Szolnok Megyei Néplap, 1986. május (37. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-05 / 104. szám

1986. MÁJUS 5. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Kosárlabda Otthonában kikapott a bajnokjelölt Tisza Cipő Kunhegyes—Tisza Cipő 3:1 (1:1). Martfű, 300 n. V.: Ba­logh. Tisza Cipő SE: Né­meth—Sipos, Fürtös, Kar­dos, Szőke, Szántai NagyJ. (Dósa), Kés jár, Benedek, Hábensusz, Palcsó (Drá- vucz). Már a 10. percben ve­zetést szereztek a hazaiak. Benedek lövése egy védő­ről kipattant, és Palcsó kö­zelről továbbította a kapu­ba, 1:0. A nézők várták a folytatást, de helyette hi­degzuhanyt kaptak. A 31. percben súlyos védelmi hi­bából Békési gurított az üres kapuba, 1:1. A gól felrázta a vendégeket. El­sősorban a pálya középső ré­szét uralva vezették táma­dásaikat. A 68. percben Kov- rig megszerezte a vezetést, majd a 85. percben Kiss a biztos győzelmet jelentő gólt is, 3:1. A minden csa­patrészben jobb Kunhegyes megérdemelt győzelmet aratott a bágyadtan, erőtle­nül játszó listavezető ellen. Ifi: Tisza Cipő—Kunhe­gyes 4:1. Tiszafüred—Jászkisér 1:1 (0:0). Tiszafüred, 550 n. V.: Szántó. Tiszafüred: Kiss Joachim—ffialajda, Szabó J„ Deli, Erdei, Szabó, F., Barta (Németh), Kiss Jó­zsef, Somogyi (Dobi), Angi, Pataki. A füredi csapat nagy elszántsággal kezdett, de a görcsös akarás rányom­ta bélyegét a játékra. Egy- re-másra vezette támadásait, de az utolsó pillanatban mindig becsúszott a hiba. A második félidőben szinte egy kapura játszottak a ha­zaiak, de igazi gólhelyzet csak a 76. percben akadt, amit Angi ki is használt, 1:0. Továbbra is lendületben maradtak a fürediek, de egy ellentámadásból a kisé- riek értek el gólt. Egy rosz- szul eltalált labda megpat­tant egy hazai védőn, és a jobb alsó sarokban kötött ki. 1:1. A hátralévő időben hiába támadott a hazai gár­da, az eredmény már nem változott. Jók: Erdei, Pata­ki, Szabó J., Angi, ill. Bér­ezési, Tóth. Ifi: Tiszafüred—Jászkisér 0:2. Besenyszög—Szolnoki MÁV MTE junior 4:0 (1:0). Be­senyszög, 300 n. V.: Majo­ros. Besenyszög: Boros B.— Lévai, Varga J., Tóvizi, Kon- csik—Csajbók, Danyi K., Boros Gy. (Danyi T.)—Bá­lint, Maródi, Varga Gy. A nagy meleg ellenére végig élvezetes küzdelem folyt. Az első félórában a MÁV MTE fiataljai játszottak enyhe mezőnyfölényben, de a hazaiak átvészelték azt az időszakot, s egy ritkán lát­ható nagy góllal megszerez­ték a vezetést. A második félidőben már Besenyszög kezdeményezett többet, s a gólhelyzeteket jól kihasz­nálva növelte előnyét. A juniorcsapat nem keltett rossz benyomást, a mezőny­ben tetszetősen játszott. Gól: Danyi K., Maródi, Danyi T., Varga Gy. (11-esből). Jók: Boros B., Danyi K., ill. Mé­száros, Sós. Ifi: Besenyszög—Sz. MÁV MTE II 2:2. Jászapáti—AEV Szajol0:Ö. Jászapáti, 600 n. V.: Kóczián. Jászapáti: Tajti G.