Szolnok Megyei Néplap, 1986. október (37. évfolyam, 231-257. szám)

1986-10-20 / 247. szám

I 1986. OKTÓBER 20. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vízilabda KEK-középdöntő Nemcsak a medencében volt ellenfél Labdarúgó NB II Nyíregyháza gólratörőbben küzdött Drámai hangú beszámolót kaptunk pénteken este Split- ből telefonon a vízilabda Kupagyőztesek Európa Ku­pájának a középdöntőjéről, amelyben a Szolnoki Vízügy SE csapata is szerepel. A szolnokiak pénteken az olasz Sisley Pescara ellen játszották első mérkőzésü­ket és bár az olaszok dobták az első gólt, a szolnokiak néggyel válaszoltak. Aztán a román Tímoc játékvezető vette át a főszerepet és so­rozatban küldte ki a szolno­ki játékosokat a medencéből, előnyhöz juttatva ezzel az ellenfelet. Jellemző, hogy míg a Vízügy SE csapatából tíz kiállítás történt, addig az olaszból mindössze há­romszor állítottak ki játé­kost Ennek ellenére a szolnoki vízilabdázók dere­kasan küzdöttek, de az egy­oldalú bíráskodás ellen nem tudták felvenni a harcot, s így, ha csak egy góllal is, de vereséget szenvedtek. A Pescara a lefújás előtt 13 NB I. Férfi: Vasas—Szol­noki Vegyiművek 3:0 2, 3.1). Budapest, 50 n. V.: Huszti, Szele. Vasas: Hermann, Gyurcsányi, Simon, Pető E, Schmiedl, Nagy J., cs.: An­tal. Edző: Benke Attila. Ve­gyiművek: Pető B., Czanek, Tompa, Nagy L., Makói, Szűcs, cs.: Fekete, Fráter, Hajdú, Ludvig, Juhász. Ed­ző: Liszi Ferenc. Eleinte hosszú percekig tartott, míg pontot szerzett valamelyik csapat. A sokkal esélyesebb hazaiak nem küzdöttek tel­jes erőbedobással, a vendég gárda néhány tagja pedig mintha eleve feladta volna a siker reményét is. Aztán fokozatosan feljöttek az an­gyalföldiek, de inkább el­lenfelük hibái révén, mint saját „kivédhetetlen” akció­ik következtében. Zavar tá­madt a szolnokiak soraiban, és ezen már a cserék sem segítettek. Fordulás után egy-két pont erejéig még sikerült lépést tartani a há­zigazdákkal, ám később hi­bák sorozata következett a Vegyiműveknél: elrontott nyitások, hibás labdaérinté­sek, rossz nyitásfogadások, pontatlan mezőnymunka, rossz helyezkedés folytán óriási előnyre tettek szert a piros-kékek, pedig ők sem produkáltak túl sokat... A NB I. Férfi: Dombóvári VSE—Alföldi Olajbányász 95:83 (55:46). Dombóvár 600 n. V.: Szabó IV, Péter. DVSE: Chudeuf (18), Migd- zik (36), Húsz (8), Jászberé­nyi (4), Lovász (2). Csere: Czimbalek (7), Ács (15), Kol­lár (2), Molnár (3). Edző: ifj. Szittya Imre. Alföldi Olaj­bányász: Szalai (12), Kmé- zics (18), Misek (18), Tóth (16), Vida (7). Csere: Föld­vári, Makszin (6), Kiss (4), Haász (2). Elző: Földi Sán­dor. A dombóvári „lengyel vendégmunkás” Miedzik ko­saraival kezdett a hazai csa­pat. A bányász részéről fel­váltva voltak eredményesek a játékosok. A félidő köze­péig együtt haladt a két együttes, ezt követően a szol­noki hibákat könyörtelenül kihasználták a hazaiak, és 9 pont előnnyel zárták a já­tékrészt. A második félidő elején elhúzott a dombóvári