Szolnok Megyei Néplap, 1986. november (37. évfolyam, 258-281. szám)

1986-11-18 / 271. szám

1986. NOVEMBER 18. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Törökszentmiklós az őszi első Szászberek—Jászalsószent- györgy 0:0. Szászberek, 650 n. V.: Pathó. Szászberek: Farkas—Nagy M., Pető, Ko­vács, Donkó, Laki, Tóth, Ga- ra, Nagy Z., Szabó, Bezzeg. Edző: Laki Imre. Jászalsó- szentgyörgy: Torna—Laka­tos, Kiss B., Kiss T. II, Si­mon, Tóth, Kiss T. I, Szabó, Kiss G.. Bathó, Nász. Edző: Sólyom Vilmos. A két szomszédvár ran­gadójára mintegy száznegy­ven vendégszurkoló érkezett személygépkocsival, de a ha­zaiak is nagyszámban kiláto­gattak. A szurkolósereg a mai labdarúgásra jellemző mérkőzést láthatott. Mindkét csapat a biztonságos védeke­zést tartotta fontosnak, de volt iram, hatalmas küzde­lem és szurkolás a javából. A 90 perc alatt végig me­zőnyjáték és sportszerű csata folyt. Két nagy ziccerhelyzet alakult ki. A 35. percben Bezzeg lépett ki a védők gyűrűjéből, de közeli lövését Torna hihetetlen bravúrral hárította. A 75. percben Sza­bó 5 méterről leadott lövé­sét a sarok előtt nyomta ki. A két jóképességű kapus kö­zül neki volt nagyobb lehe­tősége tudásának bizonyítá­sára. A hazai támadók ve- szélyesebbbek voltak, s a Szászberek a látottak alap­ján közelebb állt a győze­lemhez. A vendégek is bizo­nyították, hogy nem vélet­lenül tanyáznak a 2. helyen. A felfokozott, parázs hangu­latú mérkőzésen sportszerű­ségből mindkét csapat jeles­re vizsgázott, amihez a já­tékvezetők is hozzájárultak korrekt működésükkel. Jó: a teljes hazai csapat lelkes játékáért, ill. a vendégek vé­delme Torna kapussal az élen. Ifi: Jászalsószentgyörgy— Szászberek 3:2. Laki Imre Törökszentmiklós—Be- senyszög 2:0 (1:0). Török­szentmiklós, 300 n. V.: Sza- bari. TSE: Mészáros—Mol­nár II, Csontos, Molnár I, Rajt, Rupa, Szabó, Katona (Márton), Lengyel, Ramos I, Sebők (Domán). A hazai csa­pat nagy lendülettel kezdett és a második percben Ra­mos I révén vezetést is sze­rezhetett volna. A 7. perc­ben Rajt 16 méterről a felső kapufát találta telibe. A 28. percben Rupa kiugrott, a vé­dők a 16-oson belül szabály­talanul tudták csak szerelni. 11-es. A II. félidőben ismét a TSE lépett fel támadólag. A 46. percben Sebők beadását nem tudta értékesíteni Ra­mos I. A 60. percben Ramos I három csellel tisztára ját­szotta magát, de nagy hely­zetben a kapusba lőtt. A 85. percben Sebők a jobboldalon szépen ment el, és beadását Szabó értékesítette, 2:0. Kö­zepes iramú és színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a hazai csapat. Be- senyszögöt dicséret illeti, hogy nem állt be védekezni, végig nyílt sisakkal játszott. Jó: Molnár I, Rupa, Cson­tos, Molnár II, Lengyel, ill. Tóvizi, Csajbók, Lévai, Ma­ródi. Ifi: TSE—Besenyszög 2:1. Jászkisér—Cibakháza 3:0 (3:0). Jászkisér, 200 n. V.: Tombor. Jászkisér: Né­meth—Bólya, Bércesi, Kiss- Németh, Tamás, Kovács, Tóth, Gócza, Nemes (Donkó), Ládi, Szűcs. Nagy lendület­tel kezdett Jászkisér, a hely­zetek sorozatát dolgozta ki, de a csatárok