Szolnok Megyei Néplap, 1986. június (37. évfolyam, 128-152. szám)

1986-06-16 / 140. szám

1986. JÚNIUS 16. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 LABDARÚGÓ NB II A MÁV MTE bentmaradt, a Mezőtúri Honvéd kiesett Szolnoki MÁV MTE— Keszthely 1:1 (1:0). Szolnok, 800 n. V.: Pádár. SZMÁV MTE: Boros — Szilágyi, Ágh, Sugár, Rózsavölgyi — Kán­tor (Szabó, Porhanda), Kato­na, Csábi, Mészáros — He­gedűs, László. Edző: Lódi László. Keszthely: Németh Gy. — Kovács, Németh I„ Qziráki, Nikitscher — Ko­csis, Ballai, Sebestyén — Kiss, Major (Hajba), Hor­váth (Pál). Edző: Szőcs Já­nos. Tikkasztó kánikulában játszották a mérkőzést. Lász­ló lövése jelentette az első eseményt, a 4. percben pedig Hegedűs tört a kapu elé, de az utolsó pillanatban szerel­ték. Négy perc múlva a állt Szabót a 72. percben Porhanda váltotta fel. A 78. percben Pádár játékvezető megállította a játékot, és magához kérette a két csa­patkapitányt. A mérkőzés végén megkérdeztük a játék­vezetőt, hogy miért, és ezt válaszolta: „Azt mondtam, elhiszem, hogy meleg van, de ennél jóval komolyabb játékot kérek.” Végül mindkét csapat el­érte célját a döntetlennel: a MÁV MTE bentmaradt, Keszthely pedig a hatodik helyen végzett. A szurkolók viszont a bajnokság utolsó mérkőizésén jobb játékot vártak mindkét részről]. (pi) Néha még kézzel sem sikerűit megakadályozni a szolnoki támadást jobibszélső remek labdát tá­lalt László elé, de a szolno­ki gólzsák a kapusba lőtt. A vendégek túlkombinálták akcióikat, lövéseik pedig pontatlanok voltak. A 17. percben Mészáros hibázott jó helyzetben, a 24. percben viszont Major lövése a felső léc jobboldali csücskéről vá­gódott az alapvonalon túlra, öt perc múlva Horváth erős lövését védte Boros, aztán szolnoki szabadrúgás-sorozat következett, eredmény nél­kül. A 42. percben a MÁV MTE megszerezte a vezetést. Csábi a bal oldalon három védő között is a kapu elé tudott ívelni. Németh Gy. balra mozdult, Hegedűs vi­szont jól helyezett lágy fe­jessel a kapu jobb oldalába juttatta a labdát. 1:0. Szünet után az 52. perc­ben Hegedűs ügyetlenkedett kecsegtető helyzetben, öt perc múlva viszont jött az egyenlítés. Horváth lövése a bal oldali lécről visszapat­tant. és a szolnoki védők szögletre mentettek. A beívelt labdát Kiss fejjel a johb- sarökba csúsztatta. 1:1. Ezt követően lagymatag mezőny­játék folyt, érdekességet je­lentett, hogy a csereként be­Olajbányász—Mezőtúri Honvéd 3:0 (1:0). Nagykani­zsa, 2500 n. V.: Hartman. Olajbányász: Müllner—Mik­lós, Martinkovics, Szőke, Kormos — Hegedűs, Hor­váth (Balogh), László (Su­ba), Kdlemen, Skuglics, Fu- isz. Edző: Teszler Vendel. Mezőtúr: Brockhauser — Kiss, Krecska, Lakatos (Csa­tó), Hegedűs — Zomibori, Takó, Quirikó — Hídvégi, Hüber, Oláh (Békési). Edző: Földesi János. Lendületesen kezdett a ka­nizsai csapat, s a 6. percben már a hatodik szögletet ível­ték be a hazai támadók, de a mezőtúri kapus jó érzék­kel hárított. A 8. percben Skuglics 15 méteres lövését Brockhauser röviden, ütötte ki, a középcsatár ismételhe­tett, de fejese fölé szállt. A másik oldalon Hídvégi belőtt labdáját védte szépen Mül- ner. A 13. pereiben Miklós nagyszerűen játszotta