—Tajti I., Borics, Urbán, Mihályi, Tóth, Utasi, Illés, Ádám (Kordisz), Csőke (Kimák), Rideg. Egyenlő erők küzdel­mében igazságos eredmény született. Jászapáti egymást követő negyedik mérkőzé­sén maradt gólképtelen. A Szajol elleni közepes szín­vonalú találkozón már a gólhelyzetek kidolgozása is döcögött. Jászapátiból Bo­rics és Urbán dicsérhető, míg a vendégek valameny- nyi játékosa jó teljesít­ményt nyújtott. Ifi: Jászapáti—Szajol 2:0. Szászberek—Törökszent­miklós 2:2 (1:1). Szászberek, 250 n. V.: Horváth. Szász­berek: Farkas—Donkó, Pető L, Gyáfrás. Nagy M., Tóth, Bezzeg, Pető S., Nagy Z., Laki J., Szabó. Jó játékve­zetés mellett a nagy meleg ellenére kitűnő mérkőzést vívott a két csapat. Mindkét részről több támadás futott a pályán, látványos gólok estek, és igazságos ered­mény született. Gl.: Szabó, Tóth, ill. Rupa, Szabó. Jók: Tóth, Nagy Z., Bezzeg, ill. Szebenyi, Molnár II, Rupa. Ifi: Törökszentmiklós— Szászberek 2:1. Rákócziújfalu—Mezőtúri Főiskola 2:0 (0:0). Rákóczi- újflalu, 150. n. |V.: Bohár. Rákócziújfalu: Dorkó— Hellenpach II, Mihovits, Hellenpach I (Hovodzák), Mihályi, Vadas (Ádám), Fe­kete, Géléi, Balogh, Szőke, Zakar. A nagy küzdelmet hozó, de alacsony színvona­lú mérkőzést végigtámadta a hazai csapat. A 7. percben Mihályi szabadrúgása ment mellé, majd Fekete nagy helyzetben fölé lőtt. A 30. percben Géléi lőtt gólt, de lesről, aztán Zakar a kapu­fát találta el. A második já­tékrészben is a hazaiak tá­madtak többet és az 51. percben Géléi szép fejessel megszerezte a vezetést, 1:0. Az 58. percben Balogh egyé­ni játék után gurított Géléi­hez, aki nem hibázott. 2:0. Jók: Balogh (a mezőny leg­jobbja), Hellenpach II, Mi­hályi. Az ellenfél csapatá­ban senki sem nyújtott ki­emelkedőt. Ifi: Rákócziújfalu—Mező­túr 2:0. Szolnoki Cukorgyár—Kis­újszállás 1:0 (1:0). Kisújszál­lás, 300 n. V.: Kökény. Kis­újszállás Máté—Sotus (Szen- czi), Varga, Biró Z,, Vigh, Biró L., Halász (Fazekas), Tóth, Földi, Oros., S. Nagy. Már az ötödik percben, igaz, hogy szerencsés góllal, de megszerezte a vezetést a Cukorgyár. A hazai csatárok ezúttal sem tudták bevenni az ellenfél kapuját. A má­sodik félidőben Sotus és a cukorgyári Kovács S. össze­fejelt és Kovácsot orvoshoz kellett vinni. Góllövő: Kon- csik. Jók: Kovács A., Pusz­tai, Pászti, Koncsik, Nagy. A kisújszállási csapatból nem lehet senkit kiemelni. Ifi: Kisújszállás—Szolnoki Cukorgyár 2:0. Kunszentmárton—Tisza- földvár 1:1 (1:0). Kunszent­márton, 300 n. V.: Pintér. KTE: Garáz—‘Bállá, Szarvák, Hábensusz, Tóth Z., Bar- tucz (Szathmári), Kerekes, Gellér, Pálinkás, Veres, Ki­rály. Közepes iramú mér­kőzésen a 8. percben Király belőtt labdáját a vendégka­pus kiejtette, és a berobba­nó Pálinkás a kapuba kotor­ta. Fordulás után Jakab úgy szerelte Gellért, hogy min­denki Il-est várt. A gyor­sabb vendégcsatárok ügye­sebb támadásukkal veszé­lyeztettek, és a kimagaslóan játszó Dutkon