gólképtelenek­nek bizonyultak. A hazai együttes fölényét bizonyítja, hogy a 25. percig két kapu­fát lőtt és 7:0 volt a szöglet­arány. A félidő végefelé az­tán a Jászkisér fölénye gó­lokban is jelentkezett. A 28. percben Kovács kapásból nagy gólt lőtt 1:0. A 40. percben Ládi fejesgóljával 2:0, míg a 43. percben Szűcs beállította a végeredményt, 3:0. Szünet után nagyot esett a játék színvonala, mindkét csapat nagy hibaszázalékkal játszott, ekkor már a ven­dégek is próbálkoztak, de a hazai védelem túlságosan nehéznek bizonyult számuk­ra. Végeredményben a hazai együttes biztosan és megér­demelten nyert, de az ered­mény a vendégekre hízelgő. A jászkiséri együttes az őszi fordulóban hazai pályán Ve­retlen maradt. Sárga lap: Németh (Jászkisér). Jó:. Tóth L., Kovács, Gócza, Gó­lya, ill. Aponyi, Búcsús, Mol­nár, Burka. Ifi: Jászkisér—Cibakháza 2:1. Szolnoki Vegyiművek— Abádszalók 2:0 (1:0). Szol­nok, 200 n. V.: Makra. Ve­gyiművek: Vereb—Szikszai, Bálint, Nagy, Kun, Tátrai (Zsilka), Vadkerti, Felföldi (Stummer), Ecseki, Hajdú, Tóvizi. Lanyha iramban kez­dődött a mérkőzés. A hazai csapat kapujához szorította ugyan ellenfelét de a helyze­tek sorra kimaradtak. A 28. percben Hajdú indult meg a bal oldalon és szép cselsoro­zat után lőtt a hálóba, 1:0. A második félidőben na­gyobb sebességre kapcsolt a Vegyiművek. Korszerű, szé­leken vezetett támadásai el­len a vendégeknek nem volt ellenszerük. A 64. percben Vadkerti kitűnő átadásával Hajdú kilépett a védők kö­zül és kilőtte a jobb alsó sar­kot, 2:0. A hátralévő időben a hazaiak a további gólokért, a vendégek a szépítésért küzdöttek. Az utolsó húsz perc élvezetes, jó játékot ho­zott, a vendégek egy kapu­fát lőttek, a hazaiak pedig nagy helyzeteket hagytak ki. A sportszerű mérkőzésen megérdemelt hazai siker szü­letett. Jó: Szikszai, Kun, Vadkerti (a mezőny legjobb­ja), Hajdú, ill. Bácskái, Oláh. Ifi: Vegyiművek—Abád­szalók 3:0. Középtiszai Medosz—Jász­apáti 3:0 (2:0). Kenderes, 150 n. V.: Vincepap. K. Me­dosz : Galó—Demeter, Sze­rencsi F., Rapi, Szántó, Szendrei, Horváth, Herczeg (Farkas), Szerencsi M., Bak- tai T., Baktai S. (Bartus). Elszántan készülődtek a ha­zaiak a mérkőzésre és már az első percekben meleg pil­lanatok voltak a jászapáti kapu előtt. Kezdetben azon­ban kísértett az őszi vészes gólképtelenség és a legna­gyobb gólhelyzetek is kima­radtak. Az idény legjobb tel­jesítményét nyújtó Kenderes még nagyobb arányban is győzhetett volna, a mérsé­kelt teljesítményt nyújtó Jászapáti ellen. G.: Horváth (2), Baktai T. Jó: Szántó, Szendrei, Horváth, Szeren­csi. A vendégeknél nem volt kiemelkedő teljesítmény. Ifi: K. Medosz—Jászapáti 2:2. Kunhegyes—Szolnoki Cu­korgyár 1:0 (1:0). Kunhe­gyes, 350 n. V.: Kökény. Kunhegyes: Szabó J.