Szolnok Megyei Néplap, 1987. május (38. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-04 / 103. szám

1987. MÁJUS 4. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport Sport Sport 8 Labdarúgó NB II Asxtalltenlsx OB Kriston három, Káhn két aranyérmet nyert Megszületett a második tavaszi győzelem Szolnoki MÁV MTE— Komlói Bányász 1:0 (1:0). Tiszaliget, 1800 n. V.: Varga L. SZMÁV MTE: Boros- Kántor, Ágh, Szilágyi, Ró­zsavölgyi—Csábi, Sugár, Ka­tona—Tóth T. (Tubák), He­gedűs, László. Edző: Szat­mári János. Komló: Fullér— Schulteisz—'Katona, Gallai, Miklós—Zrínyi, (Vukmann), Dárdai, (Vigh), Varga—Ta­kács, Réti, Hohmann. Edző: Rónai István. Nagy lendülettel kezdett mindkét csapat, a MÁV MTE kapott hamarabb láb­ra és az 5. percben László csúsztatott fejese alig szállt a jobb oldali léc mellé. Két perc múlva Dárdai lerántot­ta Csábit, a megítélt szabad­rúgásból Rózsavölgyi lövése a léc alá tartott, de Fullér szögletre tolta a labdát. A beívelt szögletből Hegedűs hajszállal fejelt a léc fölé. Támadott a szolnoki csapat, s fölényben játszott. A 23. percben viszont Komló ju­tott szabadrúgáshoz. Katona 19 méterről küldött lövése a bal felső sarokba tartott, Bo­ros azonban jó érzékkel szögletre mentett. Két perc­cel később Tóth T. érhetett volna el gólt, elébe pattant a labda, azonnal lőtt, de Ful­ler beleért a labdába. A szélső tíz perc múlva javí­tott. A 33. percben Kántor a saját térfeléről szöktette He­gedűst. A csatár elfutott a jobb oldalon, egy csellel be­csapta Gallait, a tisztán álló Tóth T. elé játszott, és a szélső laposan a hálóba lőtt. 1:0. A Komló is támadásba lendült, a 44. percben Dárdai szögletéből Réfi a felső ka­pufára fejelte a labdát. Szünet után a Bányász el­söprő lendülettel támadott. Közben Csábi elnyargalt a jobb szélen, már a 16-oson belül járt, de kecsegtető helyzetben elcsúszott. A 49. percben egy komlói támadás végén, Gallai lövése után a jobb oldali lécről perdült az alapvonalon túlra a labda. Lassan enyhült a Bányász nyomása, nagy küzdelem ala­kult ki a mezőnyben. Ke­ményen harcolt mindkét csapat; a Komló az egyenlí­tésért küzdött, Boros több jó lövést hárított. A MÁV MTE is kezdeményezett, de jelentősebb gólveszély már nem alakult ki a kapuk előtt. Végeredményben egy jó képességű csapatot fektetett két vállra a MÁV MTE. Lel­kesen, nagy akarással küz­dött, az első félidőben fö­lényt harcolt ki, és az utób­bi hetekhez viszonyítva több elképzelés volt a játékában. Egy ilyen támadás végén született meg a győztes gól is. A védekezésben is jeles­kedett a gárda, ellenállt a komlói nyomásnak, és ve­szélyes akciókra is futotta az erejéből. Ezzel megszerezte második győzelmét a tavaszi szezonban. Jó: Boros, Rózsa­völgyi, Sugár, Tóth T. ill. Gallai, Varga, Réfi. További eredmények: Di­ósgyőr—Metripond 2:1 (0:0), Ganz-Mávag—Vác 1:0 (1:0), Szeged—Veszprém 1:1 (1:0), Nagykanizsa—-Ózd 1:1 (0:1), Salgótarján—Budafok 2:1 (0:1), Bp. Volán—Keszthely 1:1 (0:0), Szekszárd—Csepel 0:0, Baja—Nyíregyháza 3:1 (1:0), Szarvas—Kaposvár 0:1 (0:1). Az NB II állása 1. Bp.Volán 28 17 5 6 53­-33 39 2. Kaposvár 28 14 10 4 33­-24 38 3. Csepel 28 13 10 5 38­-21 36 4. Vác 28 13 7 8 35­•29 33 5. Nyíregyh. 