Szolnok Megyei Néplap, 1989. március (40. évfolyam, 51-76. szám)

1989-03-21 / 68. szám

SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP M 1989. MÁRCIUS 21. Megyei /. o. labdarúgó-bajnokság . Kiélezett versenyfutás az első helyért Megfigyeltük... Sz. Vegyiművek—Tiszafü­red 0:0, Szolnok, 200 n., v.: Tóth S. Sz. Vegyiművek: Öl­lé—Tátrai, Táncos, Bálint Varga, Kun, Busi, Felföldi, Vadkerti, Kolozsi (Hajdú), Horváth. Edző: Bálint End­re. Óvatos kezdés mindkét részről és sok eladott labda jellemezte az első perceket. A hazaiak erősen tartalékos gárdája kapott először lábra, de igazi helyzetet nem tud­tak kidolgozni. Fordulás után már többször veszélybe ke­rültek a kapuk, de a gól el­maradt. A látottak alapján egyik csapat sem érdemelt győzelmet. Jók: Tátrai, Tán­cos, Vadkerti, illetve Szat­mári, Kiss. Ifi: Sz. Vegyiművek—Ti­szafüred 1:0. Jászárokszállási Vasas— Tisza Cipő SE 3:1 (2:1). Jász- árokszállás, 600 n., v.: Ko­vács. Jászárokszállás: Tóth— Tábori, Kárpáti, Szedmák, Sziráki, Papp, Kaszab, Fo­dor (Csikós), Kiss, Szécsényi, Halgat (Ivony). Edző: Pecha Bertalan. A 18. percben egy. jobbról érkező beadásra a jó ütemben érkező Szécsényi látványos gólt szerzett. A hazaiak öröme nem sokáig tartott,, mert a 22. percben Dömök fejes góllal egyenlí­tett. A 26. percben Papp volt eredményes. Szünet után mindkét csapat nagy lendü­lettel kezdett. A 68. percben Kiss egy előreadott labdára jó ütemben lépett ki és vé­dők kíséretében ügyes gólt szerzett. Jók: az egész hazai csapat, illetve Majer, Palcsó, Dömök. Piros lap: Benedek (T, Cipő) 52. perc. Ifi: Vasas—Tisza Cipő SE 0:7. Jászladány—Jászalsószent- györgy 0:0. Jászladány, 500 n., v.: Nagy S. Jászladány: Földvári—Varga (Katona), Nagy, Göblyös, Rontó, Vin- cze, Tóth, Gólya, Pomázi (Bíró), Gémesi, Lázár. Edző: Vincze Gábor. Mindkét csa­pat gondos taktikával lépett pályára. Izgalmas párharco­kat látott a nézősereg, de fo­lyamatos csapatjátékot egyik fél sem produkált. A közepes színvonalú, sportszerű mér­kőzésen igazságos pontosz­tozkodás történt. Jók: Nagy, Földvári, Tóth, illetve To- na, Kiss B., Kiss T. Ifi: Jászladány—Jászailsó- ízentgyörgy 1:1. Kunhegyesi ESE—Túrkeve 2:0 (2:0). Kunhegyes, 300 n., v.: Pató. Kunhegyes: Szabó J. — Tóth B., Varga, Szabó P., Fűtő, Pócsi (Menyhárt), NB II. ffi. OSC—Szolnoki TITÁSZ 0:3 (—8, —4, —1). Budapest, v.: Babati. Titász: Juhász, Széles, Pirók, Kiss, Peágity, Nagy A., csere: Oláh, Nagy T. Sülé, Balázs, Edző: Pénzes György. A vendégek bő fél óra alatt újabb szép sikert arattak. Ezután három hét szünet következik, pillanatnyilag -a Titász biztosan tartja a har­madik helyet a bajnokság­ban. Kunhegyes SE—Debreceni Kinizsi 0:3 (13, 13, 7). KSE: Tamási, Pál, Dancsik, Tóth, Balázs, Boldog, csere: Szik­— NEMRÉGIBEN Szolno­kon tartották a harmadik korcsoportos lány és fiú di­ákolimpiái tornát. A lányok­nál a két kategóriagyőztes a jászberényi dr. Gyetvai J. A. 1. és a Szolnoki dr. Münnich