Szolnok Megyei Néplap, 1989. március (40. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-20 / 67. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP M 1989. MÁRCIUS 20. 7 Röplabda Labdarúgó NB // Igazi csapatjátékot láttunk NB I. Női: Szolnoki Ve­gyiművek—Testnevelési Fő­iskola 3:0 (5, 9, 2). Tiszali- get, 200 n. V.: Békási, Va­súk. Szolnok: Kovácsné, II- lésné, Kolláth, Bónéné, Haj­dúmé, Benke. Edző: Vasicsek János. A vegyis lányok ag­resszív támadójátéka meg­lepte a vendég együttest. Kovácsné és Illésné jól meghúzott nyitásai, Kolláth leütései 8:2-es vezetéshez juttatták a hazaiakat. Illés- né okos ejtése és Kolláthné több jó nyitása végül a szolnoki csapat játszmagyő­zelmét jelentette. A máso­dik játékrészben a gyengébb mezőnyjáték miatt 4:4-ig együtt haladt a két csapat. Kolláth mentése és hárma­son kívül ütése ismét len­dületet adott a Vegyinek és Kovácsné nyitásai révén 9:6-os vezetéshez jutott. A jól záró szolnoki sánc rend­re meghiúsította a főiskolá­sok támadásait, akik vi­szont Kolláth és Kovácsné támadásaival szemben tehe­tetlenek voltak. Jó nyitások és eredményes sáncok fém­jelezték a szolnoki lányok további lendületét, Illésné 7:0-ig nem is hagyta abba a nyitásokat. A tetemes előny birtokában . a Vegyiművek bátrabban mert figurázni, a széteső fővárosiak csak te­hetetlen szemlélői voltak a játéknak. Hajdúné és Ko­vácsné leütései 13:2-es ve­zetéshez juttatták a hazai­akat, akik végül. a játszma megnyerésével biztos 3:0-ás győzelmet szereztek. A fe­gyelmezett játékot nyújtó szolnoki csapatból Kolláth, Kovácsné és Illésné nyújtott kiemelkedő teljesítményt a 43 percig tartott mérkőzé­sen. NB I. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Kapos Volán- Dózsa 3:1 (13, 13, —12, 6). Tűzoltólaktanya, v.: Űj he­lyi, Zalánfi. Sz. Vegyimű­vek: Sármán, Tóth, Soós, Illés, Hajdú, Szűcs. Csere: Czanek, Pető. Edző: - Liszi Ferenc. Egy eredményes ütés a Komép ellen Kezdetben úgy tűnt, hogy a több mint egyhónapos szü­net a kaposváriaknak hasz­nált, mert gyorsan elhúztak 5:l-re. A Vegyiművek las­san lendült játékba, de az­tán fej-fej melletti küzde­lemben, időnként élvezetes, színvonalas, szép játékot nyújtva, megnyerte az első két játszmát. A harmadik is fej-fej melletti küzdelmet hozott, 12:12-ig együtt ha­ladt a két csapat, de a ven­dégek jobban összpontosí­tottak. Feltűnő volt az egész mérkőzés alatt, hogy a Ve­gyiművek játékosai nem fi­gyeltek az átejtett labdákra, amikből a vendégek sok pontot szereztek. A negye­dik játszmában a szolnokiak minden tartalék erőt bedob­tak, lelkesen, odaadóan küz­döttek, végre igazi csapatjá­Ma döntenek A Szolnok Megyei Labda­rúgó Szakszövetség ma tart­ja a legutóbb határozatkép­telenség miatt elmaradt ösz- szejövetelét. Az értekezlet 15 órakor kezdődik Szolnokon, a sporthivatal tanácstermé­ben. (Mátyás kir. u. 31.) tékot láttunk tőlük, aminek meg is lett az eredménye. Jó: Sármán, Tóth, Soós, ill.: Schmidt. (pi) Sz. Vegyiművek—Komép SC 3:1 (10, —10, 11, 5). Szol­nok, 100 n. V.: VasziTy dr., Balázs. Sz. Vegyiművek: Sármán, Illés, Szűcs, Hajdú, Tóth, Soós T. Cs.: Czanek, Tompa, Pető. Edző: