Szolnok Megyei Néplap, 1986. december (37. évfolyam, 282-307. szám)

1986-12-08 / 288. szám

1986. DECEMBER 8. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vízilabda Minden jó, ha jó a vége? Teremfoci a Tlazallgeiben Szegedi győzelem OB I: Szolnoki VSE—Bp. Honvéd 13:12 (3:3, 3:3, 3:3, 4:3). Budapest, 100 n. V.: Szarka, Bíró. SZVSE: Pintér F.—Bogdán, Mohi 1, Tóth Cs. 4, Lengyel 2, Pintér I. 1, Hasznos 2, Hegmann, Kiss A., Dudás, Baranyi, Czibul- ka 3. Edző: Babarczy Ro­land. Bp. Honvéd: Csányi— Tamás 2, Szileczky, Bán 4, Vígh 2, Beleon 2, Matusik 2, Gyöngyösi, Nyúl. Edző: Kiss Egon. Kezdésnél a hazaiak hoz­ták el a labdát, s Szileczky kapufáját követően Matusik gólt is szerzett, miután Kisst kiállították. Aztán Beleont küldték ki a játékvezetők, és Mohi labdája a vízről „ka­csázott” be a hálóba. A kö­vetkező percben Lengyel hagyta el a játékteret, és új­ra Matusik volt eredményes. Több pontatlanság csúszott az összjátékba mindkét ol­dalon, de az ellenfél hibáiból egyik csapat sem tudott ak­ciógólt elérni. Bogdán kapu­fája után Pintér I. ismét emberelőnyből egyenlített, majd Beleon megint Lengyel távollétében szerzett veze­tést. Hullámzó volt a játék; egy perccel a dudaszó előtt Tóth végre akcióból szerzett találatot úgy, hogy a kapus kezéről került a labda a „ketrecbe”. A túloldalon Pin­tér F. kétszer is bravúrosan védett. A második negyed­ben is a Honvéd szerezte meg a labdát, s Vígh újból kierőszakolta csapata szá­mára a vezetést. Ezután Be­leon kipontozódott, s Czibul- ka használta ki az előnyt. A következő emberelőnyös helyzetét viszont kihagyta az SZVSE, sőt még hátrányban voltak a hazaiak, amikor Ta­más vezetést szerzett. Legkö­zelebb Matusik távollétében egyenlített Czibulka, majd Hegmannt küldték ki, s a visszaállt Honvéd-játékos ért el újabb gólt. Hasznos négyméteresből újra egyenlí­tett, de a vezetést csak a harmadik negyedben Lengyel gólja hozta meg, emberelőny­ben. Ezúttal a hazaiak egyen­lítették ki minden esetben az egygólos szolnoki előnyöket — Tóth volt még kétszer eredményes. Az utolsó játék­részben, mint az előzőben is, a vendégcsapat támadhatott és ért el gólt előbb. Tóth négyszer is a hálóba talált, míg a túloldalon ismét Pin­tér F. védett remekül, de aztán Mohi messze a kapu fölé lőtt. Közelről egyenlített Vígh, majd Mohi is elhagy­ta a pályát végleg, cserével. Ráadásul négyméterest is ítéltek ellene, amit Bán ér­tékesített, miután Szileczky a kapufát találta el Pintér F. „közreműködésével”. A szolnokiak Lengyel révén hozták be hátrányukat, ám aztán Bán megúszott és új­ra kihasználta ziccerét. Majd Tóth harcolt ki négyméterest, ám Hasznos lövését védte a kapus! Az ellentámadás is­mét kapufával végződött, a túloldalon viszont Czibulka egyenlített szép góllal, végül 11 másodperccel a befejezés- előtt Hasznos távoli lövésé­vel „törlesztett”, megszerez­ve így a végső győzelmet is. Közepes színvonalú, de vé­gig rendkívül izgalmas mér­kőzésen, a sok átadási hibát vétő, de lelkes, harcos szel­lemű SZVSE megérdemelten nyert az őszi zárófordulóban. Jók: Mohi, Tóth, Hasznos, Czibulka ill. Tamás, Bán. Az OB az fisz! 1. BVSC 2. Bp. Spart. 3. Tungsram 4. Sz.