Szolnok Megyei Néplap, 1987. május (38. évfolyam, 102-126. szám)

1987-05-25 / 121. szám

1987. MÁJUS 25. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport Sport-Sport I Vízilabda OB I Bravúros győzelmek a fővárosban Szolnoki Vízügy SE—OSC 8:6 (2:2, 3:2, 1:1, 2:1). Hajós Alfréd uszoda, 100 n. V.: Szentgyörgyi, Császár. Szol­nok: Kiss P.—Hegmann 1, Mohi, Tóth Cs. 2, Lengyel 1, Pintér I. 1, Hasznos 2, Bog­dán, Czibulka 1, Dudás, Kiss A., Kiss Z. Edzó: Babarczd Roland. OSC: Jókuti—Vasi- csek 1, Ónodi 2, Kovács 1, Megyesi, Bene, Győri, Ke­resztúri 1, Irmes, Várkonyi 1, Denk. Edző; Bodnár János. A szombati mérkőzés kez­detén mindkét csapat ideges­nek látszott: két-három helyzet is kimaradt a kapu előtt. Aztán akciógóllal ve­zetést szerzett az OSC, majd egy emberelőnyös helyzetet is kihasznált. A túloldalon Hegmann, illetve a szerelé­seknél is jeleskedő Tóth Csa­ba tette ugyanezt, sőt a má­sodik negyed elején Lengyel már a vendégek javára for­dította az állást. Szenzációs szolnoki kapusbravúr után ismét Tóth, majd Pintér I. értékesített egy-egy létszám- fölényes helyzetet. De Ke­resztúri és Ónódi ugyancsak emberelőnyből lőtt gólt, majd a lefújás előtt Megyesi kapott tisztán egy hosszú in­dítást, de Kiss P. ezúttal is parádésan hárított. A har­madik negyed ide-oda hul­lámzó volt, sok hibával és mindössze egy-egy góllal. Az utolsó hét percben Lengyel négyméterest harcolt ki, Hasznos ezt értékesítette, majd egy emberelőnyt is ki­használt, míg a fővárosiak már csak csökkenteni tudták vereségük arányát. A mérkő­zés egyes szakaszaiban döntő fölényt kiharcoló Vízügy SE feltétlenül rászolgált sor­rendben tizedik bajnoki győ­zelmére. Szolnoki Vízügy SE—FTC 9:6 (2:1, 0:3, 5:1, 2:1). Buda­pest, Komjádi uszoda, 150 n., v.: Vuszek, Erdős. Szolnok: Pintér F.—Bogdán 1, Mohi, Tóth Cs. 1, Lengyel 1, Pin­tér I. 2, Hasznos 4, Hegmann, Czibulka, Dudás, Kiss Z., Kiss A. Edző: Babarczi Ro­land. FTC: Ambrus—Molnár 1, Honti, Varga, Gyöngyösi 1, Fazekas 3, Rázga 1, Kiss G., Lévai, Bíró, Pulay. Edző: dr. Szívós István, Juhász Károly. A különbusszal érkezett szolnoki szurkolók az egyik oldalon félig megtöltötték a nézőteret, így csaknem ott­hon érezhette magát a ven­dég együttes. Hosszú perce­kig egyik csapat sem tudta góllal befejezni akcióit, Pin­tér I. négyméterest is hibá­zott: kicsúszott a kezéből a labda. Gyöngyösi viszont ér­tékesítette a büntetőt, ám Hasznos egy távoli lövéssel és szintén négyméteresből fordított. Szünet után a Fra­di percei következtek: Faze­kas emberelőnyből és akció­ból, Rázga pedig büntetőből volt eredményes. A harma­dik negyedben szinte meg­táltosodott a Vízügy — sor­rendben Pintér I., Tóth, Bog­dán, majd Lengyel vette be a Fradi kapuját, bár Fazekas szépített, Pintér I. újra nö­velte az előnyt, méghozzá tá­voli remekbe szabott találat­tal. A befejező játékrész ele­jén már a harmadik szolnoki játékos pontozódott ki. de a csereemberek képesek voltak tartani a vezetést, sőt Hasz­nos még növelte is saját és csapata góljainak számát. Molnár találata már csak szépségtapasz volt a Fradi­nak, mert ezen a délutánon minden tekintetben felül­múlta ellenfelét a vendég együttes. Pintér F. nagysze­rűen védett, elöl Hasznos, Pintér I. és Tóth Cs. ját­szott remekül és fegyelme­zett védekezésének is kö­szönheti a Szolnok