Szolnok Megyei Néplap, 1988. március (39. évfolyam, 51-77. szám)

1988-03-15 / 63. szám

1988. MÁRCIUS 15. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport Sport »Sport I Labdarúgó NB III TISZA-CSOPORT Sakk Anka, Nagy és Komiszár nyert OB I: Bp. Törekvés— Szolnoki Mezőgép 8:5 (1). Hosszú ideig úgy volt, hogy a hazaiak nagy arányban győznek. Nagy János gyor­san nyert. Perényi a fejlő­dés érdekében gyalogot ál­dozott, majd tiszt áldozattal matt támadást indított, de az ellenfél jól védekezett, s igy örökös sakkal kénytelen volt a döntetlent tartani. Ekkor jött a hideg zuhany. A hazaiak 3 nyert játszmát előbb döntetlenre, majd to­vább erőszakolva vesztésre rontottak! Sovány vigasz, hogy a fél-félnapos függő játszmával, a két budapesti csapat ellen tervezett 15 pontot együttesen teljesítet­te a Mezőgép, és így a szol­nokiak a 8. helyen állnak. Nyert Anka és Nagy, dön­tetlent ért el Tolnai, Peré­nyi, Németh, Schrancz, For­gács és Heinrich; Sinka füg­gője is döntetlen színezetű. A szolnoki női csapat 1,5— 0,5 arányban nyert. A tehet­séges, 14 éves Komiszár Na- netta győzött, Hajdú Gabri­ella pedig a FIDE-ranglistán előkelő helyen lévő Németh- né Csőm Etelka ellen dön­tetlent ért el. 1. DUSE 17 11 4 2 36-19 26 2. Lehel 17 10 5 2 23- 9 25 3. D. Kinizsi 17 9 5 3 37-19 23 4. Rakamaz 17 9 4 4 33-20 22 5. Kaba 17 7 5 5 24-17 19 6. Haldúbösz. 17 9 1 7 29-23 19 7. Olefin 17 7 5 5 31-28 .’.9 8. T.-miklós 17 7 3 7 23-23 17 9. Balmazújv. 17 3 11 3 17-21 17 10. Kisvárda 17 5 5 7 20-19 15 11. H. Asztalas 17 5 5 7 21-29 15 12. Volán-R. 17 5 2 10 22-26 12 13. PMÁV 17 4 4 9 16-24 12 14. Szeghalom 17 5 2 10 30-39 12 15. BUSE 17 2 7 8 17-33 11 16. Karcag 17 2 4 11 10-40 8 A 18. fordulóban, március 20. 15 óra: Jászberényi Le­hel—Kisvárda, Hunyadi, Vo- lán-Rákóczi—Törökszentmlk- lós. Balogh, Karcag—Szeg­halom, Nyéki. MEGYEI I. O. LABDARÜG0-BAJNOKSAG 1. Jászkisér 16 12 3 1 30­■12 27 2. AÉV Szajol 16 11 3 2 35­-18 25 3. Sz Vegyi. 16 10 5 1 25­■11 25 4. Kunhegyes 16 7 6 3 27­■21 20 5. J.-alsószt. 16 7 4 5 33­■22 18 6. T.-füred 16 5 7 4 25­-16 17 7. KuTE 16 7 3 6 21­■14 17 8. Túrkeve 16 6 4 6 14­18 26 9. J.-apáti 16 4 7 5 17­■24 15 10. T.-földvár 16 5 4 7 37­-31 14 11. Sz. Cukor. 16 5 4 7 23­-20 14 12. Szászberek 16 4 4 8 15­-21 12 13. Üjszász 16 4 3 9 17­30 11 14. K. Medosz 16 4 1 11 23­•32 9 15. Abádszal.* 16 2 5 9 14­-32 7 16. Besenyszög 16 2 3 11 16­-50 7 A csillaggal jelölt csapattól két büntetőpont levonva. A 17. fordulóban, március 20. 