Szolnok Megyei Néplap, 1986. április (37. évfolyam, 76-101. szám)

1986-04-14 / 87. szám

1986. ÁPRILIS 14. SZÓ! NOK MEGYEI NÉPLAP 7 A dönti ben az osztrák Schollar rajt-cél győzelmet aratott. A képen az egyik ék- ugratóról repül Suzukijával csak motorokkal! Crass-konzerv a Budapest Sportcsarnokban Ahogy az atlétika és a legtöbb lab­dajáték a hideg hónapok elől már a korábban fedett helyre „mene­kült”, úgy tűnik, ez dukál egyre inkább a mo,to- crossnak is. A sportág téliesített változata a te- rerricross elneve­zést kapta: az el­ső, ilyen jellegű versenyt hat éve tartották Párizs^, ban, ami azóta nagy népszerűség­nek örvend Eu­rópa városainak sportcsarnokai­ban. A bét vé­gén a hazai kö­zönség is megis­merkedhetett e látványossággal, hála az úttörő szerepet vállaló Vörös Oktober Sportegyesület­nek. A teremcross, lebonyolítási szisztémáját tekintve, az autocross és a hagyományos terepmotorozás ötletes keve­réke. Az elő-, közép- és döntő futamokban egy-egy rajt után egyszerre 8—10 versenyző igyekezett 125 köbcentis, speciális moto­rokkal a művi akadályokat leküzdeni. A gerendasort, az ékugratót, a „tevehátat”, a piramist és a fordítót fából készítették, s ezek közül el­sősorban a fordító vonzotta a nézők tekintetét: az emelt falú, 8 méteres fesztávú hajtűkanyaron csaknem úgy fordultak meg a résztvevők, mint a motoros artisták a ,yhordó” falán. Az egymást sűrűn követő akadályok miatt a tempó nem lehetett észveszejtő, így a verseny­zők technikai tudása szá­mított a legfontosabb érték­mérőnek. A magyar premierre a rendezők igyekeztek a leg­jobb külföldi crossmotoro- sokat elcsalogatni, öt or­szág: Ausztria, Bulgária, Csehszlovákia, az NSZK és Magyarország képviselői küzdöttek a győzelemért. A vendégeken meglátszott a teremcrossbeli jártasság, a mieink inkább csak kóstol­gatták a versenyzés e kü­lönleges fajtáját. Az osztrák Schollar például olyan he­lyeken is bátran előzött, ahol másoknak az akadályo­kon való puszta átjutás is gondot okozott esetenként. A döntő mezőnye hűen tük­rözte az erőviszonyokat, mi­után a finálé startjánál 3— 3 bolgár, illetve 2—2 osztrák és magyar (a kiskunlacházi Kamrás és a VOSE színeit képviselő Baloghi) sorakoz­hatott. Az első kanyarban a legnagyobb esélyes, az oszt­rák Frauwalher akaratán kívül találkozott a csarnok furnirborításával, ezzel honfitársa, Schollar olyan előnyt szerzett, hogy győzel­mét csak motorhiba esetén tudták volna üldözői eloroz­ni. A verseny a fél ház elle­nére is nagy sikert aratott a sportág rajongói körében, így nem alaptalan elképze­lés, hogy jövőre a terem­cross Világ Kupa egyik fu­tamát Budapesten rendez­zék meg. Akinek egyébként a verseny után még dide­regni volt kedve, az átrán- dulhatott a „szomszédba”, a Népstadionban zajló Fradi —Vasas rangadóra. Mi is megtettük, s a csuromvizes, vacogó nézőket látva meg­állapítottuk: ezen a hóeséses áprilisi hétvégén a kényel­mes és fűtött sportcsarnok­ban rendezett teremcrossnak — légyen szó akár fociról is — nem akadhatott ellen­lábasa. Az első magyar nemzetkö­zi teremlcross-verseny vég­eredménye: 1. Schollar (A), 2. Nikolov (BG), 3. Frau- wallnei" (A) mind Suzuki-... 7. Kamrás (KTM) ... 9. Ba­loghi (Kawasaki). — lazányi — Fotó: Tarpai Totóeredmények 1. Nürngb.—1. FC Köln 3:0 1 2. Leverkusen—Mönchen. 3:1 1 3. Solingen—Wattenscheid 0:0 X 4. Stutt. K.