Szolnok Megyei Néplap, 1986. október (37. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-06 / 235. szám

1986. OKTÓBER 6. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Telt ház előtt Kosárlabda sikeres bemutatkozás ISportSportSport I NB I. Férfi: Alföldi Olaj­bányász SE—Alba Regia Épí­tők 92:90 (45:48). Szolnok, 1000 n. V.: Weidinger, Faidt. Olajbányász: Kmézics (21), Mikola (2), Misek (5). Tóth (16), Vida (28). Csere: Du- vanesics, Kiss (11), Szalay (1) , Makszin (8). Edző: Földi Sándor. Építők: Major (19), Fekete (8), Nagy (25), Szilasy (22), Köves (12). Csere: Schlett (2). Árvay, Juhász (2) . Edző: Nagy Gábor. Felfokozott várakozás előz­te meg az Olajbányász NB I-es kosárlabda csapatának hazai bemutatkozását. Sok hibával, pontatlan dobások­kal kezdődött a találkozó. A bányász kapott előbb lábra, Vida 3 pontos kosaraival és Tóth ziccereivel két ízben is 8 illetve 9 ponttal vezetett. Az Építők Major és Szilasy távoli találataival mindkét­szer felzárkózott, sőt hasonló előnyre tett szert. A félidő végén Kmézics centerből többször eredményes volt, így minimális hátrányból kezdődött a folytatás. Egyik csapat sem tudott jelentő­sebb előnyre szert tenni. A fehérváriaknál Nagy György, a hazaiaknál Vida Béla járt élen a pontgyűjtésben. Mak­szin bemutatkozása is sike­res volt. A 35. percben 84:77- re vezetett az Olajbányász. A vendégek nem adták fel, és az utolsó percben egyenlí­tettek (90:90). Kiss két pontot érő kosara után. 5 másod­perccel a mérkőzés vége előtt, szándékos hibát köve­tett el. Az Alba Regia sze­rencsére nem tudott élni a kínálkozó lehetőséggel. For­dulatokban és izgalmakban bővelkedő mérkőzésen a vártnál nehezebben győzött az Olajbányász. — Kékesi i— NB II. Férfi: Szolnoki KVjFSE—Kiskunfélegyháza 83:60 (41:32). Kiskunfélegy­háza, v.: Zékány, Erdélyi. Szolnoki KVFSE: Tatai (8), Szalai (22), Tóth (4), Mólnál G. (22), Németh (9), Papp (10), Sándor (4), Mészáros Vízilabda KEK-selejtező Továbbjutott a Szolnoki Vízügy SE Dániában Odensen adott itthoni a vízilabda Kupa­győztesek Európa Kupája ígyik selejtező csoportjának. \z angol, a dán, a svéd és a izovjet kupagyőztes társasá­gában ide sorolták a Szolno­ki Vízügy SE Magyar Nép­köztársasági Kupát nyert sapatát is. A szolnokiak csü- örtökön utaztak el Odensé- je, ahol pénteken kezdődött >1 a mérkőzés-sorozat, a Víz- igy SE azonban csak szóm- >aton és vasárnap játszott, sikkor viszont két-két talál­kozót. Vasárnap sikerült telefon- isszeköttetést teremteni Ba- larczi Roland vezető edzővel, iki örömmel számolt be az sredményekről. Minden^ a i/árako zásnak és az er övi- zonyoknak megfelelően ala­kult, a szolnoki gárda köny- íyedén verte három ellenfe- ét. A negyedik mérkőzést egnap este a CSK Moszkva illen lapzárta után játszot- ák. Ettől függetlenül a Szol- íoki Vízügy SE már tovább- utott a középdöntőbe, mert i csoportból két csapat jut ovább. S miután a CSK vtoszkva is a Vízügyhöz ha- ionló nagy