Szolnok Megyei Néplap, 1988. április (39. évfolyam, 78-102. szám)

1988-04-19 / 92. szám

1988. ÁPRILIS 19. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Birkózás Az Újpesti Dózsa nyerte a pontversenyt Nagy sóként aratott a Szolnok Megyei Birkózó Szakszövetség serdülő tiszte­letdíjas köitöititfogású orszá­gos Tisza Kupa rangsorver­senye, amelyet Szolnokon a tiszaliigetíi sportcsarnokban rendeztek. A nagy érdeklő­désire jellemző, hogy 33 egye­sületből százhetvenihét fia­tal lépett szőnyegre. A ku­pán első éves ifjúsági bir­kózók is indulhattak, mivel válogató volt az Ifjúsági Ba­rátság Versenyre. Jó rende­zés mellett színvonalas mér­kőzéseket vívtak a fiatalok, a pontversenyt az Újpesti Dózsa nyerte. Eredmények. 46 kg (17 in­duló) : 1. Juhász (Kumszent- miklós), 2. Csecsei (Tatabányai BSC), 3. Győré (Bp. Sparta­cus). 50 kg (13): 1. Hamzáik (Kalocsa), 2. Sulyok (SZJMÁV MTE), 3. Kistótih (Szentes). 54 kg (28): 1. Róth (Ű. Dózsa), 2. Mácskei (Do­rog), 3. Sámuel (TBSC). 58 kg (24): 1. Szabó (SZVSE), 2. Bíró (FTC), 3. Bayer (TBSC). 63 kg (23): 1. Puik- sa (Dorog), 2. Lakatos (Bp. Spartacus), 3. Kövecs (Do­rog). 68 kg (28): 1. Pető (DVTK), 2. Mintán (Ü. Dó­zsa), 3. Szilvási (FTC). 74 kg (14): 1. Vízi (Ű. Dózsa), 2. Hegedűs (BHSE), 3. Várvédi (BHSE). 81 kg (10): 1. Gé­lén yesi (Csepel), 2. Szaibó (Csepel), 3. Koós (Tűnkévé). 88 kg (10): 1. Kudelász (Cse­pel), 2. Szüts (BHSE), 3. Hor­váth (Csepel). 115 kg (10): 1. Kovács (BHSE), 2. Ka- lanszki (Bp. Spartacus), 3. Glázer (Csepel Autó). A Tisza Kupa pontver­senyének végeredménye: 1. Újpesti Dózsa 24, 2. Csepel 22, 3. Bp. Honvéd 22, 4. Bp. Spartacus 20 ponttal. A Tűnkével VSE úttörő B- koresopontos birkózói Buda­pesten szabadfogásban az Olimpiai Reménységek Ver­senyén vettek részt. Ez a korosztály legerősebb verse­nyének számít, ezúttal há­romszáz fiatal mérte össze tudását. A túrkeveiek jól szerepeltek. Eredményeik; 35 kg (25 induló) • 2. Simon László, 41 kg (34): 1. Kiss Károly, 60 kg (27): 1. Sza­bó Imre. Táblázatok Kosárlabda NB I. Férfi a 7—14. helyért Körös-csoport Az 7. Csepel 8. Kecskemét 9. Szolnok 10. Tungsram 11. MAFC 12. SAÉV 13. Szeged 14. Dombóvár alias 10 - 922-836 20 7 3 900-860 17 5 5 957-962 15 5 5 374-826 15 4 6 903-911 14 4 6 895-922 14 3 7 882-961 13 2 8 920-965 12 Április 24., vasárnap: Szol­noki Olajbányász—Csepel, Szolnok, tiszaligeti sport- csarnok, 18. LABDARÜGÓ NB III Tisza-csoport 1. Jb. Lehel 2. DUSE 3. D. Kinizsi 4. H.-böször. 5. Rakamaz 6. Olefin SC 7. Kisvárda 8. Kaba 9. T.-miklós 10. Volán-R. 11. Szeghalom 12. Balmazú. 13. H. Asztalos 14. PMAV 15. BUSE 16. Karcag 22 14 22 13 22. 