Szolnok Megyei Néplap, 1986. május (37. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-13 / 111. szám

1986. MÁJUS 13. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Öt csapat nem rúgott gólt Szolnoki Cukorgyár—Kun. szentmárton 3:0 (2:0). Szolnok, cukorgyári sportte­lep, 150 n. V.: Hagyó. Időn­ként szemre is tetszetős já­tékkal rukkoltak ki a hazai zöldféhérek. Az azonos já­tékrendszerben felálló két csapat a támadójátékra fek­tette a fő hangsúlyt, így a közönség végig változatos, eseménydús összecsapást lát_ hatott. A példamutató igye­kezettel küzdő együttesek találkozóján az döntött, hogy a Cukorgyár a kapu előtt határozottabbnak bizonyult Gólszerző: Fritz (2), Pusz­tai. Jó: Fritz (a mezőny leg­jobbja), Szalai, Pusztai, Pászti, Kovács J., Komcsik, ill. Bállá, Szarvák L„ Gellér. Jászkisér—Jászapáti 1:0 (0:0). Jászkisér, 400 n. V.: Ferge. Ideális labdarúgóidő­ben szép számú közönség előtt került sor a jászsági rangadóra. Az első félidőt alacsony színvonal jellemez­te, mindkét csapat nagy hi­baszázalékkal játszott. Ekkor még inkább a két tizenha­tos között folyt a játék, a kapuk ritkán kerültek ve­szélybe. Szünet után javult a színvonal, a hazai csapat fö­lénybe került, de helyzetek sorozatát hagyta ki. A 70. percben a jászkiséri edző kettős cserét hajtott végre. Két percre rá a csereként beállt Pásztor nagy gólt lőtt, ezzel meghálálta az ed­ző bizalmát! Végeredmény­ben nehezen nyert a helybeli együttes a lelkes vendégek­kel szemben — sikerült re- vansot venni az őszi veresé­gért. Jó: Bércesi, Tóth L„ Kovács, Gócza, ill. Borics, Illés. Ifi: Jászkisér—Jászapáti 1:1. Tisza Cipő—SZÁÉV-Szajol SE 3:1 (1:1). Szajol, 400 n. V.: Somogyi. Nagy lendület­tel kezdtek a szajoüak és a második percben Szabó ré­vén vezetést szereztek, öt perccel később a vendégcsa­pat Hábensusz fejesével egyenlített. A félidő további részében kiegyenlített volt a játék, a hazaiak harcosab­ban, a vendégek techniká- sabban fociztak. A II. fél­időben a bajnokjelölt foko­zatosan fölénybe került, és előbb Kesjár, majd Nagy J. góljával a maga javára for­dította a mérkőzést. A he­lyenként színvonalas találko­zón dicséretesen kütedött mindkét csapat. Jó: Kupái, Hemek, Urbán, ill. Háben­susz, Szőke, Szántai, Bene­dek. Ifi: SZAÉV-Szajol SE— Tisza Cipő 1:2. Szászberek—Sz. MÁV MTE junior 2:0 (1:0). Tiszaliget, 150 n, V.: Mankóth. Közepes színvonalú és iramú mérkő­zésen, a minden elképzelés nélkül játszó juniorok el­len megérdemelten nyert a lelkesen és helyenként még jól is focizó Szászberek. G.: Pető, Nagy M. Jók: Dón­ké, Laki J., Bezzeg, a ha­zaiaknál nem volt kiemelke­dő teljesítmény. Sz. MÁV MTE ifi—Szász­berek 14:0. Törökszentmiklós—Tisza­füred 6:3 (3:0). Törökszent­miklós, 200 n. V.: Boros. Közepes iramú és színvonalú mérkőzést játszott a két csa­pat. A hazai támadásokkal kezdődött a mérkőzés, s már a 3. percben a hazaiaknak Sebők megszerezte a veze­tést. 1:0. Továbbra is a helyi csapat irányította a játékot, Lengyel 24. és 35. percben lőtt góljaival 3:0-ra alakult az eredmény. A második félidő ismét hazai találattal kezdődött; mindjárt az első támadásból Szabó volt ered­ményes, 4:0. Az 56Í percben egyéni játék után Sebők nö­velte az előnyt, 5:0. Néhány perccel később ismét Len­gyel lőtt a hálóba, 6:0. Ez^ uitán Tiszafüred jól kihasz­nálta a TSE védelmének megingásait és a 74. percben Szabó F. (6:1), a 80.