Szolnok Megyei Néplap, 1986. március (37. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-11 / 59. szám

1986. MÁRCIUS 11. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Bemutatjuk a játékvezetőt Március 16. Népstadion: Magyarország— Brazília válogatott labdarúgó-mérkőzés Az óriási érdeklődéssel várt magyar—brazil focipa­rádé osztrák játékvezetői hármas dirigálja vasárnap. A vezető bíró a nemzetközi élgárdához tartozó Franz Wöhrer lesz, aki így emlé­kezett pályafutásáról: — Bécsben születtem 1939- ben. Fiatalabb éveimben az úszást, a korcsolyázást és a tornát űztem, de különösen a focit kedveltem. Játékos­ként mintegy nyolc évig egy III. osztályú amatőrcsa­patban rúgtam a bőrt. Már ez időben elhatároztam, hogy játékvezetőként szolgálom tovább kedvenc sportomat. Még 1957-ben — 18 éves ko­romban — vizsgáztam, 1964 óta vezetem hazám I. liga­beli mérkőzéseit, és húsz éve tagja vagyok a FIFA- keretnek. Részt vettem az 1977-ben Tuniszban rende­zett, I. FIFA-Coca Cola Ku­pa ifjúsági labdarúgó VB-n, az 1982-es spanyolországi Mundiálon és a két eszten­deje Franciaországban ren­dezett EB-döntőn. A magyar csapatoknak számos mérkő­zését vezettem. Örökké em­lékezetes marad számomra az 1967-es népstadionbeli Ferencváros—Real Zarago­za VVK-találkozó, amely a sűrű köd miatt 3:0-ás ered­ménynél félbeszakadt. Heti rendszeres és intenzív ed­zésekkel készülök fel fizi­kailag a mérkőzéseimre. Anyanyelvemen kívül ango­lul beszélek. Hobbim is a játékvezetés és mindenféle sport. Civilben egy magánis­kola tanára vagyok”. Somos István Kosárlabda A főiskolások vaskos meglepetése NB II. Férfi): Szolnoki KVFSE—Bajai TK 73:72 (61:61, 37:31). Szolnok, Ti- szaliget 50 n. V.: Erdélyi, Hutai. Szolnoki KVFSE: Deák (6), Szalai (16), Né­meth (13), Várady A. (16), Simon (6). Tóth (6), Molnár (9), Mezőssy, Papp (1), Sán­dor. Edző: Várady Géza. A szolnoki főiskolások techni­kailag látványos megoldá­sokkal fűszerezett, erőtől duzzadó csapatmunkájuk ré­vén szereztek előnyt az első félidőben. A folytatásban a bajnoki címre esélyes ba- jaiak fordítani tudtak, de a hazaiak fegyelmezett, pont­erős véghajrája döntetlenhez vezetett. A hosszabbításban a szolnokiak lépéselőnyre tettek szert, amit taktikus játékkal megőrizték, és ez­zel a bajnokság vaskos meg­lepetését szolgáltatták. A szolnoki főiskolások egysé­ges küzdőszelleme és tak­tikai fegyelmezettsége re­ményeket ébreszt a ráját­szás előtt. Jók: az egész szolnoki csapat, illetve Rá­kos (25), Rump (15). Megyei bajnokság férfi: Szolnoki KVFSE—Kisújszál­lás 83:74 (47:36) Szolnok, Főiskola. V.: Patay, Bernáth. Szolnoki KVFSE: Kassai (2), Szabó (6), Simon (26). Deák (7), Molnár (8), Mezőssy (2), Papp. Sándor (22), Várady A. (10). Edző: Várady Géza Kisújszállás: Dobák (17), Fe­kete (2), K. Szabó (18), Ko­vács (6), Oláh (5), Molnár (19), Koma, Barai (7), Szé- nási. Edző: K. Szabó János. A szolnoki főiskolások végig vezetve érvényesítették na­gyobb játékerejüket, az igen lelkesen és