12 22 13 22 10 22 10 22 9 22 8 22 9 22 8 22 8 22 22 22 22 22 5 6 6 2 6 6 5 7 4 9 3 11 3 11 12 7 6 10 4 13 7 13 4 15 34-14 33 42- 24 32 44-28 30 37-25 28 44-28 26 43- 33 26 33-25 23 26-21 23 28-29 22 36-29 19 43-47 19 18-31 18 25-41 18 20-36 14 20-47 11 14-54 10 1. Szarvas 21 18 2 1 47-13 38 2. Baja 21 13 6 2 48-18 32 3. Miske 21 13 4 4 33-16 30 4. OMTK 21 11 5 5 37-31 27 5. Sz. Dózsa 21 10 5 6 39-28 25 6. Csongrád 21 9 5 7 28-21 23 7. Gyula 21 9 5 7 34-36 23 8. Mez. Honv. 21 8 6 7 25-31 22 9. KTE 21 10 1 10 36-25 21 10. H. Kun B. 21 6 6 9 24-32 18 11. Mezőkov. 21 3 9 9 24-31 15 12. Szentes 21 5 5 11 17-29 15 13. Kalocsa 21 6 3 12 18-31 15 14. Soltvadk. 21 4 5 12 24-38 13 15. Békés 21 4 4 13 10-36 12 16. Tisza Cipő 21 1 5 15 13-52 7 A 22. fordulóban, április 23., szombat: Mezőtúri Honvéd— Szarvas, 16, nap: Tisza Farkas. Vasár­Cipő SE —Szege­di Dózsa, 16 , Kiss. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. Jászkisér 21 14 6 1 33-13 34 2. Sz. Vegyim. 21 11 7 3 32-19 29 3. AÉV Szajol 21 12 4 5 40-24 28 4. KuTE 21 10 4 7 28-19 24 5. Kunhegyes 21 9 6 6 33-28 24 6. T.-füred 21 7 9 5 34-21 23 7. J.-alsószt. 21 9 5 7 40-30 23 8. T.-földvár 21 8 6 7 47-35 22 9. Jászapáti 21 7 8 6 24-29 22 10. Túrkeve 21 7 7 7 23-24 21 11. Sz. Cukor. 21 7 5 9 26-23 19 12. Szászberek 21 4 8 9 18-26 16 13. K. Medosz 21 6 3 12 32-37 15 14. Üjszász 21 6 3 12 21-38 15 15. Besenysz. 21 3 5 13 19-56 11 16. Abádsz. 21 2 6 13 16-44 8 Abádszalóktól két büntetőpont levonva. A Tiszafüred—Üjszász 2:0-án tiszafüredi vezetésnél fél­beszakadt mérkőzés két pontját 3—0 gólkülönbséggel Tiszafüred kapta. A 23. fordulóban, április 24., vasárnap, 16 óra: Török­szentmiklós—Balmazújváros, Nagy J., Jászberényi Lehel— Volán-Rákóczi, Búzás, H. Asztalos SE—Karcag. A 22. fordulóban, április 24.. vasárnap: Jászalsószent­györgy—Üjszász, AÉV Sza- jol—Jászkisér, Tiszafüred— Szolnoki Cukorgyár, Kunhe­gyes—Kunszentmárton, Szol­noki Vegyiművek—Tiszaföld- vár, Túrkeve—Abádszalók, Szászberek—Középtiszai Me- dosz, Jászapáti—Besenyszög. Megyei I. o. idegenben nyert a Vegyiművek, labdarúgó-bajnokság kikaPOtt 3Z AÉV Szajol Szolnoki Vegyiművek— Jászapáti 3:1 (0:1). Jászapáti, 400 n. V.: Somogyi. Sz. Ve­gyiművek : Slzabó—Kun, Tánczos, Varga, Szikszai, Csizmadia (Szabó), Ecseki (Tátrai), Vadkerti, Hajdú, Busi, Zsidei. Edző: Bálint Endre. Jászapáti: Pesti— Vágó (Kordisz), Borics, Nagy. Zsemberi, Tóth, Illés, Szabari, Németh, Utassi, Csőke (Kimák). Edző: Major Antal. Nagy érdeklődés előzte meg a találkozót, találgat­va: folytatja-e jó tavaszi szereplését Jászapáti, ill. a Vegyiművek képes-e a táb­lázaton elfoglalt helyéhez méltó játékra, eredményre. Érdekesen kezdődött a mér­kőzés. A Vegyi kezdésből veszélyes támadást vezetett, de nem maradt el a válasz, ami góllal végződött. Né­meth ugrott ki, lefutotta a tétovázó védelmet, és a ka­pus mellett gurított a kapu­ba az első percben. A hazai­ak több gólhelyzetet dolgoz­tak ki, de a vendégek a me­zőnyben tetszetősebben ado­gattak. Jászapáti játékából fokozatosan csökkent az erő, a lelkesedés, és a védelem­nek köszönhetően, kapuja előtt veszélyes helyzet nem alakult ki. Fordulatot a 60. perc hozott, amikor Zsidei futott