Szolnok Megyei Néplap, 1987. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1987-03-02 / 51. szám

1987. MÁRCIUS 2. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 VlMilabda Magabiztos győzelem az MNK-ban Görög pólósok Szolnokon Az utóbbi években már- már hagyomány, hogy az MNK küzdelmeit az OSC ellen kezdi a Szolnoki Víz­ügy SE OB I-es vízilabda­csapata. így volt ez a leg­utóbbi kupasorozatban is. Akkor a döntőig jutott a szolnoki legénység, és rend­kívül izgalmas, az utóbbi évek talán legszínvonalabb MNK fináléjában győzött a korábbi kupagyőztes, és KEK-győztes Vasas ellen. Elszántan készültek erre a kupasorozatra is a játéko­sok, szerenék feledtetni a bajnokság őszi fordulójában nyújtott halványabb teljesít­ményüket. Szolnoki VSE—OSC 9:7 (3:1, 2:0, 2:3, 2:3). Hajós Alf­réd uszoda, 200 néző. V.: dr. Mayer, Bíró, Sz. VSE: Pin­tér F.—Hegmann 2, Bogdán, Mohi, Tóth Cs., 1, Pintér I., 5, Hasznos 1. Csere: Czibul- ka, Dudás, Kiss Z., Kiss A., Baranyi. Edző: Bafoarczy Ro- Uandl OSC: Berényi—Vasi- csék 2, Ónodi 1, Kovács, Várkonyi, Irmes, Denk 1. Csere: Megyesi, Bene 2, Sza­bó, Győri 1, Lőrincz. Edző: Bodnár János. Az első ne­gyedben három szép akció­góllal vezetést szerzett a szolnoki csapat. A széleken indított gyors akciók után Hegmahn kétszer, Pintér I. egyszer lőtt gólt. A második negyedben folytatódott a len­dületes, gyors játék. A har­madik játékrész 2. percében már 7:2 volt az eredmény. Ekkor Mohi kipontozódott, Pintér F. négyméterest vé­dett. Az utolsó negyedben már az állás megtartására törekedett a szolnoki gárda, ekkor Pintér I. szép akció­góljának tapsolhatott a kö­zönség. A mérkőzés első felében korszerű vízilabdát mutatott be a szolnoki együttes. A má­sodik részben a játékvezetők némileg visszafogták a szol­noki csapat támadásait. A biztos vezetés tudatában va­lamelyest ki is engedtek a játékosok. Az emberelőnyös helyzetek kihasználása még akadozott. Az egész csapat dicséretet érdemel. Mindenki játéklehetőséget kapott, ki kell emelni Pintér I. 'gólerős játékát. A visszavágó Szol­nokon lesz március 7-én, 16 órakor. (Ferri) Továbbképzés segédedzőknek A Szolnok Megyei Tanács ifjúsági és sportosztálya 1987. március 7-én, 14-én, 21-én és 28-án tartja a se­gédedzők kötelező tovább­képzését Szolnokon, a Má­tyás király út 31. szám alatt, 8-tól 13 óráig. Az 1982-ben végzett és továbbképzésben részesült, személyesen érte­sített segédedzőkön kívül részt vehetnek azok is, akik korábban elmulasztották a részvételt és most pótolni kí­vánják. (A tanfolyam ön­költséges," a részvételi díj 500 forint.) Totóeredmények 1. Rába ETO—Vasas x 2. ZTE—Ferencváros x 3. FC Homburg—VfB Stuttg. 1 4. Mönchengl.