Szolnok Megyei Néplap, 1987. október (38. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-12 / 240. szám

1987. OKTÓBER 12 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 KOSÁRLABDA Rosszul sikerült a bemutatkozás NB I. Férfi: Kecskeméti SC—Szolnoki Olajbányász 90:80 (39:43). Tiszaligeti sportcsarnok, 1200 n. V.: dr. Valovics, Simó. KSC: Hor­váth (27), Csorvási (19), Fel­földi (18), Király (19), Cseh (4). Csere: Lakosa (1), Boros (2). Edző: Rezák László. Sz. Olajbányász: Kmézies (19), Misek (15), Tóth Fejes (8), Vida (8). Csere: Mak- szin (24), Földvári'. Edző: Földi Sándor. A tavalyinál is nagyobb karneváli hangulat fogadta az elegáns felszerelésben pá­lyára lépő, szolnoki csapatot. Szerpentineső, dob, trombi­ta, énekszó adott aláfestést a Szolnoki Olajbányász első őszi hazai bajnoki mérkőzé­sének. A kecskemétiek azon­ban ünneprontók voltak, mert elsöprő lendülettel kezdtek, és gyorsan 8:2, 12:4, az ötödik percben pedig már 20:9 volt a javukra. Az Olajbányász pontatlanul do­bott, és ebben az időszak­ban semmi sem sikerült. Si­keresnek bizonyult Makszin beállítása. Az Olajbányász fokozatosan ledolgozta hát­rányát, a 11. percben már 22:23 volt az állás. Ekkor a Tóth ellen elkövetett dur­va szabálytalanság váltott ki nemtetszést. Szerencsére nem bizonyult súlyosnak a sérülése, mert rövid ápolás után tovább játszott. Közben az Olajbányász 28:28-nál egyenlített, felváltva vezet­tek a csapatok, de sikerült a szolnoki gárdának már hat ponttal is vezetni, ami az el­ső félidő végére négyre csök­kent. Szünet után felgyorsult tempóban folytatódott a mérkőzés. Sűrűn hullottak a kosarak, s ebben a KSC jobb volt, át is vette a vezetést. Makszin állt újra az élre, 62:69-nél már ismét együtt voltak. Ekkor mindkét rész­A sötétmezes Makszin — az Olajbányász egyik legjobbja — a kecskemétiek palánkja alatt igyekszik pontokat el­érni ről hosszú üresjárat követ­kezett, majd Makszin három hárompontos dobása újra felcsillantotta a győzelmi re­ményt. A KSC azonban 78:78-nál utólérte az Olajbá­nyászt és nem is engedte ki a vezetést a kezéből. Hor- váthot a szolnokiak nem tudták tartani, becsúszott néhány durva és súlyos hi­ba, a céltalanul kosárra do­bált labdák nem hoztak eredményt. így hiába volt végig fergeteges a buzdítás, az első hazai bajnoki mér­kőzésen vereséget szenvedett az Olajbányász. De már kez­déskor nyilvánvaló volt, hogy a kezdő ötösön kívül alig maradt hadrafogható já­tékos, ráadásul Vida még mindig nagyon messze van attól amit várnak tőle, és ez­úttal Kmézies is halványabb volt a szokottnál. Fejes még most ismerkedik a maga­sabb osztály légkörével, ma­radéktalanul csak Makszin, Tóth és Misek dicsérhető. Vendéglátók a szolnokiak voltak IBUSZ munkahelyi olimpia Jó hangulatban, oldott légkörben zajlott le a hét végén az IBUSZ Rt. mun­kahelyi olimpiája Szolno­kon, amelyen mintegy két­száz sportolni vágyó dolgo­zó mérhette össze erejét. Az első sporteseményt, a teke csapatversenyt, már pénteken megtartották a Véső úti pályán. Az idő­járás kegyes volt, és a szombat délelőtti borús időt kivéve végig ragyogó nap­sütésben versenyezhettek a ■résztvevők. Először a 200 méteres