Szolnok Megyei Néplap, 1987. október (38. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-06 / 235. szám

1987. OKTÓBER 6. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 ISoortSport-Sport J Kézilabda Döntő gól az utolsó percben NB 1 B. Női: Alföldi Por­celán—Lehel SE 17:16 (8:6). Hódmezővásárhely, 150 n. V.: Szekeres, Zsilák. Lehel: Oláhné, Kocsmár 2, Tolnai 1. André 4, Tóth, Szegő 5, Patay 1. Csere: Nagy, Brá- nyi 1, Gál 1, Mólnál 1. Ed­ző: Csankovszky Pál. A ha­zai csapat szerezte az első gólt. de a Lehel utána át­vette a vezetést. Fej fej mellett haladt a két csapat jó ideig, a herényi lányok közül azonban csak Kocs­már játszott igazán jól, így a félidő végére a hazaiak szerezték meg a vezetést. A második játékrészben a Le­hel rákapcsolt, újra átvet­te a vezetést. Az 53. perc­ben 16:14-re a vendégek ve­zettek, a vásárhelyi lányok­nak azonban sikerült ki­egyenlíteniük. A befejezés előtt 10 másodperccel sza­baddobást ítéltek a Porcelán javára, melyet Mányi a jobb felső sarokba lőtt, s ezzel eldöntötte a két pont sorsát. NB 11 Női: Nyíregyházi TK—-Szolnoki Spartacus 19:15 (10:8). Nyíregyháza, v.: Gyúró, Rózsa (jól). Szol­nok: Kissné—Dénes 1, Sol­tész 3. Vígh 2, Törőcsikné5, Feketéné 1, Horváth. Csere: Győré (kapus). Nagy 1, Ozs- vár 1, Göllönt, Molnár 1. Edző: Nagy Sándor. Gyenge játékával nagyon értékes két pontot veszített el a Sparta­cus csapata. Megyei bajnokság, férfi­ak: Kunszentmárton—Rá­kóczi-Volán 7:7 (4:5). Kun­szentmárton, v.: Méri, Papp. „vízilabda-eredmény” szü­letett Kunszentmártonban: a játékosok csak nagyon rit­kán tudták veszélyeztetni a kapukat. Mezőtúr—Kisúj­szállás 10:8 (5:3). V.: Szelei. Zérczi. Kisújszálláson a Me­zőtúr alkalmazkodott job­ban a körülményekhez és minimális különbséggel nyert. Törökszentmiklós— Besenyszög 24:17 (15:11). V.: Petvus, Szőke. Ld.: Csuti 8, B. Tóth 7, ill. Bartha 7. Be- senyszögön végig biztosan vezetett a Törökszentmiklós és megérdemelten nyerte meg a mérkőzést. A Beseny­szög legjobbja a sérülés mi­att kényszerből játszó ka­pus, Farkas Géza volt. Túr- keve—Alf. Olajbányász 27:20 (13:12). V.: Ladányi, Mikházi. Ld.: Gombos T. 8, ill.: Kovács L. 7. Túrkevén teremben rendezték meg a mérkőzéseket. Nagyon ke­mény csatában végül is megérdemelten nyert a ha­zai csapat. Jellemző, hogy a játékvezetők ítéletei szerint 3 sárga lap, 15 kétperces büntetés és 3 kizárás, tör­tént. Nők: Túrkeve—Martfű 27:22 (12:7). V.: Ladányi, Mikházi. Led.: Szécsi 11, ill. Nagy A. 7, Nagy H. 6. Túr­kevén jó mérkőzésen, végig vezetve nyert a hazai csapat úgy, hogy a vendég Martfű végig egyenlő partner volt a játékban. Jászberényi TK —Kunszentmárton 31:5 (19:1). V.: Méri. Papp. Ld.: Bódis 8, Lévai 6. Kunszent­mártonban a rossz idő sem tudta megakadályozni a nagyarányú tanítóképzős