Ferenc Á. I., míg a fiúknál a Tomajmonostori 1. sz. A. I. Az egyéni összetett verseny­ben Rask'ó Emese (dr. Mün­nich) és Bognár Zsuzsanna (dr. Gyetvai), illetve Bod­nár Lajos (Tomajmonostora) végzett az élen. Juhász, Kovrig, Kiss J., Sza­bó Gy., Herbály. Edző: Gor- zás Lukács. A városavató műsor keretében szombaton került megrendezésre a mérkőzés. A közepes iramú és színvonalú találkozó a ha­zaiak nagy fölényében folyt, de jobbnál jobb helyzetek maradtak kihasználatlanul. Négy esetben a kapufa men­tette meg a vendégeket az újabb góloktól. A végig sportszerű mérkőzéshez ki­váló játékvezetés párosult, Gól: Herbály (2). Jók: Ju­hász, Herbály, Tóth, illetve Ferencz, Barna, Szemes. Ifi: KESE—Túrkeve 2:0. Kunszentmárton—J ászapáti 0:0. Kunszentmárton. Vezet­te: Csényi. KTE: Gácsi—Ko­vács, Hürkecz, Bállá, Tóth, Sipos, Pálinkás, Varga, Lo­vas (Demeter), Kakuk, Bar- tucz. Edző: Tóth Márton. Három kezdő játékosát sike­rült jól pótolnia a KTE-nek. Pálinkás irányításával Lo­vas, Kakuk és Varga sokszor jutott gólhelyzetbe. Fordulás után nagy fölénybe került a KTE, de a helyzetek sokasá­gát kihagyva a hajrában a Jászapáti bizonyult jobbnak. Jók: Gácsi, Bállá, Hürkecz, illetve Borics, Utasi, Tóth, Zsemberi. Ifi: Jászapáti—Kute 6:1. ÁÉV-Szajol-'-K. Medosz 4:0 (1:0). Szajol, 200 n., v.: Terenyei. ÁÉV—Szajol: Ku- izs—Sós, Kun, Bíró, Erdei, Aknai, Kocsis (Fehér), Ba­logh, Szabó, Antal, Dobos. Edző: Váraljai János. A ha­zai csapat időnként nyo­masztó fölényben játszott. A vendégek csak elvétve jutot­tak el a hazaiak kapujáig. Érdekessége a mérkőzésnek, hogy az újonc Fehér 1 perc alatt két gólt lőtt. Bravúros bemutatkozás! Az alsóházi rangadón a minden csapat­részben jobb szajoliak hosz- szú nyeretlenségi sorozatot szakítottak meg. Góllövő: Fehér (2), Dobos, Balogh. Jók: Bíró, Balogh, Szabó, il­letve Baktai L., Farkas. Ifi: ÁÉV-Szajol—K. Me­dosz 4:2. Tiszaföldvár—Karcag 2:2 (1:1). Tiszaföldvár, 300 n., v.: Bognár. Tiszaföldvár: Heme- le—Pataki, Szűcs J., Szikora, Nagy, Hegedűs, Jakab (Far­kas), Gál, Kollár (Tóth), Ba­logh, Dutkon. A vendégek az első 15 perc után feljöttek, de ekkor a hazaiaknak sike­rült a vezetést megszerezni. Erre a 30. percben jött a vá­lasz. A 60. percben ismét ha­zai gól következett, majd — hasonlóan az első félidőhöz szai, Bodó, Zsodi, Kasza. Edző: Felső Tibor. A kunsági gárda fáradt benyomást keltett a nézők­ben. Indításaik pontatlanok, támadásaik erőtlenek vol­tak. így fontos két pontot engedtek ki a kezükből. NB II. női Kunhegyes SE —Tiszavasvári Lombik 3:2 (5, —10, 8, —13, 9.). Tisza­vasvári. KSE: Molnár, Tőzsér, Halas, Simon, Szabó, Tamá­si. Csere: Benedek. Edző: Felső Tibor. Az erősen tar­talékos felállású kunhegyesi lányok lelkes játékkal sze­reztek újabb győzelmet. Jók: Simon, Molnár. — A- ÉS B-KATEGÖRIÄ- BA kiírt kötöttfogású bir­kózóverseny volt nemzeti ünnepünk tiszteletére Haj­dúböszörményben. A 167 in­duló között ,a Karcagi SE versenyzői