Szolnok Megyei Néplap, 1987. április (38. évfolyam, 77-101. szám)

1987-04-13 / 87. szám

1987. ÁPRILIS 13. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport Sport Sport I Vízilabda OB I Mégy pont a hétvégi „termés” Pintér I. két mérkőzésen hat gólt lőtt Szolnoki Vízügy SE— Szentesi Vízmű 11:8 (1:1, 3:3, 4:2, 3:2). Szolnok, 400 n. V.: dr. Mayer, Szentgyörgyi. SZVSE: Kiss P.—Bogdán, Mohi 1, Tóth Cs., 2, Lengyel, Pintér I., 4, Hasznos 2. Cse­re: Hegmann 1, Czibulka 1, Dudás, Hegyvári. Edző: Ba- barczi Roland. Szentes: dr. Faludi—Cseh, Komlóéi, Tóth L., 5, Vass, Fülöp, Dongó 2. Csere: Pánczél, Hajós 1, Melkun. Edző: Kádár Jó­zsef. Gól emberelőnyből: 6/4, ill. 6/1, négyméteresfoől; 2/2, ill. 0. Pénteken a forduló legna­gyobb bravúrját végrehajtva, a fővárosban győzött a Víz­ügy SE az élcsoportban ta­nyázó Spartacus ellen. Nem­csak a 14:9-es győzelem, ha­nem annak nagy különbsége is meglepetés volt. Ezek után a táblázat alsó részében he­lyet foglaló Szentes ellen, szombaton, elsöprő győze­lemre lehetett számítani. Az erőviszonyok és a helyezési különbségek azonban még nem a kész eredmény bizto­sítékai. Szentes, kapuja elé itömörülve, szoros emberfo­gással bénította meg a szol­noki kezdeményezéseket, tá­madásai pedig, a rendkívül gólerős Tóth L., vezérletével, rendre veszélyt jelentettek. A második negyed végéig 2:2-ig ők vezettek, a Szolnok csak előnyös helyzetből tu­dott egyenlíteni. Szép volt Hegmann rövid sarokba lőtt gólja, 3:3, majd Pintér I., négyméteresből szerzett ve­zetést, de jött ismét Tóth L., és 4:4. A harmadik hét perc­ben Mohi, majd Czibulka előnyből lőtt góljával 6:4-re módosult az állás. Tóth L., azonban ellenállhatatlan volt, 7:6, után 8:7 volt az eredmény. Pintér I., jobb ol­dalról pompásan ívelt 9:7, Dongó lőtt gólt, 9:8, aztán Hasznos, majd Tóth Cs., szép távoli lövésével alakult ki a végeredmény. Nem volt szépségdíjas mérkőzés, elmaradt a várt biztos, fölényes szolnoki győ­zelem. Idős Hasznos István úgy vélekedett, hogy Szentes taktikailag a Szolnok fölé nőtt, Babarczi pedig azt fej­tegette, hogy területvédeke­zéssel játszottak, így elke­rülték a sok kiállítást, de több gólveszély volt az el­lenfél támadásaiban. Aztán alig van olyan csapat, ame­lyik rááll egy hullámhossz­ra és azt végig tartani is tudja. Ingadozások, vissza­esések mindenütt előfordul­nak, de ezt küzdőszellem­mel, lelkesedéssel, pótolni léhet. Döntőnek bizonyult az is, hogy a válogatott keret­tag Tóth L., semlegesítése nem sikerült, az adódó hely­zetek pedig kimaradtak. Mindettől függetlenül, a hét­végi két mérkőzésen szerzett négy pontért feltétlenül di­cséretet érdemel a csapat, szombaton a Bp. Honvéd, vasárnap az Eger követke­zik, mindkettő Szolnokon, le­lhet folytatni a pontgyűjtést. Országos női bajnokság: Szolnoki VSE—Bp. Honvéd 9:8 (4:1, 2:3, 1:2, 2:2). Dam­janich uszoda, 100 n. V.: Szentgyörgyi. SZVSE: Bódis —Fodor 2, Nagy G., Dunai G., Kelemen 2, Sárosi 5, Horváth. Csere: Romhányi, Kassai, Ugrin, Ábel. Edző: id. Hasznos István. Kevés, de lelkes közönség hatalmas hangorkánja mellett, elsöp­rő lendülettel kezdtek a szolnoki lányok. Különösen Sárosi volt