-ban Németh (6:2), a 85. percben Pataki (6:3) alakította ki a végeredményt. összességé­ben a hazai csapat 70 percig jól játszott és megérdemel­ten nyert. Jó: Csontos, Len­gyel, Sebők, Molnár II, Ku­pa, illetve Szabó J., Deli, Somogyi, Szabó F. Ifi: TSE—Tiszafüred 5:1. Középtiszai Medosz SK —Kisújszállás 3:0 . (0:0). Kenderes, 500 n. V.: Vince- pap (Heves m.). Nagy szá­mú közönség előtt, jó iramú, küzdelmes mérkőzést vívott a két szomszéd, helység csa­pata. Kisújszállás lelkesen és jól játszott, így kiegyenlített küzdelem jellemezte az első félidőt. A szünet után fel­javult a K. Medosz középpá­lyás sora, így fokozatosan fölénybe kerülték a hazaiak, ami látványos gólokban is megmutatkozott. Góllövők: Rapi (2), Szántó. Jó: dicséret illeti az egész hazai csapa­tot elszánt, lelkes játékáért, ML Varga L., Halász. Ifi: K. Medosz—Kisújszál­lás 0:2. Mezőtúri FSE—Besenyszög 1:1 (0:0). Mezőtúr, 250 n. V.: Asztalos. A főiskolások feledtetni akarván múlt he­ti, kínos vereségüket, óriási becsvággyal játszottak. Az éremesélyes vendégek is jól küzdöttek, de jobbára véde­kezni kényszerültek a me­zőnyben a tavaszi idény leg­jobb teljesítményéit nyújtó hazaiak ellen, akik azonban a jó támadások utáni gól­helyzetekben — egy szabad­rúgás utáni helyzet kivételé­vel, amikor Csapó fejelt a hálóba — elemi hibákat kö­vettek el. Megtették ezt a saját kapujuk előtt is — rá­adásul a 90. percben. így a Besenyszög, egyetlen lehető­ségét kihasználva, elvihette az egyik pontot. Góllövők: Csapó, Maródi. Jók: Boros, Papp, Vékony, ill. Varga J., Tóvizi, Varga Gy. Kiállítva Danyi K. (Besenyszög), és Csapó (FSE). Ifi: H. Szabó L. SE—Be­senyszög 3:2. Tiszaföldvár—Rákócziúj- falu 1:0 (1:0). Tiszaföldvár, 300 n. V.: Hincz. Végig iz­galmas, jó iramú mérkőzést látott a nagy számú közön­ség. A vendégeknek létfon­tosságú lett volna a pont­szerzés, és ezért mindent meg is tettek. Azonban a hazaiak nehézzé tették a dolgukat, mert ismét sok gólhelyzet maradt ki. A föld­váriak megérdemelten nyer­tek a rokonszenves vendég­csapat ellen. G.: Szűcs M. Jó: Szűcs M., Szűcs J., Ma­kó, Henkó, ilL Dorkó, Miko- vics, Szőke, Mihályi. Ifi: TSE—Rákócziújf alu 0:0. NB-s ifjúsági bajnokság: Szolnoki MÁV MTE—Deb­receni MVSC 2:2 (0:1). Szol­nok, Mátyás kir. u. V.: Ma­jor. A MÁV MTE gólszerzői: Bon tavi cs, Kernen czei, Jók: Kemenczei, Lajkovics, Bon- tovics. Edző: Munkácsi Jó­zsef. NB-s serdülő bajnokság: Szolnok MÁV MTE—Debre­ceni MVSC 4:0 (2:0). Szolnok, Mátyás kir. u. V.: Szívós. G.: Tószegi (2), Bu­rai, Farkas. Jó: Smidéliusz, Major, Draskóczi, Viola. Ed­ző: Tari János. Olimpiai Otpróba Pontvadászat két keréken Vasárnap me­gyés zerte, tíz aelyszínen gyűltek 2gybe az Olimpiai otpróba „pontva- 'iászai”, hogy hó­doljanak kedvenc sportakciójuk­nak. A korábbi oróbákhoz hason­lóan, zömmel a .törzsvendégek” jöttek el. Bár akadtak néhányan. akik most táltak”; ezút­tal kerékpár kispróhán ve­hettek részt. A 14 éven felü­li és ötvenen aluli férfiak 60 km-es távját négy, míg a nők, a 14 év alatti fiúk