Szolnok Megyei Néplap, 1986. szeptember (37. évfolyam, 205-230. szám)

1986-09-30 / 230. szám

1986. SZEPTEMBER 30. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei L o. labdarúgó-bajnokság Szomorú ősz Kunhegyesen Törökszentmiklósi—Szol­noki MÄV MTE junior 2:1 (0:0). Véső u., 100 n. V.: Kö­kény. Törökszentmiklós: Mé­száros—Szebenyi, Molnár L., Csontos, Rajt, Molnár S., Ka­tona, Rupa, Ramos I., Sebők (Ramos II), Lengyel. Edző: Bana János. Junior: Ladá­nyi—Szabó I., Mészáros. Föl­di,, Sós, Vadicska Zs., Űjfalu- si (Lajikovics), Dobos (Zsákai) —Tóth, Major, Szabó J. Ed­ző: Váraljai János;. Az első félidőiben jobbára tapogatódzó játék folyt. Mindkét kapu előtt adódtak helyzetek, de egyik csapat sem tudta a kínálkozó lehe­tőséget kihasználni. A má­sodik félidőben élénkült az inam, és az 53. percben a ju­niornak Tóth nagy lövéssel megszerezte a vezetést. 1:0. Az 58. percben azonban egyenlítettek a vendégek. A 16-oson belül Ramos I lefor­dult védőjéről, és a rövid sa­rokba lőtt, 1:1. Támadtak a hazaiak, előbb Sós, majd Szabó J. szalasztott el jó po­zícióban gólszerzési lehetősé­get. A 75. percben Zsáfcaival szabálytalankodtak, a labda azonban Majoroshoz került, aki egyedül tört 'kapura, meglepetésre azonban a já­tékvezető nem alkalmazta az előnyszabályt, lefújta az ak­ciót. (Sajnálatos bírói téve­dés). A 86. percben azonban váratlanul eldőlt a mérkőzés. A csereként beállt Ramos II 20 méterről kapura lőtt és a labda a rosszul vetődő Ladá­nyi hasa alatt jutott a háló­ba. A látottak alapján a kö­zepes színvonalú mérkőzésen a szerencsésebb csapat nyert. Jók: Tóth, míg a vendégek­nél Csontos, Molnár. Rupa, Ramos I játéka dicsérhető. Ifi: Sz. MÁV MTE II—'Tö- rökszentmiklós 5:0 Váraljai János Jászalsószentgyörgy—Ti- ■zaföldvár 2:0 (0:0). Jászal­sós zentgyörgy, 500 n. V.: Fü- zessy. Jászalsószentgyörgy: Torna—Simon, Kiss B., Kiss T. II, Gaél, Tóth S. (Lakatos), Bathó. Kiss T. I, Kiss G. (Szaszkó), Berecz, Nász. Gyásszünet előzte meg a mérkőzést, a hazaiak kitűnő játékosa, Kiss Béla elhunyt édesapjának emlékére. A 15. percben Kiss G. cselezte be magát a 16-oson belülre, már a kapuson is túljutott, de rosszul eltalált lövése a ka­pu fölé szállt. A 35. percben vezetést szerezhettek volna a vendégek. Vass 7 méterről leadott lövését az utóbbi idő­ben kitűnő formában védő Torna szögletre öklözte. Szü­net után rákapcsolt a hazai csapat, a vendégek védeke­zésre kényszerültek. A 60. percben Nász csapta be vé­dőjét, beadását a második vonalban érkező Bathó érté­kesítette, 1:0. A 74. percben Kiss T. I jól eltalált lövése a kapufán csattant. A 86. percben pecsételődött meg a vendégek sorsa. Bathó mintegy 18 méterről lőtt a bal alsó sarokba, 2:0. Magas színvonalú, végiig nagy ira­mú, sportszerű mérkőzést láthatott a szépszámú hazai közönség. Jók: Torna, Simon, Kiss, T. II, Kiss B., Bathó ill. Kés jár, Makó, Jakab. Szűcs. Ifi: Jászalsószentgyörgy— TSszaföldvár 