Szolnok Megyei Néplap, 1986. október (37. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-27 / 253. szám

1986. OKTÓBER 27. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 LABDARÚGÓ NB II Döntött a jobb helyzetkihasználás drámai mérkőzés volt Kmézlcs szorongatott helyzetben célozza meg a gyűrűt, bal oldalt a mezőny legjobbjának bizonyult Makszin figyeli a 'fejleményeket (Fotó: H. L.) Szolnoki MÁV MTE— Keszthelyi ATE Haladás 2:0 (1:0). Tisaaiiget, 1000 n. V.: Bogyó. Sz. MÁV MTE: Bo­ros—Parhanda, Ágh, Szilágyi, Rózsavölgyi—Csági, Sugár, Katona—Kántor, Hegedűs, László (Szabó). Edző: Szat­mári János. Keszthely: Né- melth Gy.—Kovács. Németh I, Czftráiká, Nikitscher—Pál (Nyűil), SzadaS, Ballad, Se­bestyén—Syiurmánczy, Csep- regi, (Horváth). Edző: Saőcs János. Neon egy vódetoeaésre be­állít eJd)eni£éilllied tadiálta szem­be magát a MÁV MTE: a keszthelyiek bátran, veszé­lyesen. támadtak, s így gyors, lüktető játék alakult ki. A 10. percben a szolnoki kapu előtt adódott az első gólhely­zet, hámom perc múlva vi­szont Katona szabadrúgásá­ból Sugár tejelt a Ibal sarok irányába, de Németh fiy., széplem védett. Egy perc múl­va szép egyéni teljesítmény- nyal szerzett vezetést a MÁV MTE. Hegedűs jobbról bea­dott, Csábi fedezetlenül lég­stoppal megszelídítette a lalbdát s mielőtt az földet ért volna, kapásból a háló bal oldalába (bombázott. 1:0. Mál­táin aratott nagy síként! Tá­madott a Keszthely, a 25. percben, újabb helyzetet te­remtett, de nem tudta ki­használni. A MÁV MTE tá­madásai rendre elakadtak a keszthelyi les taktikán. A 28. pereiben Katona hálóba tar­tó tejesót a gólvonalról fe­Volán-Rákóczi SE—Jász­berényi Lehel 1:0 (0:0). Jász­berény 600 n. V.: Fazekas. Vottán-Rákóczi: Majer—La­dányi, Silye, Bencsik, Tötök. Rácz, Horváth, (Bugyi), Menyhárt, Tubák, Vadicska, Lázár (Szénási). Edzó: Ko­vács Gyula. Jászberényi Le­hel: Havasi—Gál, Szántai T., Fejes, Szántai A., Bukhár, Sulyok, Szabó. Vonyigás (Mosonyi), Győré, Petró. Ed­ző : Néder István. Az első ne­gyedóra kiegyenlített játékot hozott, majd a 21. percben, egy hazai támadásnál Győré nagy lövése alig valamivel szállt a kapu mellé. Szünet után, a 47. percben vezetést szerzett a Volán-Rákóczi: bedobás után Rácz közelről a léc alá vágta a labdát. 1:0. A gól után támadásba lendült a Lehel s az 59. percben Su­lyok nagy lövése szállt föllé. A mérkőzés hátralevő részé­ben elkeseredetten támadott a Lehel, igazi gólhelyzetet azonban nem tudtak kialakí­tani a hazaiak. Sőt, a 69. percben Szénási lövését a ka­pufa mentette, majd a 87. percben Vadicska bombáját Havasi bravúrosan védte. Végig küzdelmes mérkőzésen a technikásabb vendégegyüt­tes megérdemelten győzött. Ifi: Volán-Rákóczi—Jász­berényi Lehel 8:1. — bankó vies — Tisza Cipő SE—H. Aszta­los SE 2:2 (1:1). Martfű, 400 n. V.: Szilvási. Tisza Cipő SE: Németh—Fürtös, Szőke, Hábensusz. Kardos, Földi, Hegedűs (Sipos), Diószegi, Palcsó, Szántai (Kesjár), Nagy. Edző: Árvái István. Már a 10. percben gólt értek el a vendégek: kitörő csatá­ruk ölhúzta a labdát Németh mellett és Fürtös már csak kézzel tudott menteni. Ti­zenegyes ! Szarvas büntetője a jobb kapufáról vágódott a hálóba. 