elemében. A má­sodik negyedtől fokozatosan feljött a Bp. Honvéd, de Bódis többször jól hárított, a döntő pillanatokban pedig sikerült gólt lőni, így meg­született a meglepetésnek számító, de teljesen megér­demelt szolnoki győzelem. Kosárlabda Az idei bajnokságban az utolsó mérkőzést játszotta a kaposvári SAÉV ellen pén­teken este Szolnokon az Al­földi Olajbányász NB I-es férfi kosárlabda csapata, amelyen a tét a 15. hely megszerzése volt. Az első mérkőzést Kaposvárott el­vesztette az Olajbányász, és ha győz, akkor vasárnap, ugyancsak Somogyonszág fő­városában, harmadik mér­kőzés döntött volna a végső helyezésről. Miután a szol­noki együttes már biztosítot­ta az NB I-ben maradást, felszabadult, parádés játék­kal, szép búcsút tervezett há­Vida (15) ponterős eolt Nem sikerült ^győzelemmel búcsúzni lás közönségének, igazi show-műsort ígért. Lesz lát­vány, trükk, csillogás, 'bra­vúr, minden, ami a játék sava-borsát illeti. Még, ak­kor is ha kikap. Valóban felszabadult já­tékkal kezdődött a mérkő­zés. Nagy rohamozásba kez­dett a Bányász, az első má­sodpercekben már hullottak a kosarak mint a tavaszi zá­por, a közönség tapsolt, ün­nepelt, akadt szemet gyö­nyörködtető megoldás, nőtt az előny, 6—8 ponttal is ve­zetett a hazai gárda, minden adott volt a" látványos bú­csúzáshoz. A SÁÉV kezdet­ben nem tudott lépést tar­tani a lendületes rohamok­kal. Csak közben becsúsztak a korábban látott hibák is. Több eladott labda, előké­szítetlen, pontatlan dobás, hézagos védekezés csúfította a játék szépségét, gyűltek a személyi hibák is, és a SÁÉV fokozatosan felzárkó­zott. A második félidőben az Olajbányász nem tudta foly­tatni az elsőben mulatott eredményes játékát. Kide­rült, hogy a SÁÉV egysége­sebb, szívósabb csapat, játé­kosadnak dobóteljesítménye megbízhatóbb és már a 4. percben átvette a vezetést. Az Olajbányásznál mintha kialudt vólna a tűz, a 10. perc után már 72:85 volt az eredmény. Vida három pon­tot érő dobásai jelentettek ekkor üde színfoltot s kitűnt Molnár eredményessége is. Aztán ismét összeszedte ma­gát a Bányász, a közönség tombolása mellett fokozato­san ledolgozta a nagy hát­rányát, közben Vida kipon­tozódott, de a hátrány csök­kent, a 15. percben 95:97 volt az eredmény. Misek is kipontozódott, aztán Basicsot nemcsak kipontozták, hanem ki is zárták a játékból. Folyt az öldöklő küzdelem, de a győzelmet nem sikerült ki­csikarni. Ezzel a bajnokság­ban a SÁÉV a 15. az Alföldi Olajbányász pedig a 16. he­lyen végzett. _ Következik majd a Felszabadulási Kupa. Az Olajbányász utolsó bajnoki eredménye: SÁÉV— Alföldi Olajbányász 111:168 (50:54). Tiszaligeti sportcsar­nok, 1200 n. V.: Szabados, Farkas, SÁÉV: Kosfencki (22), Monok (32), Basics (10), Pestality (14), Lestár (10). Csere: Kovács (23). Edző: Jerzy Frolow. Alföldi Olaj­bányász: Kmézics (13), Mol­nár (24), Tóth (13), Makszin (16), Vida (22). Csere: Misek (8), Kiss (8), Mikola (4). Ed­ző: Földi Sándor. Népszerűség Kelendő a borítékos sorsjegy, egymás után állnak meg a vásárlók az elárusító helyek előtt. Szolnokon, a Május 1. út sarkán lévő elárusító hely tetején az Alföldi Olajbányász Sportegye­sület nagy