Szolnok Megyei Néplap, 1986. május (37. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-12 / 110. szám

1986. MÁJUS 12. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Vízilabda a „szuperrangadón 99 Férfi OB I.: BVSC—Szol­noki VSE 7:7 (3:1, 0,2, 2:1, 2:3). Szőnyi u., 300 n. V.: Császár, Puskás. BVSC: Csánk—Pettyánszki 1, Kiss Cs.—Tóth S. 1, Varga—Bes­senyei 1, Dóczi—Németh 1, Éppel 2—Peez 1, Győri—dr. Lutter. Edző: Molnár Endre. Szolnok: Pintér F.—Bogdán, Mohi—Rekita 1, Tóth Cs. 1— Lengyel 1, Pintér 2—Hasznos 1, Dudás 1—Vasicsek. Edző: Babarczi Roland. Gól ember­előnyből: 9/4, ill. 9/6; négy­méteres: 1/1, ill. 1/1. A 10. fordulóban a tavalyi bajnok és a kupagyőztes mérte össze tudását a Szőnyi úti uszodában. A vendégcsa­pat helytállását igyekeztek segíteni azok a szolnoki szurkolók, akik két külön- autóbusszal kísérték a fővá­rosba a Vízügy SE játékosa­it. A listavezető Újpesti Dó­zsa mögött két ponttal álló BVSC számára is nagy volt a tét. A vasutascsapatból hi­ányzott az eltiltott Heltai, az ellenfél játékosai közül pe­dig Hasznos egész héten ka­tonai szolgálatot teljesített. A hazai gárda kezdett job­ban: két akciógóljára csak emberelőnyből tudott eggyel válaszolni Lengyel. Fordulás után a második hibáját is begyűjtő Mohit Hasznos vál­totta föl, aki nemcsak Dóczi- ra vigyázott, hanem — Reki­ta szépítő gólja után — egyenlíteni is tudott. A foly­tatásban Bogdán szemhéján felrepedt a bőr — nem játsz­hatott tovább... A harma­dik negyed elején 4-méteres- ből ismét előnyt szereztek a hazaiak, majd a vendégcsa­pat is értékesített egy bün­tetőt. Ezután háromszor is emberelőnybe került a BVSC, ám ebből csak egyet tudott kihasználni! Az utolsó negyedben, Dóczi kiállítása után Pintér talált távolról a hálóba. Ezt követően újabb hazai előny következett és Pecz juttatta ismét vezetés­hez a vasutascsapatot. Ezút­tal Dudás egyenlített, majd Dóczi és Hasznos csaknem egyszerre hagyta el végleg a medencét. A fővárosiak me­gint előnybe kerültek, ám aztán Tóth Csabát Németh visszahúzta, s a sértett fél Csánk feje fölött lőtte a há­lóba az egyenlítő gólt! Óriá­si küzdelemben, teljesen megérdemelten hozta el az egyik pontot a Szőnyi útról a szolnoki gárda. Ezzel to­vább tart tavaszi veretlensé­gi sorozata, ami ismét azt bi­zonyítja, hogy ez a jól felké­szült együttes bármely ellen­féllel szemben képes a helyt­állásra. Karate Szolnoki Európa­bajnokok A svájci Luzernben ren­dezett, első női kyokushin- kay Európa-bajnokságot a csapatversenyben induló 8 együttes közül Magyarország válogatottja nyerte. A súly­csoportok nélkül, egyetlen kategóriában rendezett ver­senyen a magyaroknak jóval magasabb, termetesebb höl­gyek ellen is helyt kellett állniok. Külön öröm, hogy a héttagú válogatottban helyet kapott két szolnoki verseny­ző is: Gallai Mariann és Sza­bó Noémi, a megyeszékhely Lakóterületi Sportegyesüle­tének karatézói. Totóeredmények 1. Brage—Göteborg 1:2 2 2. Hammarby—Halmstad 3:0 1 3. Malmö—öster 4:1 1 4. Kalmar—Elfsborg 0:0 X 5. Orgryte—Djurgarden 0:1 2 6. Arezzo—Catanzaro 3:0 1 7. Bologna—Sambenedett. 2:1 1 8. Brescia—Palermo 0:0 X 9. Catania—Cagliari 2:0 1 10. Empoll—Genoa 1:0 1 ll. Lazio—Perugia 0:0 X 12. Monza—Cesena 3:2 1 13. Lanerossi—Triestina Pótmérkőzések: 0:0 X 14. Norrköp.—AIK Stock. 