Szolnok Megyei Néplap, 1987. október (38. évfolyam, 231-257. szám)

1987-10-26 / 252. szám

>87. OKTÓBER 26. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 kosárlabda Felszabadulási Kupa Erősebbek voltak az ellenfelek Makszin dob kosárra a sötétmezes Gombos mellett, a MAFC—Olajbányász (104:98) mérkőzésen. A bal oldalon Bá­tor, hátul Bódi követi a labda útját (Fotó: Mészáros) Mérsékelt érdeklődés mel- tt rendezték meg a hét igén, Szolnok tiszaligeti Jortcsarnokában a kosáry- bda férficsapatok felsza- idulási kupájának C cső- írtjában a küzdelmeket. A cxmbat délelőtti első mér- izésen, némi meglepetésre, ulmaradt a sok fiatallal ílyára lépő műegyetemi árda: Kecskeméti SC—, ÍAFC 89:77 (37:33). V.: atlári, Simó. Ld.: Stanki- vicz (16), Piszniak (14), Ki- ly (12), Lakosa (12). ill.: mei (22), Gondos (12), pó- :< (12). Bajai SK—Szolnoki Olaj- inyász 81:80 (34:46). V.: erki, Kosaras. Baja: Kiss Likár 17, Veress 12, Gorr tnácz 27, Mihalovics 4. sere: Szabó 2, Varga 11, alás, Dunai, Ágh 11. Edző: ovács József. Olajbányász: okmanovies 20, Kmézics ), Bódi 2’, Tóth 11, Radon- cs 17. Csere: Makszin 17, lis P., Fejes, Bede. Edző: öldi Sándor, Szalay Ferenc, ziporkázóan jól kezdett a árom jugoszláv játékossal ílálló szolnoki csapat. Dok- lanovics pontosan dobott ivóiról, Radonjics centerjá- ika élményszámba ment. őth Zoltán remek megol- ásokkal, jól tartotta össze csapatot. A Bányász a 38. ércig vezetett. A rutinos ajai együttes Gorjanácz és .ikár kiemelkedő játéká- al, valamint jobb képessé- ű ifjúsági korú játékosai- al fordítani tudott. Délután már jóval több</i oltak kíváncsiak a folyta- ásra, bár a nézőszám még gy sem érte el a bajnoki nérkőzéseken megszokot- at. Sajnos, a hazaiak ezút- al is alulmaradtak. MAFC—Szol­noki Olajbányász 104:98 (46:51). V.: Berki, Matlári. MAFC: Polik 27, Garai 8, Bács 13, Gál 21, Jenei 27, Csere: Kis Szöl- gyémi 2, Gombos, Bátor, Kovács 6. Edző: Heidler Pé­ter. Olajbányász: Dokmanovics 18, Kmézics 13, Bó­di 2, Tóth 16, Ra- donics 27, Csere: Molnár, Fodor 1, Fejes 6, Makszin 15, Eleinte fej fej mellett haladt a két csapat, majd a tizedik perc után a jobban vé­dekező MAFC öt ponttal elhúzott. Tóth irányításá­val és Radonjics kosaraival azon­ban fordítottak a hazaiak és ugyan­ilyen előnyt har­coltak ki a szü­netig. A második félidőben beállt Kovács fel­hozta az ellenfelet, és bár a szolnokiak még 75:70-re is vezettek, a jobban hajrázó fővárosi gárda az utolsó percekben megérdemelten fordította a maga javára a mérkőzést. Kecskeméti SC—Bajai SK 91:81 (44:40). V.: Kosaras, Simó. Ld.: Piszniak (24), Mi­hály (19), Stankiewicz (19), ill. Likár (31). Bajai SK—MAFC 107:72 (47:37). V.: Simó, Kosaras. Legjobb dobó: Gorjanácz 27, Kovács 14, Mihálovics 12, ill.: Jenei 29, Polik 18, Gál 11. Kecskeméti SC—Szolnoki Olajbányász 104:86 (54:42). V.: Berki, Matlári. KSC: Ki­rály (20), Piszniak (14), Cseh (2'0), Stankiewicz (16), Ké- gel (4), Csere: Szolnoki (4), Gereben (4), Lakosa (3), Fe­kete (8), Boros (11), Szolno­ki Olajbányász: Bede, Tóth (17), Fejes (6), Makszin (16), Radonjics (19), Csere: Dok­manovics (19), Bódi, Pór (5), Kiss, (4), Fodor. A Szolnoki Olajbányász vasárnap dél­előtt tovább fogyatkozott, mert Kmézics sem játszott. A Bányász az első félidő kö­zepéig vezetett, a KSC 20:20 után húzott el és fokozato­san növelte előnyét. A C-csoport állása a szol­noki forduló után: Kecske­mét 6, Baja 5, MAFC 4, Szolnok 3 pont. BIRKÓZÁS Bajnokok a túrkevei sportcsarnokban Országos kötöttfogású if- úsági II. korcsoportos bir- tózóverseny Túrkevén 134 versenyző lépett a szőnyeg­re, 39 szakosztály színeiben. A verseny megnyitóján részt vett Vértes Gábor, az ÁISH utánpótlás osztályá­nak vezetője és Kuller -Jó­zsef, a Magyar Birkózó Szö­vetség főtitkára. Jutalmakat adtak át azoknak az ifjúsá­gi versenyzőknek, akik 1987- ben helyezést értek el kü­lönböző világversenyeken. Külön jutalmazták a ver­senyzők edzőit, köztük Var­ga János olimpiai bajnokot, a Budapesti Honvéd szakve­zetőjét. A viadal jelentősé­gére jellemző, hogy a leg­jobb magyar versenybírók vezették a küzdelmeket. Az izgalmas összecsapásokat több olimpiai és világbajnok is megtekintette. A verse­nyen érdekes küzdelmek alakultak ki és sok jól fel­készült birkózót láthattunk. Biztatónak látszik a sportág hazai utánpótlásának szín­vonala. Eredmények: 46 kg- ban (7 induló) 1. Óvári Lász­ló (BHSE), 2. Veiszer Zsolt (Újpesti Dózsa) 3. Kálmán Szilveszter (Dombóvár).' \50 kg-ban (10): 1. Hamzók Jó­zsef (Kalocsa) 2. Csomós Já­nos (Eger) 3. Cseri Attila (FTC). 54 kg-ban (10): 1. Pillák József (Csepel) 2. Ta­Totóeredmények 1. Videoton—Ferencváros 2. Bp. Honvéd—Rába ETO 3. ZTE—Pécsi MSC 4. Debrecen—Vasas 5. Roma—Napoli 6. Internazionale—Juventus 7 .Pescara—Sampdoria 8. Verona—Milan 9. Torino—Fiorentina 10. Padova—Lecce 11. Messina—Cremonese 12. Taranto—Catanzaro 13. Piacenza—Lazio Pótmérkőzések : 14. MTK VM—Haladás kács János 3. Nagy János, mindkettő Nagykőrös. 4. Nagy János (Túrkeve). 58 kg-ban (15): 1. Neszlényi Zoltán (FTC) 2. Csikós Pé­ter (Dorog) 3. Varga Tibor (FVSE). 63 kg-ban (18): 1. Gyöngyösi Krisztián (PMSC) 2. Fórián Lajos (Kaposvár) 3. Csupor György (Vasas). 68 kg-ban (25): 1. Forrai At­tila (FTC) 2. Szokoly Tamás (FVSE) 3. Barna Attila (DVTK). 74 kg-ban (16): 1. Vízi László (Ű. Dózsa) 2. Jó­kai Miklós (FTC) 3. Kismo- ni János (Dorog). 81 kg-ban (13): 1. Elkennorfer Zoltán (BHSE) 2. Varga Zoltán (Vasas) 3. Garamvölgyi Gá­bor (Csepel), 88 kg-ban (11): 1. Vetró Ferenc (BVSC) 2. Hockermüller Károly (Ganz-Mávag) 3. Túrák Pál (TBSC). +88 kg-ban (9): 1. Gányik Mihály (BVSC) 2. Barfcal Péter (Bp. Spartacus) 3. Mucsi Zoltán (DKSE) 4| %Ned balek Ferenc (Szolnoki MÁV MTE). A legjobb Szol­nok megyei és a legeredmé­nyesebb túrkevei versenyző Nagy János lett. Hírek, eredmények — Asztalitenisz. NB III: Volán-Rákóczi—Kalocsa 