el a bal szélen, s be­adásából Vadkerti passzolt az üres kapuba. Az egyenlí­tés után újabb lendületet vett Jászapáti, de játékát a lelkesedés mellett tervsze- rűtlenség jellemezte, az adó­dó lehetőségekkel nem tu­dott élni. Amíg a hazaiak rohantak a győzelemért, a szolnokiak négy perc alatt Hajdú főszereplésével eldön­tötték a két pont sorsát. Az ügyes centert a 85. és a 89. percben fedezetlenül hagy­ták, és gyönyörű gólokat fe­jelt. A Vegyiművek mezőny­fölénye és pontos helyzetki­használása eredményezte a megérdemelt győzelmet. Csapatukból Tánczos. Vad­kerti, Hajdú és Zsidei kitű­nően játszott, a hazaiaknál csupán Németh és Tóth nyújtott elfogadható teljesit- ményt. Az ifjúságiaknál Szabó La­jos fiataljai kitűnő játékuk­kal 5:2 arányban nyerték meg a Vegyiművek elleni rangadót. Illés Péter Középtiszai Medosz SK— Jászalsószentgyörgy 3:0 (2:0). Kenderes, 300 n. V.: Máta. K. Medosz: Galló—Pádár, Lakatos, Demeter, Baktai L., Ferenczi M., Horváth I., Csányi (Szántó). Baktai S., Horváth S., Baktai T. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat és végig irányította a félidőt. Az történt a pályán, amit a Kenderes akart, és megérdemelten jutott a 2 A Szolnoki MÁV MTE női kosárlabdacsapata az NB II Keleti csoportjában az első helyen végzett és indulhat az NB I-be jutásért kiírt osztályozón. A bajnokcsapat, állnak balról: Albert Agnes intéző, Szalai Ágnes, Czeglédi Rozália, Nagypál Kitti, Gyebrovszky Mónika, Túróczi Éva, Hegedűs Mária edző. Guggolnak balról: Lőcsei Eszter, Harmath Katalin, Te- lepovszki Ágnes, Szepesi Erika, Till Aliz (Fotó: Novák) gólos előnyhöz. A vendégek­nek is akadt egy-két hely­zete, de vagy Galló tisztá­zott bravúrosan, vagy pedig a vendégcsatárok ügyetlen­kedtek. A második félidő ki­egyenlített küzdelmet hozott, amelyben volt olyan 20 perc, amikor Jászalsószentgyörgy kapuja elé szorította Kende­rest, de a hazaiak hálója érintetlen maradt. Jól szóra­koztak akik kilátogattak a mérkőzésre, mert színvona­las. nagy iramú összecsapást láttak, ahol a fiatal hazai csapat magabiztos, megérde­melt győzelmet aratott. A 3 gólon kívül mindkét oldalon számos gólhelyzet maradt kihasználatlanul. Góllövő: Horváth S. (11-esből), Bak­tai S., Baktai T. Jók: Galló, Baktai L.. Ferenczi M., Hor­váth I.. Baktai T. ill. Toma. Ifi: K. Medosz—Jászalsó­szentgyörgy 3:0. Kunszentmárton—Be­senyszög 1:0 (0:0). Beseny­szög, 200 n. V.: Makra G. Besenyszög: Boros B.—Csaj­bók, Pillió, Zajacz, Hajdú, Bálint. Boros M., Danyi K., Boros Gy., Varga J., Varga T. A hazaiak különböző okok miatt csak tizenkét játékost tudtak a jegyzőkönyvbe írni. Kunszentmárton néhány perc után megérezte, hogy keresnivalója van ezen a na­pon, fölénybe került a kö­zéppályán. A hullámzó játék közben Boros lövése alig ke­rülte el a kaput, majd Varga maradt le centiméterekkel egy bal oldali beadásról. A vendégek veszélyes szögle­tekkel és kapufával válaszol­tak. Slzünet