is szerepeltek, nem is akárhogyan: súlycso­portjukban első helyen vé­geztek: Bállá András, ifj. Kurucz István, Varga Ká­roly, Szabó József és Lász­ló Gyula. — 15 percre rá jött az egyen­lítés. A hazaiak hiába sze­reztek kétszer is vezetést, a jó teljesítményt nyújtó Kar­cag ellen, igazságos döntet­len született. . G.: Balogh, Szikora, illetve L. Kiss, Her­man. Ifi: Karcag—Ti. SE 3:0. — NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság — Ifjúságiak: MÁV MTE — DVTK 0:1 (0:0), Szolnok, Ve­zette: Gyurkovics. MÁV MTE: Rézsó—Balázs. Palla, Szabó L., Birínyi, Hegedűs (Rimóczi), Major (Zsidai), Mihályi, Viola (Burai), Kecs- márik, Kiss. A gyengén ját­szó hazai csapat ellen a győ­zelmet jobban akaró és egy­ségesebb csapatjátékot nyúj­tó vendégegyüttes megérde­melten győzött. Jók: Rézsó, Balázs. Birínyi. Serdülők. MÁV MTE— DVTK 2:0 (1:0), Szolnok, ve­zette: Pernyész. A gólhelyze­teit jobban kihasználó, nagy lelkesedéssel játszó szolnoki fiatalok rászolgáltak a győ­zelemre. Góllövők: Szobosz- lai, Kiss. Jók: Szoboszlai, Gara, Kiss, Hajdú. — Diákolimpia — 605. sz. ISZKI és SZKI (Szolnok) — Kölcsey F. Gim­názium (Budapest) 1:2 (1:1). Szolnok, 100 n., v.: Hrabovsz- ky. 605: Ács—Palcsó, Markót (Pomaházi), Buknicz, Rimó­czi, Barna (Deák), Palla, Bí­ró, Burai, Takács, Birínyi (Retkes). Csapatvezető tanár: Kiss György, Kovács Sándor. A budapesti 2:0-ás vereség után kockázatos taktikát vá­lasztott a szolnoki csapat. Hatalmas lendülettel kezd­tek a 605-ösök és már a har­madik percben Burai nagy­szerű egyéni akció után be­vette a fővárosiak kapuját. Ezután is a hazaiak támad­tak többet, játékuk lendüle­tes, ám meddő volt. A lehe­tőségeket sorra kihagyták. A 33. percben Ács kapus óriási hibáját kihasználva egyenlí­tettek a budapestiek. A má­sodik félidő elején mindent egy lapra feltéve támadtak a 605-ösök, de hol a csatárok hibáztak, hol a vendégek ka­pusa védett nagyszerűen. Ez­után a szolnokiak fellazult védelme mellett Ács újabb súlyos hibáját kihasználva a Kölcsey csapata megszerezte a második és egyben győztes gólját. Érdekes mérkőzést vívott a két csapat, a szolno­kiak nagyobb határozottság­gal behozhatták volna hátrá­nyukat, de az egyenlítő gól után fokozatosan elveszítet­ték az önbizalmukat. Jók: Palcsó, Buknicz, Palla. Hetvenegy sakkozó veretlen A Budapest Sportcsarnok­ban vasárnap éjfélbe nyúló­an játszották a Budapesti Tavaszi Fesztivál — Coop- tourist nemzetközi sakkver­seny második fordulóbeli 32 játszmáját, s ezek közül öt függőben maradt. Az 536 fős mezőnyből 71 játékos megnyerte mindkét partiját. A száz százalékos teljesítményt nyújtók között nyolc magyar található: Hor­váth József, Forintos Győ­ző Petrán Pál, Horváth Pé­ter Emődi Gyula, Iván Attila , Pósa Norbert és Borsavölgyi Tamás. A har­madik fordulóban az eddig veretlen játékosok egymás ellen játszanak. Forma—1 Következik a 40. világbajnokság Szerte a világon felfo­kozott érdeklődéssel várják a