Liszi Ferenc. Álmosan kezdtek .a hazaiak és máris 0:5 az eredmény. Az ébresztő után 9:9-re feljöttek, majd biz­tosan fordítottak. A folyta­tásra egyértelmű Komép- fölény volt a jellemző. Vé­gig vezetve egyenlítettek. A harmadik játékrész volt a legizgalmasabb. A bő fél­órás küzdelemben 6:9 után fordult a kocka, ezután már csak a Vegyiművek volt a pályán. Az utolsó játszmá­ban tíz perc alatt esélyt sem adott az ellenfélnek. A há­lónál és a mezőnyben egy­aránt jobb játékot nyújtva megérdemelten nyertek a széteső és időnként kishitű tatabányai legénység ellen. Jók: Sármán, Soós T., Tóth illetve: Soós S. (néder) I MŰSOROK I I Rádió I SZOLNOKI STÜDIO: 17.00—18.30: Alföldi magazin. Zenés riportműsor. Szerkesztő: Gulyás Erika. (A tartalomból: műsorismertetés, hírek. — 17.15: Zenés percek, régi kedves dal­lamok. — 17.30: Szó-váltás. Ak­tuális párbeszéd. Áfészek a kis­településeken. — 17.50: Reklám­turmix. — 18.00: Alföldi kró­nika. Hírek, tudósítások, ri­portok. A mozicsatorna jövője. Indulnánk Skóciába. A hét ese­ményei. Lapelőzetes, hírösssze- fogláló.) KOSSUTH: 8.20: Nyugdíjasok műsora. — 9.00: A hét zeneműve. —9.40: Ki kopog? — 10.05: Nyitnikék. — 10.35: Bizet: Carmen — szvit. — 11.00: Évmilliók emberközel­ben. — 11.20: Sanzonok. —11.34: A csatlós. — 12.45: Egy hazá­ban. — 13.00: Klasszikusok dél­időben. — 14.10: A diófa. — 14.34: Népdalok. — 15.00: Az olvasás gyönyörűsége. — 15.30: Kóruspódium. — 16.10: Hangoló. — 17.00: Eco-mix. — 17.30: Be­szélgessünk zenéről! — 17.50: Filmzene. — 19.15: PAF-mű­sor. — 20.17; Évfordulók nyo­mában. — 21.20: Októbertől márciusig. — 22.00: Hírvilág. — 22.30: A Rádiószínház bemu­tatója. A halott és a filozófus. — 23.14: Hangszerek, hangszí­nek. PETŐFI: 8.05: Verbunkosok, nóták. — 9.05: Napközben. — 12.10: Fú­vós táncok. — 12.30: Nóták. — 13.05: Slágermúzeum. — 14.00: Kettőtől ötig ... — 17.05: Kö­lyökrádió. — 17.30: ötödik se­besség. — 19.05: Népdalok. — 19.30: Sportvilág. — 20.03: A Napóleon Boulevard lemezeiből. — 20.33: Rádiószínház. Emberi lény-e Inga Eriksson? — 21.05: A tél sikerlistája. — 22.05: Rockújság. — 23.15: Dzsessz. — 23.58—0.14: Virágénekek. BARTÓK: 9.06: Kamarazene. — 10.18: Operaáriák. — 10.35: Zengjen a muzsika! — 11.05: Századunk zenéjéből! — 12.00: Nagy mes­terek kamar,aműveiből. —13.05: Kilátó. — 13.50: Szimfonikus ze­ne. — 15.10: Mozart; E-dúr trió K. 542. — 15.30: A hét zene­műve. — 16.00: A végzet hatal­ma. — 19.05: Barokk szonáták. — 19.35: Budapesti Tavaszi Fesz­tivál. — Kb. 21.30: Hangszer­szólók. — 22.00: Operaest. — 22.51: Magyar zeneszerzők. iTelevfaló * 1 * 1 SZOLNOK VÁROSI TELEVÍZIÓ: 18.00: Nagy videoklip-verseny 4. rész. — 19.00: Március 15. Szolnokon — Beszélgetés Pozs- gay Imre államminiszterrel — Közéleti fórum a Szolnok me­gyei Művelődési és Ifjúsági Köz- Dontban. Kit és mit képvisel a képviselő? —’ 20.00: Nagy video­klip-verseny 5. rész. — 21.00: Műsorzárás. 