28 12 8 8 43­■37 32 6. Veszprém 28 11 9 8 30­-30 31 7. Komló 28 13 4 11 42­-37 30 8. S.-tarján 28 9 11 8 27­-27 29 9. Szolnok 28 10 8 10 31­-30 28 10. Szeged 28 10 7 11 42­-35 27 11. Ganz-M. 28 9 8 11 30­-33 26 12. Diósgyőr 28 6 14 8 29' •38 26 13. Keszthely 28 7 11 10 26­-29 25 14. Szekszárd 28 9 7 12 40-46 25 15. Metripond 28 8 8 12 34-30 24 16. Ózd 28 9 6 13 36­-36 24 17. Baja 28 9 5 14 25­-38 23 18. N.-kanizsa 28 6 10 12 29-47 22 19. Szarvas 28 8 5 15 32­39 21 20. Budafok 28 8 5 15 31­-47 21 TerUletl labdarúgó-bajnokság ' Lente mesterhármasa Martfűn Balmazújváros—Tisza Ci­pó SE 3:0 (1:0). Martfű, 600 n. V.: Takács. Tisza Cipő: Németh—Sipos (Benedek), Fürtös, Hábensusz, Szőke L.., Szántai, Kesjár, Palcsó, Sző­ke Zs., Szabó (Kardos Z.), Kardos M. Edző: Árvái Ist­ván. Már az első percben gólt kapott a hazai csapat. Vaszilkó robogott el a bal oldalon, visszagurítását Len­te a bal alsó sarokba he­lyezte. 1:0. A gól megzavar­ta a martfűieket, de a 10. percben Kesjámak, két peré múlva pedig Szabónak volt gólszerzési alkalma. A 25. percben Szabó beívelt labdá­ját a kapus Kesjár elé tenye- relte, de a játékos az üres kapu fölé emelt. Ezzel mint­ha el is lőtte volna puska­porát a Martfű. Csak Né­meth kapuson múlott, hogy már az első játékrészben nem kapott több gólt. Fordulás után, az 51. perc­ben egy jó elfutás nyomán, a jókor érkező Lente már má­sodik gólját szerezte. 2:0. To­vábbra is a vendégek irányí­tották a játékot és a 65. percben Lente még a kapust is kicselezve emelt az üres kapuba. 3:0. A 80. percben szépíthetett volna a hazai együttes, de Szőke Zs. gyen­gén rúgott büntetőjét Gu­lyás kapus kiütötte. A rend­kívül szervezetten, kulturál­tan játszó vendégek győzel­me ilyen arányban is meg­érdemelt, a szétesöben és minden elgondolás nélkül játszó hazaiak ellen. Ifi: Tisza Cipő—Balmaz­újváros 0':ű. — Lepsényi — Jászberényi Lehel—Püs­pökladány 2:1 (0:0). Jászbe­rény, 500 n. V.: Nagy János. Jászberényi Lehel: Havasi— Gál, Bukhár, Gephárt, Pa­lásti, Szabó, Szántai A., Su­lyok (Győré), Ludasi, Nagy (Mosonyi), Vonyigás. Edző: Néder István. Az első ne­gyedóra kiegyenlített játékot hozott, majd az első helyzet a 17. percben adódott, ami­kor Vonyigás nagy lövését védte Kiss. A 36. percben Ludasi betört a 16-oson be­lülre, kapura emelt, Kiss a labdát a bal felső sarok elől hlúzta le. Szünet után na­gyobb sebesésgre kapcsolt a hazai csapat, s az 51. perc­ben megszerezte a vezetést. Ludasi ment el a bal olda­lon, az alapvonaltól jól ível­te át a labdát a jobb szélen szabadon hagyott Mosonyi elé, aki a bal kapufa mellett a hálóba lőtt. 1:0. A 70. perc­ben tovább növelte előnyét a Lehel. Sulyok jó labdát tá­lalt a középen kilépő Szántai Attila elé, aki a kifutó Kiss fölött a hálóba emelt. 