Forma 1-es autós gyorsa­sági világbajnokság vasár­napi első viadalát, • amelyre a brazíliai Jacarepaquában kerül sor. A szakemberek az erőviszonyok kiegyenlítődé­sét várják, Atlétika Holtszezonban is készülhetnek Nemrégiben adtunk hírt, hogy a Jászberényi Lehel SE fedettpálya-avató versenyt rendezett, amelyen a házi­gazdákon kívül Szolnok és Törökszentmiklós serdülő B- és gyermek korcsoportú ver­senyzői is részt vettek. íme a megméretés végeredmé­nye: Serdülő B. Leány, 60 m gátfutás (1976-os születésű­ek): 1. Csontos Zsuzsa (Szó. MÁV MTE) 10,52; (1975) 1. Kardos Szilvia (TSE) 10,33; (1974) 1. Görög Gabriella (TSE) 9,60. 60 m síkfutás: (1976) 1. Csontos Zsuzsa (Szó. MÁV MTE) 8,43; (1975) 1. Kardos Szilvia (TSE) 8,24; (1974) 1. Görög Gabriella (TSE) 8,59. Távol: 1976) 1. Csontos Zsuzsa (Szó. MÁV MTE) 466; (1975) 1. Hajnal Julianna (TSE) 465; (1974) 1. Görög Gabriella (TSE) 502.“Fiú 60 m gátfutás: (1976) 1. Karancsi Zsolt (TSE) 9,66; (1975) 1. Demeter Géza (TSE) 9,10; (1974) 1. Kovács Roland (TSE) 10,35. 60 m sík: (1976) 1 .Pál János (TSE) 7.67; (1975) 1. Demeter Géza (TSE) 7,40; (1974) 1. Verebélyi Jó­zsef (Lehel) 7,50; Távolug­rás. (1976) 1. őszi István (Szolnok) 531; (1975) 1. Mé­száros Csaba (TSE) 551: (1974) 1. Kasza Zoltán (Le­hel) 587. Gyermek leány 60 m: (1977) 1. Mészáros Ágnes (Szolnok) 8,58; fiú 60 m: (1977) 1. Babella Zoltán (TSE) 8,16. Leány távol: (1977-78) 1. Farkas Erzsébet (TSE) 441 cm. Fiú távol: (1977-78) 1. Sárkány Péter Nemrég adták át a Szé­chenyi Gimnázium tornater­mét a városszéli lakótelepen, máris élvezetes programot „vitt oda” a hétvégén a me­gyei kézilabda szövetség. Ne­vezetesen a Damjanich Ku­pát, amelyre öten neveztek. (A jugoszláv vendégek vé­gül nem érkeztek meg.). Ki­ki készül a rájátszásra, s ez a kétnapos torna jó alkalom volt a csapatjátékra, az új emberek ismételt kipróbálá­sára. Az Olajbányász nemrég egy hetet töltött Jugoszlá­viában, ahol naponta edzé­sek és természetesen kemény meccsek is követték egy­mást. Ez az egy hét igazán sokat segített a csehszlová­kiai Martinból átigazolt Ja­nik Milanhak, aki egyre jobb formában lévőnek lát­szik. A Damjanich Kupára egy még nem egészen magára ta­lált Olajbányász nevezett, az ugyancsak NB I B-s ceglé­diek, az NB II-es Tiszaföld­vár és a megyei bajnokság­ban küzdő Törökszentmik­lós és Rákóczi-Volán mel­lett. Szombaton volt olyan csapat, amelyik három mécs­esét vívott, viszont, aki ak­kor kevesebbet, annak a va­sárnap volt a keményebb. A papírforma érvényesült, hiszen a két magasabb osz­tálybeli — az Olajbányász és a Ceglédi Közgép — vív­ta vasárnap délelőtt a dön­tőt. Akárcsak a többi „der­bi”, ez is rendkívül sport­szerű volt a játékvezetők Bár már megkezdődött a tájékozódási futók idénye, az igazi nagyüzem csak ezután indul be. Monspart Sarolta szövetségi kapitány gazdag versenyprogrammal gondos­kodik arról, hogy húsvétkor se unatkozzanak a sportág képviselői. Az ünnepnapo­kon is