-Délép 5. Vasas 6. FTC 7. Tatabánya 8. Szolnok 9. O. Dózsa 10. Eger 11. Szentes 12. OSC 1?. Bp. Honv. 14. Kecskemét I állása Idény után 922 134-114 20 922 112- 93 20 733 116-103 17 733 124-121 17 7 2 4 143-118 16 724 145-126 16 634 143-125 15 625 118-100 14 625 125-114 14 4 4 5 116-124 12 427 127-144 10 3—10 100-133 6 2 1 10 106-126 5 ------ 13 98-166 — K osárlabda A Mikulás sem segített NB I. Férfi: Hódmezővá­sárhelyi VSE—Alföldi Olaj­bányász 92:91 (48:50). Tisza- ligeti sportcsarnok, 1200 n. V.: Bacsfay, Bukta. HVSE: dr. Pataricza (29), Molnár (4), Czuprák (15), Nagy (17), Vincze (17). Csere: Valaczkay (10), Horváth. Edző: Faragó István. Alföldi Olajbányász: Kmézics (16), Kiss (12), Tóth (19), Misek (9), Vida (14). Csere: Szalay (4), Makszin (12), Duvancsics, Mikola (5), Edző: Földi Sándor. Az Olajbányász által kia­lakított kosárlabda „koreog­ráfia” szerint alakult a mér­kőzés, csak ezúttal sajnála­tosan, fordított eredmény­nyel. A zsúfolt nézőtértől megszokott, túlfűtött légkör­ben, erős tempót diktált mindkét csapat, sűrűn hul­lottak a kosarak. Megnyug­tató előnyt szerzett a szolno­ki gárda, három perc eltel­tével 13:6-ra, majd nem sok­kal később 18:12-re vezetett. Ügy tűnt, biztosan nyeri a mérkőzést. Aztán jött a for­dulat. Az Olajbányász do­básai nem sikerültek, a vá­sárhelyieké viszont igen és gyorsan fordult a kocka, 18:20-ra. Ettől kezdve szoro­san alakult a mérkőzés. Föl­di edző sokat cserélt, teljesen átrendeződött a kezdő csa­pata. jobbára a HVSE veze­tett, a végén sikerült előny­nyel zárni a félidőt. A szünetben megérkezett a Mikulás, szaloncukrot oszto­gatott, a szolnoki csapatnak azonban néhány kosárral többet hozhatott volna, amint az a végén kiderült. A második félidőben is az Olajbányász kezdett jobban, gyorsan elhúzott 55:50-re. Az előnyt azonban nem sikerült tartani, sok dobás pontotlan volt, több rossz bejátszás is rontotta a teljesítményt. A másik oldalon dr. Pataricza szórta a hárompontos dobá­sokat, a második félidőben összesen hatszor. A hetedik perc után Czuprák .kiponto­zódott. A vendégek megijed­tek, hiszen egyik legjobb dobójuk esett ki, a szolnoki­ak viszont úgy vélték, hogy ez az Olajbányásznak ked­vez, de nem így történt. A 16. perc után 84:76, 86:78, majd 90:84 volt az állás a HVSE javára. Következett a szokásos hajrá, fűszerezve izgalmakkal. Az Olajbányász mindent egy lapra feltéve tá­madott. 19.05-kor 92:89-re vezetett a HVSE. Makszin 19.23-kor a gyűrűbe talált, 92:91. Nagy tumultus köz­ben a HVSE-től elvették a labdát, 19.47-kor az Olajbá­nyász bedobással hozta já­tékba, Tóth palánkra tört, de elesett. A HVSE kapta a lab­dát, 19.51-kor két dobáshoz jutót, de ezt nem vállalták a játékosai, hanem bedobás­sal tartották a hátralévő ki­lenc másodpercig. Ezúttal elúszott a hazai veretlenség, a drámai, utolsó másodpercig tartó csatában a vendégek higgadtabbak vol­tak. Az Olajbányász játéko­sai talán túlságosan bíztak a már megszokott, befejezés előtti kicsikart győzelemben. Földi Sándor edző a végén azt mondta, hogy védekezés­ben és centerjátékban ma­radtak alul. Szombaton Szé­kesfehérváron, az Alba Re­gia ellen lehetne javítani. (Pi) Labdarúgó NB I Az őszi utolsó forduló ered­ményei : Vasas—Siófok 1:2, Rába ETO—MTK VM 2:3, Dunaújváros—ZTE 2:2, Ha­ladás—Békéscsaba 2:0, PMSC —Eger 3:0, Ű. Dózsa—Tata­bánya 0:2, FTC—Videoton 1:0, Bp. Honvéd—Debrecen 1:1. Az NB I fisz! végeredménye 1. MTK VM 15 10 2 3 28-12 22 2. Ü. Dózsa . 