Szolnok Megyei Néplap, 1985. október (36. évfolyam, 231-256. szám)

1985-10-15 / 242. szám

1985. OKTÓBER 15. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport-Sport-Sport I Megyei labdarúgó-bajnokság Az éllovasok biztos győzelme Kézilabda Virágcsokor és vastaps Rohamoz az Olajbányász Fotó: Hargitai Tiszaföldvár—Kunszerit márton 1:1 (0:0). Tiszaföld­vár, 300 n. V.: Hagyó. TISE: Nagy M.—(Farkas A., Szűcs M.. Herkó, Nagy I., Makó, Petrányi, Németh, Szűcs, Vass S., Dutkon. Edző: Seres Ferenc. KUTE: Gácsi—Palla, Szarvak, Dudás, Tóth, Bar- tusz, Gulyás, Geller, Pálin­kás, Hábensusz, Halár (Lo­vas, Tóth). Edző: B. Tóth András. A két szomszédvár találkozójának mindig nagy a presztízse, így volt ezút­tal is. Kemény, de közepes színvonalú és iramú mérkő­zésen nem bírt egymással a két csapat. Az első félidőben a hazaiak a kevés, de nagy helyzeteket elügyetlenkedték, a KUTE támadásai pedig erőtlenek voltak. A második félidő hasonlóan kezdődött, ezért volt váratlan a 60. percben a vendégek vezetése egy potyaízű góllal. A 76. percben 25 méteres szabad­rúgásból Vass hatalmas gólt lőtt a léc alá. Ezután még egy-egy helyzet maradt ki mindkét oldalon. Az ered­mény igazságosnak mond­ható. Góllövő: Vass. ill. Pá­linkás. Sárga lap: Nagy I., ill. Határ. Jók: Herkó. Far­kas A., Vass, ill. a KUTE egész csapata lelkes játéká­ért. Ifi: TISE—KUTE 2:0. — jiémeth — Szolnoki MÁV MTE juni­or—Besenyszög 4:2 (1:0). Ti­szaliget, 100 n. V.: Lenhardt. Junior: Gyémánt (Antal)— Hajdú, Kun, Földi. Molnár, Tóth J., Csábi, Sós, Vadicska, Űjfalusi (Szokolay), Dobos. A junior kezdett jobban, és az első 15 percig több helyzetet hagyott kihasználatlanul, majd a 21 percben Dobos ügyes gólt lőtt. A második félidő 10 percében Varga egyenlített 11-esből. A gól felrázta a hazaiakat, és Oj- falusi két góljával már 3:1 volt az eredmény, amire Varga Gy. válaszolt, 3:2. A 30. percben Dobos szépen vette át a labdát, „lefordult” védőjéről, és nagy gólt lőtt, 4:2. A hazaiak megérdemel­ten nyertek a jó képességű Besenyszög ellen. Jók: Tóth, Csábi, Dobos, Űjfalusi. ill. Borics Gy„ Bálint. Sárga lap: Boros Gy. (Besenyszög). Ifi: SZMÁV MTE II—Be­senyszög 2:0. Szolnoki Cukorgyár—Kis­újszállás 6:1 (4:1). Szolnok, cukorgyári sporttelep. 250 n. V.: Tarr. Cukorgyár: Csé- cs-ey—Gönczöl, Márkus. Var­ga, Kovács I., Pusztai (Ko­vács S.), Fritz, Nagy (Kovács L.), Koncsik, Kalmár, Leit, mann. A cukorgyáriak ered­ményesen játszottak, győzel­mük megérdemelt, de a gól- különbség túlzott. A kitartó­an lelkes hazai szurkolók kü­lön öröme, hogy valamennyi — góllövő cipőben játszó — cukorgyári támadóiátékos a saját lábán hagyta el a já­tékteret... Góllövők: Leit­mann (2), Nagv (2), Koncsi, Fritz, ill. Bíró L. (11-esből). Jók: Leitmann (a mezőny legjobbja), Varga, Kalmár, Fritz, Nagy, Márkus, ill. Tóth, Bíró L., Végh. Szajol—Jászapáti 0:0. Sza- jol, 400 n. V.: Asztalos. Sza­jol: