17. TFSE 27 14 13 50:55 41 18. Dutéo 27 11 1« 49.-63 38 1». K. Közért 27 5 22 31 -.72 32 20. MVSC 27 5 22 30:74 32 Röplabda. NB I. Férfi. Rájátszás a 9—12. helyért A m^sri végeredménye ». Kapo« Volán 12 9 3 30:14 21 10. Dunaújváros 12 6 6 21:10 18 11.Szolnok 1266 31:2516 12. Kom ép SC 12 3 9 17:31 13 Az első két helyezett került a legjobb tíz közé. Kézilabda. NB I B. Férfi. Rájátszás az NB I-be jutásért 1. Szó. Olajb . 29 16 8 5 592-533 40 2. Csepeli P. 29 16 3 10 625-591 35 3. Ózdi K. 29 15 4 10 632-554 34 4. Bp. Spart. 28 16 2 10 681-609 34 5. TFSE 29 15 4 10 628-596 34 6. D.unai K. 28 13 3 12 605-624 29 Labdarúgó NB III. Tisza-csoport 21 14 3 22 46-10 50 21 12 5 — 4 43-20 46 21 12 2 2 5 44-21 42 21 11 3 3 4 36-18 42 21 11 325 30-20 41 21 11 2 1 7 28-18 38 21 10 2 2 7 31-24 36 21 7 4 4 6 24-24 33 21 8 2 2 9 28-26 30 3 8 33-29 29 5 8 23-33 27 2 12 26-47 23 2 12 26-46 22 6 10 19-36 19 1 15 11-51 19 2 15 21-46 11 A 22. fordulóban, április 22., szombat, 16 óra: Mezőtúri Honvéd—Hajdúböszörmény, Vida, Törökszentmiklós—Me- zőcsát, Lőrincz. Rakamaz— Jászkisér, Berettyóújfalu— Volán-Rákóczi. egy kemény, egy picivel könnyített, majd ezt köve­tően egy pihenő héten. Az utóbbi azt jelenti, hogy ti­zenhat kilométer helyett csak tizenkettőt evezek. Nyá­ron van. nálunk a „nagy­üzem”, ilyenkor délelőtt is és délután is tréningezünk. — Végzős vagy a Tisza- földvári Óvónőképző Szak- középiskolában. Érettségi után munkába állsz? — Szeretnék tovább ta­nulni, lehet hogy a Zsófi­val egy hajóban töltött évek hatására, ugyanott, ahol 6, a Szegedi Juhász Gyula Ta­nárképző Főiskola testneve­lés és sportszervezés karán. — Céljaid a sportban? — Az idei ifi szegedi vi­lágbajnokságra utazó válo­gatott keretbe jó lenne be­kerülni, e mellett a követ­kező évben szeretnék minél többször — a magyar baj­nokságokon — a dobogó leg­magasabb fokán állni. S. L. (Fotó: T. Z.) 1. Mez. H. 2. T.-vasv. 3. Rakamaz 4. Volán-R. 5. H.-bösz. 6. Kaba 7. Leninv. 8. Baimazú. 9. T.-mikl. 10. Kisvárda 11. Hajdún. 12. Szeghal. 13. Mezőcsát 14. H. Ászt. 15. Jászkisér 16. Berettyó. 7 — 6 1 3 2 4 1 1 3 Röplabda Bajnokságra tör a Titász NB II. Női: KESE—Debre­ceni Sport Iskola 0:3 (11, 8, 7). Kunhegyes, v.: Kovács, Burai. KESE: Kun, Halas, Simon, Tőzsér, Tamási, Mol­nár. Csere: Kovács, Sághy, Szabó, Kun. Edző: Felső Ti­bor. A nagyobb játékerőt képviselő ellenféllel szem­ben a hazai csapat csupán az első szettben tudott lépést tartani. Jók: Simon, Molnár. NB II. Férfi: Szolnoki Ti­tász—Álba Volán 3:0 (6, 6, 5). Szolnok, v.: Kovács. Ti­tász: Nagy, Juhász, Oláh, Pi­rók. Kiss, Peágity. Csere: Balázs, Széles, Nagy T. Ed­ző: Pénzes György. A titász hazai pályán fogadta a na­gyon jó erőkből álló fiatal Volánt. Meggyőző, magabiz­tos játékkal 50 perc alatt ér­ték el az újabb sikert. Jók: Juhász, Pirók. KESE—Nyíregyházai Mg. Főiskolai DS 3:2 (14, —15, 14, —13, 11). KESE: Dancsik, Tóth, Bódog, Tamási, Bodó Z., Szikszai. Csere: Kasza, Bőd ód. Edző: Felső Tibor. A kétórás izgalmas, helyenként magas színvonalú mérkőzé­sen a kumhegyesi fiúk az idény legjobb játékával, nyertek. Jók: az egész hazai csapat. Megyei i. o. labdarúgó-bajnokság 1. T.