—KalserslauH 2 5. Blau Weiss 90— Uerd. törölve 6. Bremen—Hamburg 1 7. Brescia—Roma * 8. Empoll—Torino 1 9. Internazionale—Milan 2 10. Cagliari—Messina x 11. Campobasso— Parma x 12. Taranto—Cremonese 1 13. Triestina—Lecce x Pótmérkőzések: 14. Lazio—Pescara I 15. Catania—Pisa x 16. Bari—Arezzo l Miközben az MNK-ban a minél jobb szereplésre tö­rekednek a szolnoki vízilab­dázók, egy görög csapat ven­dégeskedik náluk. Athénból a Vouliagmeni Nautical Club tavalyi kupagyőztes gárdája érkezett a megyeszékhelyre. — Honnan ered az isme­retség? — Érdeklődtünk Yannis Yannouris edzőnél. — Tavaly Splitben a Ku­Pintér I. az .MNK-ban öt jgrólt lőtt pagyőztesek Európa Kupájá­ban találkoztunk. A magyar vízipólót jól ismerjük, de a szolnokiakat még nem. — Milyen benyomásokat szerzett eddig Szolnokon? — A Vízügy SE jó képes­OB I: Lehel—Dunaújvá­ros 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). Duna­újváros: v.: Tejfalussy, Szon- goth, Léder. Lehel: Telek— Katona, Szabados—Rétfalvi, Závory, Szabó. Csere: Bal­ia, Bathó, Simon, Havrán, Szajka, Fekete, Szerdahelyi, Gubicz, Nagy. Kohász: Bó- na—Böröndi, Markovics— Németh, Horváth, Agárdi. Csere: Mészáros, Erendics, Szabó, Szilassy, Rajcsányi P., Juhász, Major, Szondi. Kiállítások: 8. p. illetve 6. p. Gólütők: Simon (2), Sza­bó, Závory, Bató, ill. Raj­csányi. Nagy volt a tétje a talál­kozónak, mert a Kohásznak győzelem esetén még lett volna esélye az 5. hely meg­szerzésére. A jégsport szö­vetség ugyanis elrendelte az elmaradt Lehel—Kohász mérkőzés lejátszását. Az első percekben érző­dött a feszültség. Mindkét gárdának fontos volt, hogy megszerezze a vezetést, mert ez megnyugtathatja a gól­szerző együttest. A 16. perc­ben Szabó révén a Lehelnek sikerült előnyhöz jutnia, de 25 másodperc elteltével kiegyenlítettek a hazaiak. A második harmadban újra kezdődött az idegek harca, amit a kék-fehérek bírtak jobban: Havrán remekül ké­szített elő, s átadásaiból ségű, fiatal csapat, amelynek jövője van csakúgy, mint a most létrejött kapcsolattar­tásnak is. Magyarország köz­ismerten a vízipóló tanítója és Szolnok Magyarország fia. — Mutassa be röviden a csapatát. Görögországban je­lenleg a legjobb? — Még nem a legjobb, de az lesz. Tavaly a harmadik helyen végeztünk és indul­hattunk a KEK-ben. Az egyesület 1937-ben, a vízilab­da-szakosztály 1976-ban ala­kult, a mostani csapat pedig 1981-ben állt össze. Négy já­tékosunk — közte a kapus — válogatott. — Gondoltak külföldi já­tékosok szerződtetésére is. — Görögországban csak a labdarúgásban engedik külföldi játékosok szerződ­tetését. — Személy szerint önről is hallhatnánk valamit? Olyan fiatal, hogy még játszhatna is. — Főfoglalkozásban dol­gozom, a játékosok amatő­rök. Másodosztályú csapat­ban kezdtem, utána hat évig voltam válogatott, most hu­szonkilenc éves vagyok. Szolnokon naponta kétszer kétkapus edzésen vettünk részt, elégedettek vagyunk, hétfőn délután utazunk haza. Megtudtuk még, hogy ami­kor eljöttek, Athénban is null fokot mutatott a hőmé­rő. (Pi) előbb Závory lőtte a vezető gólt, majd Simon kétszer volt eredményes. A 4:1 arányú vezetés magabiztossá tette a vendégeket, idegessé a ha­zaiakat. Különösen