Szolnok Megyei Néplap, 1987. június (38. évfolyam, 127-152. szám)

1987-06-15 / 139. szám

1987. JÚNIUS 15. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport-Sport-Sport ] Vízilabda Gólerősebbek voltak a vendégek Jugoszlávia—M agyar or­szág 12:9 (3:1, 5:4, 2:2, 2:2). Szolnok, Damjanich uszoda, 1600 n. V.: Hantal (török), Medianu (román). Jugoszlá­via: Sostar—Lusics 1. Bu- fcics 2, Djuho, An dries, Mi- lanovics 2. Radzsevics, Pet- rovics, Vaszovics 6, Gocsa- nyin 1, Vicsevics Paszkva- lán. Szövetségi kapitány: Ratko Rudics. Magyaror­szág: Podhánszky—Bujka 2, Tóth Imre 1, Gáspár, Pintér 2, Mohi 1, Zantleitner, Tóth István 2, Ürögi, Vincze, Sproch 1, Dóczi. Szövetségi kapitány: Kásás Zoltán. Ünnepélyes külsőségek kö­zött vonultak be a csapatok a magyar vízilabda-váloga­tott 887-ik — Szolnokon a második — nemzetek közöt­ti mérkőzésére. A név sze­rinti bemutatás közben Pin­tér és Mohi a többieknél is nagyobb tapsot kapott a le­látót zsúfolásig megtöltő ha­zai szurkolóktól. Virágcso­korral és kedves ajándékkal köszöntötték a házigazdák a játékosokat és a bírókat. A himnuszok után vízbe szállt az olimpiai és világbajnok jugoszláv, valamint a ma­gyar felnőttválogatott. Az első lövést Podhánszky kivédte, de az ellentámadás­nál a mieink elvesztették a labdát. Mohi beadását a víz­ből messzire fölemelkedve húzta le Sostar. A túloldalon Bujkát kiállították és Bu- kics ezt ki is használta, sőt másodszor akcióból is gólt szerzett. A másik kapunál Bujka ugyancsak ember­előnyből szépített, aztán Va­szovics távoli lövésébe a ma­gyar kapus csak az ujját tudta beletenni — a labda a hálóba került. A mieinknek nem adódott igazi gólhelyze­tük. kissé elfogódottan ját­szottak. Ide-oda hullámzott a játék, még emberelőnybe is kerültünk, de Zantleitner lövése lepattant a védőfal­ról. Szünet után, alig hogy be­állt TóWh István, máris négy­méterest harcolt ki, és érté­kesítette is. Ezzel 3:2-re fel­zárkóztunk. de az ellentá­madásnál Dóczit kiküldték két percre, ám mivel elhagy­ta a medencét, ezért végleg kiállították. Az emberelőnyt A jugoszláv Vaszovics hat gólja közül ez volt az egyik Lusics értékesítette. A túlol­dalon Tóth Imre dobását kétszer is ártalmatlanná tet­ték, rn^jd Bujka ember­előnyből szépített. A másik kapunál Zantleitnert állítot­ták ki, és ebből Gócsanyin növelte a különbséget. Aztán Vaszovics percei következ­tek, de két gólja között a szolnoki Pintér emberelőny­ből ért el találatot. Még Sproch révén végre akció­gólnak is tapsolhatott a ma­gyar szurkolótábor, ám Mi- lanovics ugyancsak eredmé­nyes volt. A harmadik negyedben so­káig nem esett gól, minde­nekelőtt a remekül védeke­ző ellenfél „jóvoltából”. Va­szovics aztán már a kilen­cedik jugoszláv találatot ér­te eL és erre Tctth István vá­laszolt: lapos lövése a háló­ban kötött ki. A következő magyar támadások ugyan­csak nem hoztak sikert, és amikor Zantleitnemek vég­leg el kellett hagynia a pá­lyát, Vaszovics újból ki­használta az emberelőnyt. A dudaszó előtt ismét szolnoki játékos találatának tapsol­hatott a közönség: Mohi ket­tős emberelőnyből szépített, hosszas adogatás után. A befejező játékrészben a hazaiak szerezték meg ugyan a labdát, de első helyzetei­ket elkapkodták. Aztán egy akció végén már kezdett le­járni a magyarok támadó­ideje, így a vendégek lassan