Kupái—Balogh S., Her- nek. Balogh J., Molnár (Ke­nyeres), Pulger, Gál, Kiss, Kállai (Suki), Szabó, Bujáki. Hűvös, őszi időben a sárga lapok és a formahanyatlás miatt átszervezett hazai csa­pat lépett fel támadólag, s ez végig jellemzője volt a? egész mérkőzésnek. A hazai­ak eljutottak 4—5 gólhely­zetig, ám értékesítésükkor elbizonytalanodtak, vagy mint Szabó fejesénél, a ka­pufa hárított. Jászapáti lát­hatóan az egyik pont meg­szerzésére törekedett, és ezt szívós védekezéssel sikerült megszereznie, ám erejéből még valamirevaló kapura- lövésre se tellett. Közepes iramú mérkőzésen Szajolnak gólokkal, kellett volna nyer­nie. ám tehetetlen csatárso­ra miatt meg kellett eléged­nie a döntetlennel. Jó: Ba­logh J., (a mezőny legjobb­ja), Molnár, Pulger, ill. Taj- ti, Sás, Borics, Urban, Né­meth. Ifi: Szajol—Jászapáti 0:2. Tisza Cipő—Kunhegyes 3:1 (1:0). Kunhegyes, 300 n. V.: Pathó. Kunhegyes: Szabó J. —Szabó G., Lukács, Borbély. Papp, Kovrig, Juhász, Kiss J., Dobos (Lipták), Kiss L., Fábián. A második percben a vendégek szögletet íveltek be, és Fürtös védekezési hi­bából a kapuba fejelt. Ezt követően mezőnyjátékkal telt az első félidő, a támadók mindkét oldalon sokat hi­báztak. A II. félidő 14. per­cében Kovrig szöglet utáni beívelésből a kapuba fejelt. Az egyenlítést követően a hazaiak taktikailag fegyel­mezetlenül játszottak, és a vendégek jól kihasználták ezeket a hibákat. Előbb Kes- jár I. majd Rigó szerzett gólt. A közepes színvonalú mérkőzésen megérdemelten nyert a rutinos vendégcsa­pat. Jók: Fürtös. Kosjár I, Kardos, ill. Fábián, Papp, Borbély. Ifi: Martfű—KESE 1:0. Jászkisér—Tiszafüred 3:0 (2:0). Jászkisér. 300 n. V.: Safrankó. Jászkisér: Gócza A.—Farkas F., Bércesi, Kis- németh, Tamás, Kovács, Tóth L.. Gólya. Gócza Z.. Lá- di, Tóth J. Szeles, hűvös idő­ben Jászkisér fokozatosan átvette az irányítást. A 9. percben a vendég kapus még fejjel védett, de a 10. perc­ben Kis-németh beadásából Ládi fejesgólját már nem tudta hárítani. } :0. A vendé­gek kemény belemenésekkel próbálták lassítani a hazaiak lendületét. A 24. percben Tóth J.. fejese átpattant a kapuson, s máris 2:0. Szünet után egett a játék színvona­la. A hazai csapat a bal ol­dali támadást erőltette, de azok eredménytelenül vég­ződtek. A 89. percben Tóth L., beadásából Kovács beál­lította a végeredményt, 3:0. Jászkisér megérdemelten nyert a gyengébb teljesít­ményt nyújtó Tiszafüred el­len. Jók: Kis-németh, Ládi, Tóth L., ill. Kiss J., Kovács, Szabó J. Ifi: Jászkisér—Tiszafüred 3:1. Mezőtúri FSE—Rákóczit! j falu 4:1 (3:0). Mezőtúr, 200 n. V.: Jancsó. Mezőtúri FSE: Sály—Busi, Dávid, Boros, Papp, Horváth, Jegesi, Vé­kony, Ádám, Tárnok, Vinc- ze. Csere: Nap, Tóth. A múlt heti feltűnést keltő siker alaposan megnövelte a ven­dégek önbizalmát, így a mér­kőzés nyílt, változatos .játék­kal kezdődött, amelyben a hazaiak 3:0-ás vezetése eny­he fölényt, és jobb helyzet- kihasználást takart. A II. félidő elején az egy ideig védekezésre kényszerülő fő­iskolások, kibontakozva a szorításból, jó játékkal tet­ték egyértelművé sikerüket, de a kapu előtt már kevés­bé koncentráltak, így gól- különbségük alaposabb rend­behozásának lehetőségét el- szalasztották. Góllövő: Jege­si, Vékony, Horváth .