eredményesen' játszó vendégekkel szemben. Jók: Simon, Sándor, Szabó, illetve Molnár, K. Szajbó,' Dobák. Női: Szolnoki KVFSE—Ti­szafüred 92:49 (34:32). Szol­nok, Főiskola. Szükség já:- tékvezetés (edzői). Szolnoki KVFSE: Dudás (4), Szabó (26), Bálint (22). László (14), Harangi (8), Krasznocsuben- ko (1), Varga. Edző: Vára­dy Géza. Tiszafüred: Péntek (14), Sebestyén (4). Mizsei (14), Fekete (4), Holló (13), Oláh, Katona, Ábry, Szabó. Edző: Nagy László. Az új­jászervezett szolnoki főisko­lás csapat fokozatosan őröl­te fel ellenfele erejét. Az első félidőben még egyen­rangú játékot nyújtó ven­dégek elfáradtak a folytatás­ban. Jók: Szabó, László. Krasznocsubenko, illetve Mi­zsei, Péntek. Holló. Táblázatok RÖPLABDA NB I. NŐI Az állás 5. Vasas 6. BSE 7. ATSE a. DMVSC 9. Bp. Spart. 10. BVSC 11. Dutép SC 12. KGK SC 13. Kaposvár 14. Szolnok 15. Eger SE 16. Csepel 30 22 8 75:47 52 30 20 10 71:46 50 30 20 10 66 :45 50 29 18 11 59:47 47 30 17 13 64:51 47 31 16 15 62:56 47 31 13 18 49:68 44 31 11 20 47:69 42 31 9 22 48:74 40 30 7 23 43:74 37 30 7 23 34 :77 37 31 1 30 14:91 32 Március 12., szenda: Bp. Spartacus—Szolnoki Vegyi­művek. LABDARÜGAS A területi bajnokság állása 1. DUSE 17 11 5 1 46-16 27 2. Olefin SC 17 11 3 3 30-12 25 3. Rakamaz 17 10 5 2 36-19 25 4 Hajdúbösz. 17 8 5 4 30-20 21 5. H. Papp J. 17 8 5 4 29-19 21 6. Balmazújv. 17 9 2 6 32-20 20 7. Volán-Rák. 17 7 5 5 25-20 13 8. Mátészalka 17 6 4 7 24-23 16 9. Hajdú^zob. 17 5 5 7 26-25 15 10. Lehel SE 17 6 3 8 18-20 15 11. Karca« 17 6 3 8 22-26 15 12. H. Asztalos 17 6 3 8 22-30 15 13. T -vasvári 17 4 5 8 13-24 13 14 < PMÁV 17 4 4 9 21-33 12 15. Kisvárda 17 5 1 11 21-30 n 16. Sz. Vegyi. 17 — 2 15 5-55 2 A 18. fordulóban, március 15., szombat, 15 óra: Jász-y berénvi Lehel—Szolnoki Ve- eviművek, Tajthy, Volán- Rákóczi—Hajdúszoboszló, Lu- terán. Hajdúböszörmény— Karcag. Megyei labdarúgó-bajnokság 1. Tisza C. SE 19 14 3 2 45-19 31 2. Jászkisér 18 13 1 4 40-13 27 3. SZMAV j. 18 10 3 5 42-21 23 4. Jászapáti 19 10 3 6 27-19 23 5. Besenyszög 19 9 4 6 35-30 22 6. Szajol 19 6 8 5 30-20 20 7. Mezőtúri F. 19 6 7 6 27-27 19 8. Szászberek 19 6 7 6 13-13 19 9. Sz. Cukor. 19 6 7 5 28-36 19 10. T.-földvár 18 >7 4 7 21-16 18 ti. K. Medosz 18 6 6 6 23-27 18 12. KuTE 19 5 6 8 31-27 16 13. R.-újfalu 19 6 3 10 27-43 15 14. Jászladány 19 6 2 11 19-34 14 15. T.-füred 18 5 4 9 21-39 14 16. T.-iniklós 18 4 5 9 22-39 13 17. Kisújszáll. 18 4 4 10 18-33 12 18. Kunhegyes 19 3 5 11 31-44 11 A Középtiszai Medosz—Jász- kisér -mérkőzés köd miatt a 78. percben félbeszakadt. Eredmé­nyét nem számítottuk; be. A 20. fordulóban, március 15., szombat. 