Szolnok Megyei Néplap, 1986. szeptember (37. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-09 / 212. szám

1986. SZEPTEMBER 9. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megye/ /. o. labdarúgó-bajnokság Szászberek és Cibakháza megszerezte első győzelmét Jászapáti—Szolnoki MÁV MTE junior 3:3 (1:2). Jász­apáti, 400 n. V.: Amblánczlki. Jászapáti: Tajti G. (Végh)— Tajti I., Borion, Kimáik, Mi­hályi, Németh, Kovács, Il­lés, Kordisz, Csőke, Rideg (Urbán). Edző: Bányai Já­nos. Sz. MÁV MTE junior: Smidéliusz—Szabó, Dobos, Lajkovics, Földi, Üjfalusi, Vadlicska, Repka, Csábi, Sás, Tóth. Edző: Váraljai János. Az idény eddigi legjobb mérkőzését láthatták a né­zők. A mezőnyben tetszető­sen játszó szolnokiak és a lelkesen, fegyelmezetten küz­dő jászapátiak csatája fér­fias küzdelmet, jó színvo­nalat és iramot hozott. A 20. percben szerzett hazai gól­ra röviddel később két perc alatt kettővel válaszoltak a vendégek. A második félidő­ben fölénybe került Jászapá­ti, sikerült az egyenlítés, több helyzetet viszont ki­használatlanul hagyott. A hajrá is érdekesen alakult, mert a junior ismét vezetést szerzett, amit a befejezés előtt sikerült kiegyenlíteni. A játékvezetői hármas jele­sen oldotta meg nehéz fel­adatát. Gólszerzők: Illés (2), UTibán, ill. Csábi (2). Vadics- ka. Mindkét csapat játékosai dicséretet érdemelnek, a hazaiak között Tajti I., Bo- rics és Illés, a vendégeknél Csábi és Tóth kiemelkedően Játszott. Említést érdemel­nek a jászapáti ifjúságiak is, akik nagyszerű játékkal megérdemelten győzték le a MÁV MTE fiataljait. Illés Péter JászaJsószentgyörgy— Túrkeve 1:0 (1:0). Jászalsó- szentgyörgy, 500 n. V.: Tóth. Jászalsószentgyörgy: Torna— Lakatos, Kiss B., Kiss T. II. Gaál, Kiss T. I, Bathó, Sza­bó (Tóth), Kiss G., Berecz, Nász. A 22. percben Nász beadását Berecz kotorta a hálóba, 1:0. A mérkőzés ké­pe alapján a sok helyzetet kidolgozó szentgyörgyi gár­da nagyobb arányban is győzhetett volna. Jók: Tol­na. Kiss B., Kiss G„ Berecz, Nász, ill. Kormos. Ifi: Jászalsószentgyörgy— Túrkeve 5:1. Törökszentmiklósi— Jász- kisér 4:2 (3:1). Törökszent- miklós, 400 n. V.: Molnár. TSE: Mészáros—Lengyel II, Csontos, Molnár II (Rupa), Rajt Szabó, Molnár I, Kato­na, Lengyel I, Sebők, Ramos I. Ideális labdarúgó idő­ben a TSE lépett fel táma­dólag és a 13. percben meg is szerezte a vezetést: Ra­mos I sorra cselezte ki a jászkiséri védőket, majd az 5-ösön elütötték. 11-es. A megítélt büntetőt Molnár I értékesítette. 1:0. A 25. perc­ben Sócza beadását Ládi a hálóba fejelte, 1:1. A 31. percben Lengyel beadását Ramos I értékesítette, 2:1. A 33. percben Sebők már csak a kapussal állt szemben, de mellé lőtt. a 39. percben Se­bők beadását Ramos I érté­kesítette, 3:1. A hazai csa­pat jól kezdte a második fél­időt is. Az 50. percben Len­gyel két csel után jól adott be. Sebők jókor érkezett és 5 méterről a hálóba lőtt. A 72. percben egy formás jász­kiséri akció után Farkas 5 méterről talált a kapuba, 4:2. A 89. percben Ládi (Jászki- sér) kiállítva. Jóiramú, szín­vonalú mérkőzésen a hazai csapat értékes győzelmet szerzett