együttes, és az 5. percben 18 másodperccel lőtte be a győztes gólt. Sisley Pescara—Szolnoki Vízügy SE 7:6 (1:4, 3:1, 1:0, 2:1). V.: Timoc (román), Lüdecke (NSZK-beli). Szol­nok: Kiss P. — Bogdán, Mo­hi, Tóth Cs. 1, Lengyel 2, Pintér I. 2, Hasznos 1. Cse­re: Dudás, Czibulka, Vasi- csek, Kiss A. A másik mér­kőzésen: Mornar Split (ju­goszláv)—Vouliagmeni NC Athén (görög) 10:4. Szombaton este a Mornar Split ellen szállt medencé­be a szolnoki gárda. Hatal­mas elszántsággal küzdött, a hazai pálya minden előnyét élvező splitiekkel szemben, és a rendes játékidőben így is 6:6-ra végződött a mérkő­zés. A hosszabbításban az­tán a splitiek kerekedtek felül, 8:7 arányban nehezen nyerték a mérkőzést. A Szolnoki Vízügy SE lapzárta után este nyolc órakor a görög csapattal játszotta utolsó mérkőzését. harmadik játszmában ha­mar elhúzott a Vasas a de- koncentrált, önbizalom nél­küli, „leeresztett” vegyisek ellen. Hiányzott az összhang, nem sikerült szinte semmi, még szerencséjük sem volta vendégeknek. A hajrában még elértek néhány pontot a szolnokiak, de ez már „szépségtapasznak” sem volt jó. A Vasasból Pető E., a Vegyiművekből senki sem nyújtott jó teljesítményt. Juniorok: Vasas—Sz. Ve­gyiművek 3:0 (13, 4, 9). NB I: Vasas—Sz. Vegyi­művek 3:0 (13, 9 ,8). Szol­nok, 100 n. V.: Máthé, Fo­dor. Vasas: Hermann, Gyur­csányi, Simon, Pető E., Schmiedl, Nagy J., cs.:Mon- di. Vegyiművek: Pető B., Czanek, Tompa, Nagy L., Hajdú, Szűcs, cs., Makói, Fráter. Parádésan indult a mérkőzés: Tompa nyitásai nyomán négy, majd öt pont­tal vezettek a hazaiak. A Vasas ekkor időt kért, s feljavulva fordított az állá­son, ám Czanek védhetetlen balkezes leütéseivel ismét előnyt szereztek a szolno­kiak. Már négy pont volt a különbség, amikor a ven­dégcsapat megint összeszed­te magát, és tíz másodperc alatt eldöntötte a játszma sorsát. A balszerencsés for­pontra növelte előnyét. A mérkőzés hátralévő idősza­kában felváltva hullottak a kosarak. A hajrában ugyan 8 pontra feljött az Olajbá­nyász, de ez már csak az eredmény szépítésére volt elegendő. Helyenként jól ját­szottak a szolnokiak, de a csapatjátékban még van csi- szolnivaló. Befejezéséhez közeledik az m.:-T-es kézilabdabaj­nokság. Az Alföldi Olajbá­nyász férfi csapata szokat­lan időpontban, ma délután öt órakor fogadja a BHG gárdáját. Többszörös módo­sítás után vált véglegessé a mai időpont s előzőleg olyan hírek terjengtek, hogy a mai győzelmen múlik a szol­nokiak bentmaradása. Hor­Tornászlányok sikere A hétvégén zajlott le Bu­dapesten az ifjúsági II. o. csapat, illetve egyéni baj­nokság. A versenyeken sze­replő Jászberényi Lehel SE tornászlányai nagy sikert könyvelhetnek el. A vidéki csapatbajnoki címet maga­biztosan (179,5 p) nagy fö­lénnyel nyerték. A bajnok­csapat tagjai: Lagzi K. Krisztina, Zakar Edit, Koncz Zsófia, Egervári Krisztina, Homoki Rita. Az egyéni versenyek során tovább foly­tatták az éremszerzést. Eredmények. Egyéni össze­tett bajnok: Zakar Edit 71,6, 2. Koncz Zsófia 