Szolnok Megyei Néplap, 1988. április (39. évfolyam, 78-102. szám)

1988-04-06 / 81. szám

1988. ÁPRILIS 6. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 ASZTALITENISZ Siker csak az alsóbb osztályokban Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Jászkisér botladozva ___halad a cél felé N B I, Férfi: Kaposvár Ka- posplast—Szolnoki Sparta­cus 20:5. Győz: dr. Szitha, Hayden, Szabados 5—5. Var­ga 4, Bali 1, 111. Skumáth 2, Molnár. Fehér. Lesskó 1—1. Hazai utolsó mérkőzésen, az erőviszonyokat tekintve, csak a mérkőzés aránya volt kérdéses, a két pont sorsa nem. A B-csoport listaveze­tője a Kaposplast, Frank Bé­la nélkül is meggyőzően jól játszva, biztosan győzött. A szolnoki felnőttek az ifjúsá­gi játékos ellen nyertek, Skumáth ezen felül még Vargát verte színvonalas kontracsatában, amiért di­cséretet érdemel. NB II. Női: Honvéd Killi- án F SE—Eger LAKSZÖV SE 11:5. Az egerben leját­szott bajnoki mérkőzésen a szolnoki csapat a vártnál biztosabban győzött a jó képességű versenyzőkből ál­Országos Labdarúgó Ifjú­sági Kupa, a legjobb négy közé jutásért: Nyíregyházi VSSC—Szolnoki MÁV MTE 1:1 (1:1), 11-esrúgásokkal 4:2 a Szolnok javára. Nyír­egyháza, v.: Vida L. Szol­nok: Smidéliusz—Mihályi, Csató, Balázs, Pálinkás— Lajkovics, Major, Horgosi (Vasas), Tószegi—Draskóczi, Nagy. Edző: Tari János. A játék első részében többet támadott a szolnoki csapat, s a 21. percben megszerezte a vezetést Horgosi révén. A 43. percben öngóllal egyenlí­tett a hazai gárda. A máso­dik játékrészben Nagyot a játékvezető kiállította! Ez­után több helyzetet kihagy­tak a hazaiak, de gólt már nem tudtak lőni. Tizen­egyesrúgásokra került a sor, s ez a szolnokiaknak kedve­zett. Országos Serdülő Kupa: Nyíregyházi VSSC—Szol­noki MÁV MTE 2:0 (2:0). Nyíregyháza, v.: Ambrus. Szolnok: Gerhát (Katona)— Szarvas, Sipos, Honti, Orosz, (Koós)—Czicze, Fodor, Var­ga, Sós—Peszeki (Fehér), Lénárt. Edző: Tari János. Az első félidőben kapott két gól megzavarta a vendége­ket. A második játékrész­ben hiába támadott többet a MÁV MTE, csak két kapu­fára jutotta erejéből. Ezzel a szolnokiak kiestek. Diákolimpia a középdön­tőbe jutásért: Dózsa Üti Alt. Iskola (Kunhegyes) — Pad- rah Általános Iskola (Békés­csaba) 2:1 (1:1). Kunhegyes, 400 n. V.: Füzesi. Dózsa Á. I.: Bak—Molnár. Gara, Far­ló egriek ellen. Farkas Klá­ra ezúttal is száz százalékos teljesítménnyel járult hozzá csapata sikeréhez. Kiemel­kedő teljesítményt nyújtott Hortobágy iné és Vargáné Török Adrien. A csapat ez­zel a győzelmével megerősí­tette helyét az NB II közép­mezőnyében. Győz: Farkas 4, Hortobágyiné 3, Vargáné Török A. 3, Mátyus 1, ill. Vágó 3. Horváth 1, Sibelka 1. NB III. Férfi: Volán-Rá- kóczi—Nagykőrösi Kinizsi 12:4. A Nagykőrösön leját­szott találkozón biztos győ­zelmet aratott a Rákóczi. A bajnokság harmadik helye­zettje ellen elért újabb siker azt jelenti, hogy két fordu­lóval a szezon befejezése előtt a Rákóczi az élen vár­ja a folytatást. Győz: Lu­kács, Katona 4—4, Varga 3, Csekő 