és 50 feletti férfiak 35 km-es táv­ját kétórás szintidővel kellett teljesíteni. A megyei helyszí­nek közül legnépesebb volt a szolnoki körzet (Szolnok— Űjszász), ahol százhuszon­nyolcán vágtak neki az út­nak. Szolnokon a besenyszö- gi úti rajthelyen zömmel fia­talok jelentkeztek, de akad­tak idősebbek is, mint pél­dául a már „törzsvendégnek” számító 49 éves Peták Kál­mán. a Verseghy Gimnázium tanára, aki — mint mindig — 22 éves egyetemista fiával érkezett. Főleg megyeszék­helyiek jöttek el, de akadtak megyén túliak is, például Püspökladányból, Maglódról, Hódmezővásárhelyről és még sorolhatnánk tovább. Itt a mezőny legfiatalabbja a 10 éves helybeli Halász Róbert, a Mátyás király Oti Általános Iskola 4. osztályosa volt. aki már három éve próbázik rendszeresen. Érdemes meg­említeni, hogy 14 nő és hét 14 éven aluli fiú is 60 km-es távra vállalkozott. így nekik kétpontos nagypróbának szá­mított a teljesítmény. Kilenc óra után néhány perccel hangzott el a rajt vezényszó. A 35 km-esek élmezőnye már 10 órakor közeledett a cél fe­lé. Közülük a leggyorsabb a szolnoki Szívás Attila volt, aki egy óra alatt teljesítette a távot, a 60 km-esek első befutója a szintén idevalósi Bódi István, ö 10.55-kor ért célba. A 14 éven aluli, ugyan­csak helybeli Gombkötő Zol­tán dicséretére válhat, hogy 60 km-en 1 óra 30 perc alatt érkezett be. Amikor 13 óra­kor „leltárt készítettek” a rendezők. kiderült, hogy mind a százhuszonnyolcán eredményesen próbáztak. A rajthelyek közül még a kun­szentmártoni körzetben vol­tak sokan: száztizén hárman pattantak nyeregbe és három ÍCi vételével sikeresen telje­sítették. Törökszentmiklóson 22. Jászberényben 48. Túrke- vén 12. Kisújszálláson 60. Tiszafüreden 34. Mezőtúron 8 prőházó nyergelte meg a ..drótszamanat”. lev a me­gyében — Karcag kivételé­vel. ahonnan nem érkeztek be az adatok időben — ezút­tal négyszáífhuszonöten vet­tek részt a sportakcióban és négy híján sikeresen telje­tették a távot. Táblázatok A TERÜLETI LABDABOCO­bajnoksag Állasa 1. DUSE 2. Rakamaz 3. Olefin SC 4. Hajdúb. 5. Balmazújv. 6. H. Papp SE 7. Volán-R. 8. Lehel 9. Mátészalka 10. Karcag 11. Hajdúsz. 12. PMAV 13. H. Ászt. SE 14. Klsvárda 15. Tiszavasv. 16. Sz. Vegyim. 26 16 8 2 62-20 40 26 13 9 4 49-28 35 26 14 7 5 39-20 35T 26 12 10 4 46-27 34 26 13 6 7 44-26 32 26 12 7 7 43-27 31 26 11 7 8 35-27 29 26 10 6 10 38-29 26 26 10 6 10 37-41 26 26 10 4 12 29-37 24 26 6 10 10 34-38 22 26 8 6 12 30-42 22 26 7 6 13 25-40 20 26 7 5 14 30-40 19 26 5 7 14 17-39 17 26 1 2 23 10-87 4 A 27. fordulóban (május 18„ vasárnap, 17 óra): Vo- lán-Rákóczi—Klsvárda, Pa­taki, Hajdúszoboszló—Szol­noki Vegyiművek, Mátészal­ka—Karcag, H. Asztalos SE— Jászberényi Lehel. MEGYEI BAJNOKSÁG 1. Tisza C. 28 17 7 4 56-27 41 2. Jászkisér 28 17 5 6 52-18 39 3. Besenysz. 28 13 8 7 50-42 34 4. SZMTE j. 28 14 3 11 57-45 31 5. Szászb. 28 10 11 7 25-19 31 6. Jászapáti 28 12 6 10 33-27 30 7. Mezőt. FSE 28 9 11 8 33-34 29 8. T.miklós 28 10 8 10 44-48 28 9. Sz. Cukor. 28 9 10 9 41-50 28 10. AEV Szajol 28 8 11 9 45-38 27 11. Tiszaföld. 28 10 7 11 31-26 27 12. K. Medosz 28 9 0 10 37-42 27 13. Tiszafüred 28 8 9 11 34-54 25 14. Kunsztm. 