Szolnok Megyei Néplap, 1985. szeptember (36. évfolyam, 205-229. szám)

1985-09-09 / 211. szám

1985. SZEPTEMBER 9. SZOLNOK MEGYEI NÉPLAP 7 I Sport Sport-Sport I Modellezés Rossz időben jó eredmény Indítják a modelleket Labdarúgó NB II Gyengélkedik ä Szolnok Szombaton kelet-magyar­országi I. osztályú minősítő modellező, vasárnap pedig a rádióirányítású vitorlázó ka­tegóriában országos nyílt ha­zai versenyt rendezett Szol­nokon a Szandai réten az MHSZ Szolnok megyei veze­tősége, a megyei modellező szakszövetség és a Karkecz Károly szolnoki modellező klub. A két versenyen száz­hármán indultak. Az időjá­rás nem fogadta kegyeibe a versenyt. A rendkívül erős hideg szél befolyásolta az eredményeket, bár rendben, fegyelmezetten lezajlott min­den, mindössze két első osz­tályú szint született. Kelet-magyarországi I. osz­tályú minősítő modellező verseny FI—A A/2 ifjúsági: 1. Batta Zoltán (Szentes), 2. Jakubovics Gyula, 3. Vernyik László (mind Nógrád). FI—A A/2 felnőtt: 1. Széplaki Gyu­la (Törökszentmiklós), 2. Papp Zoltán (Debrecen), 3 Elszánt arccal, szélnek ne­kifeszülő vállal, a természe­ti erőkkel dacolva nyomták a kerékpár pedált Szolnokon a II. Tisza nonstop résztve­vői. A kegyetlenül metsző, hideg szél szabadon nyar­galt az Űjszász felé vezető sík országúton. Még a gép­kocsit is nehéz volt vezetni. A tiszaligeti KISZ táborból indult kerékpáros mezőny gyorsan szét is szóródott. Az újszászi parkerdőben el­mondták, hogy tavalyhoz ké­pest dupla idő alatt tették meg a 20 kilométeres távot. Az erdőben már korántsem volt olyan zord idő, üdítő­ként hatott a tíz kilométe­res táv lefutása. A második négypróba ez­úttal is sikert aratott. Bár kevesebben Voltak mint ta­valy, de így is 153 indulót „könyveltek" el a verseny- bíróságon. Szombathelytől Debrecenig szinte az iegész országból jöttek. Az egyik próbázó például Debrecenből kerékpárral érkezett Szol­nokra és a négypróba után ugyanúgy ment vissza. A legidősebb próbázó a buda­pesti 56 éves Pécsi Rezső, Két napon át Szolnok fedojtit oUthonfrj aI ,< középfokú tanintézetek második orszá­gos lovasbajnokságának. A Tiszaügetben jól előkészített pályán, kitűnő rendezés mel­lett adtak számot tudásukról a fiatalok. A tehetséges, ki­válóan felkészített lovasok remekül ugró lovakkal, nem­zetközi szintű, színvonalas versenyt vívtak. Bizonyság erre a 130 centiméter magas akadályon látott összevetés. Csupán a rossz idő rontott a hangulaton és a jó megjele­li renoczki László (Szolnok). FI—B: 1. Varga István (Kis­újszállás), 2. Bán László (He­ves megye), 3. Kiss Károly (Szolnok). Rádióirányíta-iú vitorlázó kategória, országos nyílt hazai verseny. F3 B ka­tegória: 1. Vörös Endre (Sze a legifatalabb az ugyancsak fővárosi 13 éves Cseke Ger­gely volt, >aki édesapjával együtt teljesítette a négy­próba követelményen. Gergő a KSI öttusázója, teljesítette a Vasi vasember követelmé­nyeit is, Szolnokon megkap­ta a Tejipari Vállalat általa legfiatalabb résztvevőnek