1. MŰSOR: 9.00: Képújság. — 9.05: Tévé­torna nyugdíjasoknak. — 9.10: A Hét (ism.). — 10.10: Fogat fogért. NDK tévéfilmsorozat. XIV 11. rész: Látogatóban Alex- nél. — 11.10: Delta. Tudomá­nyos híradó (ism.). — 11.35: Képújság. — 16.30: Hírek. — 16.35: Déli videoújság. A sze­gedi körzeti stúdió műsora. — 16.45: Stiri — Hírek román nyel­ven. A szegedi körzeti stúdió műsora. — 16.50; Tízen Túliak Társasága. — 17.35: Három nap tévéműsora. — 17.40: Reklám. — 17.45: Műsorajánlat. —17.50: Szám-adás. Gazdasági negyed­óra. — 18.05: Egy szó, mint száz. Nyelvi fej törő játék. Egri János műsora. — 18.50: Esti mese. Biga Csiga és Batka ma­nó — A pitypang. Csehszlovák rajzfilm. — 19.00: Üj cim-cim. Irodalmi rejtvénvrmísor gyere­keknek. Maskarák. — 19.20: Reklám. — 19.25: Közlemények. Műsorajánlat. — 19.30: Híradó. — 20.00: Reklám. — 20.05: Dél­től hajnalig. Magyar film (1964) (ff>. — 21.15: Panoráma. Viláe- nolitika percről percre. — 22.00: Reklám. Budaoesti Tavaszi Fesztivál. — 22.05: Utóirat. Cseh Tamás és Bereménvi Géza da­lai. — 22.35: Híradó 3. 2. MŰSOR* Tv2 Radványi Dorottyával és Ipper Pállal. — 17.00: Képúj­ság. — 17.15: Tv2. — Benne: Idő járás-jelentés Riportok — Tévétorna — Reklám. — Zene. — 17.45; Van egy kettese? Te­lefonos játék. — 18.00: Hétfőn hatkor. — 18.25: Gyerekeknek! Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal. NSZK rajzfilmsorozat. Szmöre, a ró­ka (ism.). — 18.50: Tv2. — 19.00: A chateauvalloni polgá­rok. Francia tévéfilmsorozat — XXVI 12. rész. — 19.57: Tv2. — 20.00: Körzeti tévéstúdiók mű­sora. — Rudapest; — Pécs; — Szeged. — 20.55: Tv2. — 21.00: Híradó 2. — 21.20: Tv2. — Ben­ne; Időjárás-jelentés. — 21.30: Telesport. — 23.00: Tv2. Nap­zárta. SKY CHANNEL: 6.30: Üzleti hírek. — 7.00: DJ Kát show. — 7.05: Dennis. — 9.30: Skippy. — 10.00: The Lucy Shov. — 10.30: Popformulae. — 11.30: Sky-krónika. — 12.30: Sullivanék. — 13.00: Egy másik világ. — 14.00: Landscape Chan­nel. — 15.00: Változó világ. — 16.00; Szeretni. — 16.30: Családi ügy. — 17.00: Visszaszámlálás. — 18.00: Eurosport műsorismer­tetés. — 19.00: Euro«nort. —0.00: Eurosport műsorismertetés. — 1.30: Az Arts Channel műsorai. — 4.00: Landscape Channel. SUPER CHANNEL: 7.00: Hírek. — 7.10: Időjárás­jelentés. — 7.15: Üzleti hírek. — 7.45: Hírek. — 7.55: Időjárás­jelentés. — 8.00: Egyveleg. — 15.30: Chart Attack. — 16.30: Forró drót. — 18.30: Élve vagy holtan. — 19.00: Lányok a ma­gasban. — 20.00: Amerikai pro­fi kosárlabda. — 20.20: Éjjel­nappal dzsessz. — 21.45: Hírek. — 22.00: Utazás a világ nagy folvóin. — 23.00: Afrika. — 0.00: Egyveleg. TV 5: 16.05: Hírek. — 16.10: Szerelem minden áron. — 16.30: Jó napot, ió .étvágyat! — 17.00: Pihenő­idő. — 17.30: Számok és betűk. — 17.55: Hírek. — 18.00: Min­dent összevéve. — 19.30: Csil­logó papiros. — 20.00; A show- businesss autóbusza. — 21.00: Újvilág. — 22.00: Tv-híradó. — 22.30: Ruanda. — 23.30: Vállal­kozó Rt. — 0.00: Észak—Dél. — 0.30: Csillogó papiros. — 1.00: Műsorzárás. MOSZKVA; 4.30: 120 perc. — 6.30: Műsor- ismertetés. — 6.35 : Muszorgszkij: Hovanscsina — operaelőadás felvételről, 1. rész. — 8.10: Hí­Egy Rózsavölgyi kevés volt, góllövőt keres a Lehel Szolnoki MÁV MTE— Mctripond SE 2:2 (1:1) 11- esekkel 2:4 Tiszaliget, 1200 n. V.: Puhl. SZMÄV MTE: Hatvani—Kiss, Ágh, Szilá­gyi, Rózsavölgyi—Szőke, Se­regi, Katona—Kántor, Ka- nyárí (Varga J.), Bontovics (Mészáros). Edző: Szatmári János. MSE: Tóth—Urbán, Miklós (Tal-mácsi), Leind- ler, Molnár—Bárány, Pász­tor, Kovács, Jegesi (Márki) —Kemenes, Maczkó. Edző: Himer István. Az első percben kimaradt szolnoki helyzettel kezdő­dött a mérkőzés. Seregi és Rózsavölgyi lövései veszé­lyeztették az MSE kapuját, majd a 12. percben Leindler jó átadásával Kemenes ki­ugrott, beadott és Bárány a hálóba fejelt. 