Szolnok Megyei Néplap, 1986. május (37. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-27 / 123. szám

1986. MÁJUS 27. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei Imbdarúgó-bafnokság Jászkisér vereségével nőtt a Tisza Cipő előnye Tisza Cipő—Jászladány 8:0 (1:0). Martfű, 350 n. V.: Bahár. Tisza Cipő: Szikszai —Sipos, Kardos, Hábensusz, Szőke, Szántai (Rigó), Nagy J., Kesjár, Benedek, Fürtös, Palcsó (Nagy R.). Amint az várható volt, a vendégek jobbóra védekezésre ren­dezkedtek be. Betömörültek a kapujuk előterébe, és fo­lyamatosan verték vissza a martfűi támadásokat egészen a 40. percig, amikor Palcsó lövése egy védőn irányt vál­toztatva a kapuba vágódott, 1:0. Szünet után már nem bírta a Jászladány a nagy nyomást és az állandó tiszás fölény gólokban is megmu­tatkozott. Fürtös két, majd Nagy J., góljával az 56. perc­ben már négy gól volt a ha­zaiak előnye. Ekkor már job­ban kitámadott a jászsági csapat, de a tíz perc alatt kapott újabb négy gól végleg megpecsételte sorsukat. Szer­zőik sorrendben Hábensusz, Rigó, Kesjár (2) voltak. A szünet után eljenállhatatla- nul játszó listavezető ilyen arányban is megérdemelten íyert. Ifi: Tisza Cipő—Jászla- lány 2:1. Szó. ÁÉV-Szajol SE—Jász­kisér 2:1 (1:1). Szajol, 400 n. V.: Tajthy. Szajol: Kupái— Aknai, Hernek, Urbán, Mol- lár, Pulger, Kántor, Kiss, 3ulyáki (Faragó), Hajnak, Szabó. A lendületes hazai cezdés már a 4. percben gólt eredményezett. Kántor 16 méteres szabadrúgásból lőtt a felső sarokba. A gól után a vendégek vették át a játék rányítását, és a 14. percben kovács egy beadást követően ígyenlített. A félidő továb- )i részében kiegyenlített volt i játék. A második félidőben fokozódott a küzdelem, mindkét csapat teljes eröbe- lobással játszott. A mérkő- és a 61. percben dőlt el. bilger hosszú vágta után le- ■ázta őrzőjét és éles szögből íagy erővel a hosszú sarok- )a lőtt. A hajrában Faragó capufát fejelt. Nagy iramú, régig nyílt mérkőzésen a öbb helyzetet kidolgozó hut­aiak győzelme megérdemelt, fő: Aknai. Hernek. Molnár, fáinál, ill. Bérezési. Gócza. Ifi: Szó. AÉV-Szajol SE— lászkisér 4:1. Törökszentmiklós—Jász- ipáti 4:1 (1:0). Jászapáti, .00 n. V.: Szántó. Jászapáti: fajthi—Sajtos, Borics, Ur­án, Mihályi, Németh (Zsem- >eri), Kovács, Illés, Rideg Ádám), Csőke, Utasi. Csa- ódást akozott a hazai gárda, dei leggyengébb teljesítmé- íyét nyújtva szenvedett ve- eséget a minden csapatrész­ien jól és határtalan lelke- edéssel játszó Törökszent- niklóstól. A vendégek ügye- en használták ki a jászapá- i védők rövidzárlatait. Jó: forökszentmiklós valameny- lyi játékosa. G.: Lengyel (2), Atlétika Közepes eredmények A Szolnoki MÁV MTE at- étái a fővárosban Budapest uniorbajnokságán szerepel­ek. Képességeiknek megfe- elően sikeresen álltak helyt, eredményeik, nők, 100 m: :. Szelei 13,04 (előfutamban: 2,98). Szekeres (előfutamban .2,50 mp, felnőtt II. o.). 