is kiegyenlí­tett. Ezután Kereskes ha­gyott ki százszázalékos helyzetet. Az utolsó tíz percben fölénybe került a KUTE, de csatárai soro­zatban a cselezésbe fullad­tak a jól tömörülő védelem között. Jók: Gellér, Bállá, Garáz, Szathmári, ill. Nagy, Dutkon, Herkó, Szűcs. Ifi: KTE—TISE 1:0. J ászlad ány—Középtiszai Medosz 0:0. Jászladányban játszották. Körzeti bajnokság. A Jász­sági csoportban az éllovas kiütötte a tavaszi szezonban feltámadt Jászárokszállást. Eredmények: Zagyvarékas— Jásztelek 0:3, Jászfelső­szentgyörgy—Jászjákóhal- ma 0:8, Pusztamonostor— Jánoshida 1:3, Jászboldoghá- za—J ászfényszaru 0:2, Jász- dózsa—Alattyán 1:6, Jászal­sós zentgyörgy—Jászárok- szállás 5:0. Középcsoport: Tiszatenyő—Kőtelek 1:0, Üj- szász—Tiszagyenda 5:1, Ti- szaroff—Túrkeve 1:3, Tó­szeg—Kuncsorba 3:2, Ken­gyel—Kétpó 2:0, Nagykörű— Fegyvernek 0:4, örményes— K. Medosz II, 2:2. Tiszai csoport. Abádszalók újabb győzelmével nagy lépést tett a bajnoki cím felé. A má­sodosztályért küzdő csapa tok párharcát Tiszaszőlős nyerte. Tiszaörs tavasszal már a negyedik győzelmét aratta. Eredmények: Tisza Örs—Tiszaigar 2:1, Abádsza­lók—Nagyiván 4:1, Tisza szentimre—Tiszaderzs 9:0, Tiszaszőlős—Kunmada­ras 2:1, Tiszabura szabad. Kunsági csoport: Szele­vény—TISE II 2:2, Tisza- inoka—Tiszasas 1:7, Cserke- szőlő—Nagyrév 7:0, Tisza- kürt—Öcsöd 0:4, Tiszaug Csépa 0:2. Hírverő mérkőzés. Video­ton SC—Kunszentmártoni TE 8:0 (5:0). Kunszentmár­ton, 3500 n. V.: Szabari. Videoton: Koszta—Vaszil, Horváth, Selyem, Végh. Wittman (Simon), Májer (Sallói), Gyenti, Csucsánsz ky, Vadász, Novath. KUTE: Garáz—Bállá, Hábensusz, Tóth Z,. Bartucz, Szathmá­ri, Gellér, Pálinkás, Veres, Király. Játszott még: Gácsi, Szvoboda, Dudás, Kerekes, Tóth Zs., Lovas. Olyan ér­deklődés kísérte Tiszazug- szerte és a környékbeli vá­rosokból érkező, labdarúgást szeretők részéről a Dunán­túlról az Alföldre ránduló, volt UEFA Kupa-döntős NB I-es sikercsapatot, hogy a nézőszámot tekintve pálya- rekord született az egyéb­ként is kitűnő, jól előkészí­tett sporttelepen. Méltán ne­vezhető a mérkőzés is a május 1-i ünnepség fény­pontjának, bár a válogatot­tak már nem vehettek rajta részt. A Videoton nem tö­rekedett a látványos akciók­ra, főleg a széleken indított támadások sikeres befejezé­sével ragadtatta el a közön­séget. Májer első góljánál a hátvéd és a kapus is érin­tette a labdát, mégis a háló fogta meg. Bemutatták azt is, hogy helyzet nélkül, vá­ratlan lövésekkel hogyan kell a kapuba találni. A mérkőzés vége felé Kerekes és Selyem (aki mindenütt ott volt) találkozásai is élményszámba mentek. — Lázi — Táblázatok VÍZILABDA OB I l. O. Dózsa 16 5 1 234­■167 37 2. BVSC 17 2 3 212­■155 36 3. Vasas 14 4 4 219­-155 32 4. Szolnok 13 5 4 216­-175 Sl 5. FTC 13 5 4 245­-209 31 6. Eger SE 13 2 7 185­-190 28 7. Tungsram 12 2 8 208­-199 26 8. Tatabánya 8 5 9 174­-190 21 9. Bp. Honvéd 7 4 11 190­*191 18 10. Medicor 7 2 13 201­•225 16 11. SZEOL-D. 3 5 14 179­-206 11 12. Bp.Spartacus 4 2 16 158­-206 10 13. Szentes 3 1 18 179­-246 7 14. Kecskemét 2 — 20 156­•242 4 1. DUSE 25 15 8 2 55-20 38 2. Rakamaz 25 13 8 4 49-28 34 3. Olefin SC 25 14 6 5 38-19 34 4. Hajdúbösz. 