Szolnok Megyei Néplap, 1986. május (37. évfolyam, 102-127. szám)

1986-05-20 / 117. szám

1986. MÁJUS 20. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Megyei labdarúgó-bajnokság Idegenben nyert a két bajnokjelölt Tisza Cipő SE—Sz. MÄV MTE junior 3:2 (2:0). Tisza- Liget, 150 n. V.: Molnár. Ju­nior: Antal—Molnár. Baran (Üjfalusi), Földi, Matula, Sós (Vadicska Zs.), Mészá­ros, Dobos—Bontovics, Va­dicska M., Major. A vendé­gek kezdtek jobban, és egy vitatható helyzetnél a játék­vezető gólt ítélt. Kiegyenlí­tődött a játék, veszélyeztet­tek a hazaiak, mégis Kesjár révén a vendégek lőttek gólt, 2:0. A második félidőiben Kesjár volt ismét eredmé­nyes, 3:0. Feljöttek a hazai­ak, és Vadicska Zsolt, majd fivére Vadicska Miklós lőtt szép gólt, máris 3:2. Táma­dott a junior, de már késő volt a hajrá. Végül is jó já- ékot és a végére izgalmas nérkőzést láthatott a közön­éig. Jók: Kesjár, Németh. Szántai, Hábensusz. míg a aazaiaknál Földi, Mészáros, ás Sós játéka dicsérhető. Ki­állítva Dobos (junior), sárga lap: Földi (junior). Ifi: Sz. MÁV MTE—Tisza -ipő 2:0. Szolnoki Cukorgyár— iZÁÉV-Szajol SE 2:2 (0:1). Szolnok, cukorgyári sportte- ep, 250 n. V.: Pethő. Cu- corgyár: Csécsey—Gulyás. VLárkus. Pusztai, Kovács J. —Pászti, Fritz, Nagy—Kal- nár. Koncsik, Keresztfalvi Kovács S.). A szervezett vé- iekezésbőil veszélyes ellentá- nadásokat vezető Szajol a násodik félidő közepén már tét gólos előnyre tett szert, ss ekkor úgy tűnt, hogy biz- osan jut a két fontos bajno­ki pont birtokába. De nem így történt. A zöld-fehérek íi heteti en elszántsággal tüzdve, elsöprő lendülettel ■ohamoztak, és előbb szépí- ettek, majd egy látványos izabadrúgásgóllal ki is így elültettek. összegezve a látottakat: ■endkívül élvezetes, végig leves iramú mérkőzést ví­vott a két csapat, szinte min­ién percnek megvolt a maga zgalma. G.: Keresztfalvi, tritz. ill. Szabó, Bujáki. Jók: lulyás, Pászti Nagy. Fritz, keresztfalvi, ill. Ankai, Her- tek, Balogh, Kiss. Kunhegyes—Tiszafüred 4:2 2:1). Kunhegyes, 1000 n. 7.: Pintér. Kunhegyes: Sza- ió J.—Szabó G.. Varga. Lu­kács, Apostol (Papp L.). Kiss ... Kiss János. Kovrig, Do- >os (Kiss József), Juhász, lékési. Nagy érdeklődés mel- ett került sorra a veszélyes ónában tartózkodó csapatok alálkozója. A hazaiak len- lületes játéka a 4. és a 7. •ercben gólt eredményezett, nindkétszer Juhász volt redményes. A vendégek a ;6. percben szépítettek So- nogyi révén, a 47. percben lékési közelről, a 62. pere­ién Juhász 40 méterről volt ■redményes. Tiszafüred a 88. Jenőben 11-esből ért el újabb ;ólt. Somogyi talált a kapu­ja. A végig jóiramű és időn- :ént színvonalas találkozón a óbb csapatjátékot nyújtó kunhegyes, helyzetei alapján tagyobb különbséggel is lyerihetett volna. Jók: Sza- jó J., Szabó G., Lukács, Ju- iász, Békési, ill. Somogyi, Ciss. Deli. Középtiszai Medosz—Jász- ipát! 1:1 (0:0). Kenderes, 100 n. V.: Molnár. K. Me- losz: Galó—Demeter. Süve- ;es