0:1. A 24. percben Maczkó elől Hatva­ni önfeláldozóan mentett, aztán Kanyári, majd Rózsa­völgyi lövése kerülte el a kaput. A 30. perc meghozta az egyenlítést. Kanyári ki­ugratta Rózsavölgyit, aki 16 méterről bődületes bombát zúdított a bal felső sarok­ba. 1:1. Mozgalmas, válto­zatos volt a játék. A 45. percben Kemenes kapufát lőtt, majd a beívelt szöglet­ből Bárány tiszta helyzet­ben a kapu mellé lőtt. Szünet után Bontovics ügyetlenkedett kecsegtető helyzetben, a másik oldalon Bárány két helyzetben is hibázott. A 66. percben Ró­zsavölgyi tört kapura, mint­egy 22 méterről lövésre szánta el magát és a labda Miklóst is érintve a bal alsó sarokba jutott. 2:1. Az MSE elkeseredetten támadott, át­forrósodott hangulatban ke­ményebb lett a játék. A 77. percben Rózsavölgyi 35 mé­teres szabadrúgása a felső lécről vágódott vissza. A 83. percben a kapu elé ívelt labdát a figyelmetlen szol­noki védők között Bárány a kapuba pörgette. 2:2. rek. — 8.20: Az operaelőadás 2. része. — 10.20: Nyilvánvaló és hihetetlen. — 13.30: Hírek. — 13.45: J. Moszkviyina műsora. — 14.10: Dokumentumfilm Abdul­lah Kahhar üzbég íróról. — 14.55: Hírek. — 15.00: Gyerme­kek órája. — 16.00: Népi dalla­mok. — 16.15: Hatalmat a szov­jeteknek. — 16.45: Mi történt a nagyvilágban? — 17.00: Műkor­csolya vb. Gálaműspr — köz­vetítés Franciaországból. — 19.00: Tv-híradó. — 19.40: Választások előtt. — 19.50: A gondolatok éj­szakája — tévéjáték, 1. rész. — 21.00: Hírösszefoglaló. — 21.15: A tévéjáték 2. része. — 22.30: Élők és holtak — játék­film, 1. rész. — 0.03: Hírek. — 0.08: A. Szeröv Krutov da­lait énekeli. SZLOVÁK TELEVÍZIÓ: 16.15: Angol nyelvtanfolyam. — 16.45: Ifjúsági jégkorong­mérkőzés. — 17.15: Az otthon — tévésorozat. — 17.45: Fiata­loknak. — 18.10: Fiatalok bűn- cselekményeiről. — 18.30: A hét eseményei magyar nyelven. — 19.00: Torna. — 19.10: Esti mese. — 19.30: Híradó. — 20.00: Sportvisszhangok. — 21.00: Folklórműsor. — 21.30: Híradó. — 22.00: Világhíradó. — 22.15: Sonora, a hódítók sivataga — dokumentumfilm. ÚJVIDÉK: 15.30: Műsorismertetés. —15.35: Barázda — ismétlés. — 16.25: Reklám. — 16.30: Tv-napló — magyarul. — 16.40: Reklám. — 16.45: Gyeremkműsor. — 17.15: Tv-napló. — 17.35: Fizika — kultúra — magyarul. — 18.05: Óra — szlovák nyelvű műsor. — 19.00: Ma: információs blokk. — 19.15: Rajzfilm.' — 19.25: Rek­lám. — 19.30: Tv-napló — ma­gyarul. — 19.55: Reklám. — 20.00: Napjaink — magyarul.— 21.10: Reklám. — 21.15: Bubi. dáma, király — angol bűnügyi tévéfilmsorozat. — 22.05: Tv­napló. — 22.20: Műsorzárás. BUKAREST: 19.00: Híradó. — 19.25: Ki­emelt programok az iparban. — 19.45: ' Tudománynépszerűsítő műsor. — 20.10: Bukaresti épít­kezések. — 20.30: Népdalok. — 21.00: Akcióban a munkásde­mokrácia fóruma. — 21.20: Az emberek jövője és a történel­mi optimizmus. — 21.30: Haza­fias versek. — 21.50: Híradó. 