—Karlsruhe 2:1 1 5. Braunsch.—B. Weiss 90 0:1 2 6. Avellino—Fiorentina 3:1 1 7. Bari—Verona 3:1 1 8. Milan—Napoli 1:2 2 9. Pisa—Roma 2:4 2 10. Sampdoria—Juventus 0:0 X 11. Torino—Internazionale l :0 1 12. Arezzo—Ascoli 1:1 X 13. Bologna—'Triestina Pótmérkőzések: 1:0 1 14. Dortmund—B. München 0:3 2 15. Lazio—Cesena 1 :l X 16. Sambenedett.—Brescia 0:0 X Újabb biztos magyar siker A szombati Magyarország —NDK nemzetek közötti salakmotoros viadal vissza­vágóját bonyolították le tegnap Nyíregyházán. A ma­gyarok ezúttal is fölényesen. 83:25 arányban nyertek. A legeredményesebbnek a nyíregyházi Balogh János bizonyult, aki mind az öt futamát megnyerte. Befejeződött az asztalitenisz Európa-bajnoksóg Bátorfi Csilla Európa-bajnok Bátorfi Csilla mái" nemcsak tehetség, hanem Európa el­ső számú női játékosa' Va­sárnap délután a prágai sportcsarnokban csaknem tízezer néző előtt imponáló játékkal győzött a két évvel ezelőtti EB ezüstérmese, az idei Európa 12 verseny győz­tese, a szovjet Fii ura Bula­tova ellen. Ezzel a sportág történetében hatodszor lett magyar versenyzőé a női egyé­ni Európa-bajnoki cím. Kó- cz:ó.n Éva három és Magos Judit két e’ső helye mellé most feliratkozott Bátorfi Csilla is. Bátorfi nehezen melegedett játékba. Az első szettet, akárcsak szombaton az elő­döntőben az angol Bellinger, most is ellenfele nyerte. Adogatásai és pörgetései sem a megszokott erejűek voltak, mintha még érezte volna karjában azt a fájdalmat, amelyet a döntő előtt kezel­tek, A második játszma dön­tőnek bizonyult Bátorfi 6:6 után átvette az irányítást. Bulatova zavarodottságát mutatta, hogy védő stílusa el­lenére mind többször pró­bálkozott közbeütésekkel, de ezek a magyar sportoló malmára hajtották a vizet. Nem túlzás mondani, hogy a harmadik és a negyedik játszma egyértelmű volt, Bá­torfi remekül pörgetett, jól „váltott” egyik oldalról a másikra s a pörgetései is ha­tásos fegyvernek bizonyul­tak. Női egyes, döntő: Bátorfi —Bulatova 3:1 (—11, 15, 14, 11). Női egyes, Európa-bajnok: Bátorfi Csilla (Magyaror­szág), 2. Fliura Bulatova (Szovjetunió). 3. Otília Ba- descu (Románia) és Lisa Bel­linger (Anglia). Férfi egyes, döntő: Persson —Kucharski 3:3 (—19, 10, 16, 19). Európa-bajnok: Jörg Pers­son (Svédország), 2. Leszek Kucharski (Lengyelország), 3. Andrzej Grubba (Lengyel- ország), és Ulf Carlsson (Svédország). Női páros, döntő: Bulatova, Kovtun—Hnaehova, Vriese- koop 2:1 (—13, 16, 12). Európa-bajnok: Fliura Bu­latova. Elena Kovtun (Szov­jetunió), 2, Marie Hrachova (Csehszlovákia) Bettine Vri- esekoop (Hollandia), 3. Ma­ria Alboiu. Otília Badescu (Románia és Barbro Vik- torsson, Maxié Svensson (Svédország). Férfi páros, döntő: Wald- ner, Lindh—Appelgren, Carlsson 2:1 (13, —13, 16). Európa-bajnok: Jan-Üve Waldner, Erik Lindh (Svéd­ország), 2. Mikael Appelgren, Ulf Carlsson (Svédország). 3. Dragutil Surtbek, Zoran Ka- linics (Jugoszláviái és Ilié Lupulescu, Zoran Primorac (Jugoszlávia). Labdarúgó NB U Pontszerzés Diósgyőrben, góliszony Szolnokon Diósgyőr—Mezőtúri Hon­véd 1:1 (1:0). Diósgyőr, 1200 n. V.: Buhl. Diósgyőr: Veréb —Teodonu, Szűcs, Mida Kiandiäs):, Szemcj-e—Brémai, Oláh, Kiss—Szlifika Dzurják (Farkas), Lippay. Edző: Gál Béla. Mezőtúri Honvéd: Brookhauser—Kiss. Krecska, Dávid, Oláh—Rumszauer, Zombori. Taikó—Csató, Ta­más (Hüiber), Lakatos (Híd­végi). Edző: FöSdesi János. Kezdés után jó ideig nem került veszélybe egyik kapu sem. A 10. percben Mida rö­vid hazaadását Tamás meg­szerezte, majd a kifutó Ve­rébét találta el. A másik ol­dalon Lippay cselezgetett a 16-ofion belül, de 12 méter­ről a bal alsó sarok mellé lőtt. Ezt követően egyre in­kább mezőny fölénybe ke­rült a hazai együttes, de ezt sokáig képtelen volt gólra váltani. A 40. percben Szlif- ka a jobb oldalon vezette fel a labdát, pontosan adott kö- 7.