Szolnok Megyei Néplap, 1985. november (36. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-26 / 277. szám

1985. NOVEMBER 26. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 (ózi/abda Nem sikerült a feljutás Táblázatok kosárlabda NB I. FÉRFI A bajnokság állása ISportSport-Sport I A Törökszentmiklósi SE negyei bajnok férfi kézi- ibdacsapata november 20— 1-én Kecskeméten az NB I-be jtuásért rendezett osz- ályozón vett részt. Eredmé- íyek: Pécsi Barnevál—Du- laúj városi Volán 29:20, Somsály—Balatonfüred ,7:20, Dunaújváros—Török- zentmiklós 22:17, Pécs—Ba- atonfüred 24:20, Somsály— Törökszentmiklós 32:25, Pécs —Somsály 24:24,.Törökszent­miklós—Balatonfüred 38:21, Somsály—Dunaújváros 20:19, Pécs—Töröksaentmáklós 34:22, Dunaújváros—Bala­tonfüred 39:22. 1. Pécsi Bar­nevál 7, 2. Somsály 7, 3. Du­naújváros 4, 4. Törökszent­miklós 2, 5. Balatonfüred 0 pont. Az első és a második helyezett jutott az NB H-be. Röplabda Kunhegyes ellenállhatatlanul játszott NB 11. Férfi: Kunhegyesi ESE—Debreceni Sí 3:0 (4, 3, 15). Kunhegyes, 50 n. V.: Fejes, Oláh. Kunhegyes: Tamasi, Felső, Mile, Balázs, Tóth S., Szabó. Csere: Tóth I., Kocsis, Bodó, Eperjesi. Edző: Csapó Ferenc. Az első két játszmában — ami ösz- szesen 23 percig tartott — lég Kupát Magyarország hengereltek a hazaiak. A harmadikban feljött az el­lenfél, fej fej mellett gyűj­tötték a csapatok a ponto­kat, de a végére a kunhe- gyesiek jobban összpontosí­tottak és győztek. Jók: Ba­lázs, Tamasi, Mile. IFI: DSI—Kunhegyes 3:1. Hejőcsabai Cement—Szol­noki Titász 3:0 (13, 3, 6). Szolnok, dr-. Csanádi u. Sz. Titász: Balázs, Kiss, Cseh, Nagy A., Tyerentyev, Nagy T. Csere: Kovács, Sülé, Ba­logh. Edző: Surányi Márton. A minden tekintetben jobb vendégcsapat megérdemelten győzött a gyengélkedő Ti­tász ellen. Ifi: Hejőcsaba—Sz. Titász 3:0. Sakk Fokozódnak az izgalmak Hétfőn a hetedik forduló mérkőzéseit rendezték Szol­nokon, a mozgáskorlátozot­tak II. országos sakkbajnok­ságán. Eredmények: Len­gyel (Gyöngyös—Horváth S. (Halassi OSC) függő, Nagy (BÉM Miskolc)—Kertész (BHG) döntetlen, Borbély (HOSC)—dr. Herczeg (BÉM Miskolc) 1:0, Talabér (BMSC)—dr. Horváth (HOSC) függő, Sturm (Tungsram)—Szabó (Kazinc­barcika) 1:0, Jaczina (HOSC) —Paff éri (Alföldi Olajbá­nyász) 1:0, Béczi (Lehel SE) —dr. Gyulai (MMG) függő, Gável (Miskolczi Köz. lg.)— Hegedűs (Biogál Debrecen) 0:1, Bnaczkó (iHOSC)—Uzso­rás (HOSC) függő, Pásztor (HOSC)—ifj. Felegyi (Békés­csaba) függő, Pollák (HOSC) —Klinkó (HOSC) 0:1, Béké­si (HOSC)—Sipos (Dömsöd) döntetlen, Törteli (Minőségi Cipő)—Ferenczi (Pécsi Víz­mű) 1:0. Az élmezőny: Len­gyel (Gyöngyös) 5 (1), Ker­tész (BHG), Nagy (BÉM Miskolc), Borbély (HOSC). 