11-es rúgások következ­tek. Kántor belőtte. Varga J. és Kiss lövését Tóth há­rította. Az MSE játékosai közül Kovács, Kemenes, Pásztor és Leindler értéke­sítette, így a végeredmény 2:4. Szeged SC—Jászberényi Lehel 2:0 (0:0). Szeged, Fel- ső-Tisza-parti stadion, 3000 n. V.: Győr Z. Jászberény: Balázs—Balogh, Bukhár, Szántai T., Sulyok (Német 53. p.), Szántai A., Gebhard, Váczi, Ludasi—Mosonyi, Kovács T. Edző: Péczely Szabolcs. Egyik csapat sem hozta tűzbe a kissé szeles, csípős idő ellenére kilátogató há­romezer szurkolót. Az első negyvenöt perc egyetlen említésre méltó eseménye a szünet előtt néhány másod­perccel történt. Bogdán rosszul szabadított fel, vé­dőtársáról Mosonyi elé pattant a labda, ő azonban senkitől sem zavartatva el­hamarkodottan lőtt, de a labda messze elkerülte a ha­zaiak kapuját. Fordulás után is az első helyzet a Le­hel SC előtt adódott. Ko­vács T. száz százalékos gól­helyzetben volt, de végül is csak rajta múlott, hogy el­maradt a meglepetés. Ez mintha felrázta volna a sze­gedieket, azonban próbálko­zásaik egészen a 77. percig meddőnek bizonyultak. Kun például öt lépésről is fölé fejelte a labdát. A 77. perc­ben azonban megtört a jég. Bogdán a félpályáról előre ívelte a labdát, Kovács G. fejjel tovább csúsztatta, Varga Sulyok mellett is el­húzott, majd jobbösszekötő helyéről nyolc méterről a kivetődő Balázs hasa alatt a kapuba lőtt, 1:0. Továbbra is támadásba maradtak a hazaiak. A 83. percben Takó Szántai T. mellett' el akarta vinni a labdát, a jászberényi védő felvágta a szegedi csa­tárt, Győr játékvezető gon­dolkodás nélkül a tizen­egyes pontra mutatott, a büntetőt Kovács G. végezte el. -A balra vetődő Balázs mellett a jobb sarokba lőtte a labdát. A találkozó utolsó percében akár a harmadik hazai gól is megszülethetett volna, de Kovács G. hat méterről leadott pörgetett lövése a jobb kapufa mel­lett suhant el. Jók: Bogdán, Varga, ill.: Bukhár, Mosonyi. Süli József Az NB II állása 1. DMVSC 18 13 2‘ 3 29-11 43 2. Szeged 18 11 3 1 3 27-11 40 3. Metrip. 18 10 3 1 4 27-16 37 4. D. Kin. 18 8 5 3 2 24-13 37 5. Szarvas 18 7 4 3 4 20-17 32 6. Szolnok 18 7 3 2 6 26-22 29 7. DVTK 18 6 4 2 6 17-18 28 8. Kazincb. 18 6 3 2 7 16-26 26 9. Kecsk. 18 8 — 1 9 25-20 25 10. Özd 18 4 3 6 5 17-13 24 11. Nyiregy. 18 5 2 5 6 23-21 24 12. DÜSE 18­5 3 3 7 20-25 24 13. Eger 18 5 2 3 8 18-25 22 14. Baja 18 4 — 4 10 '15-29 16 15. Jászb. 18 1 3 4 10 10-28 13 16. Hatvan 18 1 3 3 11 11-30 12 Labdarúgó NB III * Mezőtúr nyerte a rangadót Szeghalom—Törökszent­miklósi SE 1:0 (0:0). Szegha­lom, 600 n. V.: Fodor S. Tö- rökszentmiklós: Elekes—Sze- benyi, öz, Molnár, Erdősi, Boros, Porhanda Lóié (Cson­tos), Szecsei, Sebők, Ramos. Edző: Bana János. Az első húsz percben mezőnyben folyt a játék, egyik csapat előtt sem adódott gólszerzési lehetőség. A 21. percben egy szép támadást követően Se­bők húsz méterről alig lőtt mellé. A 27. percben lőttek először kapura a hazaiak, Zsombok