Szolnok Megyei Néplap, 1986. november (37. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-10 / 264. szám

1986. NOVEMBER 10. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Röplabda Továbbra is győzelem nélkül Labdarúgó NB II. Novemberi szürkeség a pályán NB I. Férfi: Csspel—Szol­noki Vegyiművek 3:0 (3, 14, 11). Szolnok, 150 n. V.: Grä­ber, Kassai. Csepel: Nagy A., Urbanski, Pawlik, Torma, Lajkó, Oláh. Cs.: Huszár. Edző: Somogyi László. Szol­nok: Pető, Nagy L., Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Cs.: Fekete, Fráter, Gyenes, Szé­les, Czanek, Juhász. Edző: Liszi Ferenc. A hazaiak sze­rezték az első pontot, ám ez­után többször is hibáztak, amit kihasznált a Csepel, és 4:l-re fordított. Ekkor Cza­nek balkezes leütése talált be, de ettől kezdve megint sokáig semmi sem sikerült a szolnokiaknak. Még Hajdú szerzett egy pontot, ez a játszma azonban már „el­úszott”. Fordulás után felja­vult a vegyisek mezőnyjáté­ka, nagy lendülettel és óriá­si biztatás közepette 3:0, 4:1, 9:2 arányban is vezettek. Za­varban voltak a csepeliek, aztán egyre jobban össze­szedték magukat, míg a ha­zaiak fáradni kezdtek és 13- nál egyenlített a vendégcsa­pat. A szolnoki gárda még játszmalabdához is jutott, ám egy pontatlan feladás és egy védekezési hiba nyomán ismét fordított a fővárosi együttes, s megnyerte a 32 percig tartó játszmát. Félő volt, hogy nem marad ere­jük ezek után Szűcséknek a jobb folytatásra. A harma­dik szettben a Csepel veze­tett eleinte, majd 6:6-ra si­került egyenlíteni. Aztán megint kihasználta az újonc­csapat hibáit a rutinos vas­gyári gárda, s hiába fogadott vastaps és buzdítás minden sikeres hazai megmozdulást, a vendégek már nem adták ki kezükből a vezetést és a végső győzelmet. Jók: Tor­ma, Urbanski, ill. Hajdú, Ju­hász. Juniorok: Csepel—Sz. Ve­gyiművek 3:1 (8, -8, 6, 8). NB I: Csepel—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (-13, 8, 7, 3). Csepel, 150 n. V.: Hurák, Ba­lázs. Csepel: Nagy A., Ur­banski, Pawlik, Torma, Laj­kó, Oláh. Cs.: Zakar, Huszár, Urbán. Szolnok: Juhász, Nagy L., Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Cs.: Fekete, Fráter, Széles, Czanek, Pető, Ludvig. A hazaiak kezdtek jobban, 5:3-ra vezettek, ami­kor a sáncoló Juhász ütkö­zött a hálónál a termetes Lajkóval, rosszul esett visz- sza a parkettre, aláfordult a lábfeje, nem is tudta folytat­ni a játékot. Befáslizták a szolnoki játékos lábát, egy­két hétig pihennie kell. Pe­dig jó formában volt... Tár­sai óriási lelkesedéssel, len­dülettel igyekeztek helytáll­ni, 8:7-re már ők is vezettek, és csak 12-nél tudták utolér­ni őket a csepeliek. Ekkor rátett még egy „lapáttal” a szolnoki csapat, és második játszmalabdája meg is hozta a sikert. Térfélcsere követ­kezett, és mintha a Csepel is kicserélődött volna; már 10:l-re vezetett, s ellenfelén sem az időkérés, sem a sok csere nem segített. Még 12:2 után szépítettek a vegyisek, de többre már nem volt