énre és az érkező Lippay 8 méterről a kapu közepébe emelt. A 43. percben Teodo­ra röviden szabadított fel. Tamás 16 méterről lőtt. de Veréb a helyén volt. Szünet után Zombori egye­dül léphetett ki a diósgyőri védők közül, lövését Veréb nagy bravúrral, lábbal men­tette. A 60. percben Dzurják Területi labdarúgó-bajnokság Három gólt lőtt a Lehel és Karcag is Jászberényi Lehel—Hajdú­szoboszlói Bocskai 3:0 (0:0). Jászberény, 300 n. V.: Nagy F. Lehel: Havasi — Geb- hárdt, Fényes, Bukhár, Fejes, Szántai, Sulyok, Szabó (Mo- sonyi), Gál, Öz (Fejérvári), Petró. Edző: Néder István. Hajdúszoboszló: Kun — Tóth, Nyilas, Bese, Pintér, Csisz- tu, Bangó, Magyar, Józsa, Fekete, Lipováczi. Edző: Ma­gyar György. Hideg időben lendületesen kezdett a Lehel. A 25. perc­ben Szabó fejesét Bukhár fejelte fölé, majd a 32. perc­ben Szántai kilépett a védők közül, de Kunba lőtte a lab­dát. Szünet után nagyobb se­bességre kapcsolt a hazai csapat. A 66. percben sza­badrúgáshoz jutott, és Petró legurított labdája Fejérvári­ról Sulyok elé pattant, aki a bal alsó sarokba bombázott. 1:0. A 70. percben Mosonyi jobbról beívelt labdáját Fé­nyes lekezelte és két csel után a jobb kapufa mellett a hálóba lőtt. 2:0. A 77. perc­ben Sulyok indításából Fé­nyes Szántai elé játszott, aki nem hibázott. 3:0. Végig jó iramú mérkőzésen a Lehel nehezen boldogult a szívó­san védekező vendégek el­len. Jók: a Lehel minden já­tékosa dicséretet érdemel, ill. Kun, Nyilas és Magyar. Ifi: Lehel—Hajdúszoboszló 4:1. — Bankovics ■— Karcag—Szolnoki Vegyi­művek 3:0 (1:0). Karcag, 600 n. V.: Takács. Karcag: Kiss — Tóth, Sándor, Kocsis, Nagy, Herczeg (Kiss), Lau- rencsik, Antal, Mészáros, Hajdú, Balogh. Vegyiművek: Öllé — Zsilka, Tánczos, Var­ga. Bán, Rozalek (Kun), Csizmadia. Vadkerti, Busi, Felföldi. Tóvizi (Molnár). Edző: Török János. Idegesen kezdtek a hazai­ak, mivel számukra sors­döntő volt ez a mérkőzés. A vendégcsapat tömören véde­kezett és kontra támadások­ra építette taktikáját. Az első félidőben több nagy helyzet maradt ki mindkét oldalon. A 41. percben 18 méterről szabadrúgásból sze­rezte meg Laurencsik a ha­zaiak vezető gólját. Szünet után okosan széthúzták a Vegyiművek védelmét és sor­ra dolgozták ki a hazai tá­madók a veszélyes helyzete­ket. Az egyik ilyen helyzet­ből Balogh szerezte a má­sodik gólt az 58. percben. A 65. percben ismét Balogh került óriási helyzetbe, de mellé gurított. Az utolsó per­cekben Antal egyéni játék­ból lőtt a hálóba. A hazaiak győzelme egy pillanatig sem volt kétséges. Jók: Tóth Gv., Mészáros, Hajdú. Antal. ill. Öllé. Ifi: K arcag—Vegyiművek 2:1. — Magyar — További eredmények: Haj­dúböszörmény—DUSE 0:0. Püspökladány—Tiszavasvári 1:0 (1:0). Kisvárda—H. PapD SE 0:1 (0:0). Olefin—Volán- Rákóczi 1:0 (0:0), H. Aszta­los SE—Mátészalka 1:2 (0:2), Balmazújváros—Raka- maz 2:0 (1:0). kitört a védőik