71,2 p. Kor­lát bajnok: Zakar Edit, 3. Koncz Zsófia. Gerenda baj­nok: Koncz Zsófia, talaj bajnok: Zakar Edit, 2. Koncz Zsófia. A csapat edzői: Har- math Béla és Sütőné Ujszi- geti Katalin. Mai műsor Kézilabda. NB I. B. Férfi: Alföldi Olajbányász—BHG SE, Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok, 17. dulat hatása a térfélcsere után is érződött a hazaia­kon. Ezúttal kezdettől a Vasas vezetett, ellenfele legfeljebb egy-két pontra tudta megközelíteni. A haj­rában megint megtorpantak a hazaiak, hibáztak a me­zőnyben és a feladásoknál, befejezéseknél is — ez el­döntötte a játszma sorsát. A harmadik szett sokáig igen izgalmas volt: a fővárosiak 2:l-re vezettek, majd Szűcs nyitásai nyomán 2:6-ra for­dított a Vegyiművek, a kö­zönség vastapsa közepette. A vendégcsapatnak ismét össze kellett szednie magát; Benke edző egy cserével jócskán megmagasította együttesét, amely hamarosan 8:6-ra, majd ll:8-ra vezetett. Több egyéni hiba akadályozta meg a hazaiak további pontszer­zését. s végül megérdemel­ten nyert a Vasas. A szom­bati erőtlen vergődés után vasárnap már helyenként biztatóan játszottak a szol­nokiak, de ellenfelük a kri­tikus helyzetekben fölébük kerekedett. Jók: Simon, Schmiedl, Gyurcsányi ill. Czanek. Juniorok: Vasas—Sz. Ve­gyiművek 3:1 (12, —10, 11, 13). T otóeredmények 1. FC Homb.-W. Bremen 0 :1 2 2. Düsseld.—1. FC Köln 0:4 2 3. Schalke 04—Hamburg 1:1 X 4. Blau-W. 90—B. Münch. 1:1 X 5. Aschaffenb.—Karlsruhe 2:1 1 6. Freiburg—Osnabrück 2:2 X 7. Bielefeld—Saarbrücken 1:3 2 8. Darmstadt—Hannover 3:1 1 9. Ascoli—Juventus 0:5 2 10. Brescia—Udinese 1:0 1 11. Como—Fiorentina 0:0 X 12. Empoli—Milan 0:3 2 13. Torino—Roma Pótmérkőzések: 0:2 2 14. Mannheim—Bochum 0:0 X 15. Bologna—Lanerossi 1 :l X 16. Cagliari—Cremonese 2:2 X váth József edző azonban az eredmények tudatában ki­jelentette, hogy az Alföldi Olajbányász már bentma­radt, és az előkelőbb helye­zésért lép pályára. Ha ma győz, akkor felzárkózhat akár a nyolcadik helyre is és ehhez kérik a szurkolók segítségét: buzdítsák a csa­patot minél nagyobb szám­ban. Nyíregyháza—Szolnoki MÁV MTE 4:2 (4:2). Nyír­egyháza, 3000 néző. V.: Kur- mai. NyVSSC: Varga—Drob- ni, Boda, Szikszai. Ács—Hú­szak (Cséke), Tóth E. , Bu- zsik—Eszenyi (Honti), Váczi, Csehi. Edző: Tóth H. János. Sz. MÁV MTE: Ladányi— Szilágyi, Ágh, Kiss, Rózsa­völgyi—Csábi, Sugár, Kato­na—Hegedűs, László, Szabó (Kántor). Edző: Szatmári Já­nos. Hazai fölény jellemezte az első negyedórát. A 15. perc­ben Csehi felvágársáért 30 m-es szabadrúgást végezhe­tett el a Nyíregyháza — Tóth E. lövése a keresztlécen csat­tant. A 16 percben Buzsik baloldali szögletét röviden mentették a szolnoki védők, a labda Váczi élé került, a csatár igazított egyet rajta, aztán 23 méterről nagy gólt ragasztott a kapu jobb olda­lába. 1:0. Kezdés után Lász­ló ívelt a nyíregyházi kapu előterébe, ott azonban Sugár elügyetlenkedte a lehetősé­get. A 25. percben, ezúttal Váczi iramodott meg a jobb­oldalon, remek beadását az előrelopakodó Boda 7 méter­ről élesen fejelte a léc alá. 2:0. Egy perc nyúlva balolda­li beadást követően a nappal szemben védő Varga kiejtett egy könnyű labdát, László rácsapott, és közelről az üres kapuba gurított. 