síkfutásban álltak rajthoz a vetélkedők, majd a távolugrás és a súlylökés következett. A 60 méteres férfi és női síkfutás után a férfi labdarúgóké és a női kézilabdázóiké lett a főszerep. Délután az úszó versenyszámokat tartot­ták meg, vasárnap délelőtt a férfi kispályás labdarúgó bajnokságot folytatták. A versenysorozatot körmér­kőzéses formában rendezett kötélhúzás zárta. A győz­tesnek járó vándorserleget, az összesített pontverseny­ben legjobbnak bizonyult Budapesti Vezérigazgató­ság csapata nyerte. Az IBUSZ Szolnok me­gyei kollektívájának gondos előkészítő és szervező mun­kája nemcsak az eredmé­nyes sportoláshoz biztosítot­ta a feltételeket, lehetőséget teremtett arra is,, hogy a különböző területi igazga­tóságok, irodák dolgozói ki­cseréljék tapasztalatai­kat, megismerkedjenek egy­mással, a hét végét tartal­masán töltsék el itt: a Tisza-partján. Egy vidám vasárnap délelőtt Modoaz­aportnap diákoknak Ez évben immár hetedszer rendezték meg Szolnok me­gye mezőgazdasági szakmát tanuló diákjai részére a Me- dosz-sportnapot. A GATE mezőtúri gépészeti főiskolai karának meghívását az idén 220-an fogadták el: Kunhe­gyes, Kenderes, Jászapáti szakmunkásképző intézete, valamint a karcagi és a tö­rökszentmiklósi szakközép- iskolák tanulói. A városi sportcsarnokban Sípos Józsa Gábor a házigazdák szak- szervezeti és KlSZ-bizottsá- ga nevében köszöntötte a résztvevőket. A diákok röp- és kézilabdában, kispályás labdarúgásban, síkfutásban (100, 400 és 1500 m), távol­ugrásban, súlylökésben és kislabdadobásban verseng­tek. A legeredményesebbnek a mezőtúriak és a török- szentmiklósiak bizonyultak; az első három helyezett minden sportágban érmeket és okleveleket kapott. Tucatnyi helyen rendezte meg az idén a Szolnoki La­kóterületi Tömegsport Egye­sület azt a lakótelepi non­stop játék- és sportprogra­mot, amelyre a megyeszék­hely egy-egy iskolájának, lakókörzetének gyerekeit hívta meg alkalmanként. Az ez évi záró „buli” színhelye a Vosztok lakótelep, ponto­sabban a Tallinn Körzeti Általános Iskola volt vasár­nap délelőtt harminc-egyné­hány nebuló gyülekezett az intézet udvarán, hogy részt- vegyen a különböző ügyes­ségi és sorjátékokban, a kis­pályás fociban, a kerékpár- versenyen. Nagy sikere volt a talicskázásnak, a „százlá­búnak”, a léggömbfújó- és hulahoppversenynek, akár­csak a kötélhúzásnak vagy a gólyalábon járók viadalának. Folytatás: jövőre. (Felvéte­lünkön: próbalépések gólya­lábon ...) Fotó: Korényi É. A Jász-Nagykun Vendéglátó és leányvállalata 1981 óta a Losonci Vendéglátó Vállalattal szoros baráti kapcsolatot te­remtett, szakmai, kulturális és sport vonalon. A hétvégén 42 losonci vendéglátós látogatott Szolnokra, és a Tiszaligetben barátságos sporttalálkozóra került sor. Volt női, férfi foci és az „őregfiúk” is összemérték erejüket. Képünk a női mérkő­zésről készült Szolnoki autósok sikerei Az idei utolsó versenyei­ket vívták az elmúlt napok­ban a szolnoki autósok, az Állami Biztosító SE verseny­zői. A hazai gyorsasági baj­nokság utolsó futamában Lillafüreden Adám Zoltán a H-csoportban harmadik he­lyezést ért el, ezzel az idei gyorsasági bajnokságban csoportjában a dobogó