a jóképességű Jász- kisér ellen. Jó: Molnár I, Csontos, Sebők, Ramos I, Molnár il, ill. Gócza, Bér­ezési, Tóth L., Kisnémeth. Ifi: TSE—Jászkisér 2:4. Tiszaföldvár—Középtiszai Medosz 1:1 (1:0). Tiszaföld­vár, 300 n. V.: Inges. TISE: Hernek—Petrányi, Makó, Nagy R., Herkó, Jakab, Szűcs J., Kesjár (Vass), Né­meth (Balogh). Gál, Dutkon. A földváriak az első negyed­órában megszerezték a ve­zetést. Kesjár fejéről Gál elé került a labda, aki nem hibázott. A gól a vendégeket hozta fel, kiegyenlített lett a játék. A vendégek a 75. percben kezezés miatt meg­ítélt büntetőből egyenlítet­tek Szerencsi révén. A végig sportszerű mérkőzésen a K. Medosz megérdemelten sze­rezte meg az egyik pontot. Jók: Herkó. Jakab, ill. Bak­tái, Szerencsi. Ifi: K. Medosz—TISE 3:2. Szászberek—Kunhegyes 3:1 (1:0). Kunhegyes, 350 n. V.: Pató. Kunhegyes: Szabó J.—Szabó G., Lukács, Após­tól, Fűtő, Borbély (Papp J.), Herbály, Kiss J., Kovrig, Ju­hász, Békési (György). Már a 3. pereiben megszerezte a vezetést védekezési figyel­metlenségből a vendégcsa­pat. Az első félidő mezőny­játékkal telt el a hazaiak meddő fölénye mellett. A második félidő 4. percében Kunhegyes kiegyenlített, de Szászberek 8 perccel később újra vezetést szerzett, me­lyet egy szabadrúgásból elért góllal még növelni is tudott. A tervszerűtlenü! és lelkese­dés nélkül játszó hazai csa­pat ellen megérdemelt győ­zelmet ért el Szászberek. Gól: Gara, Donkó, Nagy M. illetve Kovrig. Jók: Donkó, Nagy M„ Pető, Farkas, a hazaiaknál nem volt jó tel­jesítmény. Ifi: KESE—Szászberek 3:0. Besenyszög—Szolnoki Ve­gyiművek 3:2 (2:1). Szolnok, Ságivári laktanya, 300 n. V.: Jancsó. Besenyszög: Boros B.—Zajacz. Szabó, Tóvizi Gy., Hajdú (Retter), Maródi. Csajbók, Danyi K., Boros Gy.. Varga J., Varga Gy. (Miklós). Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen az elszántabban küzdő hazaiak megérdemelt győzelmet arat­tak a mezőnyben tetszetősen játszó vendégek felett. Gól­lövők: Varga Gy., Varga J., Boros Gy., ill. Vadkerti, Tó­vizi J. Jók: Varga J.. Maró­di, Tóvizi Gy.. Csajbók, ill. Vadkerti. Ifi: Besenyszög—Szolnoki Vegyiművek 2:3. AÉV Szajol—Szolnoki Cu­korgyár 2:1 (0:1). Cukorgyá- ri sporttelep, 300 n. V.: Richter. Sz. Cukorgyár: Karkus—Tákos, Pusztai, Ko­vács A. (Varga), Kovács I., Szalai, Kovács S., Szeberé- nyi (Kovács L.), Tóth, Fritz, Kalmár. Ideális labdarúgó idő, jól előkészített pálya és szép számú közönség várta a csapatokat, a Cukorgyár katonai szolgálat és sérülés miatt öt játékosát nélkülöz­te. Az első félidő mezőnyjá­tékot hozott, a kapuk ritkán kerültek veszélybe. A 38. peroben a védőkről lepattant labdából Fritz szerzett veze­tést. A II. félidőt a Cukor­gyár nagy lendülettel kezdte, sorra dolgozta ki a helyze­teket, de a góllövés nem si­került. Az 55. és a 60. perc­ben például Fritz már csak a kapussal állt szemben, de a jól védő Antal hárított. A labdarúgás íratlan törvénye, hogy a kihagyott helyzetek nem maradnak büntetlenül. A 75. és a 88. percben vé­delmi hibákból előbb az egyenlítést, majd a győztes gólt is megszerezte Szabó Gy. A döntetlen reálisabb lett volna. A