Szolnok Megyei Néplap, 1987. szeptember (38. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-21 / 222. szám

\ 1987. SZEPTEMBER 21 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP Labdarúgó MB III A Lehel és a Mezőtúr vitézkedett A többiek... Labdarúgó NB ti MÁV MTE győzelem a Volán ellen TISZA CSOPORT Jászberényi Lehel—H. Asz­talos SE 3:1 (2:1). Jászbe­rény. 700 n. V.: Nyéki. Jász­berény: Balázs — Gál, Nagy, Bukhár. Sulyok. Szántai A., Váczi, Győré (Balogh), Ke­resztesi, Mosonyi (Németh), Szabó. Edző: Sárközi Gyula. H. Asztalos SE: Tokaji — Balogh (Csorba). Szántó, Fürjes, Fige. Rostás. Zsiga (Szánkó). Jakab. Kelemen, Sós. Rácz. Edző: Siska Lász­ló. Lendületesen kezdett a Lehel, így hideg zuhanyként érte a szurkolókat, hogy a 6. percben megszerezték a verdégek a vezetést. Egy kapura rúgott labdát Balázs kiejtett, s a berobbanó Ros­tás közelről a hálóba gurí­tott, 0:1. Rákapcsolt a Le­hel és a 26. percben Rácz 20 méteres szabadrúgása alig szállt mellé. Több kihagyott helyzet után a 35. percben egyenlített a Lehel. Szán­tai A. ment el a jobb olda­lon. középre gurította a lab­dát, s a jó ütemben érkező Mosonyi lövéséből a labda a íelső kapufa éléről a há­lóba vágódott. 1:1. A 43. percben vezetést szerzett a Lehel. Bal oldalról Váczi ívelt be szögletet, az egyik védőről a labda Nagy elé pattant, aki bombagólt lőtt, 2:1. Szünet után az 54. perc­ben növelte előnyét a hazai csapat: Mosonyi jó labdával indította a jobb szélen fel­futó Váczit, aki az alapvo­nal közepéről a befutó Szán­tai A. elé tálalt, aki a bal kapufa mellett a hálóba ta­lált. 3:1. A mérkőzés hátra­levő részében a helyzetek sorozatát dolgozta ki a Le­hel. csatárai azonban a leg­biztosabb helyzetekben is hi­báztak. Végig küzdelmes mérkőzésen, helyzetei alap­ján a Lehel megérdemelten győzött. Ifi: Jászberényi Lehel— Nyíregyházi VSSC II 3:1. — Bankovics — Leninváros—Volán-Rákóczi 2:1 (1:1). Rákóczifalva, 500 n. V.: Szilvási. Leninváros: Kiss — Balogh. Csikász. Ko­vács. Barabás, Bodolai, Vi- dinczei. Gulyás. Magyar, Ka­pus. Kisér. Edzői Toperczel Tibor. Volán-Rákóczi: Nagy — Tóvizi. Balogh, Bencsik, Kántor. Vadicska. Silye, Menyhárt, Tubák. Szénási (Zakar), Török (Lázár). Edző: Néder István. Hazai rohamokkal kezdődött a mérkőzés és a 17. percben Török a kapust kicselezve gurított a hálóba, 1:0. A 22. percben Kovács a 16-oson belül kézzel ütötte el a labdát Tubák elől, a játék­vezető sípja azonban néma maradt. A 30. percben Ba­rabás az 5-ösön belül kézzel ért a labdához, de a játék­vezető sípja ismét „hallga­tott”. A 33. percben Gulyás a védők közül kilépett és a kapuba gurított. 