15 órakor: Szász­berek—Rákócziújfalu, Tisza­füred—Kunszentmárton, Jász­apáti—Kisújszállás, Szajol— Jászladány, Jászkisér—Kun­hegyes. Törökszentmiklós— Közéntiszai Medosz, Szolno­ki MÁV MTE junior—Szol­noki Cukorgyár, Mezőtúri FSE—Tiszaföldvár, Beseny­szög—Tisza Cipő SE. Úszás Kádár Krisztina: országos csúcs Kecskemét adott otthont a hét végén az Olimpiai Re­ménységek Versenye terüle­ti úszódöntőjének, ahol in­dultak a Szolnoki Vízügy SE fiataljai is. A versenyen nagyszerű szolnoki eredmény született. Az 50 méteres pil­langóúszásban Kádár Krisz­tina vasárnap 30,90 másod­perccel új országos gyer­mekcsúcsot ért el. A régit az egri Thummerer Ildikó 31.83 mp-cel tartotta. Kádár edző­je Ali Csaba. Aranysíp a búcsúzoknak Teke Már hat pont az előnye a szolnokiaknak NB 11. Férfi: Mátranovák —Szolnoki MÁV MTE 4:4 (2538:2536 fa). Mátranovák. Óriási érdeklődés előzte meg Mátranovákon a bajnoki címre esélyes MÁV MTE já­tékát. Az első pártól az utol­sóig rendkívül éles, drámai fordulatokkal tarkított küzdelem alakult ki. A csa­pat tagjai végig bírták az idegek csatáját, és egységes teljesítményükkel rászolgál­tak az értékes egy pontra. Ezzel a MÁV MTE 6 pontra növelte előnyét a táblázaton. Ez azt jelenti, hogy a hátra­levő 6 mérkőzésből a három hazai megnyerése már az NB I-et jelenti. Az ifjúsát- gi Hegyi Zoltán kiemelkedő eredménye nagyban járult hozzá a sikerhez. Mátrano­vák: Nádasdi 477, Fodor 427, Kecskés 417, Stoszek 410, Kozma 407. Wáczi (ifi) 400. illetve: Dedrák 436, Hegyi (ifi) 424, Mészáros 421, Ri­gó 419, Mátyás 419. Kántor 417 fával. Edző: Bíró Józef. A Tiszafüredi Városi Lab­darúgó Szövetség játékveze­tő bizottsága játékvezetői na­pot tartott. Napirenden sze­repelt az őszi szezon értéke­lése, a tavaszi szezon indítá­sával kapcsolatos feladatok megbeszélése, a fizikai fel­mérés, a tesztláp kitöltése, aztán a felmérésben résztve­vők és megfeleltek részére a játékvezetői engedély meg­hosszabbítása végül az aktív játékvezetői pályafutásukat befejező bírók aranysíppal való kitüntetése. A résztvevők nagy érdek­lődéssel hallgatták az őszi szezont értékelő beszámolót, amelyből megemlítendő, hogy a játékvezetők távolléte Rekordsebességgel keltek ed a vasárnapi Magyaror­szág—Brazília válogatott labdarúgó-mérkőzésre a je­gyek. A szurkolók a belépő­ket néhány óra alatt „szát­miatt egyetlen mérkőzés sem maradt el. Igen sokan szóltak hozzá, mondták el vé­leményüket. Valamennyi jelenlévő játékvezető sikere­sen teljesítette a fizikai fel­mérést, és megfelelően kitöl­tötte a tesztlapot. Szántó Jó­zsef ismertette az MLSZ- szabály szigorítását a kiállí­tásokkal kapcsolatban. ez­után átadta Jakab Sándor tiszafüredi és id. Richter La­jos tiszaderzsi játékvezetőnek 25 éves sportpályafutásuk elismeréseként a városi ta­nács művelődési és egészség- ügyi sport osztályának és a megyei labdarúgó szövetség közös ajándékát, az aranysí­pot. kapkodták” ezért a Népsta­dion és intézményei igazga­tósága közli: a központi jegyiroda sem tud már egyetlen igényt kielégíteni. Elfogytak a belépők Megyei labdarúgó-bajnokság Közbeszólt az időjárás Elmaradt, félbeszakadt mérkőzések Középtiszai Medosz SK— Jászkisér 0:0. Kenderes, 250 n. V.: Tombor. K. Medosz: Galó—Demeter, Süveges A., Rapi Szatyi, Szilágyi, Hor­váth, Herczegh, Baktai T., Süveges L. Baktai S. A pá­lyaelőkészítés terén