Szolnok Megyei Néplap, 1986. június (37. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-03 / 129. szám

1986. JÚNIUS 3. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Sport • Sport • Sport ] Megyei labdarúgó-bajnokság nyerte a rangadót Jászkisér—Tisza Cipő SE 3:1' (1:0). Jászkisér, 200 in. V.: Tombor. Jászkisér: Balázs— Gólya, Bérezési, Tamás, Kiss- Nérheth, Kovács, Tóth L., Gócza, Ládi, Pásztor, Nemes. Az ifjúsági mérkőzést vihar miatt 20 percre meg ikellett szakítani. Nehéz, mély talajú pályán 'került sor a rangadó­ra, mindkét csapat nyílt si­sakkal játszott. A hazaiak jobban alkalmazkodtak a pályához, így némi fölénybe is kerültek. A 15. percben Pásztor jó helyzetbe került, majd az őrizetlenül hagyott Kovács elé tálalt, aki nem hibázott, 1:0. A gól után többször veszélyeztettek a vendégek is, de vagy a csa­tárok álltak hadilábon a gól­lövéssel, vagy Balázs védett bravúrral. Szünet után foly­tatódott a változatos, küz­delmes jó iramú mérkőzés. Fölénybe került a cipőgyári együttes, de a jászkisériek hősiesen védekeztek. Az 56. percben egy korszerű ven- dégtámadás után Kesjár ki­egyenlített, 1:1. A végjáték­ban a hazai csapat került fö­lénybe, melynek eredménye a 85. percben egy jogos 11-es lett, melyet Gócza értékesí­tett, 2:1. A 87. percben Ládi megkeverte a vendégvédel­met, és nehéz szögből nagy gólt lőtt, 3:1. A küzdelmes, jó iramú mérkőzésen az utol­só 10 perc döntött a hazaiak javára. Jó: Tóth L., Pásztor, Ngmes, Balázs, ill. Háben- susz, Kesjár. Ifi: Jászkisér—Tisza Cipő 1:3. — Ficzek — Középtiszai Medosz—Rá­kóczújfalu 2:1 (1:1). Szajol, 50 n. V.: örsi. K. Medosz: Galó—Demeter, Magyar, Szerencsi, Szántó (Horváth), Szilágyi, Rapi, Csányi, Bak- tai T., Süveges A. (Süveges I.), Baktai I. Nagy iramú, de közepes színvonalú, kemény mérkőzés volt. Az egyenran­gú ellenfelek közül a Medosz azért nyert, mert jobban akarta a győzelmet. G.: Bak­tai I., Baktai T., ill. Gergely. Jók: Galó, Magyar, Szeren­csi, Csányi, ill. Gergely, Mi­hályi, Fekete, Dorkó. Ifi: K. Medosz—Rákóczi- újfelu 4:0 (1:0). Kunhegyes—Kunszentmár- ton 1:0 (1:0). Kunhegyes, 300 n. V.: Pathó. Kunhegyes: Szabó J.—Szabó G„ Borbély, Lukács, Varga, Kovrig, Fűtő (Apostol), Kiss János, Kiss József (Kontra), Juhász, Bé­kési. A mérkőzés előtt felhő- szakadás zúdult a játéktér­re, 40 perccel később kezdő­dött a találkozó. A végig töb­bet támadó, de a kapu előtt határozatlan Kunhegyes a mérkőzés egyetlen gólját a 9. percben szerezte Juhász révén. A második félidőben Borbély 11-esét Garáz két­szer is hárította. A végig küzdelmes, sportszerű, köze­pes színvonalú mérkőzésen a hazaiak győzelme megérde­melt. Jók: Varga Kovrig, Szabó G., ill. Szarvák, Ga­ráz. Tóth Z., Gellér. Ifi: KESE—KUE 4:2. Szolnoki Cukorgyár—Be- senyszög 6:2 (3:1). Szolnok, cukorgyári sporttelep, 250 n. V.: Molnár. Cukorgyár: Csé- csey—Gulyás, Márkus, Pusz­tai, Kovács I. (Tóth), Pászti, Sízalai (Agócs), Nagy, Kon- csik, Kalmár, Fritz. Az ese­ményekben gazdag, férfias küzdelmet hozó összecsapá­son a zöld-fehérek — az első és az utolsó negyedórában — eredményesen futballoztak a mezőnyben mindvégig ügye­sen kombináló, elszánt ven­dégek ellen. Kifogástalan küzdőszelleméért, gólratörő igyekezetéért mindkét csapat játékosait dicséret illeti. G.: Fritz (2), Kalmár, Koncsik, Nagy, Tóth, ill. Danyi K., Maródi. Ifi: Cukorgyár—Beseny­sgötg 4:1. Az idény legjobb teljesítményét nyújtották a cukorgyári fiatalok. J ászladány—Kisújszá llás 1:0 (0:0). Jászladány, 150 n. V:. Tar. Jászladány: Kö­kény—Tóth, Nagy, Kállai, Göblyös, Pomázi, Túri (Feke­te), Szűcs (Simon), Tóth T., Dömök, Lázár. Vihar miatt egyórás késéssel kezdődött a mérkőzés. A csúszós (talajon alacsony színvonalú, küzdel­mes játék alakult ki, és eiz voll a jellemző a mérkőzés végéig. A hazai csapatnak több nagy helyzete volt, de az első félidő döntetlennel zárult. Kezdés után a 46. percben Dömököt 20 méterre a kaputól buktatták, a meg­ítélt szabadrúgást a sértett a kapus közreműködésével a jobb felső sarokba rúgta, 1:0. A múlt heti sokkot nehezen kiheverő hazai csapat meg­érdemelten nyert, a kapura nem veszélyes, de lelkesen küzdő vendégek ellen. Jók: Göblyös, Lázár, Dömök, Tóth T., ill. Végh, Varga, Nagy. Ifi: Jászladány—Kisújszál­lás 1:2. ÁEV-Szajol—Törökszent- miklós 4:3 (1:1). Törökszent- miklós, 150 n. V.: Varga. TSE: Mészáros—Szebenyi (Kazinczi), Csontos, Molnár II, Rajt, Szabó (Márton), Molnár I, Rupa, Lengyel, Se­bők, Ramos I. Hazai táma­dásokkal kezdődött a mér­kőzés, mégis a 6. percben Pulger 16 méterről leadott lövése a bal felső sarokban kötött ki, 1:0. Lengyel a 23. percben egyenlített, 1:1, A második félidőben mindenki aut várta, hogy a hazai csa­pat folytatja az első félidő jó játékát. Nem így történt, mert Szajol a 49. percben megszerezte a vezetést Sza­bó Gy. révén, 2:1. Ezután a hazai védők hibájából a 65. és a 67. percben Szabó Gy. 4:l-re alakította az ered­ményt. A TSE mindent egy lapra tett fel, de az egyenlí­tés nem sikerült. A 72. perc­ben Sebők beadását Rupa a hálóba fejelte, 4:2. A 85. percben Csontossal szemben Hernek az 5-ösön szabályta­lankodott, 11-es. A megítélt büntetőt Sebők értékesítette, 4:3. A közepes iramú és szín­vonalú mérkőzésen a szeren­csésebb csapat nyert. Jó: Hernek, Szabó Gy., Pulger, Aknai, áll. Molnár II, Molnár I, Csontos. Ifi: TSE—Szajol 2:0. Tiszaföldvár—Szászberek 2:0 (1:0). Tiszaföldvár. V.: Kökény. TISE: Hernek—Far­kas A., Makó, Herkó, Farkas I. (Vass), Jakab (Petrányi), Szűcs M., Németh, Gál, Szűcs J., Duttkon. Hatalmas viharral zápor zúdult két órával a kezdés előtt a pá­lyára. Az ifjúsági mérkőzés el is maradt, de a felnőttek már tudtak játszani. A ha­zaiak a jobb helyezésért, a vendégek az esetleges 3. hely reményében léptek pályára. Ezért küzdelmes, kemény összecsapásokkal (3 sárga lap) tarkított, közepes szín­vonalú mérkőzésen a hazai­ak jobb