újabb, sorrendben immár tizenegye­dik bajnoki győzelmét. Bra­vó fiúk! V. F. Röplabda Búcsú egy évre? NB I. Férfi: Csepel—Szol­noki Vegyiművek 3:0 (11, 11, 10). Szolnok, Tűzoltólakta­nya, v.: Ribizsár, Hajdú. Sz. Vegyiművek: Pető, Tom­pa, Hajdú, Makói, Szűcs, Czanek. Csere: Fráter, Feke­te, Pirók. Edző; Liszi Ferenc. Szűk családi körben bú­csúzott az NB.I-től hazai pá­lyán a Szolnoki Vegyiművek férfi-csapata. Ráadásul vere­séggel. De hát egy rendkívül energikusan játszó ellenfél­től kapott ki. Lendületes tá­madásokkal, nagy ütésekkel kezdett a Csepel, úgy tűnt, pillanatok alatt „lerohanja” a Vegyiműveket. Ebben az is közrejátszott, hogy a szolno­ki csapatnál rossz volt a nyi­tásfogadás és a sánc sem működött tökéletesen. Aztán lassan játékba lendült a ha­zai gárda és 6:6-nál kiegyen­lített. Ettől kezdve érdekes, NB I B. Férfi; Alföldi Olajbányász—Nádudvari SE 13-9 (6-4). Nádudvar, 350 né­ző, v.: Csatlós, Tavornay. Olajbányász: Árvái—Kocsis (3), Danyi (2), Avar (3), Dan- kó, Winkler (1), Takács (3), Berényi (1), Dobó, Csuti, Bodnár, Szintai. Edző: Hor­váth József. Szabadtéri pá­lyán, kellemetlenül hűvös, esős időben, a hazaiak kezd­tek jobban és 2-0-ra vezet­tek. A körülményekhez egy­re jobban alkalmazkodó Olajbányász fokozatosan át­vette az irányítást, és Takács jó helyzetfelismerése követ­keztében 4-2-re fordított. A félidő hajrájában felváltva változatos és jó volt a játék, sőt a második játszmában küzdeniakarásból is jeleske­dett a Vegyiművek. Bejött néhány trükkös megoldás, 8:5-re a vezetést is átvette, Talán az egész idény­ben összesen nem lát­tunk annyi hálóérintést, mint ezen a mérkőzésen. Laza volt a háló? Ha­sonló eset történt a sár­ga lapos figyelmezteté­sekből is. Szorosan fog­ták a meccset? Ki tudja? Mert a játékvezetők fúj­tak szigorúan, egy-egy sípszó után döbbenet az egyik, ámulat a másik táborban. Túl precízen bíráskodtak? Inkább vaskalaposan. estek a gólok, és maradt a vendég vezetés. A második játékrészt jól kezdte az Olajbányász és Kocsis pon­tos lövéseivel 9—6-ra növelte előnyét. A hazaiak fokozták az iramot és 9-8-ra felzár­kóztak. A mérkőzés utolsó két percében a határozottan és jól védekező Olajbányász rendre hárított, az ellentá­madásokból pedig 13-8-ra növelte előnyét. A nádudva­riak az utolsó percben szé­pítettek. Az Olajbányász ezen a mérkőzésen csapatjá­tékból, küzdeni tudásból és fegyelemből egyaránt jelesre vizsgázott. de az edzői hangerővel űzött-hajtott Csepel kemény támadásainak nem tudott ellenállni. Aztán bosszantó­an sok nyitást rontottak a szolnokiak. Az utolsó játsz­mában mintha megadta vol­na magát a Vegyiművek, (5:12), aztán mintha feltá­madt volna (9:12), de végül is a nagyobb tudás döntött. Ebben a bajnokságban a Ve­gyiműveknek ez volt az utol­só hazai szereplése. Pénteken még Nyíregyházán játszik a csapat, de amint az már ko­rábban tisztázódott, kiesett az NB I-bői. Liszi edző azon­ban tovább folytatja a mun­kát, tervez kisebb változáso­kat a csapatban s mindebből arra lehet következtetni, hogy csak egy évre búcsúz­tak az első osztálytól. Jó: Pawlik, Urbánszki, ill. Pető, Hajdú. Totóeredmények 1. Dunaújváros—MTK VM 2 2. Tatabánya—Bp. Honvéd x 3. Bochum—Uerdingen 1 4. Nürnberg—1. FC Köln x 5. Mönchengladbach—Schalke 1 6. Fortuna Köln—St. Pauli x 7. Stuttgarter K.