Szolnok Megyei Néplap, 1985. november (36. évfolyam, 257-281. szám)

1985-11-18 / 270. szám

1985. NOVEMBER 18. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 Kosárlabda Szünet után hengerelt az Olajbányász Labdarúgó NB II Gólképtelen mezőtúri és szolnoki csatárok NB I. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—Alba Regia Építők 104:77 (51:40). Tiszaligeti sportcsarnok, 600 n. V.: Sza­bados, Farkas. Alföldi Olaj­bányász: Szalay (6), Mikola (32), Molnár (17), Tóth (19), Smolnicki (14)- Csere: Hász (4), Zágráb (6), Kiss (6). Edző: Táskái Gábor. Álba Regia: Schlett (14), Kiss J. (19), Nagy (24), Malcsik (2), Kiss K. (7). Csere: Major (9), Csapó (2). Edző: Vetési Imre­Nyugodt ritmusban, ille­delmesen kezdődött a mérkő­zés, szabálytalanságok, üt­közések nélkül. Egy perc hat másodperc elteltével az Olaj­bányász 6:2-re vezetett. Há­rom perc múlva hirtelen for­dult egyet a ritmus, egy­mást követték a személyi hibák, a székesfehérváriak 10:10-nél egyenlítettek. Eb­ben az időszakban pontatlan átadások, rossz bejátszások, nem kellően előkészített tá­madások borzolták a nézők kedélyeit. A 15. percben M>- Ikila és Sizalay már három személyi hibát kapott. 21:14- es Olajbányász vezetés után 32:28, majd 39:36 volt az ál­lás, szorongatott az Alba Re­gia- Szerencsére Mikola há­rom 3 pontot érő dobása után Tóth is feliratkozott a három pontot dobók listájá­ra, s megnyugtató előnnyel fordult a szolnoki gárda. Szünet után még az Álba Regia dobta az első kosarat, de aztán rákapcsolt az Olaj­bányász, és olyan fergeteges iramot diktált, amellyel a vendégek képtelenek voltak NB I. Női: Almásfüzitői TSC—Szolnoki Vegyiművek 3:1 (13, 9, —12, 8). Tiszali­geti sportcsarnok, 300 n. V.: Korim, Varga. Sz. Vegyimű­vek: Lengyel, Vasicsek, Ko- vácsné, Mészárosné, Sülyös- né, Radics. Csere: Bónáné, Sipos A- Edző: Vasicsek Já­nos. Élénk érdeklődés mel­lett, jó játékkal, biztatóan kezdett a Vegyiművek. Si­került megvalósítani az el­gondolásokat, 10:4-re, majd lH:ő-re vezetett a csapat. Aztán megbomlott az egy­ség, rossz nyitásfogadások és ütések követték egymást, magára talált az ATSC és megnyerte a játszmát. A másodikban fokozatosan ki­domborodott, hogy az A TSC összeszokottabb csapat, pon­tosan szálltak a feladások, a játékosai nagyon jól ütöttek és bár a Vegyiművek 7:6-ia még vezetett, a hajrá a ven­dégeké volt. A harmadik játszma is lehangolóan kez­dődött. Rossz nyitásfogadá­sok és néhány hiba utánmár 6:0 volt az ATSC javára. Aztán hirtelen megfordult a játék. A Vegyiművek átvet­te az irányítást, lendületbe jött, 7^-ra már vezetett és lépést tartani. Mikola és Tóth vezérletével szinte szár­nyakat kapott a csapat, és alig több mint öt perc eltel­tével 68:48-ra vezetett. Köz­ben Szalay megkapta a ne­gyedik személyi hibát, a 6. percben pedig Mikola is. A helyükre beállt Hász és Zág­ráb, majd Kiss folytatta az elődök lendületét, az utóbbi időben remekül dobó Smol­nicki ezúttal is ponterős volt, így nem csökkent, ha­nem nőtt az Olajbányász előnye. Szükség is lesz a be­illeszkedésükre, mert Mol­nár holnap az Egyesült Ál­lamokba, Dallasba utazik egyhónapos tanulmányútra és az idén már nem áll csa­pata rendelkezésére. A kö­zönség