Szolnok Megyei Néplap, 1986. március (37. évfolyam, 51-75. szám)

1986-03-03 / 52. szám

1986. MÁRCIUS 3. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Labdarúgó NB II Hősies küzdelem, i győzelem A Metripond kiütötte a MÁV MTE-t Mezőtúri Honvéd—Salgó­tarjáni Bányász 1:0 (1:0), Mezőtúr, 1300 néző, vezette: Aczél. Mezőtúr: Brockhau- ser—Kiss, Krecska, Lakatos, Dávid, Zombori Quirikó (Varga), Hegedűs. Hídvégi (Békési), Csató, Oláh. Edző: Földesi János. Salgótarján: László—Nagy (Jónás), Zi- monyi, Juhász, Babcsán, Gyitnesi, Vágó, Lipták, Sváb (Oláh B.), Urbányi, Vincze. Edző: Haász Sándor. Csontkemény talajú sa­lakpályán játszotta idény­nyitó mérkőzését a Mezőtúri Honvéd. Az első negyedórá­ban kitűnt, hogy a mostoha körülményekhez a hazaiak alkalmazkodnak jobban. A 15. percben Quirikó terelget­te a labdát a vendégvédők között, aztán átadását Oláh közelről a hálóba továbbítot­ta. 1:0. Negyedóra elteltével a vendégek kezdtek futni az elveszni látszó pontok után, némi mezőnyfölényre tettek szert, de ez a gólokban nem kamatozott. Épkézláb akciót nem láttunk a korcsolyapá­lyához hasonló játéktéren. A második 45 percre a salgótarjániak nekidurálták magukat. Elsősorban Juhász egyéni kezdeményezései vol­tak „gólszagúak” — egy íz­ben Dávid a gólvonalról vág­ta ki a labdát, — de nem si­került megfordítani a talál­kozó állását. Sőt a hazai csa- ■ pat egyre inkább magához ragadta a kezdeményezést, s gyors, fürge csatárai révén ígéretes támadások egész sorát kezdeményezte. A 70. percben Hídvégit a 16-os vonala táján csak szabályta­lanul tudták elválasztani a labdától, ám a szabadrúgást Csató a kapu fölé bombázta. Újabb lendületes hazai roha­mok végén, a 88. percben László óriási bravúrjára volt szükség, amikor is Békési szabadrúgását tornászta szögletre... Bár a körülmények meg­határozták a játék bizonyta­lanságát, ennek ellenére a mezőtúri csapat győzelme igazságosnak mondható. A pályán levő hazai tizenegy hallatlan akarással, töretlen küzdőszellemmel próbálta visszaszerezni a hazai kö­zönség megingott bizalmát. A csapat még nincs „készen”, hiszen a bevonulok egész so­rát kell beépíteni Földes Já­nosnak az együttesbe. Ennek ellenére a szakvezetők biza­kodnak a tavaszi jó folyta­tásban, hiszen ezúttal is az bizonyosodott be, hogy a mezőtúri gárda jóval többre képes annál, amit a tábláza­ton elfoglalt helye mutat. A honvédcsapat edzője a mér­kőzés végén saját labdarú­góinak örömmel gratulált, de megköszönte a vendégek sportszerű játékát is, akik valóban imponáló partner­nek bizonyultak a mostoha kilencven perc során. Jók; Lakatos, Kiss. Dávid, Quirikó, illetve László. Zi- monyi, Juhász, Oláh B. — palágyi — Metripond SE—Szolnoki MÁV MTE 5:0 (2:0). Hódmezővásárhely, 1500 néző, vezette: Horváth Gy. Metripond: Tóth—Szenti, Miklós, Leindler, Kovács J. —Fehér (Zakar), Adorján, Kutasi—Kovács G., Mohácsi, Bárány. Edző: Himer István: Szolnok: Boros—Szilágyi, Ágh, Repka, Földi—Hegedűs (Vadicska Zs.). Sugár. Do­bos, (Szabó)—Szőke, Vadics­ka M., László. Edző: Lódi László. Nagy lendülettel kezdte a játékot a hazai csapat, s az 5. percben már, a harmadik szögletet rúghatták. Az első negyedórában a vendégek egyszer sem jutottak el a ha­zai kapuig. A 24. percben a Metripond-fölény góllá érett. Kovács J. jobb oldali szög­letet ívelt be, névrokona, Kovács G. jól helyezkedett, s a jobb sarokba helyezte a labdát. 