-fiired 21 11 7 3 46-14 29 2. Jászapáti 21 9 11 1 31-16 29 3. Sz. Vegyi. 21 12 5 4 31-18 .29 4. J.-ároksz. 21 11 5 5 39-22 27 5. Karcag 21 no 6 5 36-19 26 6. J-aisószt. 21 11 3 7 41-38 25 7. Tisza Cipő 21 10 4 7 28-25 24 8. Sz. Cukor. 21 7 8 6 21-20 22 9. K.-úegyes 21 7 7 7 21-27 21 10. J.-ladány 21 5 10 6 26-27 20 11. Szajoi 21 7 4 10 29-32 18 12. Túrkeve 21 7 4 10 18-30 18 13. KuTE 21 6 4 ül 16-23 16 14. K. Medosz 21 5 4 12 17-42 14 15. T.-földvár 21 4 3 14 19-40 11 16. M. FDSE 21 2 3 16 6-32 7 Mai műsor Kosárlabda. Junior Kupa, férfi: Szolnoki Olajbányász —Oroszlányi Bányász, tisza- ligeti sportcsarnok, 16.30, Bacsfay, Vasvári. Súlyemelés Danka és Sallai volt a legjobb Megtorpantak a Jászberónyi lányok Kézilabda NB I. B. Női: Masterfil Lőrinczi Fonó— Lehel SC 22:20 (11:11). Bu­dlapesit, 100 n., v.: Atkári, Finta. Líehel SC: Zsibók— Molnár E., André (1), Né­meth (6), Gál (5), Kusz (4), Patay (3). Csere: Qláhné, Agócs (1), Tóth, Krisztái, Molnár Cs. ©yőzetaii reményekkel utazott a Lehel a főváros­ba, hiszen a csapat javuló formát mutatott az elmúlt Időszakiban. Az első félidő jól indult, fegyelmezett vé­dőmunkával és gólokat lőve a 22. percben még 10:7-re ve­zettek. Figyelmetlen labda- eLadásóklból azonban az el­lenfél felzárkózott és 11:11- re alakult az eredmény. Szünet után felváltva estek a gólok, 15:15 volt az állás a 42. perében. A Lehel' átlö­vői azonban elf áradtak és gólképtelenségük nagyban hozzájárult a vereséghez. A hátralévő időszakban a so­rozatos hibákat kihasználó vendéglátók 22:20-ra nyer­tek. A mutatott játék alap­ján a Lehelből senkit sem lehet kiemelni. Faragó Miskolcon rendezte a Ma­gyar Súlyemelő Szövetség az idei középiskolás orszá­gos bajnokságot és az úttörő­olimpiát. A meghívásos ver­senyen minden súlycsoport legjobb tíz versenyzője áll­hatott a versenydolbogóra. A Szolnoki MÁV MTE és az ÁÉV-Szajol képviselte a Szolnok megyei színeket. A MÁV MTE versenyzői re­mekül szerepeltek, hiszen kettő országos bajnoki és egy harmadik helyezést értek el. Eredmények: Úttörő olim­pia: 44 kg Durst 6., 75 kg: Sallai L. + 75 kg: Tulipán 9. (mind MÁV MTE), 56 kg Paliad 6., 36 kg: Horváth 8., 67,5 kg: Nagy 7., 4- 75 kg: Komcsik 8. (mind ÁÉV-Sza­jol). Középiskolás OB: 44 kg: Balatoni 5., 52 kg: Lu­kács 3., 60 kg: Kovács 5., 75 kg: Danka L., -j- 100 'kg Pin­tér 4. (mind MÁV MTE). A két 'bajnok: Danka Tliibor a Danka lökésgyakorlat közben Szolnoki Vízügyi Szakkö­zépiskola tanulója (testneve­lője Pető István), és Sallai Attila a Kassai Üti Általá­nos Iskola tanulója. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Nagy a tolongás az élbolyban Tiszafüred—K. Medosz 7.0 (20). Tiszafüred, 500 n., v.: Szabari. Tiszafüred: Vi­da (Varga)—Gál, Fazekas, Szőcs, Kiss, Spíró, Szatmári, Kaszás (Szabó), Bállá, Nagy, Laurencsik. Edző: Németh György. Kellemes időben a gyenge erőt felvonultató ven­dégek ellen feledtetve a múlt hetek gyengébb játékát, ilyen különbséggel is megér­demelten nyert a hazai csa­pat. Gl.: Nagy 2, Lauren­csik, Szatmári, Kiss, Gál, Spíró. Jók: Szűcs, Spíró, Szatmári, illetve Baktai L., Lakatos. Kiállítva: Demeter (K. Medosz). Ifi: Tiszafüred—Kenderes 7:0. Jászapáti—Jászladány 2:1 (ÍO). Jászapáti: 500 n., v.: Trencsényi. Jászapáti: Ros­tás—Vágó (Tajti), Tóth I., Zsemberi, Tóth B., Kimák, Borics, Illés, Kordisz, Utasi, Németh (Ádám). Edző: Ma­jor Antal. Küzdelmes, de csak közepes színvonalú ta­lálkozón kiegyenlített játékot láthatott a szép számú kö­zönség. Góllövők: Kordisz, Borics, illetve Vincze. Ifi: Jászapáti—Jászladány 1:1. Szolnoki Cukorgyár—Tisza Cipő SE 20 (0:0). Martfű, 300 n., v.: Zsíros. Tisza Cipő: Major—Kovács. Kés jár. Für­tös, Sípos, Szántai, Földi, Pál cső. Kávást (Drávucz), Dömök, Kardos (Tóth). Ed­ző: Lazányi Péter. Az első percek után a Cukorgyár kapott jobban lábra és több veszélyes támadást vezetett a gyengélkedő hazaiak ellen. Fordulás után is jobbára a vendégek irányítottak, és a 63. percben Rigó büntetőből a vezetést is megszerezte A csereként beállt Keresztfalvi a 80. percben egyéni akció­ból lőtt góljával végleg be­biztosította a vendégek győ­zelmét, Jók: a vendégek minden játékosa, illetve Kes- jár, Sipos. Szolnoki Vegyiművek— Jászalsószentgyörgy 0:2 (0:1). Szolnok, 300 n., v.: Somogyi. Sz. Vegyiművek: Öllé—Zana, Tánczos, Bálint, Varga. Fel­földi (Hajdú), Busi (Kolo- zsi). Vadkerti, Kun, Horváth, Zsidei. Edző: Bálint Endre. A hetek óta tartalékosán fel­álló hazaiak saját otthonuk­ban vesztettek. Az első fél­időre kiegyensúlyozott küz­delem volt a jellemző. A 42. percben Zsákai lefutotta a védelmet és Öllé mellett a bal alsó sarokba gurított, 0:1. Szünet után harminc percig a Vegyi egykapuzott, de a helyzetek sorozatát hagyta ki. A 75. percben dr. Berecz a jobb felső sarakba helyezett. 0:2. A lelkileg ösz- szeesett hazaiak már nem tudtak újítani. Jók: Zana, Bálint, illetve az egész ven­dégcsapat. Ifi: Sz. Vegyiművek—Jász­alsószentgyörgy 10:1. AÉV Szajoi—Karcag 1:2 (0:2). Szajoi, 250 n., v.: Ri- degh. Szajoi: Antal—Sós, Hernek, Kun, Balogh, Aknai, Erdei, Kocsis, Szabó, Fehér (Jegesi), Dobos. Edző: Váral­jai János. A hazai csapat kezdett jobban, de negyed­óra elteltével a karcagiak át­vették a játék irányítását és a félidő végéig megérdemel­ten jutottak kétgólos előny­höz Sándor és Varga révén. A második félidőben is a vendégek voltak aktívabbak. A tíz főre fogyatkozott ha­zaiak Kun fejesével szépítet­tek. Jók: Sándor, Tóth, L. Kiss. illetve Aknai, Kocsis. Kiállítva: Hernek (Szajoi). Ifi: ÁÉV Szajoi—Karcag 2:0. Kunhegyes—Tiszaföldvár 2:1 (0:0). Kunhegyes, 350 n., v.: Markóth. KESE: Szabó J.