2:0. A 78. percben szépítettek a vendégek. A bal oldalon fel­futó Mile több védőt kicse­lezve, a jobb oldalon szaba­don hagyott Vendel elé tá­lalt, aki a kapu közepébe ta­lált. 2:1. Végig közepes szín­vonalú mérkőzésen, a Lehel­nek több helyzete adódott, győzelme megérdemelt. Ifi: Lehel—Püspökladánv 1:0. — Bankovics — DUSE—Mezőtúri Honvéd 2:1 (1:0). Mezőtúr, 800 n. V.: Losonczi. A debreceniek ta­vaszi legjobb teljesítményük­kel . rukkoltak ki és rászol­gáltak a két bajnoki pontra. A debreceniek góljait Var­ga szerezte a 20. és az 58. percben, majcl a 70. percben Horváth javított. Jó: Holp. Kiss I., Vajda, Szabó I. A.. Varga, ill. Tóth Zs., Hegedűs. Oláh O. (Részletesebb tudó­sítást nem kaptunk.) További eredmények: D. Kinizsi—Karcag 4:1 (2:0). Ny. Volán—H Asztalos 0:1 (0:0). Kaba—Hajdúszoboszló 3:1 (3:0), Rakamaz—Hajdú­böszörmény 2:1 (2:1). Máté­szalka—Volán Rákóczi 0:3 (0:0). Jégkorong Svédország a világbajnok Totóeredmények 1. O. Dózsa—Bp. Honvéd 1 2. Ferencváros—Vasas l 3. Waldhof Manh.—W. Bremen l 4. B. Uerdingen—Kaiserslaut. 2 5. FC Homburg—B. Mönchengl. 2 6. VfB Stuttgart—Hamburg x 7. Hessen Kassel—Ulm 2 8. St. Pauli—Rot-Weiss Essen x 9. Fortuna Köln—Oberhausen x 10. Camo—Napoli x 11. Ascoli—Intern azlonale 1 12. Fiorentlna—Torino x 13. Juventus—Sampdoria 1 Pótmérkőzések: 14. Milan—Roma l 15. Bari—Modena 1 16. Taranto—Cagliari x A tavalyi (Szovjetunió) és a tavaly előtti (Csehszlová­kia) világbajnok 1 csatája után a nevető harmadik. Svédország lett az idei világ­első! A Stadthalléban 52 percig úgy tűnt. hogy Csehszlovákia visszahódítja a bajnoki cí­met. a harmadik harmad haj­rájában azonban a szovjet együttes — bár csak tíz gól különbségű győzelemmel ke­rülhetett volna a svédek elé — mindent beleadott, 0:1-ről fordított, így legyőzte az örök rivális Csehszlovákiát. Ezzel a sikerrel Svédország válogatottja érdemelte ki idén a világbajnoki címet, miután a kora délutáni ta­lálkozón 9:0-ra győzött Ka­nada ellen Végeredmény: 1. Svédor­szág 4 pont (14:5). 2. Szov­jetunió 4 (4:3). 3. Csehszlo­vákia 3 (8:7), 4. Kanada 1 (2:13). Nem a legszerencsésebb időpontban rendezték meg az idei országos asztalite­nisz bajnokságot. Szolnokon a Tiszaligeti sportcsarnokban szombaton és vasárnap alig volt nézője a 70. OB-nak. hiszen a hétvége, a nyárias meleg inkább a szabadja csalogatta a sport iránt ér­deklődőket, mint a zárt te­rembe. — Tudjuk, május nem a legmegfelelőbb időpont a bajnokság megrendezésé­nek, de az idei világbajnok­ság februári lebonyolítása miatt kényszerhelyzetbe ke­rültünk —• mondta Horváth Tibor, a szövetség főtitkára. — Más esztendőkben a baj­nokság a VB főpróbája, most sajnos el kellett ettől tér­nünk. De ígérhetem, hogy jövőre ismét a szokásos év elejei időpontban találkoz­nak majd az ország legjobb játékosai. Tegnap délelőtt folytatód­tak a küzdelmek, különö­sebb meglepetés alig akadt, Kristonnak sikerült újból a bajnoki cím kivívása, Ká­posztás nem tudott ellene olyan bravúrt elérni, mint Molnárral szemben az elő­döntőben. Csak az első játszma volt szoros. AZ iga­zi meglepetést Káhn Szil­via, a Statisztika 17 éves vá­logatottja szolgáltatta: öt- játszmás, izgalmas küzde­lemben legyőzte