Szolnok Megyei Néplap, 1987. március (38. évfolyam, 51-76. szám)

1987-03-23 / 69. szám

1987. MÁRCIUS 23. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Labdarúgó NB II Több góllal is győzhetett Kosárlabda NB / Na9Y küzdelemben ___________nyert az Olajbányász v olna a MÁV MTE Szolnoki MÄV MTE—Ba­ja 2:0 (2:0). Szolnok, Véső u. 1200 n. V.: Vankó. SZMÁV MTE: Boros—Kiss, Ágh, Szi­lágyi, Rózsavölgyi—Ctíábi, Sugár, László—Tóth T. (Tu­bák), Hegedűs, Szabó J. Ed­ző: Szatmári János. Baja: Farkas—Krecska, Judik, Szabó, Tóth—Morvái (Tu- mó), Goldschmidt, Evanics— Bognár (Walter), Mixtai, Udvardi. Edző: Temesvári Tibor. Szatmári János több he­lyen változtatott a korábbi összeállításon, mert mint el­mondta, fel akarta gyorsíta­ni csapatát. Ez a jelekből ítélve sikerült is, hiszen gyorsan vezetést szerzett a MÁV MTE. A 6. percben László vezette fel a labdát, majd miután visszakapta, nagy lövést küldött kapura. A labda a bal oldali lécről a támadást jól követő Kiss elé pattant, aki nagy erővel bombázott a hálóba, 1:0. A bajaiak is támadásba lendül­tek és öt perc múlva Bognár a jobb oldali lécre lőtt. A 23. percben Hegedűs bal sarok­ba tartó szabadrúgását Far­kas szögletre öklözte. Boros­nak is akadt dolga, de a 31. percben növelte előnyét a hazai gárda. Mintaszerű tá­madás bontakozott ki, Hege­dűs a jobb oldalról a kapu elé ívelt és László remek fejessel a jobb sarokba ta­lált. 2:0. Hirtelen paprikás lett a hangulat, Goldschmidt a felezővonalnál szándéko­san felvágta Szabót, s ezért Vankó kiállította. Evanics sárgalapos figyelmeztetésben részesült. A 39. percben Sza­bó előtt nyílt még gólszerzé­si lehetőség, de kimaradt. Szünet után mindenki ar­ra számított, hogy a megfo­gyatkozott bajaiak ellen a MÁV MTE növeli majd az előnyét, de nem ígv történt. Az 53. percben Bognár per- dítését Boros nagy bravúr­ral elcsípte. Nyomban utána a bajai Szabóról Csábi elé pattant a labda. A játékos egyedül robogott kapura, de a 16-oson kívülre futó Far­kas ellökte, így oda lett a kínálkozó helyzet. Esemény­dús, érdekes volt a mérkő­zés, csupán az bosszantotta a nézőket, hogy rendre ki­maradtak a szolnoki helyze­tek. A 62. percben Farkas lábbal hárította a gólba tar­tó labdát, Szabó pedig haj­szállal gurított a kapufa mellé; a 65. percben viszont Boros mentett a kitörő Mix­tai elől. Támadott a Szolnok, de az eredmény már nem változott. Az öröm és a csalódás ér­zésével távoztak a szurko­lók a mérkőzés után. örül­tek, hogy csapatuk már gólt is lőtt, és megszerezte első győzelmét, de bosszankod­tak, mert a tízfőre fogyatko­zott bajaiak ellen jóval több találatot is elérhetett volna. Láttunk biztató jeleket a csapatjátékban, de — főleg a helyzetkihasználásban — bőven akad még javítani va­ló. Jó: Kiss, Ágh, Rózsavöl­gyi, László, Szabó, ill. Far­kas, Evanics. (Pi) További eredmények: Szarvas—Bp. Volán 1:1, Szekszárd—Metripond 1:1, Ózd—Komló 2:0, Nagykani­zsa—Csepel 1:0, Vác—Vesz­prém 0:0, Ganz-Mávag— Keszthely 1:1, Budafok—Ka­posvár 2:2, Nyíregyháza— Salgótarján 1:1, DVTK— SZEOL-Délép. 