Szolnok Megyei Néplap, 1986. november (37. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-24 / 276. szám

1986. NOVEMBER 24. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Röplabda NB I. fórt! a 7—16. helyért Megtört a jég Komép SC—Sz. Vegyimű­vek 3:1 (8, —11, 10, 11). Ta­tabánya 100 n. V.: Juhász, Kiss K. Sz. Vegyiművek: Hajdú, Szűcs, Makói, Tom­pa, Pető, Nagy. Csere: Cza- nek, Fráter. Edző: Liszi Fe­renc. A hazai csapat az első játszmában magához ragad­ta a kezdeményezést, nagyon jó nyitásokkal, amely ellen a Vegyiseknek nem volt el­lenszere, fokozatosan elhú­zott és biztosan nyerte a játszmát. A második játsz­mában magára talált a szol­noki csapat és jó mezőny­munkával a maga javára fordította a játszma állását és meg is nyerte. Ezzel mintha el is lőtte volna az összes puskaporát a vendég­csapat, már nem tudta ér­demben befolyásolni a mér­kőzés alakulását. A harma­dik és negyedik játszmában képtelen volt sáncolni az el­lenfél támadását, saját táma­dásában viszont elemi hibá­kat vétett. A kiesési ranga­dón a gyenge napot kifogó Tatabánya ellen sem sike­rült a várt győzelem. A já­tékosok ugyan küzdöttek, de önbizalom nélkül nehéz nyerni. Jók: Lovas, Szom- bath, Soós, ill. Pető, Makói. — Balogh J. — Szolnoki Vegyiművek—Ko­mép SC 3:2 (13, —10, 12, —1, 5). Szolnok 200 n. V.: Fodor, Bogyó. Vegyiművek: Pető, Nagy L., Hajdú, Makói, Tom­pa, Szűcs. Csere: Czanek, Fráter, Fekete. Edző: Liszi Ferenc. Komép: Torda, Lo­vas, Soós, Gulyás, Szombath, Fekete. Csere: Hernádi, Kiss Cs., Szabó, Vígh, Jókay. Ed­ző: Németh Lajos. Az első játszmában 4:4-ig sok-sok forgással együtt ha­ladt a két csapat, majd a Vegyiművek védekezési hi­báit kihasználva 9:4-re meg­ugrott a Komép. Ezután fel­váltva szereztek pontokat a csapatok úgy, hogy a Vegyi- sek csökkentették hátrányu­kat, de még mindig a Komép vezetett 12:9-re. A jól össz­pontosító szolnokiak Tompa és Pető pontos nyitásaival 14:12-re fordítottak, majd nyerték a játszmát. A má­sodikban két pontnál nem nagyobb különbségű váltott vezetéssel jutottak el a csa­patok 10:9-ig. Ekkor a tata­bányaiak kihasználták a ha­zaiak figyelmetlenségét, és pontot sem engedve egyenlí­tettek. Fordulás után a min­den tekintetben feljavult hazaiak végig vezetve (3:0, 8:4, 12:6) jutottak el a játsz­magyőzelem küszöbére (14:7). A vendégcsapat cse­rejátékosai fokozatosan csök­kentették hátrányukat, de a végén Petőék örülhettek a vezetésnek. A negyedikben a Vegyisek még 5:3-ra vezet­tek, de ekkor úgy tűnt, hogy a korábbi vereségsorozat átokként ül a csapaton, mert az idegesség és a kapkodás lett a főszereplő a hazaiak játékában, melyhez a játék­vezetők működése is közre­játszott. Ezek után csak a szett elvesztése jöhetett, ami be is következett. A mindent eldöntő ötödik játszmában a jobb erőben lévő hazaiak já­téka a Honvéd elleni telje­sítményre hasonlított. Az óriási lelkesedéssel küzdő szolnokiak a feljavult Szűcs bombaerős ütéseivel 8:2-vel fordulva, egy-egy pontot en­gedélyezve az ellenfélnek, magabiztosan nyerték a játszmát. Végeredményben a gátlá­sait leküzdő Vegyiművek va­lamennyi játékosa dicséretet érdemelve 149 perces mara­toni csatában szerezte meg az első győzelmét az NB I- ben. Kitűnt. Czanek, Szűcs, Pető ill. Lovas. — Csomós — Vízilabda OB I. Győzelem Szentesen Szolnoki VSE—Szentesi Vízmű 8:6 (3:2, 3:1, 1:1, 1:2). Szentes 300 n. V.: Császár, Biró. Szolnok: Kiss P.