15 8 4 3 23- 9 20 3. PMSC 15 8 4 3 14- 5 20 4. Haladás 15 8 3 4 19-13 19 5. Tatabánya 15 8 2 5 23-12 llL 6. Ferencv. 15 6 6 3 14- 9 18 7. Bp. Honvéd 15 6 4 5 22-23 16 8. Videoton 15 6 2 7 16-14 14 9. Vasas 15 6 2 7 20-21 14 10. Debrecen 15 5 4 6 20-23 14 ll. B.-csaba 15 4 6 5 16-19 14 12. Eger 15 4 4 7 13-29 12 13. Rába ETO 15 3 5 7 20-24 11 14. ZTE 15 3 5 7 14-20 11 15. Siófok 15 3 5 7 13-21 11 16. Dunaújv. 15 1 4 10 10-31 6 Totóeredmények 1. Düsseldorf—Bochum 0:4 2 2. Nürnberg—Mönchengladbach 2:0 1 3. VfB Stuttgart—Leverkusen 1:0 1 4. Hamburg—Kaiserslautern 2:0 1 5. Karlsruhe—Saarbrücken 6:0 1 6. Braunschweig—St. Pauli 1:2 2 7. Solingen—Osnabrück 0:1 2 8. Essen—Stuttgarter Kickers 2:1 1 9. Cagliari—Bologna 0:0 ' X 10. Messina—Modena 0:0 X 11. Parma—Lanerossi 4:1 1 12. Pisa—Arezzo 1:1 X 13. Taranto—Catania 1:1 X Pótmérkőzések: 14. Schalke 04—Bayern München 2:2 X 15. Cesena—Bari 1:0 1 16. Genoa—Lecce 3:2 1 Sportfórum a labdarúgó NB II—röl A Magyar Rádió Szolnoki Stúdiójában hétfőn, decem­ber 8-án 17.05-től 18 óráig sportfórum lesz a labdarúgó NB II őszi szezonjáról. A műsor vendégei lesznek a Szolnoki MÁV MTE labda­rúgó szakosztályának a ve­zetői, edzői és a csapat kapi­tánya. Az élő adásban a hallgatók is feltehetik kér­déseiket 9 órától az adás be­fejezéséig, 18 óráig a 18—Ill­és telefonszámon. A műsor vezetője Tamási László. Mai műsor Jégkorong. OB I. Jászbe­rényi Lehel—Újpest, Jászbe­rény, 18. Szombaton még nagypá­lyán játszották le őszi utol­só bajnoki mérkőzésüket a Szolnoki MÁV MTE után­pótlás korfú labdarúgói «— másnap pedig reggeltől már a palánkokat döngették lab­dáikkal. Ok adták még az alaphangot az egyesület ha­gyományos, NB Il-es felnőtt teremlabdarúgó-tornájához, amely közepes érdeklődés miellett, de mindjárt nagy hazai sikerrel kezdődött meg vasárnap délelőtt. Szolnoki MÁV MTE—Met- ripond SE 15:6 (8:3). Tiszaligeti Sportcsarnok, 500 n. V.: Balázs. MÁV MTE: Boros—Rózsavölgyi, Repka, Csábi, Kántor, Porhanda. Csere: Ladányi, Szilágyi, Er­dős, Katona, Sugár, Szabó. Edző: Szatmári János. Met- ripond: Tóth—Miklós, Olasz, Csernus, Kovács, Adorján. Csere: C. Molnár, Fábián, Hurguly, Bárány, Tassi, Pásztor. Edző: Himer István. Kántor kapufája után Rep­ka nyitotta meg a hazai gó­lok sorát, és bár Kovács még egyenlített. Boros ezután egy időre „lehúzta a rolót” a hazai kapu előtt. Elől Kán­tor, Repka és Szilágyi volt eredményes, majd Pásztor és megint Kovács szépített. Közben mindkét csapat cse­rélt, de amikor ismét vissza­tért a hazai „első sor”, Rep­ka egymás után négyszer is betalált a vendégek hálójá­ba: a kapu előtt pattogó lab­dát éppúgy bevágta, mint Porhanda „gólpasszait”. Fordulás után megint Ko­vács szépített, majd Csábi távoli lövéssel, Repka pedig szemfüles góllal növelte az előnyt. Akárcsak a vendégek harmadik gólját, az ötödiket is hétméteresből érte el Ko­vács, miután Boros a bünte­tőterületen belül szabályta­lankodott. Aztán négyszer is megrezdült a vendégek háló­ja, míg ők újra be tudták venni a bravúrosan védő szolnoki „portás” kapuját. A végeredményt Sugár állítot­ta be egy jól helyzetben ka­pott és remekül eltalált lab­dával. A hazai pályát jobban ismerő, taktikusadban és pontosabban játszó MÁV MTE a játék minden elemé­ben ellenfele fölé nőtt, így a gólkülönbség sem túlzott. Gólszerző: Repka 8, Szilágyi 2, Kántor 