5:0. Jászkisér—Szászberek 2:0 (1:0). Jászkisér., 400 n. V.: Pintér B. Jászkisér: Németh —Bóiya, Bérezési, Tamás. Gólya—Kovács, Tóth, Gócza Karate Érmek Budapestről Szombaton rendezte meg a kyokushinkai szakbizottság a Honvéd Zrínyi Kupa Ma­ró Károly karate emlékver­senyt. A felnőtt I. osztályú minősítő viadalon a Szolno­ki Lakóterületi SE verseny­zői eredményesen szerepel­tek. A 72 kg-os súlycsoport­ban Borza József első. Sze­nnán István második, 80 kg- ban Karmazin György és Schneider Zoltán harmadik helyzést ért el. —Farkas, Ládd (Szűcs). Ne­mes. Hazai fölény jellemez­te az első félidőt, a jászkisé- ri együttes több helyzetet dolgozott ki, de ezek kihasz­nálatlanul maradtak. A 34. percben Gócza megszerezte a vezetést, 1:0. Szünet után folytatódott az alacsony szín­vonalú mérkőzés, a kapuk ritkán kerültek veszélybe, a vendégek inkább a védeke­zéssel törődtek. A második félidőben Ládi megsérült, s helyére Szűcs állt be, aki góllal hálálta meg az edző bizalmát, így alakult 'ki a 2:0-ás hazai győzelem. A játékvezető három szásziber- ki játékost sárga lapos fi­gyelmeztetésiben részesített. Jók: Gólya (a mezőny leg­jobbja), Bérezési, Tóth, Ta­más, ill. Szabó, Nagy, Ládi. If i: J ászkisér—Szás ziberek 4:0. Cibakháza—Jászapáti 1:1 (1:0). Cibakháza, 200 n. V.: Molnár. Cibakháza: Aponyi —Burka, Izbéki, Tóth (Zobo- ki), Bárán, Berta, Fazekas, Horváth, Varga (Varjasi), Bartha, Molnár. Jól kezdett a hazai csapat. Varga szabad­rúgásával már az 5. pere­iben megszerezte a vezetést. Az előkelőbb helyen álló Jászapáti ebbe nem nyugo­dott bele, s erőteljes akciók­kal megpróbálta az egyenlí­tést. Több kihagyott helyzet után ez a 70. percben sike­rülj Csőke szépségdíjas gólt lőtt. Az egyenlítést követően erősítettek a hazaiak, de csak egy érvénytelen találatra fu­totta erejükből. A rendkívül korrektül vezető bíró a 81. percben kiállította a szándé­kosan szabálytalankodó Kii­mák Tibort. A látottak alap­ján igazságos pontosztozko­dás történt. Jók: Bárány, Izbéki, Berta, ill. Sás, Bo- rics, Tajty I. Szolnoki Vegyiművek—Kö­zéptiszai Medosz 0:0. Szol­nok, 100 n. V.: Amblánczki. Vegyiművek: Vereb—Tátrai, Hajdú, Nagy, Csizmadia, Kun, Vadkerti, Felföldi, Ecseki (Zsilka), Pásztor, Tó- vizi. Alacsony színvonalú, csapkodó, unalmas játékot hozott a mérkőzés. A vendég csapat taktikáján látszott, hogy egy pontért jött, és rendkívül passzív futballt játszott. Ezen a vasárnapon a hazai csapat is hibát hibá­ra halmozott. Gyenge játé­kával csak helyzeteket tu­dott kidolgozni. A sportsze­rű mérkőzésen igazságos eredmény született. Jók: Tát­rai, Nagy, Vereb, ül. Kalló, Szendrei, Rapi. Ifi: K. Medosz—Vegyimű­vek 2:1. Szolnoki Cukorgyár—Abád- szalók 3:1 (2:0). Abádszalók, 300 n. V.: Mártiba. Abádsza- lók: Nagy—Dányi, Csonka G., Forgács (Bácskai), Oláh, Kovács, Csonka A., dr. Tóth, Káli, Tóth J„ Szabó (Pataki). Az első félidőben az erőtle­nül játszó hazai csapat két gól előnyt