Szolnok Megyei Néplap, 1986. június (37. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-10 / 135. szám

1986. JÚNIUS 10. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó­bajnokság Tisza Cipő SE—Kisújszál­lás 1:0 (1:0). Martfű, 200 n. V.: Majoros. Tisza Cipő: Németh—Hegedűs, Kardos, Hábensusz, Szőke, Szántai, Nagy J. (Rigó), Kesjár, Be­nedek, Fürtös, Palcsó. Gyen­gén kezdett mindkét csapat, az elíső 20 percben a kapu­soknak egyetlen védeniva- ben Hábensusz megunta a lója sem akadt. A 26. perc­ben Hábensusz megunta a csatárok tehetetlenségét, előretört, de a 16-oson belül felvágták, 11-es. Szántai 11- esénél a kapus elmozdult, de Palcsó lövésével szemben már tehetetlen volt. 1:0. Ezt követően ismét unalmas, eseménytelen mezőnyjáték folyt, csak ritkán szállt lö- rés mindkét kapura. A baj- nokjelölt várt többgólos győzelme helyett csak sze­rény győzelemnek örülhetett a hazai közönség. Jászkisér—Törökszent- miklós 1:1 (0:0). Jászkisér, 200 n. V.: Cziczás. Jászki­sér: Balázs—Gólya, Bérezé­si, Kiss—Németh, Tamás, Kovács, Tóth L., Gócza, Ne­mes (Szabó J.), Pásztor, Lá- di. A változatos, jó iramú mérkőzésen mindkét csapat nagy becsvággyal küzdött. Enyhe fölénybe került a ha­zai együttes, a vendégek el­lentámadásai pedig gyors csatáraik révén veszélyesek voltak. Szünet után nagyot esett a játék színvonala. A 60. percben 11-es-gyanús helyzet adódott a vendégka­pu előtt, de a játékvezető sípja néma maradt. A 67. percben egy ártalmatlannak látszó helyzet után lera­gadt az egész védelem, Se­bők éppen csak meg tudta tolni a labdát, s az a háló­ban kötött ki. (Nagy potya­gól). Utána többet támadott Jászkisér, több gólhelyzete is volt, de kihasználatlanul maradtak, végül a 89. perc­ben Ládi kiegyenlített. Jász­kisér nehezen tudta megsze­rezni az egyik pontot a lel­kesen és a mezőnyben jól játszó vendéggekkel szem­ben. Jó: Tóth L., Kis—Né­meth, Gólya, ill. Csontos, Molnár, Kazinczi. Besenyszög—Középtiszai Medosz 3:1 (0:1). Beseny­szög, 200 n. V.: Ferge. Be­senyszög: Boros B.—Lévai, Varga J., Zajacz, Koncsik— Bálint (Csajbók), Danyi K., Boros Gy.—Maródi, Varga T. (Danyi T.), Varga Gy. Ászéi segítségét kihasználva, a K. Medosz lépett fel támadó­lag, s már az ötödik perc­ben megszerezte a vezetést. Besenyszög ebben a játék­részben nem tudott kibon­takozni, idegesen, sok hibá­val játszott. Szünet után fordulat következett. A ha­zaiak nagy iramot diktálva ledolgozták hátrányukat, majd az egyre jobban fára­dó vendégek ellen biztosan nyerték a találkozót. A sportszerű mérkőzésen lel­kesedésből és akarásból jól vizsgázott mindkét csapat. Gól: Varga J., Danyi T., Varga Gy., illetve Rapi. Jók: Danyi T., Zajacz, ill. Szerencsi, Demeter. Jászapáti—Mezőtúri FSE 2:0 (1:0). Jászapáti, 350 n. V.: Markóth. Jászapáti: Tajti G.