1:1. A má­sodik félidőben a hazai csa­pat egyre másra vezette tá­madásait. Az 50. percben Kántor szabadrúgását Kiss csak bravúrral tudta háríta­ni. A 60. percben Tubakot az ötösön belül gólhelyzet­ben felvágták. A 80. perc­ben Tubakot ismét buktat­ták a 16-oson belül. A 82. percben Bodolai távolról kapura lőtt, és a labda a hálóban kötött ki. 1:2. A 85. percben a játékvezető Meny­hártot reklamálásért kiállí­totta. Az első félórában a közönség egy színvonalas mérkőzést látott, ami folya­matosan majdnem botrány­ba fulladt. A történtek után a közönség és a játékosok elvesztették fejüket, ami el­ítélendő. Ifi: Leninváros—Volán­Rákóczi 3:1. — Balogh János I— Berettyóújfalu—Karcag 2:0 (1:0). Karcag. 600 n. V.: Fo­dor. Karcag: Csomós — Lau- rencsik. Sándor (Dobrai), Molnár. Mészáros, Kovács, Tüdős. Hajdú (Ács), Józsa, Antal, Kiss. Edző: Nagy Vilmos. Hosszú időn át gyen­ge, eseménytelein próbálko­zással teltek a percek. A 25. percben a felezővonal táján, Laurencsik sikertelen közbelépése nyomán a szél­sője elfutott, s a kapu elé lőtt labdáját Bakó közelről, a késve érkező védők közt' könnyedén a kapuba továb­bította. 1:0. A 35. percben Molnár többszöri próbálko­zás után csak lerántással tudta emberét megállítani, amiért joggal kapott sárga lapot, majd ezt követően a labda elrúgásáért pirosat, és a tíz tagúra fogyatkozott ha­zai csapat idegesen, kap­kodva játszva, csak az el­lenfél 16-osáig jutott el gól­veszély nélkül. A 62. perc­ben egy újabb védelmi hi­bából Sugár növelte a ven­dégek előnyét, amivel el is dőlt a két pont sorsa. A ha­zaiak lehangoló játékát né­mileg menti a „besárgult” Kocsis és a két mérkőzés­ről eltiltott Nagy hiánya, Molnár felelőtlensége. De, hogy a hetek óta tartó mély gödörből mikor lehet kilá­balni. az óriási kérdőjel. A hazai csapatból senkit nem lehet kiemelni, a vendégek­ből Kisikán, Háló és Papp játékát. Ifi: BUSE—Karcag 3:2. — Szöllősi — Totóeredmények 1. B. Leverkusen—Hannover 1 2. Nürnberg—B. Mönchengl. l 3. Hamburg—VfL Bochum x 4. Essen—Ulm 1 5. Meppen—St. Pauli x 6. Remscheid—Blau-Weiss 90 x 7. Düsseldorf—Oberhausen l 8. Como—Internazionale 2 9. Milan—Fiorentlna 2 10. Pescara—Pisa 1 11. Torino—Sampdorla 1 12. Verona—Avellino l 13. Bologna—Udinese l Pótmérkőzések: 14. Taranto—Atalanta x Ka ha—Törökszentmik- lós 5:0 (3:0). Kaba. 500 n. V.: Vdda. Törökszentmilklós: Elekes—Szébenyi (Ramos II), Csontos, Molnár, Por- hainda, öz. Csőke (Lóré), Rupa, Lengyel. Sebők. Ra­mos I. Edző: Bana János. A 3. percben váratlanul meg­szerezte a vezetést Kaiba, 1:0. A hazai csapat tovább­ra is támadásiban maradt, a vendégeik csak védekeztek. A 18. percben továb növelte előnyét a hazai csapat. 2:0. A 37. percben már 3:0! A második félidőben élónkeb- ben kezdett a vendégcsapat, de továbbra is Kaba táma­dott többet. A 76. percben váltatható 11-essel már 4:0. A gól után teljesen összeomlott a Törökszentmilklós. melyet Kaba újabb góllal tetőzött, és beállította a végeredményt. 