3:3. Az NB II állása: 1. Bp. Volán 22 14 3 5 44i-27 31 2. Kaposvár 22 12 6 4 27-20 30 3. Csepel 22 9 9 4 28-14 27 4. Nyíregyh. 22 10 6 6 34-29 26 5. Vác 22 10 6 6 28-24 26 6. Veszprém 22 11 4 7 25-23 26 7. Szolnok 22 9 5 8 27-24 23 8. Komló 22 10 3 9 32-31 23 9. Szeol-D. 22 9 4 9 33-24 22 10. S.-tarján 22 7 8 7 21-22 22 llj Metripond 22 7 7 8 29-22 21 12. Ganz-M. 22 8 5 9 27-28 21 13. özd 22 8 3 11 30-29 19 14. Szarvas 22 7 5 10 28-30 19 15. Keszthely 22 5 8 9 22-26 18 16. Baja 22 7 4 11 20-31 18 17. Szekszárd 22 6 5 11 33-43 17 18. Diósgyőr 22 3 11 8 21-33 17 19. N.-kanizsa 22 5 7 10 25-38 17 20. Budafok 22 6 & 11 22-38 17 TerUletl labdarúgó-bajnokság Gyengélkedő csatársorok Karcag—Volán Rákóczi 2:0 (1:0). Karcag, 800 n. v.: Fodor F. Karcag: Kiss Z. — Laurencsiik, Sándor, Molnár, Balogh, Nagy, Herczeg, Tóth, Antal, Kiss L., Hajdú. Edző: Bakó Endre. Volán Rákóczi: Nagy — Ladányi, Silye, Ben- csik. Török, Rácz (Zakar), Horváth, Menyhárt, Vadics- ka, Szénási (Szmutkó). Er­dős. Edző: Kovács Gyula. A lendületes, küzdelmes első félidő utolsó perce hozta a legtöbb izgalmat. Nagy tö­mörülés támadt a vendégek kapujának előterében, s a jó ütemben közbelépő Kiss L. erőteljes lövése utat talált a hálóba. 1:0. Kezdés után, miközben a hazaiak a záró sípszóra vártak, a Rákóczi még egy utolsó rohamra in­dult s Kiss Zoltánnak két­szer is bravúrosan kellett közbelépnie, hogy megvédje kapuját a góltól. Fordulás után a vendégek erőteljesen pórbáltak egyenlíteni, de a KSE-védők állták a rohamo­kat. A 69. percben a fella­zult Volán-védőfalból Nagy J. lendületesen kilépett, de a tizenhatosán belül elka­szálták. A büntetőt Sándor élesen lőtte a bal sarokba. 2:0. A Rákóczi mindent meg­tett az egyenlítésért, de csak a tizenhatosig futotta a vendégek erejéből. A két Szolnok megyei csapat jóira­mú, színvonalas mérkőzést vívott. Végül is megérdemelt hazai siker született. Jók: Kiss Z., Sándor, Balogh. Herczeg, Kiss L., ill. Ladá­nyi, Bencsik. Ifi: Volán—Karcag 1:0. — Szöllősi — Tisza Cipő SE—Jászberé­nyi Lehel SC 0:0. Martfű, 500 n. V.: Németh. Tisza Ci­pő: Németh—Gelei (Sipos), Fürtös, Hábensusz, Szőke L., Szántai (Palcsó), Szőke J., Kesjár, Földi, Szőke Zs., Kardos M. Edző: Árvái Ist­ván. Lehel SC: Havasi— Győré, Vonyigás, Buhár, Szántai T., Szántai A., Su­lyok, Szabó, Gál, Pech a (Fe­jes), Palásti. Edző: Néder István. Az első tíz perc ide­ges, kapkodó játékot hozott. A tizennegyedik percben Kardos fordult le védőiről, de csúnyán felvágták. A 16. percben jobb oldali Lehel-tá­madás futott a pályán, amelynek végén Sulyok a kapufát találta el, majd a berobbanó Pecha az üres ka­pu fölé emelt. A 27. percben a Kardosról visszapattant labdát Szőke Zs. rúghatta kapura, de a gólvonalon álló középhátvéd mentett. To­vábbra is kiegyenlített já­ték folyt a pályán, eseten­ként némi jászberényi fö­lénnyel. A 45. percben Su­lyok kapott sárga lapot, síp­szó