fölfelé úsztak, de még a du­daszó előtt a kapujukra ívelték a labdát a mieink, és a kapufáról visszapattanó játékszert Mohi — mivel közben elkezdődött az újabb támadóidő — szemfülesen, zavartalanul dobta a kapu­ba. A másik oldalon Bujkát végleg, Tóth Istvánt is kiál­lították és Vaszovics ember­előnyben ezúttal sem hibá­zott. Tóth Imre „'távollétét” később Milanovics használta ki. míg az ellenkező kapu­nál Pintér állította be a végeredményt, ugyancsak emberelőnybő 1 Ezen a mérkőzésen nem "tudta megismételni pénteki és szombati produkcióját a magyar válogatott (Buda­pesten előbb egy góllal ma­radt alul, majd döntetlent harcolt ki a jugoszlávok el­len). A mezőnyben nem volt nagy különbség a két csa­pat között, az akciók befeje­zésében azonban a vendégek felülmúlták a mieinket. Bár az utolsó két negyed ki­egyensúlyozott volt, a ko­rábban elkövetett védekezé­si hibákból származó hát­rányt már nem sikerült be­hozni. Pintér és Mohi ösz- szességében nem okozott csa­lódást, Vaszovicsékkal szem­ben azonban a magyar válo­gatott ebben az összetételben nem volt képes megtalálni az ellenszert. Várkonyi Ferenc vízépítő kupa Értékes döntetlen a zárónapon Vasárnap a szolnoki Dam­janich uszodában játszották le a Vízépítő Kupa nemzet­közi ifjúsági vízilabdatorna utolsó fordulójának mérkő­zéseit is. A magyar serdülő­csapat a kanadai ifikkel sem bírt, különösen az utolsó negyedben fáradt el nagyon. A második és a harmadik játékrész kiegyenlített volt, de a hajrában az idősebb tengerentúliak érvényesítet­ték fizikai fölényüket. Kana­da—Magyarország B 10:8 (1:3, 2:2, 2:2, 5:1). V.: Bur- dea (román), Calc (holland). Góldobók: Búrt 2, Tamleson 2, Valiiéra 2. Bakó, Robert­son. MacMillan, Lussier ill.: Berezvai 4, Horváth, Monos­tori, Hevesi, Gebauer. A második mérkőzésen meglepetésre a holland fia­talok a harmadik negyedben egyenlíteni tudtak esélye­sebb ellenfelükkel szemben, és megérdemelten szereztek pontot: Románia—Hollan­dia 8:8 (3:1, 2:2, 0:2. 3:3). V.: David (francia), G rigor - ján (szovjet). Magyarország A—Szov­jetunió 8:8 (2:2, 2:2, 0:3, 4:1). V.: Toygarli (török), Petro- nellí (olasz). G.: Péter 3, Loványi 2, Fazekas, Pellei, Szabó, ill.: Maszlobojev 3, Krutkov 2, Alekszandrov, Kansztantyinov, Blejofasz- tov. Kiegyensúlyozott volt az első két negyed, felváltva estek a gólok, egyik csapat sem tudoltt egy gólnál na­gyobb előnyt szerezni. A harmadik játékrészben aztán Pelleit és Martinovicsot vég­leg kiállították, ekkor há­romgólos vezetést szereztek a szovjetek. A befejező negyed első két percében a mieink előbb egyenlítettek, és bár Maszlobojev harmadik góljá­val ismét az ellenfél szerzett előnyt, Péter a hajrában ki­használta a létszámfölényt és beállította a végeredményt. Némi meglepetésre ért el döntetlent, az addig pont­veszteség nélkül vezető szov­jetek ellen a magyar ifiválo­gatott — közöttük a szolno­ki Kiss Zoltánnal, de a játék alapján a hazai gárda rá­szolgált az egyik pontra. A torna végeredménye: 1. Szovjetunió 9; 2. Románia 7; 3. Magyarország A 7; 4. Hol­landia 5; 5. Kanada 2; 6. Magyarország B 0 ponttal. Különdíjasok: a legtöbb gólt Bereznai Ferenc (Magyaror­szág B) dobta (23), a legjobb kapus Kardos István (Ma­gyarország A), legjobb me­zőnyjátékos Alekszej Krut- kov (Szovjetunió) volt. — vf — Totóeredmények 1. Siófok—Vasas 2 2. Tatabánya—Ü. Dózsa 2 3. FC Homburg—Waldbof M. 1 4. Uerdingen—Leverkusen x 5. VfB Stuttgart—B. München 2 6. Düsseldorf—Werder Bremen 1 7. 