Szolnok Megyei Néplap, 1986. december (37. évfolyam, 282-307. szám)

1986-12-01 / 282. szám

1986. DECEMBER 1. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Röplabda Üröm vegyült az örömbe NB I. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Malév SC 3:1 (9, 8, —10, 7). Szolnok, 100 n. V.: Újhelyi, Varga. Vegyimű­vek: Pető, Nagy, Hajdú, Ma­kói, Tompa, Szűcs. Cs.: Frá­ter, Czanek, Ludvig. Edző: Liszi Ferenc. Malév: Kolo- zsi, Illés, Szabó, Czanyi, Zoufal, Cserfalvi. Cs.; Kosz- ti, Kovács. Edző: Prouza Ot­tó. Kitűnően kezdtek a ha­zaiak: Hajdú ütései, remek közbenyúlások, sikeres sán­colások és védések következ­tében a vendégcsapat alig tudott pontot elérni. A lel­kes mezőnymunka is meg­hozta eredményét a szolno­kiak oldalán, bár 9:4 után kicsit feljött a Malév, ám a hajrában már nem volt el­lenszere. A játszmagyőzelem jó hangulatot teremtett a nézőtéren is. Fordulás után megint 5 li­re, 7:2-re vezettek a vegyi- sek, míg a fővárosiak egy­mással veszekedtek és kissé „öregurasra vették a figu­rát”. Már 10:2-re vezetett a Szolnok, amikor Prouza edző másodszor kért időt, de any- nyira már nem tudta ren­dezni a sorokat, hogy az újabb játszmavesztést meg­akadályozza. A harmadik játékrészre összeszedte ma­gát a vendégcsapat, ezúttal lyukasnak bizonyultak a ha­zaiak sáncai, s már 5:0-rais vezetett, amikor a közönség biztatása közepette, Czanek, Szüés, Tompa és a javuló sáncmunka segítségével egyenlített a Vegyiművek. De 7:7 után ismét a vendégek percei következtek, és Lud­vig három sikeres nyitása már csak szépíteni tudott az Szűcs ütése nyomán a labda elakad a sáncban — Nagy, Pető és Tompa szinte azo­nos mozdulattal, beavatko­zásra készen figyeli a labda útját a szolnoki mérkőzésen (Fotó: T. Z.) elveszett játszmán belüli pontarányon. Az újabb tér­félcserét követően fordula­tos, kemény csata alakult ki a pályán, de a vezetést csak egyszer engedték ki a kezük­ből a hazaiak. Látványos labdamenetekkel szinte leis­kolázták végül újítani már nem tudó. de sokat reklamá­ló ellenfelüket, és óriási vastaps közepette, megérde­melten szerezték meg má­sodik NB I-es győzelmüket. Jó: Pető, Nagy; a vendég- csanatból senki sem dicsér­hető. Malév SC—Szolnoki Ve­gyiművek 3:0 (4, 4, 13). Bu­dapest. V.: Zsillé, Balázs. Malév: Kolozsi, Illés, Szabó, Czanyi, Zoufal, Cserfalvi. Cs.: Koszti. Vegyiművek: Pető, Nagy, Hajdú, Czanek, Tompa, Szűcs. Cs.: Fekete, Fráter, Széles, Gyenes, Ma­kói. Ezúttal is a szolnokiak kezdtek jobban, de 0:2-ről hamarosan 5:2-re fordított az ellenfél, aztán egyre job­ban el is húzott. Az előző napi lelkesedés és önbizalom nyomait sem lehetett felfe­dezni a vegyiseknél: hamar feladták a reményt a „lélek­tani hadviselésben” is jobb­nak bizonyuló Malévval szemben. A második játszma is hasonlóképpen alakult; a szerencse és a hozzátartozók biztatása sem segítette elég­gé a vendégcsapatot. Erőt­lennek, kishitűnek tűntek Hajdúék, s taktikai fegyel­mük is kifogásolható volt. A