utáni labdaelrúgásért. Szünet után a Martfű kezde­ményezett többet, de Kesjár és Hábensusz is hibázott. A 80. percben ismét rákapcsolt a Lehel, sokat támadott, de a góllövés nem sikerült. Kö­zepes színvonalú és iramú mérkőzésen, a helyzetek és a játék képe alapján, a pont- osztozkodás igazságosnak mondható. Jók: Hábensusz, Szőke J., ill: Vonyigás, Su­lyok, Palásti. Ifi: Jászberény—Tisza Ci­pő 2:1. — Lepsényi — Honvéd Szabó L. SE—Ra- kamazi Spartacus SE 0:0. Mezőtúr, 1000 n. V.: Faze­kas. Mezőtúr: Gyémánt— Szamosi, Tóth, Dávid, Bú­zás (Borbély), Pető, Nagy, Oláh B., Honti, Újvári, Oláh O. (Takó). Edző: Földes János. Rakamaz: Sárközi— Pásztor, Losonczki, Szanko- vics, Gonet, Bohács, Hor­váth L., Shubert, Farkas (Gyöngyösi), Horváth J.., Béres (Szuhár. Edző: Szász Simon. Kiállítva: Lo­sonczki, Gonet. Erős hazai mezőnyfölénnyel indult a já­ték, ami végig jellemezte az első 45 percet. A támadások­ban azonban kevés volt az összhang és az elképzelés, így gól nélkül telt el a fél­idő. A második játékrész elején fokozódott a rakamazi csapat támadókedve, ez azonban csak két veszélyes akcióra volt elég. A 7. perc­ben Losonczkit durva sza­bálytalankodásért kiállította a játékvezető. A továbbiak­ban ismét mezőtúri fölény alakult ki, de ez gólokban eziúttal sem mutatkozott meg. A már korábban sárga lapot kapott Gonetet is kiállítot­ták, újabb szabálytalankodá­sa miatt. A kilenc főre fo­gyatkozott rakamaziak ellen sem sikerült a Honvédnek találatot elérni, bár a mér­kőzés végéig ,.sakkban tar­totta” az ellenfél kapuját. — Vona — További eredmények: D. Kinizsi—Hajdúszoboszló 3:0, Balmazújváros—DUSE 3:0 H. Asztalos—Hajdúböször­mény 0:0, Nyíregyháza V-D. —Püspökladány 0:0, Kaba— Mátészalka 1:0. Totóeredmények NB-s Ifjúsági ós serdülöbajnokság Kettős győzelem 1. Vasas—O. Dózsa x 2. FTC—Bp. Honvéd J 3. Bochum—Kaiserslautern 1 4. FC Homb.—Dortm. törölve 5. Blau-W. 90—VfB St. törölve 6. Freiburg—Darmstadt törölve 1. Fortuna Köln—Hannover x 8. Kassel—Karlsruhe 2 9. Atalanta—Verona 1 10. Fiorenttna—Milan x 11. Internaz.—Napoli 1 12. Cesena—Messina 1 13. Camnobasso—Genoa x Pótmérkőzések: 14. Lecce—Pescara x 15. Sambenedettese—Pisa 2 16. Lanenossl—Bologna x Ifjúsági: Szolnoki MÁV MTE—Váci Izzó MTE 1:0 (0:0). Szolnok, v.: Tajthy. MÁV MTE: Hatvani—Balázs, Horváth Cs., Horgosi—Kő­vári, Szabó, Juhász (Zsidai), Pető—Bojtok, Bíró (Hosz- szú). Nagy. Kitűnő játékveze­tés mellett, szoros és küzdel­mes mérkőzésen, az elszán- tabb hazaiak fegyelmezett já­tékkal győzték le méltó el­lenfelüket. Góllövő: Pető. Jó: Hatvani, Horváth Cs., Kővári, Nagy. Serdülő: Szolnoki MÁV MTE)—Váci Izzó MTE 3:0 (2:0). Szolnok, v.: Markóth. MÁV MTE: Ács—Zsidai, Ri- móczi, Szabó A.