—Tóth, Fűtő, Szabó P., Ko­vács, Menyhárt, Szabó Gy., Kovrig, Kiss J., Herbály, Kiss S (Szívós). Edző: Gor- zás Lukács. Lendületesen kezdtek a csapatok, majd a későbbi kiegyenlített játék­ban nem jeleskedtek a táma­dók. Fordulás után Kunhe­gyes egyre-másra alakította gólhelyzeteit, a 63. percben Herbály, tíz perc múlva pe­dig Kovrig volt eredményes. Hajrára feljöttek a vendé­gek és Szűcs góljával szépí­tettek. A végig küzdelmes mérkőzésen jobb helyzet-ki­használásával kerekedett fe­lül a KESE. Jók: Tóth. Ko­vács, Kovrig, illetve Nagy, Hegedűs, Szűcs. Ifi: KESE—Tiszaföldvár 2:0. Jászárokszállási Vasas— Túrkeve 4:1 (2:0). Jászárok- szállás, 600 n. v.: Földi. J. Vasas: Tóth—Tábori, Kár­páti (Csikós), Szedmák, Szi- ráki, Papp, Fodor, Kaszab, Kiss B., Szécsényi, 'Fekete (Ivony). Edző: Pecha Berta­lan. A többet támadó hazai­ak a 36. percben megszerez­ték a vezetést Kaszab ré­vén, majd pár perc múlva Szécsényi volt eredményes. A 48. percben Kiss B. gólját tapsolta meg a közönség. Az 52. percben Papp fejesénél volt tehetetlen a vendégek kapusa. A könnyelműsködő hazai védők között Laskai szépített. Jók: Szécsényi. Tá­bori, Kaszab, illetve Ducza R., Bodó, Barna Ifi: J. Vasas—Túrkeve 4:0. Mezőtúri Főiskolai DSE— Kunszentmárton 0:1 (0:0). Mezőtúr, 100 n. V.: Pintér. FDSE: Smidélius—Dávid, Szél, Losonczi, Pap, Nedel- ko. Varga, Belovai, Czinege, Major (Pányta), Laszli. Ed­ző: Szabó Gábor. A sok hi­bával tarkított kiesési rang­adót a rutinosabb csapat nyerte. A gólt a 60. percben Pálinkás szerezte. Ifi: Honvéd Szabó Lajos II. —Kunszentmárton 2:4 Pelikán Kupa. A Pelikán szálló az idén is megrendez­te a hagyományos Pelikán Kupa kispályás labdarúgó- tornát Szolnokon, a Tiszali- getben. A végig küzdelmes és színvonalas mérkőzéseken a Szolnoki Tejipar csapata dia­dalmaskodott. A végered­mény: 1. Tejipar, 2. Avar szálló (Mátrafüred), 3. Peli­kán szálló, 4. Tisza szálló. A legjobb játékos Nagy J. (Avar), a gólkirály: Sólyom (Tejipar) 14 találattal. Sakk Perényi Béla-emlékverseny Budapesten A Szolnoki Mezőgép SE sakkszakosztálya az. autó­baleset következtében el­hunyt sakkozója tiszteletére nagyszabású namzetklöizji nagymesteri versenyt rende­zett, amelyen a .barátok és a szakosztály magas szintű minősítéssel rendelkező sportolói vették .részt. A ver­senyre nem kellett szervezé­si díjat fizetni és pénzdíjak sem voltak kitűzve. A csoportban három nem­zetközi nagymester és 'kilenc nemzetközi mester verseny­zett. A csoportgyőztes Hor­váth József m. (Bp. Honvéd) 6.5, (ezzel teljesítette a nem­zetközi nagymesteri normát) 2., Pintér im, (Bp. Honvéd) 6.5, 3. Sronpeter (Dutép SE), nk. mil, 6,5, pont, 4. Káro­lyi nk. m. (Szó. Mezőgép SE) 5. Tolnai nk. m. (Szó. Mezőgép SE). Ez a verseny Fide XI. 