helyzetkihasználás­sal nyertek a tartalékos ven­dégek ellen. G.: Németh, Vass. Jók: Herkó, Duttkon, Farkas A., Jakab, ill. Ma­gány, Farkas. Tiszafüred—Mezőtúri FSE 2:0 (1:0). Mezőtúr, 100 n. V.: Cziczás. Mezőtúri FSE: Sály —Gelecsák, Papp A., Juhász I., Vékony, Juhász M., Ádám (Csapó), Boros, Tóth (Nap), Tárnok, Jegesi. A főiskolás támadások közepette az első negyedóra végén szereztek vezetést a vendégek egy po­tyaízű szabadrúgásgóllal. Előnyüket a hajráig szeren­csésen őrizték, a 80. percben pedig kevés ellentámadásuk egyikének végén szép góllal bebiztosították győzelmüket, aminek kivívásához lelkes és taktikus játékuk mellett a számukra kedvező játékveze­tői felfogás, nagy adag sze­rencse és a hazaiak dekon- centrált játéka segítette őket. Góllövők: Szatmári, Pataki. Ifi: Szabó L. SE—Tiszafü­red 1:1. A Szolnoki MÁV MTE ju­nior—Jászapáti mérkőzés zi­vatar miatt elmaradt. NB-s ifjúsági bajnokság: Szolnoki MÁV MTE—Eger SE 3:1 (1:0). Eger, 200 n. V.: Mondok. Nagy küzdelemben a jól játszó MÁV MTE az utolsó negyedórában még újí­tani tudott. A szolnokiak megérdemelten hozták haza mindkét bajnoki pontot. Ez a találkozó egyben főpróba is volt, a szerdán Budapes­ten az MTK VM ellen sorra kerülő Országos Ifjúsági Ku­pa döntője előtt. A MÁV MTE gólszerzői: Major (2), Bojtok. Jók: Hatvani, Kővá­ri, Kovács, Vadicska, Major. Edző: Munkácsi József. NB-s serdülő bajnokság: Eger SE—Szolnoki MÁV MTE 2:0 (1:0). Eger. V.: Ki­rály. Labdarúgó VB Nem várt hidegzuhany Szovjetunió—Magyarország 6:0 (3:0). Irapuato, 15 000 néző, v.: Agnalin (olasz). Szovjetunió: Daszajev—Lari­onov. Kuznyecov, Besszonov, Gyemjanyanko—J aremcsúk, Zavarov, Jakovenko, (Jev­tusenko), Rác—Belanov, (Ro- gyionov); Alejnyikov. Magyarország: Disztl P.— Salilai, Róth (Burcsa), Kar­dos. Péter (Dajka) — Nagy, Détári, Garaba—Kiprich, Bognár-, Esterházy. A magyarok mexikói be­mutatkozásának első négy percére csak egy foglalom il­lik: tökéletes sokk. Még jó­szerével el sem rendeződtek a Sorok, amikor a 3. perc­ben Rác a jobb oldalról, az oldalvonal közeléből végez­hetett el szabadrúgást. A rö­vidsarok irányába 'pörgetett labda Róth melléről vissza­pattant, Jakovenko jól esz­mélt, s mintegy 6 méterről, éles szögből az elképedt Disztl és a bal kapufa közöt­ti szűk résen a rövid sarokba talált (1:0). Még nem telt el 60 másodperc, amikor a ma­gyar védelem „gazdátlanul” hagyott egy labdát. Alejnyi­kov óriási lendülettel érke­zett, és 25 méterről a kezét felemelni sem tudó Disztl mellett a bal felső sarokba bombázott (2:0). , A magyar válogatott ért­hetően hosszú percekig csak a folytatás lehetőségén törte a fejét, hiszen ilyen „zivata­ros” kezdésre senki sem gon­dolhatott a 18. szovjet—ma­gyar összecsapáson. A kö­zéppályások szinte ötlet nél­kül nézték a szovjet támia- dásszövést. Mezey György jekorán cserét határozott el, am;i mögött csakis egy okot lehetett felfedezni: egy védőt „áildözni” egy