magát tisztára, de nagy helyzetben mellé lőtt. A 22. percben Horváth rossz átadását Hü­ber elcsípte, két szép 'csel után helyzetbe került, ám lö­vését a védők mentették. A 24. percben vezetést szerzett a kanizsai csapat: Hegedűs futott el a jobb oldalon, La­katos csak lerántani tudta. László beívelt szabadrúgását Miklós 5 méterről fejelte a hálóba; 1:0 az Olajbányász javára. A 31. percben Oláh lövését Müllner hárította. Szünet után Quirikó hal ol­dali szögletét Hídvégi fejel­te mellé. Az 56. percben nö­velte előnyét a kanizsai csa­pat: formás hazai támadás végén László kapust is ki­cselezve gurított a hálóba, 2:0. Három perccel1 később Hüber tört be a 16-oson be­lülre, s a védők csak üggyel- bajjal tudták szerelni. A 67. percben ismét Hüber volt a főszereplő: remekül lépett ki középen, lövését Müllner lábbal hárította. Egy perccel később Csató fejelt kapu mellé. A 80. percben a cse­reként beállt Suba közelről a kapufát találta el. A 85. percben alakult ki a vég­eredmény : Kelemen—Skug­lics összjáték után a jobb­szélső a kifutó kapus mellett helyezett a hálóba. 3:0. A fülledt melegben leját­szott kiesési rangadón jól kezdett a kanizsai csapat, s megérdemelten jutott veze­téshez. A második játék­részben elért gyors gól meg­nyugtatta a hazaiakat, áten­gedték a kezdeményezést a vendégeknek. A hajrá percei ismét az Olajbányászé vol­tak, újabb góljukkal a kani­zsaiak eldöntötték a találko­zó sorsát. Jók: Müllner, Martinkovics, Szőke, Hege­dűs, László, ill. Hüber, Qui­rikó, Zombori. — Ekler — További eredmények: Nyíregyháza—Metripond 1:1, (1:1); Komló—Kazinc­barcika 3:2, (2:1); SZEOL- DÉLÉP—Salgótarján 5:3 (3:2); Dunaújváros—Szek- szárd 2d, (1:0); Eger—Deb­receni Kinizsi 4:0, (1:0) Ganz-Mávag—Vác 1:1, (1:0) Sopron—Baja 2:1, (1:1) Veszprém—Diósgyőr 3:1, (1:0). AZ NB II VÉGEREDMÉNYE 1. Dunaújv. 38 22 10 6 67-34 54 2. Eger 38 19 15 4 68-33 53 3. SZEOL-D. 38 21 9 8 75-42 51 4. Diósgyőr 38 17 11 10 64-47 45 5. Nyiregyh. 38 13 14 11 44-39 40 6. Keszthely 38 13 13 12 44-43 39 7. S.-tarján 38 13 11 14 48-45 37 8. Metripond 38 12 13 13 54-53 37 9. Komló 38 15 7 16 63-72 37 10. Vác 38 12 12 14 49-52 36 11. N.-kanizsa 38 12 12 14 47-52 36 12. Szolnok 38 14 8 16 43-51 36 13. Baja 38 13 10 15 55-69 36 14. Szekszárd 38 11 14 13 39-58 36 15. Ganz-M. 38 11 13 14 57-63 35 16. Veszprém 38 12 11 15 49-55 35 17. H. Szabó L. 38 14 6 18 46-51 34 18. Sopron 38 10 12 1€ 42-52 32 19. Debr. Kin. 38 8 12 18 42-58 28 20. K.-barcika 38 8 7 23 44-71 23 Újabb forduló Mexikóban Hazaérkezett a magyar válogatott Az E-csoport pénteki két mérkőzésével lezárult a Mundial első szakasza. Má­jus 29-től háromszor vizs­gázhattak a csapatok és 36 összecsapás döntött arról, mely válogatottak érdeme­sek a továbbjátszásra és melyek búcsúznak. Tegnaptól az „élet-halál”, vagyis az egyenes kieséses rendszerű küzdelem már három földrész eseményére szűkül. Ázsia ugyanis elve­szítette 2 képviselőjét, ma­radt 10 válogatott Európá­ból, 5 az amerikai földrész­ről, egy pedig Aifrikából. A nyolcaddöntők párosí­tásai: Mexikó—Bulgária; Szovjetunió—Belgium; Bra­zília—Lengyelország; Argen­tína—Uruguay; Olaszor­szág—Franciaország; Ma­rokkó—NSZK; Anglia—Pa­raguay; Spanyolország— Dánia; A