módjuk. A harmadik játsz­mában 3:l-re a Vegyiművek vezetett, majd 7:3-ra az el­lenfél. Ekkor még sikerült egyenlíteni, de a folytatás­ban már csak labdákat sze­reztek a szolnokiak, pontot már nem. Fordulás után me­gint elhúztak a vasgyáriak, csak 1Ö:0 után hibáztak két­szer egymás után. Pontatla­nul ütöttek, rosszul helyez­kedtek a szolnokiak, ellenfe­lüknek pedig szinte minden sikerült. Az első mérkőzés­labda után még két pontot is elért a vendégcsapat, s csak ötödikre tudta befejez­ni a játszmát a Csepel. A két lengyel olimpiai válogatottal felálló hazai gárda ezúttal is megérdemelten nyert a lehe­tőségeket ismét elszalasztó Szolnok ellen. Jók: Urbans­ki, Lajkó ill. Hajdú. Ezzel le­zárult a bajnokságban az el­ső „kör”; a Vegyiművek győzelem nélkül, csoportja utolsó helyén végzett. A rá­játszás már e hét végén el­kezdődik. Juniorok: Csepel—Sz. Ve­gyiművek 3:0 (10, 14, 9). v. f. Vízilabda Komjádl Kupa Nagy volt a különbsóg Szolnoki Vízügy SE—Bp. Spartacus 15:4 (3:1, 1:0, 4:0, 7:3). Szolnok, 100 n. V.: Mar­jai, Várkonyi. SZVSE: Kiss T. — Kiss A. 2. Mohi 7, Pin­tér Z., Czibulka 4, Hegyvári 2, Bata. Cs.: Kiss Z., Magyar. Edző: Urbán Lajos. Sparta­cus: Kiss Cs. —: Katona, Pa- laticzky, Derekas 1, Hinnich, Bürg 2, Fábry. Cs.: Csefkó, Csapó 1, Beszédes, Császár. Csordás. Edző: Gerendás La­jos. A hazai gólok sorát Hegyvári nyitotta meg re­mek mozdulattal, majd Czi­bulka folytatta: Bürg ember­előnyből szépített, aztán me­gint Czibulka talált a háló­ba. A második negyed ki­egyensúlyozottabb játékot hozott, csak az utolsó perc­ben rezdült a háló — egy emberelőnyt ismét Czibulka értékesített, miután mindkét oldalon többször is hiába voltak létszámfölényben a támadók. A harmadik játék­rész Kiss T. parádés védése­inek és Mohi góljainak je­gyében telt el; ekkor már fel­tűnő volt a két csapat közti, nagy különbség. Előbb Kato­na, majd fordulás után Kiss Z. is kipontozódott. Az utol­só negyed elején a fővárosi­ak kétszer, a végén még egyszer betaláltak, de köz­ben percenként kaptak egy- egy gólt ők is, így a fölényes hazai győzelem nem forgott veszélyben. Ezzel nagy lépést tett az SZVSE ificsapata e kupaversenyben a legjobb négy közé jutás felé. Jók: Kiss T., Mohi, Czibulka, Hegyvári. Sakk Jászárokszállás veretlenül bajnok Véget ért a Szolnok me­gyei II. osztályú sakk csapat- bajnokság. A végeredmény: Jászárokszállás 47,5, Lehel SE 42, Olajbányász II. 40, ÁÉV 38,5, Kenderes 36,5, Jászladány 35, Jászszentand- rás 30,5, Kunhegyes 30, Ti­szafüred 26,5, Kunmadaras 25,5 pont. Jászárokszállás végig jó teljesítményt nyújtva, veret­lenül lett bajnok. Kellemes meglepetést okozott az újonc ÁÉV 4. helyezésével. Voltak azért kellemetlen pillanatai is az ez évi bajnokságnak. Ezek közül is kiemelkedik, hogy a 8. fordulóban leját­szott (?) Olajbányász II.