harmadik játszmában a ha­zaiaké volt az első pont és ezúttal a vegyisek fordítot­tak, sőt már 6:2-re is vezet­tek. Időt kért a Malév és megint az ő percei következ­tek — keresztbe leütött lab­dái rendre célba találtak. Egészen 11:6-ig tartott a jó sorozatuk, amikor pályára léptek a pihentebb, lelkesebb szolnoki cserejátékosok és ll:13-ra fordítottak! Ekkor még egyszer összeszedte ma­gát a hazai gárda, s kihasz­nálta a vendégek óhatatla­nul becsúszó hibáit. A pén­teki siker örömét tehát más­nap csúfos vereséggel „fe­ledtette” a tabellán tovább­ra is sereghajtó Vegyimű­vek. Jó: Zoufal, Illés, Cser­falvi ; a vendégcsapatból senki nem dicsérhető. — v. f. — Vízilabda OB I Ismét elmaradt a jó játék Tungsram SC—Szolnoki Vízügy SE 11:8 (3:1, 3:2, 1:2, 4:3). Szolnok, 300 n. V.: Sch­losser, dr. Konrád F. Tung­sram: Hajmási—Schmiedt 3, Tóth E., Nyárádi, Keszthelyi 5, Pető Zs. 1, Dankó 2. Cse­re: Kovács, Peitő A., Pardi, Makiári, Csizmadia. Edző: Gulyás Zoltán. Szolnok: Kiss P.—Bogdán, Mohi, Tóth Cs. 1, Lengyel 1, Pin­tér I., Hasznos 2. Csere: Hegmann 1, Czibulka 2, Du­dás 1, Hegyvári, Pintér F. (kapus). Edző: Babarczi Ro­land. Két és fél perces üresjárat után Keszthelyi távoli lövés­ből szerzett vezetést, majd a Bogdán ellen megítélt négy- méterest Pető Zs. értékesí­tette, 2:0 a Tungsram javára. Mohi hátrányos helyzetben jól szerelt, előzőleg Tóth Cs. előnyben szépített, majd Schmiedt megforgatta Pintér Istvánt és máris 3:1. A Szol­nok nem tudott kibontakoz­ni, Lengyel centerjátéka ez­úttal is meddőnek bizonyult. A sablonosán kapu elé ívelt labdákból nem alakult ki gólveszélyes helyzet, a szol­noki középcsatár sokszor sza­bálytalankodott vagy szerel­ték, s az így indított táma­dásokból a Tungsram több gólt is szerzett. A második negyedben már 6:2-re is ve­zettek a vendégek, előre ve­tette árnyékát egy súlyos hazai vereség. A harmadik negyed elején Czibulka be­lőtte csapata első (!) akció­gólját, utána viszont teljesen egyedül kapura úszva a léc­re lőtt. Sorozatosan rossz át­adások után Hasznos távol­ról betalált (6:5), de Keszt­helyi előnyből válaszolt (7:5). Az utolsó 7 percben fellán­golt a Vízügy és ekkor úgy tűnt, hogy egy pontot talán sikerül megmenteni. Keszt­helyi újabb távoli gólja (8:5) — Kiss Pétert Pintér F. váltotta fel a kapuban —, majd emelése után (9:5) sor­rendben Czibulka, Dudás és Hegmann talált a kapuba. Dankó azonban gyorsan le- hűtötte a kedélyeket, két góljával beállította a vég­eredményt. Mint az őszi fordulóban annyiszor, ezen a mérkőzé­sen is rosszul játszott a Szol­nok. Nyolc góljából mindösz- sze kettőt szerzett akcióból, tíz előnyös helyzetéből pe­dig csak hatot váltott gólra. Pintér I. talán nem is lőtt kapura, Lengyel meddő cen­terjátéka pedig egyszerűen érthetetlen. Néhányan mint­ha kedvetlenül játszottak volna, s nem is emlékszünk arra, hogy a Szolnok — kü­lönösen hazai pályán — mi­kor szenvedett ilyen kü­lönbségű vereséget a Tung- sramtól. (pl) Kosárlabda Hosszabbítás után győzelem NB I. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Nagykőrösi Kini­zsi 83:82 (33:34, 77:77.). Nagy­kőrös, 700 n. V.: Harsányi, Szász. Alföldi Olajbányász: Kmézics (16), Kiss (6), Misek (8), Tóth (3), Vida (32). Cse­re: Szalay (4), Makszin (14). Edző: Földi Sándor. N. Ki­nizsi: Szirmai (2), Simon (8), Kovács (22), dr. Salgó (23), Horváth (12). Csere: Bútor (15). Edző: Táskay Gábor, Baumann Gáspár. „Hazai közönség előtt győzni kell” — jegyezte meg a mérkőzés előtt Földi Sán­dor. A szolnoki szurkolók kü­lön autóbusszal érkeztek, és már a mérkőzés előtt meg­kezdődött — tartva egészen a lefújásig — a kolompok- kal, dobokkal felszerelt két tábor fülsiketítő buzdítása a szűk tornateremben. A MAFC volt válogatott játé­kosaival megerősített Kini­zsi önbizalommal lépett pá­lyára. Az Olajbányász kez­dett jobban, 4:0-ra vezetett, kitűnően védekezett, Tóth ellen azonban a 3. perc vé­gén két személyi hibát ítél­tek. Ezután kiegyenlített a Kinizsi és felváltva hullot­tak a kosarak, de jelentősen egyik csapat sem tudott el­húzni. 16:15, 20:18, 20:21 volt az állás, a 15. percben pe­dig már 28:21-re vezettek a hazaiak. Szünet után is a bányá­szok dobtak pontosabban Vida volt a karmester, s 9 perc 45 másodperckor az Olajbányász már 60:53-ra vezetett. A 10. perc után ismét szoros lett a mérkőzés, a Kinizsi fokozatosan fel­zárkózott. Sokáig csak. egy pont különbség volt a két csapat között. Rendkívül fe­szült hangulatban teltek a másodpercek, 71:70-re, majd 75:72-re átvette a vezetést a Kinizsi. 18 perc 46 másod­perckor a hazaiak két bün­tetőt értékesítettek, így lett 77:74 a javukra. 19.01-kor Makszin a két büntető közül csak egyet dobott be — 77:75. Hazai támadás után Kmézics megszerezte a lab­dát, Makszin kosárra tört s amikor szabálytalanul sze­relték, mindössze egy má­sodperc volt hátra. Két büntetőt dobhatott. Ha mind­kettőt értékesíti, hosszabbí­tás következik. Előtte né­hányszor • hibázott, ezúttal azonban biztos kézzel talált a gyűrűbe — 77:77, követke­zett a hosszabbítás. Vida, aztán Makszin do­bott kosarat, a másik olda­lon dr. Salgó volt eredmé­nyes (81:79). Az Olajbányász többször megszerezte a lab­dát, saját palánkja alatt. 83:82-es vezetésénél valósá­gos közelharc és többszöri oldalbedobás után a szolnoki csapat tartotta a labdát, ez­zel együtt az eredményt, si­kerrel. Igaza lett Szalaynak, aki a hosszabbítás előtt ki­jelentette, hogy nyernek; Az Olajbányász higgadtabban, taktikusabban, lelkesebben játszott, játékosai minden el­ismerést megérdemelnek az első, idegenben elért sikerért. (Nagykőrös a végén óvást je­lentett be, de ezt talán ők sem gondolják komolyan. . .) (Pi) Labdarúgó NB II Sikeres idényzárás Szolnoki MÄV MTE—Met- ripond SE 1:1 (1:0). Hódme­zővásárhely, 1200 n. V.:Vuk- man. Sz. MÁV MTE: Bo­ros—Porhanda, Ágh, Sugár, Mészáros—Kiss, Csábi, Ka­tona—Kántor, Repka, Szabó. Edző: Szatmári János. Met- ripond: Tóth—Hurguly (Aszalai), Miklós, Kutasi— Kovács G., Olasz, Adorján, Kovács J.