5, dr. Herczeg (BÉM Mis­kolc), Sturm (Tungsram) 4,5 Bont. Döntés született abban, hogy az 1987-es Karate Vi­lág Kupát Magyarország rendezi meg (Korábban már volt ilyen esemény a Budapest Sportcsarnokban.) A magyar szakági illetéke­sek megállapodtak arról, hogy a jövőben japán mes­terek tanítják a legjobb ma­gyar shötokanversenyzőket. Alkalom nyílik majd arra, hogy az élenjáró magyar karatékák a jövőben is ta­nulmányúton vegyenek részt a távol-keleti országban. . 1. Dombóvár 2. Pécs 3. sAEV 4. Oroszlány 5. Alföldi O. 6. Ganz-Mávac 7. BSE 8. Efier 9. AB Érátok 10. Sopron 8 1 896-829 17 8 1 914-811 17 7 2 893-825 16 6 3 852-785 15 4 5 821-847 13 4 5 791-777 13 3 6 813-786 12 3 6 713-813 12 2 7 783-874 11 — 9 761-890 9 November 30., szombat: SAEV—Alföldi Olajbányász, Kaposvár, 17. RÖPLABDA. NB I. NŐI 1. Ganz Dán. 2.0. Dózsa 3. Almásfiiz. 4. Ed. Snart. 5. BVSC 6. KÖZB.-Kül. 7. Szolnoki V. 8. Csep. DSK 13 11 2 34:17 24 11 11 — 33: 1 22 14 8 6 17:24 22 12 8 4 29:15 ÍO 12 4 8 18:28 16 12 4 8 16:26 16 12 2 10 13:31 14 12 1 11 6:34 13 November 29., péntek: Szol­noki vegyiművek—Közgáz­KQlker, Szolnok, tiszaligeti sportcsarnok, 17.30. MEGYEI LABDARÜGÖ-BA.TNOKSAG ŐSZI VÉGEREDMÉNY 1. Tisza Cilpő 171 13 2 2 41-17 28 2. Jászkisér 17 12 1 4 33-13 25 3. SZMÁV j. 17 10 2 5 41-20 22 4. Jászapáti 17 9 3 5 26-17 21 5. Besenyszög 17 8 3 6 32-28 19 6. Sz. Cukor. 17 6 7 4 28-29 19 7. Szalol 17 6 6 5 26-16 18 8. T.-földvár 17 7 4 6 21-15 18 9. Mez. FSE 17 6 5 6 26-26 17 10. Szászberek 17 6 5 6 13-13 17 11. K. Medosz 17 6 5 6 22-26 17 12. R.-úlfalu 17 6 3 8 24-37 15 13. KuTE 17 5 4 8 30-26 14 14. Jászladány 17 5 2 10 17-32 12 15. T.-füred 17 5 4 9 19-39 12 16. Kisújszáll. 17 4 3 10 18-33 u 17. T.-miklós 17 3 5 9 21-39 ii 18. K.-hegyes 17 3 4 10 28-40 10 Események Jégkorong; Előkészítő baj­nokság: Lehel SE—FTC I, Jászberény, hűtőgépgyári műjégpálya, 18. Sakk. Mozgáskorlátozottak országos bajnoksága, Szol­nok, KISZ Vezetőképző Isko­la, 8.30. Tokióban az Interkontinentális Kupáért Halasztást kapott a Juven­tus a december 8-i bajnoki­jára, melyet a Sampdoriá- val kellett volna vívnia. Az ok: Tokióban játszik a BEK- győztes olasz legénység az argentin Argentinos Juniors csapatával az Interkontinen­tális Kupáért. Birkózás Nagy és Fórizs magyar bajnok Szombaton és vasárnap Tatabányán rendezték meg a serdülő szabad­fogású magyar bajnok­ságot. A Szolnok megyei szakosztályok közül a Túr- kevei VSE fiataljai kiemel­kedően birkóztak. Eredmé­nyek. 42 kg. Bajnok: Nagy János (Túrkevei VSE), 62 kg: 6. Rácz Gábor (TVSE), 67 kg. Bajnok: Fórizs János (itVSE), +78 kg: 5. Pintér (SZMÁV MTE). A Túrkevei VSE birkózói 17 olimpiai pontot gyűjtöttek. Edző: Kiss Kálmán. Záhonyban rendezték meg a Makai Gyula úttörő A- és B-kategóriás szabad­fogású birkózó emlékver­senyt. Indultak a Szolnoki MÁV MTE fiataljai is, akik nyolc első, négy második, két harmadik és egy negye­dik helyet szereztek, s ezzel nyolc szakosztály között megnyerték a csapatversenyt is. Képünkön a kupagyőztes csapat a vándorserleggel. Állnak balról: Kiss József edző, Bozsó, Kiss, Tamás G. a serleggel, Felber András