győzelmet. A Törökszent­miklós—Jászárokszállás mérkőzés elmaradt. Sakk OB I Perényi nyert Bilek ellen Vasas—Szolnoki Mezőgép 7,5—5,5. Szoros küzdelemben maradtak alul a szolnokiak az erősebb játékerőt felvo­nultató fővárosiakkal szem­ben. Tolnai játszmája füg­gő. nyerési esélyekkel. Peré­nyi nyert Bilek nemzetközi nagymester ellen. Győzött továbbá Nagy, Berebora és Anka. Döntetlen: Kádas, ör- tel és Heinrich játszmája. Női csapat 1:1. Győzött: Ko­miszár Nanetta. Ötprőbézók két karéken 1. Lehel SE 8 6 2 13- 4 14 2. DUSE 8 6 1 1 20-10 13 3. Rakamaz 8 5 2 1 19-10 12 4. D. Kinizsi 8 3 4 1 21-12 10 5. Olefin SC 8 3 3 2 17-12 9 6. Kaba 8 3 3 2 14- 9 9 7. H.-böszörm 8 4 1 3 12- 9 9 8. T.-miklós 8 4 1 3 12-11 9 9. Balmazújv. 8 2 4 2 6- 8 8 10. Kisvárda 8 2 3 3 10- 9 7 11. P.-ladány 8 2 3 3 9- 9 7 12. H. Asztalos 8 2 3 3 10-14 7 13. Szeghalom 8 2 1 5 13-20 5 14. Berettyóújf. 8 2 1 5 9-18 5 15. Volán-R. 8 1 1 6 6-15 3 16. Karcag 8 — 1 7 4-25 1 Több mint (él száz olimpiai ötpróbázó vágott neki szom­baton a szolnoki kerékpártúra 25, illetve 50 kilométeres táv­jának. A csalóka október eleji napsütésben alaposan föl kel­lett készülni az országúti kerekezésre. A rövidebb távra 31- en, a hosszabbra 24-en vállalkoztak, köztük 13 nő is. A Mátyás Király Üti Általános Iskolát 23 próbázó képviselte, de versenyen kívül végighajtotta a távot a K. Bozsó úti is­kola 25 kisdiákja is. Képünkön: rajt a besenyszög! ország­út 2-es kilométerkövétől. (Fotó: Szívós) Nyolcszáz diák részvótelóvei Nagy izgalommal gyüle­keztek a pajtások a minap a Szandaszőlősi Általános Is­kolában, a diáksport-egye­sület alakuló közgyűlésére. A tornatermet zsúfolásig meg­töltötte a több mint 800 kis­dobos és úttörő, valamint a megjelent pártoló tagok. Tapssal köszöntötték az el­nökségben helyet foglaló Kő­vári Lászlónét, a városi ta­nács ifjúsági és sportosztá­lyának vezetőjét. A pajtások először elfogadták azt a ja­vaslatot, hogy az eddigi sportkörből egy jobban szer­vezhető diáksport-egyesület jöjjön létre. A DSE, többek közt az önálló gazdálkodása miatt, nagy lehetőségeket rejt magában a tömegsport- irtozgalóm propagálásához és kiszélesítéséhez. A közgyűlés meghallgatta és elfogadta az alapszabályi, a fegyelmi szabályzatot és a költségvetési tervezetet. Ezután a DSE elnökségét és a számvizsgáló bizottságot választották meg. Az egyesü­let elnöke Király Eszter ta­nárnő lett, tagjai pedig a sportcsoport-vezetők, párto­ló tag szülők és tanulók. A DSE nyolc sportcsoporttal indul: lábdarúgás, kézilabda, röplabda, torna, atlétika, tol­laslabda és két turisztikai csoporttal. A tervben szere­pel még többféle hétvégi tú­ra, kirándulás, tömegsport­rendezvény, verseny is. Az egyesület nevet is választott: Iram DSE néven fog mű­ködni. Fehér Edit Táblázatok LABDARÜGÖ NB III. Tisza-csoport A 9. fordulóban, október ll.t vasárnap, 14 óra: Jászberé­nyi Lehel—Karcag. Nyéki, Törökszentmiklós—DUSE, Nagy J., Debreceni Kinizsi— Volán-Rákóczi. Körös-csoport 1. Szarvas 2. Baja 3. Szeg. Dózsa 4. OMTK 5. Miske 6. KTE 7. H. Szabó L. 8. Csongrád 9. H. Kun B. 10. Kalocsa 11. Mezőkov. 