—Szabó G., Juhász, Lukács, Papp, Herbály, Kovrig, Fűtő, Ko­vács (Kiss S.), Rózsa (György), Békési. A vendé­gek kezdtek nagyobb lendü­lettel, de gólhelyzetet nem sikerült kialakítaniuk. Ne­gyedórái játék után a hazai­ak átvették a játék irányítá­sát, sorra teremtettek gól­helyzeteket, de azokat el is hibázták. A 32. percben Kov­rig 30 m-ről kapura lőtt, a Cukorgyár kapusa rosszul helyezkedett és a labda a fe­je fölött a kapuba vágódott. A II. félidőben kiegyenlítő­dött a játék, de gólszerzési lehetősége csak Békésinek volt. A 61. percben Papp (KESE) a kiállítás sorsára jutott, mivel már volt sárga lapja és ez alkalommal fel­tartotta ellenfelét. A végig küzdelmes mérkőzésen meg­érdemelten nyert a hazai csapat. Jó: Szabó J., Juhász, Herbály, ill. Gulyás, Szalai. Antal—Hernek, Gelei, Sipos, Aknai, Pulger, Kántor, Kiss (Zsákai), Molnár, Szabó, Gál. Ideális labdarúgó időben nyomasztó hazai fölény jel­lemezte a mérkőzést. A ha­zaiak a vendég tizenhatosig jól adogattak, ám akciójukat túlkombinálták, vagy a „sű­rű” vendégvédőkben elakad­tak. A vendégcsapat el a ka­putól jelszóval futballozott és ritka ellentámadásaiból az egyiket az 57. percben Las- kai góllal fejezte be. Utána keményebb lett a játék, me­lyet a játékvezető „4 sárgá­val” és 1 piros lappal (Er- dősi) „jutalmazott”. A sze­zonzáró mérkőzésen a hazai csapat folytatta őszi _yesz- szőfutását, és ismét olyan csapattól szenvedett veresé­get, melyet a látottak alap­ján gólokkal kellett volna legyőznie. Jó: Egri, Kormos J., Laskai, ill. Pulger, Aknai. Ifi: ÁÉV-Szajol—Túrkeve 2:2. Tiszaföldvár—Szolnoki MÁV MTE junior 1:1 (1:0). Tiszaföldvár, 300 n. V.: Jan- csó. TISE: Hernek—Farkas, Makó, Kés jár, Nagy (Szűcs M.), Jakab, Szűcs J., Gál, Vass, Németh, Duttkon. Kö­zepes iramú mérkőzésen a mezőnyben jó adogató ven­dégekkel szemben a hazaiak nem tudták kihasználni adó­dó gólhelyzeteiket. Az ered­mény mégis két 11-essel ala­kult ki, mely igazságos, bár a hazaiak közelebb álltak a győzelem megszerzéséhez. G.: Makó, ill. Szőke. Ki­emelkedően egyik csapatból sem játszottak. Ifi: TISE—Junior 2:2. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság. Ifjúsági: MÁV MTE—DMVSC 1:0 (1:0). Debrecen, 200 n. V.: Papp Cs. MÁV MTE: Hatvani— Zsidai, Szabó, Balázs, Pető, Kővári, Szántó, Csató, Hor­váth Cs. (Király), Bojtok (Horváth S.), Bíró (Lénárt). A salakos pályán megrende­zett mérkőzésen a vendég szolnoki csapat végig föléfíy1 ben játszott és győzelme a látottak alapján nagyobb különbségű is lehetett volna. G.: Bojtok. Jó: Zsidai, Sza­bó, Balázs, Bojtok. Serdülő: DMVSC—MÁV MTE 3:0 (1:0). V.: Nagy F. A gólhelyzeteit jobban érté­kesítő hazai csapat megér­demelten győzte le a gyenge csapatjátékot produkáló szolnoki együttest. Jó: Buk- nicz, Mihályi T. Táblázatok RÖPLABDA NB I. Férfi a 7—16. helyért 7. Szeol-D. 16 11 5 39:21 27 8. NYVSSC 16 10 6 32:24 26 9. Alba V. SC 16 8 8 27:30 24 10. Dunaújv. 16 6 10 23:33 22 11. Csepel 16 6 10 25:37 22 12. ZTE 16 5 11 25:38 21 13. Malév SC 16 5 11 23:39 21 14. Veszprém 16 5 11 19:37 21 15. Komép SC 16 2 14 9:45 18 16. Szolnok 16 — 16 9:48 16 A táblázat a Malév SC—Álba Volán SC nem hivatalos mérkő­zés eredményét is tartalmazza. 1. D. Kinizsi állása 14 12 — 34-11 24 2. Mez. H. 15 11 1 3 42-14 23 3. DUSE 14 8 2 4 26-15 18 4. Volán-R. 14 8 2 4 28-19 18 5. Ny. V.