Ádám, ill. Gelei. Jók: Jegesi, Vé­kony, Poros, Busi, Sály. Középtiszai Medosz SK— Jászladány 3:1 (1:1). Kende­res. 250 n. V.: Ambláczki. K. Medosz: Farkas—Demeter, Szerencsi, Magyar, Szántó, Csányi, Süveges I., Süveges J., Baktai S., Süveges A., (Lakatos), Horváth. A mind­két félidő első perceiben szerzett gólok túlságosan megnyugtatták a hazaiakat, és így a harcosan küzdő ven­dégek megnehezítették a két pont megszerzését. A köze­pes iramú és színvonalú mér­kőzésen Kenderes félidőn­ként 20 percet játszott elfo­gadhatóan, de ez is elég volt a megérdemelt győzelemhez a lelkes jászladányíak ellen. Góllövők: Süveges A., Sü­veges J., Baktai S., ill. Po- mázi. Jók: Magyar, Szántó, Süveges J., ill. Diós, Kállai. Ifi: K. Medosz—Jászladány 2:0. Törökszentmikiós—Szász­berek 1:1 (0:0). Törökszent­mikiós, 300 n. V.: Pintér. TSE: Mészáros—Fodor (Sza­bó), Márton. Molnár, Rajt. Csontos, Kozák, Rupa. Ra­mos I., (Ramos II), Sebők, Lengyel. A hazai csapat az első félidőt végig támadta, de a csatárok a legnagyobb helyzeteket is kihagyták, vagy a jó formában védő Farkas biztosan hárított. A második félidőt hazai táma­dások vezették be. mégis a 70. percben a Szászberek megszerezte a vezetést a cse­reként beállt Szabó révén, 0:1. A hazai csapat a 84. percben egyenlített, Szabót (TSE) a szászberek! védők a 16-oson belül elütötték, a megítélt büntetőt Lengyel ér­tékesítette. 1:1. -A közepes iramú és színvonalú mérkő­zésen igazságos eredmény született. a fegyelmezetten védekező Szászberek rászol­gált az egy pontra. NB-s ifjúsági bajnokság: MÁV MTE—Kazincbarcika 1:0 (1:0). Szolnok, Mátyás király u. V.: Tajthy. MÁV MTE: Hatvani—Kemenczei, Csató, Szántó, Szénási, Va­dicska Zs. (Bíró), Major (Kő­vári), Szerencsés, Szabó L.. Bontovics (Szabó I.), Lajko- vics. Edző: Munkácsi József. Nagy küzdelmet vívott a két együttes. A nagy becsvágy- gyal küzdő szolnoki fiatalok megérdemelten tartották ott­hon a két bajnoki pontot. Gl.: Szerencsés. Jók: Hatva­ni, Csató, Szántó, Szeren­csés. Bontovics. Serdülő bajnokság: SZMÁV MTE—Kazincbarci­ka 4:0 (3:0). Szolnok, Má­tyás kir. u. V.: Tóth S. SZMÁV MTE: Smidéliusz— Balázs, Paál, Mihályi, Hor- gcsi, Molnár (Vasas), Viola, (Nagy). Tószegi, Burai. Fe­hér. Farkas. Edző: Tari Já­nos. Az eddigi listavezető ellen, első félidei jó játéká­val megérdemelten győzött a MÁV MTE. Az egész szol­noki csapat dicséretet érde­mel. GL: Tószegi (3), Burai. NB-s ifjúsági: Debreceni MVSC—Szolnoki MÁV MTE 3:3 (2:1). Debrecen. V.: Papp L. MÁV MTE: Ladányi (Hat­vani)— Kemenczei, Csató, Szántó, Szénási, Szabó