0:0 X 15. Ascoll—Cremonese 1:0 1 16. Campobasso—Pescara 1:1 X Kajak-kanu Szabó Lajos elsősége hazai pályán Röplabda helyett Megjegyzések egy elmaradt mérkőzés nyomón Lapunkban ezen a helyen a Szolnoki Vegyiművek—Bp, Spartacus női NB I-es röplabda- mérkőzés tudósítását szerettük volna közölni. A tervezett cikk most elmarad, mert nem volt mérkőzés. Néhány megjegyzés azonban Ide kívánkozik ennek kapcsán. Tudtuk, hogy több női váloga­tott csapatunk is nemzetközi kö­telezettségeknek tesz eleget má­jus 11-én. Az előre jelzett mű­sorban szereplő, elsőosztályü ta­lálkozó lebonyolításáról ezért pénteken, teleíonon érdeklőd­tünk a tlszallgetl sportcsarnok­ban. Ott azt mondták: Igen, ki van írva, hogy lesz NB I-es ju­nior- és felnőtt női meccs va­sárnap, 11 Illetve 12.30 órakor. Bár a Népsport pénteki számá­ban megjelenő műsorismertetés­ben sem találtuk meg a szolno­ki mérkőzésre vonatkozó jel­zést, a telefon nyomán mégis közöltük a Néplap szombati számában az előre megadott programot. A május 10-i Hétvégi sportmű­sor jelzése — és a helyi sport- csarnok e havi programja — alapján, legalább másfél száz szurkoló zarándokolt ki a tlsza- ligeti létesítménybe vasárnap, delldőben — ám hlábal A mér­kőzés ugyanis elmaradt. Pedig még a rendezők Is eljöttek vagy nyolcán: őket sem értesítették a programváltozásról. A Néplap több tízezer olvasóját ugyancsak nem érdemesítették arra, hogy betelefonáljanak az illetékesek a szerkesztőségbe: módosult a műsor, ne fáradjanak ezen a na­pon, majd egy hét múlva jöjje­nek szurkolni I Nagy kár lenne, ha a tegnapi csalódás miatt megcsappanna ennek a többre hivatott, rokon­szenves és legutóbb Itthon óriá­si bravúrral kirukkoló gárdának a szurkolótábora, ök a legke­vésbé hibásaki Aki viszont mulasztott, attól kíváncsian vár­juk a magyarázatot és szívesen adunk helyt ezeken a hasábo­kon is neki. Nem tudom ugyan, elnyerl-e a csalódott közönség bocsánatát — mindenesetre: legalább próbálja meg) Szolnokon rendezték meg a hét végén az Urányi János rangsoroló emlékversenyt, női és férfi kajak-kenu szá­mokban. A gyengébb nem 300 m^es távján, K I-ben, meglepetésre Kőbán Rita csak 3., Rakusz Éva pedig 6. lett. Ezúttal Mészáros és az ugyancsak 20 éves Gyulay megelőzte a két rutinosabb versenyzőt. Kenu I-ben, 1000 méteren hazai siker született: Szabó Lajos (Szol­noki VSE) maga mögé uta­sította az egész mezőnyt, köztük az Egyesült Államok­ból érkezett Merrittet is. C II-ben, ugyanezen a távon ugyancsak alig szorult le a dobogóról a helybeli Vidéki —Szabó páros. Nem okozott meglepetést a kajak I-es: a Bp. Honvéd három váloga­tottja „erősorrendben” fu­tott be, s ugyancsak fővárosi sikert hozott a K II-esek 1000 m-es viadala. Nem tud­tak beleszólni a vidékiek a férfi négyes versenyébe sem. Tegnap a szombatinál lé­nyeglesen kellemesebb idő­ben, folytatódott a Tisza holtágában az idei első hazai válogató verseny. A rövi- debb távú kajak I-esben Gyulay visszavágott Csipes­nek, kenu I-ben pedig — szintén 500 méteren — Sza­bó Attila (Bp. Honvéd) ez­úttal megelőzve névrokonát, a szolnoki Szabó Lajost. Ka­jak IV-ben a Ferencváros női csapata bizonyult a leg­jobbnak. (várkonyl) Martfűn ff«rag '•>-§ i r* yj Remek idő, verőfényes májusi vasárnap köszöntöt­te tegnap Martfűn azt a több száz érdeklődőt, aki