gólkülönbséggel lerte ellenfeleit, a magyar és i szovjet együttes a tovább­Qjp J Mohi az Haő találkozón re­mekelt jutó, bármilyen eredményt értek el egymás ellen. A Szolnoki Vízügy SE há­rom ellenfele ellen az aláb­bi eredményeket érte el: — OSLF Odense 18:2. — Poly­technics London 17:4, — Nep­tun Stockholm 16:6. Baraczi elmondta, hogy az első mér­kőzésen Mohi Zoltán, a má­sodikon Pintér István, míg a harmadikon Hasznos István játszott kiemelkedően. A va­sárnap délig lejátszott mér­kőzések után a góllövőlistát Pintér I. vezette klubtársa, Hasznos előtt. Röplabda Ennyire futotta az erőből Férfi NB I: NYVSSC— Szolnoki Vegyiművek 3:0 ő, 9, 3). Nyíregyháza, 200 1. V.: Varga, Korim. 4YVSSC: Varga, Szikszai, Drotár, Kánya, Prékopa, Do­rogi, cs.: Batai. Edző: Járosi íános. Vegyiművek: Pető, Hza'nek, Tompa, Nagy, Haj­ló, Szűcs, cs: .Fráter, Makói, fuhász. Edző: Liszi Ferenc. \ rutinos hazai csapat ütő- :rőben és tapasztalatban is i vendégek felett állva, ma­gabiztosan nyerte a pénteki alálkozót. A második játsz- nában voltak ugyan biztató elek a szolnokiak játékában s; egészen 8:8-ig fej fej nellett haladt a két csapat, le aztán apróbb hibák — el- lattanó nyitásfogadás, bátor- alan támadójáték, pontatlan ítések — a később jobban :oncentráló szabolcsiak avára fordították az állást, 'izikailag és gondolkodás- ián is felülmúlták ellenfelü- :et a házigazdák, így a égeredmény reálisnak nondható. Az első hat hely alamelyikét megpályázó íYVSSC esélyeshez méltó ülönbséggel nyert. Juniorok: NYVSSC—Sz. Vegyiművek 3:2 (4, —10, 13, —14, 8). NB I; NYVSSC—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (9, —14, 11, 7). Szolnok, 150 n. V.: Ribi- zsár, Papp. NYVSSC: Varga, Szikszai, Drotár, Kánya, Prékopa, Dorogi, cs.: Stre- zeneczki, Barbócz. Vegyimű­vek: Pető, Czanek, Tompa, Nagy, Hajdú, Szűcs, cs.: Fráter, Makói. Már az első játszma elején elhúztak a vendégek, aztán már hiába kapaszkodott a szolnoki gár­da, legfeljebb négy pont kü­lönbségig tudta megközelí­teni ellenfelét. Fordulás után a hazai csapat vezetett ugyanennyivel, és bár ké­sőbb fordult a kocka, szinte végig a nyíregyháziak vol­tak hátrányban. Éppen a kritikus játszmalabdánál egyenlítettek, de végül a lelkes Vegyiművek megsze­rezte első játszmagyőzelmét az NB I-ben. A továbbiak­ban is mindent megtettek a hazaiak, igyekeztek, ahogy erejükből tellett, de ezúttal is a nagyobb rutin döntött. Juniorok: Vegyiművek— NYVSSC 3:1 (9, —14, 11, 7). Labdarúgó NB II Későn hajrázott a MÁV MTE (2), Vona (2). Edző: Várady Géza. idegenben is nyerni tudtak az egyre stílusosab­ban játszó főiskolások. Muta­tott játékuk és eredményes­ségük további bizakodásra adhat okot. A javuló védeke­zésük és a pontos kontra já­tékuk ilyen arányban is megérdemelt győzelmet ered­ményezett a tavalyi 4. he­lyezettel szemben. Jók: Mol­nár G, Szalai, Németh, papp, illetve: Maros (17), Nádasdi (11). Női: Bajai TK—Kisújszál­lási MÁV Egyetértés SE 91:28 (45:14). Kisújszállás, 60 n. v.: Trahos, Tolnai. Kisújszállás: Szőke (6), Demeter (2), Par- di (2), Szabó Cs. (8), Horváth (2), Csere: Vatai, Zsoldos E., Sotus (2), Szabó T. Posztós (6). Edző: Szabó Tibor. A múlt évi bajnok ellen végig bátran játszó fiatal hazai csapat reménykeltő teljesít­ményt nyújtott. A támadások befejezésében kell elsősor­ban javulniuk, s ha ez sike­rül sok örömet szerezhetnek közönségüknek. Asztalitenisz Különleges győzelem NB II. Női: Honvéd Killi- án FSE—Bp Statisztika PSC II 10:6. A „killiános” lányok hazai környezetben egymást felülmúlva váratlan biztos győzelmet arattak az NB Il­iben harmadik éve veretlen Statisztika PSC tartalék gár­dája ellen. Különösen él- ményszámiba ment az ifjúsá­gi ranglista 18. helyezettje Tóth Kriszti versenyzése, aki 4 győzelemmel — százszáza­lékos teljesítménnyel — ve­zéregyéniség volt. A csapat minden tagját dicséret illeti a nagyszerű teljesítményért. Győzött: Tóth K. 4, Papp A. 3, Farkas K. 2, Török A. 1. illetve: Mauzer, Rákos 2—2. Tóth K„ Prockl 1—1. Totó eredmények 1. FC Homb.—Kaiserslaut. 1:1 X 2. B. Leverk.—W. Bremen 4:1 1 3. B. Uerdingen—Hamburg 1:0 1 4. Blau-W. 90—Frankfurt 2:2 X 5. Kassel—Oberhausen 0:2 2 6. St Poull—Ulm 0:0 X 7. Bielefeld— Hannover 1:2 2 8. Fiorentlna—Udlnese 0:1 2 9. Juventus—Milan 0:0 X 10. Napoli—Torino 3:1 1 11. Verona—Sampdorla 1:1 X 12. Catania—Lecce 1:1 X 13. Trlestlna—Lanerossi Pótmérkőzések: 1:0 1 14. Intemaz.—Roma 4:1 1 15. Bari—Pisa 1:0 1 16. Genoa—Arezzo 0:0 X Komlói Bányász—Szolnoki MÁV MTE 3:2 (1:0). Komló, 1800 n. V.: Kovács II. L. Komló: Menyhárt—Katona, Schulteisz, Gallai, Miklós— Zrínyi, Dárdai, Hohmann (Vigh) Takács (Barta), Ré- fi, Varga. Edző: Rónai Ist­ván. Szolnok; Boros—Por- handa, Ágh, Kiss, Rózsavöl­gyi—Szilágyi (Repka), Csá­bi, Sugár—Kántor (Szabó), Hegedűs, László. Edző: Szat­mári János. Óvatosan kezdtek a csapa­tok, nehezen bontakoztak ki a támadások. Tíz perc eltel­tével szögletrúgáshoz jutot­tak a hazaiak, amit azonnal gólra is váltottak. A jól be­lőtt labda Kiss fejéről Dár­dai elé pattant, és a hazai középpályás három lépésről továbbított a hálóba. 1:0. Hiába próbálkozott a gólt követően a vendégegyüttes, nem tudott helyzetet terem­teni a hazai kapu előtt. Szü­net után tovább folytatták a birkózást a csapatok és ez­úttal is egy szöglet sietett a bányászok segítségére. A 64. percben a belőtt szögletet a védők röviden szabadítot­ták föl, Zrínyi megcélozta a kaput és lövése nyomán a labda a közbevetődő Szilá­Volán-Rákóczi SE—Mező­túri Honvéd 2:0 (1:0). Rákó­cziiéivá, 600 n., v.: Gőz. Vo- lán-Rákóczi: Nagy—Ladányi, Silye, Molnár,, Török, Rácz, Horváth (Erdei), Zakar, Tu­bák, Vadicska, Lázár (Szmut- kó). Edző: Kovács Gyula. Mezőtúri Honvéd: Gyémánt —Halápi, Gztanó (Búzás), Dávid, Nagy, Zombori (Oláh B.,), Tamás, Újvári, Hüber, Oláh O.. Takó. Edző: Földe- si János. A nagy érdeklődés­sel várt mérkőzésen a hazai csapat vette át a játék irá­nyítását és a 