középpályásért, azért hogy a csapat képes legyen összeszedni magát 0:2- rőí. A 16. percben az újon­nan beállt Burcsa remek lab­dájával Kiprich került a védő­fal mögé, de az ötös vonalán addig várt, amíg simán sze­relték. A 22. percben Détári szabadrúgása magasan a ka­pu fölé vágódott. Amikor már úgy tűnt, hogy megszilárdítja frontjait ä magyar válogatott, a 24. percben egy tért ölelő átadás után Belanov tört be a bün­tetőterületre. A későn esz­mélő Kardosnak már csak gáncsra futotta erejéből. A vitathatatlan büntetőt Be­lanov óriási erővel a léc alá bombázta — a kapu kö­zepe táján (3:0). A 36. perc­ben jobboldali szögletet Kar­dos 8 méterről jól irányitott a jobb alsó sarokra fejjel, ám Daszajev parádés vető­déssel hárított. Fordulás után mindkét csa­pat kényelmes tempót vá­lasztott. A nyugalom a szovjetek részéről érthető volt, a magyar csapat viszont képtelen volt ritmust válta­ni. Az 58. percben Burcsa lőtt fölé, egy perc múlva Rác egyéni vállalkozása járt majdnem sikerrel. A 63. perc­ben Pétert Dajka váltotta fel. Négy perc múlva azután végképp eldőlt a találkozó sorsa: Jakovenko fantaszti­kus lendülettel tört be a ma­gyar védők' sűrűjébe. Jarem- csulkhoz továbbított, aki 7 méterről nem hibázott (4:0). A 74. percben négy magyar védő is egymásra várt. Ja- remcsuk kilépett vonalukból, de mielőtt lőhetett volna, Dajka „közbepöccintett”. Ez azért nem volt jó megoldás, mert a magyar cserejátékos lábáról a jobb kapufát érint­ve pattant a hálóba a labda (öngól, 5:0). A 75. percben Détári 22 méterről, hatalmas erővel, kevéssel lőtt fölé. Három perc múlva az alapvonal kö­zelében cselezgető Larionov lábát Garaba elhúzta — ez ás büntető. Jevtusenko ha­talmas erővel fölé lőtte a li­est. Esy perc múlva viszont már féltucatnól tartott a Szovjetunió. Alejnyikov kö­zépen szólózott, a messze ki­futó Disztl lábbal elsodorta előle a labdát, közben Gara­ba átesett Alejnyikovon, így Rogydonovnak nem volt ne­héz dolga — 11 méterről az üres kapu közepébe gurított (6:0). A csoport Argentína—Dél- Korea 3:1 (2:0). Érdekességek, nyilatkozatok — A spanyolok érvényes gólja — A franciák szegénységi bizonyítványa Elkezdődtek a labdarúgó VB mérkőzései és azon nyom­ban megkezdődtek a viták is. A legnagyobb visszhang­ja a Guadalajarában lezajlott Brazília—Spanyolország ta­lálkozónak van, és sokan fel­vetik: az ausztrál Bambridge bíró Spanyolországot kiérde­melt győzelmétől fosztotta meg. A bírálók szerint a játék­vezető két dolgot ítélt meg tévesen. A televízió százszo- ri visszajátszásaiból is egy­értelműen kitűnt, hogy a második félidő elején a fel­ső kapufáról nem kifelé, ha­nem a gólvonalon túlra pat­tant a labda, de ezt a lövést a bíró nem ítélte gólnak. Ugyanakkor vitatják, hogy az a találat, amivel a bra­zilok győztek;, lesből szüle­tett, mert két brazil labda­rúgó is ott állt az ötösön be­Röplabda Látványos, jó meccs volt ||:Gf « Női NB I: Szol­noki Vegyiművek —Kaposvári