15 óra: Besenyszög—Jászkis- ér, Ojszász—Szolnoki Cukor­gyár, Középtiszai Medosz— Kunszentmárton, Abádszalók —Kunhegyes, Tiszaföldvár— Tiszafüred, Jászapáti—AÉV Szajol, Szolnoki Vegyimű­vek— Jászalsószentgyörgy, Türkeve—Szászberek. Túl a megnyitáson (jobb oldalt a Mezőgép SE versenyzői, a jobb fölső sarokban Komiszár Nanetta, az egyik győztes) Fotó: T, Z. IMŰSOROKI I Rádió um. — 20.35: Az óriástök. — 21.05: Teljesítmények nyomában. — 2Y.35: Népdalkörök pódiuma. — 22.00: Neveletlenek ... — 23.20: Dzsessz. —■ 24.00: Balett­zene. — 0.15—4.20: Éjfél után . . . I Rádió | SZOLNOKI STÜDIÖ: 8.00—7.30: Jó reggelt Szolnok! Zenés hírműsor. Szerkesztő: Vágási Kálmán. (A tartalomból: Műsorismertetés, hírele, időjá­rás, útinform — Az ügyeletek­ről jelentjük — Orvosi taná­csok. Dr. Kocsis Károly rova­ta — 6.30: Hírek. Lapszemle (Kossuth) — Reggeli körkép — Tegnap történt — 7.00: Hírek. Tudósítások. Időjárás (Kossuth) — Ma történik — Lapszemle a Szolnok Megyei Néplapból.) KOSSUTH: 4.30: Zenés műsor. — 8.15: Mai programok. — 8.20: Tár­salgó. — 9.44: Tündérmenet. — 10.05: Felsőoktatás „kicsiben”. — 10.25: Éneklő ifjúság. —10.40: Mozart: A színigazgató. — 11.08: Nóták. — 11.36: Bűn az élet — Részletek. — 12.30: Ki nyer ma? — 12.40: Világhirlap. — 12.55: Klasszikusok délidőben. — 14.10: Magyarán szólva. — 14.25: Or­vosi tanácsok. — 14.30: Dzsessz. — 15.10: Élő világirodalom. — 15.30: 48-as dalok. — 15.45: Föl­támadott a tenger... — 16.05: A Nyitnikék postája... —17.00: Petőfi napja. — 17.20: A Ma­gyar Rádió és Televízió gyer­mekkórusa Kodály-mű veket éne­kel. — 17.30: Beszélni nehéz . . . — 17.45: A Szabó család . . . — 18.15: Misi Mókus kalandjai. — 18.25: Könyvújdonságok. —18.30: Esti Magazin. — 19.15: Az is­tenhegyi székely leány. — 20.03: Lemezmúzeum. — 20.47: Nép­dalok. — 21.10: Mi fán terem az erdő? — 22.20: Tíz perc kül­politika. — 22.30: Magyar elő­adóművészek felvételeiből. — 22.50: Peres, poros iratok. — 23.00: Händel: Judás Makkabe- us — Részletek. — 23.52: Tor­nyos György: Rondo. — 0.10: Himnusz. — 0.15—4.20: Éjfél után .... PETŐFI: 4.30: Reggeli zenés műsor. — 8.05: Slágermúzeum. — 8.50: Tíz perc külpolitika. — 9.05: Napközben. — 12.00: Hí­rek németül, oroszul és angolul. — 12.10: 49-es fúvós­indulók. — 12.25: Archívumunk­ból. — 13.05: Popzene sztereó­ban. — 14.00: Az áldoktornő. — 15.05: Maros Éva hárfázik. — 15.20: Könyvről — könyvért. — 15.30: Csúcsforgalom. — 17.30: Kamasz-panasz... — 18.30: Talpalávaló. — 19.05: Csak fia­taloknak! — 20.00: Sanzonpódi­BARTÖK: 6.05: Muzsikáló reggel. — 8.08: Időszaki kiállítások. — 8.13: Operarészletek. — 9.15: Schu­bert művek. — 10.30: Diákfélóra. — 11.00: Reszket a bokor, mert... — 11.10: Zenekari mu­zsika. — 12.03: Operafelvételek. — 13.05: Rádiószinház: Alkul­csok. — 14.03: A Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskola zenekarának hangversenye. — 15.00: Zenei Tükör. — 15.35: Kamarazene. — 16.44: A szege­di Juhász Gyula Tanárképző Főiskola női kara énekel. — 17.00: Iskolarádió. — 17.30: A Herne-i Régi Zenei Napok. — 18.30: Szerbhorvát nyelvű mű­sor. — 19.05: Német nyelvű mű­sor. — 19.35: Névtelen hősök. — 20.15: Pillantás az európai diszkókba. — 21.00: Üj CD-le- mezeinkből. — 22.08: Roman­tikus kamaramuzslka. — 22.30: Zenei panoráma. — 23.10: Mo­dern írók portréi. 1. MŰSOR: 9.45: Képújság. — 9.50: Tv­torna nyugdíjasoknak. — 9.55: Tv-Téka. Még megmenthető! (ism.) XI/2. rész: A bioszféra, az élőlények otthona. — 10.15: Technika V/2. rész: Szálkától az erdőig (A fa) (ism.). — 10.35: Zelk Zoltán : Tollászkodik a tavasz — Magyar irodalom al­sótagozatosoknak (ism.). —11.00: Tavaszi történelmi ünnepek — Közvetítés a Memzeti Múzeum kertjéből. — Kb. 12.00: Mozgató — Tv-torna mozgáskorlátozot­taknak. — Kb. 12.10: Képújság. — 16.05: Hírek. — 16.10: Három nap tv-műsora. — 16.15: Zene­bona különkiadása. — 17.05: Krúdy Gyula: A komáromi fiú — Tv-film. — 18.25: Reklám. — 18.35: Tv-torna. — 18.40: Nils Holgersson csodálatos utazása a vadludakkal. NSZK rajzfilm­sorozat — Éjszaka a Ronneby folyónál. — 19.05: Esti mese. — 19.25: Reklám. — 19.30: Híradó. — 20.10: Reklám. — 20.15: Klini­ka — NSZK tv-filmsorozat 12/10. rész: Vakmerő próba (ismétlés március 22-én tv—2. műsor).— 21.00: Stúdió ’88 — A televízió kulturális hetilapja. — 21.45: „Az árvízi hajós” — Emlékmű­sor az 1838-as pesti árvíz 150. évfordulójára. — 22.10: 12 hó­nap az erdőn — Magyar termé­szetfilm. — 22.40: Híradó 3. 2. MŰSOR: 19.03: Műsorismertetés. — 19.05: Képújság. — 19.10: Striri — Hí­rek román nyelven — A szege­di körzeti stúdió műsora. — 19.15: Hitvesi gyengédség — Angol tv-film (ism.). — 20.10: Színházi este . . . Közvetítés a zalaegerszegi Hevesi Sándor Színházból, felvételről. Ljud- mila Petrusevszkaja: Zeneórák. Dráma két részben. — Közben: 21.40: Híradó 2. — 21.55: Betű­reklám. — 23.10: Képújság. MOSZKVA: 13.30: Hírek. — 13.45: Az Aszt- rahányi Tv műsora. — 14.30: „A hegyi tó titka” című film. — 15.40: Hírek. — 15.45: Népda­lok. — 16.05: A történelem lap­jai. — 16.35: Világhíradó. — 16.55: „Gottwald” című film 5. rész. — 19.00: Hiradó. — 19.40: Az átala­kítás reflektorfényében. —19.50: Washington 1987. december. — 20.55: Viláehíradó. — 21.05: If­júsági műsor. — 22.30: „Csi­cserin” cimű film 2. rész. — 23.40: Hírek. — 23.45: Sportmű­sor. — 0.15: Esztrádműsor. SZLOVÁK TELEVÍZIÓ: 16.00: Hírek. — 16.05: Az SZNF fehér nyoma — összefog­laló az idei rendezvényről. — 16.35: Iskola-tv. — 16.55: Német nyelv