1. ill. Szakács 2, Erdei, Varga S. 1—1. kas, Korponai, Szabari, László (Méri), Telek, Szo- boszlai, Csatári (Patkó), Sándor. Edző: Szabó And­rás. Az országos középdön­tőbe jutásért játszó, két csa­pat visszavágó mérkőzésén, a kunhegyesiek kezdtek na­gyobb lendülettel, és a 16. percben Telek kapásgóljával megszerezték a vezetést. A gól után a békéscsabaiak többet támadtak és megér­demelten egyenlítettek ki. A második félidőben folyama­tosabb lett a hazaiak játéka, és a csereként beállt Patkó 18 méterről, szép góllal biz­tosította be a továbbjutást, összességében Kunhegyes 4:l-es gólaránnyal jutott to­vább. Legközelebb a Vasas SC utánpótlás-csapatával játszanak. ♦ * * A megyei serdülő labda­rúgó-válogatottak hagyo­mányos tornáját ezúttal Bé­késcsabán rendezik, április 5—6—7-én. A tornán Bács, Békés, Csongrád és Szolnok megye 1972. augusztus 1. után született labdarúgói vesznek részt. Megyénk válogatottja szorgalmasan készült a tor­nára, Horváth Lajos szak- felügyelő és Tari János edző irányításával. A válogatottá következő keretből kerül ki. Gál J. (Tisza C.), Telek Z. (Kunhegyes), Szalma L. (J. Lehel). Alérész Z. (Üjszász), Katona L, Varga L., Sipos F.., Soós Cs., Fodor T.. Hon­ti L.. Szarvas P., Lénárt L.„ Gerhát Cs.. Czicze S., Tóth T„ Peszeki S.., Fehér Zs., Koós T. (Sz. MÄV MTE). Táblázatok Kosárlabda. NB I Férfi a 7—14. helyért 7. Csepel 8 ­747-963 16 8. Kecskemét 53 639-691 13 9. SAÉV 4 4 72 '1-722 12 10. Szolnok 4 4 752-790 12 11. Tungsram 35 681-872 11 12. Szeged 3 5 701-739 11 13. MAFC 3 5 713-727 11 14. Dombóvár 2 6 770-799 10 Labdarúgó NB III. Körös­■csoport 1. Szarvas 19 16 2 1 41-11 34 2. Baja 19 12 6 1 44-15 3n 3. Miske 19 12 4 3 42-14 28 4. OMTK 19 11 3 5 35-29 25 5. Szegedi D. 19 9 5 5 34-25 23 6. Gyula 19 9 4 6 33-34 22 7. KTE 19 10 1 8 36-22 21 8. Csongrád 19 8 5 6 27-20 21 9. Mez. Honv. 19 6 6 7 23-31 Ifi 10. Kun Béla 19 5 fi 8 21-28 16 11. Kalocsa 19 6 2 11 18-27 14 12. Mezőkov. 19 3 7 9 23-30 13 13. Szentes 19 4 4 11 16-29 12 14. Soltvadkert 19 4 3 12 22-36 11 15. Békés 19 3 4 12 9-35 10 16. Martfű 19 1 4 14 12-50 6 A 20. fordulóban, április 9., szombat, 15.30: Mezőtúri Honvéd—Csongrád, Francis­kovics, vasárnap: Tisza Cipő SE—Szarvas, Martfű, 15.30, Nagy Z. Tisza-csoport 1. J.-berény 20 13 5 2 31-12 31 2. DUSE 19 12 5 2 37-19 29 3. D. Kinizsi 20 10 6 4 43-25 26 4. H.-böször. 20 12 1 7 34-24 25 5. Rakamaz 20 9 5 6 36-25 23 6. Olefin SC 20 9 5 6 39-31 23 7. Kaba 20 8 6 6 26-19 22 R. T.-miklós 20 9 3 R 28-24 21 9. Kisvárda 20 7 5 8 26-25 19 10. Balmazúiv. 19 3 12 4 17-25 18 11. H. Asztalos 20 6 6 8 25-34 18 12. V.-Rákóczi 20 7 2 11 29-27 16 13. Szegbalom 20 7 2 11 38-43 16 14. PMAV 20 4 4 12 18-30 12 15. Berettyóm 20 2 7 11 18-43 11 16. Karcag 20 2 4 14 12-51 8 Április 10., vasárnap: Török- szentmiklós—Kaba, Berettyó­újfalu—Karcag, Olefin SC— Volán-Rákóczi, H. Asztalos SE—Jászberényi Lehel. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. Jászkisér 19 13 5 1 32­•13 31 2. Szajol 19 12 3 4 39­■22 27 3. Sz. Vegyi. 