5:0. A hazai csapat megér­demelten győzött a teljesen enerváltan játszó Török­szentmilklós ellen. Tovább tart a hullámvölgy. <5.: Kar­dos (2). Sugár, Lakatos Gy., Berki 11-esből. Jók: Kardos. Kaszás. Lakatos. A vendégek közül senki játéka nem emelhető ki. Ifi: Kaiba—Törökszentmálk- lós 11:3. — nagy — További eredmények: DUSE—Debreceni Kinizsi 6:3 (2:1), Balmazújváros— Hajdúböszörmény 0:3 (0:1), Rakamaz—Szeghalom 6:2 (3:1), Püspökladány—Kis­várda 1:1 (1:0). KOROS CSOPORT Mezőtúri Honvéd—Tisza Cipő SE 5:1 (2:0). Mezőtúr. 800 n. V.: Miklós. Mezőtúr: Lipták—Cséke. Perger. Po- pol, Ludánsziki, Borbély. Újvári, Oláh B. (Nagy). Bú­zás (Lengyel). Oláh O., Tóth. Edző: Földesi János. Tisza Cipő: Hatvani—Kardos I., Pető. Kados M.. Hábensusz. Palcsó, Szántai (Benedek), Major, Horváth, Újfaiusi (Késjár). Sipos. Edző: Árvái István. Már a 12. percben megszü­letett az első gól. Egy lapo­san lőtt szabadrúgásra Bor­bély lecsapott, s kapásból félmagasan a kapuiba bom­bázott. 1:0. A 44. percben 11-est ítélt a játékvezető a Honvéd javára. A büntetőt Oláh B. értékesítette, 2:0. Az 56. percben Oláh B. ra­gyogóan beívelt szögletére a csereként beállt Lengyel ment fel jó ütemben és be- fejelte a harmadik gólt. A 60. peroben Oláh B. és Oláh O. szöglete után Újvárihoz került a labda, lövése ki­pattant a védők elé. Tóth nem hagyta ki a lehetőséget és elegánsan belőtte a 4. Honvéd gólt. A 72. percben a mezőtúri védők szabályta­lankodását 11 -essel ., j utal- mazta” a játékvezető. Ma­jor büntetőiével szépített a Tisza Cipő, 4:1. A 84. perc­ben baloldalon vezetett tá­madást a Honvéd, Perger kapu elé ívelt labdáját Újvá­ri a védők közül kiemelked­ve a hálóba fejelte. 5:1. Jók: Lipták, Ludánsziki, Oláh B„ Tóth. Földesi János: Ha folya­matosabbá tudtuk volna ten­ni a második félidőben a já­tékot, több góllal is nyer­hettünk volna. Árvái István: Az első fél­időben partnereik voltunk, de véleményem szerint a jogtalanul megítélt 11-es sokkolta a csapatot. —Vona— További eredmények: H. Kun Béla SE—Baja 1:4, Bé­kés—Szegedi Dózsa 0:0, Orosházi MTK—Kalocsa 4:1, Mezőkovácsih áza—S zarvas 1:2. Miske—KTE 1:0. Szen­tes—Csongrád 0:1, Soltvad- kert—Gyula 3:0. Igen változatos. alfödi gyereknek ismeretlen dim- bes-dombos terep várta a szolnoki 15 tagú küldöttséget Kaposvárott, ahol a Pajtás triatlon országos döntőjét rendezték meg. Az erőpróba az egyébként úszó. tájfutó, kajakozó. atlétizáló gyere­keknek fényesen sikerült. A II. korcsoport (5—6. osztá­lyos) tagjai 200 m úszás után 8 km-t kerekeztek, s 2 km-t futva értek célba, és nem is rosszul. A lányok mezőnyé­ben Dombrádi Szilvia és Szabó Zita holtversenyben 3.. 