28 8 8 12 42-41 24 15. Jászladány 28 8 8 12 27-40 24 16. Kunhegyes 28 8 7 13 50-61 23 17. R.újfalu 28 8 3 17 33-54 19 18. Klsújsz. 28 5 7 16 22-46 17 A 29. fordulóban (május 18., vasárnap) : Kunszent­marton—Rákócziújfalu, Szol­noki MÁV MTE junior—Tisza Cipő SE, Mezőtúri FSE—T5- rökszenmtiklós, Tiszaföld­vár—Jászkisér, Szolnoki Cu­korgyár— AEv Szajol, Közép- tiszai Medosz—Jászapáti, Kunhegyes—Tiszafüred, Jászladány—Szászberek, Kis­újszállás—Besenyszög. Szombaton és vasárnap ren­dezték meg Szolnokon, a Vé­ső úti sporttelepen az Orszá­gos Veterán Atlétikai Baj­nokságot. A házigazda a MÁV MTE színeiben, az 55— 60 évesek korcsoportjában a szolnoki Novák Károly (elöl) 800 méteren 27,3 mp-cel, új országos veteráncsúcsot ért el (Fotó: Szívós) Vlsaxaplllantó Bemutatkozás, Bánkuti-módra Sokakat meglepett a hír tíz nappal ezelőtt: a Szolno­ki MÁV MTE elnöksége le­szerződtette NB Il-es labda­rúgó-csapathoz szak tanács­adónak Bánkú ti László szak­edzőt, akivel nemrégiben bontott szerződést a Diós­győri VTK. A volt labdarú­gó azóta — bár továbbra is Lódi László az alföldi gárda vezető edzője — átvette az együttes szakmai irányítását, és a szerdai MNK-mérkőzés után vasárnap, a bajnoki meccsen is győzelemhez segí­tette a helybeli tizenegyet. Természetesen ez a siker régóta „benne volt” a csa­patban, csak eddig a szeren­csével hadilábon álltak Szőkéék... Bánikuti László „labdarú­gó-családba” született bele: édesapja az akkor még első­osztályú Budafoki MTE, majd a Törekvés játékosa volt, öccse pedig Salgótar­jánban, később az Újpesti Dózsában focizott. Az idő­sebb fivér szintén Budafo­kon volt először igazolt já­tékos, azután az MTK-ba. végül Egerbe került, ahol 1971-ig volt aktív labdarúgó. Rögtön ezután átvette a csa­pat irányítását edzőként, és a harmadik vonalból fokoza­tosan, négy év alatt a má­sodosztályba juttatta a he­vesi gárdát. Ezután Hódme­zővásárhelyre szerződtették, ahol két bronzérmet és egy ötödik helyezést harcolt ki csapatával, majd két éve a nagy múltú DVTK 'követke­zett. Itt negyedikként vég­zett a gárda, az MNK-ban pedig bejutott a legjobb négy közé. Ugyancsak a 4. helyen álltak a vasgyáriak, amikor Bánkuti helyett az addigi szakosztályelnöknek. Gál Béla helybeli edzőnek sza­vaztak bizalmat a folytatás­ra, amelynek a célja a mis­kolciak NB I-be jutása. Szolnok mindeddig csak is­merős helyszín (a borsodi együttes itt alapozott) és a MÁV MTE is már megszo­kott ellenfél volt a szakveze­tő számára. A nagykanizsai bajnoki meccsen nézte elő­ször olyan kritikus szemmel Lászlódat, hogy megállapít­sa: min kell sürgősen javíta­ni, mi az oka az eredmény­telenségnek, hogy fogjon hozzá a szakmai munkához, íme az első benyomásai: — Egy év alatt teljesen szétesett ez a csapat. Defen­zív, önbizalom nélküli, könnyen zavarba jövő tizen­egyet láttam a pályán, amelynek megfelelő csere­Bánkuti László, a Szolnoki MÁV MTE labdarúgóinak szaktanácsadója emberei sincsenek a sérülé­sek és bevonulások miatt. Nagyon nem tetszett ez a bátortalanság a Zalai Olaj­bányász ellen, de a megyei MNK-selejtezőn elért kétgó­los győzelem se volt igazán megnyugtató. Elhatároztam, hogy az első teendőm lesz: hitet adni ennek a társaság­nak, hogy bízzanak maguk­ban újra. Hogy tudnak