0:6. Idegenben biztosan győzött a Volán-Rákóczi a jó játék­erőt képviselő Kalocsa ellen, örvendetes volt a felnőtt játékosok javuló teljesítmé­nye. Gy.: Lukács 4, Katona 3. Varga 3. • « • A labdarúgó NB I. ered­ményei: Ű Dózsa—Békés­csaba 4:0, Bp. Honvéd—Rá­ba ETO 1:0, Zalaegerszegi TE—Pécsi MSC 0:1, Video­ton—Ferencváros 2:2, Sió­fok—Kaposvár 3:1, MTK- VM—Haladás 3:2, Tatabá­nya—Vác 0:4. DMVSC—Va­sas 2:1. A LABDARCGO NB I Állasa: 1. O. Dózsa 11 7 3 1 26- 8 17 2. Rába ETO 11 6 3 2 18-13 15 3. Pécsi MSC 11 5 4 2 13- 6 14 4. Tatabánya 11 5 3 3 29-14 13 5. Haladás 11 3 7 1 15-10 13 6. Bp. Honvéd 11 5 3 3 13-12 13 7. Vasas 11 4 4 3 17-16 12 8. Siófok 11 4 3 4 14-15 11 9. Vác 11 2 6 3 13-10 10 10. ZTE 11 4 2 5 15-14 10 11. Debrecen 11 3 4 4 13-20 10 12. Ferencv. 11 2 5 4 13-15 9 13. B.-csaba 11 2 5 4 8-19 9 14. MTK VM 11 3 2 6 15-28 8 15. Videoton 11 1 5 5 9-16 7 16. Kaposvár 11 1 3 7 12-25 5 Asztalitenisz Kellemes meglepetés 1 2 1 X 1 X 2 1 X 2 2 NB 1. Férfi: Honvéd Kil­lian FSE—Borsodi Ép ítők- Volán SC 15:10. Váratlan győzelmet aratott a szolnoki csapat az esélyesebb borso­diak ellen. A forró hangu­latú mérkőzés bővelkedett fordulatokban. Az első talál­kozó a Varga bizonytalan iátékát kihasználó András 2:0 arányú győzelmét hozta. A későbbiekben Fodor ezt kiegyelítette Bénák ellen, aki a döntő iátszámában 10:0-ra, majd 15:4-re és így a mérkőzést 2:l-re megnyer­te! A legkiemelkedőbb tel­jesítmény Szosznyákhoz fű­ződik. aki mind az öt mér­kőzését megnyerte, 100 szá­zalékos teljesítményt nyúj­tott: Győzelmek: Szosznyák 5, Varga 4, Gyén 3, Fodor 2. Gárdonyi 1, ill. Báthory 3. Bénák. Gulyás, András 2—2, Leczkó 1. NB 11. Női csb.: Honvéd Killián FSE — Egri Lak- szöv. SE 14:2. A vártnál na­gyobb arányú, biztos győ­zelmet arattak a hazai kör­nyezetben versenyző szolno­ki lányok. Az ifjúsági Má- tyus Marianna kiemelkedő teljesítménye kellemes meg­lepetés volt a szakvezetők és a jelenlévők számára. Győ­zelmek: Farkas. Papp 4—4, Mátyus. Török 3—3. ill. Vá­gó, Horváth 1—1. ~~Az újonc pontot rabolt isbaarügö NB // a listavezetőtől Szolnoki MÁV MTE—III. kér. TTVE 2:2 (2:2). Tisza- liget, 3000 n. V.: Szekeres. SZMAV MTE: Gyémánt — Kiss. Varga I.. Szilágyi (He­gedűs). Mészáros — Kanyá- ri. Sugár, Katona — Tóth T., László. Szabó (Bonto- vics). Edző: Szatmári János. III. kér. TTVE: Piel —Szűcs, Hegyi (Nahóczky). Szabó, Sólyom — Zséli. Tóth. Szá­vai (Galics) — Muraközi, Koritár. Lukács. Edző: Tajti József. Kezdéskor gyászszünettel adóztak az elhunyt Gyémánt István és Palla Béla rende­zők emlékének. Az újonc alaposan meglepte a listave­zetőt. mert a 9. percben már 2:0-ra vezetett. Az 5. perc­ben Koritár remek labdát tálalt a hézagos védelem között kiugrásra kész Lukács elé aki elfutott és biztosan lőtt a hálóba. 0:1. Veszélyes támadások sorozatát vezet­ték a vendégek, és a 9. percben növelték előnyüket. Lukács visszasarkazta a lab­dát Zsélihez. ő Muraközihez továbbította, és a szélső mintegy 15 méterről a jobb felső sarokba ívelt. 