Szolnok Megyei Néplap, 1986. november (37. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-17 / 270. szám

1986. NOVEMBER 17. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport-Sport-Spo«n Vízilabda Végig fej fej mellett OB I: BVSC—Szolnoki Vízügy SE 9:8 (2:2, 2:3, 3:2, 2:1). Budapest, 100 ri. V.: Marjai, dr. Mayer. BVSC: Bors L.—Németh 1, Heltai 2, Petlyánszki, dr. Horkai 1, Kiss Cs. 1. Tóth S. 3, Petz, Horváth, Dóczi 1, Bors E. Ed­ző: Molnár Endre. Szolnok: Kiss P.—Hegmann, Bogdán, Mohi 2, Dudás, Tóth Cs, Pin­tér I. 3, Czibulka, Hasznos 3. Edző: Babarczi Roland. Az első ráúszásnál Tóth Csaba hozta el a labdát, amit az­tán a játékvezetők elvettek a szolnokiaktól. Az ellentá­madás elakadt ugyan, de a másik oldalon Hegmann helyzete is kimaradt, s erre Hórkai dr. már góllal vála­szolt. Pintér I. a vízről be­pattintott labdával egyenlí­tett, majd Mohi emberelőny­ből a vezetést is megszerez­te. Fej fej mellett haladt a két csapat: az egyenlítés után egy gólnál nagyobb előnyt egyik sem szerzett. Jól alkalmazták a szolnoki­ak a zónavédekezést, eseten­ként ügyesen szereltek, más­kor Kiss P. egy-egy bravúr­ja vagy a kapufa mentett. Elől azonban nem mindig volt pontos a vendégcsapat összjátéka, így mindkét együttes kihagyott ember- előnyös helyzeteket. Sok ki­állítás jelezte, hogy olykor túlságosan is kemény volt a védekezés mindkét oldalon, ám a játékvezetők ítéletei mintha többször sújtották volna a szolnokiakat. Gyak­ran érthetetlenül vették el tőlük a labdát a bírók, s a hajrában már hiába állítot­ták ki végleg Dóczit, aki holtidőben durván megütöt­te Czibulkát. Hamarosan Hasznost is kiküldték, s az előnyt az utolsó percben Tóth S. értékesítette. Köze­pes iramú és színvonalú mér­kőzésen, a döntetlen igazsá­gosabb lett volna. Jó: Heltai, dr! Horkai, Tóth S. ill. Kiss P., Pintér I., Hasznos. Kiss P. jól védett v. f. Röplabda Jó kezdés után megtorpanás NB I. Férfi: SZEOL-Délép —Szolnoki Vegyiművek 3:1 (—8, 1, 12, 4). Szolnok 200 n. V.: Zalánfi, Korim. SZEOL-Délép: Huszta, Melk- vi, Medve, Rácz, Nusser, Ka­tona. Csere: Hulman, Petre, Edző: Nyári Sándor. Sz. Ve­gyiművek: Pető, Nagy L., Hajdú, Makói, Tompa, Szűcs. Csere: Czanek, Fráter. Ed­ző: Liszi Ferenc. Az első játszmában kevés ellenállást tanúsított a sze­gedi csapat, játékosai rosz- szul ütöttek és sáncoltak, a Vegyiművek fokozatosan el­húzott, már 9:l-re és ll:2-re is vezetett. Ügy tűnt, hogy a szegedi gárdát legyőzhetik, hiszen a második játszmát is 3:0-ás vezetéssel kezdte a Vegyiművek. Gyorsan kide­rült azonban, hogy ez csak fellobbanás volt, mert a szolnoki játékosokból foko­zatosan kialudt a tűz, nyitá­sokat, könnyű labdákat ron­tottak, hiba csúszott a nyi­tásfogadásokba is, így a SZEOL-Délép apró léptekkel növelte előnyét. A harma­dik játszma is 4:0-ás szolno­ki vezetéssel kezdődött, de lankadt a figyelem, a csapat gépezetében csikorogtak a fogaskerekek. Egyszer még feléledt a gárda, 4:8-ról 8:11- re, majd 12:14-re felzárkó­zott, ekkor tombolt a közön­ség s remélte, hogy ezt a játszmát is sikerül megnyer­ni, de egy rossz niytás, majd egy meggondolatlan ütés után elúszott a remény. A negyedik játszmában már kevés volt a