kiláto­gatott a Tisza Cipőgyár sza- badidőparkjába. A kellemes melegben összesen 216-an Salakmotor Seres remekelt, Bráner sérülései gyógyulnak (tavaly még csak 103-an) vállalkoztak arra, hogy vé­gigfutják a kijelölt, dimbes- dombos terepen a 7500 mé­teres távot. A két nemben négy-négy kategóriában ren­dezték meg a gyáriak a ver­senyt, s minden korcsoport leggyorsabb két futója érté­kes ajándékot kapott: vásár­lási utalványt egy-egy pár sportcipőre, népi szőttest vagy papucsot. Hattól hat­van évesig valóban az ösz- szes korosztály képviselői fölették a rajtszámokat; volt aki a célba érkezve Nyíregyházán az OB II el­ső fordulóján kitűnő moto­rozással Seres József, a Vo- lán-Rákóczi SE versenyzője a 4. helyet szerezte meg. A versenyt egyébként a nyír­egyházi Kovács András nyer­te 15 ponttal. 2. Újhelyi Sán­dor lett tizennéggyel, 3. Nagy András tizenkettővel. A Vo- lán-Rákóczi többi verseny­zője a mezőny második felé­ben végzett: 10. Góbor, 12. Szabó, 15. Kékesi, 16. Sár­kány. A szakosztály vezetői és a versenyzőtársak a hét elején meglátogatták Bráner Ist­vánt a szegedi kórházban. Bráner sérülései szépen gyó­gyulnak: válláról lekerült a gipsz, bal lábán járógipszet visel. Gerincsérülésével — úgy tűnik — nem lesz ko­molyabb probléma. még bukfencet is vetett, méghozzá hófehér hajjal! Az eredményhirdetés után tom­bolán is értékes tárgyakat — többek közt élő malacot és bárányt, futball-labdákat, díszes korsókat, vázákat stb. sorsoltak ki; az eladott je­gyekből származó bevételt a helybeli öregek napközi ott­honára és az iskola patro- nálására fordítják a rende­zők. Labdarúgó NB II Végre kétpontos gól a Tiszaligetben Szolnoki MÁV MTE— Salgótarjáni Bányász 1:0 (0:0). Szolnok, 1200 n. V.: Vankó. MÁV MTE; Boros— Rózsavölgyi, Szilágyi, Ágh, Tóth, Repika (Vadicska), Su­gár, László, Katona, Szabó J. (Hegedűs), Szőke. Edző: Lódi László, Salgótarján: László—Nagy, Babcsán, Zi- monyi, Juhász, Gyimesi, Sváb, Oláh (Poór), Vágó, úrbányii, Vincze. Edző: Haász Sándor. Lendületesen kezdett a hazai csapat és már a máso­dik percben nagy helyzetet szalasztott el László révén: a csatár egyedül húzott kapu­ra, a lövés pillanatában azonban két védő is beérte. A salgótarjániak elkellemes- kedtek a mezőnyben, de a MÁV MTE kapuja elé ne­gyed órán át nem is tudtak eljutni. A 20. percben Tó­thot is a lövés pillanatában érték be, majd egy ritkán látható Boros-bravúr követ­kezett: Urbányi lövése egy védőn megpattant, az alsó sarok felé tartott, de a leve­gőben úszó Boros megvál­toztatta röppályáját és szög­letre öklözté a labdát. Még ebben a percben, a másik oldalon kapott nyíltszíni tapsot a kapuvédő: Szabó J. elcsípett egy gyenge haza­adást, rávezette a salgótar­jáni Lászlóra, aki látványos vetődéssel szedte le a csatár lábáról a labdát. Egyre in­kább kimerészkedett a Tar­ján; a 43. percben Juhász pattogós lövése döcögött el a kapufa mellett. A második félidőben a vendégek egyre-másra sza­lasztották el a jobbnál jobb helyzeteket, különösen Oláh jeleskedett a ziccerek kiha­gyásában. Aztán, ahogy ez már lenni szokott, a dolog megbosszulta magát. A 75. percben Vadicska beadása a kivetődő Lászlón felpattant és Szőke az üres kapuba bó­lintott, 1:0. Ötszázhuszonöt percnyi játékidő után érte el első tavaszi gólját hazai