Szolnok Megyei Néplap, 1986. május (37. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-04 / 103. szám

4 SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 1986. MÁJUS 4. Labdarúgó NB II Igazságos eredmény Mezőtúron Továbbra is Mezőtúri Honvéd—Hódme­zővásárhely 1:1 (1:0). Mező­túr, 1000 néző. V.: Juhász. M. Honvéd: Brockhauser — Kiss, Krecska, Dávid, Hege­dűs, Takó, Lakatos L. (Qui- rikó), Oláh, Zombori, Csató (Hídvégi), Tamás. Edző: Föl - desi János. Hódmezővásár­hely: Tóth — Kováts, Mik­lós, Leindler, Kutasi, Olasz, Csernus, Kovács (Fábián), Fehér, Adorján, Zakar (Mo­hácsi). Edző: Himer István. Biztatóan kezdett a hazai csapat, még egy perc sem telt el, amikor Zombori ke­rült holtbiztos gólhelyzetbe: kicselezte a kapust, kissé kisodródva a háló irányá­ba továbbította a labdát, de az célt tévesztett, s odalett a nagy helyzet. A mezőtúri gárda csupaszív játéka azt ígérte, hogy küzdelmes, ki­élezett 90 percet láthat majd a közönség. Ám, ahogy telt, múlt az idő, úgy fogyott a Honvéd lelkesedése, s a negyedóra végén ugyan fu­totta még a vezető gól meg­szerzésére — Oláh szabadrú­gását, Tóth előtt Dávid csúsz­tatta meg, és a labda a ka­pus hasa alatt jutott a há­lóba —, ettől kezdve azonban egyre eseménytelenebbé vált a küzdelem. A 27. percben Csató is túlverekedte magát a kapuson, de addig körül- ményeskedett, míg szerelték. A félidő hajrájában előbb Lakatos L., fejelt jó helyzet­ből fölé, majd Zakar hibáz­ta el közelről a kaput. A második félidő ismét gólt ígérő támadással kezdődött: Zakar beadását egy csatár a kapu­fára fejelte, a kipattanó lab­dát Kováts továbbította, ugyancsak fejjel, a felső sa­rok felé, ám Brockhauser ha­talmasat védett. Az 50. perc­ben Fehér éles szögből a ka­pufát találta el, majd az 56. percben megszületett az egyenlítő gól. Brockhauser feleslegesen kifutott, ráadá­sul rosszul ütötte ki a lab­dát, melyet Olasz egyből a hálóba továbbított, 1:1. A második félidőben a techni- kásabb vendégek uralták a pályát, s a győzelem meg­szerzésére csak a hajrában volt esélye a hazaiaknak. Ek­kor Dávid testéről pattant a labda Tóth kezébe, majd egy perccel a befejezés előtt Quirikó 10 méterről rontotta el a mérkőzés utolsó helyze­tét. A futballban ritka a ki­rívó igazságtalanság. A baj­nokság hajrájában általában azok a csapatok szenvednek, akik addig is gyengén „mu­zsikáltak”. Ezt igazolta a mezőtúri 90 perc is. Sem a Vásárhellyel, sem a hazai gárdával nem történt mél­tánytalanság, a meccs a táb­lázaton elfoglalt helyüket igazolta. A pontszerzés a Honvédnak fájt, a vendégek számára pedig akár siker is születhetett volna. Jók: Brockhauser, Lakatos L., Dá­vid, ill. Kováts, Kutasi, Csernus. — palágyi — Olajbányász—Szolnoki MÁV MTE 1:0(0:0). Nagy­kanizsa 1800 n. V.: Kiss S. Olajbányász: Csáki—Miklós, Mártinkovics. Szóiké, Hóbár —Hegedűs, László (Horváth), Kormos—Lukács, Hozbor, Fuisz (Kelemen), Edző: Tesz- ler Vendel. Szolnok: Boros— Szilágyi, Ágh, Sugár. Rózsa­völgyi—Porhanda„ Repka, Tóth J. (Csábi), Hegedűs, Katona, László. Edző: Lódi László. A kanizsaiak kezdtek