A., (Süveges I.), Magyar, Isányi, Herceg, Horváth Szilágyi), Szerencsi. Rapi, laktai S.. Baktai T. Közepes ramú mérkőzésen végig a íazai csapat támadott. a [ól nélküli döntetlenre ját- zó vendégek ellen. Több ki- íagyott gólhelyzet után a násodik félidő 10. percében iker koronázta a K. Medosz jróbálkozásait és a látottak ilapján győztesnek látszott. Így tizenegyesből lőtt góllal izonban talált egy ponthoz utottak a vendégek. A lelkesen és jól játszó K. dedosz győzelmet érdemelt rolna a defenzíven játszó 'ászapáti ellen. G.: Süveges V. ill. Illés (11-esből). Jók: Jemeter, Herceg, Baktai S., 11. Borics, Illés. Tóth. Kisújszállás MÁV Egyet­értés SE—Besenyszög 1:1 (1:1). Kisújszállás, 300 n. V.: Major. Kisújszállás: Máté— Bíró Z., Varga, Végh, Tóth, Bíró L., Oros, Fazekas (Föl­di), Halász, S. Nagy, Deme. Kitűnő játékvezetés mellett közepes színvonalú játék jel­lemezte az egész mérkőzést. Az első félidő 6. percében védelmi hibából Varga Gy. góljával megszerezték a ven­dégek a vezetést, 1:0. A 42. percben S. Nagy szépített, 1:1. A második félidőben ki­egyenlítődött a játék, igazsá­gos döntetlen született. Jók: Fazekas. Bíró, Z., ill. Csaj­bók I., Varga Gy. Kunszentmárton—Rákóczi- újfalu 2:1 (0:0). Kunszent­márton. 500 n. V.: Cziczás. KTE: Garáz—Hürkecz. Szar- vák, Tóth Z„ Dudás (Szat­mári), Bartucz, Gellér, Ve­res (Lovas), Kerekes, Pálin­kás. Hábensusz. Az alacsony színvonalú első játékrész­ben Pálinkás előtt adódott helyzet, Balogh elöl pedig Hürkecz mentett. Nagy ira­mú lett a játék szünet után, amikor Szőke távoli lövésből vezetéshez juttatta a vendé­geket, és ez rázta fel a hazai csatárokat, mert azonnal tűzijátékot rendeztek, de há­rom lövés is kipattant. A KUTE diktálta rohamokat szabálytalanságokkal és ide­geskedve tartotta a vendég­csapat. Pálinkást már má­sodszor szerelték 11-est ér­demlőn. amikor a 17. perc­ben Gellér büntetőrúgásával egyenlített a KTE. Kemé­nyebb lett a játék. Az ide­geskedő vendégvédők mellett percenként helyzetbe került Kerekes, Hábensusz, Gellér, de Dorkó kapus jól védett, és újabb szabálytalankodá­suk hozta a vereségüket je­lentő gólt, ami Gellér 20 méteres szabadrúgásából esett. A vereséget még ne­hezebben viselő vendégek közül Géléi, Zakar sárga, majd Balogh piros lapot ka­pott a határozott játékvezető­től. Jók: Gellér (a mezőny legjobbja), Hürkecz. Kerekes. Bartucz. ill. Mihovits, Mi­hályi, Zakar. Jászladány—Szászberek 1:1 (0:0). Jászladány, 400 n. V.: Berend. Jászladány: Kökény —Tóth J., Veres, Göblyös, Nagy, Pomázi (Fekete) Túri, Szűcs. Tóth P. (Simon), Dö- mök. Lázár. Nagy iramú, nem túl színvonalas, de sportsze­rű mérkőzést vívott a két csapat, a hazaiak mezőnyfö- lényét a vendégek fegyelme­zett védekezési taktikája el­lensúlyozta. A második fél­idő 30. percében Nagy a 16- os vonaláról félfordulattal a bal sarakba lőtt. 0:1. A 37. percben a hazaiak sokadik szögletét Simon a hálóba fe­jelte, 