adott a vendégek­nek. Az elsőt Müller szerezte, a lesre játszó védők között perdített a hálóba, majd egy szögletből való beívelés után Kovács lőtt közelről a kapu­ba. A második félidőben Abádszalóknak sikerült szé­píteni dr. Tóth révén, majd az utolsó percben Nagy ka­pus 'kiejtett egy labdát, és a szemfüles Tóth a hálóba per­dített. A Cukorgyár az első félidő eredményes játékával megérdemelten nyert a med­dő támadásokat vezető ha­zai csapat ellen. Jók: Kovács, Varga, Tóth, illetve dr. Tóth. Túrkeve—Besenyszög 2:2 (2:1). Túrkeve, 250 n. V.: Csonka. Túrkeve: Egri—Kor­mos I., Kormos L., Erdősi. Bartha, Patkós, Vajda, Bar­na, Nemes, Kormos J., Las- kai. Gs.: Ducza, Kozma. A hazai csapat támadólag lé­pett fel, mezőnyfölényben játszott, de a 10. percben a vendégek 11-esből megsze­rezték a vezetést. A gól után továbbra is a hazaiak támad­tak, és Laskai révén megszü­letett az egyenlítés, majd a félidő befejezése előtt egy gyors és korszerű támadás révén Kormos János megsze­rezte a vezetést. A második félidőben szintén Túrkeve lé­pett fel támadólag, majd a mérkőzés 15. perce után ki­egyenlítődött a játék. Több hazai helyzet kimaradt, vé­gül egy szerencsés góllal a Besenyszög kiegyenlített. A játék képe alapján. Túrkeve megérdemelte volna a győ­zelmet. Jók: Kormos J„ Bar- ta, Laskai. Szó. ÁÉV—Szajol SE— Kunhegyes 1:0 (1:0). Szajol, 300 n. V.: Horváth. ÁÉV-Sza- jol: Antal—Hernek (Kiss), Géléi, Urbán, Sipos, Aknai, Németh, (Pulger), Fekete, Gál, Szabó. Bujáid, a mér­kőzés kezdete előtt ünnepé­lyesen búcsúztatták Kupái Sándort, a hazaiak kapusát, aki befejezte aktív pályafu­tását. Nagy lendülettel kezd­tek a hazaiak, mely a félidő végéig kitartott. Több, ígére­tes gólhelyzet jellemezte a fölényt, melyet azonban egy kivételével elhibáztak. A mérkőzést eldöntő gól a 22. percben esett. Németh bea­dását Gál 14 méterről védihe- tetlenül lőtte a hálóba. A II. félidőben a hazaiak kienged­tek, s ez lehetőségihez jut­tatta a vendégcsapatot is. Kiegyenlítődött a játék, a mezőnyben egyenrangú ellen­felek küzdöttek. Az első fél­időben jó iramú mérkőzésen a hazaiak kihagyták helyze­teiket így a végén nehézzé vált számukra a mérkőzés. Jók: Géléi, Urbán, Aknai, ill. ■Kis L., Juhász. NB-s ifjúsági és serdülő bajnokság. NB-s ifjúsági; Szolnoki MÁV MTE—Vasas 1:1 (1:1). Mátyás kir. u. V.: Tajthy. MÁV MTE: Hatvani —Lénárd, Szabó, Balázs, Horgos!—Kővári, Szántó, Pe­tő, Horváth Cs.—Bontovics., Bíró (Birinyi). A fővárosi csapat ellen nem tudta egyenlő eséllyel felvenni a küzdelmet a MÁV MTE. mi­vel több játékosának kispá­lyás tömegsport mérkőzése­ken kellett játszania. Igen jó iramú, változatos volt a küz­delem. A hazai gárda többet és veszélyesebben támadott, s második félidei játéka alap­ján közelebb állt a győze­lemhez. Góüövő: Pető. A csapat valamennyi játékosa átlagos felüli teljesítményt nyújtott. NB-s serdülő baj­nokság: Sz. MÁV MTE— Vasas 1:0 (1:0). V.: Hagyó. MÁV