2:1. Folytatódott a gólparádé. A 28. percben Tóth E. a bal- összekötő helyén vezette fel a labdát, tértölelő átadását Eszenyi egyből az ötösre ívelte, Boda most is jókor érkezett, és közelről a jobb felső sarokba fejelt. 3:1. Be­szorult a szolnoki csapat, perceken keresztül a vendé­Mezőtúri Honvéd—DUSE 2:0 (1:0). Debrecen 300 né­ző, V.: Mozgó. Mezőtúr: Gyé­mánt—Hegedűs Csaté, Dá­vid, Oláh O., Oláh B., Takó, Simon, Újvári (Zombori), Hüber, Búzás (Habos). Edző: Föild|es4 János. Jó inamban kezdődött a küzdelem, mind­két oldalon százszázalékos helyzetek maradtak ki Bú­zás. Simon, Csukás és Bug- lyó „jóvoltából”. A 41. perc­ben Hüber a kapu elé csa­varta a labdát és Simon 6 méterről befejelte. Közben Buglyó majd Csató és He­gedűs sárga lapos figyelmez­tetést 'kapott. Fordulás után, a 49. percben Oláh B. egy cselt követően enyhe szög­ből megszerezte a mezőtúri­ak második gólját. A hátra­lévő időben többnyire a deb­receniek támadtak, visizont a honvéd csapat kontnatá- madásaiban több volt a gól­veszély. A 90. percben Hü­ber lövését a kapufa mentet­te. A mezőtúri együttes mind gyorsaságban, mind takti- kailiag és csapatteljesítmény tekintetében jobb volt. Jók: Gyémánt, csató, Oláh B., Si­mon Hüber. ill. Lukács, Vé­kony, Kiss L. i— Fülep — Volán-Rákóczf—Mátészal­kai MTK 4:0 (1:0). Rákóczi- falva 400 n. V.:Nyéki. Volán- Ráikóczi: Nagy M.—Bugyi, Si- lye, Ladányi (Molnár), Ben- csik, Rácz, Horváth, Török, Tubáik Vadics'ka (Szénási). Lázár. E.: Kovács Gyula. A hazai csapat mindjárt a kez­dés után átvette a játék irá­nyítását, és a 2. percben Va- dicska óriási helyzetben hi­bázott. A 28. percben Tubák a balösszekötő helyéről mint­egy 20 méterről lőtt a jobb alsó sarokba. 1:0. Az első félidőben továbbra is a Vo- lán-Rákóczi kezdeményezett, de csatárai nem tudták be­venni a vendég csapat ka­puját. A 2. félidőben is tar­tott a hazai csapat fölénye, de a gól váratott magára, egészen a 67. percig, amikor egy jobb oldali beívelést a vendégcsapat kapusa kiejtett, és Bencsilk közelről a kapu­ba gurított. 2:0. A 72. perc­ben Lázár középen kicse­lezte a védőket, majd a ki­gek térfelén folyt a játék. A 36. percben növekedett a ha­zai előny: Váczi jóvoltából ritkán látható gólt szerzett a Nyíregyháza. Az ördöngő- sen cselező csatár egymás után hat vendégjátékost is átjátszott, majd 10 méterről gurított a kapu baloldalába. 