0:1. A 14. percben bal oldali szabadrúgást vé­geztek el a hazaiak, s Földi beíveflt labdáját Hábensusz laposan a kapuba továbbí­totta 1:1. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek a folyta­tásban, de a góllövés az első félidőben már egyik csapat­nak sem sikerült. Szünet után vezetést szerzett a Martfű: Földi ball oldali szög­letét Hábensusz fejelte a jobb felső sarokba, 2:1. Tá­madtak a vendégek és az 57. perc meg is hozta az egyen­lai labdáját Rózsavölgyi fe­jelte szögletre: Szilágyi távo­li lövését védte Németh Gy., majd két nagy szolnoki hely­zet maradt ki. Előbb Lásaló labdájával Hegedűs kiugrott, de a kapusba lőtt, majd1 a jobbazélső beadását László a kapu tarkában nem érte el. Szünet után„ a 48. percben ismét Hegedűs robogott ka­pura, lövését Németh Gy., lábbal hárította. Veszélyesen támadött a Keszthely isi, az 57. pereiben mégis Hegedűs elől mentettek slzögüeitre a védők. Mezőnybeli „birkó­zás-” után. a 67. pereiben nö­velte előnyét a MÁV MTE. Szabó jól ívelt a kapu elé, Kántar pedig a védők és a irossizuil kifutó Németh Sy„ fölött ügyesen áltfejeűlte a labdát, amely a bal sarokban kötött ki. 2:0. A mezőnyben kiegyenlített volt a játék, a MÁV MTE jól védekezett és ellentámadásai rendire gól- veszélívt jelentettek. A keszt­helyieknek a 84. percben adó­dott talán a legnagyobb hely­zetük, amikor egy szolnoki véldőn felpattant labda a léc alá tartott» de Boros nagy bravúrral szögletre ütötte. Nem volt akkora különb­ségi a két csapat között, mint amilyenre az eredményiből következtetni lehet. A Keszthely a mezőnyben jól adogatott, bátrain támadott, időnként fölénybe is került, de a helyzetkihasználással hadilábon állt. Nem úgy a lítést: a jobbról bellptt labdát a támadást kísérő Kaszás egyből a jobb alsó sarokba továbbította, 2:2. Ezt köve­tően mindkét csapat sokat tá­madott, igyekezett megsze­rezni a győztes gólt, a hely­zetek azonban sorra kimarad­tak. A látottak alapján az eredmény igazságosnak mondható. Ifi: Tisza Cipő SE—Nyír­egyháza 2:1. — Lepsényi — Mezőtúri Honvéd—Hajdú­szoboszló 9:0 (3:0). Mezőtúr, 300 n. V.: Nagy Ferenc. Me­zőtúr : Gyémánt—Hegedűs, Csató. Dávid, Búzás, Oláh B.. (Zombori) Újvári, Simon, Hüber (Habos), Oláh O., Ta- kó. Edző: Földesi János. A 19. percig enyhe, de meddő hazai fölény jellemezte a játékot. Ekkor Simon sza­badrúgást ívelt be a bal ol­dalról. a labda átszállít a vé-j dők feje felett, Csató jó ütemben érkezett és a hosszú sarokba fejelt. 1:0. A 33. percben nagy kavarodás tá­madt a szoboszlói kapu előtt, Hüber kétszer, is lőhetett, de a labda mindkétszer vissza­pattant, majd a nagy lendü­lettel érkező Újvári 15 mé­terről nem hibázott. 