19 10 7 2 29­16 27 4. Kunhegyes 19 9 6 4 32­25 24 5. J.-alsószt. 19 8 5 6 38­27 21 6. T.-földvár 19 8 4 7 46­34 20 7. T.-füred 19 6 8 5 31­•21 20 8. KuTE 19 8 4 7 26­•19 20 9. Túrkeve 19 7 6 6 21­■21 20 10. J.-apáti 19 6 8 5 21­■25 20 11. Sz. Cukor. 19 6 5 H 24­■21 17 12. Szászberek 19 4 6 9 17­■25 14 13. Üjszász 19 5 3 11 19­34 13 14. K. Medosz 19 5 2 12 29­■37 12 15. Besenysz. 19 2 5 12 17­■55 9 16. Abádsz.* 19 2 5 12 15­■41 7 Abádszalóktól két büntetőpont levonva. A 20. fordulóban, április 10., vasárnap, 15.30: Tiszafüred— Üjszász, Kunhegyes—Jászkis­ér, Kunszentmárton—Szolno­ki Cukorgyár, Túrkeve—Jász­apáti, Szászberek—Tiszaföld- vár, Jászalsószentgyörgy— Abádszalók, AÉV Szajol— Középtiszai Medosz, Szolnoki Vegyiművek—Beseny szög. Mai műsor Labdarúgás. Előkészületi mérkőzés: Törökszentmik­lós—Mezőtúri Honvéd, Tö- rökszentmiklós, 16. Üjszász—Kunhegyes 1:0 (0:0). Újszász, 300 n. V.: Tajthv. Újszász: Takács—F. Tóth, Kovács Z., Kovács S., Földi M„ Antal J., Nagy Gy., Szőnyi J., Nánási Zs., Var­ga ,1., Szilvási F. Csere: Er­dei T„ Berkó S. Edző: Mé- rész József. Kunhegyes: Sza­bó J.—Kiss, Papp, Varga, Juhász, Lukács, Kovács, Szabó, Herbály, Fűtő, Sza­badi. Csere: Kovács T., Kov- rig Z. Edző: Gorzás Lu­kács. Mindkét csapat óvatosan szövögette támadásait, az el­ső negyedórában jobbára csak a két tizenhatos kö­zött folyt a játék. Utána az Üjszász kezdeményezett, de a támadásai az ellenfél ti­zenhatosánál rendre elakad­tak. Ebből próbálkozott Kunhegyes kontratámadáso­kat indítani, amely két al­kalommal sikerült is, azon­ban Takács kapus képessé­geit kamatoztatva mindkét alkalommal remekül vé­dett. Továbbra is a hazai csapat kezdeményezett, azonban a középpályások és a csatárok nem álltak a „helyzetük” magaslatán. A második félidőben cserélt mindkét csapat. Űjszásznál a középpályán Antal he­lyett Erdei kezdett. Az Űj- szász egyre többet támadott, sokkal többet birtokolta a labdát, több veszélyt jelen­tett az ellenfél kapujára, melyet a szögletek és a sza­badrúgások száma is jellem­zett. Először Varga I., ké­sőbb Erdei, majd Nánási hi­bázott. Berkó beállításával megváltozott a támadójáték. Kihúzódva a jobb szélre, ügyes cselekkel játszotta magát tisztára, majd bea­dott. A labda a belső kapu­vasról vágódott vissza, de a biztonság kedvéért Erdei T., újra belőtte a hálóba. A mérkőzés végéig Üjszász birtokolta a labdát, összes­ségében a nézők jó mérkő­zést láthattak, azonban a helyzetek alapján az ered­mény a vendégekre nézve hízelgő. Jók: az egész újszá- szi csapat, de kimagasló tel­jesítményt nyújtott Takács Z., és Szőnyi J. Az ellenfél edzőjét megkérdezve, sen­kit nem javasolt kiemelni Kunhegyes csapatából. Ki­tűnő játékvezetői hármas működött. — Mérész — Szolnoki Vegyiművek— Túrkeve 1:1 (1:1). Szolnok, 100 n. V.: Richter. Vegyimű­vek: Szabó S.