4:1. Két perc múlva Kato­na ügyesen „meghúzta” a jobboldali hazai védelmet, beadása leperdült a védők­ről, és Sugár 24 méterről nagy gólt lőtt a jobb sarok­ba. 4:2. A félidő hátralévő részében a MÁV MTE szo­rongatott, Hegedűsnek volt egy elpuskázott lehetősége. Szünet után az első szol­noki támadás kis híján gólt eredményezett: Hegedűs lö­vését Varga kiejtette, László csak az oldalhálót találta el. A másik oldalon Eszenyi le­futotta a védőket, de 10 mé­terről Ladányi mellett a jobb sarok mellé gurított. A 60. percben Csábi labdáját Lász­ló 10 méterről ezúttal a bal sarok mellé helyezte. Fel­élénkült a Tisza-parti csa­pat. A 77. percben Kántor beadását Drobni a gólvonal­ról vágta szögletre. Ezekben a percekben sok szabályta­lanság történt, gyakran szólt a bírói síp. A 81. percben Váczi megsérült, ölben vit­ték le a pályáról, a hazai­ak 10 emberrel fejezték be a találkozót. Szorongatott a Szolnok, de kimaradtak a helyzetek. A Nyíregyháza elszántan lépett pályára, játékosai nagy akarással küzdöttek. Rengeteget futottak, jól he­lyezkedtek, kapura is veszé­lyesek voltak. A MÁV MTE nehezen tudott kibontakozni, futó kapus felett emelt a há­lóba. 3:0. A 79. percben Szé­nása kicselezte alz egész vé­delmet, és a kifutó kapus mellett a hálóba helyezett. 4:0. Jók: Ben esik. Rácz, Lá­zár, Szénási, ill. Győrfi, Czi- ne, Kokas. — Balogh — Jászberényi Lehel—Püs­pökladány 2:0 (1:0). Püspök­ladány 400 n. V.: Nagy J. Lehel: Havasi—Gaál, Szán­tai T., Palásti, Fejes, Szántai A„ Bulkhiár. Sulyok, Moso- nyi, Szabó, Győré. Edző: Nó- der István. Jó iramban kez­dődött a mérkőzés, az első igazi helyzet a 17. percben adódott, amikor Sulyok bom­bája alig szállt mellé. A 41. pereiben vezetést szerzett a Lehel,: egy Ikapu előtti tömö­rüléskor, a védőkről a fel­futó Szántai A., elé került a labda, akinek jól eltalált lövése, a lábaik közt a jobb alsó sarokba jutott. 1:0. Szü­net után támadásba lendült a hazai csapat is és az 52. percben, Szilágyi B. lövése alig szállt a léc fölé. Lendü­letben maradt a Lehel és a 75. percben Szántai A. 25 méteres lövése a bal kapufa mellett került a hálóba. 2:0. A 76. percben Mile kilépett a védők közül, lövését azon­ban Havasi bravúrosan véd­te. — Bankovics — Tisza Cipő SE—Balmazúj­város 1:1 (1:0). Balmazújvá­ros 400 n. V.: Fodor. T. Cipő: Németh—Fürtös. Szőke J., Hábeinsus'z. Kardos, Hegedűs, Földi, Diószegi, Palcsó, Szán­tai (Szőke L.) Nagy (Kés- jár). Edző: Árvái István. Ha­zai rohamok vezették be a mérkőzést, de a 17. percben mégis a Martfű szerzett ve­zetést. Diószegi robogott el a bal oldalon, továbbítását Palcsó Nagyhoz játszotta, aki védőjéről „lefordulva” a jobb alsó sarokba gurított. 1:0. a gól szárnyaikat adott a Tiszásoknák, sorra vezet­ték támadásaikat, de az első félidőben már nem sikerült újabb gólt szerezni. A 37. percben Palcsó ment el a bal oldalon, lövése a felső kapufáin csattant, válaszként. Parkos közeli lövését Németh védte. A 42. percben még Szántainak volt gólszerzési nem tudta átvenni a szabol­csiak ritmusát. Fordulás után is a hazai csapat szo­rongatott. A nyírségiek ek­kor jól kombinálták a játé­kot. A mérkőzés összképe alapján a hazaiak gólratö­rőbben játszottak, megérde­melten nyertek. Jók: Boda, Ács, Tóth E., Váczi, ill. Szi­lágyi, Rózsavölgyi, Sugár. Kovács György További eredmények: Diósgyőr—Baja 0:0, Kapos­vár—Ganz Mávag 0:0, Bp. Volán—Metripond 2:1, Keszthely—Szekszárd 3:0, Csepel—Szarvas 2:1, Kom­ló—Szeol Délép 1:0, Veszp­rém—Salgótarján 0:0, Vác- Nagykanizsa 3:1, Budafok— Ózd 1:1. A bajnokság állása: 1. Bp. Volán 13 9 1 3 31­■17 19 2. Veszprém 13 8 2 3 17­•12 18 3. Csepel 13 6 5 2 20­- 9 17 4. Vác 13 7 3 3 20­•14 17 5. S.