6. percben már a harmadik százszázalékos helyzetet hagyták ki a csatá­rok. A 28. percben a balösz- szekötő helyén kiugró Tuba­kot a tizenhatoson belül csak szabálytalanság árán tudták szerelni. Tizenegyes! A bün­tetőt a sértett hajtotta vég­re 1:0. A 36. percben Hübert szándékos utánarúgásért a játékvezető kiállította. Ebben az időszakban a Honvéd já­gyiról pattant a jobb sarok­ba. 2:0. Megzavarodtak a tisza-partiak, mert két perc múlva ismét Boros hálójába került a labda. Katona pon­tosan indította a védők, kö­zött kilépő Vargát, aki a balösszekötő helyéről nagy gólt lőtt a léc alá. 3:0. Min­dent egy lapra téve támad­tak a vendégek és a nagy nyomás eredményeként a 72. percben szépítettek. Csá­bi hatalmas partdobása le­pattant a védőkről Szabó elé, aki nyolc méterről lőtt a ka­puba. 3:1. Továbbra is a vendégek maradtak táma­dásban, aminek eredménye­ként a 85. percben csökken­tették hátrányukat. A kiug­ró Repka lábát a 16-oson be­lül Menyhárt elhúzta, a meg­ítélt büntetőt Sugár helyez­te a kapu bal oldalába. 3:2. Az ellenfél taktikai meg­oldásaira felkészült csapa­tok remek küzdelméből ke- i ültek ki győztesen a hazai­ak. Mindkét gárda szervezett csapatjátékot nyújtott és bár az első félidőben kevés gól­helyzetet teremtettek, jóira­mú volt a mérkőzés. A szü­net után a vendégek vették át a játék irányítását, gyors tékosok nem a labdával és a labdarúgással foglalkoztak, hanem sorozatban szabályta­lankodtak. A II. félidőben a vendégjátékosoik lehiggad­tak és egyre másra vezették támadásaikat, de a kapura veszélytelenek voltak. Az 51. percben bal oldalról, 18 mé­terről Török szabadrúgást ívelt középre, a kapus kiök­lözte a labdát, amit Zakar kapásiből rárúgott és a 'ka­pusról felperdülő labda be­csúszott a hálóba, 2:0. A 66. percben egy összerúgás után a játékvezető Tubakot is ki­állította. A hátralévő idő­ben a középpályán folyt a játék, a csatárok veszélytele­nek voltak a kapukra. A nagy lelkesedéssel játszó ha­zai csapat megérdemelten nyerte a megyei rangadót. Jók: az egész Volán-Rákó- czi a vendégcsapatból senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Volán-Rákóczi—Mező­túri Honvéd 2:3. Balogh Jászberényi Lehel—Máté­szalka 2:1 (2:1). Jászberény, 600 n. v.: Tóth S. Lehel: Ba­lázs—Gál (Havasi), Szántai T., Gebhárd (Pecha), Fejes, Szántai A., Bukhár, Sulyok, Szabó. Vonyigás, Petró, Ed­ző: Néder István. Lendüle­tesen kezdett a Lehel és a 14. percben megszerezte a veze­tést. Bal oldalról Petró szög­letet ívelt be, és Vonyigás a bal felső sarokba fejelt. 1:0. A 27. percben növelte elő­nyét a Lénél. Gál ment el a jobb oldalon, beadott és Sza­bó a hálóiba kotorta a labdát. 2:0. a 42. percben szépítet­tek a vendégek. A 16-os kö­zeléből szabadrúgást íveltek kapura, Balázs rosszul öklöz­te ki a labdát és a szabadon hagyott Barcsai a hal alsó sarokba lőtte. 