köziül, Krecs- ka felvágta és mivel már volt sárga lapos figyelmezte­tése, a játékvezető kiállította a mezőtúri hátvédet. A hát­ralévő időben nem kis meg­lepetésre az emberhátrány­ban lévő vendégek nekibáto­rodtak és több, ügyes táma­dást vezették. A 80. percben Csató a balösszekötő helyén tört ki a védők közül, már a 16-oson bélül járt, amikor Kondás felvágta. A játékve­zető 11-est ítélt. Csató állt a labda mögé és nagy erővel, laposan a bal alsó sarokba lőtt. 1:1. Nem hozat t magas színvo­nalú mérkőzést a 90 perc, de a küzdelemre kevés pana­szuk lehetett a nézőknek. Eleinte mezőnyjátékkal telt az idő. ez azonban nem elé­gítette ki a fagyoskodó né­zők igényeit. A kapuk ugyanis csak elvétve kerültek veszélybe, ráadásul renge­teg hiba tarkította a játékot. A pontatlanságok sorozata ■nem tett jót a színvonalnak. A DVTK többet kezdemé­nyezett, de a 16-os előtt el­fogyott a csatárok tudomá­nya. A II. félidőben tovább tartott a DVTK fölénye, de a kiállítás után nekiibátoro- dott a mezőtúri csaoat és a hajráiban teljesen megérde­melten szerezte meg az oly sokat jelentő egyik pontot. Jók: Veréb, Szlifka. ill. Brockihauser, Rumszauer, Dávid, Zombori. Takó. — Doros — Szolnoki MÁV MTE—Szek­szárdi Dózsa 0:0. Szó! nők 800 n. V.: Mészáros SZMÁV MTE: Boros—Szilágyi. Ágh. Sugár. Molnár L.—Portlan­ds Csábi, Rózsavölgyi (Rep- ka)—Szőke, Hegedűs, László. Edző: Lódi László. Szek­szárd: Pólyák—Szabó, Var­ga F., Weitner II. Somodi— Weitner I, Kniesz. Dienes (Kiss)—Lauer (Muraközi), Varga L.. Márkus. Fdző: Ko­vács Isvtán. Foghíjas nézőtér előtt nagy rohanással kezdődött a mér­kőzés. A MÁV MTE igyeke­zetén látszott, hogv a avőze- lemre törekszik de a gól lö­vés tudományát az öltöző­ben felejtették a intékosT. Kamija elé szorították ugyan a Dózsát, de helyzetbe már nehezen kerültek. A 11. per­ben Sugár elől mentettek, hét perc múlva szintén a beáilós előtt nyílt gólszerzé­si lehetőség, de Pólyák hárí­totta a fejest. Telt, múlt az idő és a Szekszárd is bebi­zonyította, hogy ért az ellen­támadásokhoz, a 40. percben például Lauer szerezhetett volna vezetést, de elhamar­kodottan mellé lőtt. Két perc múlva Márkus a kapu­fát találta el. Szünet után sem változott a játék képe. A MÁV MTE egyre nagyobb mezőnyfölényibe került, a kapuja elé szorította a Dó­zsát. de a vendégek könnyű­szerrel fojtották el a vérsze­gény szolnoki kezdeményezé­seket, ellentámadásaik pedig rendire veszélyesek voltak. A MÁV MTE lövései és fejesei pontatlanok voltak a beívelt labdákat Dedíg mindig ele­jei ték a vendégek védői. Így aztán hiába volt a nyomasz­tó mezőny fölény, a szolnoki iátékosok képtelenek a háló­ba találni. A tavaszi fordu­lóban már a hetedik mér­kőzésüket játszották és mind­össze egy gólt lőttek, Eger­ben. fi a győzelem ízét sem sikerült még megkóstolni. Az a kevés szurkoló, aki az áprilisi télben is vállal­kozott a mérkőzés megtekin­tésére. ezúttal- is csalódottan távozott. Alacsony színvona­lú sok hibával tarkított mér­kőzést láthatott, a MÁV MTE játéka nem javul és egyre nehezebb helyzetbe ke­rül. Lódi edző változtatni sem tud az összeállításon, mert mindössze tizennégy hadrafogható játékossal ren­delkezik. Ez pedig nem sok jóval biztat a jövőt illetően. (Pl) AZ NB 11 Állasa 1. D.