0:2. Hi­degzuhanyként hatott a két gól. Lassan magára talált a MÁV MTE és fokozatosan támadásba lendült. A 15. percben a kitörő László lá­bát elhúzták a 16-os vona­lán belül, de a játékvezető továbbot intett. Négy perc múlva, Sugár hálóba tartó fejesét Piel szögletre ütötte, utána Tóth T. bombázott a kapu mellé. Szabó lövését védte a vendégek kapusa, aztán Kanyári lövése haj­szállal süvített el a léc mel­lett. A 29. percben Sugár ügyes csellel becsapta védő­jét. a bal oldalról a kapu elé ívelt, és Tóth T. erőtel­jes fejessel a hálóba küldte a labdát. 1:2. öt perc múl­va Tóth T. az alapvonalig robogott a labdával, a szög­letzászlótól beadott, és a tá­madást követő Katona bal belsővel, egyből, laposan a kapuba lőtt. 2:2. Fellélegzett a szolnoki szurkolótábor és várta a folytatást. Szünet után a MÁV MTE átvette a játék irányítását és térfelére szorította ellenfe­lét. Az 50. percben Varga I. fejesét Piel bravúrosan szög­letre ütötte. „Egykapuzott” a szolnoki gárda, védekezett a III. kér. TTVE, de igazi gólhelyzet hosszú ideig nem adódott. A 72. percben a csereként beállt Hegedűs a kapu fölé lőtt kecsegtető helyzetben, utána Tóth T. beadása a felső léc előtt su­hant el. A vendégek Kori­tár révén, két veszélyes sza­badrúgással „ijesztették” Gyémánt hálóját. A hajrá­ban szögletsorozat jelezte a MÁV MTE fölényét, mégis, a 87. percben a szolnoki ka­puvédőnek kellett hárítani egy jó lövést. Kevesen számítottak arra, hogy az újonc ilyen huszá­rosán kezd. Bizonyára a szolnoki védők is a táma­dásra összpontosítottak. s kevesebb figyelmet fordítot­tak igazi feladatukra. Hoz­zájárulhatott az is. hogy még nem szoktak össze elég­gé, hiszen ebben a felállás­ban most játszottak először. (A kényszer hozta a változ­tatást. mert Ágh Gábort há­rom hétre eltiltották.) De az egész csapat csak az első félidő második részében ját­szott igazi tudásához mél­tón; szünet után meglehető­sen sablonosán szövögették támadásaikat. A hullám­völgyből még nem sikerült teljesen kilábalni. így meg kellett elégedni a meglepe­tésnek számító döntetlennel. Jó: Sugár. Katona. Tóth T., ill. Szabó, Tóth Lukács. (pi) További eredmények: Bp. Volán—Veszprém 1:3. Metri- pond SE—Ózd 0:0. Csepel— Szekszárd 0:0. Salgótarján— Nyíregyháza 4:1. Nagykani­zsa—Kecskemét 2:1. Diós­győr—Komló 0:0, Ajka—Sze­ged 1:1, Dunaújváros—Ka­zincbarcika 1:1, Eger—Ganz- Mávag 1:0. az NB ii allasa : 1. Szolnok 15 8 4 3 26-17 20 2. Veszprém 15 9 2 4 20-11 20 3. Ózd 15 6 7 2 22-14 19 4. Diósgyőr 15 8 2 5 19-17 18 5. D.-újváros 15 7 3 5 23-16 17 6. Szeged 15 6 4 5 20-13 16 7. Komló 15 6 4 5 22-19 16 8. Csepel 15 7 2 6 22-20 16 9. Kecskemét 15 7 2 6 22-21 16 10. Bp. Volán 15 7 2 6 23-23 16 11. Eger 15 4 7 4 22-21 15 12. Nyíregyh. 15 6 3 6 21-23 15 13. Ajka 15 3 8 4 14-14 14 14. N.-kanizsa 15 6 2 7 15-23 14 15. S.