Bátorfit, s ezzel ő lett először magyar bajnok. Tapsot kapott az újdonsült bajnoknő, aki öt év óta játszik a Statisztika színeiben, Óbudán a III. ke­rületi TTVE szakosztályá­ban ismerkedett meg a sportággal. — Bevallom, nem gondol­tam arra, hogy legyőzöm Bátorfit, hiszen eddig csak ritkán sikerült ellene nyer­nem — mondta a nap megle­petésének szerzője. — Egy éve, az ifjúsági bajnokságon tudtam utoljára ezt elérni,- azt hiszem érthető, hogy na­gyon boldog vagyok. Mind­Kriston Zsolt minden lehetséges bajnoki címet begyűj' tött. Bajnok; Kriston Zsolt, 2. Káposztás, 3. Molnár és Si­mon (mind Bp. Sparta­cus). Női egyes döntő: Káhn— Bátorfi 3:2 (19, —9, —17, 15, 18). Bajnok: Káhn Szilvia (Statisztika), 2. Bátorfi (BSE) 3. Balogh és Bolvári I. (mind­kettő Tolnai VL). Férfi páros döntő: Kris­ton, Harczi—Molnár, Ká­posztás 2:0 (18, 12). Bajnok: Kriston Zsolt, Harczi Zsolt (Bp. Spartacus, Cegléd), 2. Molnár, Káposztás, 3. Frank, Nozicska (Kaposvár, BVSC) és Báthori, Szalaba (Borso­di Építők, Kiskunfélegyhá­za). Női páros döntő; Balogh, Bolvári I.—Fazekas, Nagy 2:1 (18, —15, 21). Bajnok: Balogh Ilona, Bolvári Ildi­kó. 2. Nagy, Fazekas (mind­kettő Statisztika), 3. Böhm. Gál (Vízmű, Statisztika) és Szabó, Benke (mindkettő Bp. Spartacus). Vegyespáros döntő: Kris­ton, Káhn—Somosi Bátorfi 2:0 (15, 17). Bajnok: Kriston Zsolt, Káhn Szilvia, 2. So­mosi, Bátorfi (BVSC, BSE), 3. Szalaba, Faragó (Kiskun­félegyháza, Bp. Spaitacus) és Frank, Bolvári Katalin (Ka­posvár, Tolnai VL). A nap meglepetését Káhn Szilvia szerezte női egyes­ben. (Fotók: Dede Géza) végig az volt a célcm, hogy tökéletes koncentrálással és állandó pörgetéssel zökkent­sem ki ellenfelemet a meg­szokott stílusából. Ez be­vált. A férfi- és vegyespáros­ban Kriston újabb elsőségek­kel gyarapította gyűjtemé­nyét. Három bajnoki cim- »mel ő lett a verseny leg­eredményesebb játékosa. Férfi egyes döntő; Kris- on—Káposztás 3:0 (21, 16, 10). Középiskolások, szakmunkástanulók a sportpályákon A 10. megyei olimpián Péntek reggel a szolnoki Tiszaligetben tizennégy szak­munkásképző intézet, illetve a helyi egészségügyi szakis­kola mintegy nyolcszáz diák­ja sorakozott fel a szakmun­kástanulók tizedik megyei olimpiájának szabadtéri ver­senyeit megnyitó ünnepség­re. Kővári László, a megyei tanács ifjúsági és sportosz­tályának helyettes vezetője rövid beszédben értékelte az eddigi vetélkedések jelentő­ségét, amelyek során a kun- hegyesi intézet diákjai szere­peltek az összesítésben a legjobban, megelőzve a szol­noki 605. és a kisújszállási 625. sz. ISZl tanulóit. A hat legeredményesebb taninté­zet és a 11 testnevelő tanár pénzjutalmat kapott. Először a labdarúgópálya körül az atléták versenyei kezdődtek meg. A fiúk szá­maiban a szolnoki „hatszáz- ötösök”, a lányoknál a me­zőtúriak és a martfűiek arat­ták a legtöbb babért. A hazai pálya előnyét később röp­labdában, női terepfutásban, férfi kézilabdában és kispá­lyás labdarúgásban is ki­használták a megyeszékhely szakmunkástanulói, ám köz­ben a kunságiak olyan érté­kes helyezéseket