Va­sas Izzó 3:1 (7, —11, 9, 13). Szol­nok, tiszaligeti sportcsarnok, 200 néző, v.: Kiss. Grábner. Sz. Ve­gyiművek: Fésűs, Mé&zárosné, Luké- csovicsné, Vasi- "sek, Kovácsné, Sülyösné: cs.: Bó- néné. Edző: Vasi- csek János. Már a mérkőzés elejét is hosszú, izgal­mas labdamenetek jellemeztek, so­káig pont nélkül. Aztán belelendül­tek a hazaiak, és 7:0-ig meg sem álltak. Később né­mileg feljött a dunántúli gárda (7:4). de aztán megint a szol­nokiak következtek (10:4, 11:6, 14:7), és nyertek is. For­dulás után már másként ala­kult a játszma (1:0, 1:3, 4:3, 4:6, 6:6) —, ezúttal az ellen­fél egy-egy látványos labda­menet végén határozottabb- nak tűnt a befejezésnél. Lu­Sülyösné leütése védhetetlen kácsovicsné ejtései, húzásai, helyezései egy darabig ren- re célba találtak, ám csak 9:9-ig tudtak a házigazdák lépést tartani az izzásokkal, akik kihasználták Fésűsék hibáit a harmadik szettben is sokszori forgás után szü­letett meg az első hazai pont, majd később a többi (4:1, 5:2). Ekkor azonban megtor­pantak Kovácsnéék, és egy bírói ítéletet is vitatva, kis­sé hagyták följönni az ellen­felet. sőt fordult is a kocka (5:7). Megint Lúkácsovicsné cseles megoldásai szerezték vissza a hazaiaknak az előnyt (10:7), amelyet már ki sem engedtek a kezükből. A vegyisek a térfélcsere után, 0:4-ig kicsit mintha aludtak volna, ám aztán for­dítottak (5:4). Megint fan­tasztikus labdamenetek ra­gadtatták tapsra az egyre lelkesebb közönséget, s bár már 4 ponttal is vezettek a házigazdák, az ellenfél még háromszor tudott egyenlíteni. A 13. nont elérése után azon­ban kénytelen volt meghajol­ni a hazaiak előtt. Néhány hibától eltekintve igazán jó formában, kitűnő küzdőszel­lemmel, olykor látványos, szén megoldásokkal, megér­demelten nyert a szolnoki együttes a mezőnyben reme­kül dolgozó. rokonszenves, soort.szerű kaposváriak ellen. Dicséret illeti az egész hazai gárdát; a Vasas Izzó leg­jobbjai Varga és Pintér vol­tak. v. f. lül a kapussal szemben a gól előtti pillanatokban. A vasárnapi mérkőzések közül nemcsak a brazilok jo­gos, vagy jogtalan győzel­méről esik szó, hanem a franciák alacsony vizsgájá­ról is. Többen megjegyezték a , nemzetközi sajtóközpont­ban, hogy valószínűleg túl­reklámozták és túlértékelték a francia válogatottat, mert a jelek szerint nem tud any- nyit, mint amennyit nyilat­koztak, írtak róluk. Kanadai tudósítók még azt is felve­tették, hogy bizonyos bomlás mutatkozik a francia válo­gatotton belül, zavarok tá­madtak az egységben, sokan megunták Piatini kivétele­zett helyzetét és még az is feltételezhető hogy néhá- nyan, „félsztrájkot” folytat­tak a 90 perc alatt. Természetesen megtekin­tette a két csoportbeli ellen­fél egymás elleni mérkőzé­sét Mezey György, magyar szövetségi kapitány is. így értékelt: — A francia válogatottnak nem ez az igazi arca — mondta. — Szerintem idege­sek voltak az első mérkőzés­től, az elején nem használ­ták ki helyzeteiket, ettől