Szolnok Megyei Néplap, 1986. szeptember (37. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-29 / 229. szám

198<5. SZEPTEMBER 29. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vízilabda OB I Harapós mérkőzés volt A kimozduló Ambrus kapus mellett a fehérsapkás Czibulka szerez gólt a szolnokiaknak. FTC—SZVSE 10:9 (Fotó: T. Z.) FTC—Szolnoki Vízügy SE 10:9 (1:2, 3:3, 2:3, 4:1). Dam- janitih uszoda, 400 n. v.: Bí­ró, Szentgyörgyi. FTC: Amb­rus—Molnár 3, Monti. Gyön­gyösi 1, dr. Kemény 3, Vad 3, Fazekas. Csere: Varga, Ráz- ,ga. Edző: dr. Szívós István, Juhász Károly. Szolnok: Kiss P.—Bogdán, Mohi, Tóth Cs. I, Lengyel 1, Pintér I. 2, Hasznos 3. Csere: Hegmianm, Dudás, Czi bulika 2, Hegyvá­ri. Edző: Balhanczi Roland. Az utóbbi évek legcsú- nyább mérkőzését láthatták a szolnoki nézők szombaton. Aiki rendszeres látogatója a vízilabda bajnoki mérkőzé­seiknek, régóta meggyőződhe­tett az FTC játékosainak erő­szakos stílusáról. Dulakod­nak, rugdosnak, elrugaszkod­nak az ed leniéi játékosairól: ezúttal' azonban ezen is túl­tettek. Tehetik, mert mind­ezt a pártos játékvezetők el­nézik. Ezen a mérkőzésen is gyorsan kiderült, hogy meny­nyire részrehajló és egyolda­lú a játékvezetés. A Szolnok­ból sorozatosan pontozták ki a játékosokat, előmjyhöz jut­tatva ezzel a zöld-fehéreket. A második negyedben már 6:3 volt a kiállítási arány az FTC javára. A mérkőzés ál­lása így szorosan alakult, a fővárosi csapat rendre egyen­líteni tudott. A negyedik ne­gyed elején azonban drámai fordulatok következtek. A Szolnok 9:6-ra elhúzott, s úgy tűnt, biztosan nyeri a mérkőzést. Közben Ríázga kétszer is beleharapott Len­gyed váddába, s a „büntetés”: kettős kiállítás! Bíró játék­vezető még arra sem méltat­ta a szolnoki játékost, hogy meggyőzöd j ön a harapás nyomairól. Hátat fordítva sí­polt, hogy mehet tovább a mérkőzés. Az viszont miár nem a játékvezetés számlá­jára írható, hogy a szolno­ki csapat nem tudott 'mit kez­deni a háromgólos előnyé­vel. Az FTC sorozatban négy gólt lőtt — egyet hátrány­ból — miközben Hegyvári a kapu tarkában százszázalé­kos és előnyös helyzetben a lécre lőtt, majd Dudás is rosszul célzott hasonló hely­zetben. Nincs szándékunkban a játékvezetők nyakába varrni a vereséget, hiszen a szolno­ki csapatnak megvolt a le­hetősége a győzelemre. Csu­pán rajta múlt, hogy elsza­lasztottá. Csak azt kifogásol- jiuik, hogy a hazai vízilabda- sport jelenlegi állapotában semmi szükség sincs arra, hogy egy olyan szerény tké- pességű csapatot, mint az FTC, kétes értékű eszközök­kel segítsenek a győzelem­hez, egyben elhitetve vele; nem rosszak ők... A Szolnoki Vízügy SE pedig a jelenlegi felkészültséggel, sajnos, en­nél többre nem képes, a há­rom eddigi mérkőzésen — ebből kettő hazai volt, és nem is a legjobb csapatok el­len — mindössze egy pontot szerzett. A csapategység, az erőnlét és a játékosok akará­sa további javításra szorul. (Pi) Röplabda Kettős forduló meglepetés nélkül Férfi NB I: Tungsram SC— Szolnoki Vegyi­művek 3:0 (5, 1, 4). Újpest, v.: Óbor, Bogyó. Tungsram: Hu­szár. Szappanos, Novák, Magyar, Boronyi, Fejes, cs.: Béres, Tóth. Ed­ző1: Bodrogi Attila. Vegyiművek: Pe­tő, Czanek, Makói, Nagy, Hajdú, Szűcs, cs.: Fráter, Széles, Juhász. Edző: Liszd Fe­renc. Hároméves NB II -es szereplés után, az élvonal újonca az idény- nyitó éppen a ta­valyi bajnok ott­honában mutatko­zott be. Az első pontokat a félel­metesen ütő ha­zaiak érték el; a szolnokiak nyitás­fogadósaiban, vé­dekezésében sok volt a hiba. Elhúzott a Tugsram 8:1-re, ezután tót pontot szereztek a vendégek, majd 12:3 után megint kettőt, de többet nem engedtek az újpestiek... For­dulós után sokáig nem sike­rült semmi Petőéfcnek, leg­feljebb egy-egy forgást tud­tak elérni. Az ellenfél már 13 pontnál! tartott, amikor az újonc gárda először volt eredményes. Ekkor viszont „leblokkollak” a hazaiak, a vegyfisek viszont meg sem álltak 7 pontig. Erre időt kért Bodrogi edző, és taná­csai nyomán hamarosan ösz- szesizedték magúikat a játé­kosai. befejezve ezt a játsz­mát is. A tórfélcserét megint Ezt a szolnoki támadást nem tudta há­rítani a Tungsram egyszemélyes sánca. A képen balról: Magyar (9), Szűcs (ta­karva), Nagy, Hajdú és Fráter hazai pontok követték, ám a szolnokiak kiegyenlítettek, majd sokaiig egyik oldalon sem nőtt a pontok száma. Az­tán megint felülkerekedett a rutinos, válogatottakkal te- l'itűzdelt Tungsram, kihasz­nálva ellenfele megingásait. Végül is magabiztosan, meg­érdemelten, az ei'ővisizonyok- nak megfelelő arányiban nyertek a hazaiak, Jók: Szap­panos, Fejes; a szolnokiak csapatmunkájukért dicsérhe­tek. Juniorok: Tungsram SC— Vegyiművek 3:0 (9, 5. 2). NB I: Tungsram SC—Szol­noki Vegyiművek 3:0 (4, 7, 13). Szolnok, 100 néző, v.: Újhelyi, Makó. Tungsram: Huszár, Szappanos, Novák, Magyar, Boronyi, Fejes. Ve- gyiművék: Pető, Czanek, Fráter, Nagy, Hajdú, Szűcs, cs.: Juhász. A szombati házi­gazda másnap, idegemben is magabiztosan szerezte meg az első pontokat. Jól begya­korolt akciókra ritkán talál­tak ellenszert Gzanekók; nem sikerülitek a nyitások, és bár a vendégek is rontottak né­ha. őg megengedhették ma­gúiknak... a második játszma elején sokáig nem szerzett pontot egyik fél sem, majd a Vegyiművek vezetett 3:0-ra. A Tungsram azonban egyen­lített, majd átvette az irányí­tást, és ettől kezdve már csak szépíteni tudtak néha a szolnokiak. A döntő pillana­tokban csúszott be legtöbb­ször va’amii hiba a végrehaj­tásba. A fordulós után Pe­tő nyitásaiból 4:0-ra elhúz­tak a hazaiak, aztán 4:3, majd 7:3 volt az eredmény. Kicsit zavarba jöttek a fő­városiak, de sokáig nem tudtak lépést tartani lelkes, mindent egy lapra föltevő el lenielükkel,. Már 13:8-ra vezetett a Vegyiművek, ami­kor az újpestiek rájöttek: en­nek fele sem tréfa. Rákap­csoltak, jobban összpontosí­tottak, megint kihasználták könyörtelenül az újonccsapat hibáit, és fokozatosan ledol­gozva hátrányukat, szinte áll­va hagyták a szolnokiakat. Kár volt ezért a játszmáért, de így is reális a végered­mény. Jók: Huszár,, Magyar, Boronyi; a Vegyiművek min­den játékosa kitett magáért ezúttal is. Juniorok: Tungsram SC— Vegyiművek 3:2 (17, —19, 5, —10, 7). v. í. Totóeredmények Asztalitenisz Vereség — végig nyílt küzdelemben l. FC Nürn.—B. Uerding. l :l X 2. FC Köln—VfB Stuttgart 0:0 X 3. W. Bremen—B. Münch. 1 :l X 4. B. Mönchen.—B. Lever. 2:1 1 5. Karlsr. SC—SC Freib. 4:2 1 6. Oberh.—SSV Ulm 46 1:1 X 7. Essen—Viktoria Asch. 5:1 1 8. FSV Salmrohr—Watten. 