2, Katona, Sugár Csábi ill. Kovács 5, Pásztor. Jók: Boros, Szilágyi, Csábi, Kántor, Porhanda, Repka (a mezőny legjobbja) illejtve Kovács, Pásztor. „ SZEOL-Délép—Szarvas 22:3 (9:1). V.: Varga. SZEOL- Délép: Erdélyi—Kántor, Sza­bó, Deák, Varga, Gruboro­vics. Csere,: Csehó, Major, Szélpál, Kisistók, dr. Tóth, Polyvás. Edző: Sárosi Lász­ló. Szarvas: Hanyecz—Holp, Alberti, Hegyi, Durucskó, Kanyári. Csere: Oláh, Lip- ták, Vígh, Filyó, Somogyi, Karaffa, Mohácsi. Edző: Szűcs Mihály. Kezdettől egyenlőtlennek tűntek az erőviszonyok: a szegediek szépen kijátszott helyzetekből, sorra érték cl találataikat a palánkok közt tévelygő szarvasiak ellen. Technikásabbnak, gyorsabb­nak bizonyultak, jól láttak a pályán, ügyesen helyezkedtek és védekeztek, s rövid idő alatt 5:0-ra vezettek. Külö­nösen Gruborovics talált sű­rűn a hálóba, és Vígh fejese csak a becsületgólra volt elég az első félidőben. Szünet után már iskolajá­tékot produkáltak az oldal­falakat és a kapu környéki „mandinert” is tudatosan ki­használó szegediek, s Kisis­tók is felzárkózott eredmé­nyességben csapattársa mel­lé. Fizikailag és taktikailag is magasabb osztályba sorol­ható játékot produkáltak, s ellenfelük alig tudta megaka­dályozni végül a húszgólos különbséget. Gólszerzők: Gruborovics 5, Kisistók 5, Deák 4, Szabó 2, Varga 2, Major, Szélpál, dr. Tóth, Polyvás, ill. Vígh, Lipták, Hegyi. Jók: Gruborovics, Deák, Kisistók, Varga, Szabó, dr. Tóth. Az első helyért: SZEOL- Délép—Szolnoki MÁV MTE 11:7 (6:3). 1000 n. V.: Varga. A délutáni döntőben a sze­gediek jól bevált csapatuk­kal léptek pályára, míg a házigazdáknál Tóth került Erdős helyére. Előbb Repka, majd Kántor hagyott ki helyzeteket, a vendégek vi­szont Varga kapáslövésével vezetést szereztek. Hosszú percekig kemény, gyors ira­mú mezőnyjáték folyt a pá­lyán, majd egyéni akció vé­gén Kisistók növelte a szege­di előnyt. Boros több bravú­ros védése után Kántor M. szépített, de hamarosan" Gru­borovics is a hálóba talált. Csábi ismét csökkentette a hát(rVxnyí, de aztán Varga, majd Deák kétszer is ered­ményes volt. A félidő ered­ményét Szilágyi állította be jól eltalált lövéssel. A második félidőben első­ként Repka ért el gólt, de aztán a szegediek csereka­pusa sokáig minden helyzet­ben tisztázott, Gruborovics, majd Varga talált ismét a hálóba, aztán a cseresorok csatájában dr. Tóth kétszer is bevette Boros kapuját. A szolnokiak később már nem sorokat cseréltek, hanem a fáradók helyére jöttek be a frissebbek, s közülük Kántor óriási kapásgóllal szépített. Varga azonban a túloldalon megint pontosan célzott, és a szolnoki Szabó József két találata a hajrában már csak csökkenteni tudta a különb­séget. A körülményekhez jobban alkalmazkodó, már- már teremspecialistának mondható szegediek megér­demelten nyertek megszerez­ve ezzel a tornagyőzelmet is. Gólszerzők: Varga 4, Deák 2, Gruborovics 2, dr. Tóth 2, Kisistók ill. Katona 2, Kántor 2, Szilágyi, Repka, Csábi. Jók: Erdélyi, Varga, Kisistók, Csehó, ill. Rózsa­völgyi, Szilágyi. A harmadik helyért: Met- ripond SE—Szarvas 18:4 (10:2). 