Cukorgyár tar­talékos gárdája bebizonyí­totta, hogy az eddigi mérkő­zések ellenére kitűnő és korrekt játékvezetés mellett sportszerűen is tud játszani. Jó: Szabó Gy., Antal, Selei. ill. Kovács S. Ifi: Sz. Cukorgyár—ÁÉV Szajol 3:0. Cibakháza—Abádszalók 3:1 (2:0). Cibakházán ját­szották. Ifi: Cibakháza—Abádsza­lók 1:0. NB-s ifjúsági bajnokság: Szolnoki MÁV MTE—Váci Izzó MTE 3:0 (3:0). Vác. V.: Oláh. MÁV MTE: Hatvani —Kemenczei (Zsidai), Szabó, Balázs, Horgosi (Buknich)— Kővári,' Bíró, Csató. Hor­váth—Bojtok, Hosszú. A nagy iramú változatos mér­kőzésen a nagy kedvvel ját­szó Osátó vezérletével a minden tekintetben jobb szolnoki csapat megérdemel­ten nyerte a mérkőzést, ame­lyen egy sajnálatos esemény is történt, a kitűnően ját­szó Kemenczei az első fél­idő 38. percében a kapujá­ból kifutó váci kapussal üt­között, ennek következmé­nyeként lábtöréssel a men­tők a váci kórházba szállí­tották. Góllövő: Csató (3), Jók: Hatvani, Kemenczei, Szabó, Csató, Horváth. Serdülő: MÁV MTE—Váci Izzó MTE 4:0 (2:0). Vác. V.: Mészáros. Nagy tudásbeli kü­lönbség volt a két csapat kö­zött, így teljesen megérde­melt győzelem született. Gól­lövők: Palla (2), Rimóczi, Dankó. Jók: Kulcsár. Szabó A., Palla, Ombodi, Lengyel. Asztalitenisz Még egyszer a Tisza Kupáról Nagyüzem Szolnok tUzallgetl sportcsarnokában: a női egyes résztvevői a legjobb 16 kö­zé jutásért küzdenek Szombaton több mint ti­zenhárom, vasárnap továb­bi nyolc órán át pattogtak a kis, fehér labdák a tiszali- geti sportcsarnok 12 zöld pingpongasztalán. A Tisza Kupáért az első napon száz férfi és 68 női versenyző lé­pett asztalhoz Szolnokon, de sokan közülük — akik még ifjúsági korosztályúak — másnap is bekapcsolódtak a küzdelmekbe. Velük együtt 143 fiú és 115 lány igyeke­zett minél több csatából győztesen kikerülni. A mér­kőzések lebonyolításában 26 versenybíró és háromta­gú zsűri, valamint egy ma­roknyi rendezőgárda műkö­dött közre, általános meg­elégedésre. A mezőnyt nem csupán a jugoszláv és — a Duna Ku­pa mérkőzéseire érkezett — csehszlovák férfiverseny­zők szereplése avatta nem­zetközivé. A sportág ber­keiben régóta jól ismert, látványos megoldásai miatt a közönség körében népsze­rű Faházi János az NSZK- beli Esting profi sportolója­ként nevezett be. Az erősen ritkuló hajú, pocakos Fa­házi reflexeinek gyorsasága ugyan már nem a régi, de még mindig voltak fantasz­tikus mutatványai, remek ütései. Legalább 15 évvel fiatalabb ellenfele ki is fa­kadt egyszer: — Nem értem, hova pat­tan ez a labda! Faházi viszont gyakran dicsérte ellenfelét, sportsze­rűen küzdött, különböző bo­rítású ütőjével néha kiis­merhetetlenül pörgetett, ke­ményen védekezett, de csak a második játszmát tudta megnyerni. A másik kettő­ben — minimális különb­séggel ugyan, de — alul ZOLIOk Krí»ton Zsolt (Bp. Spartacus), a férfi egyes győztese, aki a döntőben Vargát (H. Killián F8E) verte meg maradt, mundi.. Sic transit gloria A H. Killián FSE új ver­senyzői szinte közvetlenül a bevonulás után, a kiképzési időszakban, tehát életük szo­katlanul nehéz periódusá­ban kellett, hogy asztalhoz