pályán a Szolnoki MÁV MTE, és ez azonnal két pon­tot ért! A piros-kékek ezúttal sem játszottak jól, ám az akará­sukra nem lehet panasz. A keservesen kiizzadt két pont talán megnyugtatja azokat, akik már-már arra gondol­tak, hogy a Tiszaligetben va­lamiféle átok ül a csatáro­kon. Jók: Boros, Katona, Szőke, ill. László, Zimonyi, Juhász. *— vpalágyi I— Nyíregyházi VSSC—Mező­túri Honvéd 1:0 (0:0). Nyíregyháza, 2000 n. V.: Sze­keres. NYVSSC: Varga—Szo- bonya, Drobin, Ács, Szécsi (Ruzsik), Moldván, Huszák, Hidegh, Tóth E., Eszenyi (Sárközi), Csehi. Edző: Ub- rankovics Mihály. Mezőtúr: Brockhauser—Kiss, Krecska, Dávid, Quirikó, Takó, Laka­tos, (Békési), Oláh, Varga (Hüber), Hídvégi, Csató. Ed­ző: Földesi János. Hazai próbálkozásokkal indult a mérkőzés, ám fél­órán keresztül semmi emlí­tésre méltó nem történt. Cse­hi majd Huszák is szinte az égből lőtt a vendégek 16- osáról. A 37. percben Dávid felvágta Szécsit — a mező­túri játékos sárga lapot ka­pott — öt percre rá Tóth szabadrúgása 25 méterről alig kerülte el a mezőtúri kaput. Szünet után enyhe nyíregyházi fölénnyel foly­tatódott a játék, továbbra is gólhelyzet nélkül. Aztán a 69. percben a bal oldalról szögletrúgást végezhetett el Tóth és a középre ívelt lab­dát Moldván 5 méterről fej­jel a kapu bal oldalába csúsztatta. A gól után Krecs­ka megjegyzést tett a játék­vezetőre, aki sárga lapot mu­tatott fel neki is, akárcsak a 78. percben a Dáviddal szemben durváskodó Szécsi- nek. Az utolsó negyedórában hajrázó vendégek elügyet- lenkedték helyzeteiket. Az első félidő végéig ka­pura sem lövő mezőtúri csa­pat teljesen megérdemelt vereséget szenvedett a rend­kívül alacsony színvonalú, unalmas mérkőzésen. A vé­delmek, küszködésében a ka­tonacsapatnál csúszott be sorozatos döntő hiba, és az egyenlítésre ezúttal sem fu­totta az erőből. Jók: Szécsi Tóth E., ill. Krecska, Dávid, í— Kovács Imre (— További eredmények: Sop­ron—Kazincbarcika 0:1, Szekszárd—SZEOL-DÉLÉP 0:2, Eger—Nagykanizsa 1:0, Metripond—Ganz-Mávag 1:0, Debreceni Kinizsi—Dunaúj­város 0:0, Keszthely—Kom­ló 0:0, Diósgyőr—Baja 2:0, Veszprém—Vác 4:3. a bajnokság Állasa 1. Eger 30 15 13 2 46-21 43 2. D.-újváros 30 16 10 4 55-26 42 3. SZEOL-D. 30 17 7 6 58-28 41 4. Diósgyőr 30 14 8 8 51-37 36 5. Keszthely 30 11 10 9 33-31 32 6. Komló 30 13 5 12 49-48 31 7. Nyíregyh. 30 10 10 10 33-32 30 8. Szekszárd 30 9 12 9 29-39 30 9. S.-tarján 30 11 7 12 31-30 29 10. Ganz-M. 30 10 9 11 43-47 29 11. Baja 30 11 7 12 44-57 29 12. Metripond 30 10 8 12 44-45 28 13. Szolnok 30 11 6 13 32-40 28 14. Veszprém 30 9 9 12 34-37 27 15. N.-kanlzsa 30 9 9 12 36-41 27 16. Vác 30 9 8 13 32-43 26 17. Debr. Kin. 30 8 9 13 35-42 25 18. Sopron 30 8 9 13 32-39 25 19. Szab. L. SE 30 8 6 16 32-44 22 20. K.-barcika 30 7 6 17 31-53 20 Területi labdarúgó-bajnokaág Nem jeleskedtek a csatárok Püspökladány—Volán-Ra- kóczi 1:0 (1:0). Püspökla­dány, 500 n. Rákócziiul va: Majer—Molnár, Sebők, Ben- csik, Ladányi. Rácz, Silye, Menyhárt, Tulbak. Kántor, Török. Edző: Szatmári Já­nos. Kemény mérkőzésen, a hazai csapat a 42. percben, Mile révén megszerezte a vezetést. A vendégcsapat so­rozatosan hagyta ki a jobb­nál jobb helyzeteket... Jók: Majer, Sebők, Silye, Meny­hárt. Sárga lap: Bencsik, La- fányi, Silye, Török ill. Mile. Balogh — Jászberényi