—Kimák, Tóth, Ur- bán, Mihályi, Németh, Ko­vács, Illés, Csőke, Szabó, Ri­deg. A régóta várt győzel­met lelkes, fegyelmezett és a találkozó túlnyomó részé­ben tetszetős játékkal sze­rezte meg Jászapáti. Mind­két gól ragyogó támadás vé­gén született: előbb Rideg majd Németh révén. A sportszerű találkozón a já­tékvezetői hármas kiválóan bíráskodott. A hazaiak va­lamennyi játékosa dicséretet érdemel küzdeni akarásáért, Mai műsor Labdarúgás. NB-s ifjúsági serdülő bajnokság: Szolnoki MÁV MTE—Újpesti Dózsa, Szolnok, Mátyás kir. úti Sporttelep, serdülő 15, ifjú­sági 16,30. ~A Tisza a bajnoki címhez Nem maradt reális esély kiemelkedett közülük Ki­mák, Tóth, Csőke és Rideg, míg a főiskolások közül Papp A. és Sály. Szó. ÁÉV-Szajol SE—Sz. MÁV MTE junior 1:1 (1:0). Szajol, 300 n. V.: Jancsó. Szajol: Kupái—Aknai, Her- nek, Urbán, Molnár, Pul- ger, Kántor, Kiss, Hajnal, Gál, Szabó. Góllal kezdő­dött a mérkőzés. Kapu előt­ti kavarodásból Pulger ta­lált a hálóba. Az I. félidő­ben a hazaiak többet tá­madtak, az adódó helyzete-, két azonban elhibázták. A második félidőben a hazaiak támadój átéka visszaesett, így a juniorok előtt is adó­dott lehetőség. Az utolsó 10 percben „üzemzavar” kelet­kezett a hazaiak védelmé­ben, melyet Bontovics ki­használt. Közepes iramú mérkőzésen igazságos ered­mény született. Jó: Pulger, Hernek, Molnár, ill. Antal, Kun, Földi. Kunszent marton—Jászla- dány 1:1 (0:0). Kunszent ­márton, 300 n. V.: Füzesi. KTEr Garáz—Tóth Zs., Szarvák, Hábensusz, Szat­mári, Bállá, Kerekes, Bar­tucz, Gellér, Lovas (Veres), Pálinkás. A lejtőn megállni nem tudó, és hazai pályán hétről hétre szétesőbb, gól­képtelen csatárjátékot nyúj­tó együttesnek már az első percben sikerült bemutatni egy százszázalékos helyzet­kihagyást Pálinkás révén, majd egy gyors támadás be­fejezésénél Lovas az üres kapura fejelt, de beérte egy hátvéd. A 75 percen át tartó alacsony színvonalú játék közben Bartucz juttatta ve­zetéshez a KTE-t, de a tar­talékként beállt Czibakot nem tudták tartani a védők, és többször a kapusig vezet­te a labdát. A 80... percben még Bartucz mentett előle, de a befejezés előtt 5 perc­cel négy hátvéd csak nézte, hogyan vágja kapuba az egyenlítő gólt. Az igazságos döntetlen mindkét csapat sorsát végképp megpecsétel­te. Jók: Bartucz, Szathmári, Tóth Zs., illetve Kökény, Nagy. Szászberek—Szolnoki Cu­korgyár 0:0. Szászberek, 200 n. V.: Kovács. Szászberek: Farkas—Magony, Pető, Gyáfrás, Donkó, Laki R., Bezzeg, Tóth, Nagy Z., Va­sas, Szabó. Mindkét csapat a biztonsági játékra töreke­dett, így a látottak alapján igazságos eredmény szüle­tett. A hazaiak végig többet kezdeményeztek, de a na­gyobb lelkesedéssel játszó vendégek biztosan hárítot­tak. A játékvezető kifogás­talanul vezette a mérkőzést. Jók: Tóth, Donkó, illetve Gulyás, Pászti. Ifi: Szászberek—Cukor­gyár 2:2. Kunhegyes—Rákócziújfalu 1:0 (0:0). Rákócziújfalu, 300 n. V.: Trencsényi. Rákóczi­újfalu : Dorkó—Pesti, Szőke, Hovodzák, Fekete, Mihályi, Vadas, Géléi, Balogh, Ger­gely (Ádám), Zakar (Fejes). Kellemes időben, jól előké­szített pályán az első félidő­ben hatalmas küzdelem ala­kult ki. A két 16-os közt folyt a játék, de a kapuk nemigen forogtak veszély­ben. A 35. percben Fekete óriási ziccert hagyott ki. A második félidőben Kunhe­gyes kitámadott, néhány gólszerű akció után Rákó­cziújfalu kontrajátéka majd­nem eredményre vezetett, de Zakar, Balogh, és Vadas képtelen volt 5 méterről is gólt rúgni. Ahogy ez lenni szokott, egy ellenakcióból a Kunhegyes megszerezte a győztes gólt. Ezen a vasár­napon a győzelmet jobban akaró vendégcsapat nyert. A hazaiaknál a középpályások és a csatárok csődöt mond­tak. Jók: Pesti, Hovodzák, Szőke, ill. a Kunhegyes tel­jes csapata. Tiszaföldvár—Tiszafüred 3:1 (1:1). Tiszafüreden ját­szották. Ifi: Tiszafüred—Tiszaföld­vár 5:0. NB-s ifjúsági bajnokság: Szolnoki MÁV MTE—Salgó­tarján 1:0 (0:0). Salgótarján, Tó-strandi sporttelep. V.: Szilágyi. Góllövő: Bonto­vics. Jók: Hatvani, Csató, Vadicska, Pető, Bontovics. NB-s serdülő bajnokság: Salgótarján—Szolnoki MÁV MTE 1:1 (0:0). Salgótarján. V.: Kovács. A MÁV MTE gólszerzője: Viola. Jók: Smi- déliusz, Draskóczi, Fodor. Franciaország—Magyaror­szág 3:0 (1:0). León. 10 000 néz». V.: Da Siilva (portugál). Franciaország: Bats — Ayaohe, Battiston, Bossis, Amaros — Fernandez, Tiga- na, Piatini, Giresse — Pa­pin (Rocheteau) Stopyra (Fer- reri). Magyarország: Disztl P. — Saliali, Kardos, Rótlh, Var­ga, — Dajlka, Hamnádh (Nagy A.) Garaba, Détári — Ko­vács (Bognár) Esterházy. Az első 20 perében a franciák „energiatakaréko­sa»” játszattak, bár az 1. perében Papinnek volt lehe­tősége — magasan fölé fe­jelt A 9. percben Dajka jobbról ívelt középre, ott azonban nemi talált társat a befejezéshez. Négy perc múlva Hanmich 15 m-es lö­vése szállt mellé. A franciák a 30. percben vezetéshez ju­tottak. Ayaohe a jolbb oldal­ról magasan ívelt keresztbe, Díszíti P. nem mozdult ikd a beadásra, és Stopyra az ötös vonaláról a hálóba fejelt (1:0). Két perc múlva Bat­tiston lesről indult szeren­csére lapos lövését Diisztl P. felvetődve elcsípte. Egy perc múlva Fernandez szó­lózott, Disztl P., kiindult elé, és a francia középpályás 15 m-ről csúnyán fölé emelt. A 40. perében Giresse mesteri átadását Platini úgy lőtte egylből kapura, hogy a labda le sem pattant. A látványos megmozdulás fölélövéssel zá­rult. A 42. percben Ayaohe kapott sáriga lapot, mert megjegyzést tett a bíróra. Egy perc múlva baloldlali szögletrúgás után Kardos' 7 m-ről tiszta helyzetben mel­lé fejelt. A szünetben Hannich he­lyett Nagy Antalra szavazott csereiként Mezey György szö­vetségi1 kapitány. A 48. perc­ben szép kombináció végén Dajka 15 méterről a felső lé­cet találta el, a lalbda onnan a gólvonalra pattant, majd Bats tisztázott. Egy perc múlva Varga éles 'bombáját a kifelé mozduló Bats vissza­vetődve, bravúrosan