felajánlott mintegy 8 kilo­gramm súlyú Hajdú sajtot. (Cipelése felért egy ötödik próbával.) Pécsi részt vett Rómában az idei veterán atlétikai vi­lágbajnokságon, ahol 800, 1500 és 5 ezer méteres távon indult. A résztvevők edzett­ségét bizonyítja, hogy a Ti­szán a túrakajakban megtett 10 kilométeren sem történt semmi baj, a hideg szélben hullámzó vízen is rendben visszatértek. Mi arra voltunk kíváncsiak, hogy miért csi­nálják? Van aki karatézik és nagyon jó kiegészítőnek tartja a négytusát. Aztán visszatartja, hogy rágyújtson a cigarettára. (Dohányosok fi­gyelem!) Más azt kérdezte, miért másszák meg a hegy­csúcsot, miért ereszkednek a barlang mélyére? Néhá­nésű fiatalok versenye jóval nagyobb érdeklődést érde­melt volna. Kiemelkedtek a knezőhegyesi 'lovasok, de a szolnokiak is kitettek ma­gukért, csapatban megszerez­ték a második helyet. Látványos volt a vasárnap délutáni egyéni verseny, ami­kor 19 lovas nyolc 120 centi- méteres akadályon vetélke­dett, majd a hibátlanul lo­vagló legjobb hat lovas hat 130 centiméteres akadályon döntötte el a helyezéseket. A legjobb 19 között volt Sár* ged MHSZ Délép) I. o. mi­nősítés, 2. Szeri András (Kecskemét BRG modellező klub) I. O., 3. Miki Mátyás (Győr MHSZ modellező klub),... 6. Bede Antal (Szol­nok Karkecz Károly model­lező klub). nyan a versenysport befeje­zése után jó levezetőnek tartják. Általános vélemény azonban, hogy edzetté teszi az emberi szervezetet, egész­séges, a test ■ kiváló karban­tartója. S, hogy hideg szél volt? Ez megkétszerezte a teljesítés feletti örömöt! A II. Tisza nonstop négy­próba (40 kilométer kerékpá­ron Űjszászig és vissza, 10 kilométer futás az újszászi parkerdőben, 10 kilométer evezés túrakajakkal a Tiszán, 1 kilométer úszás a Damja­nich uszodában) végeredmé­nye. Férfi egyéni: 1 Vecseri Lajos (Szentes), 2. Zakariás, 3. Benkó (mind Győr). Női: Emhő Réka (Budapest). 2. Wolski (Eger), 3. Kiss (Esz­tergom). Csapat férfi: 1. JL©T Győr (Zakariás, Ér­sek, Balatoni, Benkó), 2. Bu­ga József emlék szakkör Miskolc, 3. Csongor Buda­pest. Női: Amazonok Buda­pest (Hegedűs, Szántó, dr. Sípos), 2. Újszászi ötpróbás kör (Babosné, Fehérné, Ma­darász). Különdíjat kapott még a szolnoki Imre Barná- né, Pécsi Rezső és az újszászi Bartha István. vári Zsanett (Üjszász, Gim­názium), Börcsök Mónika (Egészségügyi Szakközépis­kola, Szolnok), Márton Csa­ba (Pálfy János Műszeripari SZKI, Szolnok) és Menyhárt Brigitta (Tiszaparti Gimná­zium), valamennyien a Szol­noki Lovas Klub tagjai, de nem sikerült hibátlanul lo­vagolniuk. Eredmények. Három for­duló összesített eredménye alapján bajnok: Bende János (Katona József Gimnázium, Kecskemét) Szándék nevű lo­ván, 2. Papp Péter (Nyomda­ipari Szakközépiskola, Békés­csaba) Fecske ni., 3. Török Attila (Mikes Kelemen Gim­názium Battonya) Mani ni., ... 