után visszaesett Besenyszög. Király kapufája szerencsére kipattant, de a levegőben lógott a gól. A 62. percben szöglet után többen is hibáztak, és Geller a ka­puba fejelt, 1:0. Besenyszög- nek nem ment ezen a dél­utánon, Hajdú remek labdá­ját például 12 méterre a ka­putól, Boros M. elkörülmé- nyeskedte. Csapkodó játék­kal és megérdemelt vendég- győzelemmel ért véget a mérkőzés. Besenyszög nagy lehetőséget szalasztott el a felzárkózásra. Jók: Gellér, Király, Bartucz, ill. Varga J., Hajdú. Ifi: Besenyszög—Kun­szentmárton 3:1. Üjszász—ÁÉV-Szajol 2:1 (2:1). Üjszász, 400 n. V.: Nagy S. Újszász: Takács F.— Tóth I., Földi M., Kovács S., Gulyás Zs., Szőnyi J., Nagy Gy., Erdei T., Berkó SÍ, Var­ga I., Szilvási F. Csere: Ná- nási Zs. 55. perc, Antal J. 60. perc. Szép számú közön­ség előtt, remek napsütéses időben került sor az NB III-ba kacsingató, és a bent- maradásért küzdő két csa­pat mérkőzésére. A jobb já­tékosokból álló vendégcsapat azonnal támadólag lépett fel. Szögletet ért el a mérkőzés első félidejének 5. percében, amelyből megszerezte fejes­góllal a vezetést. Ezután az átszervezett és megfiatalított hazai csapat ragadta magá­hoz a kezdeményezést. Soro­zatosan vezette és szövögette támadásait. A hazaiak szin­te egykapuztak, amikor az egyenlítő gól megszületett. Slzilvási cselezgette végig a védőket, majd középre visz- szagurítva, a felfutó Nagy Gy. a kapus kezét érintve lőtt a bal felső sarokba. 25 méterről. Az első félidő vé­gére feljött az Újszász, és egyértelműen felülmúlta el­lenfelét. amelynek játékosai vitatkoztak, veszekedtek egy­más között. A hazai csapat akkor szerezte meg a veze­tést, amikor az ellenfél ju­tott szabadrúgáshoz a saját tizenhatosánál. A kapus vé­gezte el, aki kigurította a balhátvédnek, aki későn rea­gált, és a figyelmesebb hazai Varga Istváű elcsípte a lab­dát. majd az üres kapuba gurított. A végeredmény hí­zelgő a vendégekre nézve. Ez nem túlzás... Korrekt, egyik részre sem hajló játék­vezetői hármas működött. Jók: az egész hazai csapat. Kovács Gyula, az ellenfél edzője senkit nem javasolt a jók közé. Góllövők: Nagy Gy., Varga I., ill. Pulger. Ifi: Üjszász—ÁÉV-Szajol 2:2. Jászkisér—Tiszafüred 0:0. Jászkisér, 400 n. V.: Ferge. Jászkisér: Németh—Himpli, Bérezési, Farkas L., Kiss- németh, Tóth L., Kovács (Farkas F.), Bolya Gy. (Far­kas J.), Gócza. Balogh, Ne­mes. A hazai csapat már az első percben egy korszerű támadás után nagy helyzet­be került, de Balogh a kapu mellé lőtt. Óriási fölénybe került a Jászkisér, a helyze­tek sorozatát dolgozta ki, de azok rendre kimaradtak. A vendégek kissé keményen és óriási lelkesedéssel védekez­tek. Szünet után folytatódott a hazai csapat fölénye. A ti­szafürediek alig-alig jutottak el a hazaiak kapujához, szin­te egykapuzás folyt. Az 51. percben egy összecsapás után a vendégek 16-osánál a já­tékvezető meglepetésre Gó- czát kiállította. A tíz főre fogyatkozott hazai együttes továbbra is irányította a mérkőzést.. Ezután Ferge já­tékvezető lett a főszereplő. Az 57. percben Németh Gy., a 62. percben Szabó F. ka­pott sárga lapot. IS, 70. perc­ben Szabó F.