vezető edző. Térdel balról: Pomázi, Furcsa, Rigó N., Szilágyi, Kuti. Ülnek balról: Tóth R., Sulyok, Molnár R., Csősz, Somodi. Fotó: Szívós Megye! labdarúgó-bajnokság őszi első a Tisza Cipő SE Tisza Cipő SE—Szolnoki MÁV MTE junior 2:2 (2:1). Martfű, 200 n. V.: Sándor. Tisza C'PŐ SE: Németh— Sipos, Fürtös, Hábensusz, Kardos, Hegedűs, Palcsó (Dósa), Szőke, Szántai, Kes- jár II, Varga. Kellemetlenül hideg, esős időben, felázott salakpálya fogadta a csapa­tokat. Már az első percben vezetést szereztek súlyos vé­delmi .hibából a vendégek. Az egymásra váró Fürtös és Németh mellett Major nyu­godtan lőhetett az üres ka­puba, 0:1. Élénkült a já­ték, és a 12. percben egyen­lített a Martfű. Palcsó 23 méteres szabadrúgását Kes- jár II fejjel megcsúsztatta, és az irányt változtatott lab­da a kapuba vágódott, 1:1. A 24. percben Hegedűs ad­hatott be kapu elé, és a menteni akaró Földi fejéről a bal alsó sarokba vágódott a labda, 2:1. A 68. percben Palcsó megsérült, és nem is folytatta a játékot. Ettől kezdve a hazaiak visszaes­tek, és a 70. percben egy- távoli lövéssel a vendégcsa­pat kiegyenlített Nagy ré­vén. Jóiramú, küzdelmes mérkőzésen mintaszerű já­tékvezetés mellett mindkét csapat dicséretet érdemel küzdeni tudásáért. Ifi: MÁV MTE—Tisza Cipő 3:0. Szajol—Szolnoki Cukor­gyár 2:2 (2:2). Szajol, 350 n. Szajol: Kupái—Balogh S., Hernek, Molnár, Pulger, Ba­logh J., Gál, Kántor, Kiss. Bódi Z. (Kardos), Szabó. Míg a csúszós talajjal is­merkedtek a hazaiak, addig Izsó nem tétlenkedett, és előnyt szerzett a vendégcsa­patnak. Nehezen lendült já­tékba a száj öli gárda, nem így a vendégek. A 20. perc­ben 11-eshez jutottak, ame­lyet Koncsik értékesített. Szajol átvette a játék irá­nyítását, amelynek eredmé­nye a 38. percben Szabó, a 43. percben pedig Kántor gólja. A II. félidő hazai tá­madásokkal kezdődött, Sza­jol szinte kapujához szegez­te ellenfelét. Erőteljessé vált a hazai fölény, mely csak gól­veszélyt jelentett Csécsei ka­pujára. Ez a gólképtelenség 'már hetek óta tart, s nyo­masztóan hat a szajoli csa­pat teljesítményére. A hazai­ak elbúcsúztatták a katoná­nak bevonuló Balogh J-t és Balogh Sándort, valamint Pulgert, aki külföldre távo­zik. Jók: Pulger (a mezőny legjobbja), Balogh J., Balogh S., ill. Csécsei, Koncsik, Ko­vács. Ifi: Szajol—Sz. Cukorgyár 0:2. Jászapáti—Középtiszai Me- dosz 2:1 (1:1). Jászapáti, 300 n. V.: Baráth. Jászapáti: Táj- ti G.—Bólya, Urbán, Tajti I., Mihályi (Csőke), Rideg, Ko­vács, Illés, Sás, Szabó, Utas- si. Szépszámú és lelkes kö­zönség, szemerkélő eső, fel- ázott, mély talaj fogadta a csapatokat. Rideg ügyes gól­Vízilabda Komjádi Kupa Medicor OSC—Szolnok 12:8 (3:0, 4:3, 3:2, 2:3). Ha­jós Alfréd uszoda. V.: Samu, Tóth K. Szolnok: Kiss T.