-tarján 15 4 5 6 19-20 13 16. Metripond 15 5 3 7 22-25 13 17. III. TTVE 15 2 9 4 15-21 13 18. Szekszárd 15 4 3 8 12-25 11 19. K.-barcika 15 2 6 7 9-14 10 20. Ganz-M. 15 3 2 10 14-25 8 LABDARUGÓ NB III Csak a martfű kapott ki Csongrád—Mezőtúri Hon­véd 0:0. Csongrád, 1000 n. V.: Kokavecz. Mezőtúri Hon­véd : Lipták—Cseke, Popor, Dávid (Borbély), Ludánszki, Nagy, Berger, Oláh B„ Len­gyel, Oláh O. (Üjvári), Tóth. Edző: Földesi János. Az ala­csony színvonalú mérkőzés első harmadában támadólag lépett fel a csongrádi együt­tes, de ezek a kísérletek meddők voltak, mindössze a 20. percben Apró kapufáját lehet megemlíteni. A ven­dégcsapat taktikusan futbal­lozott, játékán látható volt, hogy egy pontért ment Csongrádra. A második fél­időben is alacsony színvona­lú volt a mezőnyjáték, a ka­puk csak ritkán kerültek ve­szélybe. A játék képe alap­ján az eredmény igazságos­nak mondható, habár a ven­dégcsapat kis szerencsével a győzelmet is megszerezhette volna. Jók: Vikor, Kálmán, ill. Ludánszki, Cseke, Tóth, Borbély. — Hernádi — Szarvasi Vasas—Tisza Ci­pő SE 5:0 (1:0). Szarvas, 800 n. V.: Nagy. Tisza Cipő: Né­meth—Sipos, Hábensusz, Pethő, Földi, Szántai (Pal- csó), Horváth, Kesjár, Szőke Zs. (Benedek), Major. Edző: Árvái István. Hatalmas len­dülettel kezdett a Szarvas, Somogyi távoli lövését, majd Márton fejesét hárította Né­meth. A 22. percben vezetést szereztek a hazaiak. A jobb oldali beívelést követően, Márton elesett, és nagy meg­lepetésre a játékvezető 11-est ítélt. A büntetőt a „sértett” értékesítette. 1:0. Fordulás után gyors góllal növelte előnyét a Szarvas. Egy sebté­ben elvégzett szabadrúgás után Somogyi lőtt laposan a kapuba. 2:0. Láthatóan fel­adta a Martfű; a 68. percben Somogyi újabb góljával már 3:0. Négy perccel később Pecskó ívelt középre, és az üresen álló Márton nyugod­tan fejelhetett a kapuba. 4:0. A 75. percben egy jobb olda­li beívelés után Márton is­mét fejessel állította be a végeredményt. 5:0. A 45 per­cig lelkesen és időnként jól játszó Martfű ellen, a máso­dik játékrészben, gólratörő játékával, fölényesen győzött a Szarvas. — Lepsényi — A Körös-csoport további eredményei: KTE—H. Kun B. SE 5:0 (4:0), Kalocsa— Szegedi Dózsa 0:0, Szentes— Mezőkovácsháza 0:0, Solt- vadkert—OMTK 2:3 (1:0), Gyula—Békés 4:1 (2:0), Baja —Miske 2:1 (1:1). Jászberényi Lehel—Kábái Egyetértés 2:1 (1:1). Jászbe­rény, 500 n. V.: Fodor S. Le­hel SE: Balázs—Gál, Buk- hár, Gephárd, Sulyok, Szán­tai A., Váczi, Keresztesi, Győré, Mosonyi (Nagy), Lu- dasi (Németh). Edző: Sárközi Gyula. A 7. percben vezetést szerzett a Lehel. A bal olda­lon felfutó Győré becselezte magát a 16-oson belülre, a kapujából kifutó Szűcs mel­lett is elvitte a labdát, aki visszanyúlva elhúzta a csatár lábát, 11-es! A megítélt bün­tetőt Sulyok a bal alsó sa­rokba lőtte. 1:0. Továbbra is támadásban maradt a Lehel, de több kihagyott helyzet után, nagy meglepetésre a 38. percben egyenlítettek a vendégek. Egy hosszan előre­rúgott labdánál Lakatos Cs. lefutotta a védőket, s a ki­mozduló Balázs mellett a ka­pu közepébe gurított. 