— Hegmann (1), Bogdán, Mo­hi, Dudás, Tóth (2), Len­gyel (1), Baranyi, Pintér (2), Kiss Z., Hasznos (2), Edző: Babarczi Roland. Szentes: Bodrogi—Melkura, Cseh (1), Komlósi (1), Pengő (1), Tóth Vass, Fülöp (1), Pellei, Dongó (2). Edző: Kádár Jó­zsef. Gól előnyből: 5/2 illet­ve 7/3, 4 méteresből 1/1 il­letve 1/1. Szentesi góllal kezdődött a mérkőzés, aztán három szolnokival folytatódott. Szép akció után Hasznos ta­lált messziről a hálóba, majd Tóth Csaba fordult le, és lőtt a hosszú sarokba. Lengyel előnyből született a szépítő gól a negyed végén. A második negyed 3 perc alatt három szolnoki gólt ho­zott: Pintér, Hegman, Hasz­nos voltak a szerzői. A szen­tesi Dongó lőtte a negyed utolsó gólját. A hibapontok miatt a harmadik negyedben pihent Lengyel és Hasznos is. A legszebb gól ekkor esett. Bogdán 15 méteres át­adását Tóth Csaba lőtte a hálóba. Két előny viszont kimaradt. Az utolsóban visz- szajött Hasznos és Lengyel is. A negyed első gólját szép lefordulásos akció utá* Pin­tér szerezte. Utána már in­kább hátrányban volt a Szol­nok. A nemrégiben debütált Kiss András (17 éves) útján újabb újoncot avatott a csa­pat Kiss Zoltán (16 éves) először játszott OB I-es mér­kőzésen. A mérkőzés utolsó két percében, négyméteres­ből és előnyből csökkentette hátrányát a vendéglátó Szentes. A mérkőzésen a Szolnok minden részében jobb volt, a zóna ellen nem tudott a Szentes eredményes lenni, és a kontra akciók jó részét értékesítette a csapat. Komérlabda Újabb Olajbányász bravúr Tóth Zoltán repül és szerez pontot NB I. Férfi: Al­földi Olajbá­nyász—Pécsi VSK 83:80 (44:41). Tiszaligeti sport- csarnok, 1200 n. V.: Faidt, Major. Alföldi Olajbá­nyász : Kmézics (11), Kiss (17), Tóth (13), Mak- szim (13), Vida (18). Csere: Szá­lai (9). Misek (2), Duvancsics, Föld­vári. Edző: Földi Sándor. PVSK: Nagy (5), Maria- novics (8), Dzsan- ko (14), Varasdi (28), Rab (13). Csere: Fűzi, Richter (8), Ilcsik, Tóth (4). Edző: Czéh László. Ismét szép sportélménnyel ajándékozta még közönségét az Alföldi Olaj­bányász csapata. Azt a PVSK-t fektette két vállra, amely legutóbb a .felsőház­ban” a legjobbak között sze- rejelt, válogatottak erősítik sorait, és az NB I-ben még nem sikerült győzni ellene. Már a mérkőzés elején gyors dobópárbaj alakult ki s ebben a szolnoki gárda jobb volt. 13:8, majd 17:10 arányban vezetett, amikor három rossz bejátszás után 17:17-re alakult az állás. Szép. kulturált játékot nyúj­tott mindkét csapat, a 9. perc elején aztán az borzolta a kedélyeket, hogy a jól do­bó Kmézics megkapta a harmadik