Leiből—Olefin SC 1:1 (0:1). Jászberény, 500 n. V.: Fodor F. Jászberényi Lehel: Havasi—Gebhárd, Szántai. Bukhár, Fejes (Gé­mesig Fejérvári (Mosonyi), Sulyok., Szabó, Gál, öz, Fet- ró. Edző: Néder István. Lendületes támadások­kal kezdett a Lehel. A 8. percben Szabó indította a jobb oldalon felfutó Petrót. aki abszolút helyzetben a kapu mellé gurított. A 32. percben szabadrúgás­hoz jutottak a 16-os vonalá­nál, s a legurított labdát Pa- ulovics a sorfal mellett a há­lóba bombázta, 0:1. Szünet után végig támadott a Lehel. Dohány a 81. percben Gál 30 méteres lövésével szem­ben tehetetlennek bizonyult, 1:1. Végig küzdelmes mér­kőzésen, helyzetei alapján a Lehel győzelmet érdemelt volna. Jók: Gebhárd, Szán­tai, Bukhár, Gál, ill. Dohány (a mezőny legjobbja), Bodo- lai. kapus. — Bankovics — Karcag—Hajdúszoboszló 1:0 (0:0. Karcag, 1100 n. V.: Fo­dor. Karcag: Kiss I—Kocsis, Sándor. Tüdős, Tóth. Her- czeg, Nagy, Hajdú (Kiss II), Laurencsik, Antal. Balogh (Venczel). Edző: Bakó Tibor. Hajdúszoboszló: Kun—Tor­dai, Nyilas, Rácz (Szondi), Pintér, Fekete, Tóth. Ma­gyar, Bangó, Jónás, Lipo- váczi (Lukács). Edző: Magyar György. Nagy várakozás előzte meg a mind két csapat számára döntő jelentőségű mérkőzést. A karcagiak Za- vaczki belázasodása miatt nem tudtak a legjobb felál­lásban kiállni. Az első per­cekben Antalnak voltak jó megmozdulásai, de a tömö­rülő védők szerelték. A 25. percben Lipováczi nagy helyzetben alig lőtt a hosszú sarok mellé, az ellentáma­dásnál Balogh lövése a kapu­fát érintve került szögletre. Fordulás után, az 57. perc­Kézilabda Bajnoki bravúr Berényben Női NB I. B.: Jászberényi Lehel SE—Goldberger 20:19 (11:10). Jászberény, 100 n. V.: Sultz, Tokodi. Lehel: Berzsenyi—Koczkásné (3), Tolnai (3), Csala (9), Gál (2), André (1), Agócs (1). Csere: Nagy (kapus), Had­házi (1), Kocsmár, Palotai. Edző: Csankovszki Pál. Jól indult a mérkőzés; szép gó­lokat, valamint kapusbra­vúrokat láthatott a közönség. A Lehel 4:1-re, majd 9:8-ra vezetett. A félidő közepétől ideges hangulatban folytató­dott a küzdelem, amit a játékvezetők sem tudtak megakadályozni. A rutinos játékosokból álló fővárosiak ezt jól használták ki, foko­zatosan feljöttek és egyen­lítettek. A hazai csapat a befejezés előtt 15 másod­perccel, büntetőből lőtt gól­lal szerezte meg a győzel­met! ben Antal beadására Nagy jó ütemben rajtolt, s egy csel után biztosan lőtt a sarokba, 1:0. A döntetlenre játszó ven­dégekkel szemben a gólra tö­rő hazaiak győzelme megér­demelt. Jók: Sándor, Her- czeg Nagy. Antal, ill. Kun, Tordai, Pintér, Kiállítva: Kocsis, ill. Magyar. — SzöUősi — További eredmények: Szolnoki Vegyiművek—DUSE 0:7, Hajdúböszörmény—Bal­mazújváros 1:1, Kisvárda— Mátészalka 1:1, H. Asztalos SE—Rakamaz 0:0, H. Papp J. SE—Tiszavasvári 3:1. *%■ Ä' Szolnokon sem bírt ellenfelével az Alföldi Olajbányász férfi ko­sárlabda-csapata. Az NB I-böl most kiesett gárda szombaton Is 100 ponton felüli vereséggel hagyta el a tlszallgetl sportcsar­nok Játékterét. Hiába volt Mol­nár (képűnkön éppen kosárra tör) 27 és Tóth 25 pontja; vég­eredmény a Felszabadulási Ku­páért : Tungsram SC—Alföldi Olajbányász 108:87 (54:47) Fotó: Tarpai Z. Mai műsor Kézilabda. Űttörőolimpia (fiú, lány) megyei döntő. Szolnok, Tüszaliget, szabadté­ri sportlétesítmények, 15.