-nek piros lapot mutatott fel. A 80. percben Balogh hatalmas kapufát lőtt. Végeredményben a ven­dégek hatalmas szerencsével szereztek meg az egyik pon­tot. Jó: Bérezési. Farkas L., Tóth L., Bolya Gy. ill. Kiss L., Slpiró, Bállá, Kiss A. Ifi: Tiszafüred—Jászkisér 3:0. A bádszalók—Szász b ere k 1:1 (0:1). Abádszalók. 200 n. V.: Marosvári. Abádszalók: Erdei—Mérten, Cseh, Bar- tisz, Angyal, Szabó, Kovács J. I, Pataiki. Bácskái (Ko­vács J. II), Zabolai, Kovács I. Nagy iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két csa­pat, az első félidőben a szászbereki Szabó egy védel­mi hiba után megszerezte a vezetést, amit a második fél­időben Pataki szabadrúgás­ból kiegyenlített. A kiállítá­sok után a csapatok megfo­gyatkozva a győztes gólért harcoltak, melynek megszü­letését mindkét oldalon a jól védő kapusok akadályozták meg. A nagy lelkesedéssel játszó, megfiatalított hazai csapat és a rutinos vendégek párviadala igazságos döntet­lennel zárult. Jók: Kovács J. I, Pataki, Erdei, Angyal, ill. Nagy M., Tóth, Pető. Ki­állítva: Cseh, Bartus. ill. La­ki. Ifi: Abádszalók—Szászbe­rek 0:0. Szolnoki Cukorgyár—Kun­hegyes 2:1 (2:0). Cukorgyári sporttelep, 200 n. V.: Pathó. Sz. Cukorgyár: Csécsei—Tá- kos, Gulyás, Kovács I., Papp L., Kovács S. (Földi), Bíró (Zsidai), Szeberényi, Hor­váth, Pusztai, Keregztfalvi. Kellemes tavaszi időben, jól előkészített pályán a Cukor­gyár az első félidőben pará­dés játékot nyújtott. Játéko­sai sokat futottak, mindig volt szabad ember. A 12. percben Kovács S. szögletrú­gása egy védőről lepattant, a labdát Horváth a kapuba vágta, 1:0. A 25. perben nagyszerű támadás végén Pusztai remekül szöktette Bírót, aki az elfekvő kapus fölött higgadtan a kapuba emelt, 2:0. A második fél­időben a közönség további jó játékot várt, de ez elma­radt, a vendégcsapat átvette a kezdeményezést. A jobb szélen rendkívül veszélyes támadásokat vezetett. A 60. percben jobb oldali szöglet után a hazai védők késedel- meskedtek és Lukács szépí­tett. Kunhegyes az egyenlí­tésért harcolt, a Cukorgyár védekezett és az eredményt tartotta. Közepes iramú, de alacsony színvonalú mérkő­zésen az első félidei játék alapján a hazai csapat rá­szolgált a győzelemre. Jók: Csécsei, Gulyás, Tákos, Síze- berényi ill. Lukács. Ifi: Sz. Cukorgyár—Kun­hegyes 2:0. Tiszaföldvár—Túrkeve 1:1 (1:1). Tiszaföldvár, 300 n. V.: Bognár. TISE: Varga— Szűcs M.. Hegedűs, Herkó, Nagy, Szikora, Kesjár, Sízűcs J., Gál. Makó (Bárány). Né­meth. Álmosan kezdtek a há- zaiak. A túrkeveiek megérez­ték, hogy van keresnivaló­juk, és kontratámadásokra építve, helyzeteket is terem­tettek. A 10. percben a této­vázó Hegedűs elől visszagu­rítottak és az érkező Bodó közelről megszerezte a ven­dégek