har­madik fokán végzett. Várady Attila Ausztriában. Nordringen nemzetközi ral- likrossz versenyen képvisel­te az Állami Biztosítót. Az erős autókkal megtűzdelt mezőnyben 6. helyen végzett csoportjában. Labdarúgó NB II Ezúttal csak egy pontra tellett Szolnoki MÁV MTE—Ózdi Kohász 0:0. Tiszaliget, 4500 n. V.: Divinyi. SZMÁV MTE: Gyémánt—Kiss, Ágh, Szilágyi (Vadicska), Mészá­ros—Varga J. (Tóth T.), Su­gár, Katona—Hegedűs, Lász­ló, Kanyári. Edző: Szatmári János. Ózd: Fekete—Tokár B., Kertész, Králik, Stanev —Kovács, Utassy (Farkas B.), Osváth, Farkas S.— Munkácsi, Bem (Nagy). Ed­ző: Bánkúti László. Meglepetésre ózdi támadá­sok vezették be a mérkő­zést, a 4. percben már két szögletet rúghattak, Szilágyi pedig sárga lapos figyelmez­tetést kapott. Sokáig a két 16-os között gyömöszölte egymást a két csapat, a MÁV MTE első helyzete a 16. percben adódott, amikor Sugár „életveszélyes” beadá­sát Fekete elcsípte. A 21. percben Varga J. jobb olda­li szögletéből László alig fe­jelt a léc fölé, két perc múl­va Utassy ügyetlenkedett el jó helyzetet, a 29. percben Bém nagy helyzetben mellé lőtt. Érdekes volt megfigyel­ni a kialakult párokat, akik árnyékként követték egy­mást. A 34. percben Tokár B. bombáját Gyémánt szög­letre ütötte, később Farkas lövését hárította jó érzék­kel. Kemény volt a küzde­lem; szabálytalan szerelésért csupán az első félidőben összesen 31 szabadrúgást ítélt Divinyi játékvezető! Szünet után mindkét tér­félen villámgyors támadások futottak, a MÁV MTE vala­mivel kezdeményezőbbnek tűnt, egy ideig fölényt har­colt ki. Az 53. percben Lász­ló fejesét Fekete valami hi­hetetlen bravúrral hárította. Katona lőtt ordító helyzet­ben a léc fölé, a másik olda­lon Bém elől mentett Gyé­mánt, majd Munkácsi bom­báját védte. Nagy küzdelem folyt, a listavezető támadott, de a Kohász keményen vé­dekezett. A 73. percben az egyik védőjük szögletre fe­jelte az üres kapuba tartó labdát. Utassy jó lövését ka­parintotta meg Gyémánt, a 72. percben pedig Sugár fe­jelt kapu fölé kecsegtető helyzetben. A mérkőzés ke­ménységére jellemző, hogy Szilágyi után Králik a 44., László a 45., Bém az 51., Stanev az 58., Mészáros pe­dig a 70. percben sárga la­pos figyelmeztetést kapott. A két csapat táblázaton elfoglalt helyezése alapján rangadónak is beillő mérkő­zés elmaradt a várakozástól. Különösen az első félidőben történt kevés említésre mél­tó esemény, inkább taktikai jellegű csatározást láthattak a nézők. Szünet után élén- kebb lett a játék, nagyobb sebességre kapcsoltak a csa­patok. Adódott néhány hely­zet is mindkét oldalon, de ezúttal a védelmek jeles­kedtek. A MÁV MTE mint­ha veszített volna a korábbi hetek lendületéből; lehet, hogy kiütközött a nehéz so­rozat fáradtsága. Talán a szerkezeti változtatás sem az elképzeléseknek megfelelő­en sikerült, s az is igaz, hogy ezúttal egy jól felkészített, harcos, ügyes ellenfelet kap­tak a szolnoki játékosok. Jó: Gyémánt, Ágh, Sugár, ill. Fekete, Kertész, Stanev, Os­váth, Farkas S. — pataki — Az NB II további eredmé­nyei: Bp. Volán—Metripond 7:2 (2:2), Csepel—Veszprém 0:2 (0:1), Salgótarján—III. kér. TTVE 1:1 (1:0), Duna­újváros—Szekszárd 4:0 (2:0), Diósgyőr—Kazincbarcika 1:0 (0:0), Nagykanizsa—Nyíregy­háza 0:1 (0:0), Eger—Komló 3:0 (1:0), Szeged—Ganz­Mávag 6:0 (3:0), Ajka— Kecskemét 1:1 (0:0). A bajnokság állása: 1. Szolnok 13 8 3 2 24-13 19 2. Diósgyőr 13 8 1 4 19-14 17 3. Veszprém 13 7 2 4 16-10 16 4. Ózd 13 P 6 2 1^- 9 16 5. Komló 13 6 3 4 20-16 15 6. Csepel 13 7 1 5 17-13 15 7. Bp. Volán 13 7 1 5 21-19 15 8. Kecskemét 13 7 1 5 20-18 15 9. Szeded 13 6 2 5 18-11 14 10. D.