2:2 X 9. Avellino—Napoli 0:0 X 10. Brescia—Fiorentina 0:0 X 11. Empoli—Juventus 0:1 2 12. Torino—Ascoli 0:2 2 13. Udinese—Internaz. Pótmérkőzések: 0:0 X 14. Arezzo—Bari 0:1 2 15. Bologna—Genoa 0:0 X 16. Lecce—Trlestina 1:1 X Férfi NB LCSOMIÉP SC —Honvéd Killián FSE 13:12. A hét közben lejátszott mér­kőzésen igen színvonalas és végig nyűt küzdelemben, nem kis szerencsével győzött a hódmezővásárhelyi csapat Szolnokon. A várakozásnak megfelelően minden forduló 3:2 arányú előnyt hozott hol az együk, hol a másik csapat számára. Szosznyáik, a Hon­véd-csapat versenyzője játsz­maveszteség nélkül, 100 szá­zalékos teljesítményt nyúj­tott, Varga azonban váratlan vereséget szenvedett Tímár­tól, Daniku pedig indi&zpon ál­tan versenyzett, így a hazai győzelem elmaradt. Győzel­mek: Kaiser, Tímár 4—4,, Balogh 3, Csaba, Borsos 1— 1, illetve: Szosznyák 5, Var­ga 3, Molnár, Gárdonyi 2—2. ISportSportSport I Labdarúgó NB II Szünet után jobban ment a játék Szolnoki MÁV MTE—Ka­posvári Rákóczi 2:1 (1:1). Tiszaliget, 1800 n. V.: Csáky. SZMAV MTE: Boros — Por- handa (Szilágyi), Ágh, Kiss, Rózsavölgyi — Csábi, Sugár, Katona — Kántor (Erdős), Hegedűs, László. Edző: Szat­mári János. Kaposvár: Sán- dorfi — Kurdi, Deákvári, Kraft, Magyar — Balogh, Bíró, Prukner — Murai, Mio- vecz (Konrád), Meksz (Ha- nusz). Edző: Csordás István. Mint a Vác éllen, ezúttal is baljós előjelekkel kezdő­dött a mérkőzés. Még be sem melegedtek a csapatok, amikor a 8. percben Bíró a saját térfeléről remek át­adást küldött a bal oldalra. Onnan Meksz kapta a lab­dát, mintegy 30 méterről lőtt és a labda bombaként vágódott Boros kapujának jobb felső sarkába, 0:1. Fö­lénybe került a MÁV MTE, a 14. percben Hegedűs ka­páslövése a felső lécről vá­gódott vissza, majd Sugár fejese a már elvetődött Sán- dorfi lábáról került szöglet­re. Elszürkült a játék, a Szolnok körülményesen tá­madott, a Kaposvár ggdig magabiztosan védekezett. A 37. percben aztán megtört a jég. László kígyózott kapura, előle szögletre hárítottak, amelyből újabb sarokrúgás lett. Katona ívelte be a lab­dát, és Hegedűs fejese a bal felső saroknál, a két léc ta­lálkozásánál pattant a háló­ba, 1:1. Szünet után nagy erővel rohamozott a MÁV MTE és az 50. perc meghozta a győz­tes gólt. Csábi szöglettel fel­érő partdobása egy fejről Katona elé került. A közép­pályás 12 méterről lőtt, és a labda egy lábon irányt vál­toztatva a bal sarokba ju­tott, 2:1. öt perc múlva nö­velhette volna előnyét a MÁV MTE. László a saját térfeléről kiugrott, lefutotta a védőket, aztán a kifutó Sándorfi mellett kapura lőtt. A labda a bal oldali léc mel­lett jutott az alapvonalon túlra, Hegedűs nem érte el. Többet és veszélyesebben támadott a MÁV MTE. A 70. percben Hegedűs jól el­talált, erős lövését Sándorfi szögletre ütötte. Tíz perc múlva Csábi előtt nyílt gól­szerzési lehetőség, a felsza­badításból pedig a MÁV MTE kapuja előtt. A 85. percben ismét László hibázott ordító helyzetben: Hegedűs nagy­szerűen tálalt a kapu elé, a szolnoki csatár azonban „ha­zaadta” a labdát. Gyorsan ráijesztettek a szolnoki csapatra; az első félidőben döcögött a játéka, nem találta a ritmust. Szünet után viszont