-tarján 13 7 3 3 18­■13 17 6. Kaposvár 13 7 3 3 13­• 9 17 7. Ganz-M. 13 6 2 5 20­■17 14 8. Komló 13 6 2 5 18­•20 14 9. Meitripond 13 5 3 5 20­■15 13 10. Ny.-háza 13 5 3 5 20 :20 13 11. Szeol-D. 13 5 2 6 23­■16 12 12. Szarvas 13 5 2 6 18­■17 12 13. Szolnok 13 5 2 6 18­■19 12 14. Ózd 13 5 2 6 16­■20 12 15. Baja 13 5 2 6 13­■17 12 16. Diósgyőr 13 2 6 5 13­■21 10 17. N.-kanizsa 13 3 3 7 17­■26 9 18. Keszthely 13 2 4 7 12­•18 8 19. Szekszárd 13 3 1 9 20­•32 7 20. Budafok 13 2 3 8 11­■26 7 A labdarúgó NB I : ered­ményei: Vasas—Ferencváros 1:0, Üjpesti Dózsa—Bp. Hon­véd 5:2, Eger—Békéscsaba 0 :ú Debrecen—Dunaújváros 3:0, Pécs—Zalaegerszeg 2:1, Rába ETO—Siófok 2:1, MTK-VM—Videoton 2:0, Tatabánya—Haladás VSE 1:0. alkalma. Szünet után is to­vább tartott a martfűi fö­lény, keményebb lett a já­ték, sok volt a durva bele- menés. A 78. percben Kesjár lépett ki a védők közük lö­vése a kapufa tövéről vágó­dott vissza. A 81. percben váratlanul egyenlített a Bal­mazújváros. Szabadrúgás után Fodorhoz emelték a labdát, aki közelről a hosz- szú sarokba lőhetett. 1:1. A 82. percben győzelmet sze­rezhetett volna a Martfű, de Földi beívelt labdáját Kes­jár nagy helyzetben mellé fejelte. — Lepsényi — Debreceni Kinizsi—Kar­cag 2:1 (0:1). Karcag 600 n. V.: Tamaskoviics. Kinizsi: Vadon—Tréba, Kalapos, Szi­lágyi, Garami völgyi. Ftehér, Barma (Veisz), Andirkó, Ke­rekes!, Magyar, Sebők. Edző: Kun Gyula, Karcag: Csomós —Kis® J., Sándor, Tüdős, Molnár. Mészáros, Nagy (Tóth), Hajdú T., Hajdú J„ Kiss L. (Laurencsik), Balogh. Edző: Balkó Tibor. A 3. perc­ben Vadon rossz ütemben in­dult ki egy kapu elé íveit labdáért, és a veszélyes hely­zetben Szilágyi kézzel hárí­tott. A megítélt 11-est Sán­dor élesen a bal sarokba lőtte. 0:1. A hirtelen jött vezetés „feldobta” a hazai legénységet, s önfeláldozó íljélkiesedéssel mindent hárí­tott. A 72. percben az egyre rohamozó vendégék kiegyen­lítettek. Kapu előtti tömörü­lésben a magasra felugró Barna két lépésről fejelt a hálóba. 1:1. Pár perc múlva Magyar jól eltalált lövése az éllovasnak a győzelmet je­lentette. 2:1. A 72. percben a levegőben lógott a meglepe­tés. A meg-megújuló Kini­zsii támadások végiül is hi- bázáisna késztették a hazai­akat, így fordítani tudtak. Jók: Kalapos. Barna, Ma­gyar, ill. az egész karcagi csapat elismerést érdemel, rendkívül odaadó küzdeni tudásiáért. — Szőllősi — További eredményeik: H. Asztalosi SE;—Nyíregyházi Volán Dózsa 3:0. Hajdúszo­boszló—Kaba 0:0. Hajdúbö­szörmény—Rakamaz 1:1. Röplabda Játszma önbizalom nélkül V. F. Kosárlabda Akad még csiszolni való a játékon Kézilabda Tét a jobb helyezés Területi labdarúgó-bajnokság Vezető csapatok jó napja