— Tiszafüred mérkőzésről a megyei sakk szakszövetség a mai napig nem kapott ered­ményközlést az érintettektől, így büntetésként a bajnok­ság végeredményébe a mér­kőzésen szerzett pontokat a szövetség nem számította be egyik csapatnak sem. Bécsben több mint száz sakkozó részvételével 9 for­dulós, svájci rendszerű nem­zetközi versenyt rendeztek. A bajnok izraeli Gutman (8 pont) és a második helyezett csehszlovák Ftacsnik (7,5 pont) mögött Perényi Béla, a Szolnoki Mezőgép éljáté­kosa holtversenyben 3—7. lett 7 ponttal. Eredménye annál is figyelemreméltóbb, mivel Perényi számos ország olimpiai válogatott játékosát maga mögé utasította. (Gut­man és Ftacsnik is olimpiai válogatott saját országában.) A sztalltenisz Dankú Tibor sikere A rf. Killián FSE asztali­teniszezői a II. osztályú Bu- dapest-bajnokságon szép si­kert értek el. Kiemelkedett Dankú Tibor teljesítménye, aki a 128 tagú mezőnyben 7 győzelmet aratott, és a dobo­gó legfelső fokára állhatott fel. Eredményei: —Borsos (Ganz-MÁVAG) 2:0, —Szily (Kiskunfélegyháza) 2:0, —Gréczy (Ganz. M.) 2:1, —Nagy M. (Postás) 2:0, —Vágott (MMG) 2:0, —Pó­tári (SZEOL-Délép) 2:0, —Pigniczky (Bp. Spartacus) 2:0. Klubtársa, Tihanyi az 5—8. helyen végzett, így mind a ketten kivívták a jo­got az I. osztályú versenye­ken való indulásra. A nők viadalán a szolnoki fiatalok csak a második fordulóig ju­tottak el. Úszás Versengő úttörők November elején, az úszó­versennyel kezdetét vette Szolnokon, az általános isko­lák között — immár 4. alka­lommal, kilenc sportágban — kiírt Űttörőház Kupa ver­senysorozata. A 3—4., illetve az 5—6. osztályos tanulók versengtek 33 1/3 m-es mell­úszásban a helyezésekért. Eredmények. 3—4. o. leány (98 induló): 1. Farkas (Szan- daszőlősi Alt. Isk.) 29,6, 2. Lugosi (Koltói 0. Ált, Isk.) 29,7, 3. György (Mátyás Kir. Ű. Alt. Isk.) 31,5 mp. 3—4.0. fiú (101): 1. Sajó (Koltói) 29,5, 2—3. Nagy (Ságvári Krt. Ált. Isk.) 29,8, és Hidasi (Koltói) 29,8 mp. 5—6. o. le­ány (89): 1. Skultéti 28,3, 2. Csik (mindkettő Koltói), 28,5, 3. Dombrádi (Dr. Münnich F. Alt. Isk.) 29,2 mp. 5—6. ofiú (90): 1. Vass (Koltói) 26,8, 2. Urbán (Ságvári) 27,8, 3. Zsilka (Kertvárosi Alt. Isk.) 27,9 mp. Körzeti labdarúgó-bajnokság Öcsöd és Fegyvernek már őszi első Kunsági csoport. Mező- hék—Tiszainoka 0:0, Tisza- jenő-Vezseny—Öcsöd 1:1, Csépa—Tiszasas 0:7, Tisza- kürt—Tószeg 0:12, Nagy­rév—Tiszaföldvár II 2:3, Ti- szaug—Szelevény 0:5. Egy fordulóval az őszi szezon be­fejezése előtt: 1. Öcsöd 18,2. Tószeg 15, 3. Tiszajenő-Ve­zseny 12, 4. Szelevény 12 ponttal. Jászsági csoport. Kőtelek— Jánoshida 2:4, Jászfelsőszent- györgy—Tiszasüly 7:1, Jász- jákóhalma—Nagykörű 2:3, Jászdózsa—Zagyvarékas 0:0, JászszentandráS1—Jászbol- dogháza 1:4, Jásztelek— Pusztamonostor 2:2. Tisza csoport. Tiszaderzs— Tiszagyenda 1:1, Tiszaigar— Tiszaroff 1:1, Tiszaszentim- re—Kengyel 1:2, Kétpó—Ti- szaörs 3:0, K. Medosz II— Fegyvernek 1:1; Tiszaroff— Tiszaderzs 6:1, Fegyvernek— Nagyiván 1:0, Tiszaörs— K. Medosz II 4:2, Kengyel— Kétpó 6:0, Tiszagyenda—Ti- szaszentimre 0:0. Körzeti labdarúgó-bajnokság 