200 n: Baráth 28,34 mp. 400 m: i. Filep 60,07 (előfutamban »9,27 mp.), 800 m: 6. Kocsis 5:14,87 p (felnőtt II. o.), 3000 n: 4. Gulyás 10:41,0 p. 400 m ’átfutás: 1. , Szekeres 60,54 junior I. o.), 2. Filep 64,48 np. Gerelyhajítás: 1. Vetési Í0,02 m (felnőtt JI. o.). Férfi- ik, 100 m. meghívásos ifjúsá­gi verseny: Lángi 11,05 mp. fjúsági aranyjelvényes szint. Tízpróba; Nagy Attila 5983 iont (felnőtt II. o.). 540 pon- ot javított eddigi legjobb- án! Ramos, Rupa, ill. Urbán. Ifi: Jászapáti—Törökszent­miklós 4:1. Kisújszállás—Kunhegyes 2:2 (1:1). Kisújszállás, 350 n. /,V.: Sipos. Kisújszállás: Varga I.—Bíró Z., Varga L., Végh, Rácz, Fazekas,. Oros (Tóth), Bíró L., Halász, S. Nagy (Földi) Deme. Nagy várakozás előzte meg a két szomszédvár találkozóját. Közep>es színvonalú és vál­takozó iramú mérkőzésen a vendégek a 28. percben meg­szerezték a vezetést. 1:0. A 37. p>ercben kiegyenlítette hátrányát a hazai csapat, 1:1. A második félidőben cserélt Kisújszállás, megvál­tozott a játék képe. Több­ször átjátszottak Kunhegyes védelmét, de a jól védő ka­pusuk hárítani tudott. A 68. percben Fazekas góljával vezetéshez jutott a hazai csá­pját. A 81. percben szeren­csés góllal kiegyenlítette hát­rányát Kunhegyes, 2:2. A második félidei játék kép>e alapján Kisújszállás köze­lebb állt a győzelemhez. Deme, Fazekas, illetve Kiss L., Juhász. Jó: Deme, Bíró L., Halász, ill. Kiss L., Sza­bó J., Kovrig. Ifi: Kisújszállás—Kunhe­gyes 5:0. Tiszaföldvár—Besenyszög 1:0 (0:0). Besenyszög, 300 n. V.: Varga Gy. Besenyszög: Boros B.—Dévai, Varga J., Zajacz, Koncsik, Bálint, Da- nyi K., (Csajbók), Boros Gy., Danyi T. (Maródi), Varga T., Varga G. A mérkőzést több­nyire az átgondoltabb, tuda­tosabb labdarúgást játszó Ti­szaföldvár irányította. Hozzá­állásukon érződött, hogy ége­tően szükségük van a bajno­ki pontokra. A hazaiak fá­sultan, sok hibával játszot­tak. Adódó helyzeteiket nem tudták kihasználni, így meg­érdemelt vendégsiker szü­letett. Ezzel közel kétéves hazai veretlenségi sorozat szakadt meg. Gól: Jakab. Jó: Jakab, Dutkon, Farkas B., ill. Boros B., Lévai. Ifi: Tiszaföldvár—Beseny­szög 2:2. Kunszentmárton—Középti­szai Medosz 1:1 (0:0). Kun­szentmárton, 300 n. V.: Ba­lázs. KUTE: Garáz—Bállá, Szarvak, Tóth Z„ Szathmári, Hábensusz (Lovas). Kerekes, Gellér. Pálinkás. Béres, Bar- tucz (Kóródi). Mindkét csa­pat játékosai átérezték a mérkőzés fontosságát. nem kockáztattak, a védekezést látták fontosabbnak. Az első játékrészben a vendégkapu előtt volt 70 százalékban a játék, mégis a 25. percben Bállá minden tudására szük­ség volt. hogy mentsen Bak- tai T., elől. A 42. percben Veres lövése kifelé pattant a felső lécről. Az 57. percben a két Baktai középen átkí­gyózott a védelmen és Tibor tetszés szerint gurított a ka­puba. Számtalan szöglet és Kosárlabda Befejeződött NB II. Rájátszás. Női: Szolnoki MÁV MTE—Eger SE 52:51 (32:22). Eger. V.: Boko- diné, Szabó. MÁV MTE; Vas (12), Mohácsi (4), Ölti (8), Czeglédi (14), Turóczi (12). Csere: Molnár (2), Kurucz. Rontó, Till, Tóta. Edző: Ta- podi László. Az idény utolsó mérkőzésének a MÁV MTE részéről már nem volt tétje. A