személyi hibát. A 10. percben 22:23 volt az ál­lás, két perc múlva pedig a félelmetesen dobó, pécsi színekben játszó jugoszláv Marianovics is összeszedett három személyi hibát. A re­mek mérkőzésen már 36:26- ra is vezetett az Olajbá­nyász, Kmézics megkapta negyedik személyit, a közben beállt Szalai pedig egysze­rűen nem tudott hibázni, pontosan dobott. A másik oldalon Varasdi ontotta a kosarakat, Marianovics is megkapta a negyedik sze­mélyit és a félidő szoros eredménnyel zárult. Szünet után úgy tűnt, nem bírnak Varasdival, 44:46-ra alakult a mérkőzés, 1.35-kor viszont Marianovicsot ki­pontozták. Három pontot érő pécsi kosár után Tóth ha­sonlóval válaszolt, 47:49, aztán újabb dobópárhaj alakult ki s ebben az Olaj­bányász vitte a prímet. Nagy rohanás közben Vida, Kiss és Makszim gyűjtötte az Olajbányász pontjait, 56:51, 62:55 volt a szolno­kiak javára. Szalai a 14. perc közepén, Vida a 16. percben pontozódott ki, Dzsanko is elhagyta a játék­teret, miközben 72:71, 77:73, 79:77 volt a mérkőzés állá­sa. A 19. perc után Nagy birkózás kezdődött a labdá­ért, rossz Olajbányász át­adás után rossz pécsi dobás következett, 19.45-kor pedig a szolnokiak birtokába ke­rült a labda, és már nem is adták ki a kezükből. Az Alföldi Olajbányász ezen a mérkőzésen nyújtot­ta eddigi legjobb teljesítmé­nyét a bajnokságban. To­vább csiszolódott a játéka, s ha így folytatódik, méltó el­lenfele lehet a legjobbaknak is. A közönség a mérkőzés után méltán ünnepelte so­káig a csapatot és az edzőt, jogosan, mert mindenki di­cséretesen játszott. Labdarúgó NB II Kiszenvedett két pont Képünkön Repka (sötét mezben a kép bal oldalán) figyeli a labda útját, de az a Szolnoki MÁV MTE—Szek­szárdi Dózsa 1:0 (0:0). Tisza- liget, 1000 n. V.: Varga J. SZMÁV MTE: Boros— Por- handa, Ágh, Szilágyi, Rózsa­völgyi — Csábi, Sugár, Ka­tona — Kántor (Szőke), Rep­ka (Mészáros), Szabó. Edző: Szatmári János. Szekszárd: Pólyák — Lauer, Varga F., Kiss, Hahn — Dienes, Már­kus, Kniesz, Weitner I. — Szirják (Weitner II.), Varga I. L. Edző: Laki Zoltán. Viharos támadásokkal kez­dett a MÁV MTE. A 2. perc­ben Porhanda kapuba tartó emelését üggyel-bajjal há­rították a szekszárdi védők. Sugár kapáslövése halt el Pólyák kezében, a 8. percben pedig Szabó bal oldali bea­dását Repka nagy helyzet­ben kapu mellé perdítette. Repka távoli lövését Pólyák a léc fölé tenyerelte, aztán támadásba lendült a Szek­szárd is. A 13. percben egy szöglet után csaknem veze­tést szerzett, egy perc múl­va Dienes a felső lécre bom­bázott. Szirják lőtt még mel­lé, a 16. percben Kántor lö­vését Pólyák lábbal hárítot­ta. Húsz perc elteltével ese­ménytelen, unalmas mezőny­játék folyt. A 36. percben egy távoli szekszárdi lövés megpattant, nagy ívben Bo­ros kapujára tartott, de a kapuvédő a felső léc segít­ségével mentett. Szünet után a 47. percben Dienes lövése süvített el Bo­ros kapuja előtt. Egy perc múlva Szabó lövését Pólyák szögletre ütötte, majd a 49. percben megszületett a győ­zelmet jelentő gól. Szabó cselezte be magát a 16-oson belülre, Leuer azonban fel­lökte. 