2:1. Szünet után továbbra is támadásban maradt a Lehel helyzetei is adódtak, ezek azonban kirna­Mai műsor Labdarúgás. Kononcsenkó Kun Kupa ’86. Nemzetközi gyermek labdarúgótorna. Kunhegyes, 9. ellenakcióikból mégis a Komló növelte előnyét. Nem adták fel a küzdelmet a szolnokiak és jó hajrájukkal szorossá tudták tenni az eredményt. Jók: Schulteisz, Gallai, Dárdai, Hohmann, ill: Ágh, Csábi, Szabó. Kapu László További eredmények: Nyír­egyháza^—Baja 2:0, Diósgyőr —Metripond 1:0, Csepel— Szekszárd 3:1, Keszthely— Volán 0:3, Kaposvár—Szarvas 1:0, Vác—Ganz-MÁVAG 2:1, Budafok—SZEOL Délép 1:0, Ózd—Olajbányász 2:1. A BAJNOKSÁG ALLASA 1. Bp. Volán 11 7 1 3 26­-15 15 2. s.-tarján 11 7 1 3 18­•13 15 3. Veszprém 11 7 1 3 15* ■12 15 4. Csepel 11 5 4 2 18*- 8 14 5. Vác 11 6 2 3 17* •13 14 6. Kaposvár 11 6 2 3 11­• 8 14 7. Ganz-Máv. 11 6 1 4 20*-15 13 8. Szeol-Délép 11 5 2 4 22*-13 12 9. Metripond 11 4 3 4 18­•13 11 10. Szarvas 11 5 1 5 16*-14 11 11. Szolnok 11 5 1 5 16­■15 11 12. Komló 11 5 1 5 16­•19 11 13. Ózd 11 5 1 5 15­-18 11 14. Nylregyh. 11 4 2 5 14­■16 10 15. Baja 11 4 1 6 12­■17 9 16. Diósgyőr 11 2 5 4 12­•18 9 17. Olajbány. 11 2 3 6 14­■23 7 18. Keszthely 11 1 4 6 9­■17 6 19. Szekszárd 11 3 8 18­■27 6 20. Budafok 11 2 2 7 10­•23 6 radtak. A 63. percben Kokas kilépett a védőik közül, a ki­futó Balázs a tizenhatoson * kívül fölvágta, ezért a játék­vezető kiállította. A 65. perc­ben Bukhár nagy lövése a kapufán csattant, a 83. perc­ben Sulyok lövése szállt mellé. Végig küzdelmes mér­kőzésen helyzetei alapján a Lehel megérdemelten győ­zött. Ifi: Lehel—Mátészalka 6:4. Bankovics DÚSÉ—Tisza Cipő SE 4:0 (2:0). Debrecen, 300 n. V.: Losonczy. Tisza Cipő: Né­meth—Fürtös (Sipos), Szőke, Hábensusz, Kardos, Földi (Szabó), Diószegi, Kesjár, Szántai, Nagy, Bábosik. Ed­ző: Árvái István. Óvatosan kezdett mindkét csapat, az első nagy helyzetet Diószegi hagyta ki a 8. percben, ami­kor a kiinduló kapusba lőtte a labdát. Fél óra elteltével magára talált a DUSE és a 34. pereiben vezetést szerzett: a jobb oldalról belőtt labdát Németh kiejtette és az ott álló Buglyó a kapuba kotor­ta. 1:0. Négy perccel később növelte előnyét a DUSE: a kapu elé ívelt labdának Né­meth alászaladt és az érke­ző Szabó az üres kapuba fe­jelt. 2:0. Fordulás után tel­jesen átvette az irányítást a hazai csapat és tetszés sze­rint vezette támadásait. Fö­lénye az 56. percben újabb gólt eredményezett: Varga indult kapura a védők között és a kimozduló Németh mel­lett a hálóba vágta a labdát. 3:0. A 74. percben újabb gólt szereztek a hazaiak: ezúttal gyors kényszerítőzés után is­mét Szabó gurított a hálóba. 4:0. A rendkívül gyenge na­pot kifogó és lélektelenül ját­szó Tisza Cipő ilyen arány­ban is megérdemelt veresé­get szenvedett a tavalyi baj­noktól. Ifi: Tisza Cipő—DUSE 1:0. — Lepsényi — További eredmények: H. Asztalos SE—Debreceni Ki­nizsi 0:2, Balmazújváros— Karcag 0:0, Hajdúszoboszló— Nyíregyházi Volán Dózsa 1:2, Hajdúböszörmény—Kaba 1:1, Püspökladány—Rakamaz 3:2. Területi labdarúgó-bajnokság A Volán-Rákóczi az élre tör