öklözte szögletre. Az 54. percben Stopyra 7 méteres lövését Disztl P. látványos vetődés­sel hárította. Az 58. pereiben Kovács a 16-oson belül cse­lezett, felvágták — a portu­gál bíró nem adott büntetőt. Három perc múlva Papint Rocheteau váltotta fel,, és a cserejátékos a 63. percben gólpaszt adott Tiganánalfe. A középpályás higgadtan he­lyezett a jdbb alsó sarokba (2:0). A 66. percben Kovács K. az oldalhálóba bombá­zott, majd 30 másodperc múlva lement, Bognár fejez­te be helyette a játékot. A 68. percben Stopyra 14 mé­terről fölé bombázott a rek­lamáló Rocheteau pedig sárga lapot kapott. A 71. perében Stopyra lement Fer- rerd állt be. Azonnal indítot­ták is, de nagy helyzetiben, 14 méterről mellé lőtt. Öt perccel a lefújás előtt Piati­ni a bal oldalról mesterien játszott Rocheteau elé, aki 4 méterről a léc alá emelt (3:0). A mérkőzés összképét te­kintve egyértelmű, hogy a jobb csapat győzött, minden magyar igyekezet ellenére. A franciák uralkodtak jobban a labda felett, több helyzetet tudtak kialakítani, a kapu előtt jobban feltalálták ma­gukat. S ami ezen a világ- bajnokságon szinte első szá­mú tanulság: gyorsaságban — a korábbi ellenfelekhez hasonlóan — a magyarok fe­lett álltak. Időnként látvá­nyos volt a franciák teljesít­ménye, de le kell szögezni, hogy a magyarok is „parti­ban voltak”, ám ez kevésnek bizonyult. * * • Szovjetunió—Kanada 2:0 (0:0). Irapuatq, 4500 néző, V.: Traore (Mali). A szovjet csapat utolsó csoportmérkőzésére Loba- novszkij szövetségi (kapitány csupán Kuzmyecovot, vala­mint Alejnydkovot hagyta meg a Magyarország és Fran­ciaország ellen szerepelt együttesből. A tartalékok kaptak játéklehetőséget, köz­tük a 103. válogatottságát ünneplő Blohin. Meglehető­sen kényelmes volt a tempó, a szovjet válogatott erősen elmaradt 'korábbi, sziporká­zó játékától. A kanadaiak egyáltalán nem játszottak alárendelt szerepet, többször is eljutottak Csamov Kapujá­ig. de igazi helyzetbe nem tudták kerülni. A szünetben alaposan megmoshatta játékosai fejét Lobanovszkij mester, mert egészen más szellemű szov­jet csapat jött ki a pállyára. Az 58. percben Protaszovot Belanov váltotta. A csere na­gyon jónak bizonyult, mert két perccel később éppen Belanov játszott nagyszerűen Blohinhoz, aki 6 méterről, estében a léc alá vágta a labdát (1:0). Az esetnél Blo­hin megsérült, s három perc múlva Zavarov jött be he­lyette. A 76. perében szemet gyö­nyörködtető Zavarov—Bela­nov—Zavarov háromszöge­lés végén Zavarov kiugrott, és 8 méterről a kifutó Let- tisri mellett a jobb sarokba emelt (2:0). A kilenc tartalékkal felál­ló Szovjetunió megérdemel­ten szerezte meg a csoport- elsőséget biztosító győzelmet. Kanada egyetlen rúgott gól nélkül esett ki — elsőként a 24 világbajnoki résztvevő közül. Jók: Rogyinov, Blohin, Be­lanov, illetve Lettieri. A „C" csoport végeredménye: 1. Szovjetunió 3 2 1 — 9—1 5 p. 