—Aachen 1 8. Salmrohr—Aschaflenburg x 9. Ulm—Braunschwelg 1 10. Saarbrücken—Darmstadt 2 11. Lecce—Genoa * 12. Messina—Pescara x 13. Modena—Cremonese x Pótmérkőzések: !4. Triestina—Pisa. x 15. Genoa—Parma x 16. Campobasso—Lanerossi 1 Mai műsor Tömegsport: Pajtás triat- lon megyei verseny, Szolnok, tiszaligeti strand, 14. Kézilabda Csapatjátékból jeles Labdarúgó NB II Nyolcvan percig volt remény Vác—Szolnoki MÁV MTE 1:0 (0:0). Vác, 3000 n., v.: Varga J. Váci Izzó MTE: Brockhauser—Szabados, Ko­sa, Gyimesi, Kosztolnik— Nagy, Hermann, Váradi, Csi­kós (Polónyi)—Balogh, Cseri (Jámbor). Edző: Haász Sán­dor. Szolnoki MÁV MTE: Boros—Kántor, Ágh, Kiss, Rózsavölgyi—Csábi (Major), László, Katona—Tubák, He­gedűs, Szabó (Porhanda). Ed­ző: Szatmári János. A váci csapat azonnal ma­gához ragadta a játék irá­nyítását. A vendégek saját tizenhatosuk elé tömörülve zártan védekeztek, területvé­delmük jól működött. A ha­zai támadók hosszú indítá­sokkal, pontos keresztlab­dákkal próbálták széthúzni a vendég védelmi „reteszt”. Ez többször is sikerült nekik, elsőként az ötödik percben, amikor Csikós a védőkről le­pattanó labdát 24 méterről bal lábbal egyből kapura lőtte, és Boros a jobb felső sarok előtt csípte el a lab­dát. Hét perccel később Ba­logh az alapvonal közelében cselezgetett, már-már elpat­tant a labda tőle, de a har­cos csatár mégis visszasze­rezte, estében éles szögből kapura lőtt és a szolnoki ka­pus ismét a helyén volt. Két perccel később ismét Csikós veszélyeztetett; a hazaiak bal oldali középpályásának lö­vésszerű beadását csípte el Boros. A 18. percben Váradi 28 méterről leadott bomba­erős szabadrúgása vágódott ki a jobb kapufáról. A leír­takból kiderül, hogy a hazai csapat nagy fölényben ját­szott. Egyre-másna vezette támadásait, de több helyzete ellenére sem volt képes gólt szerezni, és ez az önfeláldo­zó szolnoki védelemnek a ja­vára írható. Fordulás után az első 10 percben aktívabbá vált a Ti- sza-parti csapat játéka, kontrákból többször is meg­ugrottak, de helyzetbe nem kerültek. Ezt követőleg ismét ,/felbillent a pálya”, a hazai csapat egy kapura játszott, és egyre elkeseredettebben rohamozott. A Szolnok hő­siesen küzdött. A 83. percben a sorozatos hazai akciók góllá értek; a két perccel korábban beállt Polónyi a kaputól 8 méterre, magasra felugorva, a jobb felső sa­rokba fejelte Váradi bal ol­dali szögletét, összességében, ha a szolnoki együttes pon­tot szerez ezen a találkozón, a látottak alapján egyáltalán nem lett volna meglepetés, de az igazsághoz az is hoz­zátartozik, hogy a helyzete­ket tekintve a hazai csapat akár nagyobb különbséggel is győzhetett volna. Jók: Kó- sa, Kosztolnik, Szabados, Hermann, Váradi, ill. Boros, Ágh, Rózsavölgyi. Spangel Péter További eredmények; Met- ripond—Salgótarján 3:0, Olajbányász—Ganz-Mávag 1:1, Budafok—Szarvas 5:1, Kaposvár—Baja 2:1, Özd— Szeged 2:3, Komló—Bp. Vo­lán 2:1, Csepel—DUTK 1:0, Nyíregyháza—Keszthely 1:0, Veszprém—Szekszárd 1:2. A labdarúgó NB II állása a 31. forduló után: 1. Kaposvár 31 16 10 5 36-27 42 2. Bp. Volán 31 18 5 8 56-37 41 3. Vác 31 16 7 8 42-30 39 4. Csepel 31 14 10 7 41-26 38 5. Nyiregyh. 31 14 9 8 48-40 37 6. Komló 31 15 4 12 48-41 34 7. Veszprém 31 12 9 10 35-34 33 8. Szeged 31 12 7 12 49-42 31 9. Metripond 31 11 8 12 41-30 30 10. Szolnok 31 11 8 12 32-32 30 11. Ganz-M. 31 10 10 11 35-36 30 12. S.