1. FC Köln—Mönch engl. 2 8. Salmrohr—Hannover x 9. Saarbrücken—Karlsruhe 2 10. Oberhausen—Darmstadt 2 11. Kassel—Bielefeld 2 12. Fortuna Köln—Aachen 1 13. Bologna—Cesena l Pótmérkőzések: 14. Lanerossi—Cremonese x 15. Arezzo—Pescara x 16. Lecce—Messina 1 Labdarúgó NB It Megizzadtak a két pontért Szolnoki MÁV MTE— Ganz-Mávag 2:1 (2:0). Szol­nok, 700 n. V.: Bogyó. SZMÁV MTE: Boros—Kiss, Ágh, Szilágyi (Kántor), Ró­zsavölgyi-Csábi, Sugár, Katona—'Hegedűs, László, Szabó (Mészáros). Edző: Szatmári János. Ganz-MÁ- VAG: Kontz—Borbély, Ko­vács T., Krőzsel, Nahóczky— Aranyosi, Rácz, Tóth—'De­li (Lilik), Klink, Kovács Z. (Nagy). Edző: Antal Péter. Az elhunyt Kanizslai László egykori vezetőségi tag emlékének egy perces gyásszünettel adóztak. Ez­után, talán a rekkenő hőség miatt, az első húsz percben nem történt feljegyzésre méltó esemény. A MÁV MTE támadott, a gépgyári együttes védekezett, Boros pedig napozott a kapuban. A 22. percben Csábi saját térfeléről megiramodott, egyedül tört kapura, lövése Knotzról felperdült, ívelni próbálta a labdát, de szög­letre mentettek. A beívelt labdából a szolnokiak lövé­sét a gólvonalról vágták vissza. A 30. percben Szabó jó lövését Knotz kiütötte, há­rom perc múlva László csúsztatott fejesét védte. Hegedűsnek akadt két hely­zete, a 38. perc pedig meg­hozta a Vezetést: Katona a jobb oldalról ívelt szabad­rúgást, Sugár fejjel meg­csúsztatta a labdát, amely a vetődő Knotz kezei között a jobbsarokba jutott. 1:0. öt perccel később Katona csa­tázott a jobb oldalon, aztán a beadásnak szánt labdája ívelten a háló jobb oldalába jutott. 2:0. Szünet után a Ganz-MÁ VÁG feladta védekező tak­tikáját és támadásba lendült. A MÁV MTE védekezett, de nem mondott le a támadá­sokról. Az 57. percben He­gedűs jobb oldali beadását László a kapu torkában nem érte el. Három perccel ké­sőbb Rácz tiszta helyzetben mellé lőtt. László lövését védte Knotz, Krőzsel is mel­lé durrantott, majd a 72. percben jött a szépítés: Kiss a 16-oson belül buktatta Li­liket, és a játékvezető 11-est ítélt. Nahóczky a balsarokba lőtte a labdát. 2:1. Nyílt volt a mérkőzés, mindkét csapat támadott. A 82. percben Ró­zsavölgyi 35 méteres szabad­rúgását Knotz kiütötte, ké­sőbb Katona, majd Mészáros Hiányzik egy szelvény Mint ismeretes, a Szol­noki MÁV MTE NB li­es labdarúgócsapatiánaiW idei utolsó hazai bajno­ki mérkőzésén, június 21-én kisorsolnak egy személygépkocsit azok között, akik sorsjegyet vásároltak. Az egyik ilyen vevő — valószínű­leg . a Szolnoki Skála Áruházban vette sorsje­gyét — véletlenül az el­lenőrző szelvényt is ki­tépte abból a blokkból, amelyben a sorsjegyek voltak. Az egyesület ké­ri ezért a 927-es számú sorsjegy tulajdonosát, hogy ezt a szelvényt jut­tassa el a Skála Áruház információjához, vagy az egyesület címére. bombáját öklözte ki. A befe­jezés előtt egy perccel Lász­ló a jobb oldali beadást a kapufára perdítette. Az első félidő játéka alap­ján úgy tűnt, hogy a MÁV MTE könnyen nyer. Húsz perc eltelte után a jobbnál jobb helyzeteket dolgozta ki, és meg is született a két gólos előny. Szünet után — a nagy meleg miatt vagy a biztos vezetés tudatában, ki