aktí­vabban. A 9. percben László indítását Fuisz ügyesen át­engedte Hozbonnak, aki nagy helyzetben, 14 méterről a bal alsó sarok mellé lőtt. 10 perccel később László az alapvonal közeléből adott kö­zépre, Fuisz az ötösről fe­jelt fölé. A 22. percben a kanizsai László jól indította a kiugró Fuiszt, a balszélső nem tudta átvenni a labdát, így kimaradt a nagy helyzet. A 34. percben Csáki hatal­mas kidobásával László ment el a bal szélen, beadásába Sugár beleért, Boros csak bravúrral tudott menteni. A 40. percben Hozbor fordulás­ból leadott lövését védte Bo­ros, két perc múlva a szol­noki Hegedűs középre adott labdáját Katona lőtte kapu­a MÁV MTE ra, Csáki jó érzékkel hárí­tott. Szünet után a kanizsai László előtt adódott lehető­ség, de lövését védte a ven­dégek kapusa. A 63. percben megszületett a mérkőzés egyetlen gólja: Miklós indí­totta Lászlót, a középpályás beadását Kelemen átvette, és 10 méterről Boros alatt lapo­san a hálóba lőtt. A 84. perc­ben a szolnoki Hegedűs kö­zeli fejesét Kormos a gólvo­nalról rúgta ki. A nagy melegben lejátszott találkozó első félidejében nagy fölényben játszottak a kanizsaiak, támadás, táma­dást követett, helyzetek is adódtak szép számmal. de ezek kimaradtak. Szünet után valamelyest kiegyenlítettebb lett a játék, a szolnokiak is több veszélyes támadást ve­zettek. A kanizsaiak a nehe­zen megszerzett vezető gól után elsősorban az eredmény tartására törekedtek, s ez sikerült is nekik. A mérkő­zés összképét tekintve a több helyzetet kidolgozó Olajbá­nyász minimális különbsé­gű győzelme megérdemelt. Jók: Miklós. Kormos. Lu- kács. ill. Rózsavölgyi, Kato­na. 1— ekler — További eredmények: Sal­gótarján—Nyíregyháza 1:1 (1 :l),SZEOL-Délép—Baja 4:1 (3:0), Komló—Debreceni Ki­nizsi 2:0 (0:0), Vác—Eger 0:0, Kazincbarcika—Veszprém 1:0 (0:0), Szekszárd—Sopron 2:0 (0:0), Dunaújváros—Diósgyőr 2:1 (1:0), Ganz-Mávag— Keszthely 3:2 (1:1). LABDARÚGÓ NB II Állasa 1. D.-úJváros 29 16 9 4 55-26 41 2. Eger 29 14 13 2 45-21 41 3. SZEOL-D. 29 16 7 6 56-28 39 4. Diósgyőr 29 13 8 8 49-37 34 5. Keszthely 29 11 9 9 33-31 31 6. Komló 29 13 4 12 49-48 30 7. Szekszárd 29 9 12 8 29-37 30 8. s.-tarján 29 11 7 11 31-29 29 9. Ganz-M. 29 10 9 10 43-46 29 10. Baja 29 11 7 11 44-55 29 ll. Nyíregyh. 29 9 10 10 32-32 28 12. Veszprém 29 9 9 11 31-33 27 13. N.-kanizsa 29 9 9 11 36-40 27 14. Metripond 29 9 8 12 43-45 26 15. Szolnok 29 10 6 13 31-40 26 16. Sopron 29 8 9 12 31-37 25 17. D. Kinizsi 29 8 8 13 35-42 24 18. Vác 29 8 8 13 28-40 24 19. Szabó L. SE 29 8 6 15 32-43 22 20. K.-barclka 29 6 6 17 29-52 18 Területi labdarúgó-bajnokság Döntetlennél többre nem futotta Volán-Rákóczi—Hajdú- böszörmény 1:1 (1:1) Rákó- czifalva, 400 n. V.: Tamas- kovics. Rákóczifalva: Májer —Molnár, Sebők, Bencsik, Ladányi, Rácz, Silye, Meny­hárt, Tubák, Kántor, Török. Csere: Nyolczas. Edző: Szat­mári János. A hazai csapat kezdte a játékot, a 3. perc­ben azonban a vendégek előtt adódott gólhelyzet. A böszörményiek jobbnál jobb helyzeteket dolgoztak ki, de a befejezés minden esetben elmaradt. A 12. percben az­tán Bezzeg a bal oldalon el­húzott, és beadását Kebelei 5 méterről helyezte a háló­ba 0:1. A gól a hazai csapa­tot hozta fel, és a 23. perc­ben Tubák 25 méteres sza­badrúgásból a jobb alsó sa­rokba csavarta a labdát. 