—Varga, Tán- ezos, Bálint, Csizmadia, Bu- si, Vadkerti, Szikszai (Szabó I.), Ecseki, Hajdú, Tóvizi. Élénk iramban kezdődött a mérkőzés. A Túrkeve takti­pat számára a pálya három­negyed részét, de a csatárok rendkívül körülményesek voltak. A 28. percben a rit­ka ellentámadások egyikéből Laskai a kimozduló Szabó felett a hálóba ívelt, 0:1. A 32. percben szép akció futott a bal oldalon és Csizmadia remek keresztlabdáját Ecse­ki kapásból lőtte a hálóba, 1:1. A második félidőben to­vább támadott a Vegyimű­vek, de a kapu előtti hatá­rozatlansága miatt nem si­került újabb gólt elérni. A 72. percben ügyes kénysze­rítőzés után Vadkerti ke­rült helyzetbe, de közeli lö­vése elakadt az egyik védő lábában. Küzdelmes, jó ira­mú mérkőzés volt, melyen a többet támadó hazai csapat valamivel közelebb állt a győzelemhez. A vendégeket a szervezett védekezés és a határtalan lelkesedés dicsé­ri. A sportszerű mérkőzésen végül is igazságos eredmény született. Jók: Busi, Hajdú, Vadkerti, ill. Tímár, Erdősi, Laskai. Középtiszai Medosz—Ti­szafüred 1:1 (0:1). Kenderes, 250 n. V.: Hagyó. K. Medosz: Farkas—Padár, Bakitai L., Demeter, Baktai B., Szeren­csi, Horváth I., Szántó (Csá- nyi), Bakitai T., Horváth S., (Herczeg), Baktai S. Az el­múlt hetekhez képest gyen­gébb teljesítményt nyújtó hazaiak ellen váratlanul, de nem érdemtelenül szerzett vezetést az első félidőben a mezőnyben ügyesen adogató Tiszafüred. A második fél­időre valamelyest feljavuló K. Medosz erejéből csak az egyenlítésre futotta, a Kiss L. , vezérletével, szervezet­ten védekező vendégek el­len. A látottak alapján igaz­ságos eredmény született. G.: Csányi ill. Schmidt. Jók: Baktai L., Horváth I., ill. Bíró, Kiss L., (a mezőny leg­jobbja). Besenyszög—Sz. Cukor­gyár 0:0. Besenyszög, 200 n. V.: Kökény. Besenyszög: Bo­ros B.—Szabó I., Csajbók, Zajacz, Szabó II., Bálint, Banyi K. (Retter), Boros Gy., Boros L., Boros M., Varga. Kellemes időben, jó talajú pályán nagy iramban kezdő­dött a játék. Az egész mér­kőzésre jellemző, hogy Bo­ros kapus szinte végig néz­hette a mérkőzést, mert a hazaiak folyamatos mezőny- fölénye jegyében telt el a 90 perc. A tartalékos hazaiak továbbra is keresik góllövő cipőjüket, az eredményesebb támadójáték várat még ma­gára. A vendégcsapat min­den eszközzel húzta az időt, és a kemény belépőiket a hazaiak is átvették. Néhány sárga lap és kettős kiállítás (Bíró—Danyi) lett az ered­ménye az adok-kapok fel­fogásnak. A szépszámú né­zősereg nagyon várja már az első hazai győzelmet. Jók: Szabó I., Bálint, Csajbók, ill. Kovács. J ászapáti—Szászberek 2:0 (1:0). Jászapáti, 400 n. V.: Sulyok, jászapáti: Pesti— Vágó, Borics, Nagy, Zsembe- ri, Kovács, Illés, Tóth (Ádám), Németh, Utasi (Ki­írnák), Szabari. A sokszor beváló szászberki taktikával számolva, a nézők csapko­dó, széttördelt játékot vár­tak. Tizenöt percig lendüle­tes, ügyes támadójátékkal a hazaiak három gólhelyzetet teremtettek. Ezután a vendé­gek játékmódja kerekedett felül, de Németh Attila 25 méteres bombája a szünet előtt megtörte az eredmé­nyes védekezést. A második félidőben nagyot változott a játék képe. A hazaiak kap­kodtak, a vendégek dolgoz­tak ki