12. Szentes 13. Gyula 14. Soltvadkert 15. Békés 18. Tisza Cipő 7 1 — 15- 6 15 6 2 — 29- 8 14 6 2 — 17- 8 14 6—2 19-11 12 2 19-10 11 3 15-10 9 3 15-12 3 11-10 3 11-14 5 9-14 4 12-16 1 5 7-14 1 5 13-26 6 13-20 5 2-14 6 5-19 5 1 4 1 3 2 3 2 1 4 3 — 1 3 2 2 2 — 1 2 — 2 A 9. fordulóban, október 10., szombat 14 óra: Szegedi Dó­zsa—Tisza Cipő SE. Október 11.« vasárnap 14 óra: Szarvas —Mezőtúri Honvéd. Mai műsor Kézilabda. Magyar Népköz­társasági Kupa. női: Jászberé­nyi Tanítóképző—Húsos SE, Jászberény, hűtőgépgyári sport- csarnok. 17.30. Röplabda. NB 1. Férő: Szol­noki Vegyiművek—Csepel, Szol­nok, tűzoltólaktanya, 16, Máthé, Újhelyi. Megyei i. o. labdarúgó-bajnokság Az ÁEV Szajol elvesztette veretlenségét Tlszaföldvár—Jászapáti 3:1 (2:1). Jászapáti, 300 n. V.: Molnár. Tiszai öldvár: Aponyi—Drávusz, Makó, Nagy, Herkó, Szakóra, He­gedűs, Dósa, Vass, Balogh, Németh. Edző: Hegedűs Fe­renc. Jászapáti: Tajti 6.— Tajiti I., Kimák, Nagy, Zsemberi, Kovács, Tóth, Utasi (Suki), Kálé, Kordisz, Csőke. Edző: Major Antal. Jó iramú küzdelem, látvá­nyos összecsapások jelle­mezték az első félidőt. A vendégek szereztek vezetést: Dósa távolról lőtt, a labda a kapus mellett vágódott a há­lóba. Két perc múlva jött a válasz: formás támadásból Kordisz volt eredményes. Á 43. percben Balogh ugorha­tott ki és a szépségdíjas ala­kítás után megszerezte a vezetést. A második játék­részben a vendégek taktikát változtattak: az eredmény tartására törekedtek, védel­müket erősítették. Ebben a játékrészben, a Földvár tér­felén folyt a játék, jónéhány biztos gólhelyzetet puskáz­tak el a hazai csatárok. A játékvezető teljesítmé­nye a második félidőben lé­nyegesen leromlott, amely a nézőtéren és a pályán egy­aránt sportszerűtlen meg­nyilvánulásokhoz vezetett: amikor Balogh a csapata harmadik gólját is megsze­rezte, a hazai játékos, Tóth „megjegyzése” piros lapot eredményezett. Tiszaföid- vár fegyelmezetten, taktiku­san játszott, megérdemelten szerzett két pontot, a hazai­ak is jó teljesítményt nyúj­tottak, de a góldövés tovább­ra sem megy. Jó: Drávusz, Makó, Vass, Balogh, ill.: Kordisz. Ifi: Jászapáti—Tiszaföld­váT 3:0. Illés Péter Szolnoki* Cukorgyár—AÉV Szajol 4:0 (2:0). Szajol, 300 n. V.: Tar. AÉV-Szajod: Üj- falusi—Balogh, Hemek (Sza­bó I.), Dobos, Sipos, Aknai, Jegesi (Bíró), Pulger, Mol­nár, Zsákai, Szabó Sy. Az „egy számmal” nagyobb mezben pályára lépő hazai csapat ezúttal nem a szokott, lendületes játékát nyújtotta, öreguras an terelgették