MTE: Bak—Rimóczi, Szabó A., Szabó L., Zsidai (Lengyel), Dankó (Mihályi L.), Palla, Bíró (Mihályi T.), Kecsmárik—Ombodii. Kiss. Edző: Munkácsi József. A szolnoki fiatalok fegyelme­zett csapatjátéka, küzdeni tudása megérdemelt győze­lemhez vezetett. Gl.: Ombodi. Jók: Bak (a mezőny legjobb­ja), Rimóczi, Palla, Zsidai, Kiss. Kézilabda Válogatottak ellen Női MNK; Bp. Spartacus— Jászberényi Lehel SE 24:20 (12:12). Jászberény, V.: Bódi, Daruka. Lehel: Nagy—Brá- nyi (4), Tolnai (3), Csala (2), Hadházi (5), Szegő (4), Patay (1). Cs.: Bodor (kapus), And­ré (1), Darázsné, Palotai. Edző: Csankovzski Pál. Iga­zi kupaküzdelmet láthatotta herényi közönség, melyből a négy válogatott játékossal felálló fővárosi csapat került ki győztesen. Pedig másképp indult a mérkőzés ... A 9. percben 5:2-re vezetett a Le­hel, Nagy Éva jó védései és Szegő gólerőssége jóvoltá­ból. Még a 27. percben is 12:10 volt az állás a hazaiak javára. Az NB I-et hét pont­tal vezető Spartacus-lányok később megmutatták e lab­dajáték szépségeit. A Lehel minden játékosa dicséretet érdemel, méltó ellenfele volt a gárda a budapesti csapat­nak. A Spartacusból Elekes, Lőrinczyné és Orbán játéka dicsérhető. ISportSportSport I Kosárlabda Magabiztos MÁV MTE győzelem Női NB II: Szolnoki MÁV MTE—Békéscsabai Áfész 93:41 (53:21). Szolnok, Véső út. V.: Pázsitka, Drahos. Sz. MÁV MTE: Szalay A. (8), Belvaracz (5), Káplár (12), Ölti (26), Túróczi (2), Czeg- lédi (3), Tóta (8), Vas (15), Lőcsey (2), Szalay Gy. (12). Edző: Pál Szabó Sándor. Lassan lendült játékba a ha­zai csapat, s az ellenfél ezt kihasználva, sokáig lépést tudott tartani a szolnoki lá­nyokkal. Ezután agresszív védekezése következtében felgyorsította játékát a MÁV MTE, és a félidő végére je­lentős előnyre tett szert. A szünet után is folytatódott a szolnoki fölény, s ez a játé­kosokat néha könnyelműskö- désre késztette. Végül is a Szolnoki MÁV MTE közepes iramú és színvonalú mérkő­zésen, biztosan szerezte meg első győzelmét. Férfi: Szolnoki KVFSE— Békéscsabai MÁV 67:62 (34:32). Szolnok, Tiszalliget, 50 n. V.: Bukta, Tóth. Szol­noki KVFSE: Tóth (6), Dió­szegi, Németh (9), Molnár G. (30), Szalai (16), Papp, Mol­nár A. (5), Sándor (1), Vo- na. Edző: Várady Géza. A főiskolás csapatból Kassai, Jánny és Várady G. leállt, Si­mon és Váradi A. bevonult, Deák sérült, de utóbbi kettő játékára számít a szakveze­tés. Üj igazolások: Mészáros, Molnár, és Tatai. (Alföldi Olajbányász), Diószegi (JÄ­TE). DSK-ból igazolt új hall­gatók: Bartos (Debrecen) és Vincze (Nyíregyháza). Saját nevelés: Vona és Rácz. A fő­iskolások három centerük nélkül is nyerni tudtak első bajnoki mérkőzésükön. Győ­zelmüket a töretlenül jó csa­patszellemre épülő, kiemel­kedő egyéni teljesítmények sora és a javuló taktikai fe­gyelmezettség eredményezte. Jók: Molnár G. (a mezőny legjobbja), Szalai, Németh, ill. Fehér (20), Vozár (8). Tollaslabda Killián Kupa Tájfutás Egyéni