zászlóját len­geti a tavaszi szél, rátűz­ve a lapunkból kivágott NB I-es férfi kosárlab­da-csapat fényképe. — Talán valami Olaj­bányász érdekeltség? — Érdeklődtünk némi élce­lődéssel Stummer Béla árusnál. — A, dehogy — hárí­totta el magától a „vá­dat”. — Csak Szolnokon most ez a leghépszerűbb csapat — jelentette ki büszkén, amiből az is ki­derült, hogy lelkes ko­sárlabda szurkoló. Ami pedig a csapat népszerűségét illeti, az elvitathatatlan. — taki — L abdarúgó NB II Idegenben megtört a jég Keszthely — Szolnoki MÁV MTE 0:0. Keszthely, 1500 n. V.: Nagy II. J. (Ka- rádi, Karsai). Keszthely: Németh Gy. — Szalai, Né­meth I., Bagó, Nikitscher — Kocsis, Pál (Major), Se­bestyén, Cztráki — Kiss (Fonnyadt). Gyurmánczi. Edző: Szőcs János. Szol­nok: Boros — Kiss, Ágh, Szilágyi, Mészáros — Csá­bi, Sugár, Katona — Kán­tor (Hegedűs), Tubák, Lász­ló (Tóth T.). Edző: Szatmá­ri János. Az első perc végén Né­meth I. centiméterekkel fe­jelt a jobb kapufa mellé, majd a másik oldalon Su­gár tette ugyanezt. A 13. percben Gyurmánczi remek átadásával Kiss egyedül ve­zette kapura a labdát, ami­kor a 16-oson belül Mé­száros hátulról fellökte, ám a játékvezető nem sípolt. A 20. percben Tubák jobbról középre lőtt labdáját Lász­ló a kapufára vágta. Két perc múlva Gyurmánczi 5 méterről a kivetődő kapus­ba lőtt, majd Kiss csak Borossal állt szemben, de vetődve menteni tudott a szolnoki kapus. Szünet után a 65. percben Katona fel­vágta a szolnoki térfélen Kocsist, aki a földön fekve törlesztett: az előbbi sárga, az utóbbi játékos piros la­pot kapott. A 73. percben Fonnyadt került helyzetbe, de 10 méteres erőtlen lövé­sét Boros menteni tudta. A mélytalajú pályán a szolnokiak is nyílt sisakkal kezdtek, így jó iramú, válto­zatos első félidőt láthat­tak a nézők. Több helyze­tet ekkor a bátran rohamo­zó Haladás alakított ki. Szünet után valamit esett a színvonal és komoly helyze­tek is csak elvétve akad­tak. Mindkét csapatot di­cséri viszont, hogy továbbra is nagy akarással küzdöt­tek a győztes gólért. Jók: Németh I., Szalai, Bagó, ill. Sugár, Ágh, Katona. V — Eckler (— További eredmények: Di­ósgyőr—Szekszárd 1:0, Nyír­egyháza—Szarvas 1:0, Cse­pel—Szeged 3:2, Metripond —Budafok 2:1, Komló— Ganz-Mávag 2:1, Salgótar­ján—Kaposvár 1:1, Bp. Vo­lán—Baja 2:0. Vác—Özd 2:1, Veszprém—Nagykanizsa 2:2. az NB ii Állasa 1. Bp. Volán 25 16 3 6 49-30 35 2. Kaposvár 25 13 8 4 30-22 34 3. Csepel 25 12 9 4 35-17 33 4. Vác 25 13 6 6 35-27 32 5. Nyíregyh. 25 12 7 6 39-30 31 6. Veszprém 25 11 6 8 29-29 28 7. Komló 25 12 3 10 38-34 27 8. Szolnok 25 9 7 9 28-27 25 9. S.-tarján 25 8 9 8 25-26 25 10. Szeged 25 10 4 11 37-30 24 ll. Metripond 25 8 7 10 32-26 23 12. Ganz-M. 25 8 6 11 29-33 22 13. Diósgyőr 25 5 12 8 24-34 22 14. Keszthely 25 6 9 10 24-28 21 15. Szekszárd 25 8 5 12 37-44 21 16. özd 25 8 4 13 33-34 20 17. Baja 25 8 4 13 21-35 20 18. Szarvas 25 7 5 13 29-35 19 19. Olajbány. 