1:1. Az első félidő befejezéséig a két 16-os között folyt a já­ték. A második félidő is ott kezdődött, ahol az első ab­bamaradt. Mindkét csapat több gólhelyzetet dolgozott ki, de a befejezést sorra el­kapkodták. A látottak alap­ján egyik csapat sem érde­melt volna győzelmet. A pá­lyán inkább küzdelem folyt, mint játék. Jó: Májer, Ben­csik, Ladányi, Silye, ill. Lo­vas, Bezzeg, Kapusi, Tabán. Ifi: Volán-Rákóczi—Haj­dúböszörmény 2:2. — Balogh — Balmazújváros—Jászbe­rényi Lehel 0:0. Balmazúj­város, 1000 n. V.: Molnár. Balmazújváros: Gulyás— Vágner, Király, Fodor (Paj­kos), Szarvas, Kovács, Cson­ka, Tar, Vaszilkó, Kegyes, Tímár (Tőzsér). Edző: Kom- lósi Imre. Lehel: Havasi— Gephard, Szántai, Bukhár, Fejes, Fejérvári, Sulyok, Szabó, Gál, öz (Mosonyi), Petró. Edző: Néder István. Az első negyedórában a ha­zaiak veszélyesen rohamoz­tak, a Lehel védelme azon­ban szervezetten hárított. A 35. percben Sulyok jól tálalt Szabó elé, aki azonban ab­szolút helyzetben fölé bom­bázott. Szünet után az 54. percben Kovács szabadrúgá­sa a kapufáról vágódott az alapvonalon túlra. A hazai­ak támadást támadás után vezettek, gólt azonban nem sikerült elémiök. Sőt, az utolsó percekben Petró, majd Mosonyi hibázott ke­csegtető helyzetben. A végig küzdelmes mérkőzésen igaz­ságos döntetlen született. Jó: Király, Csonka, Kovács, ill. Havasi, Szántai, Sulyok, Petró. Ifi: Balmazújváros—Lehel SE 2:1. — Bankovics — Továhbi eredmények: Ra- kamaz—H. Papp J. SE 2:1, Tiszavasvári—Szolnoki Ve­gyiművek 2:1, DUSE—Kar­cag 3:0, Hajdúszoboszló— Kisvárda 1:0, Mátészalka— Püspökladány 2:0, Olefin SC —H. Asztalos SE 2:0. Látványos programja volt a tlacaligeti majálisnak a Szolnok megyei nyílt lovasbajnokság. A kezdő lovak díjugratásával induló versenyt — amelyen serdülő, ifjúsági és felnőtt lova­sok is részt vettek, mindkét nemben — még a kora délutáni zápor sem nagyon zavarta meg. Sok száz néző gyönyörködött 100—120 cm magas akadályokon átugró versenylovakban, amelyeknek 260 mp alatt kellett megtenniök a 16 gáttal ne­hezített pályát. A helybeliek Borsod, Heves és Nógrád me­gyei lovasokkal is összemérhették tudásukat Vízilabda OBI SZOLNOK ADTA A VEZÉNYSZÓT A három «Alt szerzett Mohi (4) a hatalmas termetű Szé­hcllyel (2) csatázik Szolnoki Vízügy SE—Bp. Honvéd 10:8 (3:2. 3:2, 2:2, 2:2). Szolnok, Damjanich uszoda, 600 n. V.: Kiss O., Marjai. SZVSE: Kiss P. — Mohi 3, Rekita, Tóth Cs„ Lengyel, Pintér I. 5, Hasznos 1. Csere: Bogdán 1, Czibul- ka, Dudás, Vasicsek. Edző: Babarczi Roland. Bp. Hon­véd : Hartman—Székely 2, Schmiedt 2. Szileczky i. Bán 2, Várkonyi, Beleon. Csere: Bors 1, Pető. Matusik. Edző: Kiss Egon. Szolnok a tavaszi forduló­ban még veretlen, a Bp. Honvéd a meglepetések csa­pata. Nagy érdeklődés kísér­te, mit hoz kettőjük párhar­ca. Nos. gyorsan kiderült, hogy a Szolnok adja a vezény­szót diktálja a tempót. Már az első