2:0. Négy perc nyúlva Búzás egyéni akcióját pompás talá­lattal fejezte be. 3:0. Az 50. percben Hegedűs tel­jesem egyediül vehet­te át Simon labdáját a 11 -es ponton, s két lépés után a tehetetlen kapus melllett. megszerezte a Honvéd ne­gyedik gólját. Ojabb öt perc­re rá Simon a félpályáról kiugrott, a védők nem tud­ták utolérni, ő elfektette a kapust és 12 méterről lőtt gólt. 5:0. A 66. percben ismét megiramodott Simon — most a bal oldalon — beadásába Totóeredmények 1. Ascoli—Como 0:0 X 2. Avellino—Udinese 1:1 X 9. Fiorentina—Verona 0:1 2 4. Juventus—Inter. 1:1 X 5. Milan—ßrescia 2:0 1 6. Roma—Napoli 0:1 2 7. Sampdoria—Empoli 3:0 1 8. Arezzo—Messina 1:1 X 9. Bari—Pescara 1:1 X 10. Catania—Sambenedett. 1:0 1 11. Cremonese—Genoa 1:1 X 12. Lecce—Bologna 2:2 X 13. Triestina—Modena Pótmérkőzések: 1:1 X 14. Atalanta—Torino 0:2 2 15. Campobasso—Lazio 0:1 2 16. Lanerossi—Pisa 2:0 1 Szolnok. Egy szép egyéni tel­jesítmény megnyugtatta a csapatot, védői megabiztasam rombolták, a gyors ellentá­madásokból pedig sok hely­zetet kidolgoztak, s miután megszerezték a második gólt isi, a vendéglek mintha föl­adták volna... Kitűnő játék­vezetés mellliett, jó iramú, változatos, sportszerű mér­kőzést láthattak a nézők, megérdemelt hazai sikerrel. Jó: Ágh, Szilágyi, Csábi, Kántor, i®. Németh I, Gzimá- ki, Pál* Ballal. (Pi) TováJbbi eredmények: Sal­gótarján—Kaposvár 0:0. Ózd —Váci lazó 0:1, Szarvas— Nyíregyháza 0:1. Olajbányász —Veszprém 2 f), Budafok— Metripond 2:1, SzeolJ-Délép— Csepel 1:0, Szekszánd—Diós­győr 3:0, Baja—Volán 1:1, Ganiz-Mávaig]—Komló 2:0. az nb ii Állasa i. Bp. Volán 14 9 2 3 32­•18 20 2. Vác 14 8 3 3 21* ■14 19 3. S.-tarján 14 7 4 3 18­-13 18 4. Kaposvár 14 7 4 3 13­9 18 5. Veszprém 14 8 2 4 17­•14 18 6. Csepel 14 6 5 3 20­•10 17 7. Gan-Mávag 14 7 2 5 22­•17 16 8. Nyíregyh. 14 6 3 5 21­■20 15 9. Szeol-D. 14 6 2 6 24­•16 14 10. Szolnok 14 6 2 6 20­•19 14 11. Komló 14 6 2 6 18­■22 14 12. Metripond 14 5 3 6 21­17 13 13. Baja 14 5 3 6 14­■18 13 14. Szarvas 14 5 2 7 18­•18 12 15. Űzd 14 5 2 7 16­■21 12 16. N.-kanizsa 14 4 3 7 19­■26 11 17. Diósgyőr 14 2 6 6 13­•24 10 18. Szekszárd 14 4 1 9 23­■32 9 19. Budafok 14 3 3 8 13­■27 9 20. Keszthely 14 2 4 8 12­•20 8 Üjvári beletette a lábát és a labda a gólvonalon túlra vá­gódott. 6:0. Tíz perc sem telt el, amikor a vendégek bal ol­dali 16-osánál Csató kapta a labdát, csinált egy ügyes cselt, majd az ellenkező sa­rokba lőtt. 7:0. A 82. percben Takó lövése kipattant a ka­pusról, és a szemfüles Búzás a léc alá emelt. 8:0. A lefú­jás előtt Simon a jobboldal­ról középre gurított és Újvá­ri 4 méterről harmadik gól­ját szerezte ezen a mérkőzé­sen. 9:0. A minden csapat­részében jobb mezőtúriak ilyen arányban is megérde­melték a győzelmet. Jó: Csa­tó, Újvári, Dávid, Hégedűs, Simon, illetve Tordai. Ifi: Mezőtúri Honvéd __ H ajdúszoboszló 7:0 (2:0). — juhász — További eredmények: Nyír­egyházi Volán—Dózsa-Kar- cag 1:0 (0:0), Kaba—Balmaz­újváros 1:1, Mátészalka— Hajdúböszörmény 1:2, Raka- maz—DUSE 0:1, Debreceni Kinizsi—Püspökladány 4:0. Kosárlabda NB I. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—H. Táncsics SE 83:81 (23:35, 76:76). Tiszálá- ■getá sportcsarnok, 1000 n. V.: Bácsiay, Farkas. Alföldi Olajbányász: Kmézács (18), Misek (6), Tóth (7), Duvam- csács (2), Vida (7), Cserei: Makszin (26), Kiss (6). Szá­lai (11). Edző: (Földi Sándor. Táncsics: Nagy (10), Kárpá­ti (11), Rakolczai, Stickel (8), Szabó (17),) Csere: Simon (3), Lakatos (3), Lendvai (19), Kiájdi (10), Bokor. Edző: Ma­gyar András. Telt ház előtt, a nézők lel­kes biztatása mellett kezdő­dött a mérkőzés. Nem ígér­kezett könnyű ellenfélnek a Táncsics újonc csapata, de a szolnokiak bíztak a győ­zelemben. Aztán gyorsan ki­derült. hogy a vártnál is nehezebb feladat előtt állít az Olajbányász, és végül hosiz- szabbítás után, idegtépő, drámai küzdelemben szerez­te meg a győzelmet. A ka­posvári katonacsapat. Szabó vezérletével szorgalmasan gyűjtögetve pontjait, fokoza­tosan elhúzott, miközben a szolnokiak pontatlanul dob­tak, és rendre alulmaradtak minid a saját, mind az ellen­fél palánkja alatti küzdelem­ben. Több átadási, bejéitszá- si hiba is ákadt. így az ellen­fél már 11 ponttal is vezetett. Szünet után- rákapcso't a szolnoki gárda, 41:41-nél egyenlített, de a vendégek a rendkívül kemény mérikőizés zűrzavarában jobban feltalál­ták imagükat és mér 68:57-re is vezettek. Ügy tűnt, az Olajbányásznak csak fellob- baniásai vannak. Makszin azonban „hátára vette” a csapatot, ponterősein,, lendü­letesen játszott, a különbség egyre csökkent és 34 má­sodperccel a befejezés előtt 76:75 volt az eredmény a Táncsics javára, a katonák tartották a labdát (és ezzel az eredményt is): a szolnoki­ak azonban megszerezték. Szíriába utazik a Mezőtúri Honvéd A Mezőtúri Honvéd terüle­ti bajnokságban szereplő labdarúgócsapata november 15-én Szíriába utazik, ahon­nan előreláthatólag decem­ber 8-án érkezik vissza. Ezért a 14. és a 15. forduló mérkőzéseinek az időpontja megváltozott. A Karcag— Mezőtúri Honvéd mérkőzést november 5-én, 13 órakor rendezik. A Nyíregyházi Vo- lán-Dózsa ellen felcserélték a pályaválasztói jogot, ezt a mérkőzést november 12-én Nyíregyházán játsszák majd. Tóth kosárra tört. de saa- bálytaianuíl szerelték és két büntetőt dobhatott. Mindösz- sze három másodperc volt hátra a mérkőzésiből. Ha mindkettőt bedobja, az Olaj­bányász nyer! De csak egyet sikerült és következett a hosszabbítás. A nézők állva tombolták végig a következő öt percet. (Felváltva vezetett a két csa­pat, de míg a szolnokiaknál a mezőny legjobbjának bi­zonyult Makszin három ket­tős kosarat dobott, addig a vendégeknek csak egy síiké­NB I. Férfi: Dunaújváros— Szolnoki Vegyiművek 3:0 (2, 2, 14). Szolnok, Tűzoltó lak­tanya,, 200 ni. V.: Szabó F., Üjhalyá. Sz. Vegyiművek: Pethő, Czanek, Hajdú, Ma­kói. Tompa, Szűcs. Cselre: Nagy L., Fráter, Juhász. Ed­ző: Liszi Pereme. Ismét fejet hajtott a Ve­gyiművek hazai pályám ellen­fele előtt, méghozzá mélyen meghajolva. Pedig sokan az első győzelem megszerzésé­iben reménykedtek; -gyorsan kiderült azonban, -hogy ez csak hiú ábránd. A Dunaúj­város az első jcét játszmában valósággal ledskolázta a szol­nokiakat. A kohászok mimden tefciintetben felülmúlták a Vegyiműveket, amely ezúttal Országos másodosztályú minősítő versenyen vettek részt Budapesten a H. Killi- án