-D. 15 7 3 5 18-17 17 6. Balmazújv. 14 5 6 3 21-15 16 7. Jb. Lehel 14 6 4 4 16-17 16 8. H.-bösz. 14 4 6 4 19-17 14 9. H. Asztalos 14 4 6 4 17-18 14 10. Martfű 14 4 4 6 23-27 12 11. P.-ladány 14 4 4 6 11-19 12 12. Kaba 14 3 5 5 9-13 11 13. H.-szobosz. 14 4 3 7 20-30 11 14. Karcag 14 3 4 7 10-21 10 15. Rakamaz 14 2 4 8 15-24 8 16. M.-szalka 14 2 14 9-40 2 A 15. fordulóban, november 23., vasárnap, 13 óra: Jászbe­rényi Lehel—Balmazújváros, Nagy F., Volán-Rákóczi— DUSE, Tamaskovics, Kaba— Tisza Cipő SE, Rakamaz— Karcag. Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság Őszi végeredmény 1. T.-miklós 15 12 2 1 50­■16 26 2. J..-aisószt. 15 11 3 1 28­7 25 3. T.-földvár 15 8 5 2 24­■13 21 4. Jászkisér 15 9 2 4 25­■16 20 5. SZMÁV 1. 15 7 4 4 32­■19 18 6. Jászapáti 15 5 6 4 18­■18 16 7. Sz. Vegyi. 15 6 2 7 30­•25 14 8. Sz. Cukor. 15 5 4 6 19­-18 14 9. Besenyszög 15 6 2 7 21­-25 14 10. Túrkeve 15 4 5 6 17­-25 13 11. Szászberek 15 4 4 7 12­-15 12 12. AÉV Szajol 15 5 2 8 15-21 12 13. K.-hegyes 15 5 1 9 22­■35 11 14. K. Medosz 15 4 2 9 14­-26 10 15. A.-szalók 15 2 4 9 8­■27 8 16. Cibakháza 15 1 4 10 11­-40 6 Mai műsor Kosárlabda. Előkészületi mérkőzés: Alföldi Olajbá­nyász—Csepel, tiszaligeti sportcsarnok, 15.30. Stensben tornásznak A hét végén a svájci Stensben lép a szerekhez a magyar férfi és női tornász­válogatott. A férfiak ma utaznak, s pénteken és szom­baton mérik össze tudásukat Izraellel és Svájccal. A női együttes — ugyan­csak Stensben — szombaton és vasárnap az Egyesült Ál­lamok, Hollandia és Svájc legjobbjaival találkozik. Mindkét eseményen a csa­patok előírt és szabadonvá- lasztott gyakorlatokat mutat­nak be. Ifi: 2:0. Cukorgyár—KESE 7\úrkeve—Szó. AÉV-Sza­jol 1:0 (0:0). Szajol, 250 n. V.: Marosvári. ÁÉV-Szajöl: Úszás Utánpótlás- viadal hazai sikerekkel A hét végén országos meg­hívásos utánpótlás úszóver­senyt rendezett a Szolnok megyei szakszövetség, 8 szak­osztály közel kétszáz sporto­lója részvételével. A fővá­rosból az FTC, a BVSC és az Ú. Dózsa, vidékről Csongrád, Jászberény, Mezőtúr, Szol­nok és Tiszaföldvár verseny­zői vettek részt a viadalon. A leányok versenyében a Tisza-partiak nagy küzdel­met vívtak az FTC-sekkel, végül 4 számban nyertek. A fiúk mezőnyében a Szolnok megyeiek 5 első, 6 második és 3 harmadik helyezést ér­tek el. A Szolnok megyeiek jobb eredményei. Fiúk; 100 m út­törő gyors: 1. Kelemen (Szol­nok) 1.11,2, 2. Kovács (Jász­berény) 1.11,3, 4. Tar (Szol­nok) 1.15,4, 5. Urbán (Szol­nok) 1.18,7, 6. Pesti (Jászbe­rény) 1.21,0 p. 100 m béka gyors: 2. Germán (Szolnok) 1.29,2 p. 100 m pillangó: 1. Kerék 1.14,6, 2. Rácz 1.14,9, 3. Eszes 1.15,8, 5. Duda (mind Szolnok) 1.18,8, 6. Csípés (Mezőtúr) 1.20,2 p. 100 m delfin hát: 1. Nagy 1.30,4, 5. Szabó 1.38,3, 6. Sajó (mind Szolnok) 1.39,5 p. 200 m út­törő vegyes: 2. Kelemen 2.56.0, 3. Kovács 3.10,0, 4. Ár­vái (Szolnok) 3.10,2, 5. Ur­bán 3,10,6, 6. Krasnyánszki (Jászberény) 3.12,0 p. 200 m gyors: 1. Rácz 2.16,5, 2. Eszes 2.23.1, 3. Busi 2.25,0, 4. Ke­rek 2,27,1, 6. Oravecz (mind