negyeddöntők napja jú­nius 21., szombat, és 22., vasárnap. Az elődöntőké jú­nius 25., szerda. A 3. helyért június 28-án, szombaton, az 1. helyért június 29-én, vasárnap játszanak. Tegnap kora délután — Madrid érintésével — haza­érkezett Mexikóvárosból a magyar labdarúgó váloga­tott. A világbajnokságról hazatérő küldöttséget a Fe­rihegy 2. repülőtéren sokan várták, ott volt Buda István államtitkár, az OTSH elnöke és Maróti János, az OTSH elnökhelyettese. A váróteremben megértő hangulatban fogadták a küldöttséget, udvarias tap­sot kaptak a labdarúgók, vezetők, akik között ott volt Mezey György, a lemondott szövetségi kapitány és se­gítője, Tajti József is. Me­zey György elzárkózott a sajtó képviselőinek, kérdé­seitől, ám kiderült, hogy az eredeti tervekkel szemben ő és Tajti azért jöttek haza a csapattal együtt, mert úgy érezték, ez most így helyes. Érdekesség a VB-ről II. Hasszán marokkói ki­rály szombaton újból fölhív­ta a válogatottat szálláshe­lyén, El Cerritóban. Ismert, hogy az uralkodó lelkes futballbarát, s a marokkói együttes mexikói sikereinek felettébb örült. Üjabb üze­netében gratulált a Portu­gália elleni 3:1-hez, s to­vábbi sikerekre buzdította a játékosokat. Arra az esetre, ha a nyolcaddöntőben az NSZK-t ás legyőznék, kirá­lyi fogadtatást ígért. ASZTALITENISZ Remek mérkőzések, Bátorfi nagy formában nyert Három napig kilenc asz­talon pattogott a kaucsuk- labda az V. magyar nemzet­közi ifjúsági asztalitenisz­bajnokságon Szolnokon, a tiszaligeti sportcsarnokban. A 15 országból összesereg- lett csaknem 130 fiatal nem­csak egymással versengett, hanem a csarnokban ural­kodó, gőzfürdőhöz hasonló forrósággal is küszködött. Dicséretükre szól, hogy az utóbbinak ellenálltak, míg az egymás elleni mérkőzé­seik _remek, sokszor szoros és látványos csatákat hoz­tak. Pénteken késő este a csa­patmérkőzések döntője kínai fölényt hozott, fiúknál a Kínai NK A- és B-váloga- tottja került a fináléba, míg lányoknál a magyar A-vá- logatott volt az ázsiaiak el­lenfele. Lányaink közül egye­dül Bátorfi Csilla volt méltó partner, megnyerte az egyik egyest és Naggyal az olda­lán párosban is győzött. Ez sem volt azonban elég, a kínaiak 3:2-re diadalmas­kodtak, így a lányoknál és a fiúknál egyaránt, meg­nyerték a csapatversenyt. A szombat már a párosok és az egyesek csatáját hoz­ta. Késő este egészen a döntőig játszottak, s az if­júsági Európa-bajnokság fő­próbáján már sok ország fiataljai csillogtatták képes­ségeiket. A lányoknál a ma­gyarok közül elsősorban Bá­torfi, valamint Nagy ját­szotta a főszerepet, a kínai­ak mellett figyelemre méltó a román és a csehszlovák versenyzők eredményessége. A fiúknál a magyarok nem tudtak vezéregyéniségek len­ni. A kínaiakon kívül meg­lepő volt az NSZK-beliek előretörése és a csehszlovák fiatalok itt sem vallottak szégyent. Vasárnap ünnepélyes meg­nyitóval kezdődtek a dön­tők. Horváth Tibor, a MOASZ főtitkára köszön­tötte a döntőbe jutott fia­talokat, valamint Boros Ist­ván egykori világbajnokun­kat, aki nagyon szép kupát ajánlott fel a fiú döntő győztesének. Szabó József, a megyei sporthivatal