2. Franciaország 3 2 1 — 5—1 5 3. Magyarország 3 1 — 2 2—9 2 4. Kanada 3-------3 0—5 0 A z „E” csoport állása: 1. Dánia 2 2---------7-1 4 2. NSZK 2 1 1-3-2 3 3. Uruguay 2 — 1 12-7 1 4. Skócia 2---2 1-3 0 A csoport következő mér­kőzései : Dánia—NSZK, Queretaro, 20 óra; Skócia—Uruguay, Nezahualcoyotl, 20 óra — mindkét mérkőzés június 13-án. Nagy Sándor nem sokáig ha­gyott kétséget az elsőség ügyében. Ezen a napon a szegedi fiút csak bottal lehe­tett volna megverni, cross- autóval nem ... Parázs elő­zéseket hozott viszont a do­bogó második fokozatáért zajló Nóbik—Hellinger pár­harc. Ez végül is a másik szegedi, Nóbik javára dőlt el, sőt: Hellingert egy harmadik autós a napfény városából — Szabó András — is meg­előzte. Az utolsó körökben Darázs Antal némi riadal­mat okozva kigyulladt mo­torral nyargalászott, sze­rencsére nem sokáig, a tüzet néhány másodperc alatt el­oltották. Csak a teljesség kedvéért: a túrkevei Szabó Kálmán középtájon géphiba miatt kiállt a versenyből. Eredmények: I. osztály. Egyéni abszolút: 1. Nagy (Autofer Szeged, BMW), 2. Nóbik (Tisza Volán, Audi), 3. Szabó A. (Autófer Szeged, Lada). Csapat: 1. Autófer Szeged, 2. Főtaxi SC, 3. Túr­kevei VSE. II. osztály: Egyé-- ni abszolút: 1. Czeglédy (Fejtaxi, Lada), 2. Vinfczer (Túrkevei VSE, Moszkvics), 3. Kovács S. (A/utöfer Sze­ged, Chevrolet). Csapat: 1. Főtaxi SC, 2. Túrkevei VSE, 3. Dömsödi Dózsa Tsz SE. A Kevi Kupa nyertesei, akik egyben az abszolút elsők let­tek: Nagy Sándor és Czeglé­dy Imre. A leggyorsabb kört a szegedi Szabó András fu­totta 49,34 másodperccel. A legeredményesebb hazai au­tósnak az I. osztályban Sza­bó Kálmán, míg a II. osz­tályban Vinczer Géza bizo­nyult. Szöveg: iLazányi Fotó: Tárpái Kevi autós a dobogón Nagy Sándor legyőzhetetlen volt Jónéhány álmatlan éjszakát okozott a rendezőknek a túrkevei aluto- cross-pályát is alaposan megön­töző égi áldás: szinte a végső pil­lanatban — szom­bat reggel — tud­ták a küzdőteret illően berendezni. A sietős munká­ból a résztvevők és a kötelező ed­zésre kilátogató nézők természete­sen már semmit sem észleltek, maradt a kitű­nően előkészített terep, s az ott nyújtott produk­ció. A szombati edzést egyetlen Pillanatkép kellemetlen epi­zód zavarta meg: Harmatos Attila, a Csepel Autó versenyzője a rajt utá­ni kanyarban többet is buk­fencezett gépével, majd az utolsó szaltó után kiesett ko­csijából. A mentők a szolno­ki kórházba szállították, ahol törést és zúzódást álla­pított meg nála az orvosi diagnózis. A verseny vasárnap néző­csalogató nyárias melegben kezdődött, s az első és má­sodosztályban tizenöt sport­egyesület több mint félszáz „pilótája” állt rajthoz. Nem mindenki könyedén: Hellin­ger Gusztáv, a tavalyi baj­nok például Öz Lászlónak köszönhetően, aki Pestről a másod osztályúak döntőjéből: az élen Czeglédy (52), üldö­zői Farkas (60) és Vinczer (62) szombaton este hozott