— Vasicsek 6, Pintér Z. 1, Mohi, Czibulka, Bíró 1, Ugrin, Gajzá- gó, Füleki, Kiss Z. Edző: Urbán Lajos. A Komjádi Kupa középdöntőjében nem sikerült megtartani a kétgó­los szolnoki előnyt. • A de­cember elsejei fordulóban dől el, hogy kivívják-e a szolnoki fiatalok a Komjádi Kupa döntőjébe jutást: az ellenfél a Tungsram együt­tese lesz 11 órakor a Dam­janich uszodában. . jára negyedóra elteltével vá­laszoltak a vendégek. A má­sodik félidőt heves csata, gyakori szabálytalanságok és gyengélkedő játékvezetői te­vékenység jellemezte. A jász­apátiak egy piros és egy sárga, a ,kenderesiek egy piros és négy sárga laphoz „jutották/’. A megérdemelt győzelmet jelentő második gólt 11-esből Illés szerezte a hazaiaknak. Jók: Bólya, Ur­bán, Tajti I„ Rideg, Illés, ill. Süveges I., Magyar, Bak- tai T. Ifi: Jászapáti—K. Medosz 3:3. Besenyszög—Kisújszállás 1:0 (0:0). Besenyszög, 200 n. V.: Pathó. Besenyszög: Boros B.—Lévai, Dudok, Tóvizi, Koncsik, Csajbók (Varga J.), Boros Gy., Bálint, Maródi, Varga T., Varga Gy. Az időnként 9—10 emberrel vé­dekező Kisújszállás ellen a hazaiak nem tudtak kibon­takozni. Támadásaikat több­nyire középen erőltették, s ezeket egy kivételével a jól romboló vendégek hárítot­ták. A sportszerűen játszó vendégek közel álltak az egyik pont megszerzéséhez. A hazai pályán másfél éve ve­retlen Besenyszög csak nagy nehézségek árán tudta a győ­zelmet megszerezni. Ezen a mérkőzésen búcsúzott az ak­tív játéktól Dudok András, a hazaiak csapatkapitánya. Gól: Maródi. Jók: Dudok, Lévai, Maródi, illetve az egész kisújszállási csapat. Ifi: Besenyszög—Kisújszál­lás 6:0. Szászberek—Jászladány 2:0 (1:0). Szászberek, 250 n. V.: Balogh. Szászberek: Far­kas—Tóth, Donkó, Gyárfás, Nagy, Laki R., Bezzeg, Pető S., Nagy II, Szabó, Vasas. Az időjáráshoz viszonyítva aránylag jó talajon és nagy iramú mérkőzésen a hazaiak meggyőző, jó játékkal nyer­tek a két szomszédvár ran­gadóján. Góllövő: Szabó, Pető S. Jó: Tóth, Laki R„ Bezzeg, Szabó, illetve Pomá­zi, Veres. Ifi: Szászberek—Jászla­dány 2:2. Mezőtúri FSE—Törökszent­miklós 1:0 (0:0). Törökszent­miklós, 100 n. V.: Tombor. TSE: 'Mészáros—Szebenyi, Csontos, Molnár, Rajt, Már­ton, Rupa, Kocsis, Lengyel, Sebők (Ramos II), Ramos I. A hazai csapat végigtámad­ta* a mérkőzést, de gyámol­talan csatársora miatt vesz­tesen hagyta el a játékteret. A mérkőzés az 55. percben dőlt el, amikor Tombor já­tékvezető 11-est ítélt a Me­zőtúr javára, melyet Jegesi értékesített, 1:0. Jó: Jegesi, Vékony, Juhász, illetve Cson­tos, Molnár. Jászkisér—Tiszaföldvár 1:0 (0:0). Jászkisér, 100 n. V.: Varga Gy. Jászkisér: Gócza A.—Farkas F., Bérezési, Kiss—Németh, Sólya, Tóth L., Kovács, Tamás, Gósza Z., NB II. Férfi: Szolnoki MÁV MTE—Hajdúnánási Bocskai 5:3 (2461:2431 fa). Szolnok, Munkásőr u. Végig szoros küzdelmet vívott a két együttes. Végül is az egységesebb MÁV MTE, mi­nimális 30 fás előnnyel győ­zött. Ezzel a szolnokiak so­rozatban kilencedik győzel­müket szerezték, és tovább­ra is őrzik vezető helyüket a Keleti csoportban. Sa MÁV MT/E: Mátyás 449, Ri­gó 427, Hegyi (ifj.) 402, Kán­tor 400, Bíró B.