gólhelyzeteket, de még a megítélt 11-est sem értékesítették. A befe­jezéshez közeledve Kimák nagyszerű fejesgólja nyug­tatta meg a kedélyeket. A vendégek edzője szomorúan mondta a mérkőzés végén: magunkat vertük meg az eredménytelen csatárjáték­kal, egy játékosom sem di­csérhető. Jászapáti eredmé­nyes tavaszi szerepléséhez ezen a találkozón Vágó, Ki­mák és Németh jó teljesít­ménye járult hozzá. Jászkisér—Kunszentmár­ton 1:1 (0:1). Jászkisér, 200 n. V.: Füzessy. Jászkisér: Németh—Farkas J., Bér­ezési—Farkas L., Kis—Né­meth, Bolya, Tóth L., Ko­vács, Gócza, Nemes, Balogh. Két ellentétes félidőből állt a mérkőzés. Az elsőben a szél segítségével játszó ven­dégek voltak fölényben, és jobban is játszottak. Jász- kisér a kapura nem volt ve­szélyes. Két nagy KuTE helyzet után a 38. percben Gellér hátrahúzásából Bar- tucz megszerezte a vezetést. Szünet után folytatódott a jó iramú mérkőzés. Jászkí­sér fölénybe került és a 69., percben Nemes lemásolta a vendégek gólját. Végered­ményben megérdemelten vit­te el az egy pontot a végig lelkesen játszó Kunszentmár­ton. Jó: Bérezési, Farkas L., Kovács, ill. Szarvákkal az élen lelkes játékáért a tel­jes vendégcsapat. AEV-Szajol—Abádszalók 4:0 (2:0). Abádszalók, 300 n. V.: Nagy. Abádszalók: Er­dei—Dán.yi, Bartusz, Mérten, Bácskái, Kovács I., Tóth (Forgács), Káli, Pataki, Sza­bó (Kasza), Kovács II. Len­dületesen kezdtek a csapa­tok, az első nagy hazai hely­zetet Kovács II., hagyta ki. Hosszú ‘ ideig egyenlő erők küzdelmét hozta a találkozó, de a Szajol fölénybe került és egy nagy védelmi hibából vezetéshez is jutott. Forgács 40 méterről hazaadott lab­dáját a szemfüles Kántor elcsípte és a kifutó Erdei mellett lőtte hálóba. Még az első félidőben a szögletből beívelt labdát Aknai csúsz­tatta a jobb alsó sarokba. A második félidőben Pataiki 40 m-es lövését védte bra­vúrosan Űjfalusi, majd egy újabb hazai védelmi hiba után a Szajol már 3:0-ra vezetett. Elkeseredett hazai támadások után újabb ven­déggól született: a védőkről lepattanó labdát Szabó ka­pásból lőtte a hálóba. Már csak a szépítő gólért haj­tott a hazai csapat, de a leg­nagyobb lehetőségeket is kihagyta, Űjfalusi pedig ra­gyogóan védett. Az ÁÉV- Szajol teljesen megérdemel­ten nyerte a mérkőzést. G.: Szabó (2), Kántor, Aknai. Jók: Balogh, Szabó, Űjfalu­si, ill. Bartusz, Erdei. Tiszaföldvár—Jászalsó­szentgyörgy 2:1 (2:0). Tisza­földvár, 450 n. V.: Gál. TISE: Aponyi—Szűcs, Hege­dűs, Herkó, Nagy, Szikora, Kesjár, Makó (Vass), Gál, Szűcs J., Duttkon. Megérez­te a közönség, hogy érde­mes lesz a délutánt a fut­ballmérkőzésre szánni. Nem is csalódott, mert jó mérkő­zést látott. Az első negyed­óra a vendégek mezőnyfölé­nyével telt el. A hazaiaknak voltak ugyan gólhelyzetei Duttkon beadásaiból, de nem tudták kihasználni. A 18. percben egy kapuralövés a vendég védő karját érte, ll­es. A büntetőt Hegedűs ér­tékesítette. Míg a ü-es jo­gosságát vitatták a vendé­gek, addig Duttkon iramo­dott meg a bal oldalon és 11 méterről „kilőtte” a