a Ko­hász edzője, Kereső Árpád nem bírta elviselni a veresé­get, és sportszerűtlen maga­tartásáért előbb technikai büntetést kapott a csapat, majd a minősíthetetlen hangvétel folytatása ered­ményeként a játékvezető végleges nagyfegyelmivel sújtotta a 3. harmad 11. per­cében. A dunaújvárosiak erőlködtek, de az i-re a pon­tot Bathó tette fel, aki ismét csak Havrán átadásából, be­lőtte az ötödik gólt. Az ide­genbeli győzelemmel már nem veszítheti el az 5. he­lyet a jászberényi gárda. — rédei — Közgyűlések H. Killián FSE, Főiskola 0101-es tanterem, 15. Szolno­ki Lakóterületi TE, SZMT tanácsterem, 17. Jászkiséri Lenin Tsz SE, Vízgazdálko­dási Társulat, 17. Nagyrévi SE, Általános Iskola, 18. Alattyán Tsz SE, művelődési ház, 18. Kuncsorba Tsz SE. községi tanács, 18. Vasárnap délelőtt Is folyt a k étkapuzás: a görögök edzője elégedett volt Jégkorong Siker idegenben Területi labdarúgó-bajnokság Jászberényben és Mezőtúron gól is született Jászberényi Lehel — [Hon­véd Asztalos SE 1:0 (0:0). Jászberény, 500 néző, v. Hunyadi. Lehel: Balázs— Szabó, Szántai I., Palásti, Helyes, Szántai A., Győré (Bukhár), Vonyigás, Sulyok, Mosonyi (Balogh), Fejérvá­ri. Edző: Néder István. H. Asztalos SE: Tokaji—Rácz, Fürjes, Rostás, Kolarev, Ko­sa, Lakatos, Győrffy, Kele­men (Szántó), Szarvas, Fige. Edző: Siska László. A mérkőzés kezdetén egy­perces gyászszünettel emlé­keztek Gorjanc Ignácra, a Hűtőgépgyár közelmúltban elhunyt vezérigazgatójára, majd a mély talajú pályán kezdetét vette a játék. A Le­hel támadólag lépett föl, a vendégek azonban keményen védekeztek. A 19. percben Fejérvári betört a tizenha­toson belülre, buktatták, a játékvezető azonban továb- bot intett. A 26. percben Győrffy nagy helyzetben mellé lőtt. Szünet után foly­tatódott a küzdelmes játék, s az 56. percben Vonyigás bombalövése a felső kapu­fáról vágódott vissza. A 69. percben vezetést szerzett a Lehel: Balogh ment el a bal oldalon, beadásából Fejér­vári a jobb kapufa mellé, a hálóba lőtt 1:0. Elkeseredet­ten támadtak a vendégek, gólt azonban nem sikerült elérniük. Végig küzdelmes mérkőzésen a Lehel megér­demelten győzött. Bankovics Mezőtúri {Honvéd — Tisza Cipő (Martfű) 1:1, (0:1, Mezőtúr, 800 néző, vezette: Pintér B. Mezőtúr: Gyémánt —Szamosi, Takó, Dávid, Bú­zás (Tóth Zs.), Nagy, Hege­dűs, Oláh B., Újvári, Oláh O., Borbély (Honti). Edző: Földesi János. Martfű: Né­meth—Géléi, Fürtös, Szőke, Há-bensusz, Horváth, Szán­tai, Kés jár (Benedek), Kar­dos, Földi, Szabó f(Palcsó). Edző: Árvái István. A 17. percben a tétovázó Hegedűs és Oláh B. között keresztben beívelődött a lab­da, és az érkező Kardos 5 méterről a hálóba lőtt. To­vábbra is kapkodtak a hazai­ak, és egy ártatlan helyzet­ben takó kézzel ütött a lab­dába a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Földi a ka­pufára lőtte. A hazaiak első komoly kapura lövése a 23. percben történt, amikor He­gedűs 20 méterről küldött