révén, de lövését Elekes biztosan hárította. A 29. percben Molnár jobb fel­ső sarokba tartó labdáját óriási bravúrral mentette a hazaiak kapusa. A 33. perc­ben Ramostól kapott labdát Boros, aki futtából kapura lőtte, de Szabó ismét bravúr­ral védett. A második félidőt is a vendégek támadásai ve­zették be, de a legjobb hely­zeteket is elügyetlenkedték. Az 53. percben megszerezte a vezetést a hazai csapat. Jobb oldalról szögletet végeztek el, a belőtt labdát az elmélá­zó miklósi -védelem között mintegy hét méterről Lukács a hálóba lőtte, 1:0. A gólt kö­vetően a vendégek egyre- másra vezették támadásaikat, de a befejezéseknél nem volt szerencséjük. Lóié, Ramos, Sebők előtt adódott helyzet. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen, korrekt játékve­zetés mellett hiába támadta végig a mérkőzést a vendég­csapat. a három pont mégis a hazaiaknál maradt. Nagy Kálmán Jászkisér—Hajdúböször­mény 0:3 (0:1). Jászkisér, 200 n. V.: Feeze. Jászkisér: Né­meth—Farkas J., Far\ias L., Rentier, Kisnémet, Kovács, Tóth L., Bolya, Góca, Pász­tor, Nemes. Edző: Bukhár László. Az első félidőben a hazai együttes jól tartotta magát. Több gólhelyzetet is teremtett, de a góliszonyban szenvedő hazai csatársor képtelen volt eredményt el­érni. A'36. percben zavar tá- mádt a hazai védelemben és Nagykaposi megszerezte a vezetést. Szünet után fölény­be kerül a vendégegyüttes és a 47., valamint a 65. percben ismét Nagykaposi volt ered­ményes. A 85. percben ritka esemény történt. A játékve­zető lefújta a mérkőzést, de a partjelzővel történő kon­zultáció után tovább folyta­tódott, Végeredményben megérdemelten nyert a jó já­tékerőt képviselő vendég­csapat, a gyengén játszó ha­zaiakkal szemben. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. — Ficzek — Mezőtúri Honvéd SE—Ti- szavafvári Lombik SE 1:0 (1:0). Mezőtúr, 1200 n. V.: Divinyi. Mezőtúr: Braksza- torisz—Horvát A., Oláh, Dá­vid, Horváth N. (Tiba), Sán­dor, Vadaicska, Plókai, Far­kas, Major,. Kovács (Hudák). Edző: Földesi János. Már az 5. percben Vadicska a jobb oldaláról beadott Major jól fejelt kapura, de a vendég­kapus Varga bravúrral hárí­tott. Az első harminc percben a hazaiak egyértelmű fö­lényben játszottak, melynek eredménye a sokadik hely­zet után a 30. percben Va­dicska az alapvonalig vezette a labdát, szépen emelte be a kapu elé és Major biztosan a bal felső sarokba fejelt. 1:0. Az első félidő további részé­ben, valamint a második fél­idő első 15 percében inkább a tiszavasváriak játszottak fölényben, de a hazai csapat védelme nagyszerűen helyt­állt. A 81. percben a csere­ként beállt Hudák nagyszerű cselek után száz százalékos gólhelyzetet hibázott. A lá­tottak alapján a hazaia csa­pat megérdemelt győzelmet aratott. — Bűzi — T otóeredmények 1. Kalsruhe— 1. FC Köln x 2. Kaiserslaut.—B. München x 3. Eintracht Frakf.—B. Uerd. 2 4. Darmstadt—Blau-Weiss 90 1 5. Essen—Düsseldorf 2 6. Osnabrück—Meppen x 7. Mainz—FC Homburg x 8. Lazio—Napoli x 9. Pisa—Roma 1 10. Avellino—Genoa x 11. Barletta—Udinese x 12. Sambenedettese—Bari x 13. Taranto— Empoli x Pótmérkőzések: 14. Sampdoria—Internazionale 2