-tarján 31 9 12 10 27-33 30 13. Szekszárd 31 11 7 13 45-50 29 14. Keszthely 31 8 11 12 28-32 27 15. Diósgyőr 31 6 15 10 33-44 27 16. Baja 31 11 5 15 31-42 27 17. Cfcd 31 9 7 15 38-41 25 18. N.-kanizsa 31 7 11 13 33-51 25 19. Budafok 31 9 6 16 38-53 24 20. Szarvas 31 8 5 18 34-49 21 Területi labdarúgó-bajnokság Csak a Lehel és Karcag vitézkedett Jászberényi Lehel—DUSE 1:0 (0:0). Debrecen, 300 n. V.: Szakács. Lehel: Havasi — Gál, Bukhár, Gebhart, Palásti, Szabó, Szántai A., Sulyok, Győré, Mosonyi (Fe­jes), Vonyigás. Edző: Néder István. Hűvös, szeles időben, a harmadik harmadban pe­dig szemerkélő esőben folyt a játék. Sok volt a szabály­talanság és a durvaság, sü­sün szólt a játékvezetői síp­szó. A jászbérényiek jó tak­tikát követve szigorúan őrizték a debreceni támadó­kat és ellentámadásaik, kü­lönösen fordulás után. veszé­lyesek voltak. A 80. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Győré vállalkozott szólóra, mintegy 30—40 métert sprin­téit a debreceni védők kö­zött, majd a kimozduló Holp kapus mellett az üres kapu­ba ívelte a labdát. 1:0. Na­gyobb akarással küzdött a Lehel és rászolgált a győze­lemre — idegenben!!). Jó: Havasi, Bukhár (a mezőny legjobbja), Győré, Vonyigás, ill Vajda, Varga. Ifi: Debreceni SITI— Le­hel SE 4:3 (0:1). — Fülep — Karcag—Kaba 2:1 (1:0). Karcag, 800 n. V.: Nagy J. KSE: Csomós — Nagy J., Sándor, Tüdős, Balogh, Mol­nár, Herczeg, Hajdú. Lau- rencsik (Buják), Erdei, An­tal. Edző: Bakó Tibor. Mind­két csapat nagy erőbedobás­sal kezdett, néhány kemény összecsapás borzolta a kedé­lyeket. Hullámzó játék köz­ben, a 37. percben, a 16-os oldalvonala közelében, sza­badrúgáshoz jutott a KSE. A belőtt labdát Molnár fej­jel megcsúsztatta, majd Nagy J. közelről gólba fe­jelte. 1:0 Fordulás után a 47. percben a hazaiakat hi­degzuhanyként érte az egyenlítés. Lakatos mintegy 40 méterről céltalanul előre­vágott labdája a 16-oson be­lül ért talajt. A karcagi vé­dők és Csomós egymásra vártak és a közbeugró Macs- kin a kapuba lőtt. 1:1. Nagy harc indult a győztes gólért. A hazai csapat lendülete több nagy helyzetet eredmé­nyezett, de azok sorra kima­radtak. Végül a 66. percben egy jobb oldali karcagi ak­ció végén a kapu előtt el- csorgó labdára Balogh jókor érkezett és közelről megsze­rezte az újabb karcagi előnyt. 2:1. Ezt követően még bőven voltak izgalmas jelenetek, de az eredmény már nem változott. Jó: Mol­nár. Nagy J., Erdei, Lauren­csik, ill. Szűcs, Macskin, Pis- tár, Lakatos. Ifi: Karcag—Kaba 1:1. — Szöllősi — Debreceni Kinizsi—Volán- Rákóczi 3:0 (0:0). Rákóczi- falva, 350 n. V.: Tamasko- vics. D. Kinizsi: Vadon — Kovács, Kalapos, Szilágyi, Mohácsi, Fehér, Leiszt, An- dirkó, Kerekes, Magyar (Sár­közi), Sebők (Szántó). Edző: Kun Gyula. Volán-Rákóczi: Nagy — Ladányi, Silye, Bencsik, Török, Rácz (Za- kar), Erdei Menyhárt, Va- dicska, Szénási (Lázár), Kán­tor. Edző: Kovács Gyula. Az esős időjárás ellenére kitűnő talajú pályán kezdték a mér­kőzést. Az első félidőben nem bírt egymással a két csapat a szoros emberfogás miatt. Gólszerzési lehetőség ebben a játékrészben Va- dicska, illetve Kovács előtt adódott, de mindkettő hibá­zott. A második félidőben mindkét csapat döntésre akarta vinni a dolgot, nyílt sisakkal támadott, színvona­las, jó játék