hatalmas lövését a martfűi­ek kapusa üggyel-bajjal tisz­tázta. A 75. percben egy elő­re ívelt labdát Honti Újvári elé fejelt, aki a hálóba bom­bázott. Alacsony színvonalú mérkőzésen a martfűi csapat kulturáltabban, a Mezőtúr minden elképzelés nélkül játszott. A hazaiak erőtlen támadásait a szervezetten és jól védekező martfűiek rend­re hárították. A látottak alapján igazságos pontosz­tozkodás történt. Vona Volán-Rákóczi—Hajdú­szoboszló 0:0. Szolnok, 400 n. V.: Nagy J. Volán-Rákó­czi: Majer—Ladányi, Silye, Bencsik, Török—Horváth, Menyhárt, Erdei (Kántor)— Falvai, Rácz, Vadicska Zs. Edző: Kovács Gyula. Hajdú­szoboszló: Baráth—Tordai, Fekete, Nyilas, Rácz—Csisz- tu (Boros), Magyar, Bárány, Pintér—Kovács, Lipováczi. ■Edző: Magyar György. A pályák állapota miatt a Volán-Rákóczi Szolnokon, a Tiszaligetben játszotta a ta­vaszi forduló nyitó mérkő­zését. Mindjárt az elején jó iramú, gyors, lüktető játék alakult ki. Állandó mozgás­ban volt mindkét csapat, a nézők élvezték a küzdelmet. A Volán-Rákóczi mélységből indított támadásaival me­zőnyfölényt harcolt ki, a Bocskai jobbára védekezett, de az első igazi gólhelyzet csak a 30. percben adódott, amikor egy védő lábáról fel­perdült labda a léc alá tar­tott, Baráth azonban szög­letre hárított. Szünet után is folytatódott a heves csata a gólért, ekkor a vendégek is több veszélyes kontratáma­dást vezettek. A Volán-Rá­kóczi később nyomasztó fö­lénybe került, de egyre job­ban kitűnt, hogy támadóso­rából hiányzik az átütőerő. Alig vállalkoztak távoli lö­vésre és egy négyes szöglet­sorozat sem hozott ered­ményt. A 75. percben Tordai és Kántor „kakaskodása” je­lentett izgalmat, és sárga la­pos jutalmat a játékvezető­től. Utána Baráth a kapufa segítségével mentette meg hálóját a góltól. Némi csalódást hozott a mérkőzés, mert a Volán-Rá­kóczi csapatától mindenki győzelmet várt. Ez a vérsze­gény támadójáték miatt el­maradt, csupán a védelem és a középpályás sor játéka volt kielégítő. A vendégek szívós védekezésükkel vitték el az egyik pontot. Jó: La­dányi, Silye, Török, ill. Ba­ráth, Fekete, Bárány, Pin- tér. Ifi: Volán-Rákóczi—Haj­dúszoboszló 0:0. (Pl) További eredmények: D. Kinizsi—Kaba 3:0, Máté­szalka—Karcag 2:0, Püspök­ladány—Balmazújváros 4:0, Hajdúböszörmény—DÚSÉ 0:1. Előkészületi mérkőzés: Szolnoki MÁV MTE—ÁÉV Szajol 13:0 (9:0). Véső u. V.: Marosvári. SZiMÁV MTE: Boros—Porhanda, Ágh, Szi­lágyi, Rózsavölgyi (Kiss)— Csábi, Sugár, Repka (Tu­bák)—Kántor, Hegedűs, László. A tervek szerint a tavaszi forduló első két baj­noki mérkőzését a Véső ut­cai sporttelepen játssza majd a Szolnoki MÁV MTE NB Il-es labdarúgó-csapata. Azért, hogy megszokják a játékosok a környezetet szombaton már ott játszott a csapat és mint Szatmári János vezető edző elmondta, hasznos volt odavinni a mérkőzést. Végig nagy kedvvel és gólerősen ját­szott a MÁV MTE, formája biztató a vasárnapi rajt előtt. Súlyemelés Röplabda Az úttörők