elégedetten távozott erről a kiesési küzdelemben négypontosnak nevezett mér­kőzésről, az Olajbányász szünet után minden igényt kielégítően játszott, s valaki a mérkőzés végén megje­gyezte: nem is emlékszik ar­ra, hogy a bányászok az NB I-ben arattak-e már ilyen nagy arányú győzelmet? Ifjúsági• Egri TANÉP—Al­földi Olajbányász 83:80 (35:47). Olajbányász- Vécsei (17), Pór (IS), Abonyi (14), Kovács (4), Tatai (2). Csere: Bede (14). Lugossy (5), Pal- lai (6), Bereczki, Mészáros. Az első félidőben jól játszó szolnokiak a második játék­részben sok elemi hibát vét­ve, biztosnak tűnő győzel­met engedtek ki kezükből. Kitűnt: Pór, Bede. Országos ifjúsági kupa te­rületi döntő, Békés: BSE— Alföldi Olajbányász 87:73 ezt nem is engedte ki a ke­zéből- A negyedikben Sü- lyösné nyitásaival már 4:0 volt az eredmény. Ekkor is láttunk valamit a sportág szépségeiből, de aztán a Ve­gyiművek kiesett a ritmus­ból, rossz feladásokat, túl­ütött és elnézett labdákat láttunk, s ha a csapat kezé­ből kicsúszott az irányítás, nem tudta visszavenni. A minden tekintetben jobb ATSC megérdemelten nyert. Jó: Szabó, Cilikova, Argye- lánné, ill. Lengyel, Vasi­csek. NB II. Férfi: Szolnoki Ve­gyiművek—Debreceni Kini­zsi 3:0 (5, 9, 13). Tiszaligeti sportcsarnok. V.: Kaposvá­ri, Oláh. Sz. Vegyiművek: Szűcs, Pető, Czanek, Hájer, Fráter, Tompa. Csere: Feke­te, Ludvig. Edző: Liszi Fe­renc. A csoport eddigi egyet­len veretlen csapata ellen nagyszerű játékkal, magabiz­tos győzelmet aratott a Ve­gyiművek. A hazai csapat valamennyi játékosa dicsé­retet érdemel a lelkes, jó játékért. Ifi: Szolnoki Vegyiművek —Debreceni Kinizsi 3:1­(44:31). Legjobb dobók: Pal- lai (23), Tatai (17), Pór (14), Vécsei (11). Alföldi Olajbányász—Bé­kés 79:74 (42:32)- Legjobb dobók: Abonyi (24), Vécsei (21), Pallai (20). SZEOL AK—Alföldi Olaj­bányász 69:68 (35:22). Leg­jobb dobók: Abonyi (26), Vécsei, Pór, Tatai (12—12V A tartalékos szolnoki fia­talok jól játszva, súlyos já­tékvezetői tévedések miatt szorultak a dobogó 3. helyé­re. Játékuk alapján ezüst­érmet érdemeltek volna az esélyes tornagyőztes mögött. A mérkőzéseken szerepelt még: Bereczki, Szanyi, Zám- bó, Munkácsi, Mészáros. Edző: Jánny Csaba­A torna végeredménye: 1. BSE 6, 2. Szeged 5, 3. Alföl­di Olajbányász 4, 4. Békés 3 pont. NB 11. Női: Monori SE— Kisújszállás 60:59 (32:24). Vecsés, V-: Kertész, Balogh. Kisújszállás: Borókné '4), Radicsné (15), Demeter (12), Szőke (14), Horváth (4). Cse­re: Szabó, Zsoldos (4), Egyed-Kun, Pardi (6), Szé­násiné. Edző: Szabó Tibor. A rendkívül nagy akarással de indokolatlanul idegesen kezdő vendégek a 6. perc elejéig 12 pontos hátrányba kerültek. Az eredmény ked­vezőtlen alakulása csak fo­kozta idegességüket, mind­ezek ellenére a II. félidő 15. percében sikerült egyenlíte­niük, de a döntő pillanatok­ban kihagyott lehetőségek miatt a várt győzelem he­lyett egypontos vereséget szenvedtek­Tollaslabda Nyíregyházára került a Tisza Kupa A Szolnok Városi Tollas­labda Szövetség a Killián Főiskola tornatermében szombaton és vasárnap ren­dezte meg a hagyományos Tisza Kupa országos rang­listaversenyt, amely már a tizenhatodik volt. Férfiaknál Vörös visszavágott Petro- vicsnak, és az előzetes