tett erő­feszítések ellenére sártenger fogadta a csapatokat. Ilyen talajon színvonalas játék nem alakulhatott ki, viszont dicséret illeti a játékosokat töretlen küzdőszellemükért és sportszerűségükért. Egyenlő erők küzdelmében az eredmény megfelel a lá­tottaknak. A mérkőzést a sűrű köd miatt a 78. percben a játékvezető lefújta. Jók: Rapi, Szilágyi, Hercegh, Sü­veges I.. illetve Tóth L.. Ne­mes. Gócza. Ifj: K. Medosz—Jászkisér 4:3. Jászladány—Jászapáti 2:0 (1:0). Jászladány. 400 n. V.: Polonka. Jászladány: Kö­kény—Tóth. Veres. Kállai. Na?v (Bíró). Pomázi. Tűri. Szűcs. Fekete (Simon). Dö­mék, Lázár. A játéktéren csak néhány víztócsa jelezte a rossz időt. Dicséret illeti a rendezőket, hogy a mérkőzést le lehe­tett játszani. Ennek ellené­re a pálya talaja mélv volt. Jászladány óriási erőbedo­bással és lelkesedéssel kez­dett, a jó képességű ellen­fél 25 percig helytállt, de akkor a 16-oson belül Do- mókot csak szabálytalanul tudták szereim. A 11-est Lá­zár értékesítette. 1:0. A 35. percben ismét Domókot vág­ták fel a 16-oson belül, a jogos 11-est Veres a kapu fölé lőtte. A második fél­idő 30. percében Domók be­állította a végeredményt. A hazai csapat megabiztosan és megérdemelten nyert a sportszerű és lelkes vendé­gek ellen. Jók: Tóth, Domók, Nagy ill. Tajti G., Tajti 1., Kovács. Ifj: Jászladány— Jászapá­ti 0:1. Kunhegyesi ESE—ÁÉV Szajol 3:3 (1:0). Kunhegyes. 300 n. V.: Balogh. Kunhegyes: Szabó J.—Szabó G.. Lukács, Fütő, Kontra, Borbély, Kiss L., Kiss L, Dobos (Rózsa. Kovrig), Juhász. Békési. Az első félidőben jó iramú já­tékkal a hazai csapat szin­te egy kapura játszott, de a gólhelyzetek sorozatát hi­bázta el. A vezető gólt a 16. percben Juhász fejese után érte el a KESE. A 47. perc­ben Békési, az 58. percben Juhász újabb góljával már 3:0-ra vezettek a hazaiak, és több százszázalékos helyze­tet hagytak ki. Kunhegyes a biztos vezetés tudatában a taktikai fegyelmezetlenségek sorozatát követte el. A ven­dégek ezeket jól kihasznál­ták, és a 66—82. perc között Pulger, Gál és Szabó G., révén kiegyenlítettek. Jog­gal távozott csalódottan a szépszámú közönség. Az ifi­mérkőzést az edzőpálya ta­laja miatt a játékvezető nem vezette le. Jók: Juhász, Sza­bó G., Fütő, illetve Pulger. Kunszentmárton—Szász­berek 0:0. Kunszentmárton, 200 n. V.: Szabari. KTE: Ga- ráz—Tóth Zs., Szarvak, Tóth Z., Dudás—Hábensusz. Bal­ia, Bartusz, Barát, Lovas, Király. A nehéz talaj elle­nére nagy iramban kezdő­dött mérkőzés első részében a lendületesebb és kezde­ményezőbb hazaiak többször zavart keltettek a vendég- védelemben, de kapusuknak minden sikerült. Fordulás után állandóan a vendégek térfelén volt a labda. Sza­badrúgások és szögletek so­rozatát rúghatta a KTE. de a kitűnően fejelő hátvédek mellett nem adódott még helyzete sem. Dudás távoli lövéssel a kapufát találta el, amire Bezzeg ugyanazzal vá­laszolt. A végig nagyobb lel­kesedéssel küzdő szászberki­ek rászolgáltak az egyik pontra. A mindkét fél meg­elégedésére működő játék­vezető