L., Vadicska Zs., Major (Píró), Szerencsés (Hosszú), Bonto­vics, Lajkovics. Edző: Mun­kácsi József. A MÁV MTE fiataljai javuló játékot mu­tatva, nagyszerű mérkőzésen, közelebb álltak a győzelem­hez. Góllövők: Szántó, Ma­jor, Bontovics. Jók: Hatvani. Csató, Szántó, Kemenczei, Bontovics. Serdülő: SZMÁV MTE— Debreceni MVSC 1:0 (0:0). Debrecen. V.: Szabó P. Gól­lövő: Nagy. A csapat vala­mennyi tagja dicséretet ér­demel lelkesedéséért. Asztalitenisz A lányok ügyesebbek voltak NB I. Férfi: SZEOL DELEP—Honvéd Killián FSE 15:10. Végig izgalmas, fej-fej melletti küzdelemben ma­radt alul Szegeden a honvéd- csapat. Simon Berta, Kren- hardt pedig Aranyosi ellen nyert helyzetből vesztett, és így elmaradt a csapatgyőze lem. A legeredményesebb versenyző Szosznyák volt, aki mind az öt mérkőzését játszmaveszteség nélkül nyerte. Gy.: Szosznyák 5, Berta, Aranyosi 4—4, Ko­vács, Fest 1—1. ill. Simon, Leinweber 3—3, Krenhardt, Imre 2—2. NB II. Női: H. Killián FSE —Hatvani Kinizsi Vasutas 10:6. A Hatvanban lejátszott mérkőzésen 3:3-as állás után végig vezetve, szoros mérkő­zéseken bizonyultak jobbnak a szolnokiak. Kiemelkedett és a mezőny fölé nőtt játé­kával Papp Angéla, aki min­den mérkőzését megnyerve százszázalékos teljesítményt nyújtott. Gy.: Papp A. 4, Ju­hász E. 3, Török A. 2, Csa­bai E. 1, ill. Ács E. 3, Szabó J. 2, Nagy É. 1. Férfi: Szolnoki Spartacus —Dec. 4. Drótművek 13:12. Gy.: Skumáth* Szarvas, Ba­rátit, Molnár 3—3, Rátfai 1, ill. Gulyás 5, Tóth, Engi 3—3, Tisza 1, Mezőfi 0. Nagy bra­vúrt hajtott végre idegenben a Spartacus. A December 4. Drótművek csapatát otthoná­ban, 4:9-es állásról hatalmas küzdelemben győzte le. NB III. Férfi: Jászberényi Lehel—Eleki Tsz SK 13:3. Jászberényben, a magára talált Hájos vezérletével győzött a Lehel. Gy.: Hájos, Piszter, Törőcsik 4—4, Nagy 1, ill. Lukács, Soós, Lőrinczi. NB II. Férfi: Karcagi SE— Békési Afész 102:101 (37:45, 83:83, 93:93). Karcag, 80 n. V.: Názon, Halmai. KSE: Földvári (37), Kele (4), Haj­dú (8), Bakró, Nagy, Bene (2), Agócs (17), Ridegh (3), Kovács (22), örlős (9), Balaj- ti. Rendkívül izgalmas mér­kőzésen kétszeri hosszabbítás után nyert Karcag. A lelke­sen, de sok hibával játszó, büntetőket és ziccereket hi­bázó Karcag ellen az első já­tékrészben előnyt szerzett Békés. A második félidőben az emberfogásos védekezés-^ sei sikerült a felzárkózás és végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A hosszabbítás­ra mindkét gárda erősen megfogyatkozott a kiponto­zódások miatt, az első hosz- szabbítás nem hozott dön­tést. Tovább fokozódtak az izgalmak. Az utolsó percre a négy játékosra fogyott hazai csapat 2 pontos vendégveze­tésnél, 5 másodperccel a be­fejezés előtt 3 pontos kosár­ral szerezte meg a győzel­met. Jók; Kovács, örlős, Be­ne, ill. Lipcsei, Balázs. Szegedi Postás—KVFSE 107:64 (55:25). Szeged. V.: Csuta, Darida. KVFSE: Fa­zekas (6), Deák, Rácz'(2), Né­meth (13), Kassai, Sándor (12), Szál a i (17), Szabó, Vá- rady A. (12), Tóth (2). Edző: Várady Géza. Helyenként színvonalas és látványos mérkőzésen, nyíltsisakos küzdelemben győzött megér­demelten a nagyobb tudású hazai csapat. Megyei férfi: KVFSE—Ti­szafüredi VSZSE 95:70 (38:30). Szolnok. V.: Kékesi, Tóth. KVFSE: Szalai (28), Várady G. (13), Sándor (12), Várady A. (16), Tóth (7), Fa­zekas (7), Rácz (4), Kassai, Sza’bó (6), Deák (2). Edző: Várady Géza. A főiskolások NB II. Férfi: Alföldi Olaj­bányász—DUTÉP SC 26:26 (14:13). Szolnok, 600 n. V.: Csatlós, Ladiszlau. Olajbá­nyász: Szintai—Túróczi, Ko­csis 4, Danyi T. 9, Rigó G., Laki 2, Rigó S. 2, Rátkai 3, Halápi 1, Zsíros, Sipos 2, Be- rényi 3. Edző: Horváth Jó­zsef. A bajnokságot nyert Olajbányász-játékosokat a mérkőzés előtt virággal kö­szöntötték a Szolnoki Sparta­cus női kézilabdázói. Az év utolsó Jrazai mérkőzésén jól kezdett az Olajbányász és a félidő közepéig két góllal ve­zetett. A DUTÉP számára fontos lett volna a két pont, így biztonsági játékra töre­kedett, és sikerült a hazaiak lendületét lefékezni. A máso­dik félidőben többször is el­húzott volna az Olajbányász, de 22:19-nél büntetőt hibá­zott, és újra felzárkózott a DUTÉP. A hajrában végig vezetett az Olajbányász, de az utolsó pillanatban egyen­magabiztosan nyertek a lel­kes vendégek ellen. NB II. Női: Kiskunfélegy­házái Vasas—Kisújszállási MÁV Egyetértés SE 49:45 (25:17). Kisújszállás, Móricz Zs. Gimnázium. V.: Béliéi, Jobbágy. Kisújszállás: Szőke (14), Radicsné, Demeter (12), Horváth, Tatár (2). Csere: Szénásiné, Borókné (5), Egyed, Kun, Pardi (4), Zsol­dos (8). Edző: Szabó Tibor. Végig nagy akarással küz­dött mindkét csapat. Radics­né a 10. percben történő ki­válása megzavarta a hazai csapatot. A második félidőt ennek ellenére 4 ponttal megnyerték játékosai, de a 15 kihagyott büntető miatt a végső győzelmet nem sike­rült kicsikarni. Szegedi Tanárképző—Szol­noki MÁV MTE 67:44 (33:28). Szeged, városi sport- csarnok, 100 n. V.: Tóth P., Domokos. Sz. MÁV MTE: Szalai (4), Kurucz (7), Ölti (6), Sándor (5), Mohácsi (2). Csere: Vas (14), Rontó (2), Molnár (4), Káplár, Darázs. Edző: Tapodi László. Az első tétmérkőzés váratlan, nagy­arányú vereséggel végződött. A szolnoki lányok keveset mutattak a korábban meg­szokott lendületes játékuk­ból, s ezúttal a védőmunká­juk is gyenge volt. A főisko­lások a lépattanó labdákból eredményesek tudtak lenni, a szolnokiak viszont a* leg­jobb helyzeteiket sem tudták értékesíteni. A harcias, ag­resszív hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. A hazai­ak legjobbjai,: Kollár (14), Szegerkényi (14), Carukó (12), Kátai (11). lített a vendégcsapat. A mér­kőzés végén a közönség vas- tapssal búcsúzott a bajnok­ságot nyert Olajbányásztól, amely 1985-ben, hazai pá­lyán, veretlen maradt. Tiszaföldvár—Dunaföld- vár 28:24 (15:12). Tiszaföld­vár, 