másodpercekben hát­rányos helyzetben négyméte­re.st harcolt ki. Pintér I. a kapusba lőtt. de a visszapat­tanó labdát értékesítette. A Honvéd .gyorsan nemcsak egyenlített, hanem vezetést is szerzett, ieaz. utoljára ezen a mérkőzésen. A gólerős Pintér I.. maid Hasznos nagv lövésével az SZVStE fordí­tott. csak az okozott mndot. hoigv Hasznos ellen két sze­mélyi hibát ítéltek. A máso­dik hét percben fokozta pa­rádés játékát, a Vízügy SE. Pintér I., ekkor három gólt lőtt Lengyelnek viszont nem ment. három nagy helyzet­ben is hibázott. Kiss Péter­rel az élen jól védekezett a csapat, a gyors indításai el­len pedig a Honvéd tehetet­len volt. A harmadik negyed elején Czibulka robogott ka­pura, Mohi kezére talált, aki nem hibázott. 7:4. Üjabb jó szerelés és indítás után Mo­hi tört előre, és ezúttal a jobb sarokba ívelt. 8:4. Ke­mény csata folyt a medencé­ben, a Honvéd csak felzár­kózni tudott, az utolsó per­cekben pedig a helyzetek so­rozata maradt ki. A régi Szolnok—‘Bp. Hon­véd mérkőzések hagyomá­nyaihoz híven, ezúttal is he­ves, lendületes és izgalmas összecsapást láthattak a né­zők. De hagyomány az is, hogy ezekből — mint tegnap is — többnyire a Szolnok ke­rül ki győztesen. A Vízügy SE ötletesebben, gólerőseb­ben és szebben játszott, egyénileg képzettebbek a já­tékosai, mint a két váloga­tottal kiálló Honvédé, így győzelme teljesen megérde­melt. (Pl) Szakmunkástanulók megyei olimpiája Kunhegyes nyerte a pontversenyt Május elsején szakmun­kástanulók vették birtokba Szolnokon a tiszaligeti sza­badtéri pályákat. Kilenced­szer rendezték meg a szak­munkástanulók megyei olimpiáját, amelyen 15 in­tézetből mintegy hétszáz le­ány és fiú versengett a tiszteletdíjakért. Délután még a hirtelen kerekedett zivatar sem riasztotta visz- sza a csapatokat a játéktól, szakadó esőben játszották a döntőket. Az összetett pont­versenyt a kunhegyesiek nyerték. Eredmények. Atlétika. 100 m fiúk:1 1. Tóth Zs. (628. ISZI Kunszentmárton), 2. Doma (Mg. ISZI Kunhe­gyes), 3. Kozák (Mg. SZÍ Kenderes). Lányok: 1. Za­gyi (KVSZI Szolnok), 2. Pin­tér (626. ISZI Mezőtúr), 3. Vereb (626.). 200 m lányok: 1. Nagy I. (6361), 2. Nagy E. (KVSZI), 3. Szabó (625. ISZI Kisújszállás). 400 m fiúk: 1. Kovács (626), 2. Lő- rinczi (KVSZI), 3. Drabos (606. ISZI Jászberény). 800 m lányok: 1. Boros (KVSZI), 2. Ócsai (606), 3. Zsindely (641. ISZI Martfű). 1500 m fiúk: 1. Kovács (626), 2. Or­vos (KVSZI), 3. Kovács (604. ISZI Törökszentmiklós). 4x100 m fiúk: 1. 6128. Kun­szentmárton, 2. Mg. és ISZI Kunhegyes, 3. Mg. SZÍ Ken­deres. Lányok: 1. KVSZI Szolnok, 2. Egészségügyi Szakiskola Szolnok, 3. 641. ISZI Martfű. Magasugrás, fiúk: 1. Sasits (625. ISZI Kisújszállás), 2. Urbán (633. Petőfi ISZ Szolnok), 3. Ig- lódi (625). Lányok: 1. Zagyi, 2. Pintér, 3. Németh (604). Fiúknál Jászberény és Törökszentmiklós csatázik Súlylökés, fiúk: 1. Füleki, 2. Polák, 3. Nagy R. (mind 605. Szolnok). Lányok: 1. Nagy I. (641), 2. Németh, 3. Korom (mind 604). Távolug­rás fiúk: 1. Szekeres (KVSZI), 2. Garai (Kende­res), 3. Juhász (605). Lányok: 1. Pintér, 2. Zagyi, 3. Szabó (641). Pontversenyben, fiúk: 1—2. 