elnö­ke pedig ajándékkal ked­veskedett a kétszeres EB- győztes Bátorfi Csillának. A párosok kezdtek. A két ma­gyar lány rossz felfogásban játszott, sokat rontott, így csak az első játszma elején tudtak „partiban lenni”. Nem így a fiúknál. A kí­naiak olyan fölényesen kezd­tek és vezettek, hogy a vé­gén már csak a győzelem aránya foroghatott a fejük­ben. Az NSZK-beli páros azonban 20-nál beérte őket, és látványos ütésváltásban 25:23-ra nyert. A második játszmában összeroppant a kínai duó. A leány egyes­ben Bátorfi már megmutat­ta, hogy mit tud. A védeke­ző kínai kislány ellen jól kigondolt taktikát alkalma­zott. Kiszorította az asztal­tól, aztán a hálóhoz csalo­gatta, bombaerős, szélekre ütései a ke­helyezett tenyeres után pedig ellenfele zét sem tudta felemelni. Tel­jesen tehetetlen volt, és alá­rendelt szerepet játszott a kínai kislány. Bátorfi E)B- formában játszott! A fiú egyesben a csehszlovák ver­senyző csak megszorítani tudta kínai ellenfelét, aki nemcsak a bajnoki címet nyerte el, hanem elvitte a Boros István által felajánlott kupát is. öt aranyérmet osz­tottak, de hatodikat is kel­lett volna a jó rendezésért. Csak a hőség ne lett volna! Eredmények. Leány egyes. Bajnok: Bátorfi, 2. Zheng Tao (kínai), 3. Nagy és Gao Dongping. Fiú egyes. Baj­nok és a Boros István Kupa győztese: Li Qui (kínai), 2. Krmaschek (csehszlovák), 3. Fetzner (NSZK-beli) és Zhang Dayong (kínai). Le­ány páros: B.: Badescu, Lohr (román), 2. Bátorfi, Nagy, 3. Kasalova, Davod- kova (csehszlovák) és Gao Dongping, Wang Xiuming (kínai). Fiú páros B.: Auwärtel, Fetzner (NSZK- beli), 2. Li Qui, Zhou Xiao- bing (kínai), 3. Pytlik, Ja- vurek (csehszlovák) és Mar- murek, Mommessin (fran­cia). Vegyes páros. B.:Zhou Xiaobing, Gao Dongping (kí­nai), 2. Li Qui, Wang Xiu­ming (kínai), 3. Német, Nagy és Pytlik, Kasalova (cseh­szlovák) . Mai műsor Labdarúgás: Körzeti ser­dülő bajnokcsapatok torná­ja. Szolnok, Mátyás kir. úti pálya 8.30. Totóeredmények 1. Cagliari—Lanerossi 1:0 1 2. Campobasso—Cremon. 2:1 1 3. Catania—Bologna 1:0 1 4. Cesena—Empoli 0:1 2 5. Lazio—Brescia 4:2 1 6. Perugia—Arezzo 0:2 2 7. Pescara—1Triestina 1:2 2 8. Szredec—Göteborg 2:0 1 9. Admira W.—O. Dózsa 3:2 1 10. Magdeburg—St. Gallen 5:1 1 11. Siófok—Linzer ASK 0:0 X 12. Rosenberg—Gornik Z. 0:1 2 13. Strum Graz—FTC 1:5 2 Pőtmérkőzések: 14. Malmö—Videoton 2:0 1 15. Ascoli—Catanzaro 3:2 1 16. Genoa—Sambenedett. 1:2 2 Röplabda Továbbra is veszélyes helyzetben a nők, NB B-ben a férfiak NB I. Női: Vasas—Szolno­ki Vegyiművek 3:1 (4, 4, —4, 11). Szolnok, v.: Békési, Varga. Sz. Vegyiművek: Fé­sűs, Vasicsek, Lukácsovi cs- né, Sülyösné, Mészárosáé, Kováicsné. Csere: Bónéné, Sipos A. Edző: Vasicsek Já­nos. Miután a tiszaligeti sportcsarnok foglalt, a me­gyei tűzoltóparancsnokság nemrég elkészült tornacsar­nokában játszották a mér­kőzést, az 5—16. helyért. A megyei parancsnokság di­cséretére szól, hogy a csapat rendelkezésére bocsátotta a remek csarnokot, a mérkőzés talán avatónak is számított. A csoport első és utolsó előt­ti helyezettjének találkozó­ján az első két játszmában kidomborodott a tudásbeli különbség, a Vasas könnyen nyert, a Vegyiművek