haladóknak 6. lecke (ism.). — 17.15: Kelet-szlovákiai magazin. — 17.35: A rendőrség naplójából. — 17.40: Meghívó Belmondótól — Tv-játék. — 19.00: Tv-torna. — 19.10: Esti mese. — 19.20: Időjárás-jelentés. — 19.30: Tv-hiradó. — 20.00: Fia­talok tvrklubja. — 21.00: A di­agnózis: AIDS 2. rész. — 21.30: Időszerű események. — 21.56: Időjárás-jelentés. — 22.00: Ez történt 24 óra alatt. — 22.15: Kezdetben volt: Francisco de Orrellans — Lengyel dokumen­tumfilm. C J VIDÉK: 16.45: Műsorismertetés — ma­gyarul. — 16.50: Tv-napló — ma­gyarul. — 17.05: Reklám. — 17.10: Tv-napló. — 17.30: Gyer­mekműsor. — 18.00: Oktatómű­sor. — 18.30: Tájékoztató mű­sor — ruszinul. — 18.55: Rek­lám. — 19.00: Ma: információs műsor. — 19.15: Rajzfilm. — 19.25: Reklám. — 19.30: Tv-nap­ló — magyarul. — 20.00: Lottó­sorsolás. — 20.05: A gazdag nép — angol sorozatfilm. — 21.00: Tv-napló. — 21.51: őrizd a ta­lizmánom — szovjet játékfilm. — 22.45: Műsorzárás. BUKAREST: 20.00: Tv-híradó. — 20.20: Kör­kép. — 20.35: Részletek egy életrajzból című tv-játék. — 21.50: Tv-híradó. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Dön te tZenes szendergós téli álomból Kunhegyesi ESE—Tisza­földvári TSZ SK 2:2 (1:2). Kunhegyes, 300 n. V.: Amb- lánczky. Kunhegyes: Szabó J.—Somodi, Fűtő, Varga, Ko­vács T. (Szabó P.), Kovrig, Juhász, Papp, Kovács I., Kiss S. (Borbély), Herbály. Edző; Gorzás Lukács. Tisza­földvár: Aponyi—Szűcs M., Hegedűs, Nagy, Herkó, Szik­ra, Gál, Kesjár, Lipka, Ba­logh, Németh (Bárány). Ed­ző: Seres Ferenc. Napfényes, de metsző hi­deg szélben és jó talajú pá­lyán rendezték a mérkőzést. A vendégeket segítette a szél, az első említésre méltó esemény az 5. percben volt, amikr«'t Herbály egyéni játék után, 6'méterről, tiszta hely­zetből kapu mellé gurított. A 12. percben Herbály szabad­rúgását Aponyi a léc alól tolta ki. A vendégek is ve­zettek veszélyes támadáso­kat. A 18. percben az egy­másra váró védők között Lipka- ügyesen lőtt a hosszú sarokba. 0:1. A kezdés után Juhász—Herbály volt a lab­da útja, az utóbbi Kiss S.- hez továbbított, aki megsze­rezte az egyenlítő gólt. 1:1. Ezt követően a vendégek kezdeményeztek többet és Balogh egyéni játék után nagy gólt lőtt, 1:2. A máso­dik félidőben kiegyenlített játék folyt, némi hazai fö­lénnyel, de a kapuk már nem forogtak veszélyben. A 72. percben Aponyi labda­tartásáért közvetett szabad­rúgáshoz jutott a hazai csa­pat és Juhász legurítása után Herbály a védők között lőtt a kapuba. 