FSE és a Szolnoki Spar­tacus férfi asztaliteniszezői. A 24 sportegyesület 86 egyé­ni versenyzője közül Tihanyi Péter, illetve a Tihanyi— Pintér páros (HKFSE) bizo­nyult a legjobbnak. Klubtár­saik, Danku és Gárdonyi, to­vábbá a Szappanos—Fehér kettős (Sz. Spartacus) a har­madik helyen végzett 42 pá­ros közül, emellett Szappa­nos férfi egyesben is bronz­érmes lett. A nők mezőnyé­ből ugyancsak kiemelkedtek a H. Killián FSE versenyzői. Tóth Krisztina öt győzelem­mel, magabiztosan nyerte az egyéni viadalt, mig a páro­sok között klubtársai, Török és Farkas diadalmaskodtak. síik oldalon egy büntetőből szerzett ponttal járult hozzá a végső eredményhez. A lá­tottakból ítélve az Olajbá­nyásznál! még sókat kell fá­radozni az egységes, ütőké­pes csapat kialakítása érde­kéiben. Nejm elég; a sok jó képességű játékos, ha hiány­zik az összeszokottság', az önbizalom, a higgadtság. Mindenesetre a -nézők sokáig emlékezetes, drámával. fe­szültséggel teli mérkőzésen izgulhattak. Ifi: Alföldi Olajbányász— H. Táncsics 98:94 (52:48). elmaradt a korábbi mérkő­zésen látott teljesítményétől. Bontatlanul ütöttek, rosszul nyitottak, olykor elemi hibá­kat vétettek a játékosok. A vendégek viszont a volt szol­noki Tószegi vezérletével, ütőerében, feMmúliták és megadásra késztették a ven­déglátókat. A harmadik játsz­mában felcsillant a remény a szépítésre. A Vegyiművek szinte végig vezetett a rit­must vál-tó Kóhász ellen: 9:3, majd 11:7 és 12:8 volt a javá­ra. Igazi nagy küzdelem ala­kult ki, 12:12 után felváltva vezetett a két csaroat, végül a nagyobb tudás döntött. Jő: Fábián, Kelemen, Czékimán, Tószegi, ill. Makói. Junior: Dunaújváros—Sz. Vegyiművek 3:0. NB III. Férfi: Jászárok­szállási Vasas—Tokod 12:4. A hazai együttes végig vezetve, fölényes győzelmet aratott. Gy.: Szarvas és Törőcsik 4— 4, Hajós 3, Guba 1 ill. Antal 2, Sádli és Jámbor 1—1. Megyei I. o. csb. Férfi: Tö- rökszentmiklós—Tiszaörs 9:8. Elsősorban Boros magabiztos játékának köszönhető a há­zigazdák sikere. Gy.: Boros 4, Göblyös 3, Seres 1, Göb- lyös—Seres 1 ill. Ferenczi 3, Lengyel 2, Gazsovics 2, Sza­bó 1. Kisújszállás—Tiszaroff 12:5. A vendégcsapat na­gyobb játékereje döntött a lelkes tisiaroffiakkal szem­ben. Gy.: Szőke 4, Czombos 4, Bállá 2, Pintér 1, Czom­bos—Bállá 1 ill. Csornai 2, Juhász 2, Kiss 1. Illusztris vendégei voltak vasárnap a Tisza Cipő Sportegye­sületnek: a magyar újságírók labdarúgó-válogatottjának tag­jai. A meghívottak — köztük a toliforgatók idei Európa- bajnokságának aranyérmesei — rövid tájékoztatót hallgattak meg a gyár életéről, s megtekintették a termékeket is. Ezután pályára léptek a Tisza Cipő SE öregfiúk csapata ellen és Kiss László góljaival 2:0 (1:0) arányban győztek. Képünkön a vezető gól előtti pillanat: a védő elkésett, Kiss (jobboldalt) kapura lő (Fotó: Hargitai) jelték ki. a 35. percben Bal­Területi labdarúgó-bajnokság Vendégsiker ráült; hármat büntetőből sze­reztek ; Kmézács pedig a má­(Pi>) Röplabda A kohászok fölülmúlták a vegyiseket Asztalitenisz SZOLNOKI SIKEREK A FŐVÁROSBAN