1:1. Szünet után nagyobb sebes­ségre kapcsolt a Lehel, s a 76. percben megszerezte a vezetést. Váczi jobbról be­ívelt labdáját Szűcs csak fel­ütni tudta, s a befutó Győré a hálóba talált. 2:1. A 81. és a 83. percben Balázs bravúr­jaira volt szükség, hogy a vendégek egyenlítését meg­akadályozza. Végig nagy ira­mú mérkőzésen, a Kaba egyenrangú ellenfél volt, de helyzetei alapján a Lehel győzelme megérdemelt. — Bankovics — Törökszentmiklós—Szegha­lom 3:1 (1:0). Törökszent­miklós, 600 n. V.: Németh. TSE: Elekes—Szebenyi, Csontos, Molnár, Rajt, Por- handa, öz, Rupa, Sebők, Ra­mos I., Bojtok (Ramos II.). Edző: Bana János. Borongós időben kezdődött a mérkő­zés. A 4. percben Sebők be­adását Rupa nagy helyzetben mellé lőtte. Továbbra is tá­madásban maradt a hazai együttes, a vendégcsapat tel­jesen beszorult. A 40. perc­ben Ramos I-et a 16-oson belül felvágták — 11-es, amelyet Molnár magabizto­san értékesített. 1:0. A máso­dik félidőt is lendületesen kezdte a hazai csapat. Az 55. percben, egy ártalmatlannak látszó helyzetben Szebenyi hibázott, Press egyenlített. 1:1. A 70. percben a kitörő Ramos I-et a 16-oson belül ismét felvágták, s Molnár ezt a büntetőt is értékesítet­te. 2:1. A 78. percben Ramos I. Sebők szögletét a hálóba fejelte. 3:1. A 85. percben a hazai védők Presst a 16-oson belül buktatták. Ez is 11-es, amelyet a sértett lőtt kapu­ra, de Elekes védett. — Nagy — Volán Rákóczi SE—Püs­pökladányi MÁV 3:0 (2:0). Rákóczifalva, 300 n. V.: Ta- maskovics. Volán Rákóczi: Mayer—Ladányi, Silye, Ben- csik, Balogh, Rácz, Tóvizi, Menyhárt, Tubák (Lázár), Szénási (Vadicska), Molnár. Edző: Néder István. A hazai csapat nagy kedvvel kezdte a játékot. A 9. percben Rácz szögletét Bencsik fejelte ka­pura, a kapufáról visszajött labdát Tubák helyezte a há­lóba. 1:0. A 20. percben Rácz szögletét a kapus saját ka­pujába ütötte. 2:0. A 36. percben Balogh kilépett a védők között, de az utolsó pillanatban elkaszálták, ll­es! Tubák végezte el a bün­tetőt, de a kapus kiütötte a labdát. A második félidő is hazai rohamokkal folytató­dott. A 60. percben Vadics­ka, Tubák, Molnár összjáték után az utóbbi, 18 méterről a kifutó kapus mellett gurí­tott a hálóba. 3:0. A 70. perc­ben Nemest „szövegelésért” a játékvezető kiállította. Debreceni Kinizsi—Karcag 0:0. Debrecen, 400 n. V.: Vi­da. Karcag: Kun—Lauren - csik. Kocsis, Mészáros, Nagy, Tüdős, Hajdú, Antal, Kiss, Kovács, Józsa (Kálló). Edző: Nagy Vilmos. A játékidő leg­nagyobb részében a debre­ceniek támadtak és a karca­gi együttes sokszor „beszo­rult”. A hazaiak azonban nem tudták bevenni Kun Gyula kapuját, aki sokszor bravúrral hárította a hálóba tartó labdákat. A Tisza-csoport további eredményei: Berettyód j falu —DUSE 1:1 (0:0), Kisvárda —Hajdúböszörmény 1:0 (0:0), H. Asztalos SE—Rakamaz 2:1 (1:1), Leninváros—Bal­mazújváros 1:1 (1:0).