-újváros 13 6 2 5 19-15 14 11. Ajka 13 3 7 3 12-11 13 12. Nyíregyh. 13 5 3 5 17-19 13 13. Eger 13 3 6 4 20-20 12 14. Metripond 13 5 2 6 22-24 12 15. III. TTVE 13 2 8 3 13-16 12 16. S.-tarján 13 3 4 6 15-19 10 17. N.-kanizsa 13 4 2 7 10-20 10 18. K.-barcika 13 2 4 7 8-13 8 19. Szekszárd 13 3 2 8 10-25 8 20. Ganz-M. 13 2 2 9 12-23 6 Labdarúgó NB III Gólesősidöben — Tisza Cipőben Szegedi Dózsa—Tisza Ci­pő SE 7:0 (2:0). Szeged, 1000 n. V.: Őrző. Tisza Cipő: Si­pos— Hábensusz, (Palcsó), Fürtös, Pető, Ujfaiusi, Hor­váth Cs., Kardos Z., Szán­tai, Major, Szőke Zs. (Be­nedek). Edző: Árvái Ist­ván. Az első félóra változatos játéka után, a 32. percben vezetést szereztek a hazai­ak. Orosházi „kevergetett” a kapu előtt, Hábensusz el­csúszott, és a lepattanó lab­dát Orosházi a bal alsó sa­rokba lőtte, 1:0. Három perccel később. Hegyes! be­ívelésénél Hatvani a, kapu­ban ragadit, és így Kamp­ier kapásból nagy gólt lő­hetett, 2:0. Fordulás után rögtön gólt kaptak a mart­fűiek. Ismét Hegyesi csa­vart középre és a megtor­panó Hatvani mellett öze fejelt a kapuba, 3:0. A 66. percben a balról keresztbe lőtt labdát a védők elvétet­ték, és a jobb oldalon álló Berók az alsó sarokba gu­ríthatott, 4:0. A 75. percben Hegyesi beadását Varga kapásból emelte a hosszú sarokba, 5:0. A 82. percben öze 22 méteres lövése vá­gódott a bal felső sarokba, 6:0. A lefújás előtt Varga mintegy 25 méterről lövés­re szánta el magát, és a labda a jobb alsó sarokban kötött ki, 7:0. If»: Szegedi Dózsa—Tisza Cipő 2:2. — Lepsényi — Szarvasi fVasas—Mezőtúri Honvéd 6:1 (1:0). Szarvas, 1000 n. V.: Francisikovics. Mezőtúri Honvéd: Lipták— Cseke, Berger, Dávid, Lu- dánszki—Nagy, Borbély, Oláh B. (Szirtes)—Honti (Lengyel), Oláh O, Tóth. Edző: Földesi János. Az el­ső gólra 42 percig kellett várni, ekkor Demjén 17 mé­teres szabadrúgása a sor­fa] mellett a jobb alsó sa­rokba vágódott. Szünet után a szarvasiak parádés gólok­kal folytatták. Márton feje­se, majd lövése, aztán So­mogyi találata következett. A 86. percben, szabadrúgás után Lengyel 20 méterről szépített, de Pisont még er­re is válaszolt, sőt a 90. percben Somogyi is, igy ala­kult ki a hazaiak várakozás feletti, nagy különbségű győzelme. Jók: Somogyi (a mezőny legjobbja), Márton, Plástyik, Petykó, ill. Dá­vid, Oláh O. — Fábián — A Körös-csoport további eredményei: Gyula—MK. ­háza 3:0 (1:0), Csongrád— OMTK 2:1 (1:1), KTE— Bé­kés 4:0 (1:0), Kalocsa—H. Kun. BSE 0:1 (0:1), Solt- vadkert—Miske 0:0, Baja— Szentes 3:0 (2:0). Jászberényi Lehel—Kar­cag 0:0. Jászberény, 600 n. V.: Nyéki. Leheli SE: Ba­lázs—Gál, Bukhár, Nagy, Sulyok, Szántai A., Váczi, Keresztesi, Győré, Mosonyi, (Balogh), Szalbó (4í eb hard). Edző: Sárközi Gyula. Kar­cag: Kun—Laurencsik, Nagy, Mészáros,, Molnár, Tüdős, Hajdú, Antal, Kiss, Bohács, Háló. Edző: Nagy Vilmos. Lendületesen kez­dett a hazai csapat. Az el­ső helyzet a 9. percben adó­dott, amikor Sulyok szabad­rúgása után Mosonyi alig fejelt fölé. A 20. percben újább helyzetet hagyott ki a Lehel. Szántai ment el a jobb oldalon, középre adott labdáját Keresztesi gyen­gén fejelte kapura, így Kun bravúrosan szögletre hárí­tott. A 40. percben Váczi 20 méteres szabadrúgását védte Kun. Szünet után a Lehel szinte egy kapura játszott, de gólt nem tu­dott rúgni. Ifi: Lehel—Karcag 2:0. — Bankovics — DUS'E—Törökszentmiklós 3:1 (2:0). Törökszentmiklós, 800 n. V.: Nagy J. TSE: Elekes—Porhanda, Szefbe- nyi (Csőke), Csontos, Mol­nár, Ramos II., Öz (Lóié), Sebők, Rupa, Bojtok, Ra­mos I. Edző: Bana János. Egyperces gyászszünettel kezdődött a mérkőzés: Mol­nár László édesanyja a na­pokban elhunyt. A játék élénk iramban kezdődött. Mindkét csapat támadólag lépett fel. A 17. percben vá­T otóeredmény ek 1. Eintr. Franki.—Hamburger 1 2. Karlsruhe—B. München 2 3. 1. FC Köln—Mönchengl. 1 4. Bayreuth—Fortuna Köln 1 5. St. Pauli—Darmstadt 1 6. Stuttg. Kickers—Freiburg l 7. Cesena—Torino x 8. Juventus—Roma 1 9. Sampdoria—Milan x 10. Pisa—Como x 11. Barletta—Brescia x 12. Taranto—Genoa 2 13. Udinese—Bari x Pótmérkőzések: 14. Blau-Weiss 90—Wattensch. 1 ratlanul, egy lesgyanús helyzetből Uiveczki gólt lőtt, 1:0. A 27. percben Var­ga növelte a vendégek elő­nyét, 2:0. A második félidő 49. percében Szebenyi el­vesztette a labdát, és Sza­bó az elalvó védők mellett talált a hálóbat 3:0. Az 59. perében Ramos I-et a 16- oson belül felvágták, 11-es.. 'A büntetőt Molnár maga­biztosan lőtte a hálóba, 3:1. A 67. percben Ramos I. óriási helyzetben fölé lőtt. A vendégek „beszorultak”, a hazaiak átvették az irá­nyítást, de jobbnál jobb helyzeteket elpuskáztak. A TSE-nek otthon változatla­nul nem megy... Jók: Zu- pos, Lukács, Uiveczki, ill. Ramos I. Ifi: TSE—DMVSC II. 2:1. — Nagy Y­D. Kinizsi—Volán-Rákóczi 3:2 (1:2). Debrecen, 400 n. V.: Zvolenszki. Volán-Rá­kóczi : Csordás—Ladányi, Silye, Balogh, Török (Kán­tor), Rácz, Tóvizi, Zakar, Vadicska, Tubáik, Molnár (Szénási). Edző: Néder Ist­ván. Kezdettől a hazaiak támadtak, mégis Molnár révén már a 2. percben ve­zetést szerzett a vendégcsa­pat, 1:0. Negyedóra eltelté­vel Kovács egyenlített, 1:1. A 39. percben ismét Molnár növelte a rá kóczi falviak előnyét, 2:1. A gólszerző még az első félidőben, Se­bők pedig az 57. perében sárga lapot kapott. Szünet után egy buktatás miatt megítélt 11-esből Kovács egyenlített, 2:2. Ezután ki- támadott a Kinizsi, mindent megtett a győztes gólért. A 82. percben Fehér 35 mé­terről ívelt egy labdát a ka­pura, és Csordás általános meglepetésre a gólvonalon túlra ejtette a labdát, 3:2. A hazai csapat nagy küzde­lemben, de a helyzetek alap­ján megérdemelten nyert. Jók: Fodor, Bana, Héjas, ilL Ladányi, Rácz* Tubák. Ifi: D. Kinizsi—Volán­Rákóczi 0:0. — Fülep — A Tisza-csoport további eredményei: Szeghalom— Hajdúböszörmény 3:5 (1:3), Berettyóújfalu—Rak amaz 2iZ (2:0), Kisvárda—Bal­mazújváros 1:1 (1:1), H. Asztalos SE—Püspökladány 2:0 (1:0) Olefin SC—Kába 2:1 (1:0). I