11-es! A büntetőből Sugár nagy erővel a kapu bal oldalába lőtt. 1:0. Állan­dó fölényben játszott a MÁV MTE, a szekszárdiak alig ju­tottak át a felezővonalon. Helyzet is akadt, de azokat nem sikerült értékesíteni. Az 58. percben például Su­gár lövését Pólyák szögletre ütötte. A beívelt labdából kétszer is gólba tartott a lö­vés, de a szekszárdi védők­ről mindkétszer kipattant. A hajrában a szórványos szekszárdi ellentámadások is veszélyesek voltak, akadt né­hány kemény összecsapás is. A 81. percben büntetőgyanú- san szerelték az egyik szek­háló tetejen kötött ki szárdi csatárt, a 88. percben viszont szolnoki szöglet után az üres kapuba sem sikerült betalálni. Az őszi fordulóban ezzel a mérkőzéssel győzelemmel bú­csúzott kevés közönségétől a MÁV MTE. A búcsú azonban szebb is lehetett volna, mert • ezúttal csak a két pontnak örülhettek a nézők, a játék sok kívánnivalót hagyott maga után. Akadozott a csa­patjáték, kimaradtak a- nagy helyzetek, csupán a lel­kesedés, az akarás dicsérhe­tő. Igaza van Szatmári Já­nos vezető edzőnek, aki azt mondta, hogy: „Kiszenved­tük ezt a győzlemet”. Jó: Bo­ros, Csábi, Szabó, ill. Pólyák, Lauer, Dienes. (Pi) TerUleti labdarúgó-bajnokság Nyert a Volán-Rákóczi és a Lehel, pontot szerzett Martfű Volán-Rákóczi—Debrece­ni Universitas 1:0 (0:0). Rá­kóczifalva 400 n. V.: Tamas- kovics. Volán-Rákóczi: Ma­yer — Molnár, Silye, Ben- csik, (Bugyi), Ladányi, Rácz, Török, Menyhárt, Tubák, Vadicska, Szénási (Kántor), Edző: Kovács Gyula. A hazai csapat a kezdés után átvet­te a mérkőzés irányítását, s a 16. percben már a negye­dik gólhelyzetét hagyta ki­használatlanul. A DUSE Sza­bó révén került gólhelyzet­be, de Mayer nagy bravúr­ral védett. A Volán-Rákóczi továbbra is támadásban ma­radt, de a gólhelyzetek ki­maradtak. A második félidő­ben is a hazai csapat irányí­tott, s a 79. percben kettős csere után Kántor szögletét Menyhárt, ill. Lukács, Csu- felső sarokba. 1:0. A magas színvonalú, rendkívül izgal­mas mérkőzésen a sok gól­helyzetet kidolgozó hazai csapat megérdemelten győ­zött. Jók: Silye, Török, Menyhárt, ill. Lukács, Csu­kás, Kiss I. Sárga lap: Ladá­nyi ill. Stercel, Szabó, Var­ga. Kiállítva: Rácz, ill. Kiss L. Ifi: Volán-Rákóczi—Deb­receni Sportiskola 0:1. — Balogh — Jászberényi Lehel—Bal­mazújváros 3:1 (1:0). Jászbe­rény 300 n. V.: Nagy F. Le­hel: Havasi—Szabó, Szántai, T., Palásti, Fejes (Fejérvári), Szántai A., Bukhár, Sulyok, Győré, Mosonyi, Pecha (Pet- ró) E.: Néder István. Lehel támadásokkal kezdődött a mérkőzés. A 4. percben Su­lyok bombáját Gulyás szög­letre védte. A 31. percben több kimaradt helyzet után vezetést szerzett a Lehel. Sulyok ment el a jobb olda­lon, a 16-os közeléből nagy lövést eresztett meg, Gu­lyás a labdát csak kiütni tudta, és az érkező Pecha a bal kapufa mellett a hálóba gurított. 