lett nagyon nehéz számukra a találkozó. Úgy vélem, hogy a franciák még egyszer nem játszanak ilyen rosszul, vagyis a szovjet és a magyar válogatottnak is alaposan feladják a leckét. Kanada nagyszerűen küzdött, első fellépésén bizonyította, hogy nem lebecsülendő ellenfél. Egyben azt is megmutatta a franciák elleni helytállással, hogy ezen a VB-n nincs előre lefutott mérkőzés. Na­gyon szoros harcok várhatók a folytatásban is. Egyébként Papin nemcsak a franciákat juttatta győze­lemhez fejesgóljával, ha­nem egyben ő szerezte a VB-k történetének 1200. gól­ját. A vasárnap eseménye, hogy megérkezett a Mun- diálra a 24-es döntő még hiányzó résztvevője, Skócia válogatottja is. Alex Fergu­son, skót szövetségi kapi­tány kijelentette, hogy az Egyesült Államokban készül­tek és bizakodva várják a „halálcsoport” küzdelmeit, amelyben két világbajnok­kal, az NSZK és Uruguay csapatával, valamint a titkos esélyesek közé sorolt Dániá­val kell megküzdeniük. Táblázatok MEGYEI LABDA BÜGÖ-BAJNOKSAG A TERÜLETI LABDARÜGÓ-BAJNOKSAG Állasa 1. Tisza Cipő 31 19 7 5 68­32 45 2. Jászkisér 31 19 5 7 59­23 43 3. Besenysz. 31 13 9 9 53­50 35 4. Szászberek 31 11 12 8 27­■22 34 5. SZMÁV j. 30 14 4 12 60­49 32 6. AÉV Szajol 31 10 12 9 53­-44 32 7. T.-földvár 31 12 7 12 36­29 31 8. Jászapáti 30 12 7 11 35­-32 31 9. Mez. FSE 31 10 11 10 37­■37 31 10. K. Medosz 31 10 11 10 41­-45 31 11. Sz. Cukor. 31 10 11 10 49­•57 31 12. T.-miklós 31 11 8 12 51«-57 30 13. Kunhegyes 31 10 8 13 57-65 28 14. Tiszafüred 31 9 10 12 39-59 28 15. KuTE 31 9 9 13 45­-44 27 16. J.-ladány 31 9 9 13 29­-49 27 17. R.-újfalu 31 9 3 19 38­-58 21 18. Kisúisz. 31 5 9 17 25­-50 19 1. DUSE 2. Olefin SC 3. Rakamaz 4. Balmazújv. 5. Hajdúbösz. 6. Volán-R. 7. Lehel 8. H. Papp J. 9. Mátészalka 10. Karcag 11. Hajdúszob. 12. PMAV 13. H. Asztalos 14. Kisvárda 15. T.-vasvári 16. Sz. Vegyi. 28 18 29 15 28 14 29 14 2 69-22 44 6 43-24 38 5 55-30 37 7 52-32 36 29 12 12 5 48-32 36 29 13 7 9 42-32 33 29 13 6 10 46-31 32 29 12 8 9 44-33 32 29 11 8 10 41-43 30 29 11 6 12 35-41 28 29 7 12 10 39-39 26 29 9 7 13 35-49 25 29 8 7 14 29-42 23 29 7 5 17 34-48 19 29 5 8 16 19-49 18 29 1 3 25 13-97 5 A 32. fordulóban, Június 8., vasárnap, 17 óra: Tisza Ci­pő SE—Kisújszállás, Kun- szentmárton—Jászladány, Rá- kócziújfalu—Kunhegyes, Be- senyszög—Középtiszai Me­dosz, Szászberek—Szolnoki Cukorgyár, Tiszafüred—Ti­szaföldvár, Jászapáti—Me­zőtúri FSE, AÉV Szajol— Szolnoki MÁV MTE Junior, Jászkisér—Törökszentmlklós. Az utolsó három csapat már kiesett. A DUSE bajnok és Szarvas, valamint Ózd csa­patával körmérkőzéses . ala­pon osztályozót játszik az NB II-be Jutásért. Az első kettő felkerül. A félbesza­kadt Rakamaz—DUSE mér­kőzést június 5-én Rakama- zon játsszák. A 30. forduló­ban, június 8„ vasárnap, 17 óra: Karcag—Olefin SC, Ta- maskovics, Szolnoki Vegyi­művek—Balmazújváros, Nagy F„ Püspökladány—Jászberé­nyi Lehel, H. Papp J. SE —Volán-Rákóczi,