lendületesen, veszélyesen támadott, renge­teg helyzetet kidolgozott, ek­kor már több ötlet és el­képzelés is volt a játékában. Ha támadói szemfülesebbek, jobban érzik a kaput, a győ­zelem nagyobb különbségű is lehetett volra, mert a Rá­kóczi ezen a mérkőzésen nem igazolta a táblázaton elfog­lalt, előkelő helyezését. Jó: Ágh, Sugár, Csábi, Katona, Hegedűs, ill. Kraft, Balogh. (pi) Az NB II további eredmé­nyei : Diósgyőr—Keszthely 1:1 (1:0), Salgótarján—Ózd 2:0 (1:0), Baja—Csepel 0:0, Ganz-Mávag—Budafok 2:0 (1:0), Bp. Volán—Nyíregyháza 4:3 (2:3), Szarvas—Veszprém 1:0 (0:0), Szeol-Délép—Vác 3:2 (1:0), Nagykanizsa—Met- ripond 3:2 (2:1), Komló— Szekszárd 2:1 (1:1), az NB ii Állasa 1. S.-tarján 10 7 — 3 16­■11 14 2. Bp. Volán 10 6 1 3 23­-15 13 3. Gan-M. 10 6 1 3 19­-13 13 4. Veszprém 10 6 1 3 14­-12 13 5. Szeol-D. 10 5 2 3 22­-12 12 6. Csepel 10 4 4 2 15­- 7 12 7. Vác 10 5 2 3 15­■12 12 8. Kaposvár 10 5 2 3 10­■ 8 12 9. Metripond 10 4 3 3 18­■12 11 10. Szarvas 10 1 4 16­-13 11 11. Szolnok 10 1 4 14­-12 11 12. Baja 10 4 5 12­-15 9 13. Ózd 10 4 1 5 13­•17 9 Komló 10 4 1 5 13­-17 9 15. Nyíregyh. 10 3 2 5 12­•16 8 16. Diósgyőr 10 1 5 4 11­•18 7 17. N.-kanizsa 10 2 3 5 13­-21 7 18. Keszthely 10 1 4 5 9­■14 6 19. Szekszárd 10 3 7 17­•24 6 20. Budafok 10 2 1 7 8­21 5 Területi labdarúgó-bajnokság Idegenben nyert a Lehel Tisza Cipő SE—Hajdúbö­szörmény 1:1 (0:0). Martfű, 200 n. V.: Tamaskovics. Ti­sza Cipő: Németh—Fürtös, Szőke, Hábensusz, Kardos, Földi, Diószegi, Kesjár, Szántai (Szabó), Nagy Bene­dek (Palcsó). Edző;: Árvái István. Óvatosan kezdett mindkét csapat, a martfűiek dolgoztak ki több helyzetet, de a 19. percben Kardos, a 39. perc­ben Diószegi hagyott ki óriá­si helyzetet. Válaszként a 45. percben a vendégek jobb oldali kapufát találták el. Szünet után nagyot változott a játék képe. Egyre többet kezdeményezett a vendégcsa­pat, és kezdeményezésüket a 69. percben siker koronázta. Gyors jobb oldali támadást követően a középre adott labdát Bezzeg továbbította a kapuba, 0:1. Támadott a Martfű és a 83. percben si­került egyenlíteni. Földi be­ívelt labdáját többen is el­vétették, és a jókor érkező Hábensusz közelről a kapu jobb oldalába vágta a labdát, 1:1. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen, igazsá­gos döntetlen született. Ki­állítva: Kapusi. Jók) Né­meth, Kesjár, Benedek, ill. Csatári, Barna, Pippó. Ifi: Tisza Cipő—Hajdúbö­szörmény 2:0. /— Lepsényi >— Mezőtúri Honvéd—Püs­pökladány 4:1 (3:0). Mező­NB I: az újpestiek az élen A labdarúgó NB I nyolca­dik fordulójának eredmé­nyei: U. Dózsa—ZTE 4:0, Eger—FTC 1:1, Dunaújváros —Haladás 0:2, PMSC—Vasas 0:0, Siófok—Videoton 0:2, Rába ETO—Debrecen 1:1, MTK-VM—Tatabánya 3:1, Bp. Honvéd—Békéscsaba 2:1. Az élcsoport állása: 1. az U. Dózsa, 2. a Haladás, 3. az FTC, 4. a PMSC 11—11 pont­tal. túr, 300 n. V.: Nagy Ferenc. Mezőtúr: Gyémánt—Hege­dűs, Sztanó, Dávid, Nagy, Zombori, Tamás, Újvári (Bú­zás), Hüber, Oláh O., Takó (Oláh B.). Edző: Földesi Já­nos. Közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen gyenge játékvezetés mellett megér­demelten szerezte meg a két pontot a sokkal többet táma­dó Mezőtúri Honvéd. A 19. percben Tamás Takó átadá­sával elindult a bal