számot adhatnak tu­dásukról, felkészültségükről, ...hogy a boldogság szinte határtalan. Megtörtént, amiben kevesen hittek a laikusok közül. Az Olajbá­nyász kosárlabda-csapata nem akármilyen izgalmak között ugyan, de följutott az NB I. legjobbjai közé. Ügy tűnt, hogy nem a pá­lyán dől majd el a följutás, végül azonban a kecske­méti győzelem elegendő volt a Nagy Szolnoki Álom megvalósulásához. Lám, milyen kevés is elég...! A szurkolók és a csapat még szombaton ké­ső este is együtt ünnepelt. Mások azt figyelték meg, hogy a kilenc busszal, ma­gángépkocsikkal Kecske­métre látogató többszáz szolnoki szurkoló az el­lenfél már-már reményte­lenségbe kergető vezetésé­nél is CSAK SZURKOLT. Nem szidták senkinek le- és fölmenőit, nem cukkol­ták a játékvezetőket, nem pécéztek ki maguknak va­lakit a Kecskemét játéko­sai közül, hogy elbizonyta- lanítsák játékát. Kedven­ceiket űzték-hajtották az áhított győzelemre. Most segítettek csak igazán! A fölsőházban ilyen biztatás­ra lesz a legnagyobb szük­ség. Már csak azért is, mert ott várhatóan kevesebb lesz a győzelem, s több a fiaskó. Nyilván erősítik majd az Olajbányászt, de hát azért józanul mérlegel­ve néhány „zakó” kinéz. A lábrakapáshoz, a hit föltá­nemzetközi klasszisukat bi­zonyították. Mindkét csapat biztosan nyerte addigi ösz- szecsapásait, s ami külön érdekességet adott a talál­kozónak, az a két szomszéd­vár régi rivalizálása. Férfi­as, kemény csatában végül nem született döntés, hiszen 17:17-nél jelezték a bírók a mérkőzés végét. A kupa sor­sát a gólkülönbség döntötte el a szolnokiak javára. Egy bizonyos: sok idő már nincs hátra Balogh Zoltán legénysége számára, hiszen a hónap utolsó napján már megkezdődik a rájátszás. Gyakran akadozik a csa­patjáték, nincs mindenki­nek a szerepköre tisztázva, s ez némi bizonytalanságot is jelent a játékban. Aggoda­lomra nincs még ok, hiszen most már mérkőzés mérkő­zést követ. A régiek még jobban összeszokhatnak, az újak — Paku, Lantos és Mi­lan — pedig végleg megta­lálhatják helyüket a gárdá­ban. A Damjanich Kupa végeredménye 1. Olajbányász 4 3 1 — 78-37 7 2. C. Közgép 4 3 1 — 82-55 7 3. V.-Rákóczi 4 2 — 2 71-82 4 A torna legjobb kapusa Busa József (Olajbányász) lett, míg a gólkirályi címet Bodnár József (Volán-Rákó- czi) szerezte meg huszonkét góljával. A legsportszerűbb együttes a Tiszaföldvár volt. edzettségi állapotukról. A három viadal közül csak a vasárnapi „Felszabadulási emlékversenyt” rendezik meg a hagyományos formá­ban, a szombati és a hétfői erőpróba sprint lesz. azaz rövidebb idő alatt (férfiak 35, nők 25 perc győztes idő) kell teljesíteni az előírt tá­vot. madásához, mint már any- nyiszor naivon kell a tisz­tes buzdítás. Hanem ez a győzelem, ez tényleg nagy dolog. Tele vagyunk kínnal-gonddal, az általános országos gon­dok mellett saját nyavalyá­ink is terhelnek bennün­ket. És akkor jönnek ezek a nagyra nőtt fiúk és pro­dukálnak egy csodálatos sikert — sorolta