álljanak. Közülük hárman még a Duna, Kupa három összecsapásán is szerepel­tek a hét második felében. Egyikük, Szosznyák Attila szombaton balszerencsés sérülést szenvedett a sport- csarnokban. Mérkőzés köz­ben vette észre, hogy a ci­pőjében összegyűrődött a zoknija a bal lábán, és mi­re megigazította volna, már ötforintos nagyságú vízhó­lyag keletkezett a talpán. A párosban, Vargával az ol­dalán — kiemeltként — a harmadik játszmában már nem is tudtak ellenállni a csehszlovák Schenk—Bin- dac kettősnek, amely végül a második helyet szerezte meg. Annál jobban szere­pelt a szintén killiános — ez alkalomra összeállított! Nagyszerűen lovagolt az utánpótlás Vasárnap ott folytatódott az úttörők és középfokú tanintézetek lovasbajnok­sága ahol szombaton befe­jeződött; a csapatverseny második fordulójával, amely egyben a középisko­lások bajnokságának közép­döntője is volt. Azt követte az úttörők díjugratása, majd délután a középiskolás dön­tő. A döntő végeredményét a két nap összesített telje­sítménye határozta meg. A csodálatos nyárutóban nagy­szerű lovaglásoknak tapsol­hatott az aránylag kis szá­mú közönség. Eredmények. Szombat, kö­zépiskolás nyitóverseny: 1. Lengyel Róbert (Debrecen) India nevű lován 0 hpont 36,2, 2. Szász Sándor (Mező­hegyes) Fecske ni. 0 hpont 36.8, 3. Manga Ferenc (H. vásárhely) Fórum ni. 0 hpont 38,1 mp. Középiskolás elődöntő: 1. Kovács József (Debrecen) Csókakő ni. 0 hpont 65,4, 2. Tatár András (BLK) Hortenzia ni. 0 hpont 65,5, 3. Szász Sándor Igazság ni. 0 hpont 66,7. Középisko­lás középdöntő: 1. Tóth László (Balmazújváros) Nó­ta ni. 0 hpont 60,8, 2. Len­gyel Róbert Szikra ni 0 hpont 61,8, 3. Márton Csaba (SZLK) Apacs ni. 0 hpont 61,8 mp. Üttörőbajnokság díjugratás: 1. Szász Attila Mani ni. 0 hpont 27,6, 2. Ökrös Gergely (Gyula) Ke- gyenc ni. 0 hpont 9,2, 3. Sorbu András (BLK) Ortrud ni. 0 hpont 29,7 mp. Közép- iskolás döntő: 1. Molnár Já­nos (Mezőhegyes) Fakir ni. 0 hpont 26.2, 2. Bende János (Kecskemét) Szándék ni. 0 hpont 27,3, 3. Manga Fe­renc Fontos ni. 4 hpont 29,3 mp. Az úttörőbajnokság ösz- szesített eredménye: 1. Szász Attila Mani ni., 2. Bende Katalin (Kecskemét) Tantusz ni.. 3. Szabó Csaba (Szolnok) Ciliké ni. Középiskolás csa­patverseny: 1. Mezőhegyes (Szász Sándor Fecske, Mol­nár János Fakir, Iványi Zsolt Zafír ni.), 2. Debre­cen, 3. Kiskunhalas. A kö­zépiskolás bajnokság össze­sített eredménye: 1. Kovács József Csókakő ni, 2. Szász Sándor Fecske ni. 3. Bende János Szándék ni. TÁBLÁZATOK A területi labdarúgó-bajnokiág állása Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. Debr. Kin. 2. Volán-R. 3. Mez. Honv. 4. PMÁV 5. Lehel SE 6. Hajdúbösz. 7. Nyíregyh. 8. DUSE 9. Rakamaz 10. Kaba 11. Karcag 12. Hajdúszob. 13. H. Asztalos 14. Balmazújv. 15. M.-szalka 16. Tisza Cipő 4 ­3 1-11-1 3 — 1 7-2 2 2 — 4-1 2 2 — 4-2 2116-4 2115-3 2 — 1 1 1 1 4 1 1 4 1 — 4—2 4—2 4 — 1 4 — 1 10- 3 8 7 9- 9 3- 3 1- 4 4- 9 3 5- 8 2 2- 6 2 3-8 2 3- 8 1 2- 8 1 1. J.-alósztgy. 2. T.-miklós 3. J.-apáti 4. SZMAV j. 5. T.-földvár 6. Besenyszög Jászkisér 8. Sz. Cukor. 9. AÉV Szajol 10. Sz. Vegyi. 