a labdát, mely a Cukorgyár­nak tökéletesen megfelelt. Az első félórában így is ösz- szehoztak két helyzetet, me­lyet Pulger ill. Jegesi elhi­bázott. A vendégcsapat lát­va, hogy ezen a napon csak a táblázaton van különbség a két csapat között, egyre magabiztosabban játszott és a 32. percben Szeberényi ré­vén vezetést szerzett. A fél­idő lefújása előtt szögletből Pusztai fejjel növelte az előnyt. A II. félidőben a hazai csapat mindent egy lapra feltéve rohamozott, ám csa- • tárjátéka ezúttal minden el­gondolást nélkülözött. A vendégek kontrái viszont ve­szélyesek voltak és ezekből Horváth kétszer — a 75. és 80. percben — eredményes volt. Közepes iramú, de ala­csony színvonalú mérkőzé­sen a hazai csapat mélyen tudása alatt játszott és meg­Vívás Ifi csb „családi körben” ff A Sízolnok Megyei Vívó Szakszövetség nemrégiben rendezte meg az ifjúsági csapatbajnokságokat, immár mind a négy fegyvernem­ben. A versenyen mindössze három egyesület csapatai in­dultak. Mindhárom tőrszám­ban a Szolnoki MÁV MTE „A”-csapata nyert a .,B”- csapat előtt. A lányoknál a bajnok Kenyeres, Vissy és Váradi mellett Pocsaji volt a legeredményesebb: min­den mérkőzését megnyerte. Fiú tőrben Hegedűs Sán­dor bizonyult a mezőny leg­jobbjának (csapattársai: He­gedűs A. és Kösztler). A párbajtőröző Bende Sándor volt a győzelem „kulcsembe­re” ebben a fegyvernemben. Tóth N. és Cseh mellett. A kard csapatbajnoki címét megvédő törökszentmiklósi- ak közül Németh Mihály tűnt ki; az ezüstérem a Kis­újszállási Vívó DSK-é lett. A csb folytatása Debrecen­ben. a vidéki csapatbajnok­ságon lesz, ahol már a csa­patok osztályba sorolása a tét. Hogy a Szcílnok megyei­ek ott is eredményesek le­gyenek. javulniuk kell a tá­madások tudatos előkészíté­sében és a folyamatos kon­centrációban, küzdőképes­ségben. — Szentistvány — érdemelt vereséget szenve­dett. Jó: A hazai csapatból nem akadt elfogadható tel­jesítményt nyújtó játékos, ill: Csecsei, Gulyás, Módos, Horváth. Ifi: AÉV-Szajol—Sz. Cu­korgyár 1:1. Szolnoki Vegyiművek— Abádszalók 1:1 (0:1). Vegyi­művek pálya, 100 n. V. kan­csó. Sz. Vegyiművek: Öllé— Szabó L„ Tánczos (Felföldi), Bálint, Tátrai, Busi (Ecseki), Vadkerti, Kun, Bán, Hajdú, Tóvizi. Almos, lagymatag iramban kezdődött a mérkő­zés, amelyről a továbbiak­ban sem lehet sok jót mon­dani. Az első helyzet Vad­kerti előtt adódott, de el- könnyelműsködte azt. A 14. percben Busi a saját kapu­ja előtt Pataki lábára tette a labdát, aki van olyan jó játékos, hogy ne hibázzon. 0:1. A II. félidőben valami­vel aktívabb lett a hazai csapat, de ezen a ' vasárna­pon nem ment a góllövés. A helyzetek sokasága maradt kihasználatlanul, míg végül a 78. percben Hajdú közvet­len közelről kiegyenlített. 