oldalon, néhány lépés után éles szög­ből a hosszú sarokba lőtt, de a kapufát találta el, onnan azonban a hálóba repült a labda, 1:0. A 31. percben a 16-os vonal magasságából Újvári végzett el szabadrú­gást, a jó ívű labdára Hüber érkezett a legjobb ütemben és a gólvonalon túlra bólin­totta, 2:0. A 43. percben Ta­kó 10 méterről már 3:0-ra alakította az eredményt. A 49. percben Hegedűs bukta­tásáért járó szabadrúgást Takó Oláh O. elé gurította, aki a szétnyíló sorfal között vágta a kapuba a labdát, 4:0. A hazai kapu előtti ka­varodásnál a játékvezető a 81. percben váratlanul 11-est ítélt a püspökladányiak ja­vára: Mile élt a lehetőség­gel, és a bal sarokba lőtt, 4:1. Jók: Dávid, Tamás. Hüber, ill. Kertész, Béres, Nemes, Szentjobbi. — Juhász .— Hajdúszoboszló—Karcag 3:1 (1:1). Karcag, 800 n. V.: Nagy J. Karcag; Csomós— Tóth, Molnár, Varga, Nagy, Tüdős (Mészáros), Kiss J. (Zaviczki), Kiss L., Balogh, Hajdú T„ Herczegh. Edző: Bakó Tibor. A 16. percben a kapura húzó Kiss L.-t elka­szálták a 16-oson belül. A megítélt büntetőt Csmós ér­tékesítette. A 33. percben a kapujából messze kifutó Cso­mós labdája Kovácshoz ke­rült, aki 30 méterről az üres kapuba ívelte, 1:1, Fordulás után a felforgatott karcagi védelem már a 3. percben vezetéshez juttatta a vendé­geket. Szabálytalanságokat követően Magyar 28 méteres lövése vágódott a sarokba, 2:1. Az 59. percben a les­taktika „eredményeként” Li- pováczi egyedül vitte be a labdát a kapuig, és közelcpl beállította a végeredményt, 3:1. A tartalékos Karcag széteső játékával sorsdöntő mérkőzésen vesztett A ven­dégek jól ismerték fel a le­hetőségeket, megérdemelten nyertek. Jók: Kiss L., ill. Tordai, Rácz, Fekete, Ko­vács. Ifi: Karcag—Hajdúszo­boszló 1:0. —• gzöilösi »— Jászberényi Lehel—Raka- maz 3:1 (2:0). Rakamaz, 600 n. V.: Fazekas. Jászberény: Balázs—Gál, Szántai T., Gephárd, Fejes, Szántai A., Bukháir, Sulyok, Szabó, Vo- nyigás (Pecha), Petró. Edző: Néder István. Lendületesen kezdtek a csapatok, az első igazi helyzet azonban csak a 27. percben adódott, amikor Petró beívelt szögletéből Gephárd alig fejelt fölé. A 34. percben vezetést szerzett a LeheL Szántai Attilát buk­tatták a 16-os közelében; szabadrúgás! Bukhár állt a labda mögé s nagy erővel a bal alsó sarokba bombázott, 1:0. A 45. percben Petró tört be a 16-oson belülre, ahol Pásztor buktatta. A megítélt büntetőt Sulyok értékesítet­te, 2:0. Szünet után nagy lendülettel támadott a Lehel, sorozatos helyzetkihagyások után azonban a 64. percben a vendégek szépíthettek vol­na, de a kitörő Kisst buktat­ták a Lehel védői. A megítélt büntetőt Béres a kapufa mel­lé lőtte! A 70. percben szépí­tett a hazai csapat; bal ol­dalról beívelt szöglet után Euzer a hosszú sarokba fe­jelt, 2:1. A Lehel nem adta fel, és a 87. percben Szabó jó labdával indította a felfu­tó Petrót, aki a kimozduló Sárközi mellett beállította a végeredményt, 3:1. Végig lendületes mérkőzésen, hely­zetei alapján a Lehel na­gyobb gólkülönbséggel Is győzhetett volna. — Bankovics — Ifi: Lehel—Rakmaz 4:0. További eredmények: Ka- ba—Volán-Rákóczi 3:0. (1:0). Nyíregyházi Volán Dózsa— DUSE 0:0, Honvéd Asztalos J. SE—Balmazújváros 2:1 (1:1), Debreceni Kinizsi— Mátészalka 3:1 (1:1).