1. Fegyvernek 9 6 2 1 18-10 14 2. Kengyel 9 5 2 2 28-12 12 3. Tiszaroff 9 5 2 2 30-22 12 4. Nagyiván 9 5 1 3 25-17 11 Bp. Volán—Szolnoki MÁV MTE 1:0 (0:0). Tiszaliget, 2000 n. V.: Győri. Bp. Volán: Varga—Szabó S., Hegedűs, Tóth, Huszár—Kiss Z., Her- czegh, Seres, Farkas—Szoko- lai (Kiss F.), Magyar (Si­mon). Edző: Bálint László. SZMÁV MTE: Boros—Por- handa, Ágh, Szilágyi, Rózsa­völgyi—Repka, Sugár, Kato­na—Kántor, László (Erdős). Szabó (Mészáros). Edző: Szatmári János. Szatmári János a mérkő­zés előtt azért kesergett, mert Hegedűs szerdai sérü­lése után szombaton Csábi is hasonló sorsra jutott, és nem játszhatott. A mérkőzést sok összecsapással tarkított tak­tikai csata vezette be. Külö­nösen a nagy kedvvel játszó Lászlót őrizték keményen, aki később meg is sérült. A 13. perc hozta az első emlí­tésre méltó eseményt. Seres távolról jó lövést küldött kapura, és a labda a balol­dali léc külső éléről vágó­dott az alapvonalon túlra. Fokozatosan fölénybe került a MÁV MTE, és teljesen a saját térfelére szorította a bajnokjelölt Volánt. A 20. percben vezetést is szerezhe­tett volna a Szolnok. A jobb oldali beadást Sugár átlépte, Repkát meglepte a nagy le­hetőség, lövése gyengére si­keredett, és Varga szögletre tolta a labdát. Többet kez­deményezett a MÁV MTE, szögletsorozat jelezte a fölé­nyét, de a kapu elé ívelt lab­dákat biztosan hárították a Volán védői. Szünet után a jobb szélre beállt Simont futtatták több­ször is jó labdával. A 49. percben Boros Herczegh elől kaparintotta meg nehezen a labdát. A 61. percben Sugár 18 méteres szabadrúgását védte Varga, öt perccel ké­sőbb Simon a saját térfeléről megiramodott, Ágh azonban az ötösön beérte, és szerelte. Nagy tapsot kapott. Az ese­mény nélküli, unalmas csap­kodást a 70. percben Ágh mintegy negyven méteres lö­vése oldotta fel; Varga a léc alá tartó labdát szögletre nyomta. Alacsony színvonalú volt a mérkőzés, jobbára a két 16-os között folyt a csa­tározás. A hajrában újabb szögletsorokat jellemezte a MÁV MTE támadókedvét, a 84. percben Sugár elől men­tettek az utolsó pillanatban. Már mindenki elkönyvelte a döntetlent, amikor a 88. percben Simon a balszélen elfutott, néhány csel után a 16-os sarkáról visszagurí­tott a támadást követő Her­czegh elé; a középpályás mintegy 25 méterről lőtt, és a labda egy lábat „súrolva”, Boros előtt felpattanva a jobb alsó sarokba vágódott. 1:0. Csalódást hozott a mérkő­zés. A bajnokságra törő Vo­lántól mindenki színvonala­sabb, jobb játékot várt, ez azonban elmaradt. A MÁV MTE igyekezett, lelkesen küzdött, de képtelen volt megbirkózni a Volán védel­mével. Támadói nem vállal­koztak lövésre, jobbára a mezőnyben folyt a csatáro­zás. A végén Szatmári János szomorúan állapította meg, hogy gólhelyzet és támadójá­ték híján távol álltak a győ­zelemtől. Nagyobb éberség­gel elkerülhették volna a vereséget; az egyik pontra rászolgált volna a csapat. Jó: Szabó S„ Hegedűs, Tóth, Seres, ill. Ágh, Rózsavölgyi. (Pi) További eredmények: Nagykanizsa—Komló 1:3, SZEOL-Délép—Keszthely 1:0, Szekszárd—Baja 2:2, Ganz-Mávag—Nyíregyháza 0:2, Özd—Kaposvár 4:1, Bu­dafok—Veszprém 2:0, Vá:— Metripond 2:0, Szarvas—D - ósgyőr 2:1, Salgótarján—Cse pel 0:0. 