—Bíró J. 388, Mészáros 395. Edző: Bíró Nemes, Tóth J. Az esős idő­ben a játékosok sokat csúsz­káltak. A hazaiak léptek fel támadólag, a vendégek job­bára védekeztek. Az I. fél­időben Jászkisér szinte egy kapura játszott, de gólt nem tudott rúgni. Szünet után is folytatódott a változatos. küzdelem, a 79. percben Gó­lya megszerezte a vezetést, ami egyben a győzelmet is jelentette. A 86. percben Gó­cza Z. lövése a kapufán csattant. Végeredményben egy szerencsés góllal nehe­zen győzött Jászkisér a fe­gyelmezetten és lelkesen játszó vendégek ellen. Ezzel a győzelemmel a jászkisér! együttes hazai pályán száz százalékosan szerepelt, vala­mennyi otthoni mérkőzését megnyerte. Jó: Tóth L., Kiss—németh, Gólya, Ko­vács, illetve lelkes, fegyel­mezett játékáért az egész vendégcsapat, Nagy M. kapus a mezőny legjobbja volt. Ifi: Jászkisér—Tiszaföld­vár 2:0. Kunszentmárton—Rákóczi- újfalu 2:0 (1:0). Rákóczi újfa­lu, 200 n. V.: Pintér. Rákó­czid jfalu: Dorkó—Pesti, Mi- hovits, Hellenpach, Horváth, Tátrai (Kovács T.), Gergely. Géléi, Balogh, Szőke, Ho- vodzák (Vadas). A végig zu­hogó esőben jó iramú, válto­zatos küzdelmet láthatott a közönség jó játékvezetés mellett. A 18. percben a ha­zai védők egy vendégakció végén kapkodtak, többször is felszabadíthattak volna, végül is az egyik védő lábá­ra lőtt labda a kapuba pat­tant, 1:0. A 24. percben Dor­kó bravúrosan hárított. A 32. percben a KUTE kapuja előtt keresztbe guruló labdát több hazai csatár is elvétette. Az 50. percben Szőke kecseg­tető helyzetbe fölé emelt. A 80. percben ismét Dorkó védett merész kivetődéssel. A 82. percben KUTE szabad­rúgás után Király kilépett a védők közül, és beállította a végeredményt, 2:0. Jók: Ki­rály, ill. Dorkó, Gergely, Mihovics, Szőke. Ifi: Rákóczi újfalu—KUTE 4:0. Tiszafüred—Kunhegyes 3:2. Tiszafüreden játszották. NB-s ifjúsági bajnokság: Diósgyőri VTK—Szolnoki MÁV MTE 1:1 (0:0). Diós­győr. V.: Szemán J. MÁV MTE: Hatvani—Rácz (Ko­vács), Csató, Balázs, Szénási, Kővári (Garáz), Szabó L., Vadicska Zs., Major, Bonto- vics, Hosszú. Edző: Munkácsi József. Hatalmas iramú, nagyszerű küzdelmet- vívott a két együttes. A MÁV MTE fiataljai közelebb álltak a győzelemhez, a hazaiak a 88. percben szerezték egyenlítő góljukat. Gl.: Bontovics. Jók: Hatvani, Csató, Vadicska, Szabó L., Balázs. Serdülő bajnokság: Diós­győri VTK—SZMÁV MTE 4:0. (1:0). Diósgyőr. V.: Ki­rály B. József, illetve Körtvélyesl (ifj.) 440, Ambrus A. 407, Fejes A. 403 fával. A Szolnok Megyei Teke Szakszövetség Törökszent* mi'klóson rendezte meg a megyei tizenkettek férfibaj­nokságát. A MÁV MTE-ver- senyzők kiemelkedtek a me­zőnyből. Színvonalas küzde­lemben tisztázódott a sor­rend. A dobogós helyezések sorsa a következőképpen ala­kult: 1. Rigó Dezső 435, 2. Mátyás Pál 432, 3. Bíró Jó­zsef (mindhárom [SZMÁV MTE) 415 fávaL Teke Továbbra is az élen Karate VK ’87 — újra Budapesten