-újváros 26 14 8 4 51-24 36 2. SZEOL-D. 26 15 6 5 50-24 36 3. Eger 26 12 12 2 41-20 36 4. Diósgyőr 26 11 8 7 43-33 30 5. Keszthely 26 10 9 7 30-27 29 6. Szekszárd 26 8 12 6 27-33 28 7. Baja 26 11 6 9 42-49 28 8. Ganz-M. 26 9 9 8 37-37 27 9. S.-t.arján 56 10 6 10 28-25 26 10. Nyíregyh. 26 9 8 9 29-28 26 n. Komló 26 11 4 11 44-45 26 12. Veszprém 26 8 9 9 27-30 25 13. Szolnok 26 9 6 11 30-38 24 14. Metripond 26 8 7 11 38-41 23 15. SoDror» 26 7 8 11 28-33 29 is. N.-kanizsa 26 6 9 11 31-38 21 17. Szab. L. SE 26 8 5 13 31-Á9 21 13. npbr. Kin. 26 6 8 12 30-33 20 19. VAr 26 7 6 13 26-39 20 20. K.-barcika 26 5 6 15 27-48 16 A világ sportja— sorokban A varsói nemzetközi női sakkverseny 9. fordulójában Forgó Éva világossal a len­gyel Erenska ellen ült asz­talhoz. játszmájuk függőben maradt. A 14 fős mezőnyben Forgó 1,5 ponttal és egy függővel a 13. helyen áll. Befejeződött a férfi „B” csoportos röplabda világbaj­nokság. A végeredmény: 1. Kuba, 2. Olaszország, 3. Görögország. A három együttes biztosította helyét a szeptemberi „,A” világbaj­nokságon. Vízilabda Bravúros győzelem Tatabányán Szolnoki VSE—Tatabánya 12:11 (1:4, 4:2, 4:2, 3:3). Ta­tabánya, 200 n. V.: Pék, Kiss 0. Szolnok: Kiss P.—Bogdán 1, Rekita 1, Tóth Cs. 2, Pin­tér I. 4, Lengyel 2, Hasznos 1, Mohi 1, Vasicsek, Czibul- ka. Edző: Babarczi Roland. Tatabánya: Hauszler—Zant- leitner 1, Bujka G. 1, Kraj- csovics 2, Varga 3, Persely 1, Vojvoda 1, Bujka J. 1, Tóth 1. Edző: Kásás Zoltán. GÓl emberelőnyből 7/6, il­letve 10/6, 4 m-esből 1/1, ill. 1/1, hátrányból. 1, illetve 0. A Szolnok—Tatabánya mérkőzések már évek óta rangadó jellegűek bárhol áll a táblázaton a két csapat. A jelenlegi mérkőzés mindkét részről sorsdöntő volt. Az MNK győztesnek az élme­zőnyhöz való felzárkózását jelenthette a győzelem, míg a Tatabánya remek tavaszi sorozatát kívánta folytatni. Az első három perc nem ho­zott gólt. A folytatásbankét előny- és két akció-góllal 3 gólos előnyt szereztek a ha­zaiak. A szolnokiak ekkor még elkapkodták támadásai­kat. A második negyed hozta az első fordulatot: Rekita előnyből csökkentette a hát­rányt, majd az ellene ítélt 4 m-est Kiss kivédte. Utána lendületbe jött a Szolnok. Mohi, Bogdán és Tóth Cs. góljaival már 5:4-re vezetett. A negyed végén Tóth L. és Varga jóvoltából újra a bá­nyászok vezettek. A kritikus harmadik negyed is a Szolnoké volt, bár sűrűn szaporodtak a büntető pon­tok. Hasznos, Mohi, Rekita két hiba miatt már többet volt a parton. Lengyel ak­ció góljával újra döntetlen volt (6:6), Varga ismét ve­zetést szerzett, de nem volt megállás. Rekita kipontozó­dott. Lengyel húzta be az újabb előnyt, majd a 4 m-est Pintér értékesítette. A ne­gyed végén ismét Pintér lőt­te be az emberelőnyt (9:8). Az utolsó negyedre ma­radt a döntés. Előnyből egyenlítettek a hazaiak, és ismét tatabányai előny. Pin­tér lelopta a labdát Bujka kezéről hátrányban, egyedül lefordult és gólt lőtt. Ez lelkileg feldobta a csapatot. Előnyből újra döntetlen volt, aztán Mohi kipontozódott, Hasznos akcióból nagy gólt lőtt, majd még egy hazai gól következett, szintén előnyből. Tóth Cs. az utol­só perc elején lőtte a győz­tes gólt. Az utolsó fél perc ismét szolnoki emberhát­rányt hozott. Az MNK dön­tőhöz hasonlóan minden labdás emberre kirepültek a szolnokiak. Nem tudták ka­pura lőni a labdát és meg­született a nagyszerű győze­lem ! A csapat minden tagja dicséretet érdemel, hiszen többször sikerült újítani.