hazaiak viszont győzelem esetén a középmezőnyben két hellyel is előbbre léphettek volna. Ennek megfelelően az egriek keményen, agresszí­van játszottak. A játékveze­tők ennek ellenére csupán 4 (!!!) személyit fújtak be el­lenük. A bajnoki kiírás ér­dekessége, hogy a szolnoki lányok 26 mérkőzésből 23-at megnyertek, kosárarányuk 2341:1091 (mérkőzésátlaguk: 90:42), ennek ellenére is csak az ötödik helyet tudták meg­szerezni. szabadrúgás zúdult a kende- resi kapura, de a levegőben Galó volt az úr. A 68. perc­ben Pálinkást ugratták ki középen, de ketten is sza­bálytalankodtak vele szem­ben és a büntetőt Szarvak vágta a kapuba. A mérkő­zés végén Szilágyi piros, Ra- pi és Herczeg (mind K. Me­dosz), sárga lapot kapott. Jó: Kerekes, Bállá, Szarvák, Gellér, 01. Galó, Herczeg, Szerencsi. Ifi: KTE—K. Medosz 2:1. Szászberek—Mezőtúri FSE 1:0 (0:0). Szászberek, 200 n. V.: Szabari. Szászberek: Far­kas—Nagy M., Donkó, Gyár­fás, Nagy F., Tóth, Bezzeg, Pető S., Nagy Z., Vasas, Sza­bó. Óvatosan kezdett mindkét csapat. meglátszott, hogy tisztelik egymást. Negyedóra elteltével a hazaiak átvet­ték a játék irányítását, de a vendégek megerősített vé­delme biztosan hárított. A második félidőben továbbra is nagy küzdelem folyt a ha­zai támadók és a vendég vé­dők között. A főiskolások sa­ját 16-osuk környékét meg­szállva próbálták az ered­ményt tartani. A 70. percig ez sikerült is, ekkor Nagy Z. szép fejessel szerezte meg a hazaiak számára a két pon­tot. Jó: Tóth, Nagy M„ ill. Vékony. Ifi: Szászberek—Mezőtúr 1:0. Tiszafüred—Szolnoki MÁV MTE junior 1:1 (0:1). Tisza­füred, 300 n. V,: Sándor. Ti­szafüred: Kiss Joachim—De­li. Szabó, Galajda. Kiss Já­nos, Somogyi, Dobi, Bállá, Angi, Pataki, Erdei. Szikrá­zó. kemény mérkőzést vívott a két csapat, a juniorok ré­széről sok szabálytalanság­gal tarkítva. Tiszafüred töb­bet támadott, mégis a vendé­gek jutottak vezetéshez egy jól eltalált lövéssel a 14. percben. A vezetésre „ráül­tek” a juniorok, jobbára vé­dekeztek. szünet után pedig minden trükköt eljátszottak, még durvább volt a találko­zó mint az első félidőben. Ennek ellenére a 68. perc­ben mégis egyenlített a ha­zai csapat, igaz 11-esből, mert Szabót a büntetőterü­leten belül szabálytalanul szerelték. A büntetőt Pataki értékesítette. A juniorok kö­zű! három játékost kiállítot­tak: Jó: Erdei. Deli, Szabó. Ifi: Sz. MÁV MTE II—Ti­szafüred 2:0. Rákócziűjfalu—Szolnoki Cukorgyár 3:0 (1:0). Rákó- cziújfalu. NB-s ifjúsági bajnokság: Nyíregyházi VSSC—Szolnoki MÁV MTE 1:0 (1:0). Szol­nok. Mátyás kir. út. V.: Tar. A játék kéne és a helyzetek alánján a döntetlen igazságo­sa hb lett. volna; NB-s serdülő hnr^nksá**: IVflÄV l\/rv>v—JVTvírpBvhp-»; VSSC 1-0 í0:0V Mátyás kir. u. V.: Amblánszki. Gól: Burai. a rájátszás Törökszentmiklóson ren­dezték meg a középfokú tan­intézetek kosárlabda-bajnok­ságának területi döntőjét fi­úk és lányok részvételével. Végeredmény, lányok: 1. Szeged Radnóti Gimnázium, 2. Leninváros Kun Béla Gim­názium, 3. Kecskemét Bányai Gimnázium, 