jól kézben tartotta a mérkőzést. Jók: Tóth Zs., Bállá Tóth Z.. Szarvak, Há- befisusz, ill. Farkassal az élen az egész vendégcsapat. Ifi: KTE—Szászberek 3:0 Besenyszög—Rákócziújfa­lu 2:1 (1:1). Rákócziújfalu, 300 n. V.: Molnár. Rákóczi­újfalu: Dorkó—Pesti. Miho- vics, Hellenpack, Horváth, Bozsó (Vasas). Mihályi, Gé­léi, Balogh, Szőke, Zakar. A szemre tetszetős, de nagyon .mély talajú pályán a haza­iak kezdtek jobban. A szép­számú közönség előtt a 30. percben Zakar egyéni akció után szerezte meg a vezetést, 1:0. A 43. percben a vendé­gek vitatható 11-essel egyen­lítettek, 1:1. A második fél­idő is hazai rohamokkal kezdődött, melynek eredmé­nyeként a 60. percben 11-es- hez jutottak, de Zakar el­hibázta. Ez után a 72. perc­ben egy ellentámadást kö­vetően Besenyszög megsze­rezte a győztes gólt. A mér­kőzés egyenlő felek küzdel­mét hozta, a döntetlen ered­mény ménv igazságosabb lett volna. Jók: Mihályi, Mi- hovics. Szőke. Zakar. Ba­logh. ill. az egész beseny- szöfrt csapat. T fi: Besenyszög.—Rákóczi­újfalu 2:2. Mezőtúri FSE—Tisza Ci­pő SE 0:0. Mezőtúr, 300 n. V.: Maginyecz. MFSE: Sály —Dávid, Papp, Juhász. Kiss, Boros, (Tóthi, Vékony, Hor­váth (Nap), Ádám, Jegesi, Csapó. A főiskolai pálya használhatatlansága miatt a kitűnően karbantartott sport- telepi edzőpályán került sor a mérkőzésre. Az első fél­időben a Martfű nagyobb lendülete és jól alkalmazott egészpályás letámadása vé­gig saját térfelükre kénysze­rítette a főiskolásokat. A középpályások gyengélkedé­se miatt nagy nyomás nehe­zedett a hazai védelemre, de igazi veszélyt csak Há­bensusz ritka fölfutásai je­lentettek. A második játék­részben a cserékkel feljavult hazaiak egyre inkább az éllo­vas méltó partnerei lettek. Ezt kecsegtető támadásaik és a mindkét oldalon gyakorivá váló kemény belemenések egyaránt jelezték. Igazságos döntetlen. Jók: Papp, Adám, Nan. Jeaesi. ill. Hábensusz, Palosó. Sípos. A Szolnoki Cukorgyár— Törökszentmiklós,, a Tisza­földvár—Szolnoki MÄV MTE junior és a Kisújszállás—Ti­szafüred mérkőzés a pálya használhatatlansága miatt elmaradt. NB-s ifjúsági bajnokság: Váci Izzó MTE—Szó. MÁV MTE 1:0 (1:0). Szolnok, Ti- szaliget. V.: Amblászki. MÁV MTE: Hatvani—Ko­vács, Csató, Rácz—Kővári, Vadicska Zs., Garáz (Nyes­te), Balázs—Bontovics (Boj­tok), Hosszú (Bíró), Major. Edző: Munkácsi József. A váci játékosok példát mutat­tak küzdeni akarásból, tak­tikai fegyelmezettségből. így teljesen megérdemelt győ­zelmet arattak. Jók: Kovács, Balázs. Rácz. Serdülő: MÁV MTE—Váci Izzó MTE 2:1 (1:0). Szolnok, Tiszaliget. V.: Szívós. GL: Fehér, Burai. Valamennyi játékos dicséretet érdemel küzdőszelleméért, jó csapat­játékáért. Országos Középiskolás Labdarúgó Kupa: 605. sz. F. Bede László Ipari Szakmun­kásképző Intézet és Szakkö­zépiskola (Szolnok) — Cso­konai Gimnázium (Debre­cen) 4:2 (2:0). Debrecen 100 néző, v.: Kiss A. 605; Boty- tyán—Kovács, Csató, Kiss S., Rácz-Szabó, Kemenczei (Tóth J.), Vadicska (Varga), Lajkovics (Király) — Bon­tovics. Major, Csapatvezető