mozgás és köny- nyen megadta magát a csa­pat. A jelekből ítélve a Ve­gyiművek erejéből egy játsz­ma megnyerésénél többre még nem telik. Hasonló helyzet alakult ki szomba­ton is Szegeden. SZEOL-Délép—Vegyimű­vek 3:1 (—13, 4, 9, 6). Sze­ged, 200 n. V.: Máthé, Üjhe- lyi. Vegyiművek: Hajdú, Szűcs, Makói, Tompa, Pető, Nagy L. Csere: Czanek, Fe­kete, Fráter, Széles, Lud­vig. Edző: Liszi Ferenc. Az első játszmában meglepetés­re az újonc szolnoki csapat ragadta magához az irányí­tást és végig vezetve jó já­tékkal meg is nyerte. A Ve­gyiművek részéről a várt jó folytatás azonban a további­akban elmaradt. A hazai csapat lassan magára talált és fokozatosan átvéve a mér­kőzés irányítását, egymás után nyerte a játszmákat. A vártnál gyengébb formát mutató SZEOL-Délép csapa­ta ellen a Vegyiműveknek esélye volt a győzelemre, de az önbizalom hiánya, a ru­tintalanság és egy-két játé­kos formahanyatlása meg­akadályozta ebben. Jó: Melk- vi, Nusser, illetve Makói, Pető. Kézilabda Az idén sem sikerült A Törökszentmiklósi SE megyebajnok férfi kézilabda­csapata november 10-én és 11-én Kecskeméten az NB II-be való jutásért osztályo- zón vett részt. Eredmények: BEAC—Soroksári VOßE 27:19, Zalaegerszegi Hon­véd—BEAC 27:18, Balassa­gyarmat—Zalaegerszeg 18:18, Soroksári VOSE—Balassa­gyarmat 23:25, Balassagyar­mat—BEAC 28:22, Zalaeger­szeg—Soroksári VOSE 20:14, Törökszentmiklós—Balas­sagyarmat 24:24, Törökszent­miklós—Soroksári VOSE 20:17, Törökszentmiklós— Zalaegerszeg 15:20, Török­szentmiklós—BEAC 22:21. A Törökszentmiklósi SE csapatában a következők ját­szottak: Hoppál, Zsigmond kapusok, Felföldi, Pozderka, Németh, B. Tóth, Kiss, Gyá- nyi, Busái, Mester, Serfőző, Meggyesi, Buru mezőnyjáté­kosok. Edző: Fejföldi Zoltán. Az osztályozó végeredménye: 1. Zalaegerszegi Honvéd 7, 2. Balassagyarmat 6, 3. Török­szentmiklós 5. 4. BEAC 2. 5. Soroksári VOSE 0 pont. Az első és a második helyezett felkerült az NB II-be. Sakk Labdarúgó NB II Felszabadulási emlékverseny Sikeres villámverseny zaj­lott a város felszabadulásá­nak emlékére a Szolnok Vá­rosi Tanács székházában. Ábel Imre, az Áfor sakkozó- já, a 13 mérkőzésből tizen­kettőt megnyerve, végig im­ponálóan vezetve szerezte meg az első helyet. Második Kormos Lajos, a Vízmű mes­terjelölt versenyzője, harma­dik Merena László mesterje­lölt, ugyancsak a Vízmű já­tékosa lett, egyaránt 10—10 győzelmet szerezve. A csa­patversenyt 3—3 fős csapa­tokkal játszották. A Vízmű csapata 29 ponttal lett első, második a Vegyiművek 12, harmadik a Titász 10 pont­tal. November 7. Emlékverseny a Kunszentmárton körzeté­hez tartozó versenyzők rész­vételével. Női (3): 1. Csetényi 2, 2. Szvoboda, 1, 3. Szántó (mind Csépa) 0 pont. Férfi (9): 1. Madari (Tiszasas) 4,2. Csonki (Csépa) 3, 3. Csetényi (Csépa) 3, 4. Bállá (Mester- szállás) 3, 5. Bohácsi (Tisza­sas) 2, 6. Herczeg (Kunszent­márton) 2 p. Ifjúsági leány (4): 1. Horpácsi 2,5, 2. Jakab 2,5, 3. Cseh 1, 4. Fejes (mind Csépa) 0 p. Fiú (9): 1. Szántó (Csépa) 3,5, 2. Gazsi (Mester- szállás) 3, 3. Szvoboda 3, 4. Lantos 3, 5. Váradi 2,5, 6. Zsamócz (mind Csépa) 2 p. A díjakat a Kunszentmártoni KISZ Bizottság adta. Lapzárta Kosárlabda NB I. Férfi: Alföldi