1:1. Igazságos ered­mény született. Jók: Veres. Göblyös, ill. Donkó, Tóth 1. Mezőtúri FSE—Törökszent- miklós 4:0 (3:0). Mezőtúr, 300 n. V.: Amblánczki. FSE: Sály—Patocskai, Papp A., Juhász M., Tóth, Papp J„ Ádárru Vékony. Boros. Je- gesi (Csapó), Tárnok. A fő­iskola házatáján nagy vára­kozással tekintettek a mér­kőzés elé: sikerül-e a né­hányszor kiemelkedően ját­szó. de a tartós jó szerep­léssel adós csapatuknak meg­állítani a tavasz legjobbját? A keményre száradt salak - Dálván, kánikulai melegben is jó iramú, színvonalas mér­kőzés volt. A mezőnyben több labdát szerző hazaiak egy hibás lesre játszást, majd két pontrúgást követően úgy jutottak háromgólos vezetés­hez, hogy közben a vendé­gek előtt is adódtak helyze­tek. Ezután Törökszentmik- lós mindent egy lapra felté­ve támadott, de miután nem tudott szépíteni, lassan bele­törődött a vereségbe. A főis­kolások a hajrában növelték előnyüket, és fölényes győ­zelmet arattak. G.: Juhász M. (2), Jegesi. Tárnok. Jó: a hazai csapat minden tag­ja, dicséretesen küzdött és jól játszott, a vendégeknél Rajt, Szebenyi, Molnár és Ramos B. emelhető ki. Jászkisér—Tiszaföldvár 3:2 (1:1). Tiszaföldvár. 300 n. V.: Richter. TISE: Nagy M.— Farkas A., Makó, Herkó, Nagy I. (Németh), Jakab. Szűcs M., Vass, Gál, Szűcs J., Dutkon. Már a második percben vezetéshez jutottak a hazaiak Jakab révén. Jászki- séraek egy helyzete volt, amit elpuskázott, mégis a 45. percben nagy potyagóllal egyenlített Pásztor révén. Ez a hazai csapatot sokkolta, és a második félidő elején még két gólt szereztek Nemes és Gócza révén. 3:l-nél még talpra állt a Földvár. Szűcs J. szépített. Az utolsó öt percben két óriási helyzete volt a hazaiaknak, de Ba­lázs kétszer is lábbal men­tett. A hazaiak döntetlent ér­demeltek volna. Jók: Far­kas, Herkó, Szűcs M.. ill. Tóth, Gócza, Kiss-Mémet, Kovács. \B-s ifjúsági bajnokság: Szolnoki MÁV MTE—SZEOL Délép SE 2:2 (2:1). Szeged. V.: Somogyi. Nagyiramú, színvonalas küzdelemben, az ötletesen játszó MÁV MTE közelebb állt a győzelemhez. A MÁV MTE gólszerzői: Va­dicska Zs., Szabó I. Jók: Hat­vani. Kemenczei Cs., Vadics­ka Zs.. Major, Garáz. Serdülő bajnokság: SZEOL -Délép SE—Szolnoki MÁV MTE 2:1 (2:1). Szeged. V.: Simon. A MÁV MTE gólszer­zője: Draskóczi. Jók: Major L., Draskóczi. Táblázatok A TERÜLETI LABDARÜGO- BAJNOKSÁG ALLASA 1. DUSE 27 17 8 2 66—21 42 2. Rakamaz 27 14 9 4 55—28 37 3. Olefin 27 14 8 5 39—20 36 4. Hajdúböszörmény 27 12 11 4 46—27 35 5. Balmazújváros 27 13 7 7 45—27 33 6. H. Papp J. SE 27 12 7 8 44—31 31 7. Volán—Rákóczi 27 12 7 8 37—28 31 8. Lehel 27 11 6 10 39—29 28 9. Mátészalka 27 10 7 10 38—42 27 10. Karcag 27 10 5 12 30—38 25 11. Hajdúszoboszló 27 7 10 10 38—38 24 12. PMAV 27 8 7 12 31—43 23 13. H. Asztalos SE 27 7 6 14 25—41 20 14. Klsvárda 27 7 5 15 31—42 19 15. Tlszavasvári 27 5 7 15 17—45 17 16. Sz. Vegyiművek 27 1 2 24 10—91 4 A 28. fordulóban, május 25. vasárnap, 17 