alakult ki. A hazaiak közül Szénási emelt óriási helyzetben a kapu fö­lé, a másik oldalon azonban nem hibáztak. Előbb Kovács szabadrúgásból helyezett a jobb alsó sarokba, majd Ke­rekes és Leiszt talált a háló­ba a fellazuló védelem mel­lett. A vendégek sokmozgá- sos, tetszetős játékukkal baj­nokcsapathoz méltóan szere­peltek. Kiállítva: Menyhárt, ill. Vadon. Sárga lap: Va- dicska. Jó: Andirkó, Szilá­gyi, Kovács, ill. Silye. Török, Vadicska. Ifi: Volán-Rákóczi—D. Ki­nizsi 0:0. — Bagi — Nyíregyházi Volán-Dózsa— Tisza Cipő SE 5:0 (3:0). Nyáregyháza, 100 n., v.:Tóth. Tisza Cipő SE: Németh — Hegedűs, Fürtös, Hábensusz, Szőke L., Szántai (Horváth), Kesjár, Palcsó, Benedek, Sző­ke Zs., Kardos M. Edző: Ár­vái István. Rendkívül jó talajú pá­lyán, már a második percben vezetést szerezhetett volna a Martfű, de Kesjár három lé­pésről fölé vágta a labdát. A 7. percben Fürtös cselez­getett az oldalvonal mellett, Villás elvette a labdát, és be­adását Szántai a gólvonalról már csak a kapuba tudta vágni. 1:0. öt perccel később Kardos lőtt csúnyán fölé. s ezzel mintha el is lőtte volna puskaporát a Martfű. A 20. percben a labda elsuhant Hegedűs lába között, Papp indulhatott, és éles lövése a menteni akaró Hábensuszról került a hálóba. 2:0. A 30. percben Szántait megrúgták, nem is tudta folytatni a já­tékot. A 31. percben Fór el­ment a bal szélen, beadását Villás közelről a bal alsó sa­rokba lőtte. 3:0. Fordulás után is többet támadtak a hazaiak, miközben mindkét oldalon volt néhány sárga lapos figyelmeztetés. Az 55. percben Kosztyu húzott ka­pura és Horváth már csak elkaszálni tudta a büntető- területen belül. A tizenegyest Dubóczky a sarokba helyez­te. 4:0. Teljesen „szétesett” a Martfű. A 77. percben egy formás támadást követően a kifutó Némethet megelőzve Papp nyugodtan fejelt a há­lóba. Ezen a napon a cipő­gyári csapat nagyszerű edző­partnernek bizonyult a Vol- lán-Dózsának azzal a szép- séghiával, hogy a távolságot körültekintőbben kellett vol­na megválasztani. Ifjúsági: Volán-Dózsa—Ti­sza Cipő 1:0. — Lepsényi — További eredmények: H. Asztalos SE—Mezőtúri Hon­véd 1:1 (1:1), Hajdúböször­mény—Püspökladány 0:2 (0:0), Hajdúszoboszló—Máté­szalka 2:0 (1:0), Balmazújvá­ros—Rakamaz 1:2 (0:0). NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság: Ifjúsági: Szolnoki MÁV MTE—Budapesti Volán 3:0 (2:0). Bp., Czabán Samu tér. 200 néző, v.: Nagy G. MÁV MTE: Hatvani — Szabó, Horváth Cs., Szántó (Horgo- si), Balázs A. — Kővári (Ju­hász), Tóth J., Pető. Dobos — Major, Bíró (Hosszú). Edző: Munkácsi József. Az elmúlt hetek győzelmi soro­zatát a fővárosban lejátszott mérkőzéssel tovább folytatta a szolnoki együttes. A zu­hogó esőben, mély talajú pá­lyán férfias küzdelemben magas színvonalú mérkőzé­sen a MÁV MTE fiatal te­hetséges játékosai taktikai fegyelmezettségükkel, győzni akarásukkal és játéktudá­sukkal megérdemelten győz­tek. G.: Tóth J.. Pető. Ma­jor. Jók: A csapat valameny- nyi játékosa átlagon felüli teljesítménvt nyújtott, Tóth .1. a mezőny legjobbjának bizonyult. Serdülő: Budapesti Volán --MÁV MTE 0:0. Czabán Sa­mu tér, v.: Szabó I. A sáros, mélv talajú pályán lejátszott mérkőzésen a szolnoki csa- nat közelebb állt a győze­lemhez. de számos gólhely­zetét nem tudta értékesíteni. Jók. Kulcsár. Zsidai. Sza­bó L. Hasznos gólerős volt