'ka­tegóriájú volt. A B-csoport- toan, amely Fide VIII. kate­góriájú volt, 4. nk. nm. 6 nk. m., és 2 Fide m. indult. A versenyt nagy fölénnyel Ma- lanjuk nk. nm. (szovjet) 8,5 ponttal nyerte, 2. Novikov A barcelonai Világ Kupa sakktornán a 14. forduló mérkőzéseit játszották le. Riibld Zoltán a világos bá­bukat vezette a szovjet Ra­nk. nm, (szovjet) 7,5, 3. Vad- ser nk. nm. (szovjet) 7,5 ponttal. A Szolnoki Mező­gép versenyzői közül Anka 5,5, Kiss A. 5 ponttal a kö­zépmezőnyben végeztek és mindketten növelték a Fide élő pontszámúkat. Mindkét' versenynek a Magyar Sakk Szövetség adott otthont. A versenyről a Magyar Televí­zió egy esetben élő adásban közvetített és a rádió az eredményekről rendszeresen tudósított. A Szolnoki -Mezőgép SE elnöksége ezúton mond kö­szönetét mindazoknak, akik önzetlen segítséggel hozzá­járultak a verseny sikeres lebonyolításához. A Szó. Mezőgép SE vezetősége úgy döntött, hogy a már öit íz­ben megrendezett Mezőgép Kupát a jövőben Szolnoki Mezőgép Perényi Kupa nem­zetközi sakkverseny néven fogja rendezni. Erre első al­kalommal ez év szeptembe­rében kerül sor, körmérkő­zéses formában, 12 forduló­val, nemzetközi nagymeste- 'ri szinten. fael Vágányán ellen, s mér­kőzésük döntetlenül ért vé­get. Az élen álló Ljuboje- vics is remizett, s őrzi ve­zető helyét. Kosárlabda Rossz hírt vitt a Postás NB II. Női Törökszent­miklós—Kisújszállás 59:77 (29:39). Törökszentmiiklós, 50 n. v.: Nemes, Patay. TSE: Kovács (18), Bajusz J. (8), Pető (8), Gondáné (7), Szöl- lősi (7), Hámori (7), Tigyd, (4), Kada, Mász. Edző: Ba­jusz Katalin. Kisújszállás: Csizmadia (35), Radiicsiné (20), Szőke (11), Szabó I. (6), Szabó T. (3), Sckacz (2), Tú­ri, Szaibó J., Szabó A., Tú­lkoros. Edző: Szabó Tibor. A tartalékos hazaiak ellen megérdemelt győzelmet ara­tott a jó formában játszó Kisújszállás. A TSE (támadá­sai sorra kimaradtak, míg a vendégek elsősorban gyors támadásokból tetszés szerint érték el kosaraikat* Jó: Ko­vács, Pató, illetve Csizma­dia, Radicsné. NB II. Férfi: Miskolci Postás—Karcagi SE 89:96 (46:50). Miskolc, 50 n. v.: Gerda, Halmi. KSE: Tóth (11), Lugossy (11), Pór (20), önlős <(17/3), Vécsed (34/6). Csere: Baja, Sütő (2), Kiss (1). Edző: Palkovits Tamás. Hat percnek kellett eltelnie ahhoz, hogy a Karcag meg­találja saját ritmusát és át­vegye a vezetést. A 11. perc­ben már 20:34 volt az ered­mény, mikor örlős személyi hibája miatt pihenőre kény­szerült. A második félidőben a miskolci együttes centerjá­téka javult, így szorossá tud­ták tenni az összecsapást, Pete RihUs világossal döntetlen Táblázatok RSplabda. NB I. Női, a lJ—20. helyért Első osztályú sportoló Megy a hajó, ha Jó (a* evezős)