voltak legtöbben Kisújszálláson rendezték az év első felmérő verse­nyét, a megyei bajnokság keretén belül. Minden kor­osztály dobogóra lépett, a legtöbben az úttörők voltak 35 fővel, míg a felnőtteket csupán ketten képviselték. Kiemelkedő eredmények nem születtek, de a súlyeme­lők számára így is sok iz­galmat, sikert hozott a ver­seny. Győztesek. Úttörő II.: Éli­ás (Kisújszállás), Vass (Kis­újszállás), Nyeső (MÁV MTE), Tóth, Demeter, Szabó (mind Kisújszállás), Tulipán (MÁV MTE), Tyukodi (Kis­újszállás), Bagi, Hollós (Kis­újszállás). Űtötrő I.: Ceglédi, Szatmári, Simon (mind Kis­újszállás), Bujdosó, Kiss N.. Tari, Danka (mind MÁV MTE). Serdülök: Tóth J. (Kisújszállás), Abonyi, Do­bozi, Kováts, Gógány, Vára- di (mind MAv MTE), Lipták (ÁÉV), Pintér (MÁV MTE). Ifjúságiak: Pálinkás (MÁV MTE), Szabó J. (Kisújszál­lás), Oláh, Barócsi (MÁV MTE mindkettő), Kiss P., Somogyi (mindkettő ÁÉV). Junior: Kökényesi (MÁV MTE), Kozma (ÁÉV). Fel­nőtt: Posztós, Szabolcsi (mindkettő Kisújszállás). Jobban összpontosítottak a hazaiak NB I. Férfi: Veszprémi SE —Szolnoki Vegyiművek 3:1 (—13, 11, 8, 9), Veszprém. 100 néző, v.: dr. Vaszily, Karsai. VSE: Soós, Kólinger, Nagy, Gábriel, Baán, Veisz. Csere: Linzmájer, Bodnár. Edző: Nagy Károly. Vegyiművek: Pető, Czanek, Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere: Fráter, Erdődi, Ludvig, Juhász. Ed­ző: Liszi Ferenc. A két jó formában lévő csapat mérkőzése izgalmas, látványos labdamenetekben bővelkedő küzdelmet hozott. A végig vezető vegyisek a „hagyományokhoz híven” megnyerték az első játszmát. Ezután a hazai csapat vette át a játék irányítását, jól összpontosítva pillanatnyi kétséget sem hagyott az egyenlítésre. A mérkőzés to­vábbi részében csak a játsz­mák közepéig volt egyen­rangú a vendégcsapat és jó játéka ellenére is vereséggel volt kénytelen távozni Veszprémből. Ismét olyan mérkőzésen maradt alul a szolnoki csapat, amelyen a fordított eredmény sem lett volna meglepetés. A 3. és 4. játszmákban 7:7, illetve 8:8- as eredménynél hosszú nyi­tásváltások után, mindkét­szer a hazai csapat tudott pontokat szerezni, és ez ki­zökkentette a rutintalan ve- gyiseket. így végülis a job­ban összpontosító, rutinosabb hazai csapat nyerte a két bajnoki pontot. A bizta­tóan mozgó szolnoki csapat­ból Szűcs, Hajdú és Pető já­téka emelkedett ki, a Veszp­rémnél Gábriel, Baán és Nagy játszott jól. Csomós Teke Végig vezetett a MÁV MTE NB II. Női: SZMÁV MTE —Szolnok ÁÉV Szajol 6:2 (2144:2077 fa). ÁÉV-pálya. SZMÁV MTE: Hegedűs 382, Kállainé 369,-Szuda ifj. 312, Szakmáriné 363. Lakatos 334. Czakó 384 fa. ÁÉV: Gulyás- né 330, Káplárné 349, Szige­tiné 329, Ádámné 386, Ra- dóczné 324, Ádám I. ifj. 359 fa. Lendületesen kezdett a MÁV MTE, és végig vezet­ve szerezte meg a megérde­melt győzelmet. Példásan küzdött Hegedűs Klára és Czakó Katalin. Egy hét múl­va Debrecenben területi baj­nokságon indulnak a felnőtt és az ifjúsági játékosok.