hosszú­sarkot. A félidőben értékes tombolanyeremények vártak a nézőkre. (Húsvéti bárány, nyuszi). A második félidő­ben a vendégek egyre in­kább kitámadtak. A 70. percben Berecz szabadrúgá­sa Nászon irányt változ­tatva került a hazai kapu­ba. A vendégek mindent egy lapra téve támadtak, eköz­ben a hazaiaknak egyre másra adódtak nagy helyze­teik, melyekből képtelenek voltak egyet is értékesíteni. A nagy csatában — miköz­ben négy sárga lap (2—2) is gazdára talált — a hazaiak megérdemelten nyertek. Jók: Duttkon, Aponyi, Szi­kora, Vass, Nagy, ill. Nász, Simon, Berecz, Szabó. kaja felkínálta a hazai csa­Termószetjárás Hátizsák a Turista Magazin új neve A Damjanich emléktúrán az egyik ifjú túrázó háti­zsákkal vett részt. A háti­zsákból nemcsak az elemó­zsia és a hűsítő került elő, hanem megtudtunk egy két érdekes hírt is. A megyei szakszövetség éves továbbképzésén az or­szágos szövetség részéről Turóczi Lajos elnökhelyettes is részt vett. Az első napi­rendben tájékoztatást adott a leányfalui országos to­vábbképzésen elhangzottak­ról, majd a hozzászólások során az országos elnökhe­lyettes vázolta a természet- járás országos helyzetét, a jubileumi versenyeket: 50 éves a Kék Túra mozgalom, 75 éve alakult meg a Ma­gyar Természetjáró mozga­lom, illetve szövetség. A ju­bileumra István király em­léktúrát- rendeznek, amely Nagy Milicről és Irottkőről indul, Dobogókőn lesz a ta­lálkozó. ahol az ünnepséget is tartják. Jelentős eredmény az 50 százalékos vasúti ked­vezmény, illetve a szállás­költség-térítés. A jövőben a Turista Magazin új néven: a mozgalomra jellemzően Hátizsák néven jelenik meg. Bemutatunk megyénk szakosztályai közül néhá­nyat. A Közalkalmazott Ter­mészetjárók Turista Egyesü­lete 135 tagból áll, többségé­ben államigazgatási dolgo­zókat tömörít magába. 1987- ben 61 túrát szerveztek, amelyen 662 tag vett részt. Szálláshiány és a társasgép- kocsi-költség emelése miatt a mozgalomban résztvevők száma csökkent az előző év­hez viszonyítva. Terveik megvalósításához, Hír Ist­vánná titkár szerint, szük­ség van a bázisszerv megér­tő támogatására. Ameddig megnyugtató módon nem rendezik a turistaházak sor­sát, nagy szükség volna ol­csó szállásra. Szeretnének külföldi szakszervezeti szer­vekkel kapcsolatot felven­ni, olcsó szálláshelyek, üdü­lők igénvbevételére. (A kép a közalkalmazottak mátrai Kék Túráján készült). A Martfűi MSE hosszú évek óta eredményesen működik. Ebben az évben 48 fővel a mátrai, majd a Népszava emléktúrán vettek részt a vállalat autóbuszával. Feb­ruárban két esetben a budai hegyekbe vezettek nagy si­kerű túrát. A tavaszi idény­ben készülnek a kácsi munkatúrára, továbbá a salgótarjáni nyári táboro­zásra, amely már hagyo­mányszámba megy a szak­osztálynál. A Varga Katalin DSE mozgalmas szakosztá­lya jelenleg 64 taggal túrá­zik. Ebben az évben a budai hegyekben szánkótúrán vet­tek részt, majd nógrádi tú­rán Verőcemaros—Nógrád útját járták. Részt vettek a Damjanich túrán is. Bozsó Labdarúgás ÓIK — igen, OSK — nem