400 n. V.: Szekeres, Zsi- lák. Tiszaföldvár: Farkas— Danku 1, Kovács F. 3, Mud- rák 2, Tóth 9, Dósa 2, Lipka 1, Asztalos 1, Kovács J. 1, Vereb 7, Stiegler 1, Ferenczi. Az első félidő küzdelmes já­tékot hozott. A csapatok fel­váltva vezettek, de nagyobb előnyt nem sikerült kihar­colni. A második játékrész­ben egyértelművé vált a ti- szaföldváriak fölénye, ugyanis a sima bentmaradá- sért küzdő és az őszi fordu­lóban kitűnő teljesítményt nyújtó Duna-partiak nem tudtak lépést tartani a gyors hazaiakkal. A Tiszaföldvár győzelmével tartja jó helye­zését a bajnoki táblázaton. Táblázatok A területi labdarúgó-bajnokság állása 1. Rakamaz 10 7 3 — 25- 8 17 2. DUSE 10 7 2 1 28-11 16 3. H. Papp SE 10 '7 2 1 24- 7 16 4. Deninváros 10 6 2 2 10- 6 14 5. H.-böszörm. 10 5 3 2 21-13 13 6. Volán-R. 10 5 2 3 18-14 12 7. BaLmazújv. 10 5 1 4 20-15*11 8. J.-berény 10 4 2 4 13-11 10 9. Karcag 10 4 1 5 17-15 9 10. Kisvárda 10 3 1 6 15-17 7 11. PMÁV 10 3 1 6 12-17 7 12. T.-vasvári 10 2 3 5 6-13 7 13. M.-szalka 10 3 1 6 14-23 7 14. H. Asztalos 10 3 1 6 10-21 7 15. H.-szóbosz. 10 1 3 6 11-21 5 16. Sz. Vegyim. 10 — 2 8 3-35 2 A 11. fordulóban, október 20., vasárnap 13.30: Volán-Rákó­czi—Püspökladány, Virágh, Hajdúszoboszló—Karcag, DU­SE—Szolnoki Vegyiművek, Olefin SC—Jászberényi Lehel. Megyei labdarúgó-bajnokság 1. Tisza C. SE 10 9 — 1 28- 9 18 2. Jászkisér 10 8 1 1 23- 6 17 3. SZMÁV j. 10 7 1 2 29-13 15 4. Szajol 10 4 4 2 20-10 12 5. T.-földvár 10 4 4 2 12- 8 12 6. Jászapáti 10 5 1 4 16-11 11 7. Sz. Cukor.. 10 4 3 7 10-10 11 8. K. Medosz 10 4 2 4 14-18 10 9. KuTE 10 3 3 4 19-17 9 10. Kisújszállás 10 3 3 4 12-18 9 11. Besenyszög 10 3 2 5 18-20 8 12. Szászberek 10 3 2 5 8-11 8 13. J.-ladány 10 3 2 5 12-18 8 14. T.-miklós 10 2 4 4 14-24 8 15. R.-újfalu 10 3 2 5 18-29 8 16. Mez. FSE 10 2 3 5 17-20 7 17. Tiszafüred 10 2 2 6 10-23 6 18. Kunhegyes 10 — 3 7 15-31 3 A 11. fordulóban, október 20., vasárnap 13.30: Rákóczlújfa- lu—Tiszaföldvár, Kunszent- márton—Szolnoki Cukorgyár, Kisújszállás—Középtiszai Me­dosz, Jászladány—Kunhegyes, Tisza Cipő SE—Szajol, Jász- anáti—Jászkisér, Tiszafüred— Törökszentmikiós, Szászbe­rek-Szolnoki MÁV MTE ju'- nior, Besenyszög—Mezőtúri FSE. Megyei ifjúsági labdarúgó-bajnokság 1. SZMÁV MTE II 9 — — 49- 2 18 2. Tisza Cipő 8 — I 30- 8 18 3. K. Medosz 6 2 1 39-10 14 4. H. Szabó L. II 5 1 3 24-20 11 5. Jászapáti 4 2 3 21-14 10 6. T.-rrUklós 3 4 2 19-17 10 7. Besenyszög 4 2 3 21-22 10 8. KuTE 4 1 4 25-15 9 9. Kisújszállás 4 1 4 17-14 9 10. Tiszafüred 4 1 4 20-23 9 11. Jászkisér 4 — 5 18-17 8 12. Szászberek 3 1 5 17-23 7 13. Kunhegyes 3 1 5 11-25 7 14. Jászladány 3 — 6 17-20 6 16. Szajoq 2 2 5 12-38 6 10. Tiszaföldvár 2 1 6 10-27 5 17. Sz Cukor «vár 2 1 0 16-41 5 13. RákócziújOalu — 2 7 12-33 2 Valamennyi csapat 9 mérkő­zést játszott. Kosárlabda i . * j . •, v •- • . .. • . Kétszeri hosszabbítás Karcagon y í