Szolnok) 2.32,0 p. 4x100 m vegyesváltó: 1. Szolnoki Víz­ügy SE 6.10, 2. Mezőtúr 6.17 p. Leányok (Nyíri kivételével mind a Szolnoki VSE ver­senyzői); 100 m úttörő gyors: 1. Balázs 1,12,2, 4. Nyeső 1.14,5, 6. Vígh 1.17,4 p, 100 m béka gyors: 5. Nyíri (Jászberény) 1.43,1, 6. Bo­ros 1.43,7 p. 100 m pillangó: 1. Kádár 1.11,5, 2. Tóth 1.15.4, 4. Vígh 1.25,1 p. 100 m delfin hát: 2. Balogh 1.32.0, 4. Lugossi 1.34,6 p. 200 m úttörő vegyes: 4. Ba­lázs 2.54,3, 5. Vígh 2.57,4 p. 200 m gyors: 1. Tóth 2.26,0, 2. Kádár 2.30,2, 5. Kovács 2.55.0, p. 4x100 m vegyesvál­tó: 1. Szolnoki Vízügy SE 6.23.4, 2. Jászberény 6.32,0 p. A pontverseny végeredmé­nye: 1. Szolnok 157, 2. FTC 59, 3. BVSC 23, 4. Jászberény 20, 5. Csongrád 12, 6. Mező­túr 10, 7. Ű. Dózsa 1, 8. Ti­szaföldvár 0. Kosárlabda Az izgalom ezúttal is tetőfokára hágott NB I. Férfi: Alföldi Olaj­bányász-Kecskeméti SC 78:77 (36:35). Tiszaligeti sportcsarnok, 1200 n. V.: Ritter, Kosaras. Alföldi Olajbányász: Kmézics (16), Kiss (13), Tóth (21), Makszin (3), Vida (21). Csere: Szalay, Misek (4). Edző: Földi Sán­dor. KSC: Csorvási (2), Fel­földi (14), Horváth (14), Gu­lyás (13), Boros (14). Csere: Vrana (6), Király (14). Edző: Szabó László. Az Alföldi Olajbányász ha­zai mérkőzéseit — egyelőre — nem a gyengébb idegze­tűeknek játsszák. Feszült, parázs hangulatú légkörben, drámai csatában, tomboló lelátó előtt, az utolsó másod­percekben dől el a két pont sorsa, szerencsére mindig a hazai csapat javára. Ez tör­tént vasárnap este is. Pedig jól kezdődött minden. Az Olajbányász ragadta magá­hoz a kezdeményezést, 4:0-ra vezetett, majd egy rövid megtorpanás után (4:5), szé­pen gyarapította pontjai számát. Ebben az időszakban csak az okozott izgalmat, hogy a nagy becsvággyal játszó Vida 3 perc 20 másod­perckor begyűjtötte harmad dik személyi hibáját. A saját palánkja alatt rendre le­szedte a labdát a szolnoki csapat, jól indított, és Tóth valamint Vida vezérletével már 21:9-re vezetett. Több rosszul előkészített dobás után azonban feljött a Kecs­kemét és Felföldi három pontot érő dobásaival 21:19- re felzárkózott. 28:21 után Király dobott két három pontos kosarat, 28:27, s ez a dobóverseny folytatódott a szünetig. A második félidőben is­mét Tóth és Vida „termelt” s az Olajbányász a 10. per­cig általában tíz pont előny­nyel vezetett. Ügy tűnt, biz­tosan nyeri a mérkőzést, mert az utóbbi hetekhez vi­szonyítva javult a csapatjá­ték, a dobóteljesítmény, jobb volt a védekezése s magasan lobogott a harci szellem. Az öröm azonban túl korainak bizonyult. Király 10.45-kor kipontozódott ugyan, de az Olajbányász dobásai nem si­kerültek s egyre szorosabb lett az eredmény: 66:64, 70:67, 70:71 volt az állás. Kiss dobásával 72:71 lett az eredmény de gyorsan jött a válasz. A 16. percben 72:73, majd Kmézics dobásával 74:73 volt a mérkőzés állá­sa. 19.26-kor ismét Kmézics egyenlített 76:76-ra, ráadá­Tóth Tolt a csapat „motora” sül egy büntetőt is dobha­tott: 77:76. Szalay ellen be­fújtak egy büntetőt, Felföl­di azonban csak az egyiket dobta be és 19.46-kor 77:77- nél a közönség felállva tom­bolta végig a hátralévő né­hány percet. 