tanár: Kiss György. A mély talajú pályán korrekt játék- vezetés mellett a szolnokiak 60 percen keresztül nagysze­rűen játszottak, ötletes ak­ciókkal szinte megoldhatat­lan feladat elé állították a vendéglátókat, és az 52. percben már 4:0-ra vezet­tek. Az utolsó 20 percben visszaesett a 605-ös, — ami érthető, hiszen a fél csapat influenzával, illetve sérülés­sel bajlódott — és szépítet­tek a debreceniek. A szolno­ki gárda minden tagja dicsé­retet érdemel a nagyszerű győzelemért. Góllövő: Bon­tovics (3), Major. Vízilabda Kézilabda Második hely Szentesen A Szolnoki .Vízügy SE úttörő I. B korcsoportos ví­zilabdacsapata 1986. március 1—2 között Szentesen a vi­dék bajnokság I. kupafordu­lóján szerepelt. Eredmé­nyek: Szentes—Hódmező­vásárhely 9:7, Szeged—Szol­nok 4:15, Tatabánya—Hód­mezővásárhely 4:10, Szentes —Szeged 8:5, Szolnok—Tata­bánya 13:4, Szeged—Hódme­zővásárhely 9:10, Szentes— Tatabánya 5:1, Szolnok— Hódmezővásárhely 11:8, Tatabánya—Szeged 5:5, Szen­tes—Szolnok 9:4. Az I. for­duló után a táblázat állása: 1. Szentes 2. Szolnok 3. Hmv.-hely 4 Szeged 5. Tatabánya 4 4--------31-15 8 4 3—1 43-25 6 4 2 — 2 35-33 4 4—13 21-38 1 4—13 14-33 1 A szolnoki csapat tagjai: Botka, Monostori, Ignácz, Nagy T., Lukács, Vargyas, Krasznai, Szendrei, Balogh, Keresztfalvi, Nagy A , Utas- sy P., Háfra, Tönköl'T. Ed­ző: Berkes Péter. Megyei teremtorna Martfűn Nőknél a legérdekesebb mérkőzésen az idáig nem túl jól szereplő Túrkeve legyőz­te a technikailag is jobb Jászberényi Tanítóképzőt. A mérkőzés során nagy gólaránnyal is vezetve, biz­tosan szerezte meg mindkét pontot. A második mérkőzés­re úgy látszik elfogyott az erő a csapatból, és vereséget szenvedett Kunhegyestől. Kunhegyes igen jó napot ki­fogva, megverte Mezőtúr csa­patát is. Mezőtúr a Jászárok- szállás elleni győzelmével vigasztalódott. Törökszent­miklós nem tudott pontot szerezni ezen a napon. A Szó. Spartacus és a Jb. Ta­nítóképző is harmincnál több gólt lőtt ellene, amire csak tizennéggyel, illetve 17-tel tudtak válszolni. A Jb. Ta­nítóképző vereségével eldőlt, hogy Karcag és a Szó. Spar­tacus jutott tovább a me­gyei selejtezőkből az MNK további fordulóiba. Eredmények: Túrkeve— Jb. Tanítóképző 22:21. V.:^ Méri, Szőke. Törökszentmik­lós—Jászárokszállás 14:33. V.: H. Nagy, Jakab. Kun- szentmárton-^Szo. Spartacus 7:26. V.: Méri, Zsérczi. Mező­túri AFC—Kunhegyes 26:27. V.: Szőke, Zsérczi. Török­szentmiklós—Jb. Tanítókép­ző 17:32. V.: H. Nagy, Jakab. Kunhegyes—Túrkeve 24:22. V.: H. Nagy, Szőke. Jász­árokszállás—Mezőtúri AFC 24:31. V.: Méri, Jakab. Az állás az utolsó játéknap előtt 1. Karcagi SE 7 6 1-11 2. Szó.. Spartacus 7 8 1 — 13 3. Mezőtúri AFC 9 5 — 4 10 4. Jb. Tanítóképző 7 4 — 3 8 JászárokszáÚás 7 4 — 3 8 Kunhegyes 7 4 — 3 8 7. Túrkevel VSE 8 "3 1 4 7 8. Tisza Cipő SE 8 3—58 9. T.-miklós 9 2—74 10. Kunszentm. TE 9—181 Esemény Kosárlabda. Előkészületi mérkőzés: Alföldi Olajbá­nyász—Kecskeméti SC, Szol­nok, tiszaligeti sportcsarnok, 18.