tudja — mintha őrizte volna az előnyét és jobbára kont­rázott. Ez majdnem meg­bosszulta magát, de végül is volt annyi tartás a csapat­ban, hogy otthonában tartsa a két pontot. Jó; Ágh, Csábi, Katona, Hegedűs, ill. Knotz, Borbély, Lilik. (Pi) További eredmények: Keszthely—Vác 0:2, Baja— Olajbányász 0:0, Komló— Metripond 5:4, Csepel—Ka­posvár 2:0, Szekszárd—Sal­gótarján 1:1, Nyíregyháza— Veszprém 0:1, Diósgyőr— Budafok 1:0, Szarvas—Sze­ged 1:1, Bp. Volán—Ózd 2:0. A bajnokság állása 1. Vác 36 19 9 8 50-32 47 2. Kaposvár 36 18 11 7 43-33 47 3. Bp. Volán 36 20 6 10 64-42 46 4. Csepel 36 17 10 9 49-33 44 5. Nyíregyh. 36 16 10 10 55-46 42 6. Komló 36 18 4 14 63-52 40 7. Szolnok 36 13 11 12 39-36 37 8. Veszprém 36 14 9 13 39-40 37 9. Metripond 36 14 8 14 51-39 36 10. Szeged 36 13 10 13 55-46 36 11. Szekszárd 36 12 10 14 50-55 34 12. Ganz-M. 36 12 10 14 40-45 34 13. S.-tarján 36 9 15 12 30-39 33 14. Diósgyőr 36 9 15 12 38-50 33 15. Keszthely 36 10 11 15 31-39 31 16. O.-bányász 36 8 15 13 39-56 31 17. Ózd 36 11 8 17 44-48 30 18. Baja 36 12 6 18 32-46 30 19. Budafok 36 11 7 18 41-57 29 20. Szarvas 36 8 7 21 40-59 23 ATLÉTIKA Nagy Csaba országos iticsúcsa Debrecenben rendezték meg az idei középiskolás at­létikai országos bajnokságot. Az I—II. osztályosok csapat­versenyek formájában, míg a III—IV-esek egyéni viada­lokon mérték össze tudásu­kat. A nem túl magas szín- vonalúan rendezett vetélke­dés legkiemelkedőbb ered­ményét Nagy Csaba, a szol­noki Verseghy gimnázium tanulója érte el, aki az új gerellyel 64 méterre javítot­ta az országos ifjúsági csú­csot. Ugyancsak első lett 400 méteren Kóczián Judit, a jászárokszállási Solymosi Gimnázium tanulója (56.68 mp) és 800-on Vígh Andrea, a Verseghy gimnázium di­ákja. A II. korcsoportban pedig a Szolnoki 605. Sz. F. Bede László Ipari Szakmun­kásképző Intézet és Szakkö­zépiskola fiúcsapata nyerte a diszkoszvetést 35,90 méte­res átlaggal. Olimpiai ötpróba Nyári túra kánikulában Nem sok nehezebb próba­tétel van az olimpiai pont­szerző sorozat sportágai kö­zött, mint a nyári túra — ha olyan rekkenő hőségben kell megtenni a 10, 20, sőt 30 ki­lométert, mint ezen a hétvé­gén. Azoknak volt igazuk, akik korábban lebonyolítot­ták ezt az erőpróbát, amikor még nem volt ekkora káni­kula. Például a túrkeveiek- nek, akik az előző szombaton 57-en gyűltek össze a rajt­nál. Most pénteken viszont Martfűn csaknem 1100 álta­lános iskolás — a helybeli Martos Flóra és Mártírok úti intézmény teljes tanulói lét­száma — túrázott: az utolsó tanítási nap helyett mind- annyiuk számára ez volt a „levezető program”. Közülük mintegy 450-en voltak igazi olimpiai ötpróbázók. Rákócziúj faluban 33-an, Rákóczifalván 67-en álltak rajthoz, míg Szajolban 46-an vágtak neki a távnak a Bel­területi Általános Iskolától. Tiszafüred mindössze egy tu­catnyi próbázót tudott erre az alkalomra mozgósítani, de Kisújszálláson sem voltak többen 14-nél, sőt Mezőtúron — igen rossz hagyomány — ezúttal is „negatív csúcs” született: mindössze négyen jelentek meg a rajtnál... Igazából Karcag sem büsz­kélkedhet a 48 próbázójával, de még a megyeszékhelyen is mindössze 79-en gyűltek össze. Igaz, utóbbiak közül csupán ketten voltak a 20 ki­lométerre vállalkozók, a töb­biek 30-at tettek meg. Jászberényből, Kunszent- mártonból, Törökszentmik- lósról