szá­mítások szerint ez azt je­lentheti, hogy a ranglistán átveszi a vezető helyet. Nők­nél az utóbbi időben hal­ványabban szerepelt Vargá- né Cserni Éva biztosan uta­sította maga mögé ellenfe­leit. A csak párosban induló szolnoki ifj. Englert István két első helyet szerzett. A fiatalok közül Petrovics M., Fábián és Fórián teljesítmé­nye dicsérhető. Eredmények. Női egyéni: 1. Vargáné Cserni Éva (Nyír­egyházi VSSC), 2. Petrovics M. (NYVSSC), 3. Gönczi (NYVSSC) és Dovalovszky (H. Osztapenko SE). Férfi egyéni: 1. Vörös (H. Zrínyi SE), 2. Petrovics G. (HOSE), 3. Nagy A. (H. Papp SE) és Kiss Cs. (Zsombö). Női pá­ros: 1. Petrovics M., Csikós (NYVSSC, HOSE), 2. Vargá­né, Dovalovszky (NYVSSC, HOSE), 3. Papp A., Kovács (SZOTE, H. Killián FSE) és Diószegi, Gönczi (H. Zrínyi SE, NYVSSC). Férfi páros: 1. ifj. Englért, Kiss (HKFSE, Zsombó), 2. Vörös, Herling (H. Zrínyi SE), 3. Nagy A., Balajti (H. Papp SE), és Petrovics G., Fábián (HOSE, Debreceni Kinizsi). Vegyes páros; 1. ifj. Englert, Papp (HKFSE, SZOTE), 2. Petro­vics G., Petrovics M. (HOSE, NYVSSC), 3. Kiss, Kovács (Zsombó, HKFSE) és Fábián, Fórián (D. Kinizsi). A Tisza Kupa győztese a Nyíregyházi VSSC 53,5, 2. H. Osztapenko SE 34,5, 3. H. Zrínyi SE 20, 4. H. Killi­án FSE 18,5, 5. H. Papp J. SE 11 ponttal. Ganz-MAVAG — Mezőtúri Honvéd 1:0 (0:0), Mezőtúr, 700 néző, V.: Bubori. Ganz- MAV1AG: Pálinkás—Zentai, Kovács, Fejes, Várhidi, Aranyosi, Bősz. Geiger, Tóth, Bodnár, Pekker. Edző: Kis­teleki István. Mezőtúr: Brock- hauser—Halápi, Tyukodi, Krecska, Dávid, Lakatos, Horváth (Hüber), Oláh, Híd­végi (Kottesz),, Csató, Leho- ta. Edző: Földesi János. A két NB Il-es újonc he­ves, kemény csatát vívott, amit igazol, hogy a játékve­zető több sárga lapot osztott ki. Mindjárt a 8. percben Lakatos kapott Gergely buk­tatásáért egy figyelmezte­tést, két perc múlva pedig Bősznek mutatta fel hason­lóért a sárga kártyát. Idege­sek voltak a játékosok, majd az első félidő közepé­től némi fölényt erőszakol­tak ki a hazaiak. Jellemző, hogy az első félidő végéig hét szögletet rúgtak, míg a vendégek egyet sem. Fordulás után még na­gyobb sebességre kapcsoltak a csapatok. Az 55. percben kis híján megszerezhette volna a vezetést a budapes­ti gárda. Dávid a félpályá­nál eladott egy labdát, amit gyors ellentámadás követett, és Bősz a felső kapufára lőtt. Nem sokkal később Hü­ber kapott Bodnár felvágá­sáért egy sárga lapos figyel­meztetést. A 75. percben a vendégek megszerezték a mérkőzés egyetlen — és győzelmet jelentő — gólját. Ártalmatlannak tűnő táma­dást indítottak a fővárosiak, az egyik játékostól a mási­kig cikázott a labda, míg­nem Aranyosihoz került, aki egy csellel otthagyta védő­jét és szemfüles gólt lőtt. Még idegesebbé vált a mér- a 85. percben, majd Fejes kőzés. Lehota szövegelésért Kottesz feltartásáért „sár­gult” be. A Honvéd többet támadott, a vendégek rit­• Volán —Rákóczi—H. Papp József SE 0:0. Rákóczifalva, 400 n. V.: Divinyi. Volán— Rákóczi: Majer — Molnár. Sebők. Bencsik, Ladányi — Silye, Kántor, Menyhárt — Horváth, Tubák, Török. Ed­ző: Szatmári János. H. Papp SE: Sárközi — Szabó, Szta- hon, Pataki, Vidinczei (Kesz­tyű) — Gyetvai, Kalmár. Túri — Héjas, Gulyás, Szi­lágyi. Edző: Balogh Zoltán. Csípős északi szélben mind­két csapat nagy iramban kezdett. A szoros emberfo­gás és a zárt védekezés miatt azonban a kapuk nem kerültek komoly veszélybe. Az első félidőben csupán Menyhárt fölélövése és Kal­már szabadrúgása jelentett veszélyt. A második félidő­ben folytatódott a nagy küz­delem. Fölénybe kerültek a hazaiak, ám a jól tömörü­lő vendégcsapat meghiúsí­totta a kezdeményezéseket. Kántor hagyott ki gólhely­zetet, 14 méterről óriási ka­pufát lőtt. Sárga lap: Hor­váth, ill. Sztahon, Gyetvai. A megyei labdarúgó szak- szövetség edzőbizottsága ma — hétfőn — továbbképző előadást tart a megye labda­rúgóedzőinek. Az előadásra a sporthivatal Mátyás király úti székházának nagytermé­ben, 16.30 órai kezdettel ke­rül sor. A továbbképzésen Bicskei Bertalan, a Magyar Labdarúgó Szövetség ifjúsár gi és utánpótlás szövetségi kapitánya a moszkvai ifjú­kább ellentámadásai viszont veszélyesebbek voltak és ez döntött a javukra. Jók: Pekker, Geiger, Várhidi, Bősz, illetve Brockhauser, Tyukodi. — akii — SZEOL-DÉLÉP—Szolnoki MÁV MTE 2:0 (2:0). Szeged, DÉLÉP-pálya, 2500 néző, v.: Márton. SZEOL-DÉLÉP: Cseho — Balázs, Kozma, Kántör, Fábián, Kőhalmi, Takó, Gruborovics, Márton (Tóth), Kun, Deák (Szabó). Edző: Ondók István. MÁV MTE: Boros — Szilágyi, Ágh, Baran (Porhanda), Rózsa­völgyi, Sugár, Varga, Repka, Hegedűs, László, Romanek (Dobos). Edző: Lódi László. A 7- percben Gruborovics végigvezette a labdát szinte az egész pályán, beadását Kun a 16-os vonaláról belső­vel nyeste a hálóba, 1:0, A gól után a hazaiak komóto­san kezdtek játszani, szem­mel láthatóan nem v.olt ne­kik sürgős, ám a MÁV MTE nem tudott élni — pláne visszaélni — a kínálkozó le­hetőséggel. Pedig mem ját­szottak alárendelt szerepet a szolnokiak. Mezőnyben még egyenrangú félnek számítot­tak, dehát a kapu elé még véletlenül sem tudta magát beverekedni egyetlen szolno­ki támadó sem. A 35. perc­ben Takó fordulásból 23 méterről a lécet találta el. öt perc múlva Gruborovics beívelését Márton szemfüle­sen fejelte a felugró Boros előtt a hálóba. 2:0. Sugár beadását a kivetődő Cseho elcsípte­A második félidőben sem változott jelentősen a játék képe. A piros-kékek birto­kolták a labdát, és ekkor már gólokat is szerezhettek volna. Az 55. percben Sugár éles fejese a léc fölött szállt el, a 65. percben László ve­tődve centikkel csúsztatott Lfii: Volán—Rákóczi— DVTK 1:0. — Bagi — Püspökladányi—Jászbe­rényi Lehel 1:0 (0:0). Jász­berény, 300 n. V.: Nagy F. PMÁV: Bujdosó — Szilágyi J., Nemes, Kertész, Cs. Kiss — Szentjobbi, Szilágyi B. (Pusztai), Szabó — Béres, Maczkó (Gól), Mile. Edző: Szolga Géza. Lehel: Havasi — Fejes (Mosonyi), Fényes. Szántai, Sulyok — Kaszab. Gémesi, Bukhár — Petró (Fejérvári), Váczi, Gál. Ed­ző: Néder István. Az első percek kiegyenlített játéka után a 7. percben a balolda­lon felfutó Sulyok nagy lö­vését védte Bujdosó. A 24. percben Bukhár ment el a jobboldalon, kapu elé gurí­tott, ott azonban nem talált befejező csatárt. A 37. perc­ben maradt ki a mérkőzés legnagyobb helyzete: Váczi húzott el jobboldalon, kapu elé gurított és Petró abszo­lút helyzetben az oldalháló­ba lőtt. Szünet után támad- gatott a Lehel, csatárai azon­sági