4. Kisújszállás Móricz Zs. Gimnázium. Fiúk: 1. Nyíregyháza Krúdy Gyula Gimnázium, 2. , Kecskemét Bányai Gimnázium, 3. Szol­nok Pálfi Szakközépiskola, 4. Debrecen Kossuth L. Gimná­zium. A legtechnikásabb já­tékos fiúknál Kégel Tamás (Kecskemét), lányoknál Fo­dor Ágnes (Szeged). A leg­több pontot dobó játékos fi­úknál Mészáros; Károly 95 pont (Nyíregyhaza), leányok­nál Kocsis Her/iriette 42 pont (Szeged). / Kézilabda □ól játszott a Lehel, gyengén az Olajbányász NB I B. Női: Jászberényi Lehel SE—KÖFÉM SC 24:19 (13:8). Jászberény, 100 n. V.: Basa, Tóth. Lehel SE: Nagy —Koczkásné (3), Tolnai (2). Csala (5), Gál, André (3). Hadházi (8). Csere: Berzse­nyi, Darázsné (3), Palotai. Edző: Csánikovszki Pál. Jól kezdett a hazai csapat, ötle­tesen, gyorsan szőtte táma­dásait és a negyed óra vé­gén már 7:2-re vezetett. A kezdeti bizonytalankodás után rákapcsolt a vendégcsa­pat is, de ezen a délutánon nem boldogultak a jól ját­szó berényi lányokkal. Da­rázsné — több mint egy éves kihagyás után — újból ját­szott és ez jó hatással volt a csapat tagjaira. Az idei leg­jobb játékát nyújtó csapatból Hadházi (a mezőny legjobb­ja), Csala. Tolnai, és Gál emelkedett az átlag fölé. Férfi: PEMÜ Solymár—Al­földi Olajbányász 31:17 (15:9). Solymár, 300 n. V.: Gyúró, Rózsa. Olajbányász: Túróczi—Szintűi, Kocsis (4), Danyi (8), Mester (1), Laki, Rátkai (1), Rigó, Bodnár. Takács (1), Sipos, Berényi (2). Edző: Horváth József. A bajnokságban vezető és kitű­nő fizikai képességekkel ren­delkező hazai átlövők nagy lendülettel, magabiztos csa­patjátékkal kezdtek és 1 Lő­re vezettek. A szabadtéri pá­lya és a kemény védekezés nagy akadályt jelentett a kissé bátortalan és fáradtan mozgó Olajbányász-táma­dóknak. így a félidő végére a vártnál nagyobb előnnve! fordult a PEMÜ. A második félidőben több cserével pró­bálta a PEMÜ lendületét fé­kezni az Olajbányász, de csak percekre sikerült. Ezen a napon a hazaiaknak minden sikerült, míg az Olajbányász fokozatosan elbizonytalano­dott és könnyen megadta magát. Így a PEMÜ a várt­nál könnyebben nyerte a ta­lálkozót. Kiállítás: PEMÜ 6 perc, Olajbányász 4 perc. Férfi NB II: Kunhegyes— Lajosmizse 21:13 (10:5). Kunhegyes, 200 n. V.: Fara­gó, Gödény. KESE: Szűcs— Tóbiás (3), Bánfi (4), Burján, Gál J. (2), Nagy, Szima, An­tal (5), Gál A, Lőrinc (2), Tar (5), Bótha. Edző: Cseh Zoltán. Esős időben, csúszós pályán zajlott le a mérkő­zés. A KESE rögtön magához ragadta a kezdeményezést, amit ki sem engedett a ke­zéből. lévőerőben, taktiká­ban felülmúlta a vendégcsa­patot, amely a még nagyobb arányú vereséget csak a ha­zaiak pontatlansága figyel­metlensége miatt kerülte eV Jó: Bótha. Tiszaföldvár—Kondoros 24:23 (9:11). Kondoros. 