—Dankó, Szabó L. (Buknicz), Palla, Bíró—Birinyi (Ombodi), Kecsmárik, Kiss (Mihályi T.). A mérkőzést végig irá­nyították a szolnoki fiatalok, és egységes csapatjátékuk­kal, megérdemelten nyertek. Góllövők: Kecsmárik (2), Ombodi. Jó: Ács, Rimóczi, PalLa, Kecsmárik. Szolnoki Olajbányász— Táncsics SE 102:98 (56:49). Tiszaligeti Sportcsarnok 1000 néző. Vezette: Simó, Gidó- falvi. Olajbányász: Kmézics, (21), Mikola (15), Kiss (6), Tóth (16), Vida (17). Csere: Szalay (2), Molnár (13), Mi­sek (7), Hász, Makszin (5), Ed­ző: Földi Sándor. Táncsics SE: Simon (18), Skickel (4), Sza­bó (20), Sosztonyi (29), Nagy (4), Csere: Varga (3), Fodor (16), Káldy, Rakolczai (4), Edző: Magyar András. Zsúfolásig megtelt a Tisza­ligeti Sportcsarnok a tegnap délutáni NB I-es férfi mér­kőzésre. Az első pontokat a hazai csapat érte el, de a gyors egyenlítés után, egyik együttes sem tudott, jelen­tősebb előnyhöz jutni. Már az első 10 percben kitűnt, hogy a vendégek gyorsab­bak, jól alkalmazzák az el­zárásokat és különösen Gosz- tonyi révén eredményesen fejezték be a támadásokat. A hazai csapatban Kmézics ponterőssége és Tóth nagy munkabírása volt megnyug­tató. A 13. percben még min­dig egyenlő volt az ered­mény, 34:34. Ekkor az Olaj­bányász játéka a cserékkel kissé színesebbé vált és 4 perc alatt 6 pontos előnyt szereztek, melyet a félidő végére 7 pontra növeltek.- Bár a kosárlabdában ez az előny nem nagy, de jog­gal lehetett remélni, hogy ez megnyugtatólag hat a csa­patra. Sajnos nem így tör­tént. Szünet után a kapos­váriak alaposan ráijesztettek a lelkes közönségre, no és a hazai csapatra. Szinte állva hagyták az Olajbányászt. 4 perc alatt nemcsak ledolgoz­ták hátrányukat, de már 1 ponttal vezettek is. Ezután felváltva estek a kosarak és a 12. percben 75:75-ös dön­tetlenre állt a mérkőzés. Már-már kísértett a tavaly őszi mérkőzés emléke, ami- koris az újonc Táncsics SE csapatát csak hosszabbítás­ban sikerült legyőzni 83:81- re. A hátralévő 8 perc alatt Labdarúgó NBI Hét gól a kettős rangadón A labdarúgó NB I. tava­szi negyedik fordulójának eredményei: Vasas—Ű. Dó­zsa 1:1, Ferencváros—Bp. Honvéd 2:3, Eger—MTK-VM 2:2, Haladás—Videoton 2:2, Pécsi MSC—Siófok 2:1, Bé­késcsaba—Rába ETO 1:1, ZTE—Debrecen elmaradt. Tatabánya—Dunaújváros 3:1. Kózilabda Téli felkészülési terem­bajnokság A második forduló igen jó mérkőzéseket hozott. A nők­nél az elmúlt fordulóban gyengélkedő Tisza Cipő jó­voltából nagyon jó színvona­lú, változatos mérkőzést lát­hatott az igen kis számú kö­zönség. Karcag is javulófor­mát mutatott és biztosan győzte le Túrkeve jó képes­ségű csapatát. A férfiaknál a két NB Il-es csapat mérkő­zései jelentettek igazi szín­vonalat. Eredmények. Női: Túrkeve —Törökszentmiklós 35:17, Mezőtúr—Tisza Cipő 17:22, Karcag—Túrkeve 25:14, Kar­cag—Törökszentmiklós 35:16. Férfi: Törökszentmiklós— Tiszaföldvár 19:29, Beseny­szög—Törökszentmiklós 16:29, Tiszaföldvár—Kunhe­gyes 30:17, Mezőtúr—Be­senyszög 25:18, Kunhegyes —Volán-Rákóczi 20:16, Ti­szaföldvár—Mezőtúr 38:20. Az Olajbányász legeredmé nyesebb játékosát, Kmézicset szabálytalanul sem tudják megakadályozni a pontszer­zésben. szinte felforrósodott a leve­gő a csarnokban. A nézőté­ren a szurkolók lelkesen biz­tatták a csapatot, míg a