6. Menyhárt Brigitta (Ti­szaparti Gimnázium Szol­nok) Havas ni. Vasárnap egyéni döntő, összevetésben: 1. Bende János, 2. Dénes Ju­dit (Ragó Sándor Élelmiszer- ipari SZKI Budapest) Bólya ni., 3. Papp Péter. Csapatban bajnok: Mezőhegyes B csa­pata (Kozma Attila Fórum ni., Török Attila Mani ál., Papp Péter Fecske ni.), 2. Szolnoki Lovas Klub (Bör­csök Mónika Sárgarigó ni., Márton Csaba Erdész ni., Menyhárt Brigitta Irak ni.). 3. Balmazújváros. Kézilabda Két mérkőzésen egy pont NB I. Női: Ferencváros— Jászberényi Lehel SE 29:24 (14:19). Népliget, 300 n. V.: Belső, Jancsó. FTC: Szabó— Rácz 3, Fiedler, Hesz 6, Ko- bilik 5, Bejcziné 9, Csajbók- né 4. Csere: Szendiné 2, Ko­vács. Edző: Németh András. Lehel: Nagy—Vágóné, Agócs 5, Csala 2, Csendes 9, Hadhá­zi 5, Borgulya 1. Csere: Bu­dai 2, Tarné. Edző: Csan- kovazki Pál. Tatabányai Bányász—Jász­berényi Lehel |0E 23:23 (11:10). Jászberény, 300 n. V.: Halmai, Kovács. Tatabá­nya; Meksz—Kiss 5, Németh, Jónás 3, Keckáné 3, Flaukó- né 9, Vojvoda 1. Csiere: Ceys- sens 2, Dobó, Domhainé. Ed­ző: Sándor Ferenc. Lehel: Nagy—Vágóné 4, Budai 4, Csala 2, Csendes 4, Agócs 1. Hadházi 5. Csere: Borgulya 3, Szabó. Edző: Csankovszki Pál. Az első percekben a Lehel több biztos helyzet­ben hibázott vagy a reme­kül védő Meksz hárított bra­vúrral. Végig fej fej mellett haladt a két csapat. Labdarúgó NB II A BAJNOKSÁG ALLASA 1. S.-tarján 5 4 1 — 10- 1 9 2. Eger 5 3 2 — 10- 4 8 3. Diósgyőr 5 3 1 1 12- 6 7 4. Ganz-Mávag 5 3 1 1 7- 5 7 5. Keszthely 5 3 1 1 5- 3 7 6. D.-újváros 5 2 2 1 8- 4 6 7. Komló 5 3 — 2 10- 8 6 8. Szekszárd 5 2 2 1 5- 4 6 9. Vác 5 3 — 2 4- 6 6 10. SZEOL-Dél. 5 2 1 2 10- 6 5 11. Baja 5 2 1 2 9- 6 5 12. N.-kanizsa 5 2 1 2 8- 8 5 13. Nyíregyh. 5 2 — 3 6- 8 4 14. Veszprém 5 2 — 31 7-11 4 15. Metripond 5 2 — 3 5-10 4 16. szabó L. SE 5 1 1 3 5- 7 3 17. Debr. Kin. 5 1 1 3 4- 8 3 18. Szolnok 5 1 1 3 6-11 3 19. Sopron 5 — 2 3 5-10 2 20. K.-barcika 5 — 5 4-12 — Karcag—Kisvárda 4:0 (1:0). Karcag, 1300 n. V.: Hunyadi. KSE: Kiss — Puskás, Sán­dor, Szilágyi, Tóth, Nagy, Herczegh, Laurencsik, Antal, Orenstein (Venczel), Szabó (Hajdú). Edző: Gócs Lajos. Kisvárda: Kovács L. — Tóth, Kovács N., Balogh, Soós, Nyerges, Nagy, Badar, Ko­sa, Simon, Asztalos. Edző: Veres István. Már az első félidőben is többet és veszé­lyesebben támadott a Kar­cag, de a vendégek védel­mé jó ideig ellenállt. A 33. percben Orenstein nagy len­dülettel elhúzott a védők mellett és megszerezte a ve­zetést, 1:0. Fordulás után a meg-megújuló hazai roha­mok felőrölték az ellenfél erejét. A 67. percben ismét Orenstein volt eredményes, 2:0, majd a 80. percben An­tal lendületes megugrása nyomán zörgött a háló, 3:0. A 87. percben a beívelt szög­letből Szilágyi fejelt remek gólt, 4:0. Karcag győzelme ilyen különbséggel is meg­érdemelt, a vendégek pró­bálkozásai nem jelentettek gólveszélyt. Jók; Sándor, Herczegh, Orenstein. ill. Kovács M. Ifi: Kisvárda—Karcag 1:0. Szöllősi Rakamaz—Volán-Rákóczi 2:2 (1:0). Rakamaz, 40Ó n. V.: Goóz. Volán-Rákóczi: Majer — Ladányi, Kántor, Bencsik, Török, Sebők, Rácz (Orbán, Menyhárt, Silye, Tu­bák. Szmutkó. Edző: Szat­mári János. A hazaiak már 2 0-ra vezettek, de a vendé­gek nem adták fel és megér­demelten egyenlítettek. Gól­lövők: Farkas, Cséke, ill. Tubák (2). Jó: Cséke, Kiss M., ill. Sebők, Menyhárt, Silye, Tubák. Tiszavasvári—Jászberényi Lehel 2:1 (1:0). Tiszavasvá­ri, 400 n. V.: Koroknai. Le­hel: Havasi — Gál, Fényes, Gephard (Gémesi), Sulyok, Szántai, Váczi (Petró), Ka­Mezötúri Honvéd—Sopron 0:0. Mezőtúr, 2000 n. V.: Kurmai. Honvéd: Brokhau- ser—Dávid, Tyukodi, Krecs- ka, Oláh, Dómján, Galambos (Simon), Quirikó, Hídvégi, Csató (Hüber), Lehota. Edző: Földesi János. Sopron: Hor­váth I—Gosztola, Benkő, Horváth G. (Tamás), Hege­dűs), Vámos, Szalai, Németh, (Riba), Fehér, Wlczek, Der- csár. Edző: Gunyhó Ferenc. A szép számú nézőközön­ség annak ellenére, hogy gól nem született, jó mérkőzést láthatott. Nagy taktikai csata jellemezte a kilencven per­cet. Mindkét csapat maximá_ lisan betartva edzői utasítá­sait, szoros emberfogással játszott. Ennek ellenére a 15. percben Lehota faképnél hagyta emberét és a labdát Hegedűs a gólvonalról vágta ki. Ezekben a percekben a Honvéd fölényben játszott, ugyanis két perccel később Krecska is gólt szerezhetett volna csapatának, de elpus­kázta a lehetőséget. A 28. percben Lehota szólója érde­melt volna gólt, de a soproni kapus jól állta el a szöget. Ezután Galambos és Fehér sárga lapos figyelmeztetést kapott. A mérkőzés 66. per­cében Simont a 16-oson be­lül felvágták, de a bíró sípja néma maradt. Jók: Gosztola. Vámos, ill. Tyukodi, Dómján, Lehota. — akii — Dunaújvárosi Kohász— Szolnoki MÁV MTE 2:0 (1:0). Dunaújváros, 1500 n. V.: Kö­böl. Dunaújváros: Holló— Flórián (Kalmár, Németh (Törő), Miskovitz, Boldóczki, Menyhárt, Tatár, Ress, Csor­ba, Gróf, Csikesz. Edző: Ko­vács András. Szolnok: Bo­ros—Zavaczki, Ágh, Baran, szab, Fejérvári, Fejes, Buk- hár. Edző: Néder István. Le­hel támadásokkal kezdődött a mérkőzés, majd a 22. percben szabadrúgáshoz ju­tottak a hazaiak. A bal ol­dalról beívelt labdát Amb- rusz fejelte a hálóba, 1:0. Szünet után az 51. percben újabb szabadrúgáshoz jutot­tak a hazaiak és Durján jól eltalált lövése a bal kapu­fa mellett vágódott a há­lóba, 2:0. A Lehel elkesere­detten rohamozott és a 87. percben Fényes révén szépí­tett, 2:1. Jók: Ambrusz, Hé­li, Reznek, ill. Fényes. Ifi: Lehel—Tiszavasvári 9:1. Bankovics Püspökladány—Szolnoki Ve­gyiművek 5:1 (3:0). Szolnok, 200 n. V.: Fodor. Püspökla­dány: Bújdosó — Silágyi J., Nemes, Cs. Kiss, Szentjóbi, Szabó, Pusztai, Kertész (Szi­lágyi B.), Darai, Mile, Arany. Edző: Szolga Géza. Vegyi­művek: Öllé — Kelemen, Tánczos, Nagy, Csizmadia, Vadkerti (Rozálek), Busi, Szabó J. (Zsidei), Balogh, Bíró, Tóvízi. Edző; Bálint Endre. Erős szélben kezdő­dött a mérkőzés, az első ne­gyedórában a Vegyiművek kezdeményezett. Előbb Tó­Rózsavölgyi. Kántor (Szőke), Szilágyi, Csábi, Sugár, Lász­ló, Romanek (Hegedűs). Ed­ző: Lódi László. A. negyedik percben Csi­kesz gyanús körülmények között esett el a 16-oson be­lül, de Köböl megkegyelme­zett, nem adott büntetőt. A hosszúra nőtt Kohász-csatá­rok főleg a levegőben voltak urai a helyzetnek. A 12. percben egy rossz hazaadást Boros szögletre ütött, a be­ívelt labdát Ress fejelte a felső sarokba. 