gyűjtöttek össze, hogy végelszámolás­nál — a korábban lezajlott sakk-, asztalitenisz és össze­tett honvédelmi verseny eredményeivel együtt — a kunhegyesiek nyerték el a kupát a kunszentmártoniak előtt. A további sorrend: 3. a szolnoki Kereskedelmi és Vendéglátóipari Szakmun­kásképző Iskola; 4. a 633. sz. Petőfi Sándor ISZI (mind­kettő szolnoki); 5. a 604. sz. ISZI (Törökszentmiklós); 6. a 605. sz. F. Bede László ISZI (Szolnok). Erről a versenyről sokan egyenesen Karcagra utaztak, a Nagykun Diák Soprtnapok- ra. Ez a kétévenkénti ren­dezvény is tizedszer került sorra az idén. Éppen a me­gyeszékhelyen sportolókra való tekintettel, pénteken csak a kosarasok, a torná­szok és a tájfutók léptek pá­lyára, viszont másnap már négy helyen, öt sportágban zajlottak az elődöntők és a döntők. A ligeti sportpályán először az atléták verseng­tek. A tucatnyinál több kun­sági tanintézet mintegy hat­száz diákja vagy a 25 atléti­kai szám valamelyikében in­dult, vagy a nézőtérről biz­tatta társait. A többszörös serdülőbajnok Harangi Má­ria a futószámokban. Ta­pasztó Agnes és Czicze Gab­riella ugrószámokban is ér­tékes érmeket szerzett a kar­cagiaknak. Látványosak vol­tak a 4x100 és 400 méteres futóváltók; a fiúknál Z.'Lwi György 620 cm-es távolugró- eredménye és Gál József 180 cm-es magasugrógyőzelme volt a'»legkiemelkedőbb. Délután a sportcsarnokot a kosarasok, a mellette levő pályát a női kézilabdázók vették birtokba. A teremben nagy küzdelmet, de nem tói magas színvonalat hozott a karcagi és a kisújszállási gimnazista lányok döntője; a szabad téren a kunhegyesi és a túrkevei ifjú hölgyek látszottak a legesélyesebbek­nek. Röplabda Fordulat a második játszmában NB i. Férfi: Dunaújváro­si Kohász—Szolnoki Vegyi­művek 3:1 (—10, 17, 7, 11). Dunaújváros, 200 n. V.: Za- lánfy, Mészáros. Kohász: Hodop, Horváth, Berta, Czékmán, Fodor, Mázik. Csere: Tószegi, Kelemen, Fábián, Varga. Edző: Ruf­fing Péter. Vegyiművek: Pető, Czanek, Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere: Feke­te, Fráter, Juhász. Edző: Liszi Ferenc. A remekül kezdő Vegyi­művek végig irányította az első játszmát. Minden játé­kos tudásának legjavát ad­ta; pillanatnyi esélyt sem engedve ellenfelének, bizto­san nyert a vendégcsapat. A következő szettben a felja­vult hazaiak jóvoltából iz­galmas és látványos küzde­lem alakult ki, a mezőny­munkában is kiválót nyújtó Szolnok egyenrangú part­nernek bizonyult, sőt 17:16- nál játszmalabdához is ju­tott. Innen nyert a hazai csapat, amelyben jelentős -szerep jutott néhány fordí­tott ítéletnek is; emellett három sárga lapot kaptak a szolnokiak. A 46. percig tar­tó és elveszített második játszma kizökkentette a Ve- gyiseket, így a következőt biztosan nyerte a Kohász. A negyedik játékrész hatalmas ütéspárbajjal kezdődött: az egyik oldalon Czékmán és Tószegi, a másikon Hajdú ütéseivel szemben tehetet­lennek bizonyult a sánc. 11:10-ig együtt haladt a két csapat, majd a ritmust vál­tó hazai gárda megérdemel­ten nyert. Jó: Czékmán, Tó­szegi, Berta, ill: Pető, Hajdú. — csomós —