1:0. A nyolcadik ha­zai szöglet ismét gólt ered­ményezett, csak most a bal oldalon Bárány ívelte be a labdát, az elmélázó Tisza- parti védelem között Mohá­csi 6 méterről nagy erővel kapura fejelt, Boros kezéről a bal felső sarokba vágódott a labda. 2:0. Fordulás után — az 50. perc­ben — Mohácsi—Adorján volt a labda útja, a vásár­helyi középpályás Ágh és Földi között elrúgta a lab­dát, Kovács G. jó ütemben ugrott ki, s a kifutó Boros mellett a bal alsó sarokba gurított. 3:0. Szinte egy ka­pura játszottak a vásárhe­lyiek, s a 68. percben Ko­vács G. tizenegyesével újabb gólt értek el. 4:0. A 81. perc­ben Szőke Bárányt durván felvágta, ezért a játékveze­tő kiállította. A szabadrú­gást 25 méterre a szolnoki kaputól Zakar végezte el, Kovács G. fejére „tálalta” a labdát, s a szélső a jobb sa­rokba fejelte azt. 5:0. Mindkét félidőben a vá­sárhelyiek uralták a pályát, s ha valamennyi gólhelyze­tüket kihasználják, akár két­számjegyű eredmény is szü­lethetett volna. Jó: Kovács G. (a mezőny legjobbja), Adorján, Mohácsi, Szenti, illetve: Szilágyi, Boros. — süli — A bajnokság állása 1. SZEOLr-D. 20 12 4 4 42­-19 23 2. Eger 20 9 10 1 33­-15 28 3. Diósgyőr 20 10 6 4 38 •-23 26 4. D.-újváros 20 9 7 4 35­-19 25 5. Ganz-M. 20 9 6 5 32­-22 24 6. Keszthely 20 7 8 5 21­-20* 22 7. Komló 19 9 2 8 35­-32 20 8. Szolnok 20 9 2 9 29­-33 20 9. S.-tarján 20 7 5 8 22­-20 19 10. Nyíregyh. 20 8 3 9 25-26 19 11. Szekszárd 10 6 7 6 19­-27 19 12. Metripond 20 7 4 9 31­-31 18 13. Sopron 20 6 6 8 24­•28 18 14. Baja 19 7 4 8 27­-39 18 15. Debr. Kin. 20 5 7 8 26­■29 17 16. Szabó L. SE 20 7 3 10 24­•31 17 17. Veszprém 20 5 6 9 18­-27 16 18. Vác 19 0 4 9 14­■27 16 19. N.-kanizsa 20 4 7 9 25-34 15 20. K.-barcika 20 3 5 12 19­-37 11 Területi bajnokság Volán-Rákóczi—Tiszavas- vári 1:1 (0:1). Rákóczifalva, 300 n. V.: Fodor F. Volán- Rákóczi : Mayer—Molnár, Sebők, Bencsik, Ladányi, Bugyi (Kocsis), Silye, (Hor­váth), Menyhárt, Tubák, Kántor, Török. Edző: Szat­mári János. Tiszavasvári: Tokai—Lakatos I., Széki, Veress, Lakatos ,1. (Szabó), Horváth, Ratkó, Reznek I., Nyisztor Visontai, Reznek 11. Edző: Varga János. Zord téli időben, játékra szinte alkalmatlan pályán, végig a Volán-Rákóczi irá­nyította a mérkőzést. Táma­dásai azonban a csúszós, je­ges játéktéren, a védekezésre berendezkedett Alkaloida el­len nem vezettek eredmény­re. A gyors ellentámadások­ra építő Tiszavasvári a 21. percben vezetést szerzett. Szünet után még nagyobb erővel rohamozott a hazai gárda, és az 55. percben a berobbanó Török a kapus által kiejtett labdát a háló­ba továbbította. 