4. Mészáros Patricia fi­iéit. s elnyerték a csapat- bajnoki címet. Fiúknál Ve­res Tamás 2.. Bozsó Zsolt 4., Szabó Dániel 14. lett. s ők is csapatbajnokságot nyer­tek. Az I. korcsoport (7—8. oszltályos) . tagjai a 300 m úszás után 16 km-t kerekez­tek. s 4 km-t futották. Négy lányunk. Kovács Gabriella, Oskó Ainikó, Balázs Ági és Szolnoki MÁV MTE—Bp. Volán SC 1:0 (1:0). Rákospa­lota, 2000 n. V.: Plasek. MÁV MTE: Gyémánt—Kiss A., Ágh, Szilágyi, Mészáros —Kanyári (Vadicska), Sugár, Katona—Hegedűs (Varga I.), László, Szabó J. Edző: Szat­mári János. Volán SC: Be- recz—Szabó S., Tóth. Ker­tész, Huszár—Kiss Z.. Her- czeg (Orovecz), Farkas—Ko- valik. Batári, Hídvégi (Bá­csi). Edző: Bálint László. Az első perctől kezdve nagy iramú, hullámzó játék, erőteljes taktikai csata jel­lemezte a mérkőzést. Az el­ső szögletrúgást Szabó J. végezte el a bal oldalról, de Hegedűs hátáról a kapu fölé pattant a labda. A túlolda­lon Kovalik veszélyes beadá­sát Kiss A. fejjel szögletre hárította. Mindkét védelem szorosan őrizte a támadókat. A 13. percben Hegedűs ke­rült helyzetbe, de a lábáról a kapus kezébe pattant a labda. Tíz perccel később, Sugár beadása nyomán, László fejjel csúsztatta to­vább a labdát, ám az elszállt a kapu előtt keresztben. Akárcsak három percre rá Szabó J. éles szögből leadott lövése. A másik kapunál Ba­tári beadását Gyémánt ök­lözte vissza a mezőnybe. A 32. percben Mészáros végez­hetett el szabadrúgást bal­ról. Szabó J.-hez gurított, aki két lépés után kapura Sakk OB I Értékes döntetlen Szolnoki Mezőgép—Statjsz- tika SC 6,5:6,5. Szolnokon, az ötödik helyen álló és egy nemzetközi nagymestert, valamint négy nemzetközi mestert felvonultató főváro­siak ellen a Mezőgép sak­kozói óriási küzdelemben derekasan helytálltak. Az első órában békés döntetle­nek születtek: Kádas—Ma­rosi, Nagy—Woldmann, ör- tel—Somod i, Forgács—Tokai Nagy, Helmri-Ch—Teszinszky és Berebora—Füsthy. Két és fél óra után: Németh—Széli 1:0. Vezetett a Mezőgép. De rákapcsolt, a Statisztika: Pe- rényd—Adorján 0:1, Schranz —Bíró 0:1, Kiss A.—Zsinka 0,5:0,5. Küzdelmes döntet­len volt. Az ötödik órában egyenlített a Mezőgép: Anka —Müllner 1:0. Sinka—Izsák 0,5:0,5. Végül hatvan lépés után örökös sakkal Szegedi —Siebert 0,5:0,5. A Tolnai— Végh játszma későbbi idő­pontra halasztva. Milbiik Ivett 1—4. helyen végeztek, s csapatbajnokok lettek. Hóffer István 2.. Kovács László 4.. Lévai Ferenc ötödiknek futott célba és itt is csapaitgyőzelem született. Dicséret illeti a gyerekeket, akik a nyári szünidőben is időt szakítottak az edzések­re, a cukorgyári kerékpár szakosztályvezetőit, akik a lehetőséget adták a kerék­párok kölcsönadásával, s azokat a szülőket is (Mil- hiík, Szaibó. Bozsó) akik elkí­sérték a kis csapatot, s se­gítségükkel ők is hozzájárul­tak a valóban szép sikert hozó együttes -munkához. A Triatlon Országos Koordiná­ciós Bizottsága szeptember 14-i ülésén hivatalosan is megerősítette: a III. Pajtás triatlon országos döntőjének (1988. jun. 16-án) rendezési jogát Szolnok, város klapta. lőtt. Berecz kiejtette a lab­dát, László résen volt és kö­zelről a kapu közepébe lőtt, 1:0. Mindjárt szünet után a Volán veszélyeztetett a cse­reként beállt Bácsi már Gyémántot