igyeke­zete kevésnek bizonyult. A harmadikban viszont kide­rült, hogy a baljós előjelek még nem jelentenek végze­tet, a szolnoki gárda jól ki­használta a Vasas soraiban keletkezett „rövidzárlatot”, s biztosan győzött ebben a játszmában. A kicsi de lel­kes közönség harsányan ün­nepelte csapatát. A negye­dikben nagyszerű ütemvál­tások, szép védések tették élvezetessé a mérkőzést, 0:3 után 3:3-ra egyenlített a Ve­gyiművek, majd 10:3-ra el­húzott a Vasas. A szolnoki játékosok azonban nem ad­ták fel, fokozatosan csök­kentették hátrányukat, le­dolgozni azonban már nem sikerült, és biztosan nyert a csoportelső. Ezzel a vere­séggel a Vegyiművek to­vábbra is veszélyes helyzet­ben, a kiesőzónában tanyá­zik, a bajnokságban még egy forduló van hátra. Jó: Nyári, Nagy Gy., Szíjjártó, ill. Sülyösné, Kovácsné. Osztályozó mérkőzés az NB I-be jutásért. Férfi: Szolnoki Vegyiművek— MAFC 3:2 (9, 12—11, —9, 2) Székesfehérvár. V.: Pados, Ferenczi. Sz. Vegyiművek: Pető, Tompa, Czanek, Frá­ter, Andó, Szűcs. Csere: Fe­kete, Juhász, Erdődi, Széles. Edző: Liszi Ferenc. A jól játszó szolnoki csapat szoros küzdelem után végig vezetve nyerte az első két játszmát. A folytatásban a jól mező- nyöző és ütésben is feljavult MAFC kiegyenlített. Az ötö­dik játszma előtti szünetben olyannyira sikerült a csapa­tot felrázni, hogy pillanatok alatt már 14:0-ra is vezetett. Végül is 144 perces maratoni csatában megérdemelten nyert a Vegyiművek, és ju­tott vissza három év után az első osztályba. Boros A magyar nemzetközi if­júsági asztalitenisz-bajnok­ság férfi egyes győztese a Boros István által feajánlott kupát kapta. A névadó egy­kori magyar világbajnok 52 éve Londonban él, de a szíve mindig hazahúzza. Rendszeresen jön üzleti ügyekben, s ilyenkor talál­kozik a régi versenyzőtár­sakkal meg a sportág jelen­legi vezetőivel. Elnökhelyet­tese a nemzetközi Swaythling Klubnak, fő szervezője a ve­Kupa terán-világbajnokságnak. Ott van a világ- és Európa-baj- nokságokon, a nagy nem­zetközi versenyeken, ahol szurkol a magyarok jó sze­repléséért. Figyelemmel kí­séri az utánpótlás fejlődését. A magyar nemzetközi ifjú­sági bajnokságra, a jövőben pedig az ifjúsági és a felnőtt bajnokságokra is felajánlott a férfi és az ifjúsági fiú egyes győztesének egy ku­pát. Elhunyt Szabó János vívóedző Június 8-án vasárnap az országos vidéki úttörő csa­patbajnokságon még ott volt kisújszállási és karcagi ta­nítványaival, a napokban pedig kaptuk a szomorú hírt: Szabó János vívó szakedző, a megyei vívó szakszövetség elnökségi tagja, a MVSZ ed­zőbizottságának tagja, a kis­újszállási és a karcagi vívók edzője szerdán 80. éves ko­rában rövid szenvedés után elhunyt. Több mint fél év­századon keresztül sok ezer fiatallal ismertette meg a vívást, dolgozott Nagykani­zsán, Keszthelyen, Tapolcán, tanítványa volt többek kö­zött Marton István, Szabó Sándor tőrvívó és Vida Já­nos kardvívó. Jó munkájáért megkapta a Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója, majd a Kiváló Munkáért ki­tüntetést, a Magyar Vívó Szövetségtől pedig a Kiváló Nevelőedző kitüntetés arany fokozatát. Sárospatakon egy későbbi időpontban helyezik örök nyugalomra.