200 n. V.: Kiss, Almán, Tisza­földvár : Ferenczi—Danku (4), Vincze (2), Mudrák, Tóth. (3), Dósa (5), Lipka (1), Fe­hér (8), Cseuz, Vereb (1). Ed­ző: Danku Sándor, Jól kez­dett a Tiszaföldvár, s a 12. percben még 4:1 arányban vezetett. Később átvette az irányítást a hazai gárda, és a második félidő elején már 5 góllal elhúzott. A 14. perc­ben is. 20:12 arányban, nekik állt a mérkőzés. A földvári játékosok rendkívül fegyel­mezett védekezéssel és Fe­renczi kapus remek védései­vel azonban kivételes telje­sítményt produkáltak. Az utolsó negyedóra alatt a szálfatermetű kondorosi át­lövők csak egy akciógólt szereztek, ezzel szemben a tiszai öld vár iák nyolcat. A bravúros győzelemért vala­mennyi játékos dicséretet ér­demel. Női NB II. Karcag—Szol­noki Spartacus 21:16 (9:7), Szolnok. V.: Komáromi, Si- dó. (Sok hibával). Góldobók: Spartacus: Boros (5). Vin- denzen (2), Ozsvár (3), Vö­rös (2), Törőcsikné (2), Nagy (1), Rácz (1), Karcag: Kovács (3), Tollas (4), Soltész (6), Szarvas (2) .Győri (5), Török (1). Szikrázó, kemény mérkő­zésen a jobban felkészült Karcag megérdemelten nyer­te a megyei rangadót. Képünkön a karcagi Szarva« Anikó egyik gólja Táblázatok Tenisz A TERÜLETI LABDARÜGÖ- BAJNOKSAG ALLASA 1. DUSE 2. Rakamaz 3. Hajdúbösz. 4. Olefin SC 5. Balmazújv 6. H. Papp S* 7. Volán-R. 8. Lehel SE 9. Mátészalka 10. Karcag 11. Hajdúszob. 12. PMAV 13. H. Ászt. SE 14. Kisvárda 15. Tiszavasv. 16. Szó. Vegyi. 28 18 8 2 69-22 44 28 14 9 5 55-30 37 28 12 12 4 46-27 36 28 14 8 6 41-23 36 28 14 7 7 49-29 35 28 12 8 8 44-31 32 28 12 7 9 37-30 31 28 12 6 10 41-29 30 28 10 8 10 39-43 28 28 11 5 12 32-38 27 28 7 11 10 38-38 25 28 9 7 12 34-45 25 28 7 7 14 25-41 21 28 7 5 16 33-46 19 28 5 7 16 18-48 17 28 1 $ 24 11-92 5 MEGYEI LABDARÜGÓ-BA.I - NOKSAG 1. Tisza C. SE 2. Jászkisér 3. Besenysz. 4. Szászberek 5. SZMTE j. 6. Jászapáti 7. Mezőt. FSE 8. AÉV Szajol 9. T.miklós 10. Tiszaföldv. 11. K. Medosz 12. Sz. Cukor. 13. Kunszentm. 14. Kunhegyes 15. Tiszafüred 16. Jászladány 17. Rákócziújf. 18. Kisújszállás 30 19 30 18 30 13 30 11 30 14 30 12 30 10 30 9 30 11 30 11 30 9 30 9 30 9 30 9 30 8 30 8 30 9 30 5 7 12 11 9 9 11 12 10 10 12 8 13 10 12 9 13 3 18 9 16 67-29 45 56-22 41 51-44 35 27- 20 34 60-49 32 35-32 31 37-35 31 49-41 30 48-53 30 34-29 29 39-44 29 43-55 29 45-43 27 56-65 26 37-59 26 28- 49 25 37-56 21 25-49 19 A 31. fordulóban, május 31. szombat: Mezőtúri FSE—1Ti­szafüred, Szolnoki Cukor­gyár—Besenyszög. Június I. vasárnap: Középtiszai Me­dosz— Rákócziűjfalu (Szajol- ban). Kunhegyes—Kunszent­márton, Jászladány—Kisúj­szállás, Jászkísér—Tisza Cipó SE, Törökszentmiklós—AEV Szajol, Szolnoki MAV MTE junior—Jászapáti, Tiszaföld- vár—Szászberek. MEGYEI IFJÜSAGI LAI5DARÚ- GÖ-BAJNOKSAG 1. SZMTE II 29 26 2 1 129-13 54 2. Tisza Cipő 29 20 2 7 61-36 42 3. Jászkisér 29 19 3 7 87-35 41 4, K. Medosz 29 17 6 6 75-36 40 5. Jászapáti 29 16 7 6 64-36 39 6. T.miklós 29 13 8 8 54-60 34 7. Besenysz. 29 13 6 10 63-50 32 8. H. Szabó II. 29 13 5 11 58-65 31 9. Kisújsz. 29 14 2 13 56-41 30 10. KUTE 29 13 3 13 61-50 29 11. Tiszafüred 29 11 6 12 49-56 28 12. Tiszaföldv. 29 10 7 12 45-51 27 13. Kunhegyes 29 10 2 17 41-83 99 14. Szászberek 29 7 5 17 41-86 1 9 15. Rákócziújf. 29 6 6 17 35-61 18 16. Jászladány 29 4 6 19 34-71 14 17. Szajol 29 5 4 20 21-87 14 18. Szó. Cukor. 