1:0. A hazaiak irányítottak, a Szolnok nem tudta az első idegenbeli gól­ját megszerezni ebben az idényben. A 37. percben Ró­zsavölgyi kiérdemelt egy sárga lapot, majd egy perccel a félidő vége előtt Sugár a kapufa közeléből mellé fe­jelt. A második félidő góllal kezdődött. Az őrizetlen Tatár komótosan lőtt kapura úgy 10 méterről és a labda az el­vetődött Boros mellett csur­góit a hálóba. 2:0. Nagyon gyengén játszott a Szolnok, a fantáziátlan csatárjátékhoz kétségbeesett védekezés tár­sult és ha Boros nem véd olyan nagyszerűen, kataszt- rófális is lehetett volna a ve­reség. A 70. percben Flórián a 16-osról fölé „bombázott”, majd Tatár cselezte „agyon” magát holtbiztos gólhelyzet­ben. Macska-egér játék volt a pályán — sajnos nem a MÁV MTE volt a macska. A piros­kékek közül nagyon sokan játszottak hihetetlenül mér­sékelt formában, amivei Ló­di Lászlónak feladták a lec­két. Csak Boros és Ágh já­téka dicsérhető. A hazaiak közül Menyhárt, Tatár és Csorba játszott jól. — Palágyi — vízi, majd Bíró hibázott gól­helyzetben. Feljött a ven­dégcsapat és gyors csatárai révén alaposan megkavárta a hazai védelmet. A 18. perc­ben szögletrúgás után a tel­jesen fedezetlenül hagyott Mile talált a hálóba, két perc múlva Mile lefutotta a hazai védelmet, és beadását Darai közelről a hálóba po­fozta. A 35. percben a fe­gyelmezetlenül védekező ha­zaiak mellett Darai ismét a hálóba talált, 3:0. A 48. percben Bíró fordulásból szép gólt lőtt, 3:1. Ezzel a hazai csapat el is lőtte pus­kaporát. Ä vendégek azt csi­náltak a pályán, amit akar­tak. A hazai csapat teljesen szétesett, így a Püspökla­dány Mile és Darai révén még két gólt rúgott. Ezen a hazai csapat szempontjából fontos mérkőzésen a lelke­sedés legkisebb jele sem mutatkozott, így a sportsze­rű vendégek győzelme ilyen arányban is teljesen megér­demelt. Jók: Darai. Míile, Nemes, Bújdosó. A hazai csapatból senkit sem lehet kiemelni. Ifi: Püspökladány—Vegyi­művek 2:1. Az ezüstérmes szolnoki csapat, balról Börcsök Mónika, Meny­bárt Brigitta, Márton Csaba Bíró A totó 36. heti eredménye í. Bayern München—Hamburg 2:0 1 2. Dortmund—Mannheim 0:0 X 3. Leverkusen—Düsseldorf 3:1 1 4. Schalke 04—Hannover 2:2 X 5. Mönchengladbach—1. Fc Köln 1:1 X 6. Atalanta—Róma 1:2 2 7. Bari—Milan 0:1 2 8. Fiorentina—Sampdoria 1:0 1 9. Napoli—Como 2:1 1 10. Udinese—Torino 0:0 X 11. Cagliari—Cremonese 1:0 1 12. Cesena—Ascoli 1:0 1 13. Pescara—Bologna 2:1 1 Pótmérkőzések: 14. Sambenedettese—Empoli 1:1 X 15. Triestina—Arezzo 2:1 1 16. Genoa—Campobasso 2:0 1 //. Tisza nonstop négypróba Akaraterőből kitűnőre vizsgáztak Középiskolás lovasbajnokság Ezüstérmes a szolnoki csapat Területi labdarúgó-bajnokság Karcag és a Volán-Rákóczi jeleskedett