1:1. Jó: Ma­yer, Bencsik, Horváth, ill.: Tokai, Széki. Nyisztor. Ifi: Tiszavasvári—Volán- Rákóczi 3:2. — bagi — Jászberényi Lehel—Kis­várda 2:1 (1:1), Jászberény, 200 néző, vezette: Zvolensz- ki. Lehel: Németh—Gebhart, Szekrényes, Bukhár, Sulyok —Szántai, Öz, (Gémesi). Sza­bó—Petró, Gál Mosonyi (Fe­jes). Edző: Néder István. Kisvárda: Virtás—Tóth, Kolozsi, Kosa, Eszenyi—Ba­dar (Simon), Brankovics, Dubóczki—Szántó, Molnár, Vizer (Balogh). Edző: Somo­gyi Ferenc. A havas pályán a 27. perc­ben vezetéshez jutott a ven­dégcsapat. A 16-os bal oldali sarkáról szabadrúgásból Szántó a bal felső sarokba csavarta a labdát. 0:1. Elke­seredetten támadott a Le­hel, s a 44. percben Sulyok jó labdával indította a bal szélen elhúzó Petrót, aki a hosszú sarokba talált. 1:1. Szünet után továbbra is támadott a hazai gárda. Az 51. percben a bal oldalon el­futó Sulyok beadásából Buk­hár fejjel Szántai elé továb­bított, aki a hálóba bombá­zott. 2:1. A 75. percben Kolozsit durva játékért kiállították. Jó: Fényes, Sulyok, Petró, ill.: Kosa, Vézer. Lehel ifi—Kisvárda ifi 3:0. — bankovics — Vízilabda Szolnok nyerte a Tisza Kupát Ügy látszik, hogy a Szolnoki Vízügy SE OB I-es vízi­labdacsapatának a Medicor OSC elleni mérkőzései az utóbbi időben kellemetlenül végződnek. Isme­retes, hogy a Szolnok ellen el­vesztett bajnoki mérkőzést az egyetemisták megóvták; Kecs­keméten, a Víz­mű Kupán Pintér Istvánt az OSC elleni döntő mér­kőzésen kiállítot­ták, és szombaton délelőtt nem játszhatott. Aztán a szombati talál­kozón is majd­nem komolyra fordult a dolog. Előbb azonban nézzük a tényeket. A Szol­nok Megyei Úszó Szakszö­vetség szombaton és vasár­nap a Damjanich uszodában rendezett, kilencedik Tisza Kupa nemzetközi vízilabda­tornáján a CH Kosice, a Me­dicor OSC, az Eger SE és a Szolnoki Vízügy SE csapata indult. Az első mérkőzésen a Vízügy SE az OSC ellen játszott. Kezdetben az egye­temisták frissebbnek tűntek és 4:2-re elhúztak. A szol­nokiaknál Pintér I. az emlí­tett ok, Bogdán pedig sérü­lés miatt nem játszhatott. A válogatott kerettag Tóth Csaba azonban csapata rendelkezésére állt; va­sárnap utazott el a válo­gatottal az olaszországi edző­táborba. A Vízügy sok hely­zetet, köztük négyméterest, is kihagyott, de aztán Mohi vezérletével felzárkózott és nyert. Az utolsó negyedben Hasznos és Győry egyoldalú párharcát a két játékvezető — akik nem álltak feladatuk magaslatán — úgy ítélte meg, hogy mindkét fél ludas, ezért páros kiállítást ítélt. A másik mérkőzésen a CH Kosice jobb volt. Mohi „vitte” a szolnoki csapatot Szombat délután, az ünne­pélyes megnyitót követően szoros küzdelmet vívott a Medicor OSC és az Eger, majd a döntőnek beillő Szol­nok—Kosice összecsapás kö­vetkezett. Amit a Vízügy SE nyújtott, arra ráillik min­den dicsérő jelző. Kápráza­tosán játszott a csapat, re­mekül védekezett, pompás húzott, kapás- és távoli gó­lokat lőtt és biztosan győ­zött a jó játékerőt képviselő, kiemelkedő tudású játékoso­kat felvonultató CH Kosice ellen. Vasárnap délelőtt az egyetemisták jól kezdtek a kassaiakkal szemben, aztán a szlovákok fordítottak, ve­zettek, de az OSC újítani tu­dott, és bár a Kosice nagy izgalmak közepette erőfeszí­téseket tett legalább az egyenlítésért, ez nem sike­rült. Nem kisebb izgalmak jellemezték a befejező, Szol­nok—Eger mérkőzést. Mint­ha nem is a szombat dél­utáni Vízügy csapatát lát­tuk volna! Igaz, Tóth Cs. már hiányzott a hazaiakból, de ez sem lehet mentség a gyenge kezdésre. A vendég­csapat megtáltosodott: 4:l-re, 8:4-re, és 10:6-ra is vezetett. Szinte minden olyan lövés­ből gól lett, ami a szolnoki kapura tartott. Mohi „vitte” a csapatot, aztán a negyedik negyed elején, 10:10-nél si­került egyenlíteni, majd a vezetést átvenni és veretle­nül, pontveszteség nélkül nyerni a tornát. Eredmények szombaton: SZVSE—M. OSC 11:10 (2:4. 