sebes­ségváltóval segítette ki baj­ba jutott versenyzőtársát. A II. osztályúak körözésével in­dult a program, s az előfu­tamokból magabiztos autó­zással jutott tovább kevi színekben Balázs Árpád és Virícze Géza. Sajnos, a kö­zépfutamban Balázs kemé­nyen harapó BMW motorja jó kezdés után elárvult, Vinczer viszont érett ver­senyzéssel 'biztosította helyét a döntőben. Az I. osztály elócsatározásain a szintén túrkevei Ratkai bosszankod­hatott, műszaki hiba (hazai pályán ki tudja hányad­szor?) miatt hamar „elvér­zett”. Akadt viszont „má­sodhegedűs” Szabó Kálmán személyében, aki jól előké­szített Ladájával harcos szel­lemben meg sem állt a finá­léig. A II. osztály döntője az­után szívmelengető helyi si­kert hozott: Vinczer Géza Moszkvicsával folytatta a megkezdett jó sorozatot, rajt utáni ügyes navigálással megőrizte élmezőnybeli po­zícióját, s a kockás zászló lecsapódása után a második­nak járó ezüstkoszorút akaszthatták a nyakába. Az I. osztály tízkörös fináléja a favoritoké volt: a startjelre Hellinger lőtt ki elsőnek, de Táblázatok Területi labdarúgó-bajnokság Tisza csoport. Végeredmény 1. DUSE 2. Olefin SC 3. Balmazújv. 4. H.-böször. 5. Rakamaz 6. Volán-R. 7. Lehel SE 8. H. Papp J. 9. Mátészalka 10. Karcag 11. H.-szobosz. 12. PMÄV 13. H. Asztalos 14. Kisvárda 15. T.-vasvári 16. Sz. Vegyi. 30 20 8 2 76-24 48 30 16 8 6 46-26 40 30 15 8 7 60-35 38 30 13 12 5 51-32 38 30 14 9 7 57-36 37 30 13 8 9 42-32 34 30 13 7 10 47-32 33 30 12 9 9 44-33 33 30 11 8 11 42-49 30 30 11 6 13 37-44 28 30 7 12 11 39-43 26 30 9 8 13 36-50 26 30 8 7 15 31-45 23 30 8 5 17 37-50 21 30 6 8 16 25-50 20 30 1 3 26 16-105 5 Az utolsó forduló még nem közölt eredményei: DUSE—Haj­dúszoboszló 4:0, H. Papp J. SE —Volán-Rákóczi 0:0, Hajdúbö­szörmény—Rakamaz 3:0, Tisza- vasvári—Mátészalka 6:1, Kisvár­da—H. Asztalos SE 3:2. Megyei labdarúgó 1. Tisza C. SE 32 20 2. Jászkisér 32 19 3. Besenyszög 32 14 4. Szászberek 32 11 5. SZMÄV j. 31 14 6. AÉV Szajol 32 10 7. T.-földvár 32 13 8. Jászapáti 31 13 9. Sz. Cukor. 32 10 10. Mez. FSE 32 10 11. T.-miklós 32 11 12. K. Medosz 32 10 13. Kunhegyes 32 11 14. KuTE 32 9 15. Jászladány 32 9 16. T.-füred 32 9 17. R.-újfalu 32 9 18. Kisújszáll. 32 5 bajnokság 7 5 69-32 47 7 60-24 44 9 56-51 37 8 27-22 35 12 61-50 33 9 54-45 33 12 39-30 33 10 37-32 33 12 10 49-57 32 11 11 37-39 31 9 12 52-58 31 11 11 42-48 31 8 13 58-65 30 10 13 46-45 28 10 13 30-50 28 10 13 40-62 28 9 20 38-59 21 9 18 25-51 19 Június 11., szerda: Szolnoki MÁV MTE junior—Jászapáti, Tiszaliget, 17. A 33. forduló­ban, Június 15., vasárnap, 17 óra: Jászladány—Rákócziújfa­lu. Kisújszállás—Kunszent­márton. Törökszentmiklós— Tisza Cipő SE, Szolnoki MÁV MTE junior—Jászkisér (Tl­szaligetl. Mezőtúri FSE—Sza- lol, Tiszaföldvár—Jászaoáti. Szolnoki Cnkoreyár—Mező­túri FSE. Kőzéptiszai Me­dosz—Szászberek, Kunhegyes —Besenyszög. _______________