1:1. Ez is maradt a végered­mény. Ezen a mérkőzésen a Vegyiművek mélyen a tudá­sa alatt játszott, míg a ven­dégek lelkesedésből jelesre vizsgáztak. Jó: Szabó L„ Tátrai, ill. Erdei, Bácskái, Mérten, Szabó, Pataki. Ifi: Sz. Vegyiművek— Abádszalók 9:0. Tiszafüred—Kunszent­márton 1:0 (1:0). Tiszafüred, 200 n. V.: Tombor. Tiszafü­red: Vida—Deli, Szabó J., Szabó F„ Gaái, Spiro, Szat­mári, Schmid, Nemes, So­mogyi, Bállá. Csere: Molnár. Tapogatódzó első negyedóra után a Füred támadott töb­bet, ami a 31. percben majd­nem gólt is hozott: egy szép fejes után Garáz kapus re­mekelt, mint annyiszor a mérkőzés során. Igaz a gól­tól csak a 41. percig tudta megvédeni hálóját: akkor Somogyi szöktetéséből Szat­mári szép akciógólt ért el. 1:0. A második félidőben is több gólhelyzetet dolgozott ki a hazai gárda, de mind­annyiszor a vendégkapus remekelt. Kitűnő játékveze­tés mellett hízelgő eredmény született a KUTE számára, végül is megérdemelten ma­radt a 2 pont a hazai csapat birtokában. Jók: Szabó J„ Szabó F., Szatmári, Schmidt, Gaál, ill.: Garáz, Szarvák, Hürkec, Király. Ifi: Tiszafüred—KUTE 4:0. Kunhegyest SE—Beseny­szög 4 -Jt (1:2). Kunhegyes, 350 n. V.: Marosvári. Kun­hegyes : Szabó J.—Somodi, Apostol, Szabó P., Kovács T., Varga, Juhász, Kovrig, Kiss S. (Kovács I.), György (Kovács J.), Herbály. A ven­dégek kezdtek nagyobb len­dülettel, az „álmosan” ját­szó hazaiak csak egymásnak adogatták a labdát — több­nyire rossz helyre. Beseny­szög -áérzett a lehetőségre és több kihagyott helyzet után a 32. és a 38. percben Peszeki M. és Varga T. gól­jaival 2:0-ás vezetésre tett szert. Ezt követően Kunhe­gyes ritmust váltott, de az első kapura lövésre csak a 43. percben vállalkozott, amikor Juhász szép szabad­rúgásgóllal szépített. A má­sodik félidőben a nagy len­dülettel játszó hazaiak egy­más után dolgozták ki hely­zeteiket, kapufákat és gólo­kat értek el Kovrig, Juhász és Varga révén, a végig lel­kesen küzdő, de a második félidőben elfáradt vendégek ellen. A hazai csapat az első félidei játékával nagy csa­lódást okozott lelkes közön­ségének. Jó: a hazaiaknál nem volt, a vendégeknél Varga J., Szabó L., Varga T. Ifi: Besenyszög—KESE 3:1. J ászkisér—J ászalsószent- györgy 3:0 (1:0). Jászalsó­szentgyörgy, 400 n. V.: Mol­nár. Jászalsószentgyörgy: Torna—Simon, Kiss B., Tóth Gy„ Tóth T„ Tóth S., Bathó, Szabó (Urbán), Kiss T., Nász, Fritz. Az első perctől kezdve a hazaiak játszottak fölényben, de a kínálkozó lehetőségeiket sorra elpus­kázták. Szerencsés góllal ju­tott vezetéshez a Jászkisér a 35. percben. Nemes rosszul eltalált lövése Simonon irányt változtatva jutott a hálóba. Szünet után sem változott a játék képe. Jász­alsószentgyörgy támadott, viszont ismét a Jászkisér szerzett gólokat. A 84. perc­ben, a fellazult védelem mö­gül Nemes kilépett, és nem hibázott. 2:0. A 87. percben a mérkőzés legjobb játéko­sa, Ládi állította be' a vég­eredményt. 