óra: Karcag— Volán—Rákóczi, Nagy F., Szolnoki Vegyiművek—Máté­szalka, Veress, Jászberényi Lehel—Rakamaz, Szabó J. MEGYEI LABDARÚGÓ-BAJ­NOKSÁG 1. Tisza Cipő SE 29 18 7 4 59—29 43 2. Jászkisér 29 18 5 6 55—20 41 3. Besenyszög 29 13 9 7 51—43 35 4. Szászberek 29 10 12 7 26—20 32 5. SZMAv MTE junior 29 14 3 12 59—48 31 6. Jászapáti 29 12 7 10 34—28 31 7. Mezőtúri FSE 29 10 11 8 37—34 31 8. Sz. Cukorgyár 29 9 11 9 43—52 29 9. Szajol AÉV 29 8 12 9 47—40 2Í 10. K. Medosz 29 9 10 10 38—43 28 11. Törökszentmiklós 29 10 8 11 44—52 28 12. Tiszaföldvár 29 10 7 12 33—29 27 13. Kunszentmárton 29 9 8 12 44—42 26 14. Kunhegyes 29 9 7 13 54—63 25 15. Jászladány 29 8 9 12 28—41 25 16. Tiszafüred 29 8 9 12 36—58 25 17. Rákócziújfalu 29 8 3 18 34—56 19 18. Kisújszállás 29 5 8 16 23—47 18 A 30. fordulóban, május 25. vasárnap, 17 óra: Tisza Ci­pó SE—Jászladány, Kisúj­szállás—Kunhegyes, Kun­szentmárton—Középtiszai Medosz, Rákóczlüjfalu—Szol­noki Cukorgyár, Beseny­szög—Tiszaföldvár, Szász­berek-Mezőtúri FSE, Tisza­füred—Szolnoki MÁV MTE junior, Jászapáti—Török- szentmlklós, Szajol—Jászki­sér. Rajtra kósz a mezőny Ma kezdődik a Tisza Kupa női kosárlabdatorna Vasárnap Kuba és a Kínai NK női kosárlabda-válo­gatottja megérkezett Szol­nokra, ma pedig ki­egészül a mezőny a ma­gyar A és a lengyel vá­logatottal, így megkezdődhet a VI. Tisza Kupa nemzetközi női kosárlabdatorna. A tisza- ligeti sportcsarnokban min­den rajtra kész, a csapatok edzéseket tartottak, ismer­kedtek a csarnokkal, várják a közönséget, kezdődhet a játék. Közben váratlanul változás történt az eredeti csoportbeosztásban. Mint is­meretes, a Tisza Kupára nyolc válogatott nevezett s miután Kecskemét is kért a mérkőzésekből, a mezőnyt két csoportra osztották. Szol­nokon Kuba, a Kínai NK, Lengyelország és Magyaror­szág A, míg Kecskeméten Csehszlovákia, Kanada, Ma­gyarország B és a Szovjet­unió válogatottja alkotja a csoportokat. A kanadaiak azonban az utolsó pillanat­ban lemondták a részvételt, így most a helyükre új csa­patot keresnek. Kedden, szerdán és csü­törtökön a csoportmérkőzé­seket játsszák, pénteken és szombaton pedig a helyosz­tókat. A két csoport első és második helyezettje Szolno­kon dönti el a kupa sorsát, míg a harmadik és a negye­dik helyezett Kecskeméten mérkőzik a további helyezé­sekért. Mint már közöltük, jegyek elővételben váltha­tók, bérleteket is árusítanak, ami lényegesen olcsóbb, mint a napi jegy. A torna jó felkészülési lehetőséget nyújt a világbajnokságra jutott csapatoknak. Szolnokon a mai program: Kuba—Kínai NK, 18, Ma­gyarország A—Lengyelor­szág, 20. Elutazott a labdarúgó­válogatott Mexikóba Családtagok, barátok, kö­zeli ismerősök és néhány auto- grammvadász kisfiú búcsúz­tatta a Ferihegy II repülő­téren tegnap délelőtt a ma­gyar labdarúgó-válogatottat, amely Madrid érintésével el­utazott a mexikói világbaj­noki döntőre. — Reggel még ellenőriztük a madridi csatlakozást — mondta Czékus Lajos, az MLSZ főtitkár-helyettese. — Attól tartottunk, hogy a spanyol fővárosban sztrájk lesz, erről ugyanis előzetes híreket kaptunk. Az Iberia Légitársaság illetékesei — Madridból ennek a gépé­vel utaznak tovább késő dél­után a küldöttség tagjai — iztosítottak bennünket, hogy nem lesz gátló körülmény, és időben, indul tovább a gép az óceán túlsó partjára. A tegnap Mexikóba utazott magyar csap t névsora: Sze­pesi György, az MLSZ elnö­ke. a küldöttség vezetője, dr. Nyitrai Lajos, az MLSZ el­nökhelyettese, Nagy Sándor, az OTSH osztályvezetője, Mezey György szövetségi ka­pitány, Tajti József, a válo­gatott edzője, Egervári Sán­dor technikai vezető, dr. Mo­hácsi János orvos, Sándor Imre és Tóth Kálmán gyú­rók, Mátyás Rudolf szakács. Játékosok: Disztl Péter, Andrusch József. Szendrei József (kapusok), Sallai Sán­dor, Garaba Imre, Róth An­tal. Kardos József. Csuhay József, Varga József, Péter Zoltán, Disztl László (védők), Nagy Antal, Burcsa Győző. Hannich Péter, Détári Lajos, Bognár György, Nagy Jó­zsef (középpályások). Kip- ricth József, Kovács Kálmán, Dajka László, Hajszán Gyu­la. Esterházy Márton (csa­tárok). Kézilabda Szoros mérkőzések NB I. B, nők: Ózdi Ko­hász—Jászberényi Lehel SE 12:11 (7:6). ózd, 300 n. V.: Dobos, Kárpáti, Lehel; Nagy, Koczkásné (2), Tolnai (3), Csala (2), Gál, André (2), Hadházi (2). Csere: Kocs- már, Palotai. Edző: Csan­kovszki Pál. A 8. forduló­ban, alacsony színvonalú mérkőzésen, harmadik meg­érdemelt vereségét szenved­te el a Lehel kézilabdacsa­pata. A herényiek támadói mélyen tudásuk alatt ját­szottak, most szerezték a legkevesebb gólt ebben a bajnokságban. A csapatból egyedül Nagy kapus teljesít­ménye dicsérhető. Férfiak: Alföldi Olajbá­nyász—Bp. Spartacus 23:23 (11:12). Szolnok, 500 n. V.: Finta, Taizs. Olajbányász: Szintai—Túróczi, Kocsis (2), Danyi T. (7), Mester (2), La­ki (8), Rátkai (1), Takács, Berényi (3), Bodnár, Sipos, Rigó S. Edző: Horváth Jó- zséf. Kiállítás: Olajbányász 2 perc, Spartacus 2 perc. A magassági fölényben levő fővárosiak 7:7-ig nem adták ki kezükből a vezetést, ek­kor is csak rövid időre. A szünet után tudott csak je­lentősebb előnyt szerezni a szolnoki gárda, ám ez a haj­rára elfogyott. A végig sport­szerű találkozón több egyé­ni hiba miatt veszített el egy pontot az Olajbányász. Kosárlabda A nők jeleskedtek NB II. Női, rájátszás: Szol­noki MÁV MTE—Salgótarján 94:39 (40:13). Szolnok, Véső út. V.: Drahos L., Petró B. MÁV MTE: Szalai (7), Ku- rucz (4), Czeglédi (5), Mohá­csi (30), Vas (16). Csere: Till (11), Túróczi (5), Lőcsei (10), Tóta (6). Edző: Tapodi Lász­ló. A MÁV MTE hét serdü­lő játékossal állt ki, akik kö­zül hármain először léptek pályára az NB II-ben. A fia­talok a kezdeti megilletődött- ség után magukra találtak és rászolgáltak a bizalomra. Helyenként ötletes játékkal, ilyen arányban is megérde­melten győztek. Kisújszállási MÁV Egyet­értés SE—Gyulai SE 61:58 (33^24). Kisújszállás, 60 n. V.: Gerda, Halmi. Kisújszállás: Szőke (19), Borókné (2), De­meter (8), Pardi (14), Hor­váth (12). Csere: Egyed— Kun, Zsoldos (6). EkJző: Sza­bó Tibor. A repülőrajttal in­duló hazaiak a 6. percben már 14:2-re vezettek. A mérkőzésen végig lelkesen és helyenként igen jól játszó Kisújszállás teljesen megér­demelt győzelmet aratott. Férfi: Salgótarján—Kar­cag 101:68 (44:33). Karcag, V: Drahos, Petró. KSE: Ke- le (12), Balajti (15), Nagy (6), Hajdú (6), Kovács (6), Ku- rucz (12), Dóka (9), Soós (2), Edző: Kovács S. László. A hazai csapat a középiskolá­sok kirándulása miatt több, már visszavonult játékossal állt feL Az első játékrészben ti­zenöt percig a KSE vezetett. Ezek után azonban már elfo­gyott az erő, és biztosán győ­zött a Salgótarján. Jók: Ke- le, Kurucz, Balajti, ill. Ju­hász, Magyar, Szabó. Teke A MÁV MTE nyerte a Balogh József Kupát A Szolnok Megyei Teke Szakszövetség a Munkásőr úti tekecsarnokban 16. al­kalommal rendezte meg a hagyományos, Balogh József emlékére kiírt tornát, ame­lyen kilenc csapat indult. Színvonalas küzdelemben — íérficsapat és egyéni — tisz­tázódták a helyezések. A csapatverseny a MÁV MTE ragy fölényét hozta, s ezzel egymás után 6. alkalommal vehette birtokba a trófeát. Az egyéni verseny is jó eredményeket hozott, mely­ben az NB I-.es Szolnoki MÁV MTE és a Ceglédi KÖZGÉP versenyzői jeles­kedtek. A rendezvény méltó volt Balogh József emléké­hez, aki a Szolnok Megyei Teke Szakszövetség alapító­ja és elnöke volt. A díjakat a névadó leánya, Vörös Jó- zsefné, és Bíró József a me­gyei teke szakszövetség eL nöke adta át. Eredmények. Csapat: 1. Szolnoki MÁV MTE (Kántor S. 444, Rigó 433, Mátyás 424, Dediák 419, Mészáros 419, Hegyi 380) 2519. Edző: Bíró József. 2. Kecskeméti MÁV 2356, 3. Ceglédi KÖZGÉP 2348, 4. Miskolci Építők-Volán SE 2329 fával. Egyéni, 1—2-es pálya: 1. Sándor (Cegléd) 433, 2. Mátyás P. 424, 3. Ded- rák Gy. (mindkettő MÁV MTE) 419 fával, 3—4-es pá­lya: 1. Kántor (MÁV MTE) 444, 2. Packer J. (Cegléd) 434, 3. Rigó (MÁV MTE) 433 fá­val. Napközis sporttábor kisiskolásoknak A Szolnoki MÁV MTE az idén is szervez napközis sporttábort, június 16—27. és június 30.—július 11. között. A táborban az egyesület Vé­ső úti sporttelepén minden hétköznap délelőtt szakkép­zett edzők irányításával ve­hetnek részt a 7—10 évesek különböző sportági foglalko­zásokon ebéd után pedig strandolás, játék és szórako­zás a tervezett program, köz­ben uzsonnával. Turnuson­ként 40 gyereknek nyHik így alkalma — kedvezményes térítéssel — rendszeresen sportolni, szakszerű felügye­let alatt mozogni, labdázni, edzeni magát. Holnaputánig várják a jelentkezéseket a szervezők a 17-720-as és a 17-721-es telefonon; befizetni Szolnokon, a Véső úti sport­telepen lehet naponta 8-tól 16 óráig. A korlátozott lét­szám miatt a jelentkezési sorrend szerint fogadják el a befizetéseket a sportiroda szervezési csoportjánál.