Olajbányász—Kecs­keméti SC 78:77 (36:35). Veszélyesebben támadott a MÁV MTE Szolnoki MÁV MTE—Ba­jai SK 2:1 (1:0). Baja, 2000 n. V.: Aczél. Szolnok: Bo­ros—Porhanda, Szilágyi, Ágh, Rózsavölgyi. Katona (Kiss), Repka, Sugár, Csábi, Kántor. Szabó (Mészáros). Edző: Szatmári János. Baja: Farkas—Tumo, Szabó (Ju- dik), Krecska, Andreidesz, Morvái, Harsányi. Tóth, Horváth, Szőcs, Bognár (Üd- vardi). Edző: Temesvári Ti­bor. A bajai csapat lendületes támadásaival kezdődött a játék. A 4. percben Szőcs jó helyzetben lövés helyett a lesen álló Bognárhoz továb­bított, így odalett a gólszer­zési lehetőség. A 14. percben Repka fejese csak centimé­terekkel kerülte el a kaput. A 20. percben Szőcs az alap­vonalról visszagurított és Bognár 6 méterről, senkitől sem zavartatva a kapu mel­lé lőtt. A 22. percben Por­Szilágyi az első... handa a saját térfeléről hosszú labdával indította Szilágyit. A partjelző lest jelzett és leállt a bajai véde­lem. Aczél játékvezető azon­ban — egyébként helyesen — felülbírálta és tovább enged­te az akciót. Szilágyi először a kapusba lőtt, majd másod­szor az üres kapuba gurí­tott 1:0. Ideges hangulatban folytatódott a játék a bajai- ak fölényével, de komoly helyzet nélkül. A 48. perc­ben Andreidesz lövését Bo­ros kapus bravúrral hárítot­ta. Az 58. percben a kapus kétszeri indulása miatt a 16- oson belül közvetett szabad­rúgáshoz jutott a Baja. A le­gurított labdát Morvái a há­lóba lőtte, 1:1. Támadott a bajai csapat, levegőben lógott a gól, amit végül a szolnokiak lőttek be. A 75. percben Csábi az alapvonalról középre adott és Mészáros éles fejest kül­dött a bal sarokba. 2:1. A 83. percben Horváth szabadrú­gása után Ágh a büntetőn belül kézzel ért a labdához, a játékvezető 11-est ítélt, Tóth büntetőjét Boros kapus szögletre ütötte. A 90. perc­ben Kántor egyedül tört ka­pura, de a bajaiak kapusa bravúros vetődéssel megsze­rezte a labdát. A mérkőzés folyamán a bajai csapat játszott me­zőnyfölényben, de rendkívül meddő volt ez a fölény, va­lamire való helyzetet alig tudtak kidolgozni. A szolno­kiak ritkább ellentámadásai mindig veszélyesebbek vol­tak. Végeredményben a győ­zelem több mint egyéves ha­zai veretlenségsorozatot tört meg. Jó: Boros, Szilágyi, Csábi, ill. Farkas, Krecska. Szabó Zoltán .. .és Mészáros a második gól szerzője További eredmények: Keszthely—Ganz-Mávag 1:1, Veszprém—Vác 2:1, Metri- pond—Szekszárd 4:0, Bp. Volán—Szarvas 3:0. Diós­győr—Szeol-Délép 0:0, Nyír­egyháza—Salgótarján 1:1, Csepel—N agykanizsa 0:0, Komló—özd 1:0, Kaposvár —Budafok 2:0. az NB ii Állasa : 1. Bp. Volán 17 11 2 4 37-22 24 2. Vác 17 10 3 4 25-16 23 3. Kaposvár 17 0 4 4 18-14 22 4. Veszprém 17 10 2 5 21-18 22 5. Csepel 17 7 7 3 22-11 21 6. Nyíregyh. 17 8 4 5 26-21 20 7. S.-tarján 17 7 6 4 19-16 20 8. Komló 17 9 2 6 24-23 20 9. Metrlpond 17 7 3 7 27-19 17 10. Szeol-D. 17 7 3 7 25-18 17 11. Ganz-M. 17 7 3 7 24-22 17 12. Szolnok 17 7 3 7 23-22 17 13. Ózd 17 6 2 9 21-25 14 Szarvas 17 6 2 9 21-25 14 15. Baja 17 5 4 8 17-24 14 16. Szekszárd 17 5 2 10 29-39 12 17. N.