vidék­bajnokság Kövesbércen Budapest környékén, Kö­vesbércen találkoztak a vi­dék legjobb tájfutói, hogy a különböző kategóriákban a vidék bajnoka címért folyó küzdelem mellett eldöntsék, kik jogosultak résztvenni az 1986. évi országos egyéni bajnokságon. A női I. osztá­lyú mezőnyben Barócsi Ka­talin (Jászárokszáliási Vasas SE) a harmadik helyen vég­zett, a serdülő fiúk kategó­riájában pedig Tóth László II ugyancsak (JVSE) ezüstér­met szerzett. A helyezette­ken kívül továbbjutott még az OB mezőnyébe Veresné Sipos Etelka (Szolnoki MÄV MTE) és az ifjúságiak kate­góriájában Győri Lajos (J. VSE) is. A hét végén a Killián Fő­iskola tornacsarnokában ren­dezték meg a Killián Kupa országos minősítő tollaslabda versenyt, amelyen nyolc egyesületből) / huszonnyolcán indultak. Eredmények, női egyes: 1. Cserni Éva (NYVSSC), 2. Fórián É. (Debreceni Kinizsi), 3. Papp A. (SZOTE), 4. Fejes E. (H. Zrínyi SE) (Döntő: 11:7, 11:7). Férfi egyes: 1. Petro- vits G. (BEAC), 2. Janko- vich (Zrínyi SE), 3. Kiss Cs. (Zsombó SE), 4. Arsena (Nyíregyháza) (Döntő: 15:10, 15:4). Női páros: 1. Vargáné —Dovalovszki (NYVSSC), 2. Petrovits—Csikós É. (Killián —HOSE), 3. Papp A.—Ko­vács Zs. (SZOTE—Killián), 4. Fejes—Dudics (Zrínyi SE). (Döntő: 15:11, 15:6).' Férfi páros: 1. Englert—Kiss (Kll- lián—Zsimbó), 2. Rolek— Nagy A. (Zrínyi—Papp J. SE), 3. Andita—Arsena (NYVSSC), 4. Petrovits—Sző­lek (BEAC—Killián) (Döntő: 15:5, 15:2). Vegyespáros: 1. Englert—Papp A. (Killián— SZOTE), 2. Nagy A—Dova- lovszky (Papp J. SE—SZO­TE), 3. Klein—Csikós (HO­SE), 4. Petrovits testvérek (BEAC—Killián) (Döntő: 15:11, 15:6). Asztalitenisz Varga bronzérmes a Juhos József emlékversenyen Táblázatok A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. D. Kinizsi 7 6 — 1 16- 6 12 2. Mez. Honv. 7 5 1 1 22- 8 11 3. Ny. Volán­7 4 2 1 12- 7 10 4. Volán-Rák. 7 4 1 2 18-10 9 /5.\ Lehel SE 7 3 3 1 8- 5 9 6. DUSE 7 3 2 13-10 8 7. PMÄV 7 3 2 2 7- 8 8 8. Kaba 7 3 1 3 6- 6 7 9. H. böszörm. 7 2 2 3 9-10 6 10. Balmazújv. 7 2 2 3 9-11 6 11. H. Asztalos 7 1 4 2 6- 9 6 12. Rakamaz 7 2 1 4 8-10 5 13. H.-szoboszló 7 2 1 4 10-13 5 14. Karcag 7 2 1 4 6-15 5 15. Tisza C. 7 1 2 4 8-14 4 16. M.-szalka 7 — 1 6 6-23 1 Megyei I. o. labdarúgó-bajnokság 1. J.-alsósztgy. 8 8 — — 22- 4 16 2. T.-miklós 8 6 1 1 27-12 13 3. Jászapáti 8 4 3 1 15-11 11 4. Jászkisér 8 5 1 2 13-10 11 5. SZMAV jun. 8 4 2 2 20- 8 10 6. T.-földvár 8 4 2 2 15- 9 10 7. Sz. Vegyi. 8 4 1 3 19-15 9 8. Besenyszög 8 3 2 3 12-14 8 9. Sz. Cukorgy. 8 3 2 3 10-13 8 10. AÉV Szajol 8 3 1 4 8-12 7 11. Szászberek 8 2 2 4 6- 8 6 12. Cibakháza 8 1 3 4 9-17 5 13. Túrkeve 8 — 4 4 6-13 4 14. K. Medosz 8 1 2 3 8-17 4 15. Abádszalók 8 — 4 4 2-15 4 16. Kunhegyes 8 1 — 1 11-25 2 Holnaptól Újságírók tenisz vilógbajnoksóga Tihanyban Kilencedik alkalommal mérkőznek meg a tollforga­tó teniszezők a világbajnoki címekért. 