25 12 9 4 45-26 33 5. Balmazú.iv. 25 13 5 7 43-25 31 6. H. Papp J. 25 11 7 7 40-27 29 7. Volán-R. 25 11 7 7 35-26 29 8. Lehel SE 25 10 5 10 37-28 25 9. Mátészalka 25 10 5 10 36-40 25 10. H.-szobosz. 25 6 10 9 34-37 22 11. Karcag 25 9 4 12 28-37 22 12. PMÄV 25 7 6 12 29-42 20 13. H. Asztalos 25 7 5 13 25-40 19 14. Klsvárda 25 7 4 14 29-39 18 15. T.-vasvári 25 5 7 13 17-36 17 16. Sz. Vegyi. 25 1 2 22 10-80 4 Május 10., szombat: BVSC— Szolnoki Vízügy SE, Szönyi u. 17. A TERÜLETI LABDARÜGO-BAJNOKSAG Állasa A MEGYEI BAJNOKSÁG AllAsa 1. Tisza C. SE 27 16 7 4 53-26 39 2. Jászkisér 27 16 5 6 51-18 37 3. Besenyszög 27 13 7 7 49-41 33 4. SZMAV j. 27 14 3 10 57-43 31 5. Jászapáti 27 12 6 9 33-26 30 6. Szászberek 27 9 11 7 23-19 29 7. Mezőt. FSE 27 9 10 8 32-33 28 8. AÉV Szajol 27 8 11 8 44-35 27 9. T.-miklós 27 9 8 10 38-45 26 10. Sz. Cukor. 27 8 10 9 38-50 26 11. T.-földvár 27 9 7 11 30-26 25 12. K. Medosz 27 8 9 10 34-42 25 13. Tiszafüred 27 8 9 10 31-48 25 14. KuTE 27 8 8 11 42-38 24 15. Jászladány 27 8 7 12 27-40 23 16. Kunhegyes 27 8 6 13 50-61 22 17. R.-újfalu 27 8 3 16 33-53 J9 18. Kisújszáll. 27 5 7 15 22-43 17 Rájátszás minden mennyiségben NB II. női. Rájátszás: Szol­noki MÁV MTE—Nyíregyhá­zi MGFSE 106:37 (49:24). Szolnok, Véső u. V. Gróf. MÁV MTE: Szálai (20), Ölti (24). Czeglédi (8), Mohácsi (10), Molnár (7), Csere: Vas (6), Rontó (8), Túróczi (20), Kurucz Belvaracz (3), Edző: Tapodi László. A hazaiak kezdtek jobban, 11:0-ra ve­zettek, amikor több ziccer­helyzetet kihagytak, mellyel felhozták a főiskolásokat. A második játékrészben aztán teljesen kidomborodott a MÁV MTE lényegesen na­gyobb tudása. Miskolci Postás—Kisújszál­lási MÁV ESE 66:40 (32:19). Kisújszállás. MÁV ESE: Sző­ke (18), Demeter (6), Egyed —Kun, Tardi (13), Horváth (3), Csere: Szabó, Békányné. Edző: Szabó Tibor. A diós­győri játékosakkal megerő­sített csapattal szemben, vé­gig kiegyenlített mérkőzésen maradt alul a rendkívül nagy akarással és helyenként jól játszó hazai gárda. Férfi: Szolnoki KVFSE— Nyíregyházi MGFSE 84:56 (36:25). Szolnok, Tiszaliget. V.: Tunner, Kurucz. Szolno­ki KVFSE: Simon (17). Me- zőssy (12), Váradi A. (17), Sándor (10), Deák (6), Vá- rady G. (8), Tóth (12), Mol­nár (2). Edző: Vánady Géza. Rekkenő hőségben sok hibá­val játszott a két, tartaléko­sán kiálló csapat. A szolno­ki főiskolásak végig vezetve, magabiztosan győztek ilyen arányban is. Jók: Simon. Vá- rady A., Meaőssy, ill. Körö­si, Varga. Kazincbarcika—KVFSE 62:56 (56:56, 26:26). Szolnok, Tiszaliget. V.: Varga, Gede­on. KVFSE: Sándor (8), Vá- rady A. (11), Sándor (7), Tóth (12). Németh (6), Deák, Táskái (4), Mezőssy, Várady G. (2), Papp (6), Edző: Vára­dy Géza. A mérkőzés úgy kezdődött, hogy sima főisko­lás siker lesz. A vendégek azonban magukra találtak, és a hosszabbításban győzni tudtak. Jók: Tóth, Várady A., ill. Bárhegyi (17), Ga- szob (12). Teke NB l-ben a MÁV MTE férficsapata A bajnokcsapat, felső sor, balról: Biró József edzó, Mészá­ros József, Mátyás Pál, Hegyi Zoltán, Molnár Pál szakosz­tályelnök. Alsó sor balról: Laczkovicz László technikus, Ri­gó Dezső, Kántor Sándor, Dedrák György, Vigb Albert NB II. férfi: Szolnoki MÁV MTE—Kecskeméti MÁV 6:2 (2430:2336 fa). Szolnok. Mun­kásőr u. A teke férfi NB II. idei záró fordulójában a MÁV MTE 94 fás előnnyel megszerzett győzelmével, az NB II. Keleti csoportjának bajnoka lett. A szolnokiak­nak a bajnokságban a Debre­ceni MVSC, majd Somoskő­újfalu volt a riválisa. E pár­harcban a MÁV MTE ver­senyzői érett, egyenletes tel­jesítményükkel teljesen meg­érdemelten múlták felül ve- tély társai kát. Nagyszerű „munkájukat” bizonyítója többek között, hogy hazai pályán az egész idényben ve­retlenek maradtak. Az együttes 3 éves munkáját ko­ronázta a bajnoki cím meg­szerzése és az NB I-be ju­tás. MÁV MTE: Kántor 450, Rigó 436, Mátyás 435, Mészá­ros 402, Dedrák 361, Hegyi (ifj) 346, ill: Bontovics 401, Bayer 397. Nagy 395 fával. Akik a bajnoki címet és az NB I-be jutást kiharcolták: NB II. férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Debreceni , Kini ­zsi 3:0 (11, 9, 9). Debrecen. V.: Bogyó, Újhelyi. Sz. Ve­gyiművek: Szűcs, Pető, Tompa, Czanek, Fráter, An- dó. Csere: Juhász. Edző: Liszi Ferenc. A bajnoki cím szempontjából sorsdöntő mérkőzésen a kitűnő telje­sítményt nyújtó Vegyimű­vek idegenben is biztos győ­zelmet aratott. Sz. Vegyiművek 19 16 3 52-16 35 DUSE 19 16 3 51-17 35 D. Kinizsi 19 15 4 47-21 34 Nyíregyh. MGF 19 14 5 48-20 33 Borsodi Bányász 19 14 5 48-20 33 Titász 19 7 12 29-39 26 Kunhegyes 19 7 12 29-43 26 Debreceni USE—Kunhe­gyes 3:0 (7, 10, 5). Debrecen, 60. n. V.: Seres, Szomoiya. Kunhegyes: Kasza, Felső, Szabó, Dancsik, Eperjesi, Tóth I. Csere; Tóth S., Ko­csis, Bodó, Kovács. Edző: Csapó Ferenc. Megérdemel­ten győzött a nagyobb já­tékerőt képviselő bajnok- aspiráns egyetemi csapat. Jók: Felső, Kasza. Szolnokon, a Killián Főis­kolán szombaton és vasár­nap megrendezett tollaslabda vidékbaj.nokságon 6 csapat, 28 versenyzővel vett részt. Eredmények, női egyes: 1. Gönczy Andrea (NYVSSC), 2. Fórián (Debrecen), 3. Var- gáné és Losoncky G. (NYVSSC). Férfi egyes: 1. Kiss Csaba (Zsombó). 2. Geb­hard T. (Killián FSE). 