ismerő­söm. Neki és még sok ezer embernek alighanem meg­melegedett a szíve, amikor meghallotta a hírt: óvás ide, zöld asztal oda, az Olajbányász elérte a kitű­zött célt. Sök-sok szurkoló­ban erősítették meg az aka­ratot. Igen, ha az emberfia nagyon akar valamit, ha tesz is érte konokul, akkor elérheti. Elérheti még ak­kor is, ha Ég és Föld ösz- szefog ellene. Megértette sok-sok szurkoló, hogy ér­demes küzdeni, hogy nem szabad föladni. Az érdemtelen győzelem lealacsonyít, a megharcolt fölemel. Tartást ad. Játé­kosnak, szurkolónak. Ha valamiért nagy dolog az Olajbányász kosárlab­da-csapatának sikere, hát ez az. Jó néhány ember­nek (önmagukon kívül) újabb hitet adtak. Egy olyan világban, ame­lyikben egyre több a hi­tetlenség. Gratulálunk. Köszönjük. Hortobágyi Zoltán Megyei I. oszt. felnőtt és ifi. labdarúgó-bajnokság Me­zőtúri Főiskola—Sz. Cukor­gyár, ,Mezőtúr, főiskolai pá­lya 14.30. Táblázatok Röplabda. NB I. Női a 13—20. helyért Azá llás 13. Szeged 23 ■15 8 53 :38 38 14. Szolnok 23 14 9 56 :40 37 15. Ganz Vili. 23 13 10 52 AZ 36 16. TFSE 23 13 10 45 :46 36 17. Ganz Dán. 24 11 13 45 :49 35 18. Dutép SC 25 10 15 44 :59 35 19. MVSC 24 5 19 29 :65 29 20. K. Közért 23 5 18 28 :60 28 Március 24., péntek, 17 óra: Szolnoki Vegyiművek—Mis­kolci VSC. Labdarúgó NB III. Tisza csoport 1. Mez. H. 17 10 3 2 2 30- 7 38 2. T.-vasv. 17 10 4 — 3 38-16 38 3. Rakam. 17 10 1 1 5 37-19 33 4. V. Rák. 17 8 3 3 3 28-15 33 5. Kaba •17 9 2 1 5 24-14 32 6. H.-bösz. 17 8 3 2 4 25-18 32 7. Olefin 17 7 2 2 6 23-20 27 8. Hajdún. 17 6 2 4 5 21-21 26 9. T.-mikl. 17 7 2 1 7 21-23 26 10. Kisvárda 17 4 4 3 6 25-24 23 11. Szegh. 17 7 — 8 8 21-29 23 12. Balmazú. 17 3 4 4 6 15-20 21 13. Mezőcsát 17 5 1 2 9 22-36 19 14. H. Ászt, 17 3 1 6 7 17-29 17 15. B.-újf. 17 1 3 2 11 20-39 11 16. Jászkisér 17 2 •1 1 13 8-45 9 Március 25., szombat, 15 óra: Mezőtúri Honvéd—Hajdúná­nás, Lutherán. Március 26., vasárnap, 15 óra: Törökszent­miklós—H. Asztalos SE, Haj­dú. Kaba—Volán-Rákóczi, Be­rettyóújfalu—Jászkisér. Megyei i. o. labdarúgó-bajnokság 1. T.-füred 17 9 6 2 35-13 24 2. Sz. Vegyim. 17 10 4 3 29-16 24 3. Jászapáti 17 7 9 1 25-13 23 4. J.ároksz. 17 9 4 4 30-16 22 5. Karcag 17 8 4 5 29-16 20 6. Tisza Cipő 17 8 3 6 23-21 19 7. Kunhegyes 17 6 6 5 17-21 18 8. J.-alsószt. 17 7 3 7 29-36 17 9. AÉV Szajol 17 6 4 7 22-23 16 10. Sz. Cukor. 16 5 6 5 14-16 16 11. J.-ladány 17 4 8 5 21-23 16 12. Túrkeve 17 6 4 7 15-21 16 13. K. Medosz 17 5 3 9 17-29 13 14. T.-földvár 17 4 3 10 17-32 11 15. KuTE 17 3 3 11 11-21 9 16. Mez. F. 16 2 2 •12 5-22 6 Március 26., vasárnap, 15 óra: Tiszafüred—Jászárokszállás. Középtiszai Medosz—Szolnoki Vegyiművek, Szolnoki Cu­korgyár—AÉV Szajol. Túrke­ve—Mezőtúri FDSE, Jászalsó- szentgyörgv—Kunhegyes, Karcag—Jászladány, Kun­szentmárton—Tiszaföldvár, Tisza Cipő SE—Jászapáti, Röplabda Áramütés érte az OSC-t Hírek, eredmények Kézilabda Kupát kaptak Mai műsor H. Z. Ünnepek helyett versenyeznek a tájfutók