3:2, 2:2, 4:2). V.: dr. Konrád F„ Szentgyörgyi. G.: Mohi 4, Tóth Cs. 3, Rekita 2, Len­gyel, Hasznos 1—1, ill. Halas 5, Ónody, Denk, Győry, Heg- mann, Vindisch F. 1—1. CH Kosice—Eger 13:10 (4:3, 3:1, 2:3, 4:3,). V.: Urbán. dr. Wayand (NSZK-beli). G.: Polacik 3, Salona 3, Mikus 2, Vidumansky, Fodor. Ka­linka 1—1, ill. dr. Sike 4, Nagy 3, Ancsán, Vincze, Bí­ró 1—1. M. OSC—Eger 13:12 (1:3, 5:3, 2:3, 5:3). V.: Ur­bán, dr. Wayand. G.: Heg- mann 3, Matusik 3, Ónody 2, Denk 2, Keresztúri, Peti, Ha­las, ill. dr. Sike 3, Nagy 3, Gyulavári 2, Kelemen, Ve- cseri, Vincze, Bíró. SZVSE —CH Kosice 13:11 (4:2, 4:3, 3:4, 2:2). V.: Czigány, Szent- Gyö)rgyi. G.: Lengyel 6, Mohi 2, Tóth Cs. 2, Pintér I., Czibulka, Hasznos 1—1, ill. Vidumansky 5, Polacik 2, Richter 2, Kalinka, Eschwig 1—1. Vasárnap: M. OSC—CH Kosice 11:10 (4;2, 2:5. 4:2, 1:1). V.: dr. Wayand, Dom­bi. G.: Szabó 4, Keresztúri 3, Vindisch F. 2, Hegman, Győry 1—1, ill. Polacik 4, Vidumansky 3, Richter, Eschwig, Kalinka 1—1. Szol­nok—Eger 13:12 (1:4, 3:4, 5:2, 4:2). V.: Vuszek, Dom­bi. G.: Mohi 8, Baranyi 2, Rekita, Lengyel, Pintér I. 1—1, ill. Ancsán 5, dr. Sike 3, Nagy, Vincze, Búza, Za­lanki 1—1. A IX. Tisza Kupa végeredménye: 1. Szolnoki Vízügy SE 6, 2. Medicor OSC 4, 3. CH Kosice 2, 4. Eger 0 pont. Hivatalos totóeredmények 1. Mannheim—Bremen 1:1 X 10. Roma—Intemazionale 3:1 1 2. Bochum—Leverkusen 1:1 X 11. Arezzo—Empoli 0:2 2 3. 1. PC Köln-VfB Stuttg. 2:1 1 12. Palermo—Cesena 1:1 X 4. Hertha BSC—Kassel 0:2 2 13. Lanerossi—Ascoli 3:1 1 5. Solingen—Fortuna K. törölve Pótmérkőzések: 6. Oberhausen—FC Homb. 2:2 X 7. Fiorentina—Atalanta 0:0 X 14. Nürnberg—Bayern M. 0:1 2 8. Lecce—Bari 1:1 X 15. Pescara—Cremonese 1:0 1 9. Napoli—Torino 3:1 1 16. Catanzaro—Catania 2:1 1 Mezőgép Kupa Lánc nemzetközi mester a győztes Egyedül maradt veretlen a negyvenkét tagú mezőnyből és magabiztosan, egypontos előnnyel nyerte a szolnoki sakk Mezőgép Kupát Lánc csehszlovák nemzetközi mes­ter. A negyedik fordulótól végig vezetve érkezett a célba. Jól felkészült rokon­szenves versenyzőt ismer­hettünk meg benne, aki ott­honosan mozog az egyszerű és bonyolult állásokban egy­aránt. A verseny nagy meg­lepetése a H. Mereszjev SE tehetséges ifjúsági játékosá­nak, a sorkatonai szolgála­tát teljesítő Vidékinek a si­kere. A mezőgépes sakkozók kö­zül Németh szerepelt a leg­jobban. Perényi az utolsó két fordulóra elfáradt, vá­ratlan vereségével nem ke­rült az első tíz közé. Az erős összetételű mezőnyben dő- ven akadtak váratlan ered­mények. A fiatalok igen jól megálltak helyüket. A ver­senybíróságnak és a szer­vezőknek a viadal sikeres le­bonyolítása érdekében nem