1979-ben Velencé­ben volt a nyitány, négy év­vel ezelőtt pedig már adott otthont Magyarország is — Budapest — e versenynek. Most a nemrégiben átadott Klub Tihany pályáin mérik majd össze tudásukat a „fe­hér sport” újságíró szerelme­sei. Az előzetes nevezések alapján 15 országból — köz­tük a tengerentúlról is — csaknem 100 újságíró, rádiós és tévés kívánja bizonyítani, hogy nemcsak írni vagy be­szélni tud a teniszről, hanem magas fokon művelője is en­nek az egyre népszerűbb sportágnak. Cegléd szülötte, a sportág nagy öregje: — Juhos József emlékére minden évben I. osztályú ranglista verseny keretében méri össze erejét a hazai élmezőny. A rendez­vény színvonalas mérkőzé­seket, izgalmas összecsapá­sokat. váratlan meglepetése­ket is hozott. Az esélyes Kbiston—Harczi páros pél­dául a négy közé jutásért vereséget szenvedett a Mo­hai—Amrein (Győr) kettős­től. Végeredményben a BVSC-be visszatért Gergely a fiatal Vitsekkel az oldalán lett a versenyszám győztese. A Varga—Szosznyák páros a legjobb nyolcig simán vette az akadályokat, azután 2:1 arányban alul maradt a Mol­nár—Káposztás (Spartacus) kettős ellen. Elkezdődött a második versenyidőszak a juniorok­nál, az elmúlt héten a fel­nőtt I. osztályú országos egyéni bajnokságot bonyolí­tották le Budapesten a kis körcsarnokban. A Honvéd Killián FSE cselgáncs szak­osztályát érzékenyen érintet­te, hogy a 86 kg-os Fekete Józsefet az OB előtt a Buda­pesti Honvéd átigazolta — sorkatonai szolgálatra bevo­nult — a két Honvéd egye­sület közötti szóbeli megál­lapodás kevésnek bizonyult. A 71 kg-os Nagy Ernő egy bírói tévedés miatt nem tu­dott a döntőbe kerülni, pe­dig felkészültsége, tudása alapján oda várták. A har­madik helyért az MVSC ver­senyzőjét Szotákot ipponnal A férfi egyesben Szosznyák 3:1 arányban nyert Németh (CVSE) ellen, majd a leg­jobb nyolc közé jutásért 3:2- re kikapott Kristontól, aki már 2:0-ra vezetett, de Szosz­nyák kiegyenlített, és 40 per­ces, nagy csatában, az ötö­dik játszmában 21:18 arány­ban szenvedett vereséget. Varga 3:1 arányú győzelmet aratott Mayer I. (Postás), Berta (CVSE) és Somosi (BVSC) ellen, majd az elő­döntőben 2:l-es vezetésről 3:2-re kikapott Molnártól. A férfi egyes végeredménye: 1. Molnár János (Bp. Sparta­cus), 2. Harczi Zsolt (CVSE), 3. Varga Sándor (Honvéd KFSE) és Kriston Zsolt (Bp. Spartacus). győzte le. 65 kg-ban Császi Mihály, 95 kg-ban Havalda Endre egyaránt a 7. he­lyen végzett. Az ifi II. korcsoport szépen szerepelt a Gervais Kupa nemzetközi versenyen Mis­kolcon. Az ország minden je­lentős ifi versenyzője részt vett a nemzetközi ifjúsági tornán. A csapat összesített pontversenyét 18 ponttal a Killián nyerte a Budapesti Spartacus és Debrecen előtt. Eredmények: 49 kg: 2. Bor- hi Csaba, 57 kg: 1. Dóra Jó­zsef, 68 kg: 3. Lajkó Tamás, 75 kg: 5. Tóth Zsolt. A junio­rok Ajkán versenyeztek a felnőtt III. osztályú OB-n. Eredmények. 75 kg: 3. Né­meth Tibor, 86 kg: 3. Bugyi László, 5. Fekete István. Caelgánoa Biztató idénykezdés