3:0. Közepes színvonalú, küzdelmes ta­lálkozón, a vendégek jobb helyzetkihasználása döntött .Jó: Farkas, Tóth, Gócza, Lá­di (a mezőny legjohbja), ilL: Kiss B., Tóth Gy. Ifi: Jászalsószentgyörgy— Jászkisér 2:2. Túrkeve—Középtiszai Me- dosz 1:0 (0:0). Túrkeve, 250 n. V.: Riohter. Túrkeve: Fe- rencz—Kormos I., Tímár, Érd ősi, Patkós, Nemes, Kor­mos J., Kormos L„ Egei, Papp (Laskai), Barna. A mérkőzés tapogatódzó játék- kaLJíezdődött, majd 10 perc után csapkodóvá vált. Több szabálytalanság is becsú­szott, ennek következtében a játékvezető több sárga lapot adott. Egyik csapat sem tu­dott gólt elérni. Az első fél­idő hajrájában egy kettős szabálytalanság következté­ben a túrkevei Nemest ki­állították. A második félidő­ben a játék képe nem vál­tozott, a közönség korszerű játékot nem látott. A 18. percben egy gyors kenderes! támadás révén Kormos J. szabálytalanul ütközött, ezért piros lapot kapott. A hazai csapat kilenc főre fo­gyatkozott, de így is a me­zőnyben jobban játszott,' éa a befejezés előtt 10 perccel, Laskai révén egy remekbe szabott lövéssel megszerezte a győzelmet. A hazai csapat csökkent létszámmal is meg­érdemelte az első hazai győ­zelmét. Jó: Erdősi, Kormos L„ Egei, Patkós, Barna ill.: Magyar. Ifi: Túrkeve—K. Medosz 0:2. Szászberek—Ujszász 0:0. Szászberek, 300 n. V.: Szilá­gyi. Szászberek: Nagy Z.— Kovács, Pető, Donkó, Burda, Laki, Bezzeg, Pintér, Ador­ján, Szabó, Pomázi. A két szomszédvár rangadóján a hazaiak kezdtek jobban. Többet támadtak, de igazán nagy gólveszélyt nem tudtak kidolgozni, a kisebb lehető­ségeket pedig kihagyták. A II. félidőre a több standard játékosát nélkülöző ha^ai csapat visszaesett és ki­egyenlítődött a játék. A ka­puk nem kerültek veszélybe, a védelmek mindkét olda­lon biztosan romboltak. A szurkolók méltán nyilvání­tották ki nemtetszésüket Két jogtalan kiállítás tör­tént a sportszerű mérkőzé­sen. Jó: Pető, Donkó, ill. Földi. Ifi: Űjszász—Szászberek 4:1. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság álliaa 1. AEV szajol 8 6 1 1 20-10 13 2. Sz. Vegyi. 8 8 1 1 12-5 13 3. Jászkisér 8 5 2 1 15- 6 12 4. Kunhegyes 8 5 2 1 15- 9 12 5. T.-földvár 8 4 1 3 27-17 9 Ö. Tiszafüred 8 2 4 2 15- 9 8 7. KUTE 8 3 2 3 9- 7 8 8. Túrkeve 8 3 2 n*í 8 9. J.-alsószt. 8 3 1 4 16-14 7 10. Szászberek 8 1 5 2 &- 9 7 11. Jászapáti 8 1 5 2 8-10 7 12. Sz. Cukor 8 2 2 4 17-12 6 13. Újszász 8 2 2 4 8-15 6 14. K. Medosz 8 2 — 6 11-17 4 IS. A.-szalók 8 1 2 5 9-20 4 16. Besenyszög 8 2 — 8 8-35 4 A I. fordulóban, október U„ vasárnap, 14 órai Űjazá**— Jáizalaószentgyörgv, Jázzkia- er—AÍV Szajol, Szolnoki Cukorgyár—Tiszafüred. Kun­szentmárton—Kunhegyes, Ti* szaf óidvár—Szolnoki Vegyi­művek, Abádszalók—Túrkeve, KSzóptlazai Medosz—Szász­berek, Besenyszög—Jászapáti-