1. Vác 2. Bp. volán 3. Csepel 4. Veszprém 5. Kaposvár 6. Nylregyh. 7. S.-tarján 8. Komló 9. Szeol-Dél. 10. Ganz-M. 11. Metripond 12. Szolnok 13. Szarvas 14. Ózd 15. Baja 16. Szekszárd 17. N.-kanlzsa 18. Diósgyőr 19. Budafok 20. Keszthely Kevés szolnoki helyzet adódott a Volán kapuja előtt, azok is kimaradtak. Képünkön az egyik ilyen légipárbaj 16 10 3 3 24-14 23 16 10 2 4 34-22 22 16 7 6 3 22-11 20 16 9 2 5 19-17 20 16 8 4 4 16-14 20 16 8 3 5 25-20 19 16 7 5 4 18-15 19 16 8 2 6 23-23 18 16 7 2 7 25-18 16 16 7 2 7 23-21 16 16 6 3 7 23-19 15 16 6 3 7 21-21 15 16 6 2 8 21-22 14 16 6 2 8 21-24 14 16 5 4 7 16-22 14 16 5 2 9 29-35 12 16 4 3 9 21-31 11 16 2 7 7 15-27 11 16 4 3 9 15-28 11 16 3 4 9 15-22 10 Területi labdarúgó-bajnokság Most a mezőtúriak örültek Mezőtúri Honvéd—H. Asz­talos SE 4:2 (2:2). Mezőtúr 500 n., V.: Németh. Mezőtúr: Gyémánt—Hegedűs, Csató, Dávid, Oláh O., Takó, Varga J., Simon, Oláh B., Hüber, Búzás. (Csere: Újvári, Hor­váth.) Edző: Földesi János. A 23. percben balról, a 16-os sarkáról szabadrúgáshoz ju­tott a Mezőtúr. Simon legu­rított labdáját Csató a jobb felső sarokba lőtte. 1:0. A 31. percben esett az egyenlítő gól. Szarvas ügyesen cselezte be magát a hazai csapat ti­zenhatosára, majd beadását az üresen hagyott Szondi ér­tékesítette. 1:1. Hat perccel később egy balról beívelt labdára Kelemen rácsapott, és a gólhelyzetet ki is hasz­nálta. 1:2. A lefújás előtt baloldali szabadrúgáshoz ju­tott a hazai csapat. Oláh O. rövid legurításából Takó ívelt a kapu előterébe, és a jókor érkező Csató fordulás­ból a kapu jobb oldalába bombázott. 2:2. A II. félidő 6. percében Lakatos a sípszó után elrúgta a labdát, ezért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Az 55. percben Takó lövésébe beleért a kapus, és a kiperdülő labdát Búzás higgadtan a kapuba gurítot­ta. 3:2. A 70. percben Oláh B. mély beadását a kapus el­számította, és az ötösre ér­kező Búzás ballal továbbítot­ta a labdát a hálóba. 4:2. A játék igen jó iramú, változa­tos volt, sok technikai hibá­val. A mezőtúri gárda meg­érdemelten nyert. Jók: Csa­tó, Búzás, Simon, Hüber, Ta­kó, Oláh. Ifi: Mezőtúri Honvéd—H. Asztalos SE 0:0. — Tanács — Jászberényi Lehel—Debre­ceni Universitas 3:2 (1:0). Jászberény, 400 n. V.: Mé­száros. Lehel: Balázs—Gál, Szántai T„ Palásti, Fejes (Győré), Szántai A., Bukhár, Sulyok, Szabó, Vonyigás (Pecha), Mosonyi. Edző: Né- der István. Szép őszi időben. lendületesen kezdett a Le­hel; a 8. percben Sulyok bombája a kapufán csattant. A 20. percben vezetést szer­zett a Lehel. Szántai A. jól indította a bal szélen fölfu­tó Sulyokot, akit a 16-oson belül Vájd buktatott. A meg­ítélt büntetőt Sulyok értéke­sítette. 