is kicselezte, majd középre gurított, de Hercegh 10 méterről messze a kapu fölé bombázott. Az 52. percben Kovalik kétszer is belerúgott hátulról Ágh- ba, ezért jogosan kapott sárga lapot. Hamarosan újabb hazai helyzetet dol­goztak ki a közlekedésiek: Herczeg 12 méterről közép­ről a bal kapufát találta el, onnan a labda kipattanva végig gurult a gólvonal előtt, majd Ágh kétségbeesetten tisztázott. A. következő per­cekben háromszor is növel­hette volna előnyét a MÁV MTE, de Hegedűs majd László is hibázott. A 68. percben Kovalik lesgólt lőtt. majd a túloldalon Kanyári került óriási helyzetbe, de amikor kapura lőtt beérték a védők. Mindkét oldalon adódott még gólszerzési al­kalom, de az eredmény már a cseréket követően sem vál­tozott. Újabb idegenbeli bravúr­ral növelte előnyét a bajno­ki tabellán a Szolnoki MÁV MTE. Az első félidőben egyenlő ellenfélnek bizo­nyult a hazai gárdával szem­ben és megérdemelten szer­zett vezetést. Szünet után NB I. Férfi: KSC—Szolno­ki Vegyiművek 3:0 (7, 6, 7). Kecskemét. V.: Szaibó, Papp. KSC: Halász, Lantos, Vámos, Űjhidy, Farkas, Nyúl. Csere: Cserny, Gönczi. Edző: Ka- ragics Mátyás. Vegyiművek: Pető, Fekete, Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere: Pirók, Juhász, Csószi, Tóth. Edző: Lászi Ferenc. Az ismét NB I-es Vegyi­művek első bajnoki mérkő­zését rögtön a magyar baj­nok otthonában vívta. A be­teg Czanek nélkül kiálló Szolnok a szettek elején volt csak egyenrangú partnere a hazai csapatnak, amely vé­dekezésben és támadásban is Lényegesen jobb teljesít­ményt nyújtott. A mérkőzés utolsó részében nyitásfoga­dási hibák is megkönnyítet­ték a hazaiak dolgát. En­nek ellenére a Vegyiműve­sek erejükhöz mérten jól tartották magukat az 56 per­ces mérkőzésen. A Kecske­métről újonnan igazolt Tóth jól mutatkozott be az együt­tesben. Jók: Fazekas, Űjhi­dy, ill. Hajdú. Kecskeméti SC—Szolnoki Vegyiművek 3:0 (8, 6, 8). Tűzoltólaktanya. V.: dr. Va- szily, Vasák. KSC: Halász, Lantos, Vámos, Űjhidi, Far­kas, Nyúl. Csere: Cserny. Edző: Karagics Mátyás. Sz. Vegyiművek: Pető, Tompa, Hajdú, Makói, Tóth, Szűcs. A szandaszőlősi MHSZ sportrepülőtér volt a hely­színe a szabadon repülő mo­dellek kelet-magyarországi bajntakságánák, és a rádió­val irányítható vitorlások nyílt hazai versenyének. Az MHSZ Szolnok megyei veze­tősége, a megyei modellező szakszövetség és a Karkecz Károly szolnoki, városi mo­dellező klub rendezésében Győrtől Debrecenig az or­szág minden részéből száz­ötvenegyen próbáltak sze­rencsét a versenyen. Noha mind az időjárás, mind a szervezés kifogástalannak bizonyult, a szépszámú szol­noki érdeklődő mégis némi­leg keserű szájízzel távozott szinte szakadatlanul táma­dott a Volán, de a legjobb helyzeteket is elpuskázta. A túloldalon is akadtak zicce­reik a vendégeknek, de ők sem jártak több szerencsé­vel. Végül is a csapatjáték­ban többet