3. Arsena és Andita (NYVSSC). Női páros: i. Gönczy, Lo- sonoky (NYVSSC), 2. Fórián, Hegyi Zoltán, Lőrinczy Atti­la, Baláti József, ifj. Bíró József (ifjúságiak), Bíró Ba­lázs, Dedrák György, Kántor Sándor. Mátyás Pál, Mészá­Szolnoki Titász—Borsodi Építők 3:0 (5, 12, 12). Szol­nok, dr. Csanádi u. V.: Bu­rai. A vezetőbíró nem ér­kezett meg, így a kiküldött másodbíró vezette le a ta­lálkozót. Titász: Balázs, Kiss, Cseh, Nagy A., Novák, Nagy T. Csere: Balogh, Ko­vács. Edző: Surányi Márton. A minden tekintetben jobb Titász különösebb megeről­tetés nélkül biztosan nyert. Jók: Nagy T„ Balázs. No­vák. Ifi: Borsodi Építők—Szol­noki Titász 3:0. A Szolnoki Titász mini fiú röplabdacsapata Egerben az Eger Kupa országos rríí- ni röplabda tornán szere­pelt. A szolnoki fiatalok nyolc csapat között veretle­nül szerezték meg az első­ségét, ezzel ők vehették át egyéves megőrzésre Eger vá­rosának mini röplabda ván­dorkupáját. A csapat tag­jai: Mátyus, Szilágyi, Túri, Szarka, Nádas, Pénzes. Ed­ző : Pénzes György. Karácsony (Debreceni Kini­zsi), 3. Keul, Harsági (NYVSSC). Férfi páros: 1. Engler I., (Killián FSE), Kiss Cs. (Zsombó SE), 2. Gebhard (HKFSE), Klein (HOSE), 3. Andita, Arsena (NYVSSC), és Szőlek (Killián), Fábián (Debreceni Kinizsi). Vegyes- páros: 1. Gebhard (HKFSE), Gönczy (NYVSSC), 2. Kiss Cs. (Zsombó), Losoncky (NYVSSC), 3. Szőlek. Kovács (Killián FSE) és Fábián. Fó­rián (Debreceni Kinizsi). nos József, Rigó Deatö. edző: Bíró József, szakosztályel­nök: Molnár Pál, szakosz­tályvezető : Vigh Albert. Foto: Novák Tenisz Férfiaknál mezőtúri, nőknél szolnoki sikerek Május 2—4 között rendez­ték meg Szolnokon a Tisza- ligetfoen a Szolnok megyei felnőtt férfi és női egyéni, valamint páros bajnokságot. A versenyen a közelmúlt­ban megalakult szakosztá­lyok még nem képviseltették magukat, így a helyezéseken a Mezőtúri Honvéd és a Szolnoki MÁV MTE sporto­lói osztozkodtak. Eredmé­nyek, férfi egyéni: 1. Velcz 5Íolt (Mezőtúr 6:2, 6:2), 2. Soós Szabolcs (Mezőtúr), 3. 30athó Gábor és Kováts Zsolt (Szolnok), Női egyéni: 1. Lo- sonczi Réka (Szolnak 6:1, 6:2), 2. Járai Emese (Szol­nok), 3. Fehér Andrea (Me­zőtúr) és Rudinszky Ágnes (Szolnok). Férfi páros: 1. Vele—Soós (Mezőtúr 4:6, 6:3, 6:3), 2. Kováts—IRadócz, 3. Bartha—Szarvas és Bathó— Tolna (mind Szolnok), Az or­szágos csapatbajnokság har­madosztályának küzdelmei három hét múlva kezdődnek, a Szolnoki MÁV MTE első mérkőzését május 24-én Bé­késcsabán játssza, majd 25- én itthon fogadja a Berettyó­újfalu együttesét. T otóeredmények l. Kassel—Blau Weiss 90 1:1 X 2. TB Berlin—Aachen 2:2 X 3. Braunschwelg—Darms. 1:2 2 4. Hertha BSC—Freiburg 1:1 X 5. Stuttg. Kickers—Osnab. 6:1 1 6. Arezzo—Bologna 1:0 1 7. Catanzaro—Cagliari 4:0 1 8. Cremonese—Lanerossl 2:2 X o. Genoa—Lazio 1:1 X :o. Monza—Brescia 0:0 X li. Pescara—Aseoll 0:1 2 12. Sambened.—Campob. 0:0 X l.l. Tricstlna—Empoll Pótmérkőzések: 1:0 1 14. Bielefeld—Karlsruhe 2:0 1 15. Cesena—Perugia 2:0 1 18. Palermo—Catania 0:0 X Röplabda Els6 helyen a Vegyiművek Tollaslabda vidékbajnokság