19.58-at muta­tott az óra, amikor Tóth be­tört a palánk alá, de mielőtt dobhatott volna, szabályta­lankodtak ellene. Tetőfoká­ra hágott az izgalom, amikor Tóth a dobáshoz készülődött. Az első nem sikerült, a má­sik viszont igen, így alakult ki a 78:77-es végeredmény. Az első hazai mérkőzést az Alba Regia ellen 92:90-re, a másodikat a H. Táncsics SE ellen hosszabbítás után 83:81-re nyerte áz Olajbá­nyász és a harmadik sem volt drámai feszültségektől mentes. Csak ez a mostani annyival különbözött az elő­ző kettőtől, hogy jobban ját­szott a csapat, a mérkőzés nagy részében biztosan veze­tett s ügy tűnt, simán nyeri a mérkőzést. Néhány kisebb holtpont elég volt azonban az ellenfélnek a felzárkózás­hoz, sőt, a vezetést is sike­rült átvennie. Az Olajbá­nyász dicséretére szolgál, hogy a kritikus helyzetben helyén volt a játékosok szí­ve és az utolsó másodpercig küzdöttek. Elismerés illeti az egész csapatot és a közönsé­get is, amely biztatásávár új erőt adott a győzelem kiví­vásához. Ifi: Alföldi Olajbányász— KSC 85:77 (45:37). Legjobb dobók: Iharos! (32), Poór (15), Vécsei (14), Bede, Mol­nár (12—12). (pataki) Vívás Városi formaverseny Szolnokon A Szolnok Városi Sport­felügyelőség és Vívó Szak- szövetség szombaton rendez­te a már hagyományos vívó formaversenyt, amelyre meg­hívást kaptak a megye töb­bi szakosztályai is. örvende­tes, hogy a karcagiak népes mezőnnyel jelentek meg, va­lamint a Jászapáti Belloian- nisz Általános Iskola két ví­vóiskolása is bemutatkozott. Sajnálatos, hogy Törökszent­miklós és Kisújszállás nem élt a meghívás lehetőségé­vel. A versenyen mindhá­rom csoport vívói 3—3 gya­korlatot mutattak be, me­lyeket szakedzők pontoztak, miközben kritikus szemmel figyelték és javították a lá­tott hibákat, ami a résztve­vők számára sok tanulság­gal is járt. A végső sorrend; kezdők: 1. Gurzó ®„ 2. Gur- zó A. (mindkettő Jászapáti), 3. Zagyi, 4. Antal, 5. Mészá­ros (mind Karcag). Haladók; kiscsoport: 1. Füleki, 2. Bla- hó, 3. Szulimán, 4. Bölcskei, 5, Marsi (mind Szolnok). Nagy­csoport: 1. Váradi (Szolnok), 2. Tankó (Karcag), 3. Kősze­gi, 4. Kovács (mindkettő Szolnok), 5. Tömöri (Karcag). A karcagiakkal nagyszámú szülő is érkezett, akik ér­deklődéssel figyelték gyer­mekeik bemutatkozását a sportágban. Jászapátin pedig várható, hogy dr. Gurzó László tanár vezetésével rö­videsen megalakul a helyi DSK vívó szakcsoportja. Második hely Chicagóban Farkas Tibor, a birkózó szövetség szakfelügyelője ar­ról tájékoztatta az MTI-t, hogy a chicagói kötöttfogású Világ Kupán Magyarország válogatottja második helye­zést szerzett. A versenyen indult a végső győztes Szov­jetunió, Kuba, az Egyesült Államok és Japán válogatott­ja is. A szövetséghez beérkezett hírek szerint a magyar csa­pat 5:5-re végzett az Egye­sült Államokkal, és 8:1 arányban kikapott a Szov­jetuniótól. Utóbbi találkozón az egyetlen győzelmet a 62 kg-ban az idei Európa-baj- nok Sipos Árpád szerezte,