29 4 4 21 36-90 12 Mai sportműsor Vízilabda. OB I: Szolnoki Vízügy SE—Tungsram SC, Szolnok. Damjanich uszoda, 17, Samu, Kiss. Megkezdődött a megyei csapatbajnokság A Szolnok Megyei Tenisz Szakszövetség felhívására a megye négy városában ala­kult tenisz szakosztály: Jászberényben, Tiszafüreden, Kisújszálláson és Túrkevén, így május 10-én négy csapat részvételével megkezdődött a szakszövetség által először kiírt megyei tenisz csapat- bajnokság 4—4 fős csapatlét­számmal. A csapatbajnokság küzdelmei egyidőben a Szabó Lajos HSE Amatőr Tenisz Klubja által meghirdetett amatőr „Berettyó” tenisz csb-vel folynak, melyen a négy teniszszakosztályon kí­vül egy-egy szolnoki, mező­túri és törökszentmiklósi együttes vesz részt. A me­gyei csb. első mérkőzésén, Túrkevén, Túrkevei VSB— Tiszafüredi Vasas SZSE 3:3- as eredmény született. A ké­sőbbiek során mind a megyei csapatbajnokság, mind a „Berettyó” amatőr csapat- bajnokság eredményeit rend­szeresen közöljük. Rekordok, „legek” és egyéb érdekességek A Mundial — mint óriási világesemény — természete­sen nem maradhat ki a re»- kordok, a „legek”, az érde­kességek könyvéből sem. Az 1904. május 21-én ala­kult FIFA 1930. július 13-án rendezte az első világbajnoki mérkőzést Montevideóban. Franciaország és Mexikó ját­szotta a nyitányt, 4:1 volt az eredmény a franciáik javára. A világbajnokságok első gól­ját a francia Laurent szerez­te. Eddig csak három csapat nyert 100 százalékos teljesít­ménnyel VB-t, 1930-ban Uruguay, 1938-ban Olaszor­szág és 1970-ben Brazília. Pelé az egyetlen labdarú­gó, aki három világbajnoki címet érdemelt ki, 1958-ban, 1962-ben és 1970-ben. Az északír Norman Whi­teside a VB-döntők legfiata­labb játékosa. Amikor 1982. június 17-én Jugoszlávia el­len játszott, 17 éves és 42 na­pos volt. A francia Just Fontaine 13 gólt lőtt 1958-ban, ezzel a vi­lágbajnoki döntők gólrekor­dere. A nyugatnémet Gerd Müller a VB-döntőkön 14- szer talált a hálóba, de eze­ket két VB-n szerezte. Világbajnoki selejtezőkön a legnagyobb gólkülönbség: 1981.. augusztus 15-én Űj-Zé- land—Fidzsi-szigetek 13:0. A VB-döntőkben a legna­gyobb arányú győzelmet Ma­gyarország aratta, 1982. júni­us 15-én, amikor 10:l-re ver­te Salvadort. ■Egy VB-döntőn Magyaror­szág szerezte a legtöbb gólt, 1954-ben 27-et, a mérkőzé­senkénti átlag 5,4. A legjobb védelem „cím” Angliát illeti, amikor az 1966. évi VB-döntőben hét mérkő­zésen mindössze három gólt kaptak. A legjobb átlag 1950-ben született Brazíliában: 60 772, a 22 mérkőzésen összesen 1 337 ezer szurkoló jelent meg. A legkevesebb néző 1934- ben Olaszországban volt, 395 ezer, 17 mérkőzésre az átlag 23 235. A legtöbb gól 1982-ben született, 146, az átlag 2,81. 1954 viszi el a pálmát, 26 mérkőzésen 140 gól esett, az átlag 5,38. A világbajnoki címet el­döntő mérkőzések közül leg­többen az 1950. évi, Rio de Janeiróban lezajlott Uruguay —Brazilja 90 percet látták, 199 850-en. A VB-döntőben a legtöbb gól 1958-ban született, 7, az 5:2-es Brazília—Svédország fináléban. \