2:2. A 88. percben Balogh Szabó P. kapussal ütközött és térdsérülést szen­vedett. Alacsony színvonalú mérkőzésen igazságos dön­tetlennel zárult a találkozó. Jók: a hazai csapatban nem volt, a vendégeknél Kesjár, Gál, Balogh, Lipka és Sziko- ra játszott jól. Sárga lap: Varga, ill. Balogh. Ifi: KESE—Tiszaföldvár 0:0. Gorzás Lukács Jászkisér—Űjszász 2:1 (1:1). Jászkisér, 200 n. V.: Bokor. Jászkisér: Németh— Szabó Z., Bérezési, Farkas L., Kiss—Németh, Kovács, Tóth L., Bólya Gy., Gócza, Balogh, Nemes. Hideg, sze­les időben a hazai együttes lépett fel támadólag, de a helyzetek sorozata maradt ki. A csapatokra — elsősor­ban a hazaiakra — az idény eleji forma volt a jellemző. A mezőnyben jobban játszó jászkiséri együttes a 8. perc­ben Nemes révén megszerez­te a vezetést. 1:0. A gól után Jászkisér visszaesett, feljöt­tek a vendégek és a 30. perc­ben egy támadás utón Szil- vási kiegyenlített. 1:1. Szü­net után folytatódott az ala­csony színvonalú mérkőzés. A hazai csapat a helyzetek sorozatát dolgozta ki, de a kapura nem volt veszélyes. A 60. percben Balogh nagy gólt lőtt. 2:1. Ezután is a jászkiséri együttes kezdemé­nyezett többet, de az ered­mény már nem változott. Végeredményben nehezen győzött a sok helyzetet kiha­gyó listavezető, a helyen­ként lelkesen játszó vendé­gekkel szemben. Sárga lap: Szőnyi. Jók: Németh, Ba­logh. Szabó Z.. Gócza, ill. Kovács Z., Szilvási, Takács. Ifi: Jászkisér—Ojszász 1:1. Tiszafüred—Jászapáti 0:0. Tiszafüred, 200 n. V.: Tom- bor. Tiszafüred: Vida— Konkli, Rácz, Szabó, Gál, Nemes. Szűcs. Spiró, Kiss, Szatmári, Bállá. Csere: Deli, Schmidt. Viharos időben, ki­tűnő salakpályán a hazai csapat kezdett jobban, és már a 6. percben Szabó a kapussal állt szemben, de mintegy 10 méterről fölé durrantott. Folytatódott a helyenként látványos hazai roham, de gólt mégsem sike­rült elérni, csak egy kapu­fát Kissnek. A félidő köze­pén kiegyenlítődött a játék, a mérkőzésen végig ez volt a jellemző. Mindkét csapa­ton látszott az idény előtt! forma, de az iramra még­sem lehetett panasz, végül is igazságos döntetlen született. Jók: Gál, Szabó, Szatmári, illetve a vendégek védelme. Ifi: Tiszafüred—Jászapáti 0:1. Jászalsószentgyörgy—Túr- keve 1:1 (1:1). Jászalsó­szentgyörgy, 300 n. V.: Mol­nár. Jászalsószentgyörgy: Torna—Simon, Kiss B., Szaszkó, Tóth Gy., Tóth P. S., Bathó, Szabó, Fritz, Be- recz, Nász (Tóth T.). Húsz perc eltelte után a hazaiak egyre többet támadtak, fő­leg a vendégek térfelén folyt a játék. A . Túrkeve szórvá­nyos kontratámadásai azon­ban mindig veszélyt jelen­tettek. A 30. percben Berecz jó ütemben érkező csúszta­tott fejesét Fritz higgadtan értékesítette, 1:0. A 41. perc­ben egy kapu előtti kavaro­dás utón Egei mintegy 14 méteres lövéssel egyenlített, 1:1. Szünet utón már nem változott az eredmény, és a közepes színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen igazságos pontosztozkodás született. Jók: Torna, Szaszkó, Tóth Gy., Szabó, Fritz, ill. Tímár, Erdős, Ducza, Laskai. Ifi: Jászalsószentgyörgy— Túrkeve 3:3. Kunszentmárton—Abád­szalók 3:0 (3:0). Kunszent­márton, 200 n. V.: Markóth I. KTE: Garóz—Hürkecz, Szarvák, Kiss (Kardos), Si­pos, Gellér, Pálinkás, Király, Bartucz (Tóth Zs.), Lovas, Szathmári. A nagy lendület­tel és labdaéhesen támadó hazai csatársor Szathmári jó beadásaiból már a harmadik gólhelyzetet teremtette a 10. percben. Aztán a két szélső összjátékát Bartucz fejezte be góllal. Két perc múlva Pálinkás középen indította Gellért, aki az eléje futó ka­pus felett átemelte a labdát, 2:0. Ezután sok helycserés játékkal Király és Pálinkás foglalkoztatta a kapust. A 24. percben Bartucz a jobb szé­len vezette a labdát a védők mögé, és a visszagurítását Lovas vágta a kapuba, 3:0. Ezután a Szathmári—Pálin­kás támadásból adódott még helyzet. Fordulás utón egy kapura ment a játék. Abad- szalók megszállta a kapuja előterét, kapusuk kimagas­lót nyújtott, hat szögletrú­gást is látványosan hárított. Pálinkás biztos lövése a ka­pufa tövéről pattant ki, Gel­lér pedig két lépésről perdí- tett a kapufára. A sportsze­rű mérkőzésen a játékveze­tői hármassal mindkét fél elégedett volt. Jók: Szathmá­ri, Hürkecz, Szarvák, Gellér, illetve Erdei, Kovács, Pata­ki. Ifi: KTE—Abádszalók 4:0. Szolnoki Cukorgyár—Kö­zéptiszai Medosz 1:1 (1:0). Cukorgyári sporttelep, 100 n. V.: Tajthy. Cukorgyár: Csé- csei—Keresztfalvi, Gulyás, Módos, Kovács I., Zsidai, Bí­ró, Mészáros, Koncsik (Szmutkó), Horváth S. (Zacs­kó), Szeberényi. Hűvös, sze­les időben, mély talajú pá­lyán a K. Medosz meglepe­tésre nem állt be védekezni, gyors csatárai révén állandó veszélyt jelentett a hazai kapura. A félidő közepétől egvre nagyobb nyomós nehe­zedett a vendégek kapujára, melynek eredményeként Bí­ró a 25. percben lőtt góljá­val megérdemelt vezetéshez jutott a Cukorgyár. A máso­dik félidőben a Cukorgyár játszott mezőnyfölényben, de gólszerzési lehetőségeit sorra elmulasztotta. A 62. percben a Szmutkó lerántásáért meg­ítélt büntetőt Koncsik a ka­pusba lőtte. A kihagyott 11- essel a hazai csapat elmu­lasztotta a győzelem meg­szerzését, mert elég volt egy védelmi megingás a 85. perc­ben és Szántó fejesgóljával l:l-re alakult a végered­mény. A szurkolók alacsony színvonalú, de rendkívül küzdelmes, kemény párhar­cokkal tarkított mérkőzést láthattak. A megfiatalított és jól felkészült K. Medosz megérdemelten szerzett pon­tot az idény előtti formát nyújtó Cukorgyár ellen. Jók: Gulyás, Kovács I., Szmutkó, ill. Pádár, Horváth S., Laka­tos. Ifi: Sz. Cukorgyár—K. Medosz 2:2. ÁÉV-Szajol—Szolnoki Ve­gyiművek 1:1 (0:1). Szajol, 250 n. ÁÉV-Szajol: Újfalusi —Szokolai (Balogh), Hernek, Kocsis, Molnár, Sipos Cs., Pulger, Aknai, Matula, Sza­bó, Zsákai. Tudósítónk, Tö­rök Gábor édesapja elhunyt és a mérkőzés előtt emléké­nek egyperces gyászszünet­tel adóztak. Mély talajú pá­lyán két ellentétes félidőt láthatott a közönség. Az első félidőben a Vegyiművek kezdeményezett többet, en­nek eredményeként egy vé­delmi hibából Hajdú lőtt a 32. percben a kimozduló ka­pus mellett a hálóba. A má­sodik játékrész az ÁÉV-Sza­jol labdarúgóinak fölényét hozta, aminek eredménye a 68. percben Zsákai egyenlítő gólja. A mérkőzés egészén elsősorban a küzdőjelleg domborodott ki. Jók: Pulger, Matula, Sipos Cs., ill. Tán- ezos, Vadkerti, Hajdú. Ifjúsági mérkőzés: ÁÉV- Szajol—Sz. Vegyiművek 0:7. Az eredmény ellenére az ÁÉV-Szajol játékában a ko­rábbi időszakhoz viszonyít­va, kedvező változások is ér­zékelhetők voltak. Szászberek—Besenyszög 1:1 (1:1). Szászberek, 150 n. V.: Rideg. Szászberek: Nagy Z.—Kovács, Pető, Tóth, Va­sas, Laki, Bezzeg, Adorján (Burda), Donkó, Szabó (Al­földi); Nagy M. Az első ne­gyedórái ismerkedés után a hazai csapat támadott veszé­lyesebben. A 25. percben Szabó futott el és az alsó sa­rokba helyezte a labdát. Ez­után Donkó hagyott ki nagy helyzetet: már a kapus mel­lett is elvitte a labdát, de gyengén gurított a kapura, és a berohanó hátvédek ki­vágták. A 38. percben Varga J. a hazai büntetőterületen belül elesett, a játékvezető túl szigorúan 11-est ítélt, amit Danyi K. értékesített. A második félidőre a csú­szós talajon egyre jobban el­fáradtak a játékosok, mind­két oldalon egy-egy helyzet adódott, de azok kimarad­tak. A helyzetek alapján a hazaiak álltak közelebb a győzelemhez. Jók: Pető, Ko­vács, ill. Danyi K. . Ifi: Besenyszög—Szászbe­rek 2:1. NB-s ifi bajnokság: Szol­noki MÁV MTE—Ózd 4:1 (2:0). Tiszaliget. V.: Tóth S. MÁV MTE: Rézsó—Mihályi, Csató, Balázs, Horgosi (Lé- nárt), Lajkovics, Major, Viola (Vasas), Tószegi (Fe­hér), Burai, Nagy, Góllövők: Vasas (2), Lajkovics, Nagy. Serdülő bajnokság: Szol­noki MÁV MTE—Ózd 3:2 (3:2). Tiszaliget. V.: Somo­gyi. Szolnok: Gerhát—Szar­vas, Sípos, Honti, Koós—Pe- szeki, Fodor, Varga (Orosz), Sós—Tóth, Lénárt. Góllövők: Tóth, Fodor, Sípos. Jók: Szarvas, Honti, Koós, Sós, Tóth. Diákolimpia: 605. sz. ISZKI és SZKI Szolnok—Bp. Kölcsey F. Gimnázium Bu­dapest 1:2 (1:0). Szolnok, Vegyiművek sporttelep, 100 n. 605: Sziráki—Bámer, Mol­nár, Kiss S., Viola—Kiss A., Csató, Bakos (Major), Lajko- vics—Burai (Kakuk). Sütő (Angyal). Csapatvezető ta­nár: Kiss György, Kovács Sándor. Jók: Bámer, Bakos, Molnár. V