800 n., v.: Szabari. A vásárhelyiek nem változtat­tak vesztes csapatukon sem, míg ellenfelük alaposan fel­forgatta kezdősorát, és végig csak egyenként cserélt. A szarvasiak érték el az' első találatot, de az egyenlítés után sorozatban még ötször rezdült meg a hálójuk, míg újra betaláltak. Kovácsék az­tán még tovább növelték felőnyüket, így aztán csak statisztaszerep jutott Karaf- fáéknak. Jól kijátszott hely­zetek, változatos gólok kö­vették egymást — az NB II újonca ezúttal sem volt azo­nos súlycsoportban ellenfelé­vel. Gólszerzők: Kovács 6, Olasz 3, Csernus 2, Tassi 2, Pásztor 2, Fábián, Miklós, Bárány ill. Alberti, Karaffa, Holp, Oláh. Jók: Kovács, Olasz, Fábián, Pásztor illet­ve Lipták, Karaffa. A torna végeredménye: 1. a SZEOL-Délép, 2. a MÁV MTE, 3. a Metripond SE, 4. a Szarvas. A torna gólkirá­lya Kovács József (Metri­pond) 11 góllal, legjobb ka­pusa Erdélyi Károly (SZEOL- Délép), legjobb mezőnyjáté­kosa Repka János (Szolnok) lett; mindhárman különdíjat kaptak. Röplabda NB I. Férfi: Zalaegerszegi TE—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (3, 4, -9, 7). Zalaegerszeg 200 néző. V.: Kováts, Szele. ZTE; Radó, Déri, Czotter, Miklós, Suba, Bokor. Csere: Gyenes, Vörös, Domokos. Ed­ző: Markót János. Vegyimű­vek: Pető, Nagy L., Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere: Gyenes, Czanek, Fekete, Frá­ter, Ludvig. Edző: Liszi Fe­renc. Hosszú utazás után a gyér megvilágitású teremben pá­lyára lépő Vegyiművek nem tudta felvenni a hazaiak rit­musát, és ez az első két játszma gyors elvesztéséhez vezetett. A szolnokiak játé­kában feltűnő volt a sok nyi­tásfogadási hiba és az ebből adódó gyenge támadás, így nem meglepő a hazaiak fö­lényes vezetése. Némi gyógy­írt a harmadik játszma je­lentett, amikor védekezésben és elsősorban Fekete révén támadásban is feljavult ve- gyisek kihasználták a hazai csapat megingását és végig Szolnokon bűvölt a tizenhármas szám vezetve (10:0, 12:4, 14:8) szé­pítettek az eredményen. A folytatásban az egységesebb zalaiak lelkes játékkal végig kezükben tartották a játék irányítását és egy-egy látvá­nyosabb labdamenet után 23 perc alatt nyerték ezt a játszmát és egyben a mérkő­zést is. Az önbizalom nélkül pályára lépő szolnokiak kö­zül csak a cserejátékos Fe­kete és Fráter játéka dicsér­hető, a hazaiaknál Miklós, Déri és Bokor játszott jól. Csomós ZTE—Szolnoki Vegyimű­vek 3:1 (13, 13, —10, 13). Szolnok, Tűzoltó laktanya, v.: RibiZsár, Papp. ZTE: Ra­dó, Déri, Czotter, Miklós, Suba, Bokor. Csere: Gyenes, Domokos, Vörös. Edző: Mar­kot János. Sz. Vegyiművek: Hajdú, Makói, Szűcs, Pető, Tompa, Nagy. Csere: Czanek, Fekete, Fráter, Gyenes, Lud­vig. Edző: Liszi Ferenc. Kezdetben a ZTE gyűjtö­gette pontjait, aztán felzár­kózott a Vegyiművek is, de 13-nál többre nem futotta erejéből. A másodikban a szolnokiak kezdtek jobban, 10:6-ra, majd 12:8-ra elhúz­tak, de ekkor sem sikerült 13-nál több pontot gyűjteni. A harmadik játszmában 2:2- nél Liszi edző pályára küldte Gyenest és Ludvigot s ekkor a kezdő csapatából csak ket­ten játszottak. Egyszeriben feljavult a Vegyiművek játé­ka. Frissebb, lendületesebb lett a csapat, jobbak voltak a feladások és az ütések, amivel meglepték ellenfelü­ket. 7:7 után végig vezetve biztosan nyerték ezt a játsz­mát. Jól kezdődött a negye­dik is. 10:4 és 13:6 is volt az eredmény a Vegyiművek ja­vára. Aztán elbátortalano- dott, visszaesett a csapat, a ZTE ismét jól hajrázott és az őszi forduló utolsó mér­kőzésén is vesztesen hagyta el a játékteret a szolnoki együttes. Jó: Suba, Bokor, Vörös, ill. Fekete, Ludvig.