gólt szerezni, sőt, nyerni is! És a salgótarjániak ellen, az első húsz percben már mutattak is valamit ebből a gólratörő támadójátékból, csak még kevés volt az erő, a hit ah­hoz, hogy végig így játssza­nak. őszintén szólva „ta­lált” két pont volt ez a va­sárnapi, hiszen az SBTC ugyanígy nyerhetett volna. De most a szolnokiak job­ban rájátszottak a szeren­csére, és ez további önbizal­mat adhat. Nagyot lépett előre a baj­noki tabellán legutóbbi si­kerével a MÁV MTE, és ezzel megtört a jég is: vége- szakadt a tavaszi nyeretlen­ségi sorozatnak. Szerdán, a megye két NB Il-es osapa- llániaík rangadóján Boros ék már ezt és így szeretnék folytatni — persze a házi­gazda mezőtúriaknak is ége­tő szükségük lenne a két pontra, hiszen utolsó előtti helyük kieséssel fenye­get! Bánkuti László ab­ban bízik, hogy a szolnokiak a bentmaradáshoz szüksé­ges — szerinte — hat pon­tot, a nehéz sorsolás ellené­re is begyűjtik a hátralevő fordulókban. Hogy mi lesz viszont a H. Szabó Lajos SE-vei? Erről — talán majd legközelebb... (Tárkonyt) Labdarúgás MÁV MTE -Csepel ÓIK elődöntő Szolnokon Szánté hagyomány már, hogy a Szolnoki MÁV MTE ifjúsági labdarúgócsapata az Országos Ifjúsági Kupában a legjobb négy közé kerül. így volt ez tavalyelőtt és az el­múlt évben is. Az idén mint­egy 700 együttes rajtolt a mérkőzéssorozaton, 'köztük a MÁV MTE fiataljai is. A szolnokiak ezúttal is sikere­sen vették az akadályokat és több, rangos egyesület ifjú­sági gárdáját is maguk mö­gé utasítva jutottak a leg­jobb négy közé. Most elér­keztek az elődöntőhöz, amelyben a Csepel SC ifjú­sági együttese lesz az ellen­felük. A találkozóra május 14-én — szerdán — kerül sor a szolnoki, Mátyás király úti ifjúsági sporttelepen, 16.30 órakor. A tét az országos döntőbe jutás kiharcolása! Bármi is legyen a vég­eredmény, a MÁV MTE együttese már az elődöntőbe jutással is szép sikert ért el. Dicséret illeti a csapat játé­kosait és vezetőit egyaránt. Ezúton is kérjük a város labdarúgó-szurkolóit, hogy szerda délután minél többen látogassanak ki a sporttelep­re és lelkes buzdításukkal se­gítsék a MÁV MTE fiataljait a minél sikeresebb szerep­léshez. (A hírek szerint igen jó képességű csapattal érkez­nek a csepeliek!). Kosárlabda Jobb volt a hazai csapat Női NB II: Olefin SC— Kisújszállás MÁV Egyetértés SE 75:51 (41:28). Leninváros, 2. Számú Általános Iskola. V.: Kurucz, Petró. Kisúj­szállás: Szabó T. (6), Deme­ter (7), Egyed—Kun (4), Par- di (7). Szőke (27). Edző: Sza­bó Tibor. A példásan, fegyel­mezetten és jól is játszó ven­dégek végig nagyiramú mér­kőzésen maradtak alul az igen jó játékerőt képviselő Olefin SC-vel szemben. Röplabda KÉTÓRÁS KÜZDELEM Férfi NB II: Nyíregyházi Mezőgazdasági Főiskola- Szolnoki Titász 3:2 (—13. 8, 8, —13, 9.). Szolnok, dr. Csa­nádi krt. V.: Hajdú B„ Poli- csányi I. Titász: Balázs, Kiss L„ Cseh, Nagy A., Novák, Nagy T. Csere: Balogh. Ed­ző: Surányi Márton. Kétórás, igen szoros, hosszú labdame­netekkel tarkított küzdelmet vívott a két együttes. A dön­tő játszmában jobban össz­pontosító vendégek némi szerencsével megszerezték a győzelmet A Títászból Ba­lázs, Cseh és Novák játéka emelkedett Id. Ifi: Nyíregyházi MGF SC— Szolnoki Titász 3:0.