—Pásztor, Tasi, Csemus (Bárány). Edző: Himmer István. Szilágyi és Rózsavölgyi sárga lapos figyelmeztetés miatt nem játszhatott, így alaposan megváltozott a MÁV MTE utóbbi hetekben megszokott összeállítása. Ha­zai támadások vezették be a mérkőzést, Boros több íz­ben is öklözéssel hárított. A szolnoki csatárok is eljutot­tak néhányszor a Metripond kapujáig, de igazi gólveszély nem alakult ki. A vizes ta­lajon sokat csúszkáltak a játékosok. A 21. perc hozta az első hazai gól vészéit, ami­kor a kapura tartó labdát Porhanda fejelte szögletre. Hazai szögletsorozat után a 25. percben Kiss bombázott távolról, hajszállal a léc fö­lé. A 30. percben Csábi jobb­oldali beadásánál két szol­noki játékos sem találta el a labdát, pedig gólszerzési le­hetőség volt! A 34. percben meszületett a szolnokiak ve­zető gólja: Kántor jobbról a kapu elé ívelt, a Metripond védői nem érték el a labdát és Szabó az 5-ös jobboldali sarkáról a kapu baloldalába fejelt. 1:0. Ezt követően Bo­ros egy összecsapás után megsérült, de egy perc múl­va folytatta a játékot. A 38. percben Pásztor beadását Csernus nagy helyzetben a léc fölé fejelte. A lefújás előtt Repka került tiszta helyzetbe, okosan lőtt, Tóth azonban még beleért a lab­dába és szögletre ütötte. Szabó fölélövése vezette be a második félidőt. Hosz- szú ideig kiegyenlített me­zőnyjáték folyt, mindkét csa­pat bátran támadott, de gól­veszélyes helyzet sokáig nem adódott egyik kapu előtt sem. A 65. percben Tóth rö­Szabó pontot érű gólt szerzett vid kirúgását Repka elcsíp­te, távolról azonnal lőtt, de a labda elkerülte a kaput. Nagy küzdelem után, a 72. percben egyenlített a Metri­pond. Kovács J. baloldali be­adását követően az egyedül maradt Bárány kapta a lab­dát és a kapu jobboldalába lőtte. 1:1. Nem lankadt a küzdelem, a MÁV MTE to­vábbra is bátran támadott. A 85. percben Repka bombá­ját Tóth szögletre ütötte. Rá sem lehetett ismerni a szolnoki csapatra a Szek- szárd elleni mérkőzés után. Végig fegyelmezetten, cél­ratörően és taktikusan ját­szott, remekül védekezett, gyors ellentámadásai pe­dig rendre veszélyesek vol­tak. A játékosok hallatlan lelkesedéssel, önfeláldozó- an küzdöttek. Valamennyien minden dicséretet megérde­meltek. Több szerencsével mindkét pontot megszerez­hették volna. Pataki István NB-s ifjúsági bajnokság: Ganz MÁVÁG—MÁV MTE 1:0 (0:0). Budapest. V.: Nagy G. MÁV MTE: Hatva­ni—Pető, Földi, Balázs (Zsi- dai), Horgosi—Kővári (Lé- nárt), Csató, Bíró (Horváth S.), Horváth Cs.