605. Szolnok és Kunhe­gyes, 3. 628. Kunszentmár­ton. Lányok: 1. KVSZI Szol­nok, 2. 641. Martfű, 3. 626. Mezőtúr. Kézilabda. Lányok: i. 606. Jászberény, 2. KVSZI Szol­nok, 3. 604. Törökszentmik­lós. Fiúk: 1. Kunhegyes, 2. 628. Kunszentmárton, 3. 606. Jászberény. Kispályás labdarúgás, lányok: 1. Mg. SZÍ Jászapáti, 2. 641. Martfű, 3. VSZI Szolnok. Fiúk: 1. 628. Kunszentmár­ton, 2. 629. Tiszafüred, 3. 606. Jászberény. Röplabda, lányok: 1. Kunhegyes, 2. 628. Kunszentmárton, 3. <6(41. Martfű. Fiúk: 1. 605. Szolnok, 2. Kunhegyes, 3. Jászapáti. Terepfutó honvé­delmi verseny, egyéni, lá­nyok: 1. Fábián (Kunhe­gyes) fiúk: 1. Lajtos (Kun­hegyes). Csapat, lányok: 1. 625. Kisújszállás, fiúk: 1. Kunhegyes, összetett pont­versenyben; 1. Mg. és Ipari Szakmunkásképző Intézet Kunhegyes, 2. 628. ISZI Kun­szentmárton, 3. Kereskedel­mi—Vendéglátóipari Szak­munkásképző Intézet Szol­nok. Röplabda A vártnál nehezebben ment Kézilabda NB 1. B. Női: Jászberényi Lehel SE—Debreceni Közút 20:19 (10:8). Debrecen, 200n. V.: Halmai, Kovács. Lehel: Nagy—Koczkásné, Tolnai (8), Csala (2), Gál (2), André * (3), Agócs (2). Csere: Ber­zsenyi (kapus), Hadházi (3), Végvári, Palotai, Kocsmár. Edző: Csankovszki Pál. Ja­vuló játékot mutatott a Le­hel. A mérkőzést végig kéz­ben tartva, megérdemelt győzelmet aratott a kemé­nyen küzdő hazaiak ellen. A csapat minden játékosa di­cséretet érdemel. Mai műsor Atlétika. Megyei középis­kolás bajnokság, Szolnok, Véső u. 14. Tenisz: Szolnok megye felnőtt férfi és női egyéni és páros bajnoksága, Szolnok, Tiszaliget, 10. Női NB 1: Szolnoki Vegyi­művek—Csepeli Duna SK 3:2 (6, —11, 9, —15, 8). Cse­pel. V.: Vaszili, Szele. Vegyi­művek : Fésűs, Mészárosné, Lukácsovicsné, Vasicsek, Ko­vácsáé. Sülyösné. Csere: Bó- néné. Edző: Vasicsek János. A szokatlanul alacsony és rövid tereimben — egy Cse­peli iskola új tornaterme — az első játszmában könnyen boldogultak a szolnokiak. Ogy tűnt, simán nyerik a mérkőzést, hiszen az ellenfél­nek eddig összesen 2 győzel­me volt, és biztos kiesőnek számit. Talán ezért túlságo­san is hamar kiengedtek, és a második játszma már ki­egyenlítettebb volt. A cse­peli ejtések sorra bejöttek. A szolnokiak is ezzel próbál­koztak — eredménytelenül. Az újabb fordulás után. ed­zői utasításra. végre ütöt­tek is a vendégek, de sokáig csak egy-két ponttal vezet­tek. A hajrá aztán remekül sikerült. Utána ismét az a felállás következett, amikor a hazaiak nyerték a szettet. Zavartnak látszott a Vegyi­művek, így több ponttal is elhúzott a Csepeli Duna. A játszma közepén sikerült for­dítani. de a hajrában a ha­zaiak kerekedtek félül. A döntő játszmáiban 4 Fésűs­szerva „jött be”, aztán egyenlítés, majd megint szol­noki vezetés következett, és innen a Vegyiművek már nem engedte ki a kezéből a végső győzelmet. Hosszú he­tek fárasztó csatározásai után. amelynek a bentn»ára­dás a célja, végre kienged­hettek egy kicsit a vegyisek. A túl laza hozzáállás azon­ban csaknem megbosszulta magát. Jók: Sülyösné, Ko- vácsné, Fésűs. ilL Rau, Hé­vízi. — várkonyi —