11. Szászberek 12. Cibakháza 13. K. Medosz 14. A.-szalók 15. Túrkeve 16. Kunhegyes 5------13- 3 10 4 1-20-7 9 3 1 1 11- 8 2 2 1 13- 6 2 2 1 11- 7 2 12 8-9 2128-9 2126-7 2 12 6-8 2—3 12-11 1 2 2 4-4 1 2 2 7-10 113 7-13 5 — 3 2 1-9 5 — 2 3 1-7 5 1—4 10-20 Az 5. fordulóban, szeptember 14., vasárnap, 15.30: Tisza Ci­pó SE (Martfű)—Püspökla­dány, Heckman, Karcag— Hajdúböszörmény, Nagy F., Mezőtúri Honvéd—Mátészal­ka, Szabó, Kaba—Jászberényi Lehel, Nyíregyházi Volán- Dózsa—Volán-Rákóczi. A 6. fordulóban, szeptember 14., vasárnap, 16 óra: Cibak­háza—Tiszaföldvár, Abádsza­lók—Jászalsószentgyörgy, Túrkeve—Jászapáti, Szolnoki MAv MTE junior—Szolnoki Cukorgyár, AÉV Szajol—Be­senyszög, Szolnoki Vegyimű­vek—Törőkszentmiklós, Jász­kisér—Kunhegyes, Szászberek —Középtiszai Medosz. Jól pecáztak Szombaton és vasárnap Győrött rendezték meg az országos horgászbajnokságot, amelyen 55-en indultak a felnőtt, a női és az ifjúsági kategóriákban. Mindhárom kategória versenyzői három vízterületen — a Mosoni-Du­nán, az Ipar-csatornán és a Rábán — horgásztak. A pon­tokat a kifogott halak súlya után kapták. A férfiverseny­zők közül a szolnoki Sebes­tyén Géza lett az első. — Molnár—Szűcs páros: két fordulón is túljutottak, s csak a későbbi győztes, szin­tén csehszlovák Braun—Ce- cava duó állította meg őket a legjobb nyolc között. Már sérülten, sántikálva lépett asztalhoz az egyéni versenyben Szosznyák, rá­adásul éppen Braun ellen — mindössze egyetlen játsz­mát tudott nyerni, azt is 27:25-re! Varga Sándor vi­szont magabiztosan győzte le Trucsát (B. Ostrava), Má­jért (Bp. Postás), Krenhard- tot (BVSC) sőt a válogatott kerettag Kreiszt is, így be­jutott a döntőbe, ahol már Kriston jobbnak bizonyult. Így is értékes sikert ért el Varga a H. Killián SE színeiben! Sok érdekességet hoztak a női versenyek is, bár az élmezőnyből hiányzott Bá- torfi, Oláh és Urbán. Pá­rosban a győri Kiss és a tolnai Bolvári Katalin ma­ga mögé utasította a fővá­rosiakat, női egyesben vi­szont a Statisztika két fia­talja, Káhn és Nagy Krisz­tina színvonalas, nagy csa­tában, éles küzdelemben döntötte el az elsőség kér­dését. Meccs közben szinte érezhető volt a magasfe­szültség; a fáradtságot egy- egy kifakadás is jelezte: „Jaj istenem’ Ez nem nor­mális (helyzet)” stb. A két, balkezes versenyző a haj­rában, este negyed 11-kor már lazán, jó kedélyűen társalgott a 2:l-es állás utá­ni pihenőben, de azért vé­gig halálosan komolyan vet­ték a döntőt! Ezúttal Káhn nyert, de másnap, az ifjúsá­giak viadalának finisében Nagy visszavágott. Itt már csak két játszmát kellet nyerni, és az első még Káh- né is volt (21:18), a máso­dikban viszont ugyanilyen arányban győzött Nagy, a harmadikban pedig 21:19-re! A fiúk döntője ehhez ké­pest izgalommentes volt... A Szolnok Megyei Aszta­litenisz Szövetség és a H. Killián FSE rendezőként re­mekül vizsgázott, az egye­sületnek Varga 10, Tóth Krisztina (aki a selejtezők­ből került a legjobb nyolc közé és csak a későbbi győz­tes Nagy verte meg) és a Molnár—Szűcs páros 2—2 pontot szerzett. Kár, hogy a Duna Kupában viszont nem sikerült a rajt... v. f.