—Bojtok, Hosszú. A változatos, küzdel­mes mérkőzésen a lelkeseb­ben, elszántabban játszó fő­városi csapat megérdemelten győzött. Jó: Hatvani, Földi, Horgosi. Serdülő: MÁV MTE—Ganz MÁVAG 4:1 (4:0). Budapest. V.: Simái L. MÁV MTE: Bak—Buknicz, Szabó L., Szabó A., Rimóczi (Lengyel)—Dankó, Bíró, Kiss—Ombodi (Morvái), Bi- rinyi (Mihályi), Kecsmárik. A szolnoki együttes minden tekintetben jobb volt ellen­felénél, a gólkülönbség sem túlzott. Góllövők: Bíró (2), Kecsmárik, Birinyi. Jó: Bak, Bíró, Kecsmárik, Morvái. További eredmények: Diósgyőr—Salgótarján 1:0, Csepel—Budafok 3:0, Kom­ló—Vác 5:1, Nyíregyháza— Ózd 2:1, Kaposvár—Veszp­rém 3:2, Szekszárd—Szarvas 1:1, Keszthely—Nagykanizsa 1:1, Volán—Ganz Mávag 3:0, Baja—Szeol Délép 1:0. Őszi végeredmény 1. Bp. Volán 19 12 2 5 40-23 28 2. Kaposvár 19 11 4 4 23-17 28 3. Csepel 19 9 7 3 26-11 25 4. Veszprém 19 11 2 6 24-21 24 5. Nylregyh. 19 9 5 5 29-23 23 6. Vác 19 10 3 6 27-23 23 7. Komló 19 10 2 7 30-26 22 8. Szolnok 19 8 4 7 25-23 20 9. S.-tarján 19 7 6 6 19-19 20 10. Szeol-D. 19 8 3 8 28-19 19 11. Ganz-M. 19 8 3 8 25-25 19 12. Metripond 19 7 4 8 28-21 18 13. Szarvas 19 7 3 9 26-27 17 14. Baja 19 6 4 9 19-28 16 15. Keszthely 19 4 6 9 19-24 14 16. Özd 19 6 2 11 21-27 14 17. N.-kanlzsa 19 4 6 9 23-33 14 18. Diósgyőr 19 3 8 8 16-28 14 19. Szekszárd 19 5 3 11 30-41 13 20. Budafok 19 3 3 11 17-34 13 NB 1 A hétvégén lejátszották a labdarúgó NB I ez év őszi utolsó előtti fordulóját. A listavezető U. Dózsa hazai pályán szenvedett vereséget az MTK VM-től, amely így pontszámban utolérte rivá­lisát a tabellán. Eredmények: U. Dózsa—MTK VM 0:1, Eger—Dunaújváros 2:1, Sió­fok—Ferencváros 1:0, Pécsi MSC—Rába ETO 2:1, Békés­csaba—Zalaegerszeg 0:0, Debrecen—Haladás VSE 2:0, Videoton—Bp. Honvéd 2:0, Tatabánya—Vasas 3:1. Döntők előtt a teremtorna Totóeredmények 1. Blau-Weiss 90— Hamburg 2 2. Bayern Münch.—VfB Stuttg. 1 3. B. Möncheng.—1. FC Köln 1 4. H. Kassel—Alem. Aachen x 5. Wattenscheid—E. Braun. 1 6. Fortuna Köln—SC Freiburg x 7. Salmrohr—Solingen 1 8. St. Pauli—Karlsruher SC 1 9. Saarbrücken—Hannover 2 10. Empoll—Flprentlna 1 11. Sampdorla—Ascoll 1 12. Torino—Milan x 13. Catania—Genoa elmaradt Pótmérkőzések: 14. Roma—Juventus l 15. Arezzo—Cremonese x 16. Cagliari—Taranto 1 Az elmúlt hét végén a döntőbe jutásért játszottak a kispályás labdarúgócsa­patok Szolnokon, a tiszalige- ti sportcsarnokban. Mint ismeretes, az ott zajló téli teremtornát a városi sport- létesítmények igazgatósága hirdette meg, amelyre 25 csapat nevezett Szolnokról és a környező településekről. Az első „kör” után 8 együt­tes maradt állva, s ezek számára újabb mérkőzések jelentették a rangsorolást. A két négyes csoportban a körmérkőzések után kiala­kult a sorrend, ami egyben a végső helyosztók párosítását is jelenti. E sort az 5. helyért a szerdán este rendezendő MTI-N éplap—Lakókerüle­ti SE összecsapás nyitja meg, majd szombaton 10 órakor kezdődik a 3. helyért a MÁV MTE öregfiúk—Tiszamenti Vegyiművek és 11 órakor az első helyért a Tiszaföldvár— II. sz. Posta mérkőzés. Szombaton volt a premierje a Szolnoki Lakúterületi Tömegsport Egyesület három hétig tartó, hétvégi futóakciójának. Első alkalommal a Mátyás király úti ifjúsági sporttelepen találkoztak a családi futópróbára jelentkezők, akik közül a kategória­győzteseket az egyesület egy ebéden látta vendégül a 2 km-es táv teljesítéséért (Fotó: T. Z.)