pá­lyán túl sok volt a szabály­talanság. Ennek eredménye­ként a hazaiak közül előbb Molnár, majd Kmézics pon­tozódott ki. Szerencsére a helyettük beállt játékosok lelkesedése, mozgékonysága a kissé megalacsonyodott Olajbányász eredményessé­gét nem csökkentette. Az utolsó percekben sem ha­gyott alább az izgalom. Bár a 17. percben 94:88 yolt az eredmény az Olajbányász javára, de a 19. percben már ismét csak 2 pont volt a kü­lönbség a két csapat között. Végül is drámai küzdelem­ben 102:98 arányban a szol­noki csapat nyert. Röplabda Csak fellángolásokra futotta az erőből NB l Férfi: Nyíregyházi VSSC—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (11, 13, —14, 5). Szolnok, 100 n. V.: Ribizsár,, Hajdú. NY VSSC: Varga, Kánya, Ba- tai, Rácz, Prékopa, Szikszai, Csere: Strezeneczki, Lóczi. Edző: Járosi János. Vegyi­művek: Pető, Czanek, Haj­dú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere: Fráter, Ludvig, Er- dősi, Pirók. EJdző: Liszi Fe­renc. Az első két pontot a nyír­ségiek szerezték. Ezután ép­pen csak szépíteni tudott a hazai gárda, de pontatlan mezőnyjátéka, eredmény­telen akciói nyomán rövide­sen hétpontos hátrányba ke­rült. Sokáig szerencséjük sem volt a szolnokiaknak, később néhány gyors pont­tal 9:4-re, majd 10:8-ra zár­kóztak fel. Makói, illetve Batai sárga lapja is jelezte: nőtt a feszültség a játékté­ren. A vendégek aztán is­mét magukhoz ragadták a kezdeményezést, és a játsz­magyőzelmet is megszerez­ték. Fordulás után, két nyír­egyházi pontot követően szinte „megtáltosodott” és 9:2-re elhúzott a Vegyimű­vek. Hosszú labdamenetek és szép megoldások ragadtat­ták tapsra a közönséget. A gyári csapat aztán kizökkent lendületéből, ellenfele foko­zatosan feljött és hamaro­san 13:9-re vezetett! Innen még egy nekigyűrkőzéssel sikerült egyenlíteni, de az­tán a szabolcsiak hamar dű­lőre vitték a dolgot... A harmadik játszmát a házigazdák kezdték jobban; némi szerencsével és olykor bravúros játékkal 6:l-re el­húztak, miközben az ellen­fél csak kapkodta a fejét. Aztán időt kértek a vendé­gek és fokozatosan felzár­kóztak, miközben mintha rövidzárlat támadt volna a Vegyiművek oldalán. Az egyenlítés után váltott veze­téssel, színvonalas küzdelem­ben, fantasztikus izgalmak közepette próbálta mindkét gárda a maga javára fordí­tani az eredményt, és ez nagy ünneplés közepette vé­gül a szolnokiaknak sikerült! Az újabb térfélcsere után viszont már rá sem lehetett ismerni ugyanerre a csapat­ra, amelynek tagjai szinte csak asszisztáltak az ismét „feltámadó” NY VSSC pont­jaihoz. <v. f.) Vízilabda MNK Kupagyőztes a BVSC Szombaton a Komjádi- uszodában játszották le a ví­zilabda Magyar Népköztár­sasági Kupa elődöntőit. Eredmények: BVSC—Ü. Dó­zsa 11:10, Bp. Spartacus— Tatabánya 11:6. A két győz­tes másnap ugyanitt talál­kozott a kupa döntőjében, amelyet a Szolnoki Vízügy SE-t kiverő, fővárosi vas­utascsapat nyert meg a szö­vetkezetiek ellen. Végered­mény: BVSC—Bp. Spartacus 10:9 (1:2, 4:2, 2:2, 3:3).