világbajnokság tanulsá­gairól, továbbá a magyai labdarúgó utánpótlás váloga­tottnak az Európa-bajnoksá- gon való sikeres szereplésé­ről tart beszámolót. Az elő­adás után levetítik a moszk­vai ifjúsági labdarúgó világ- bajnokság mérkőzéseiről ké­szült .videofilmét. A to­vábbképzésen a megye vala­mennyi labdarúgóedzőjének a részvétele kötelező. a szegedi kapu mellé. Szá­mos szöglet, hamvában holt próbálkozás jelezte azt, hogy a hazaiak nem erőltetik túl­zottan a támadást. A MAY MTE-fölény jegyében ért véget a mérkőzés, mégis azt kell mondani, hogy a piros- kékeknek ezúttal nem volt esélyük a pontszerzésre. Semmi szenzáció nem tör­tént. Az NB I-be aspiráló SZEOL-DÉLÉP otthonában azt játszotta, amit várni le­hetett tőle: technikás, szem­re mutatós játékot- Ami vé­gül is döntött, az az NB I- es rutin volt, amivel a sze­gedi csapat valamennyi já­tékosa rendelkezett. Ezzel a teljesítményével a Szolnoki MÁV MTE nem egy ellenfe­let legyőzhetett volna ... Jók: Rózsavölgyi, Ágh, Szilágyi, Sugár, illetve Gru­borovics, Kőhalmi, Takó, Kun. — palágyi — A LABDARÚGÁS NB 0: 1. Eger 1T 9 7 1 33-15 25 2. SZEOL-D. 17 10 3 4 35-18 23 3. Diósgyőr 17 9 5 3 33-19 23 4. Ganz-M. 17 9 4 4 31-19 23 5. D.-új város 17 6 7 4 23-17 19 6. Keszthely 17 7 5 5 20-19 19 7. Komló 17 8 2 7 31-28 18 * 8. Szolnok 17 8 2i 7 20-23 18 9. Szekszárd 17 6 5 6 17-25 17 10. Sopron 17 5 6 6 20-20 16 11. S.-tarján 17 6 4 7 17-17 16 12. Nyíregyh. 17 7 2 8 20-21 16 13. H. Szabó SE 17 6 3 8 22-24 15 14. Metripond 17 6 3 8 2Ő-29 15 15. Baja 17 6 3 9 24-37 15 16. Veszprém 17 6 2 9 16-23 14 17. Váo 17 5 4 8 12r20 14 18. Debr. Kin. 17 3 6 8 19-27 12 19. N.-kanizsa 17 3 6 Q 21-31 12 20. K.-barcika 17 3 5 9 16-29 11 Esemény Sakk. Mozgáskorlátozottak országos bajnoksága, Szol­nok, KISZ Politikai Képzési Központ, 14. ban helyzetet sem nagyon tudtak kialakítani. A 70. percben az addig védekező vendégek baloldali támadása után egy beadást követően Maczkó nyolc méterről a há­lóba fejelt. 1:0. Közepes színvonalú mérkőzésen az őszi leggyengébb teljesítmé­nyét nyújtó Lehel alulma­radt a végig nagyobb aka­rással küzdő vendégekkel szemben. Jó: Kertész, Bé­res. Mile, ill. Szántai, Fé­nyes, Sulyok. Ifi: Lehel—DMAV 1:1. *— Bankó vies — További eredmények: Bal­mazújváros—Szolnoki Ve­gyiművek 3:0 (0:0). Végig nagy fölényben játszott a hazai csapat, és több gólt is lőhetett volna. G.: Kovács 2, Vágner. Jó: Vágner, Fo­dor, Kovács, ill. Öllé. Olefin SC—Karcag 2:0 (2:0). Haj­dúszoboszló—DUSE 0:0., H. Asztalos SE—Kisvárda 3:1, Mátészalka—Tiszavasvá- ri 3:1. Rakamaz—Hajdúbö­szörmény 1:0. T otóeredmények 1. Aston Villa—Sheffield x 2. Ipswich—Everton 2 3. Newcastle—Chelsea 2 4. Southampton—Birmingham 1 5. West Ham—Watford 1 6. Luton—Coventry 2 7. Brescia—Saimbenedettese 2 3. Cagliari—Monza x 9. Campotoasso—Lanerossi 1 10. Catania—Empoli 2 11. Cesena—Lazio 1 12. Genoa—Cremonese 1 13. Perugia—Pescara 1 Pófcmérkőzések: 14. Triestina—Bologna x 15. Ascoli—Arezzo x 16. Catanzaro—Palermo x Sülyösné leütése utat talál a sánc mellett (Fotó: TKL) Röplabda Férfiaknál kitett magáért a Vegyiművek Területi labdarúgó-bajnokság ^Méltatlan búcsú az őszi fordulótól Labdarúgás Továbbképzés edzőknek