1:0. Szünet után, az 53. percben Gál ment el a jobb oldalon, a középen fel­zárkózó Bukhár elé tálalt, aki a bal szélre Sulyokhoz továbbított, s ő a bal aisó sarokba lőtt. 2:0. Még öt perc sem telt el, amikor a középen felfutó Szántai A. jo labdát tálalt Vonyigás elé, aki a bal felső sarokba fe­jelt. 3:0. A 69. percben Kiss István megrúgta a kitörő Mosonyit, s mivel előzőleg már sárga lapot kapott, a játékvezető kiállította a deb­receni labdarúgót. A 76. percben Palásti Varga lábá­ra rúgta a labdát, aki azt jobbról, Balázs mellett a jobb alsó sarokba lőtte. 3:1 A 84. percben, a 16-os köze­lében szabadrúgáshoz jutot­tak a vendégek. A rosszul fölállított sorfal mellett Sza­bó A. a kapu bal oldalába lőtt. 3:2. Végig jó iramú mér­kőzésen, a Lehel védelmé­nek könnyelműsködése miatt alakult ki a szoros ered­mény. Ifi: Jászberényi Lehel­Debreceni Sportiskola II. 1:1. — Bankovics — Tolóeredmények 1. Düsseldorf—Hamburg 3:2 1 2. Mannheim—B. Münch. 3:3 X 3. VfB Stuttgart—Bremen 4:0 1 4. Braunschweig—Ulm 2:2 X 5. Solingen—Hannover 2:4 2 6. Bielefeld—Osnabrück 2:3 2 7. Ascoli—Fiorentina 0:1 2 8. Atalanta—Como 0:0 X 9. Empoli—Verona 1:0 1 10. Internaz.—Torino 2:1 1 11. Juventus—Napoli 1:3 2 12. Sampd-Milan . félbeszakadt 13. Arezzo—Parma Pótmérkőzések: 1:1 X 14. Messina—Genoa 2:1 1 15. Campobasso—Pisa 0:0 X 16. Triestina—Pescara 3:1 1 Tisza Cipő—Nyíregyházi Volán 3:1 (1:1). Martfű, 400 n. V.: Szabó. Tisza Cipő: Németh—Fürtös, Szőke J., Hábensusz, Szőke L., Szán­tai, Sipos, Földi, Palcsó (Szabó), Nagy, Kesjár (Rigó). Edző: Árvái István. A mart­fűi csapat kezdett jobban, mégis a vendégek szereztek vezetést a 15. percben. A ka­pu előtt keresztbe lőtt labdát a védők elvétették, Németh kiejtette, és Kosztyu közelről nem hibázott. 0:1. Nyolc perccel később a nagyszerű­en játszó Váci közeli lövé­sét bravúrral mentette Né­meth. A 30. percben egyen­lített a Martfű. Földi beíve­lésére Fürtös ugrott lel, és a kimozduló kapus mcilett a bal sarokba fejelt. 1:1. A szünet után rákapcsolt a Martfű, átvette az irányítást, s a 65. percben megszerezte a vezetést. Szabó továbbított Kesjárhoz, aki két csel után a jobb alsó sarokba lőtt. 2:1. A 71. percben Tubócki meg­sértette a partjelzőt, amiért sárga lapos figyelmeztetést kapott. Hamarosan végleg bebiztosította győzelmét a hazai csapat. Szántai robo­gott el a jobb oldalon, N így- hoz továbbított, akit a bün­tetőterületen belül lerántott tak. Tizenegyes. A büntetőt a befejezés előtt öt perce;' Földi a jobb felső sarokba vágta. 3:1. Két perccel ké­sőbb Fürtöst egy összecsapás után a játékvezető kiállítot­ta. A második félidőben mu­tatott jobb játékukkal, a ha­zaiak ilyen arányban is meg­érdemelten nyertek jónevű ellenfelükkel szemben. Ifi: Tisza Cipő—Nyíregy­házi Volán 0:0. — Lepsényi — További eredmények: D. Kinizsi—Volán-Rákóczi 3:0 (3:0), Kaba—Karcag 0:0, Má­tészalka—Hajdúszoboszló 0:2 (0:1), Püspökladány—H.bö- szörmény 0:0, Rakamaz— Balmazújváros 1:4 (0:1).