és Űjszászról még nem érkeztek be az adatok, ennek ellenére bizonyos, hogy 800- nál többen tették meg a nyári túra valamelyik táv­ját a megyében. Ez igazán férfias próbatétel volt, me­lyet a 14 éven aluliak és a nők is sokan vállaltak. To­vábbi szorgalmas pontgyűj­tést kívánunk a próbázók- nak! Kézilabda Ebből nem lesz első osztály! NB I B. Férfi: TFSE—Al­földi Olajbányász 27:25 (15:11). Szolnok, 200 n. V.: Dzsipoff, Kiss. TFSE: Zseni­ben—Vecsernyés (4), Kádár (6), Stranigg (3), Vonnák (4), Varjú (3), Bán (2), Cs.: Hor­váth, Majoros, Adorján (5), Olajbányász: Árvái—Dobó (1), Danyi (12), Winkler (1), Dankó (3), Takács (2), Avar (1). Cs.: Szintai, Kocsis (3), Csuti, Berényi (2). Ez tipi­kusan olyan mérkőzés lehetett volna, ahol a feljutásra tö­rekvő hazai csapat gólarányt javíthat az eddig győzelem nélkül álló fővárosiak ellen. Ezzel szemben az 5. perc­ben már 3:l-re vezettek a vendégek, míg Dankónak csak a harmadik dobása pattant be a kapufáról a há­lóba. Később Takácsot kiál­lították két percre, de Be­rényi emberhátrányban is szépíteni tudott, majd a visz­szaálló Takács 6:6-ra egyen­lített egy jó indításból. Aztán megint a főiskolá­sok következtek: két. három góllal is elhúztak és tjár Da­nyi többször is szépített, je­lentős előnyt szereztek a fél­Ezen a szombat délutánon bizony nem csillogtatták har­ci kedvüket, technikájukat, góldobó tudományukat a szolnoki kézilabdások. Egye­dül Danyi bizonyult gólerős­nek. a többiek — tisztelet a kivételnek — inkább csak aranyszínű füldíszeiket vil­logtatták a bal fülükben. Nem tudom, ki hogy van ve­le. talán én vagyok túl kon­zervatív. de magam jobban szeretem, ha a sportpályán inkább sportteljesítményük­kel „villognak" a játékosok. Különösen férfimérkőzése­ken . . . (Várkonyi) idő végéig. Szünet után ott folytatták, ahol előzőleg ab­bahagyták, sőt hét gólra nö­velték a különbséget. A ha­zaiak játékában semmi el­képzelés nem volt, gyengén védekeztek és sokáig táma­dásaik is eredménytelenek voltak. Később, kezdett fel­zárkózni az Olajbányász, két gólra is megközelítette ellen­felét. s ekkor már a közön­ség is ütemes tapssal biztat­ta kedvenceit. Zsemberi azonban a legnagyobb zic­cerekben is bravúrosan há­rított, így aztán ez a különb­ség a mérkőzés végéig már nem csökkent. Nagy megle­petésre, de teljesen megér­demelten szerezte meg idei első győzelmét a főiskolás gárda a széteső játékot pro­dukáló szolnokiak ellen. Jó: Zsemberi, Kádár, Vonnák, Adorján, Varjú, ill.: Danyi, Berényi. Brigádfoci Az SZMT Vasas Sportbi­zottsága ismét életrevaló öt­lettel állt elő, amikor meg­hirdette a megye vasasüze­meiben dolgozó szocialista brigádok kispályás labdarú­gó villámtomáját. A TVM- pályán lebonyolított rendez­vényre öt csapat nevezett be, közülük a legjobbnak a Ganzvill szolnoki üzemének „Dobó István” Szocialista Brigádja bizonyult. A nők számára nem írtak ki tor­nát, ennek ellenére az Áp­rilis 4. GM örményes) gyá­rának Asztalos János Szoci­alista Brigádja megmérkő­zött (odavissza alapon) a Pálfy János Vegyiparig Fi­nommechanikai és Műszer­ipari Szakközépiskolát kép­viselő ifjú , .amazonokkal”. Győzött a nagyobb rutin, a diáklányok viszont kézilab­dában vettek revansot az ör- ményesi lányokon. A győz­tes férficsapat a szeptembe­ri országos döntőn képviseli megyénket (berta)