-kanizsa 17 4 4 9 21-31 12 18. Diósgyőr 17 2 8 7 15-27 12 19. Keszthely 17 3 5 9 16-23 11 20. Budafok 17 4 3 10 15-30 11 Területi labdarúgó- bajnokság A Tisza Cipő legyőzte az őszi elsőt Tisza Cipő SE—Debreceni Kinizsi 4:2 (1:1). Martfű, 500 n. V.: Nagy J. Tisza Cipő SE: Németh—Sipos, Fürtös, Há- bensusz, Szőke L., Szántai, Szabó (Palcsó), Földi, Szőke J., Nagy, Kesjár (Diószegi). Edző: Árvái István. D. Kini­zsi: Vadon — Tóth, Leiszt, Szilágyi, Garamvölgyi, Fe­hér, Barna (Halász), Andri- kó, Kerekes (Juász), Magyar, Takács. Edző: Kun Gyula. Azonnal a Martfű lépett fel támadólag, és az első 10 percben három szöglet is je­lezte fölényét. A 10. percben Kesjár közelről durrantott kapu fölé, majd Magyar és Takács is sárga lapos figyel­meztetést kapott reklamá­lásért. A 20. percben Földi rávezette a labdát a közép­hátvédre, de hosszan szök­tette magát. A 23. percben vezetést szerzett a Martfű. Földi szabadrúgását Háben- susz fejjel tovább csúsztatta Szabóhoz, akinek lapos lövé­se a kapuba vágódott, 1:0. Nagy hibázott közelről, majd kiegyenlített a vendégcsapat. Egy nagy partdobás követő­en a védők között Andrikó közelről a kapuba gurított 1:1. A 38. percben Szőke L. futott el a bal oldalon, be­adását Nagy egyből kapura vágta, de a jobb felső sarok­ba tartó lövést a kapus ki­tornászta. Kesjár majd Földi hagyott még ki egy egy nagy helyzetet. Szünet után várat­lanul vezetést szerzett a Ki­nizsi. A csereként beállt Ju­hász a kapu elé ívelt és az „elalvó” védők kísérete mel­lett Barna fejelhetett a há­lóba, 1:2. Nem adta föl a Martfű egyre-másra vezette szebbnél-szebb támadásait, melynek eredményeként, a 61. percben egyenlített. Föl­di jobb oldaii szögletét Há- bensusz nagyszerű fejessel juttatta a kapuba’’2:2. A 70. percben Nagy kezdeménye­zett, de lapos lövését a kapus hárította. A 75. ' percben Szántai ívelt kapu elé, a vé­dők hibáztak, de Palcsó nem számított a labdára, így az kigurult az alapvonalon túl­ra. A 76. percben vezetést szereztek a Tiszások. Földi végezhetett el bal oldalról szögletet és a beívelt labdát Palcsó a védők között fejelte a kapuba 3:2. Mindent egy lapra tett fel a vendégcsapat, kitámadott, mégis a 88. percben ők kaptak újabb gólt! A Szántai ellen megítélt szabadrúgást Földi ívelte a 16-oson belülre, és a jókor érkező Nagy Tejjel a kapu jobb oldalába csúsztatta a labdát 4:2. Csak azok számára megle­petés az eredmény, akik nem látták a találkozót. A Martfű nem tisztelte jónevű ellenfelét, a szokott harcos játékát játszotta, melynek eredményeként a vendégcsa­pat vezetése után is fordíta­ni tudott. Jó: az egész mart­fűi csapat, Földi a mezőny legjobbja, illetve Szilágyi, Fehér. Ifi: Debreceni Kinizsi— Tisza Cipő 2:1. — lepsényi — Totóeredmények 1. Frankfurt—Uerdingen 1 2. Bochum—VfB Stuttgart 2 3. Mönchengladbach—Dortm. x 4. Hamburg—t. FC Köln 1 5. Ulm—Freiburg x 6. Kassel—Braunschwelg 1 7. Fortuna Köln—Watten. x 8. Oberhausen—Aachen t 9. salmrohr—Darmstadt 2 10. Bologna—Messina x 11. Lazio—Modena 1 12. Parma—Lecce x 13. Sambenedettese—Arezzo x Pótmérközések: 14. Pescara—Cremonese 1 15. Cagliari—Cesena 1 16. Pisa—Genoa 1 Hajdúszoboszlói Bocskai— Jászberényi Lehel 4:0 (2:0). Hajdúszoboszló 500 n. V.:Lu- terán. Lehel: Balázs—Gál, Szántai T., Palásti, Fejes, Szántai A., Bukhár (Győré), Sulyok, Szabó, Vonyigás, Mo- sonyi (Petró). Edző: Néder István. Kiegyenlített negyed­óra után a hazaiak megsze­rezték a vezetést. Jobb oldali szögletrúgás után Balázs rosszul jött ki a kapuból és Fekete a hálóba fejelt 1:0. A 21. percben Vonyigás lövése a kapufán cSattant, A 30. percben Vonyigás megsértet­te a játékvezetőt, ezért piros lappal büntették. A 32. perc­ben növelte előnyét a hazai csapat; a kitörő Lipováczi lá­bát Balázs elhúzta, a meg­ítélt büntetőt a sértett érté­kesítette, 2:0. Szünet után a 64. percben a kapu előtti kavarodást követően Bárány volt eredményes 3:0. A 68. percben Tordait durva játék miatt a játékvezető kiállítot­ta. A 72. percben Szabó ke­rült gólhelyzetbe, de elha­markodottan a kapusba lőtt. A 86. percben bal oldali be­adás után Lipováczi fejelt a bal felső sarokba 4:0. Végig küzdelmes mérkőzéseken a sok hibával játszó Lehel vé­dők miatt alakult így a vég­eredmény. Ifi Lehel—Hajdúszoboszló 8:1. — bankovics — Hajdúböszörmény—Vo- lán-Rákóczi 4:0 (1:0). Hajdú- böszörmény, 300 n. V.: Fodor, Volán-Rákóczi: Majer—Mol­nár, Silye, Bencsik, Ladányi (Bugy;), Rácz, Török, Meny­hárt, Tubák, Vadicska, Szé- nási (Lázár). Edző: Kovács Gyula. Sportszerű mérkőzé­sen a hazai csapat az őszi idény legjobb játékát nyúj­totta, a gólkülönbség nem túlzott. További eredmények: DU­SE—Püspökladány 1:0, Bal­mazújváros—'Mátészalka 3:0, H. Asztalos SE—Rakamaz 2:0. Táblázatok Vízilabda OB I A bajnokság állása l. Bp. Spart. 9 7 1 1 76- 62 15 2. FTC 9 6 1 2 103- 86 13 3.Szeol-D. 9 6 1 9 90- 87 13 4. BVSC 9 5 2 2 89- 78 12 5. Tatab. 9 4 3 2 102- 84 11 6. Szolnok 9 4 2 3 84- 65 10 7. Vasas 9 4 2 3 94- 82 10 8. Eger SE 9 3 4 2 82- 83 10 9. Tungsram 9 3 3 3 83- 79 9 10. O. Dózsa 9 3 2 4 80- 81 8 11. Szentes 9 3 1 5 85- 98 7 12. Bp. Honv. 9 2 — 7 74- 87 4 13. OSC 9 2 7 66- 92 4 14. Kecském. 9 — 9 64-108 November 19., szerda: Szol­noki vízügy SE—Bp. Sparta­cus, Damjanicb uszoda, 17. Kézilabda NB I B Férfiak A bajnokság végeredménye 1. PEMU 26 21 2 3 580-490 44 2. Ózd 26 18 2 6 640-540 38 3. Bp. Sp. 26 14 6 6 605-581 34 4. Ü. Dózsa 26 15 3 8 637-554 33 5. Szondi 26 13 3 10 599-589 29 6. Komló 26 13 2 11 812-603 28 7. Baux. 20 12 3 11 655-632 27 8. Fót 26 12 3 11 544-525 27 9. Közgép 26 9 2 15 679-728 26 10. Alf. O. 26 8 4 14 606-883 20 11. Nyíregyh. 26 7 5 14 598-629 1« 12. TFSE 26 5 6 15 578-631 16 13. BHG 26 7 1 18 563-617 15 14. Ojkfgy. 26 6 2 18 522-618 14 Megjegyzés : Az elsó két csa­pat az NB I-be jutott, az NB I- ben a Szeol-Délép SE megszün­tette szakosztályát, ezért csak az utolsó két helyezett esett ki az NB I B-böl. A TFSE—BHG SE mérkőzés óvás alatt van. Ndk A bajnokság végeredménye 1. TFSE 2. Eger 3. PMSC 4. Húsos 5. Postás 6. J. Lehel 7. Goldb. 8. Ózd 9. Afor 10. D. K. út 11. Szegh. 12. Köfém 13. Caola 14. D. Med. 26 20 — 6 890-581 40 26 19 — 7 530-482 38 26 17 3 6 892-492 37 26 17 3 6 509-432 37 26 18 4 6 507-438 38 26 13 3 10 833-818 29 26 13 3 10 470-443 29 26 11 3 13 800-808 28 26 8 4 14 802-820 20 26 5 7 14 442-820 17 26 8 1 17 446-812 17 26 8 4 17 482-863 14 26 9 3 18 481-898 13 28 8 2 19 486-840 12 Megjegyzés: Az glső két he­lyezett az NB I-be jutott, a 12., 13., 14. helyezett kiesett az NB II-be.