25 5 9 11 27-43 19 20. Budafok 25 7 5 13 27-44 19 Röplabda A jő játék még kevés NB I. Férfi: Szeged SC— Szolnoki Vegyiművek 3:1 (13, 7. —4, 11.). Szeged, 200 n. V.: Varga, Korim. Szeged: Nusser, Medve, Polgár, Hul- mann, Petheő, Huszta. Cse­re: Rácz, Magyar, Arany. Edző: Nyári Sándor. Ve­gyiművek: Pető, Czanek, Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere. Fráter, Pirók, Széles, Ludvig. Edző: Liszi Ferenc. A B csoport listavezetője ellen jól kezdett a Szolnok, az első szett nagy részében vezetett is (4:1, 7:2, 11:5), de a játszmagyőzelmet nem si­került megszerezni. A cse­rékkel feljavult hazai csa­pat 12:ll-nél vette át a ve­zetést, amelyet már ki sem engedett a kezéből. A má­sodik játszmában az önbi­zalmát elvesztő vegyisek nem sok ellenállásit tanúsí­tottak a lendületben lévő ha­zaiakkal szemben, akik így tetszés szerint érték el pont­jaikat, és biztosan nyertek. A következő játékban vil­lámrajtot vett a Szolnok (6:0), még az indiszponáltan működő másodbíró „aján­dékpontjai” (6:3) sem tud­ták megállítani a fölényes játszmagyőzelmet. Ezt köve­tően a két jó formában lé­vő csapat látványos labda- menetekkel fej fej mellett haladt 8:8-ig. Innen a jobb képességű hazai csapat el­húzott, és maratoni küzde­lemben (34 perc) nyerte a játszmát és ezzel a mérkő­zést is. 1 Végeredményben a vegyi­művek játékosai ismét be­bizonyították, ha gátlásaikat levetkőzik, méltó partnerei a legjobbaknak még idegen­ben is. Joggal kérdezhetjük tehát, hogy mikor nyújt a csapat ilyen teljesítményt, hozzá hasonló képességű el­lenféllel szemben, hazai pá­lyán? Bizakodjunk! Jók: Nusser, Medve, Hulmann, ill. Pető, Tompa, Szűcs. — Csomós — Területi labdarúgó-bajnokság Az eső elmosta a pontokat Volán-Rákóozi SE—Kábái Egyetértés SE 0:0. Rákóczi- falva 400 n. V.: Mónus. Rá­kóczi,falva : Nagy—Ladányi, Silye, Bencsik, Török, Rácz (Erdős), Horváth, Menyhárt, Vadicska Zs., Zakar, Kántor (Dömök). Edző: Kovács Gyu­la. Kaba: Szűcs—Macskán, Szalánci, Pistár, Szilágyi, Kaszás. Berki, Kolozsi, Su­gár, Lakatos, Kovács G. Ed­ző: Kiss Gyula. Zuhogó esőben víztócsák­kal tarkított salakpályán játszották a mérkőzést. Az első negyedórában a ven­dégcsapat kezdeményezett többet. A 14. percben Macs- kin előtt adódott gólhelyzet, azonban a kínálkozó alkal­mat elpuskázta. A hazaiak fokozatosan játékba lendül­tek, de a vendégcsapat „da­ráló” védelmét nem tudták áttörni. A második játék­részben is folytatódott a sár- dagasztás. Kaba durva, kí­méletlen játékát két sárga lap és Kovács kiállítása kö­vette. Alacsony színvonalú, de nagyon küzdelmes mér­kőzésen a helyzetek alapján a hazai csapat közelebb állt a győzelemhez. Jók: Nagy, Silye, Török, Vadicska Zs., ill. Szűcs. Pistár. Ifi: Volán-Rákóczi—Kaba 13:0. — 'Balogh — Jászberényi Lehel—Raka- maz 1:1 (0:1), Jászberény 500 n. V.: Fodor F. Jászbe­rényi Lehel: Havasi—Gál, Sulyok, Palásti, Fejes, Szán­tai A., Szabó, Balogh, (Fejér- vári), Pecha, (Nagy), Moso- nyi, Vonyigás. Edző: Néder István. Rakamaz: Fenyvesi- Pásztor, Losonczki, Goneth, Subert, Bohács. Szankovics, Suskó, Farkas (Horváth L.), Horváth J., (Szuhár), Béres. Edző: Szász Simon. Esőtől fölázott salakos pá­lyán a Lehel kezdett jobban. A 12. percben Mosonyi ke­rült helyzetbe, lövése azon­ban a kapu fölé szállt. To­vábbra is a Lehel támadott. A 20. percben Bailogh ment el a jobb oldalon, beadásá­ból Peeha a labdát Mosonyi elé tolta, aki elhamarkodot­tan fölé lőtt. A 23. percben váratlanul vezetést szerzett a Rakamaz. Jobb oldali tá­madás után a középen fel­futó Bohács elé került a lab­da, aki a bal alsó sarokba gurított 0:1. Az elkeseredett Lehel-támadásokból több helyzetet teremtettek a ha­zaiak, a befejezés azonban nem sikerült. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, a vendégek előtt is adódott helyzet. A 68. percben egyen­lítettek a hazaiak. A kapu­tól jó 20 méterre Vonyigás elé került a labda, s a csatár a bal felső sarokba bombá­zott 1:1. A 83. percben egy lövés után a labda Fenyve­siről kipattant és a berob­banó Vonyigás a hálóba lőtt, de nagy meglepetésre a já­tékvezető a szabályos gólt nem adta meg. Végig küz­delmes mérkőzésen a több tartalékkal felálló Lehel nem boldogult a jól záró vendégvédelemmel. Ifi: Lehel—Rakamaz 4:2. — Bankovics — Hajdúböszörmény—Tisza Cipő 4:0 (2:0). Hajdúböször­mény 200 n. V.: Nagy. Tisza Cipő : Libor—Sipos (Bene­dek), Fürtös, Hábensusz, Horváth A., Szántai (Hege­dűs), Palcsó, Szőke L., Kar­dos Z., Kardos M., Szőke Zs. Edző: Árvái István. Az első 30 perc kiegyenlített játéka Totóeredmények 1. Bp. Honvéd—Vasas 2 2. O. Dózsa—Ferencváros 1 3. Kaiserslautern—Leverkusen x 4. Mönchengladbach—Bayern 2 5. Düsseldorf—VfB Stuttgart 1 6. Oberhausen—St. Pauli 2 7. Solingen—Aachen 1 8. Ascoli—Sampdoria 2 9. Avelllno—Intemazionale 2 10. Juventus—Roma I 11. Verona—Napoli 1 12. Bologna—Cremonese 2 13. Lazio—Cesena 1 Pótmérkőzések: 14. Genoa—Messina 1 15. Cagliari—Bari x 16. Taranto—Modena 1 után már úgy tűnt, hogy 0:0- al fordulnak a csapatok. A 40. percben azonban Kebelei jól el tálát lövéssel vezetést szerzett, majd két perc múl­va Papp lövése jutott a há­lóba 2:0. Szünet után már egy reményét vesztett Tisza Cipő volt a pályán. A soro­zatos hazai támadások végén a 75. percben Sütő csavart a bal alsó sarokba, három perc múlva Darányi szabadrúgás­gólja állította be a végered­ményt, 4:0. Ifi: Hajdúböszörmény— Tisza Cipő 4:1. ,— Lepsényi — További eredmények: Püs­pökladány—Mezőtúri Hon­véd 1:0 (0:0), Hajdúszobosz­ló—Karcag 4:0 (1:0), DUSE —Nyíregyházi Volán-Dózsa 2:0, Balmazújváros—H. Asz­talos SE 2:0, Mátészalka— Debreceni Kinizsi 1:1. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság. Ifjúsági: Vasas- Szolnoki MÁV MTE 1:0 (0:0). Bp. Fáy út 300 n. V.: Réder L. MÁV MTE: Hat­vani—Szabó (Balázs Z.), Szántó, Balázs A., Hosszú— Juhász (Zsidai), Pető, Hor­váth Cs., Nagy (Horgosi)— Bíró, Bontovics. Edző: Mun­kácsi József. A mélytalajú salakpályán, nagyiramú, változatos mérkőzésen a fő­városi csapat határozottabb védő és támadó játékával megérdemelten győzött. A mérkőzést megtekintették a Vasas felnőtt csapatának já­tékosai és szakvezetői is, akik a látottakról elismerően nyilatkoztak a mérkőzés vé­gén. Jók: Hatvani, Szántó, Bíró. Serdülő: Vasas—MÁV MTE 4:0 (1:0). Bp. Fáy út. V.: Szakács Gy. A szolnoki fiatalok az első játékrészben egyenrangú ellenfelei tudtak lenni a listavezető hazai csa­patnak. A második félidő­ben fokozatosan elfáradtak, széteső lett a játékuk, az egy hét alatt lejátszott öt mér­kőzés éreztette hatását. Jók: Kecsmárik, Dankó.