1:0. Szünet után az első negyedóra kiegyenlített játékot hozott, majd a 71. percben növelte előnyét a Lehel. Pecha és Mosonyi az alapvonal közelében harcolt a labdáért, Pecha lövése a bal kapufáról a befutó Győ­ré elé került, aki nem hibá­zott. 2:0. A 77. percben Pet- ró bombáját ütötte szöglet­re a vendégek kapusa. A 80. percben szépítettek a vendé­gek. Pajkos jobb oldali bea­dását Tőzsér a vetődő Hava­si alatt a hálóba kotorta. 2:1. A Lehel nem adta fel, s a 88. percben eldőlt a két pont sorsa. Sulyok indította a középen kilépő Szántai Atti­lát, aki a kifutó Gulyás mel­lett a hálóba gurított. 3:1. Végig nagy iramú mérkőzé­sen a Lehel megérdemelten győzött. Ifi: Balmazújváros—Lehel 3:2. — Bankovics — Tisza Cipő—Kaba 0:0. Ka­ba 300 n. V.: Czibra. Tisza Cipő: Németh — Sipos, Für­tös, Hábensusz, Szőke L., Szabó, Szántai, Szőke J., Föl­di, Rigó (Hegedűs), Palcsó (Szőke S.). Edző: Árvái Ist­Totóeredmények 1. FC Homburg—B. Lever. 1:2 2 2. 1. FC Köln—Kalsersl. 2:2 X 3. Düsseldorf—Möncheng. 1 :l X 4. Dortmund—W. Bremen 2:1 1 5. Darmstadt—Osnabrück 7:1 1 6. Aschaffenb.—St. Kick. 2:4 2 7. Blelefedd—Oberhausen 4:1 1 8. Braunschwelg—F. Köln 2:0 1 9. Brescia—Torino 2:0 1 10. Como—Internaz. 1:1 X 11. Fiorentina—Roma 2:1 1 12. Udlnese—Sampdorla 0:0 X 13. Cesena—Lanerossi 2:0 1 Pótmérkőzések: 14. B. Uerd.—B. München 0:0 X 15. Campobasso—Pescara 1:0 1 16. Lazio—Taranto 2:1 1 ván. A megszokottól eltérő összeállításban lépett pályá­ra a martfűi csapat. Diószegi serülése, Kesjár esküvője miatt maradt távol, míg Nagy a mérkőzés előtt nem vállalta a játékot. A hazaiak kezdtek jobban, a 7. perc­ben Kovács G. lövése a fel­ső lécen csattant. A 12. perc­ben óriási helyzetet hagyott ki a Martfű. Szántai ívelt be jobbról, Rigó lekezelhette volna a labdát, de elpattant tőle és Szűcs kapus hárítani tudott. A 21. percben Szabó elől az utolsó pillanatban tisztázott Pistár. A 25. perc­ben Kovács G. már a máso­dik nagy helyzetét hagyta ki. A 27. percben ismét a Tiszá- sok hibáztak. Szabó kapott jó labdát, középen kapura húzott, de a kifutó kapus­ban ő is és a labda is el­akadt. Szünet után folytató­dott az idegtépő küzdelem, ekkor már több szabályta­lanság is becsúszott. Szabó kapott sárga lapos figyel­meztetést, majd a Szőke S. felvágásáért megítélt sza­badrúgást Földi a kapu fölé lőtte. A 72. percben Földi ellen elkövetett szabálytalan­ságért az egyébként remekül játszó Pistár kapott figyel­meztetőt. Mindent egy lapra tettek fel a hazaiak, Bangó előtt kétszer is gólszerzési alkalom nyílt, de Németh mindkétszer a helyén volt. A 89. percben Földi jobb ol­dalról beívelt szögletét Sza­bó öt méterről fölé fejelte. Izgalmas, közepes iramú mérkőzésen a határtalan lel­kesedéssel játszó Tisza Cipő megérdemelten szerezett egy pontot. Ifi: Tisza Cipő—Kaba 3:3. — Lepsényi — További eredmények: Püs­pökladány—Hajdúszoboszló 2:1, Rakamaz—Karcag 3:0, Debreceni Kinizsi—Hajdú- böszörmény 1:1, Mátészalka —H. Asztalos SE 0:5. Koráb­ban lejátszották: Nyíregyhá­zi Volán-Dózsa—Mezőtúri Honvéd 0:1.