sikerült minden elvárást maradéktalanul megvalósíta­ni. A tanulságokat összegez­ve: a szervező munka szín­vonalát jelentősen emelni kell! Eredmények a XI. fordu­lóból: Anka—Lánc 1/2 :l/2. Dobosz—Siklósi 1/2 :l/2. Tol­nai—Vidéki l/2:l/2. Forgács —Fehér 0:1, Vancsura—Pe­rényi 1:0. Kiss—Hradeczky 1/2 :l/2. Nagy—Németh 0:1. A III. Mezőgép Kupa nemzetközi sakkverseny mezőnye a szolnoki AEV-szállóban Függőeredmények a X. for­dulóból: Perényi—Siklósi 0:1, Kiss—Vidéki 0:1, Hra­deczky—Sárosi 1:0. Sinko- vics—Pallos 1/2:l/2. A Mező­gép Kupa végeredménye: 1. Lánc nkm (csehszlovákiai 8,5; 2. Dobosz nkm (lengyel) 3. Fehér fm (Törekvés); 4. Tolnai fm (Bp. Spartacus) 5. Vidéki mj (H. Mereszjev SE), 6. Siklósi mj (DUTÉP) mind 7,5; 7. Németh m (Me­zőgép), 8. Anka mj (Statisz­tika) 7—7; 9. Hradeczky nkm (MTK-VM), 10. For­gács fm (Mezőgép) 6,5—6,5 ponttal. (Egyenlő pontszám esetén a holtversenyt a Buchholz-számítás döntöt­te el). Lánc mester sötét huszárral lép ... Röplabda Lehel-lányok sikerei Debrecenben Kiemelkedően szerepeltek a Jászberényi Lehel röplab- dás lányai Debrecenben, a Nagyerdő Kupán. A mini (10—12 évesek) csapatok kö­zött a Debreceni SE I. és IV. Nyíregyháza, Békéscsaba és a KSI gárdáját egyaránt 2:0- ra verték, a DSI II-vel Li­re végeztek és veretlenül let­tek elsők. A csapat tagjai: Szeles Márta, Maráczi Or­solya, Piffkó Zsuzsanna, Bodnár Erika, Urbán And­rea, László Rita. Tóth Milé- na. Az utóbbi megkapta a legjobb játékosnak felaján­lott különdíjat. Az úttörőknél 2:0-ra győz­tek Békéscsabán. Nyíregyhá­za, a Dutép SC és a KSI el­len, 1:1-re végeztek a DSI- vel. A játszmaarány azon­ban 27:28-ra alakult és ez­zel a második helyre szorul­tak. A Lehelben Hájos Rita, Iványi Andrea, Szeles And­rea, Benke Anita, Dudás Éva, Bugyi Tünde, Takács Szilvia, Maráczi Andrea, Tóth Tímea, Kovács Móni­ka és Agócs Gabriella ját­szott. (Az utóbbi szintén megkapta a torna különdí- ját). A Lehel szakosztályában e két helyezés az utóbbi idők legjobb eredménye. Edző: Szőke Péter és Litkei Gá­bor. A sztalltenlsz Volt esély a sikerre CSOMIÉP SEI—Honvéd Killián FSE 15:10. A férfi NB I. márciusi kettős fordu­lójának első mérkőzését iz­galmakban bővelkedő nagy csatában vesztette el az át­szervezett Honvéd-csapat. A most bekerült Molnár János és Szabó Gábor egy-egy lát­ványos mérkőzésen felvil­lantotta képességeit, de ah­hoz, hogy eredményesebbek legyenek, még sok rutinra van szükségük. Egyébként 6:2-es hazai vezetésről for­dított a hódmezővásárhelyi csapat; 9:9-es állásnál még volt lehetőség az előnyszer­zésre. de a válogatott Si­mon vállsérülése miatt. a szakvezetés a versenyző hát­ralévő két mérkőzését kény­telen volt feladni, gondolva a március 2-i budapesti ta­lálkozóra. a Fővárosi Vízmű elleni siker lehetőségére. Győzelmek: Kaiser 5, Tímár 4. Csaba 3, Balogh 2, Bara­bás 1, illetve: Simon, Imre 3—3, Molnár J.—Szabó G. 2—2. Megkezdődött a középdöntő Tegnap a középdöntő első fordulójával folytatódott a 11. férfi kézilabda világbajnokság Svájcban. A veretlen Magyar- ország a Romániát legyőző Izlanddal találkozott. Magyaror szág—Izland 21:20 (11:12).