mutató MÁV MTE megérdemelten hozta el mindkét pontot a Czabán Samu térrííf Jók: Gyémánt, Ágh, Kanyári, Sugár, Lász­ló, ill. Kertész. Farkas. — Várkonyi F. — További eredmények: Kecskemét—Komló 1:2, Aj­ka—III. kér TTVE 0:0, ®anz Mávag—Nyíregyháza 2:0, Nagykanizsa—Ózd 1:0, Sal­gótarján—Metripond 1:1, Szeged—K azi ndharci ka 1:0, Eger—Szekszárd 5:0, Diós­győr—Veszprém 2:1, Dunaúj­város—Csepel 2:1. A bajnokság állása: 1. Szolnok 9 7 1 1 20-10 15 2. Komló 9 5 2 2 18-11 12 3. Csepel 9 6 — 3 13- 8 12 4. Ózd 9 4 3 2 11- 7 11 5. Bp. Volán 9 5 1 3 10- 8 11 6. Veszprém 9 4 2 3 11- 8 10 7. III. k. TTVE 9 2 6 1 10- 9 10 8. Diósgyőr 9 5 — 4 11-12 10 9. S.-tarján 9 3 3 3 13-12 9 10. D.-újváros 9 4 1 4 12-11 9 11. Szeged 9 4 1 4 8- 8 9 12. Metripond 9 3 2 4 15-14 8 13. Ajka 9 2 4 3 9- 9 8 14. Eger 9 2 4 3 15-16 8 15. Nyíregyh. 9 3 2 4 12-15 8 16. Kecskemét 9 4 ■ 5 10-14 8 17. Ganz-M 9 2 2 5 10-11 6 18. Szekszárd 9 2 2 5 7-16 6 19. Kazinbarc. 9 2 1 6 5- 9 5 20. Nagykanizsa 9 2 1 6 4-16 5 Csere. Pirók, Fekete, Csá- szi. Edző: Liszi Ferenc. A magyar bajnok kecske­métiek látszólag csak annyit adtak ki magükból, ameny- nyi a igyőzelem megszerzé­séhez elegendő volt. Minden tekintetben — Farkas vezér­letével még a sikeres megol­dások utáni csatakiálitások- ban is — felülmúlták az üresedés folytán NB I-ben visszamaradt Vegyiműveket. A 66. percig tartó mérkőzé­sen a szolnokiak kezdtek jobban, 5:4-re még vezettek is. Nem akadt különösebb izgalmat kiváltó jelenet, ki­véve amikor 14:8-nál egy valóban látványos labdame­net után felcsattant a vas­taps. A második játszmát könnyedén nyerték a vendé­gek, míg a harmadikban a Vegyiművek kezdett jobban. Már 5:0-ra, majd 6:l-re is vezetett, ám úgy tűnt, a kecskemétiek ennyi előnyt is nyugodtan adhattak. Foko­zatosan felzárkóztak, 7:5 után átvették a vezetést és biztosan nyertek. A szűk ba­ráti körben lejátszott mér­kőzésen a Vegyiművek is. felcsillantott valamit felké­szültségéből, láttunk néhány ígéretes megoldást, de még hiányzott a folyamatosság és a hazai mezőny egyik leg­erősebb, legképzettebb csa­patával rajtoltak a bajnok­ságban. Jó: Lantos, Űjhidy, Farkas, ill. Pető, Hajdú. A szomorkodásnak egyes- egyedül az volt az oka, hogy a megyei versenyzők egyet­len harmadik hely kivételé­vel nagyon gyengén szere­peltek. Eredmények a sikló zsinórral felhúzott modellek versenyében: 1. Vörös Jenő, Csongrád megye .... 3. Kié­ri oczki László, Karkecz Ká­roly modellező klub, Szol­nok. Ifjúságiak: 1. Molnár István Debrecen. Gumimo­toros légcsavaros modellek: 1. Pénzes ®ábor, Budapest. Mechanikai robbanómotoros gépek: 1. Szócsényi József XV. kerületi modellező klub Budapest. Rádióval irányít­ható vitorlázó modellek: 1. Marik Mihály, Békéscsaba, Aranyeső a II. Pajtás triatlon országos dön tőjében Röplabda A kezdet nehéz volt MHSZ-modellezök versenye Szerény megyei eredmények