gólját. Ez felrázta a hazai csapatot, egyre másra vezették támadásaikat, és a 25. percben Gál szépségdíjas kapáslövéssel egyenlített. A fiatal szélső még kétszer próbálkozott hasonlóan ka­páslövéssel, de Egri jól vé­dett. A második félidőben „leült” a mérkőzés, nem volt átütő erő a csapatok táma­dásaiban. Jók: Gál. Szűcs M.. Nagy, Szikora, ill. Egri, Dúca R.. Dúca G., Tímár. Ifi: Túrkeve—TISE 4:0. NB-s ifjúság és serdülő bajnokság Ifjúságiak: Szolnoki MÁV MTE—Kazincbarcika 4:1 (0:0). Szolnok: Smidéliusz— Viola. Csató, Balázs, Pálin­kás, Lajkovics, Vasas, Major, Tószegi (Horgosi 46. p.), Bu­rai (Mihályi), Draskóczi (Fe­hér. 70. p.). Edző: Tari Já­nos. Az első félidőben ki­egyenlített volt a játék. A szünet után lerohanta az el­lenfelét a MÁV MTE: két perc alatt 2 gólt lőtt, majd tovább növelte előnyét és megérdemelt győzelmet ara­tott. G.: Burai, Horgosi, Laj­kovics. Vasas. Jók: Smidéli­usz, Csató, Balázs, Major. Csütörtökön az ÓIK döntőbe jutásért: Szeged SlC—Szolno­ki MÁV MTE. Serdülők: Szolnoki MÁV MTE—Ka­zincbarcika 6:0 (3:0). Minden csapatrészében felülmúlta el­lenfelét a szolnoki csapat. A gólokat Tóth (2). Varga, Gerhát (11-esből) és két ka­zincbarcikai játékos szerez­te (öngól). Jók: Honti, Fe­hér, Tóth. Diákolimpia: 211. sz. ISZ- KI és SZKI (Salgótarján)— 605. sz. ISZKI és SZKI (Szol­nok) - 2:1 (1:0). Salgótarján, 200 n. V.: Nagy 9. 605: Ger­hát—Koós, Palla, Palcsó, Buknicz—Rimóczi, Bíró, Sí­pos, Sós—Lénárt, Birinyi. Csapatvezető tanár: Kiss György, Kovács Sándor. Már a mérkőzés első negyedórá­jában kiderült, hogy a szol­nokiaknak nem csak a sal­gótarjáni csapattal kell meg­küzdeniük, ugyanis szinte minden megmozdulásukat sárga lapos figyelmeztetés követte a játékvezető részé­ről. A 14. percben egy kapu elé lőtt labdát Gerhát meg­fogott, ám a salgótarjáni csatár először belerúgott a kapusba — a szolnoki kapu­védő a sípszóra várt — majd a kiejtett labdát a hálóba továbbította. A hazai gól után a szolnokiak lendültek támadásba, de a 18. percben Bírót a játékvezető teljesen indokolatlanul kiállította. A második félidőben a szolno­ki játékosok — annak elle­nére, hogy tíz emberrel ját­szottak — hatalmas lelkese­déssel átvették az irányítást és kapujuk elé szorították a hazaiakat. A játékrész 13. percében Birinyi nagyszerű átadását Lénárt kapásból lőtte a jobb felső sarokba. A gól után a 605-ösök szinte egykapura játszottak, mégis a befejezés előtt 1 perccel a salgótarjániak szereztek „ér­dekes” gólt. Buknicz a fele­zővonalnál buktatta az el­lenfél csatárát. A hazaiak 20 méterrel (!) élőbbről végez­ték el a szabadrúgást, és az előre ívelt labdát — miköz­ben a szolnokiak még fel sem ocsúdtak — a salgótar­jániak jobbszélsője a meg­dermedt Gerhát mellett a hosszú sarokba továbbította. A szolnoki visszavágón azon­ban a 605-ösök — egyenlő feltételek mellett — kihar­colhatják a legjobb 8 közé jutást. Jók: az egész szolno­ki csapat.